Boskoop eerste regiogemeente met gereedgekomen Gemeentebegroting 1993 Kerkdiensten (Verder geen opgave ontvangen) Politieberichten Ledenvergadering NCVB Cursussen in Het Praathuis Dierenbescherming zoekt collectanten Aquariumvereniging De Gouwe Vis Kindertheaterdag in het Praathuis Agenda Praathuis Werkbezoek staatssecretaris Hart van Holland... het best gelezen! Hallo Venray in de Tunnel in Boskoop Sav.Lohmanschool in teken van Jazzfestival Hart van Holland/9 september 1992 pagina 13 Waddinxveen Zondag 13 september Afvalverwerking Waddinxveen - De afdeling Waddinx veen van de Nederlandse Christen- Vrouwenbond (NCVB) houdt volgende week woensdagavond 16 september om 19.45 uur haar eerste ledenvergade ring in het nieuwe seizoen in De Hoek steen aan ae Esdoornlaan. Mevr. Sinia uit Harmeien komt iets van zijdeschil deren laten zien. Het NCVB-programma vermeldt verder de volgende activiteiten: woensdaga vond 14 okt: ds. Bongers uit Waddinx veen over New Age; woensdagavond 18 nov: mevr. Bos-Beerninck uit Katwijk over vrouwen in Europa; woensdaga vond 16 dec.: Kerstavond; woensdaga vond 13 jan: naar de Hooge Burch in Zwammerdam naar de Josti-band luis teren; woensdagavond 17 febr.: mevr. Hovius uit Katwijk over therminale thuiszorg; woensdagavond 17 mrt: dhr. Kaper uit Linschoten over de stichting "Goed Werk"; woensdagavond 7 apr.: mevr. van Muyen en dhr. Bezemer uit Alphen ad Rijn met Bach's 'Mattheüs- passion"; woensdagavond 12 mei: mevr. Kaai uit Rhenen. Zij is schilderes. Gasten zijn op deze avonden van harte welkom. Boskoop - De Hatha-yogalessen starten weer op donderdag 17 september a.s.. Inl.: 01727-18398 of 01727-16386. Eind september begint een cursus schilderen op zijde op dinsdagmorgen. Voor aanmelding of informatie: 01727- 15319. Boskoop - Burgemeester en wethouders van Boskoop presenteerden afgelopen vrijdagmiddag aan de pers de Gemeentebegroting voor 1993, die zij eerder aan de gemeenteraad aanboden. Ook dit keer is er weer een sluitende begroting, ook zonder de aanvan kelijk voorgenomen extra (was al 3%) 1% ogb-belastingverhoging, welke verviel door de stelpost conversie geldleningen, welke 73.050,op bracht. Het sluitend maken van deze begroting was geen eenvoudige zaak. Vorig jaar werd dat al duidelijk, toen het college een ombuigings- en bezuinigingsoperatie aankondigde. Voor de zomervakantie hebben de commissies een advies uitgebracht over de aangedragen bezuinigingsmogelijkheden. Er wordt nu voorgesteld om in 1993 een totaalbedrag van f205.000,te bezuinigen, oplopend tot ruim een half miljoen in 1996. UïJi. Hervormde kerk Immanuélgemeente 10.45 uur ds. P.A.C. Bongers Waddinxveen - De Dierenbescherming, afdeling Guda en omstreken, is weer bezig met de voorbereiding van de landelijke collecte die plaatsvindt in de week van 5 t/m 9 oktober a.s. in Waddinxveen. Het resultaat van deze collecte komt zoals gebruikelijk ten goede aan het Dierentehuis Midden-Holland te Gouda. Daar worden jaarlijks zo'n 1000 afstands- en zwerfdieren opgevangen uit Gouda en omstreken, l.v.m. de steeds zich verder uitbreidende wijk Zuidpias heeft de Dierenbescherming dringend behoefte aan vrijwilligers om daar te collecteren. Zij kunnen hiervoor contact opnemen met Lies Zijlstra, tel. 15433 of Dineke den Hertog, tel. 11824. Natuurlijk kunnen ook vrijwilligers voor andere wijken zich aanmelden en wel bij mevr. Witte, tel. 16347. De opbrengst van de collecte is onmisbaar voor het in stand houden van het Dierentehuis! Voor 1993 heeft het college het merendeel van de voorgestel de bezuinigingen gevonden in een aantal efficiencybevorderende maatregelen en in besparingen binnen de ambtelijke organisatie. Voorstellen, die de burgers van Bos koop rechtstreeks aangaan, hebben betrekking op de afschaffing van de jeugdsubsidies en het stoppen met het 'groenstructuurplan'. Verder wordt voorgesteld de voorgenomen recon structie van de Parklaan te beperken tot het verbeteren van de aansluiting op de Zijde. Voor 1994 en volgende jaren zal een aantal ingrijpende bezuinigingsmaat regelen noodzakelijk zijn. Zo stellen B. en w. voor te bezuinigen op de schoolartsendienst en de maat schappelijke dienstverlening. Tevens wordt voorgesteld het aantal speel- plaatsjes te beperken en het school zwemmen van groep 2 af te schaffen. Al deze voorstellen zullen nog nader moeten worden uitgewerkt en zullen seperaat aan de orde gesteld worden. 