Hart van Holland - allerlei Per Kunstbus naar de nieuwe Goudse Schouwburg Politieberichten Boskoop Roemenië nog lang niet uit de misère Keijzerclub bezoekt banketbakkerij Van den Berg te Moerkapelle Kerstpakketten- actie Roemenië Toos weer ouder en peutergym Burgemeester Lips 25 jaar in overheidsdienst Programma Plattelandsvrouwen Moerkapelle Oud papier Oud Verlaat Wet herverdeling wegenbeheer desastreus voor Zevenhuizen-Moerkapelle Moerkapellenaar wordt predikant van de Gereformeerde Gemeente te Amersfoort pagina 18 Hart van Holland/9 september 1992 Hulpgoederentransport Koffieochtenden Excursies Winterprogramma Cursussen Jaarvergadering TOOS-gymnastiek Doctorandus in de economie wordt predikant Fietsendieven Deze week werden er twee fietsen gestolen vanaf het Ns sta tion aan de Parklaan, een grijze dames fiets en een blauwe mountain bike. Verder verdween er een zilvergrijs crossfietsje vanaf de Poelruit, een zwarte damesfiets uit een schuur aan het Zwarte pad en uit een schuur aan de Meeuwenplaat. Een grijze damesfiets is gevonden. Diefstal/inbraak Een loods aan het Zwarte pad werd opengebroken en een zaag werd gestolen. Uit een schuur aan het Paddegat ontvreemdde men een grasmaaimachine. Het slot werd hier toe verbroken. Volgens de eigenaar was het de 16 e maal dat er uit zijn schuur iets werd gestolen. In een woning aan de Voorofscheweg is een onbekende maandag overdag tus sen lOen 11 uur binnengedrongen. Ter wijl de bewoners niet thuis waren is vermoedelijk via de brievenbus en de deurklink aan de binnen zijde de deur geopend. Een geldbedrag werd besto len. Bij een woning aan de Badhuisweg is het door de alarminstallatie bij een poging gebleven. Lichte schade maakte duidelijk dat het hier geen loze melding betrof maar dat iemand daadwerkelijk had getracht in te breken. Vernielingen Van een kraan in gebruik bij de werkzaamheden aan de Konin- ginne- weg is een ruit vernield en in het portier van een auto op het Raadhuis plein is met een scherp voorwerp een deuk geslagen. Zakkenroller Ook deze week sloeg de onbekende dader toe. Tot tweemaal werd in een winkel in het centrum van Boskoop een portemonnee uit de tas van het winkelende publiek gestolen. Zowel bij deze als ook eerdere gevallen van zakkenrollerij wijzen in de richting van een nog onbekende knaap van on geveer 12 jaar. Verkeer De bestuurder van een vracht auto reed in de Gouwestraat tijdens parkeer manoeuvre tegen een auto aan en reed weg. Via een getuige die kente ken noteerde werd de bestuurder ach terhaald. Doorrijder.. WIE?? Op vrijdag 4 sep tember omstreeks drie uur reed een bromfietser op de Middelburgseweg. Hij werd ingehaald door een wit bestel busje met open laadbak. De voertuigen raakten elkaar en de bromfietser kwam ten val. Hij reed hierbij half de sloot in. Het is zeer goed mogelijk dat de be stuurder van de bestelauto niets ge merkt heeft. De politie verzoekt de bestuurder van genoemd bestelbusje of getuigen zich bij de politie te melden. Gevonden 12 sleutels, geld, zwarte da mesportemonnee, fietscomputer, Verloren geld, een trouwring, diverse bossen sleutels Zevenhuizenaar Joop van den Dool is naar Roemenië geweest met drie ande re heren van de Stichting Roemenië "Manna". Als beroepschauffeur zat hij o.a. in Roemenië achter het stuur van de bestelwagen. De Stichting "Mannaheeft overigens niets met de Stichting Kinderhulp Roe menië te Moerkapelle te maken, maar is een initiatief van gelovigen van de evangelische