Sport in de regio l/evfnhufzenin Midgetgolfen is genieten in jazz by toos groepsverband 3eams °ürios* Barre weersomstandigheden voor langebaanzwemmers van Fietstocht voor Hart/ Nierstichting Leonatics: alles in één Badminton: Florida van start BROUWER DE KONING r Baby- en peuter- zwemmen Bridgeclub Zevenhuizen Yoga in De Boog Op stap! voor een warme hap! Uitslag P.V. de Stormvliegers 29 augustus 1992 Gouwe" fport uit de tetfio tea [e iu \\c*t oau tfottaud! UITVAARTVERZORGING Hart van Holland/2 september 1992 pagina 9 jr. cy Ingezonden mededeling - Marianne Visser Rottekade 23 Oud Verlaat Behalve de gymnastiek en aerobic die bij Toos gegeven wordt is er bij Toos ook de gelegenheid om te komen jazzdansen, nu net na de zomervakantie zijn de jazzles- sen bij Toos weer in volle hevigheid be gonnen dus kom een keer langs. De afde ling jazzdans is een grote afdeling met overwegend damesleden, maar waar sinds 1 seizoen ook een herenafdeling aan is toegevoegd. De lessen worden allemaal gegeven in de Havozaal achter sporthal De Sniep, de Havozaal is uitgerust met een spiegelwand. Voor inl. tel. 01828-30965 of 15025. I over sport is altijd veel te doen, de een I houdt van voetbal de ander van tennis. I Saast een van die sporten (of een andere) I h gymnastiek een prima aanvulling og I voor andere de enige keuze. Door gym- I nastiek als sport te kiezen blijf je (of wordt jejlenig, alle spiergroepen komen, tijdens I je onder deskundige leiding staande les sen. aan de beurt. Naast deze sportieve voordelen is de sfeer tijdens de lessen prima en bovendien is het goedkoop. De grootste sportvereniging van Zevenhui- ren; gymnastiekvereniging O.S.S. ver- zorgt deze lessen voor o.a. jongens van 6 I'm 12 jaar. Een ieder die geinteresseerd is kan vrijblijvend op een van de lessen langskomen in de gymzaal aan de Dorps straat. De lessen worden op woensdag- Biddag gegeven t.w. van: 15.00-16.00 uur jongens 6-9 jaar, 16.00-17.00 uur jongens extra (wedstrijdsport), 17.00-18.00 uur iongens 9-12 jaar. Waddinxveen- Het baby- en peuterzwem- nenvan de stichting zwemrevalidatie en recreatie (Z.R.R.W.) start op woensdag 23 ieptember haar 17e seizoen in het Gouwe oad "de Sniep". Het is de bedoeling kinde ren van 0 tot ca. 4 jaar watervrij te maken. Dit gebeurt in kleine groepjes van maxi maal 15 kinderen onder begeleiding van vrijwilligers op speelse wijze, tussen 9.00 en 9.30 uur de baby's en peuters tot ca. 2 j aar.Tussen 18.00 en 19.00 uur zwemmen e kinderen van 2, 3 en 4 jaar. Voor de I ochtendgroep is er nog voldoende plaats. Voorde avondgroepen zijn nog maar en keleplaatsen beschikbaar. Het zwemmen loopt tot en met april. Inl. Pauline Droge, tel. 01828-19339. Zevenhuizen- De Bridgeclub Zevenhuizen sriaeen korte vakantieperiode weer ge start met de bridge-aktiviteiten. De bridge ■aangesloten bij de NBB - speelt elke dins dagavond van 19.45 tot ca. 23.00 uur in het dorpshuis "Swanla". Er is nog plaats voor nieuwe leden. De bestuursleden Dick v.d. Horst. tel. 1755 en Hans Bolsterlee, I tel.1949 geven gaarne nadere inf. Waddinxveen - In gebouw "De Boog" start binnenkort een yogacursus voor 55 plus sers. Inlichtingen 01828 -31932. Midgetgolfbaan Boskoop ligt in fraai park Boskoop- "Het lijkt wel of we in het Paradijs zijnzegt een lief achternichtje van zeven. Ze knikt erbij en straalt van geluk. "Heerlijk midgetgolfen en wat is het hier mooiklinkt het. Zij, twee broertjes, haar moeder, een neefje: allen uit Nieuwerkerk a.d. IJssel en twee grote jongens uit Fries land wilden wel een middag met ons mee naar de midgetgolfbaan in Boskoop. Terwijl de vakantie van de schoolgaande jeugd