1993 Het begrotingsjaar 1993 kan worden gekarakteriseerd als een jaar, waarin anrijdingen: Tussen 30 en 31 augustus werd een op de Wingerd geparkeerde personenauto door een onbekend ge bleven tegenpartij aangereden. Het ge parkeerd voertuig liep schade op aan het linker voorspatscherm. Later in de week werd de vermoedelijke dader achterhaald. Deze bekende de aanrij ding veroorzaakt te hebben. De politie heeft de zaak in onderzoek. Bij een draaimanouevre op 1 septem ber op de Beyerincklaan raakte een vrachtauto met zijn achteras in de berm verzakt. Er moest een takelwagen aan te pas komen om de auto los te trekken. De Waddinxveense politie heeft op 1 september assistentie verleend aan de Nieuwerkerk collega's bij de afhande ling van een ongeval op de Bredeweg t h.v. de veiling Gouda e.o. Bij de aanrij ding waren twee vrachtauto's betrok ken, waarvan de remmen waren vastge- slagen. Als gevolg hiervan was zowel in de richting van de Al2 als de A20 het verkeer zo'n twee uur gestremd, het geen tot de nodige filevorming leidde. De brandweer heeft er plaatse het weg dek schoongespoten. Op 3 september raakte een bromfiet ser licht gewond aan zijn hand toen hij "P de Staringlaan werd aangereden door een auto. De bromfietsbestuurder stond op de Staringlaan voor de Noord- kade te wachten toen vanaf de Noord kade een auto de Staringlaan opreed. De bestuurder van deze auto nam de bocht te krap en raakte de wachtende bromfietser. De laatste heeft zich on derdoktersbehandeling gesteld. (ie. nacht van 4 september raakte een Rijswijker met zijn voertuig in de erm van de A12. Een en ander was vermoedelijk het gevolg van overver moeidheid van de bestuurder. Zijn voertuig is weggetakeld. dij een aanrijding op 4 september op e kruising Wilhelminasingel met de rederolaan raakte wonderwel nie- and gewond. Een fietser, die komen- e vanaf de K.W.-singel linksaf de Vol- i aan op wilde rijden, werd geschept oor een achteropkomende auto. Deze on de plotseling linksaf slaande fietser p, meer ontwijken. De fletser maakte een aardige luchtduikeling maar lleP geen letsel op. J)et voordat een automobilist op 4 D. de oprit van de A12 nabij de yerincklaan op wilde rijden raakte Jrimet z'in voertuig in de berm en hP ,00r de macht over het stuur. De aurder kwam met zijn auto tegen ee" boom tot stilstand. ai P september kwam in de Pr. W. din 30dertunnel een fietsster in aanrij- reeH met,een bromfietser. Deze laatste had n u aanr'jding door. De fietster Evp aa'wonden aan arm en been. ntuele getuigen worden verzocht Dp P°!itie 'n contact te treden, leoon 'ie maakt proces-verbaal op on p 6en '^-jarige Waddinxvener, die een sePfember betrokken raakte bij voori^jd.'S ongeval op de Groens- uit dp m iongen kwam met zijn auto Grnpn ordtunnel en wilde linksaf de sneihQSj00rde 0Pr'jden. Door de hoge iriopp, j daarmee hij de bocht inreed bij bestuurder bijremmen waar- wielen blokkeerden en de auto stuurloos tegen een lantaarnpaal reed. Na de aanrijding ging de automobilist er snel vandoor. Getuigen noteerden zijn kenteken en waarschuwden de po litie, die de dader snel achterhaald had. Inbraken en diefstallen: Diefstal (brom)fietsen: 1 sept: Stationsplein: Giant Deep Purple herenfiets; 1 sept: Tesselschadelaan: groen/grijze Gazelle damesfiets met 3 versn.; Aangetroffen fietsen: 3 sept: Lindegaar- de: grijze Livingstone herenfiets; 3 sept.: Wingerd: blauwe damesfiets van onbekend merk; 5 sept.: J. Dorrekens- kade West: