Braderie-geluiden "Main Street" cafetaria met terras Verleden Tijdschrift nr. 30 Feestorkest Big Billy de Baby's Zevenhuizen-Moerkapelle BANKROET???!! "Wat een geluk" Heefmuur: spectaculaire attractie Radiografisch bestuurde auto's I Tweede N.S. station Nieuwerkerk aan den IJssel niet zo onlogisch Oud papier Moerkapelle Feest op Volkstuincomplex "De Boerderij" in Zevenhuizen Gemeentedag 1992 Hart van Holland/2 september 1992 pagina 7 jj|ben gelukkig zonder jou; Idu. eetl Seiuk, we staan niet in de van een kind v, ,'e dans.... ook in de wind; irn ath hoor eens haar ïkmUli' bedstee, nog dit jaar; AnnA ette Katinka, meid De iv i 'owna heb bevrijd; «•adeillandse Zee was keet andend zand is o zo heet.... De beestjes brr.dat gekrioel ais ik het ritme van de regen voel; Ranja drink je met een rietje op 't terras met een Sophietje Vrijdagavond; doile pret De Big Billy's baby's laat naar bed! en onder de reuzenparasol wordt het dorpsfeest echt te dol. Niet vergeten dus: paraat 't Rottedorp viert feest op straat! Fiet je Filoso. v__ llllllllllll tyzaterdag 5 september zal de geluidsin- ilillatie van de Middenstandsvereniging jphet dorpsplein, weer z'n functie bewij- ien in de Dorpsstraat. Deavond ervoor zal op geringe schaal van fee installatie gebruik worden gemaakt, lis het dorpsfeest plaatsvindt, jaterdag worden alle aankondigingen via fee geluidsinstallatie, eigendom van de livenhuizense Middenstandsvereniging, jedaan. torig jaar werd de geluidsinstallatie op lel dorpsplein door wethouder B. van Iperen, samen met de voorzitter van de Hdenstandsvereniging Cees Wiggers, ifideel in gebruikgenomen d.m.v. een hoogstandje. Ook voor Koninginnedag ie geluidsinstallatie in een behoefte roorziet bleek ook met de intocht van Sint Solaas en andere 'dorpse' manifesta- fes. OpKoninginnedag werd door het Oranje- romité een geluidsinstallatie gehuurd, to wat niet nodig was geweest, want de Middenstandsvereniging, die het ge meentebestuur erkentelijk is voor de goe de samenwerking inzake het gebruik van de geluidsinstallatie, stelt op die dag de geluidsinstallatie voor dit doel beschik baar, net als b.v. bij andere officiële aan gelegenheden zoals "Herdenking gevalle nen Tweede Wereldoorlog" op 4 mei e.d. De geluidsinstallatie werkt in drie secto ren: het noordelijk en zuidelijk gebied van de Dorpsstraat is. los te koppelen, zodat 'alleen' het dorpscentrum over blijft. Op de Braderie zal er volop 'geluid' klinken, zowel van muziek, als van stem men. De Zevenhuizenaren Robin Metse laar en Nico Perdijk, bekwaam in het spre ken, zullen als presentator, aankondigin gen doen en aanbiedingen laten horen van de deelnemende standhouders.... Zaterdag dus volop leven in de Dorps straaten zondag is het dorp weer in rust en keurig opgeruimd, dankzij de ploeg van de harmonievereniging "De Kleine Trompetter" die op deze manier hun kas mag spekken Zevenhuizen - "Mainstreet" is de naam van een cafetaria, gevestigd aan de Dorps- i straat 124. Woensdag werden de deuren ervan geopend en was er een overweldi- 1 gende belangstelling voor hetgeen gerea- liseerd is. Deze cafetaria, voorheen bekend onder 1 de naam "'t Speertje", is onlangs eigen- 1 dom geworden van Ben Verburg, eigenaar 1 van eetcafé en discotheek "La Baraque". 