gemeente "De Terpuit Rotterdam-Ommoord. Hoewel het initiatief al veel eerder ge nomen werd, is de stichting nog maar pas opgericht. Joop van den Dool is degene die veel zaakjes van tevoren geregeld heeft, zoals b.v. de 'gratis' bestelwagen van Van Vliet Trucks uit Nieuwerkerk a.d. IJssel. De brandstof kosten betaalden de heren zelf. Van den Dool: "Op het oog lijkt de toe stand stabiel, echter de mensen aldaar zijn erg ongeduldig en willen net zo'n welvaart als wij. Daar gaat een genera tie overheen. De gezinnen waar wij pak ketten hebben gebracht: kleding, schoeisel, hulpgoederen en voedsel, waren ontzettend blij. Zelf hadden we voedselpakketten samengesteld voor 5 gezinnen, terwijl voor 4 andere gezin nen, door anderen voedsel-en kleding- pakketten werden gereedgemaakt. Ei genlijk was men bij onze evangelische gemeente, waartoe ook "De Brandaris" hoort, al een jaar met de gedachte bezig zelf transporten te gaan ondernemen, in plaats van dit door bekende organi saties te laten verzorgen, (b.v. Dorkas Andijk! red.) We hadden zelf namelijk een aantal contactadressen. We heb ben een contactpersoon, een Roe meense student die direct na de revolu tie naar Nederland is gevlucht. Onze gemeente ondersteunt hem en zijn ge zin reeds, maar nu hebben we een hui goederentransport naar adressen ge houden die hij kende, terwijl een ge deelte ook verdeeld wordt door een betrouwbaar iemand. Wij hoefden al leen maar uit te laden en te bezorgen in Timusuara en omstreken, met de ver deling waren anderen belast. De in Hol land woonachtige student bijvoor beeld. We zijn o.a. bij een gezin geweest waar de vrouw was overleden door een ver keersongeluk en de man achterbleef met 13 kinderen in de leeftijd van 4 tot 16 jaar. Voedsel en financiële steun waren hier zeer welkom. De meesten hebben het zeer arm. Een bedrijfje be ginnen valt ook niet mee voor Roeme nen, want geld lenen is er niet bij. Het hele land is bankroet, dus er is ook op de banken geen geld". Joop, kan uren vertellen over zijn in- Boskoop - Maandagavond 16 novem ber a.s. rijdt de gratis 'kunstbus' vanuit Boskoop naar de Goudse Schouwburg. Ouderen van 55 jaar en ouder kunnen van dit gratis vervoer gebruik maken en de voorstelling van de Hoofdstad Ope rettevan "Der Vogelhandier" bijwonen. Behalve koor, orkest en ballet, zullen er tal van solisten te horen zijn waaronder Anita Heins, Ton Hofman en Jacco van Renesse. Voor de aanvang van de voor stelling kringen de aanwezigen een uit leg over de operette en een rondleiding door de volledig nieuwe Goudse Schouwburg. De entreeprijs bedraagt f 27,50 per per- Het programma van de afdeling Moer kapelle van de Ned. Bond van Platte landsvrouwen is als volgt: Op 18 november komt mevrouw Buiter v.d. Kooi, arts te Benthuizen vertellen over Osteoporose (botontkalking) Op dinsdag 5 januari is er een nieuw jaarsochtend met oliebol. Mevrouw Van Minnen uit Waddinxveen van de Weight Watchers club komt die och tend over deze afslankclub vertellen. Op dinsdag 9 maart staat het 'milieu' in de belangstelling. Mevrouw Kuijper van het Milieukwartet spreekt over de wijze waarop vrouwen in hun huishou ding een steentje kunnen bijdragen aan het schonen milieu. Op donderdag 22 oktober wordt er een bezoek gebracht aan het Vendu Nota rishuis in Rotterdam en een kunst- en antiekveiling. Op dinsdag 23 februari bezoeken de dames de NMB bank in Amsterdam waar hen een lunch wordt aangeboden plus een rondleiding. Woensdag 14 oktober spreekt