in half Nederland al achter de rug is, hebben deze kinderen nog vakantie. Pas op 7 september klinkt voor hen de school bel. Vandaag is het woensdagmiddag 26 augus tus. De midgetgolfbaan in Boskoop is eigen lijkgesloten, omdat het 'seizoen' voorbij is; de scholen in Boskoop en Waddinxveen weer begonnen zijn Gelukkig is voorzitter Wim Gerrits van de Stichting welke de Midgetgolfbaan in be heer heeft, bereid deze middag als 'vrij williger' de golfstokken af te geven en de plankjes met kaartjes waarop genoteerd kan worden in hoeveel slagen een golfbal in het 'putje' terecht is gekomen.... We gaan in groepjes per baan spelen en spreken af elkaar niet op de hielen te zitten. Oom Jan neemt de tweelingbroers van 13 onder zijn hoede. Anja de twee neefjes van acht en ik het nichtje van zeven en haar vierjarig broertje.... Uiteindelijk blij ken de jongens van acht winnaar met elk 81 punten! (hebben ze niet een ietsie piet- sie, gesmokkeld????) "Ach die kleine ukkepuk..." De golfstick kan hij nauwelijks hanteren en de verlei ding is groot om op de baan te gaan staan. Dat is verboden. Daarom mag hij de bal 'gooien' en met z'n vinger, over de baan gebogen, net alsof hij een knikker naar het potje schuift, de bal in het putje proberen te krijgen... De banen zijn schoon en droog. Net voor onze komst heeft Wim Gerrits alle banen met de trekker schoon- getrokken en nagedweild. Iets wat altijd gebeurt als het geregend heeft en anders zins als er blaadjes en takjes op gevallen zijn... 18 objecten De moeilijkheidsgraad van de diverse ba nen is zeer gevarieerd. Soms moet je de bal een enorme klap geven zodat deze over een muurtje wordt geslagen, naar het andere einde van de baan. Of over een berg naar een vangnet achter de baan. Een andere keer ligt het 'putje' bovenop een 'berg', of moet je een soort 'slalom' slaan. De baan die als brug dienst doet, lijkt moeilijker dan ie is. Bij de kinderen is er een zekere mate van bezorgdheid dat het balletje in het water terecht komt. Dat midgetgolfen een inspannende bezig heid is, niet alleen voor ons ouderen, blijkt wel uit de reacties van de jeugd. "Hè, hè, ik ga even uitrusten", verzucht de jongste van vier, die het allemaal 'erg spannend' vindt. Dat uitrusten is erg ver leidelijk, want bij elke baan staat uitnodi gend een bank. Dat het goed is om even uit te blazen blijkt uit de reacties, want nu pas kijkt iedereen goed om zich heen en ziet de keurig on derhouden struiken, de verzorgde plan ten, heesters en bloeiende bloemen. Ge fluisterd wordt, dat dit onderhoud voor namelijk door meneer W. Oskam wordt gedaan; een boomkweker in de VUT die dit als hobby doet: met vakbekwame han den. ....Had het meisje van zeven al direct de opmerking geplaatst over het Paradijs, de anderen wijzen elkaar nu ook op de fraaie aanleg van de banen, als kleine tuintjes met planten en heesters afgescheiden van elkaar: en dat op zo'n 2000 vierkante me ter, met nog eens zo'n vijfhonderd meter betegeld terrein, waar tevens een over kapping is om zonder 'regenstoring' bui ten, van b.v. een barbecue te genieten. Een Boskoopse slager, sponsor van de Midgetgolf, zorgt voor het vlees en alle benodigdheden en zelf mag men dan, met gebruikmaking van de faciliteiten van het clubhuis, een partij houden. Frisdranken en andere consumpties wor den door de vrijwilligers van de stichting, verstrekt. Eén en ander om zowel de midgetgolf in stand te houden alsmede het clubgebouw in goede staat. Ooit was dit een kleuterschool. Wie op zaterdagmiddag of zondag wil gaan midgetgolfen komt veelal het echt paar Blanken tegen dat met hart en ziel betrokken is bij de