1 De cafetaria heeft, na een ingrijpende ver- 1 bouwing, vrijwel hetzelfde interieur als eetcafé "La Baraque". Bovendien is er een sfeervol terras gecreëerd, dat berekend is op veel publiek. Dit terras is vooral aan de achterzijde van het pand gesitueerd en zal voor ouders met kleine kinderen even de 'handen vrij' bieden, omdat er voor de kleinsten wat te zien en te beleven is vanwege de 'levende have' naast dit ter ras. "Mainstreet" heeft de bezoeker meer te bieden dan een doorsnee cafetaria, want niet alleen het terras heeft voldoende armslag, ook de cafetaria, omdat het ver gaderlokaal aan de achterzijde, erbij ge trokken is. Tevens is de vermaarde 'saté la Baraque' hier verkrijgbaar... Hoewel er toekomstplannen zijn om het '■£0 f-M, *f gehele pand te vervangen en nieuwbouw te plegen, wil Ben Verburg eerst aan de slag om zowel inwoners als belangstellen den van buiten, eet-en drinkgelegenheid te bieden en daarnaast gezelligheid. levenhuizen - Ooit weieens een Kleef- miur beklommen? Dan is het nu de gele genheid om dat te doen: zaterdag op de levenhuizense braderie. De 'kleefwand' belooft de meest spectaculaire attractie iphetZevenhuizense Oogstfeest te wor- Deze biedt sportievelingen de kans ran hun leven om gehuld in een 'klitten- bandpak' de muur te veroveren, waarna men vervolgens deze hindernisbaan ver laat via een 22 meter lange glijbaan. De 'kleefwand' is vier meter hoog en vier meter breed. Degene die de snelste tijd van de dag behaalt is kampioen 'muurbe- klimmer' van deZevenhuizense braderie. De muur is te vinden achter het gemeente huis: naast de bibliotheek.... Ga eens kij ken! (September is Zevenhuizen een tadbouwdorp Zevenhuizen - Op het oogstfeest in Zeven- luizen kunnen bezoekers tractoren zien tóen die normaliter niet meer functio neren. Nostalgische landbouwmachines en an der oogstmaterieel, met een dorsmachi- neophet Catgesplein als alles doorgaat) allen de belangstelling van het publiek krijgen. it is ook zo met de diverse attracties, «aaronder de radiografisch bestuurde 'ufo's in de Burg. Boerstraat, de zijstraat wide Dorpsstraat. foor de kinderen leuk, maar ook voor volwassenen. Overigens specifiek voor de jeugd zijn: -Itrchtkussen; - bokkekar: en draaimolen, foor de allerkleinsten biedt de peuter speelzaalstand iets leuks, maar ook de ondernemers van Zevenhuizen laten zich liet onbetuigd. Er zal ongetwijfeld weer iels spectaculairs te zien zijn in de Dorps- skaat, na het passeren van de oude voer- ffisen: tractoren en Fiatjes zien we....??? Rommelmarkt Hoewel dit jaar geen tweedehands spul len zijn opgehaald kwam er wel het nodige binnen. Al die leuke 'rommel', curiosa en snuisterijen, wordt tentoongesteld op het plein voor de hervormde kerk. Vroeg in de morgen trekt deze uitgestalde huisraad veel vroege vogels....De braderie is dan ook publiekstrekker nummer 1 in de regio op deze eerste zaterdag van september... Komt dat zien!!! En de Middenstanders niet te vergeten! Let op hun aanbiedingen in deze specia le Braderie-Special... Hart van Holland biedt informatie.... En de winkeliers en ondernemers 'pak ken' uit! Profiteer van de aanbiedingen: Koopjes te koop Kortingen en kortingbonnen; uitver- koopjes en aanbiedingen; snuisterijen en boekenGeld verdienen dus op de Braderie!!!! Zevenhuizen-Moerkapelle - De dertigste editie van het "Verleden Tijdschrift" van de Stichting Oud Zevenhuizen/Moerka- pelle is uitgekomen. Op de agenda staat op open Monumen tendag een diapresentatie van karakteris tieke bebouwing in dorpshuis Op Moer op 12 september van 10.00 tot 11.00 uur en 's middags van 14.00 tot 15.00 uur is er een diapresentatie van de karakteristieke be bouwing aan deze zijde van rijksweg 12 in de kerk van de Ver.voor Vrijzinnig Her vormden. Verder staat er op de agenda een excursie naar het Reeuwijkse museum op 3 okto ber. Aanmelden bij de penningmeester tel.01802-1485. Op woensdag 11 november is er een na jaarsbijeenkomst in