dr. Boer uit Krimpen a.d. IJssel over 'plastische chirurgie'. Op woensdag 11 november komt majoor Eva den Hartog van het soon. Men dient zich voor 30 septem ber aan te melden bij mevrouw De Greef, tel. 17351; of de heer Van Meer- veld tel. 12082, de heer De Lange tel. 14793 of de afdeling Welzijn van hek gemeentehuis 19542. De organisatie berust bij de Vereniging van ouderen "Ons Belang" in samen werking met de afdeling Welzijn en Cul tuur van de Gemeente Boskoop. De kunstbus voor senioren is een pro ject van de Culturele Raad Zuid-Hol land. De Culturele Raad probeert hier mee (meer) ouderen te interesseren voor diverse vormen van kunst en cul tuur. Leger des heils een lezing houden over de wereld is mijn werkterrein'. Op woensdag 16 december verzorgt het echtpaar Beenen een Kerstprogramma "Twintig eeuwen Kerst". Op woensdag 13 januari vindt de jaarvergadering plaats: na de pauze is er bingo. Woensdag 17 februari staat in het teken van "Europa 1992". Drs. Yvonne Berg- horst van de Europese Commissie Bu reau Voorlichting Nederland komt ver tellen over de Europese eenwording en na de pauze kan hierover met elkaar van gedachten worden gewisseld. Het Eendagsbestuur heeft op woens dag 17 maart een verrassing in petto. De heer Bert Blom van de bekende Goudse vishandel vertelt op woensdag 21 april vertellen over vis, visvangst, verse vis en visverkoop. Er kan natuur lijk ook het één ander geproefd worden. De cursus quilten wordt dit jaar bij Ineke Breugem gehouden Inlichtingen tel. 1185. Mevrouw drs. M. Schippers- Gordea geeft een cursus kunstgeschie denis over de zeventiende eeuwse Schilderkunst. De cursus zijde-schilde ren start op 22 september. Patroonte kenen valt ook te leren, en tenslotte is er de 'leeskring' o.l.v. Marjan Schlich- ting. Inlichtingen mevrouw C.T. Everaart- Verheul, tel. 01793- 1571 drukken, beginnend bij de grensover gang waar anderen zeker 24 uur moes ten wachten maarzij, onder Hongaar se politie-escorte, over konden met een colonne andere hulpgoederen transporten. Desondanks kostte dit toch nog 7 uur. "Je emoties moet je even uitschakelen, je mag zeker geen medelijden hebben of tonen, want de mensen zijn ook wel trots, ze laten het nauwelijks merken dat ze het zo arm hebben. Ze hadden alles voor ons over, ook hun bedden, om zelf elders op de grond te slapen. Ze wilden ons ook verwennen met de spul len uit de voedselpakketten, zoals een heerlijk kopje koffie. Ik vond het een geweldige reis, weet dat, als je met een colonne meerijdt en overdag rijdt, je veiligheid voldoende gewaarborgd is, alhoewel er angst is voor de zigeunerbevolking, getuige de hoge omheiningen rond de huizen. Nu, na alles in ogenschouw genomen te hebben denk ik dat volgend jaar m'n vrouw ook wel mee kan en meerdere vrouwen, met misschien wel meer auto's en andere echtgenotes... Wij, als stichting "Manna" zijn voornemens onze hulp voort te zetten aan de ons bekende gezinnen. Giften zijn altijd welkom op bankrek. 