Boskoop Waddinxveen Voorbereidingen voor Braderie 18 en 19 september in volle gang m I Bezoek van Statenleden aan Boskoop Op de fiets voor hongerende kinderen Zevenhuizen Cees Spek is de nieuwe pachter van de veilingkantine aan de Bredeweg Waddinxveen (grens Zevenhuizen) m&i Bijbelschool in Zevenhuizen Uitslag prijsvraag C1000 Hart van Holland/9 september 1992 pagina 19 Braderiecommissie verwacht ook dit jaar meer dan 60.000 bezoekers! Van knoop doorhakken werd het een traditie Festiviteiten op Raadhuisplein Attracties Draaiorgelschool, mini-theater, voorlezen.. "De kantine kan ook dienst doen voor bruiloften en partijen" Op stap voor een warme hap Boskoop - Terrasjes, muziek, eetgelegenheden, attracties, demonstraties, ludie ke happenings, speciale aanbiedingen van standhouders en middenstanders, koopjes en lekkere hapjes: het is er allemaal op de braderie van de Boskoopse middenstand in het nieuwe 'winkelhart' op 18 en 19 september a.s. Een happening die een soort sluitstuk is van alle braderieën in de regio, gelijktijdig met de Alphense jaarmarkt. Een braderie die in grootte nauwelijks geëvenaard wordt in dorpen in de regio en die dit jaar nog attractiever is dan anders, door het engageren van artiesten die 'leven in de brouwerij' brengen. Tevens biedt de braderie een betere doorstroming vanwege een veranderde opzet. En uiteraard biedt het de gelegen heid, gelijktijdig met het nieuwe winkelcentrum van Boskoop kennis te maken. 'Meestal staan er rond de 170 kramen vanaf de Koninginneweg, tot aan het Torenpad, in alle straten van het cen trum. Dit keer blijft de Zijde voor het doorgaand verkeer, gewoon open. Vo- rigjaar is de braderie spectaculair geo pend door de vrouwen van de braderie commissie. 1 Dit jaar moeten we nog iets origineels bedenken. We hebben nu geen thema. Volgend jaar denken we aan het thema clowns' en denken we erover de brade rie een weekeinde te verschuiven, naar eind september... De allereerste braderie werd door bur gemeester Reinders geopend, zo'n 14 jaar geleden. Hij heeft toen een knoop in een stuk touw doorgehakt. Het was letterlijk en figuurlijk een knoop door hakken toen we met de braderie begon nen in Boskoop. Jaren was het idee al geopperd, maar nooit ten uitvoer ge bracht", lacht de secretaris van de bra deriecommissie, boekhandelaar Wil lem Kruiswijk. Hij is een geboren 'regelateur', heeft z'n zaakjes goed voor elkaar en laat niet met zich sollen. Wie zich voor een kraam aangemeld heeft dient van tevo ren te betalen. Zo niet, dan is er voor hem geen plaats....Verder dient men de regels in acht te nemen. Een half uur voor het begin van de braderie aanwe zig te zijn en de kraam op tijd gereed. Verder geen auto achter de kraam- be houdens mindervaliden-, want als Kruiswijk of één van de andere organi satoren dat ontdekken dan kan de standhouder in gaan pakken.... "We zijn heel streng, maar daardoor hebben we ook een goede braderie waar we tevens aan branchebescher ming doen. Zijn er bijvoorbeeld zowel een poffertjesbakker als een pannekoe kenbakker, dan worden deze ver uit elkaar geplaatst. Verder zijn er oude ambachten van "Die olde Stiel" uit Soest. Daar moet de braderiecommis sie voor betalen, maar is gewaarborgd dat deze standhouders komen en iets demonstreren dat attractief is voor de braderiebezoekers. Handelen mogen zij niet...." Verder is de verwachting dat de zgn. "SOL-groep Boskoop", waaronder b.v. Amnesty International en Derde Werel dorganisaties, weer een happening or ganiseren op het Raadhuisplein. Vorig jaar trad daar een dansgroep op, was er afwisselend een poppenkastvoorstel ling en wat dies meer zij.... De week