groene Juncker herenfiets. Inbraken in woningen: De afgelopen week zijn in de gemeente Waddinxveen een aantal inbraken en insluipingen in woningen gepleegd. De feiten op een rijtje: In de nacht van 31 augustus werd een portemonnee ontvreemd uit een wö^ ning aan de Kleikade. De politie gaat er van uit dat de daders mogelijk gebruik hebben gemaakt van een valse sleutel. Op 3 september werd tussen 12.00 en 14.30 uur ingebroken in een woning aan de Sniepweg. Vermoedelijk is men via een openstaand raam op de eerste eta ge ingeklommen. Er worden sieraden vermist. Diezelfde middag werd ook een boer derij aan de Henegouwerweg door on gewenste gasten bezocht. Mogelijk dat hier ook gebruik is gemaakt van een valse sleutel. Hier wist men er vandoor te gaan met antiek porselein. Tussen 1 en 3 september vond een insluiping plaats in een woning aan de Tweede Bloksweg. Er werd geen braak- schade ontdekt. Ontvreemd werden een flink geldsbedrag en een hoeveel heid sieraden. In de nacht van 5 september werd ingebroken in een perceel aan de G. van Dort Kroonweg. Hier werden zowel een woning als de bijbehorende schuur bezocht. Er werden diverse beschei den buit gemaakt. Vanuit een kantoorgebouw aan de Staringlaan werd op 31 augustus een koffiezetapparatuur ontvreemd. Uit een ander bedrijf op dit industrieter rein verdwenen een sporttas met div. goederen alsmede een computer. Bij een poging tot inbraak in een op de Zuidkade geparkeerde vrachtauto sneuvelde op 31 augustus een autoruit. Er werd niets uit de auto ontvreemd. Op 28 augustus werd ingebroken in een tuinloods langs de spoorlijn Wad dinxveen Gouda. Na forcering van de deur werd tuingereedschap buitge maakt ter waarde van 150,-. Vanaf het terrein van een school aan de Sniepweg is op 1 september een steiger ontvreemd welke bij verfwerk- zaamheden in gebruik was. Het gaat om een rolsteiger van het merk Hi Way. Vanaf de Dorpsstraat is tussen 2 en 3 september een rode tamdem-asser aanhangwagen ontvreemd. Aan de voorzijde van de aanhanger bevindt zich een hoog steunrek. Op 3 september werd een kilometer teller ontvreemd van een bromfiets welke gestald stond in de fietsenstal ling van een school aan de Sniepweg. Vanuit de garderobe van diezelfde school werd op 4 september een Levi's spijkerjas weggenomen. Tijdens het winkelen in een zelfbedie- het uitgezette financiële beleid door het college - ook in gewijzigde samen stelling - wordt gecontinueerd. Dit houdt in het voeren van een stringent begrotingsbeleid en waar mogelijk het aanboren van rijks- en/of provinciale subsidiemogelijkheden, ondanks de in gang gezette bezuini gingsoperatie zullen veel zaken in uit voering worden genomen. Te noemen valt onder meer: - voortgang met betrekking tot de reali sering van woon- en winkelvoorzienin gen in het centrum; - in aansluiting hierop het werken aan een algehele revitalisering van de dorpskern (gebied Koninginneweg en le deel Burgemeester Colijnstraat); - verdere ontwikkeling van het Zuid westkwadrant; - uitbreiding van het gemeentehuis; reconstructie laatste deel Reijerskoop; reconstructie aansluiting Parklaan -Zij- de (Parklaanbrug). uit de meerjarenbegroting voor de ja ren 1994 tot en met 1996 blijkt dat de gemeente, ondanks de bezuinigingso peratie, in 1994 toch nog rekening moet houden met een tekort van bijna f 200.000,Burgemeester en wethou ders kondigen daarom een tweede ron de van de ombuigingsoperatie aan. Het is echter duidelijk dat de maatrege len steeds ingrijpender zullen worden. Er zal dan ook steeds weer een afwe ging plaats moeten vinden tussen een verlaging van het voorzieningenniveau en extra belastingverhogingen, uit gangspunt daarbij is om de belastingen voor de burgers vooralsnog niet meer dan de prijsindex te laten stijgen. B. en W. stellen, overeenkomstig het vastgestelde beleid, voor om in 1993 de tarieven van de onroerendgoedbelas- tingen te verhogen met 3%. Deze stij ging komt