Midgetgolf van Bos koop. Niet zomaar een Midgetgolf, een zelfstan dige, zonder winstbejag, waar de eigen midgetgoifvereniging "De Trekvogels", die 45 leden telt, haar thuis heeft, maar tevens een midgetgolf is met 'wedstrijd- banen'. Vier teams van "De Trekvogels" speelden het afgelopen seizoen in de Bondscompetitie, men heeft de 'kam pioen van Nederland' in huis, houdt de winter door een onderlinge competitie en organiseert 's winters 'sjoelavonden'.om de zaak draaiende te houden. Ouders die voor hun kinderen een ver- jaarspartijtje willen organiseren, of jonge ren en ouderen die iets leuks willen doen, zouden eens aan de Midgetgolf in Bos koop kunnen denken. De Midgetgolfbaan is bereikbaar via de Goudse Rijweg (zie wegwijzerborden). Buiten het seizoen op zaterdagmiddag en zondag open. Voor groepen kunnen uitzonderingen gemaakt worden. Inlichtingen en reserveren: tel. 01727-13476 of 14183. Henny. Waddinxveen-Boskoop - Zaterdag 12 sep tember a.s. organiseert de Stichting "Woord en Daad" weer een fiets-recreatie- tocht onder het motto "Op Stap! voor een warme hap!" Aangemoedigd door het mooie resultaat van vorig jaar, toen er f 3.908,15 bijeenge bracht voor hongerende kinderen in Gua temala, Haïti en India. Ook dit jaar wordt de opbrengst voor hetzelfde doel be stemd. De rit is exact 20 kilometer lang en voert over wegen en weggetjes die lang niet bij iedereen bekend zijn. Het is een zeer lan delijke route, waarbij ouders hun kinde ren nu niet direct constant in de gaten hoeven te houden. De start is bij de brand weergarage te Boskoop of bij de brand weergarage in Waddinxveen. onderweg zijn de nodige 'voorzieningen' getroffen. Een leuke herinnering wacht aan de fi nish. Inlichtingen C. de Rooij, tel. 01828 - 13476. c Open van april t/m september vrijdag van 16.00-20.00 uur zaterdag van 14.00-18.00 uur Wedvlucht vanuit Orleans met jonge dui- (en afstand 492 km: gelost om 11.40.00 üurmet een zuidwesten wind. Snelheid ie duif 1416.307 mtr. in concours 315 duiven. /■Glazing 1,12. J. v. Leeuwen 2,5,7,11,22, v-d. Graaf 3,6,8, 10, 14, 15. 16, 18,19 w24. Ton en Ank 4. Joh. Wiltenburg 9. M. -trijdhorst 13, 17. Joh. Stofberg 20. Cees tn Bert 25. Wedvlucht vanuit St. Gheslain. in con tours 649 duiven. Gelost om 11.40.00 uur set een Zuidwestenwind afstand 182 km. nelheid leduif 1403.447mtr. C. v.d. Graaf A 20,2,25. A. Clazing 2, 3, 4, 7, 21,24. J. Leeuwen 6. O. Zweere 8, 11, 14, 18, 19. ■oh.Breedijk9. J. Hoevelaken lO.M.Strijd- I J?rst 12. Joh. Stofberg 13. Cees en Bert 15. !5e" Coby 16, 17. Joh. Wiltenburg 23. Jaddinxveen - De jaarlijkse fietstocht van I pmkart'S'ierstic t'n8" wordt op 12 sep- rnber gehouden. De Vereniging "Vrien- dj van de Hartstichting", afdeling Wad- I x\een en Boskoop organiseren deze der! j samen met de Nierstichting Ne- kpo a'deling Waddinxveen. Meer be- Son is goed. Fietsen is daarom uiterma- ?S«ond. '»n-n'iWee routes; een 25 km. afstand en ?50 km. afstand. •,e|Spar' 's tussen 9.00 en 11.00 uur vanaf ^add?n e'5ureau aan Mozartlaan te Waddinxveen- Voor de tweede maal dit seizoen had trainster Trudy Vermeulen van zwemclub de Gouwe een jeugdige 25 koppen tellende groep voor een lange- baanwedstrijd ingeschreven. De eerste keer was op 21 juni in de Bosbaan met goed weer, maar afgelopen zondag in de Sloterplas werkten de weergode niet mee. Met name door de stevige golfslag bleek dat het langebaanzwemmen dan toch heel wat anders is dan het binnenzwem men. Doch allen zagen het als een uitda ging en volbrachten hun tocht, met wisse lend succes. Zo won Inge van der Schrier de 800 m bij de meisjes onder 12 jaar, werd Antoine Calis vierde op