50 38 26 170 t.g.v. stg. Roemenië "Manna" Rotterdam". Benthuizen - De Stichting Nederland- Roemenië organiseert weer een Kerst pakketten-actie voor Roemenië, informatie over het verzenden van een pakket, over de inhoud, de kosten, het gewicht, inleverdatum enz. kan verkre gen worden bij mevrouw N. Kruger, Prins Clausstraat 12, 3721 BL Benthui zen, tel. 079 -313 237. Voor nadere informatie kan men zich wenden tot de Stichting Nederland- Roemenië, tel. 070 -324 5467. Zevenhuizen-Oud Verlaat - Vrijdag 11 en zaterdag 12 september staat de oud papier-container weer op het parkeer terrein nabij gebouw "De Vierkap". De christelijke basisschool "De Nesse- vliet" houdt weer een inzameling. Waddinxveen - Op dinsdagmorgen is er in De Duikelaar weer van 9.30 tot 10.30 uur ouder-en peutergym voor kinderen van 2 tot 4 jaar. Er wordt gewerkt met ballen, touwen, blokjes en ander klein en groot materiaal met peuter en ouder. Inlichtingen tel. 01828-13839. Woensdag 16 september worden de jaarvergadering van TOOS in de TOOSOOS aan de J.W. Frisoweg gehou den. Op deze vergadering wordt af scheid genomen van bestuursleden: dames E. Peeters en M. Metsemakers. De dames 1. Baas en E. de Vogel worden voorgedragen om plaats te nemen in het bestuur. De belangrijkste beslis sing die op de jaarvergadering geno men moet worden is de algehele 3% contributieverhoging. Wie in bezit van de stukken van de vergadering wil komen kan secretaris Kerkhoven opbellen tel. 01828 -13839. Moerkapelle - Een gezelschap van vier burgemeesters, een gemeentesecretaris en een hoofd van gemeentewerken, bezocht vorige week vrijdagmiddag banketbakken'j Van den Berg te Moerkapelle. Zij allen maken deel uit van de zgn. "Keijzerclub". De respectievelijke burgemeesters waren de heren H.A. van Zwieten uit Woerden; C. de Groot uit Ouderkerk a.d. Amstel; I.J.P. Keijzer te Veghel en A. W. Lips te Zevenhui- zen-Moerkapelle. De heer G. van Malkenhorst is gemeentesecretaris van Ermeloen L.M. Harland hoofd van gemeentewerken te Kampen. Allen hebben in de periode dal de heer I.J.P Keijzer burgemeester van Benthuizen en Moerkapelle was, een functie gehad als ambtenaar in één van beide plaatsen. Dit bezoek was een onderdeel van een jaarlijkse dagexcursie naar Zevenhuizen- Moerkapelle en omgeving. Eerder op de dag was een rondrit gemaakt en de lunch gebruikt in dorpshuis "Op Moer" in Moerkapelle. Met heel veel interesse weré kennisgenomen van het procédé, dat speciaal voor deze krakelingenfabriek ontwik keld is om de koekjes, nadat er deeg van gemaakt is verder volautomatisch geëxtrudeerd, als ononderbroken lange slierten op de bakplaten te persen. Vervel- gens worden deze slierten automatisch afgesneden na de 'krakeling'bocht te hebben gemaakt. Automatisch worden ze van suiker voorzien om vervolgens te laten rijzen en bakken. Wekelijks lopen hier ca. 80.000 krakelingen van de lopende band. De gemeente Zevenhuizen-Moerkapel le heeft de door het uitstel van de stem ming over het wetsontwerp Herverde ling Wegenbeheer alsnog beschikbaar gekomen tijd besteed aan nader over leg met het Ministerie van Binnenland se Zaken. Donderdag 3 september j.l. is in een zeer constructief verlopen bespreking bij het Ministerie, waarbij ook een ver tegenwoordiging van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten aanwezig was, gebleken dat het nadeel voor de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle door de inwerkingtreding van deze wet toch zeer aanzienlijk is. Het Ministerie baseerde zijn berekenin gen aanvankelijk op voor deze wetge ving ontwikkelde normkosten en kwam op basis van die normkosten op een nadeel voor de gemeente van f 340.000,— per jaar. Uit een gezamenlij ke berekening, gestoeld op praktijkcij- fers van het Hoogheemraadschap van Schieland, de huidige wegbeheerder van nagenoeg alle naar de gemeente overkomende wegen, blijkt dat dit na deel op rond f 1,3 miljoen per jaar kan worden gesteld. Zeer merkwaardig en ongeloofwaardig vindt