overeen met het te verwach ten inflatiepercentage. De kosten van het verwerken van het chemisch afval en de vuilverbranding stijgen snel. De hoogte van deze kosten wordt grotendeels door anderen en buiten de invloedsfeer van de gemeen te bepaald: aan de gemeente echter de ondankbare taak deze kosten bij de burgers in rekening te brengen. Ondanks het feit dat het in Boskoop lukt om via de gescheiden inzameling de kosten zoveel mogelijk te beperken, zal het tarief van de afvalstoffenheffing in 1993 toch stijgen met ongeveer zes gulden per maand. De begrotingsbehandeling vindt plaats op donderdag 29 oktober a.s. in de raadszaal van het gemeentehuis, aan vang 9.30 uur. ningswinkel aan het Kon. Wilhelminap- lein werd op 4 september een porte monnee uit een boodschappentas ge stolen. Overig nieuws: Schaap gebeten: OP 30 augustus viel een hond op het Noordeinde een schaap aan. Het schaap werd door hon debeten zodanig verwond dat het door een dierenarts moest worden afge maakt. De hond werd op dat moment uitgelaten waarbij de 'uitlater' de con trole over de hond verloor met dit tries te gevolg. De hond is eigendom van een Boskoper die tijdens het incident op vakantie was. Milieuvlucht: Zware regenval welke gepaard ging met onweer en windsto ten kon een op 4 september geplande milieuvlucht boven o.a. Waddinxveen, niet in de weg staan. De vlucht startte op Schiphol, waar twee politiemensen uit deze regio als waarnemers aan boord gingen van de politiehelikopter. Onder de waarnemers was een Wad dinxveense collega. De vlucht duurde ongeveer twee uur en werd uitgevoerd boven de gemeenten Bodegraven, Nieuwerkerk a.d. IJssel, Boskoop en Waddinxveen. Dit keer werd speciaal gelet op overtredingen m.b.t. mestop- slag. In totaal werden in de regio elf overtredingen geconstateerd, waarvan twee in Waddinxveen. De uit de lucht aangetroffen lokaties zullen nader door de milieuwachtmeester worden onder zocht. Jeugd in slooppand: De politie heeft deze week een zestal knapen bekeurd die zich ophielden in de leegstaande villa aan de Kerkweg-Oost. Hoewel de ramen en deuren van het pand herme tisch afgetimmerd zijn, had men kan gezien zich toegang tot het perceel te verschaffen. De politie ontvangt de laatste tijd geregeld klachten omtrent het feit dat de jeugd zich ophoudt in de villa. De surveillance zal zich regelmati ger bij de woning laten zien. Personen die zich in de villa ophouden hebben het vooruitzicht op een proces-ver baal. Alcoholcontrole: De Waddinxveense en Nieuwerkerk politie hebben geza menlijk een alcoholcontrole uitge voerd in de nacht van 6 september. Hierbij werd gecontroleerd op de uit valswegen van Gouda in verband met het te Gouda gehouden Jazzfestival. In totaal werden zo'n 250 blaastesten op straat uitgevoerd. Drie bestuurders ondergingen op het Waddinxveen bu reau een ademanalyse. Een bestuurder werd tenslotte betrapt op een te hoog alcoholgehalte. Tegen hem wordt pro ces-verbaal opgemaakt. Gevonden: div. sleutels; div. porte monnees; spijkerjas met gekl. boorden; mes; capuchon van regenpak; kinder zitje; hangslot met sleutels. Verloren: div. sleutels; div. portemon nees/portefeuilles met geld en/of be scheiden; digitaal dameshorloge; gou den plaatarmband met inscriptie; zwart/witte kat; skijack; grijze hoede- plank uit auto; li. groen Adidas trai ningsjack; bromfietsplaatje; blauwe etui met schoolspullen; gouden arm band; double bril. Waddinxveen - Maandag 14 september a.s. start aquariumvereniging De Gouwe Vis weer met haar maandelijkse bijeenkomst in het clubhuis van de speeltuinver eniging Oranjewijk, J.W. Frisoweg te Waddinxveen. Aanvang 20.00 uur. Deze eerste avond van het nieuwe seizoen zal verzorgd worden door de heer Loek vd Klugt, en is getiteld: Met keurmeesters meegekeken. De spreker heeft vanaf 1972 het diaverslag gemaakt van de jaarlijkse keuring van aquariumvereniging Minor te Den Haag. Daarbij hoorde hij de keurmeester