de 1000 m vrijeslag heren en plaatsen Sandra Ber- ckenkamp en Ilse van der Dussen zich respectievelijk als derde en achtste bij de 1000 m dames. Bij de vaste klassement zwemmers onbrak Jan Willem v.d. Hoek. Hij kon, gezien de onhaalbaarheid van de Zwemkroniekbeker vrijeslag, best eens een langebaanweekeinde inwisselen voor een internationaal waterpolotournooi in Sittard, waar hij met het herenjeugdteam van de Gouwe brons haalde, het metaal dat waarschijnlijk ook zijn deel zal zijn aan het eind van het langebaanseizoen op 20 september a.s. Maar voor het zover is, wachten hem nog tweemaal een twee km en tweemaal en drie km wedstrijd! Met daartussen, op 13 september in Goes, nog een wedstrijd over vijf km voor het Natio naal Kampioenschap vrijeslag op die af stand. Dat geldt ook voor de 21-jarige Martijn v.d. Maagdenberg, die voor het laatste uitkwam voor Vlaardingen en met ingang van volgende week onder de vlag van de Gouwe zwemt. Hij vecht nog steeds voor de Zwemkroniekbeker op de schoolslag. Zaterdag in Rijswijk kwam hij na een felle eindsprint slechts tienden van een seconde tekort voor de overwinning op twee km en in de Sloterplas ontging hem de zege door in de haast net even verkeerd an te tikken. Hij wordt, gezien het verloop van de laatste wedstrijden en de intensieve trainingen met de selectie van Trudy Vermeulen sinds enkele weken in de surfplas van Reeuwijk, nog niet kans loos geacht voor deze belangrijke beker. Masters. De Gouwemasters zwommen in Rijswijk en Amsterdam volgens verwach ting. Nic Geers en Hans den Boer werden in Rijswijk een en twee op de kilometer vrij en in de Sloterplas won Nic de vrijes lag en Hans de schoolslag, in de "Put" van Rijswijk raakte Hans aanvankelijk het spoor bijster. De baan was "rechtsom" in een driehoek uitgezet met bootjes welke op de hoeken moesten worden gerond. Voor linkskijkende vrijeslagzwemmers is zo'n baan al lastig en met bovendien re genachtig weer kon het gebeuren dat Hans een steiger ergens op de oever voor zo'n bootje aanzag en bijna de plas uit- zwom. Judith van Berkel, na 1 september de eerste vrouwelijke masterzwemster van de Gouwe, verstevigde eveneens haar koppositie zodat het er naar uitziet dat er voor de masters van de Gouwe op 20 september drie Speedobekers staan te wachten Zevenhuizen -Leona v.d. Winden-Brandse (30), voor het tweede seizoen terug in Zevenhuizen, geeft twee ochtenden per week "Leonatics" in dorpshuis "Swanla". Haar bewegingslessen hebben een unieke naam en zijn naar haar vernoemd "Leo na", dus 'Leonatics'. Lachend:" Mevrouw Callan heeft Callana- tics ook naar zichzelf vernoemd, dus leek het me leuk dit ook te doen". Met dit verschil dat de teruggekeerde Ze- venhuizense, geen wettelijke bescher ming heeft aangevraagd van deze naam. "'Leonatics' bestaat niet uit de statische oefeningen zoals Calianatics, maar is speelser met kortere series en is geschikt voor alle leeftijden. Wie geen conditie heeft kan deze langzaam opbouwen, we doen veel rustige oefeningen en daarom is deze bewegingsles geschikt voor alle leef tijden, zowel voor mensen met een slech te als goede conditie. In tegenstelling tot aerobic, waar het doorgaans sneller aan toe gaat, wordt er bij 'Leonatics' veel minder gesprongen. We doen met 'Leonatics' uiteraard aan een goede warming-up en bouwen de laat ste tien minuten af met een serie ontspan ningsoefeningen. Heel belangrijk is het om je spieren te ontspannen en in ontspannen toestand te rekken.'Leonatics' is gericht op de totale lichaamshouding. Ik let erop dat ik geen oefeningen geef die eventueel slecht voor de rug is. Vrouwen en meisjes die