markt, normaliter op zaterdag op de Burgemeester Colijnstraat, staat deze éne dag per jaar ook op het Raadhuis plein. Verder vinden de Boskoopse verenigingen het, op deze braderie midden september, aantrekkelijk om de bezoekers te attenderen op hun ver eniging en de kas ervan te spekken met attracties e.d. Zo zorgt een vereniging bijvoorbeeld voor een luchtkussen en ander zet een schandblok neer en mo gen vrijwilligers met hoofd en handen erin om vervolgens met zacht fruit be kogeld te worden. Daar moet dan voor betaald worden en dat brengt geld in het laatje... Er zijn op dit moment al 14 verenigingen die zich aangemeld heb ben... "Ongetwijfeld zal de vrijwillige brand weer ook nu weer iets spectaculairs op touw zetten. Vorig jaar demonstreer den ze met autowrakken en toonden hoe slachtoffers bevrijd worden. Eer der hadden ze weieens een spuitde- monstratie bij hotel Neuf. We zijn blij met deze brandweermannen en de po litie omdat ze de hele dag lopen te patrouilleren over de braderie. Ze let ten erop of de meegebrachte gasfles sen wel deugdelijk zijn e.d. Uiteraard letten we zelf bij het opzetten van de kramen of de brandkranen vrij staan. Ik weet nog dat het moeite kostte om destijds politie op de braderie te krij gen. Nu werkt het hele corps eraan mee dat er wel een twintigtal politiemensen aanwezig zijn om het geheel vlekkeloos te laten verlopen. Ook wij zijn alert. Ik geniet van de voorbereidingstijd, maar op de dagen zelf zijn we allemaal paraat om alles in goede banen te leiden. Ge lukkig kunnen we 's nachts goed sla pen, want vrijdagnacht patrouilleert een bewakingsdienst continu. Zo kun nen de standhouders hun attributen gedeeltelijk achterlaten en hoeven ze zaterdagmorgen hun stand niet op nieuw op te zetten...." Een braderie organiseren met alleen maar kraampjes zou veel weg hebben van een grote markt. Om een braderie aantrekkelijk te maken en een bezoe kersaantal van ca. 60.000 mensen te scoren, moeten er attracties zijn. En die kosten geld: veel geld. Hoewel de verenigingen en organisa ties ook veel leven in de brouwerij bren gen, doet de braderiecommissie er ook nog van alles aan om publiek te trekken. Als vaststaande attracties kunnen ge noemd worden:de draaiorgelschool'. Bezoekers mogen draaiorgel leren spe len en een diploma proberen te halen. Deze mogelijkheid wordt door de dorpskernwinkeliers aangeboden. Een 'leraar' geeft uitleg: dus draaiorgelles... Verder een Oosters mini-theater met een illusionist dat continu voorstellin gen geeft. Zowel vrijdagmiddag, na de opening om 14.00 uur alsmede de gehe le zaterdag.... De 'sprookjesstand' zal ongetwijfeld veel jong publiek trekken. Daarvoor zorgt een verhalen vertelster in sprookjeskleding. "Voorlopig zijn dit de attracties waar alles zeker van is. Misschien komen er nog meer", knikt de heer Kruiswijk die niet alleen warm loopt voor z'n zaak, gezin, de braderie, maar ook voor de volleybal.... Dat laatste is een ander verhaal.... Mevrouw Cecilia de Pree, ge kleed in origineel Oostenrijks klederdracht, brengt Cecilia op haar cyther een programma van Oostenrijkse volksmuziek, Weense liederen, Operetteme lodieën en evergreens. veilin'"T^een"^eyen*lu'zen kai)tine van het veilcentrum Gouda van groente- op 3 J l)e Kring", heeft een nieuwe pachter. De 46-jarige Cees Spek uit Gouda is Mik nB®UStUS met zi'n werkzaamheden gestart als opvolger van het echtpaar De "iet va6 ei?enaar van bistro "De Veerstal" uit Gouda, welke hij na 12 1/2 jaar, echt Ooit he.1 n 's van de hand te doen, kan bogen op een 27-jarige horeca-ervaring. k Uj. Ronnen op kantoor kon hij niet stilzitten en belandde hij in de horeca, waar „„L raard ook de benodigde diploma's voor behaalde. Wie de in Waddinxveen Scoren en frig./ en Set°gen Cees Spek kent weet dat hij erg snel is in het serveren van koffie "laaltiw 8n e a' Bovendien is hij een vakbekwame kok die toveren kan met Een zeVt?Donderdagmiddag was Hart van Holland er zelf getuige van. neerkw medewerkers moest overwerken en kreeg een maaltijd op maat, wat Emeriti"11 op boerenkool met worst, een macaronischotel en aardappelen en ™ten met biefstuk. 