dorpshuis "Swanla" met als thema "Bouwkunst in Zevenhui zen-Moerkapelle, het behouden waard?!" Tentoonstelling Zuidplaspolder In de periode 19 t/m 24 oktober zal dorps huis "Op Moer" haar twee lustrum vieren. Ter gelegenheid hiervan zal de Stichting Oud Zevenhuizen/Moerkapelle een ten toonstelling over de Zuidplaspolder ver zorgen. Inhoud Een artikel van W. Paul over de 'doodver klaring' van Pieter van Blokhuizen, is bij zonder lezenswaardig, één en ander ten gevolge van diefstallen en vergrijp aan andermans eigendommen van de in 1816 40-jarige Zevenhuizenaar. Hij werd 'bur gerdood' verklaard, gegeseld, met een ij zer gebrandmerkt, kreeg tien jaar gevan genisstraf en zijn huwelijk werd ontbon den. "Wording en verwording van het land schap" is de titel van een artikel van J.S. Bakker over het dorp, de drooglegging van de polders, de molens, het rasterwerk en de boerderijen. Interessant voor dege nen die nog veel over vroeger weten en aardig om ervan kennis te nemen voor de jongere generatie. Wie lid wil worden van de Stichting Oud Zevenhuizen/Moerkapelle kan dat doen door een minimale donatie van f 15, over te maken op ostbank 47 85 627 t.n.v. de Stichting Oud Zevenhuizen/Moerka pelle te Zevenhuizen. Men krijgt dan vier maal per jaar het "Verleden Tijdschrift". lelijkste band van ons land met een «imoristisch sausje, vrijdagavond op f' levenhuizense dorpsfeest "jenhuizen -Big Billy de Baby's is een "fappige band uit Amsterdam. Sinds jaar zijn deze Nederlandstalige humo- Wschezangers, gezamenlijk vereend en ®gen voor Nederlandstalige hits van w'ard Konmöller is drummer. Hij was 'eraar Engels en Duits en heeft nu een band. boekings-annex manage- ®sbu.reau- Hij komt uit de band 'Benzi- die in 'rook' opging. Omdat Neder- jMstalige muziek van zo'n 25 jaar gele- -n weer erg in de belangstelling staat en '"les van een jaar of wat geleden ook 'in' /'Variërend van Anneke Grönloh's '«end Zand' tot Koos Alberts's "Je /-beurde foto", wat een 'house-jasje' Jjreeg tot "Kom uit de bedstee m'n J'e Het laatste geladeerd met stukjes Isrum s'lac'es Pa'e' van Procol is volgens Kronmöller niet zo dat de ■t nJaar wat aanmoddert. z" beslist een visie achter. We willen combinatie maken van muziek en en tertainment. Er mogen best wat rare frat sen in de muziek en presentatie zitten. Verder proberen we tijdens een optreden zoveel mogelijk in te spelen op dat wat er om ons heen gebeurt, dat kan door middel van een rake woordspeling of door een stukje toneel dat aansluit op dat moment. Ze noemen ons tijdens een show en ook wel erna trouwens vaak de lelijkste en tegelijkertijd ook de leukste band van ne- derland". De bandleden zijn allen 'oudere jongeren' met uitzondering van de benjamin van de band Mare laChapelle. En behalve bassist Joost Bataille, die aan het conservato rium heeft gestudeerd, hebben deze maf fe muzikanten zich het vak zelf eigen ge maakt. e band treedt gemiddeld vijf a zesmaal per maand op. Ze bespelen elke lokatie, van sportkanti ne tot vakantieparken en bejaardentehui zen. "Onze act slaat ook heel goed aan bij geestelijk gehandicapten. Zo'n optreden geeft misschien nog wel de meeste vol doening omdat je heel duidelijk merkt dat je een aantal mensen een onvergetelijke avond of middag hebt bezorgd". Een 'brandbrief van burgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moerka pelle naar G.S. van Zuid-Holland "Door de Nederlandse Spoorwegen is in het kader van Randstadspoor een plan gelanceerd voor de realisering van een tweede N.S.