de gemeente Zevenhuizen-Moer kapelle, dat het, zo bleek eveneens uit deze bespreking, voor de in de wetge ving voorziene 'gewenningsbijdrage' niet in aanmerking komt, zelfs niet als deze wordt herzien zoals door de Tweede Kamer er bij het Kabinet opis aangedrongen, zodat de inwoners van Zevenhuizen-Moerkapelle, tenzij de gemeente op andere begrotingsposten weet te bezuinigen, met een lastenstij ging van rond de f 400,per gezin zullen moeten worden geconfronteerd De vertegenwoordiging van de Vereni ging van Nederlandse Gemeenten sprak in dit geval van een 'uitzonderlij ke samenloop van omstandigheden waardoor deze gemeente wordt bena deeld. De gemeente Zevenhuizen-Moerkapel le heeft alle in de Kamer vertegenwoor digde partijen opnieuw benaderd met de noodkreet er bij het Kabinet op aan te dringen dit wetsontwep in te trekken danwel een speciaal voor deze gemeen te geldende compensatieregeling te ontwerpen. Dinsdagmiddag 8 september is het de bat over dit wetsontwerp heropenden a.s. donderdag 10 september zal, naar nu wordt voorzien, de stemming over dit voor de gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle desastreuze wetsontwerp plaatsvinden. Moerkapelle - De 37-jarige drs. W. Visscher, wordt woensdag 23 september bevestigd in het ambt van predikant van de Gereformeerde Gemeente te Amers foort. Zowel de bevestigings- als intrededienst worden gehouden in de St. Jons- kerk. Ds. P. Honkoop uit Kampen zal de Moerkapellenaar in het ambt van Pre°lKaM bevestigen in een dienst die om 14.30 uur begint. De intrededienst, waarin ds. Visscher zelf het Woord verkondigt, begint om 19.30 uur. Deze doctorandus in de economie had voorheen een functie bij WVC. Hij ervaar het als een roeping om predikant te worden en volgde, na opzegging van zij functie bij WVC, een viertal jaren de Theologische opleiding van de Gereformeer Gemeenten in Rotterdam. Deze zomer voltooide hij zijn studie. Door kerkeraa van Gereformeerde Gemeenten uit zeker meer dan tien plaatsen, werd een bww op hem uitgebracht. Uiteindelijk is het beroep van de kerkeraad van de Gerei meerde Gemeente te Amersfoort, met een kerkgebouw aan de Zuidsingel e gemeente met 1080 zielen, gehonoreerd. Op 18 september verhuist het gezin: man, vrouw en vier kinderen, naar Amf foort. Zevenhuizen-Moerkapelle - Maandagmiddag werd tijdens een informed bijeenkomst het feit herdacht dat burgemeester A.W. Lips van Zevenhuizen- Moerkapelle, 25 jaar in overheidsdienst is. Op 16 augustus 1967 kwam hip - volontair bij de gemeente Moerkapelle, waarna hij na enkele maanden, vaste aanstelling kreeg en vervolgens in de loop der jaren alle ra"b doorliep. Op 1 november 1978 werd hij, na het vertrek van burgemees I.J.P. Keijzer, benoemd tot burgemeester-secretaris: een cumulatie-iunc d.w.z. twee functies door één persoon. Per 1 januari 1991 werd hij burgem - ter van de heringedeelde gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle. De heer l Ij- werd maandagmiddag in de raadzaal toegesproken door diverse perso Wethouder drs. J.T.M. Brouwer overhandigde de jubilaris een horloge inscriptie namens de gemeenteraad en namens het gemeentebestuur (co ge) een afstandsbediening voor de garage. Schoolleider K. HuizingasP namens beide openbare scholen een felicitatiewoord en de heer A. deed dat als secretaris van de personeelsvereniging In de toespraken w de stormachtige loopbaan van de burgemeester geaccentueerd.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 18