naar dorpshuis "Swanla" komen, raad ik aan om een matje mee te brengen. We hadden hier matjes, maar door de brand is alles weg. Wel moet men goede gymschoenen aan doen voor de enkels en de knieën en wat de kleding betreft: alles wat lekker zit en je goed in kunt bewegen. Het liefste katoen omdat dit transpiratievocht op neemt". Leona is niet de eerste de beste op het gebied van lichaamsscholing: Sinds tien jaar is ze reeds lerares lichamelijke op voeding en geeft o.a. in Gouda les op het Crabethcollege en aan de Ammanstich- ting in Rotterdam. In Gouda geeft ze in de avonduren op twee avonden ook 'Leonatics'. De volleybal training aan dames bij een club in de regio, heeft ze met ingang van het nieuwe seizoen stopgezet. Wens: een eigen ruimte "Graag zou ik nog enkele lessen 'Leona tics' 's avonds geven in Zevenhuizen, omdat er veel vraag naar is. Helaas is er geen zaalruimte beschikbaar. Zodra ik die heb dan begin ik ook met avondlessen. Een eigen ruimte die eventueel gebruikt kan worden samen met anderen, volgens een rooster, zou m'n wens zijn. Dan geef ik niet alleen bewegingslessen maar kan ik ook iets gaan doen aan voedingsadvie zen". Inlichtingen tel. 01802-3993 (zie advert, vorige week in H.v.H.) Dag sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. en nacht bereikbaar onder nummer: 01821-1230 b.g.g. 2238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Eind augustus is ook de B.C. Florida weer van start gegaan en het belooft een feeste lijke start te worden, want op 12 septem ber al wordt in het zwembad "De Sniep" het 35-jarig jubileum gevierd. Florida is daarmede de oudste badmintonvereni ging in de wijde omtrek van Waddinx veen. Oud misschien, maar wel vitaal, want de meer dan 300 leden, waarvan zo'n 90 junioren, staat dit seizoen weer een uitgebreid programma te wachten. Zes verschillende kompetities, waaronder als nieuwtje de door het distrikt georgani seerde Starterskompetitie voor begin ners. Verder negen clubtoernooien, trai ningen op vele niveau's door de vijf trai ners, speciale recreantenaktiviteiten, uit wisselingen met buitenlandse clubs enz, en met een zeker voor de sportwereld bijzonder bestuur, want de dagelijkse be ding is vast in vrouwelijke handen: voor zitter Hilda Mathot, penningmeester Nel Horsman en de nieuwe secretaris Wil Boumans. Om geen problemen met geë mancipeerde mannen te krijgen, hebben de dames wedstrijd-secretaris Ronald Struijs tevens de functie van vice-voorzit- ter gegeven... Kompetitie Florida 1 en 2 zullen op 13 september in de sporthal "De Sniep" hun eerste wedstrij den spelen. Florida 1 werd vorig seizoen uitstekend tweede in de 2e klasse van de landelijke Bondskompetitie en Florida 2 derde in de 3é klasse. Het eerste team bestaat dit seizoen uit: Pieter Slits, Rob Sikking (ex 2e team), Karin van Pel en Miranda v.d. Zijden (ex 3e team). Voorlo pig wordt uitgegaan van een plaats in de middenmoot, maar wie weet...? De distrik- steams 3 t.m. 12 beginnen 20 september maar spelen 13 september alle een oefen wedstrijd. Ondanks een chronisch gebrek aan wedstrijd spelende dames is het aan tal teams met twee uitgebreid. Nieuwe leden. Op alle Florida avonden (dinsdag, woensdag, donderdag) zijn nog enige plaatsen vrij. Op donderdag ook in "De Duikelaar". Ook voor beginners zijn er gediplomeerde trainers. Bij de Jeugd is er voor direkt alleen nog ruimte bij de mini's. Speciaal aangepast en begeleid program ma in een zaal alleen voor deze jongens en meisjes van 6 t/m 9 jaar. Op zaterdag in "De Groenswaard". Inl. mevr. Wil Bou mans, tel. 01727-16500.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 9