-station in Nieuwerkerk aan den IJssel ten behoeve van de ontsluiting van de VINEX-lokatie Achtkamp. Op dit plan is door deze gemeente nogal veront waardigd gereageerd, omdat uit de Acht- kamp-plannen al duidelijk zou zijn dat de woningbouw niet tussen de A-20 en de spoorlijn Rotterdam-Gouda zal worden gerealiseerd. Van deze duidelijkheid is echter geen sprake. In de projectgroep Achtkamp wordt nog volop gestudeerd op de verstedelijkingsmogelijkheden in dit gebied. Daarnaast komt deze bebouwing ook voor in het onlangs door burgemeester en wethouders van Rotterdam gepresen teerde stadsplan, ook hiertegen wordt echter door Nieuwerkerk aan den IJssel geprotesteerd. Gesteld wordt, dat Nieuwerkerk heeft in gestemd met bebouwing ten noorden van de A-20 onder de voorwaarde dat over de VINEX-lokatie ten zuiden van deze weg niet meer wordt gepraat. Deze gemeente veronderstelt blijkbaar dat ruimtelijke ordening een kwestie is van onderhande len en dat het daarbij niet van belang is wie die sterkste argumenten heeft. De gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle volgt een geheel andere strategie. Onze gemeente is volwaardig deelnemer aan het Startconvenant en probeert daarbij op basis van argumenten de andere deel nemers er van te overtuigen dat het beter is geen verstedelijking te realiseren be noorden de Wollefoppenweg. Wij zijn daarnaast van mening dat het een uitste kende gedachte is om het gebied gelegen ten zuiden van de A-20 tussen Capelle en Nieuwerkerk aan den IJssel te benutten voor stedelijke bebouwing. Dit gebied komt voor in de VINEX en biedt goede mogelijkheden voor de ontsluiting via openbaar vervoer door het doortrekken van de metro naar het geplande tweede N.S. station bij Nieuwerkerk. Conclusie uit het bovenstaande kan zijn dat de Achtkamp-plannen voor het NieuwCa-gebied niet zo achterhaald zijn als Nieuwerkerk aan den IJssel wel wil doen geloven. Wij verzoeken U er tegen te waken dat goede lokaties zonder een inte grale afweging buiten de studie worden gehouden". Was getekend: B. en W. van Zevenhuizen- Moerkapelle: de secretaris A. Visser en de burgemeester: A.W. Lips. a De gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle a dreigt door de Ministeries van Binnen- s landse Zaken en Verkeer en Waterstaat a naar een financiële ondergang te worden a geholpen. a Dit is gebleken uit een bespreking op 27 a augustus j.I. die de gemeente gevoerd heeft, met het ministerie van Binnenland- se Zaken. De gemeente is het zat, spuug zat. In twee jaar tijd wordt kans gezien de twee relatief financieel gezonde voormalige ge- meenten Zevenhuizen en Moerkapelle - inmiddels samengevoegd tot één ge meente Zevenhuizen-Moerkapelle - naar de financiële afgrond te helpen. Reden voor deze opmerkelijke 'ontwikke ling' voor deze 10.000 inwoners tellende gemeente is het feit dat door onzorgvuldi- ge wetgeving, de gemeente met ingang van 1 januari 1993 jaarlijks ruim f 1,5 mil- joen gulden meer lasten 'in haar schoot geworpen' krijgt. De stemming over het wetsontwerp 'her- ziening wegenbeheer' welke waarschijn- lijk dinsdag 1 september (gisteren) plaatsvindt (vond), betekent zeker het faillissement van deze, pas onlangs door herindeling ontstane, gemeente. Een 'brandbrief', waarin uitvoerig en on- derbouwd wordt gewezen op de voor de gemeente desastreuze ontwikkeling, aan alle betrokkenen, heeft tot op heden niet geholpen. De staatssecretaris van Binnenlandse Za ken deed deze week in de Tweede Kamer de noodkreet van de gemeente af met op te merken dat de gemeente nog maar eens moest rekenen! Welnu, dat is gebeurd en het ministerie van Binnenlandse Zaken erkent de juist heid van de berekening van de gemeente en