lof en kritiek uitspreken en hij keek mee als geïnteresseerde en ervaren liefhebber en dacht er soms het zijne van. Er zal deze avond niet gesproken worden over het keuringsreglement, maar over een keur van andere onderwerpen, zoals in- en exterieurs, aquariumbouw, opstelling in de ruimte, inrichting van de bak, wanden, filteren, planten enz. Ook niet leden zijn van harte welkom. Boskoop - Zaterdag 19 september wordt er in het Praathuis een kin dertheaterdag gehouden. Muziekthea ter "Het Circus" is een programma met muziek, spel, schmink en kostuums, waarin kinderen centraal staan, 's Mor gens is er een voorstelling waaraan kin deren deelnemen, 's Middags studeren de kinderen o.l.v. Opera Educatief een aantal circusacts in. Alle deelnemers spelen mee, worden geschminkt en ge kostumeerd. Daarna is er een echte voorstelling, waarbij ouderen en be langstellenden van harte welkom zijn. Het programma ziet er als volgt uit: 10.15 uur: zaal open: 10.30-11.30 uur: voorstelling; 11.30-13.00 uur: pauze; kinderen gaan naar huis om te lunchen; 13.00-15.15 uur: spel, schminken, acts instuderen; 15.00 uur: voorstelling. Ie dereen is welkom om te komen kijken. De kosten bedragen 2,50 per kind. Alle kinderen van 5 t/m 10 jaar kunnen mee doen. Er kunnen maar een beperkt aan tal kinderen meedoen, dus geef je op voor woensdag 14 september bij het Praathuis: tel. 16386. Boskoop - woensdag 9 september: 19.00 uur: recreatiefietstocht; 20.00 uur: prijsklaverjassen. Donderdag 10 september: 13.00 uur: Taalles buiten landse vrouwen; 15.30 uur: blokfluitles; 17.30 uur: muzieklessen; 20.00 uur: bridgen; Vrijdag 11 september: 20.00 uur: tienersoos; Maandag 14 septem ber: 16.00 uur: teken- en schilderles voor de jeugd; 18.30 uur: volksdansen voor tieners; 19.30 uur: cursus teke nen/schilderen; 20.30 uur: vergadering tienerwerkgroep. Dinsdag 15 septem ber: 13.00 uur: muzieklessen; 13.30 uur: volksdansen volwassenen en kinderen; 19.30 uur: cursus schilderen/tekenen; 20.00 uur: bridgen. Woensdag 16 sep tember: 9.00 uur: taalles buitenlandse vrouwen; 13.00 uur: cursus Engels; 13.30-15.30 uur: kinderactiviteiten; 16.00 uur: teken- en schilderles voor de jeugd; 17.30 uur: blokfluitles; 19.00 uur: recreatiefietstocht; 20.00 uur: klaver jassen aanvang competitie. Boskoop - Vandaag, woensdag 9 sep tember, brengt drs. J.D. Gabor, staats secretaris van het Ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij van 13.30 tot 16.30 een werkbezoek aan Boskoop. Om 13.30 uur wordt de heer Gabor ontvangen door het college van burge meester en wethouders en zal er ge sproken worden over diverse sier teeltaangelegenheden. Om ca. 14.30 uur volgt er een rondrit door de gemeente en zal er een bezoek gebracht worden aan de boomkweke rij van de firma G. Nederhorst aan het Zuidwijk 17. Een uurtje later wordt het Proefstation voor de Boomkwekerij bezocht. Boskoop - In het Jongerencentrum "De Tunnel" in Boskoop, treedt op 12 sep tember de Haagse popgroep "Hallo Venray" op, met de bandleden Henk Koorn, T oon Moerlands, peter Konings en Dim Veldhuisen. Aanvang 21.00 uur. Kaarten in voorver koop verkrijgbaar. Waddinxveen - De afgelopen twee we ken heeft de Savornin Lohmanschool aan de Wingerd, in het teken gestaan van het 13e Randstad Jazz festival in Gouda. Buiten dat er posters en folders te zien waren, waren er ook echte mu- ziek-instrumenten te bewonderen. De instrumenten waren te leen uit een privé-collectie en van Concordia. Jazz is een volksmuziek van Ameri kaanse negers die is ontstaan uit Blues, Ragtime en Spirituals rond 1900. Ze kwam tot bloei in de omgeving van New Orleans. De instrumenten die te zien waren: bas tuba, trompet, banjo, wasbord en saxofoon, worden voor deze muziek veel gebruikt. Bekende jazzmuzikanten van neder- landse bodem die ook in Gouda te zien en te horen waren zijn Pia Beek, Louis van Dijk en Milly Scott.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 13