erkent daarmee dan tevens het ont staan van een bankroet voor de gemeente door een herverdeling van het wegbe- heer. "Onrechtvaardig en ontoelaatbaar zijn de enige woorden die gebruikt kunnen wor den", zeggen wethouder M. Zijderhand, H. Hogebrug en R.L. Smits van de afdeling Financiën. "Den Haag kan trots verkondigen dat de koopkracht voor 1993 in stand blijft. Voor de inwoners van Zevenhuizen-Moerka pelle geldt dit echter niet want zij zullen geconfronteerd worden met een lasten verhoging van minimaal f.500,per ge zin". De gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle stelt alles in het werk te voorkomen, dat de wet 'herziening wegenbeheer' door de Tweede Kamer ongewijzigd wordt aan vaard. Ook de Eerste Kamer is inmiddels benaderd. Moerkapelle - Vrijdag 4 en zaterdag 5 sep tember a.s. is het weer inleveren van oud papier op het kerkplein bij de kerk van de Gereformeerde Gemeente. Hier staat de container. De organisatie heeft het vol gende verzoek: "Wilt u het papier zover mogelijk in de container stapelen, grote hoeveelheden karton in de andere container? Dringend willen wij u verzoeken niet uw kinderen in het papier te laten ravotten. Ze maken er een gigantische puinhoop van en het kost ons heel veel extra werk". Wie vragen heeft kan bellen: tel. 01793- 1629. De opbrengst van juli was 9880 kg.waarvoor de zendingscommissies van de plaatselijke kerken de inzamelaars be danken. Zevenhuizen - Voor degenen die eens een kijkje willen nemen op het riante en fraaie Volkstuincomplex "De Boerderij" kan dat a.s. zaterdag 5 september eens doen. Dan wordt er, ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de Volkstuinvereniging "De Boerderij" een milieu-en natuurmarkt ge houden op het volkstuincomplex aan de Wollefoppenweg. Van 12.00 tot 16.00 uur zijn hier kraampjes te bezichtigen van Green Peace, Milieudefensie, Groei en Bloei, nederlandse Lapidaristen Club, Natuurvereniging Rotta, Vrienden van Blijdorp, enz. Tevens is er een rommelmarkt, draait er een rad van avontuur, is er een reuze sjoelbak enz. Om 14.00 uur zal er een parateam van The Flying Dutchman boven het terrein sprin gen, waarbij een tandemsprong met één van de leden van de vereniging zal plaats vinden. Tevens kan de foto-tentoonstelling in de bestuurskamer bekeken worden, 's- Avonds zijn er feestelijkheden voor de eigen leden in de grote tent. Zevenhuizen-Moerkapelle - Dit jaar neemt de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle voor de eerste keer deel aan de door de Vereniging van nederlandse Gemeenten te organiseren Gemeentedag. Het thema is dit jaar "Veiligheid" in de ruimste zin des woords. De Gemeentedag wordt gehouden op 19 september a.s. en valt samen met de af sluiting van een campagne ;voorlichting rampenbestrijding'. Tijdens de Gemeentedag zullen in en rondom het gemeentehuis enkele activi teiten met het thema 'Veiligheid' worden georganiseerd. De activiteiten vinden plaats van 10.00 tot 16.00 uur. Deelnemers zijn o.a.:Brandweer, Politie, Rode Kruis, Veilig verkeer nederland, Ver- keersgroep Rijkspolitie Driebergen. In de hal van het gemeentehuis zullen verschillende kraampjes worden opge steld, terwijl rondom het gemeentehuis activiteiten plaatsvinden in het kader van 'veiligheid'. Daarnaast zullen de gemeentebestuur ders voor de inwoners aanspreekbaar zijn in de raadzaal, waar een 'koffiecafé' is ingericht. Een uitgebreid programma wordt binnen kort gepubliceerd. Cursiefje Jim, ouwe reus, ik was er heus, op de Waterlelie aangeland dus de foto in de krant. F iet je Filoso.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 7