11 handomdraai serveert hij soep, zorgt voor een frisdrankje en verdwijnt geruisloos in de keuken waar de maal tijden serveerklaar staan, na even extra verhit te zijn in de magnetron. De bief stuk wordt snel gebakken.... "Als er medewerkers overwerken dan kunnen ze hier in de kantine eten. Dat gebeurt niet elke dag. Dat wordt van tevoren besteld. Normaal is de kantine van 7.00 uur 's morgens tot 13.00 uur geopend, 's- Middags is er geen geloop meer. De werkdruk ligt in de ochtenduren. Zowel veilers als inkopers weten de kantine te vinden, maar er zijn medewerkers, bij voorbeeld zij die achter de klok zitten, die niet weg kunnen voor een kopje koffie. Die bezorg ik koffie", lacht Spek die hoopt op meer klandizie van kanto ren in de onmiddellijke omgeving, waar het de maaltijdverstrekking voor 'over- werkers' betreft. "Alle begin is eerst nog wennen. Ik heb deze eerste maand de kat uit de boom gekeken. Ik ben wel van plan om nu meer aan de weg te gaan timmeren, wil bruiloften en partijen hier organiseren, kaartavonden en noem maar op. Op drukke dagen word ik geassisteerd, door m'n vrouw of mogelijk een part timer. Vooral de woensdag is een drukke dag, dan worden de meeste produkten aan geleverd. Dan heb je continu je handen vol aan het serveren van koffie en broodjes, het bakken van allerhande gefrituurd voedsel e.d. Omdat ik graag complete diners bereid, ook de mogelijkheid bied voor koude en warme buffetten, verwacht ik dat particulieren eveneens m'n kantine zul len ontdekken en een afspraak maken". Boskoop-Donderdagmiddag bracht een aantal Gedeputeerde Staten een bezoek aan Boskoop. De gedeputeerden waren: mevrouw drs. H.L. Blok, mevrouw L.E. Stolker-Nanninga en de heer Th. F.J. Jansen werden door burgemeester drs. J.J. Spros op de hoogte gesteld van de ontwikkelingen in hetsierteeltgebied. Centraal tijdens dit bezoek stonden namelijk 'sierteeltaangelegenheden', zoals de goed keuring van het bestemmingsplan 'Sierteeltgebied' en toekomstige ontwikkelin gen betreffende de sierteelt. Na ontvangst op het gemeentehuis en een bespreking werd vervolgens een rondrit door de gemeente gemaakt per transit-busje om tenslotte een bezoek aan boomkwekerij G.C. van Stolwijk te brengen. Waddinxveen-Boskoop - Zaterdag 12 september a.s. organiseert de Stichting "Woord en Daad" weer een fiets-recrea- tietocht onder het motto "Op Stap! voor een warme hap!" Aangemoedigd door het mooie resul taat van vorig jaar, toen er f 3.908,15 bijeengebracht voor hongerende kin deren in Guatemala, Haïti en India. Ook dit jaar wordt de opbrengst voor het zelfde doel bestemd. De rit is exact 20 kilometer lang en voert over wegen en weggetjes die lang niet bij iedereen bekend zijn. Het is een zeer landelijke route, waarbij ouders hun kinderen nu niet direct constant in de gaten hoeven te houden. De start is bij de brandweergarage te Boskoop of bij de brandweergarage in Waddinxveen. onderweg zijn de nodige 'voorzienin gen' getroffen. Een leuke herinnering wacht aan de finish. Inlichtingen C. de Rooij, tel. 01828-13476. De Stichting Evangelische Bijbelschool te Doorn geeft reeds meer dan dertig jaar in 25 plaatsen in Nederland een Bijbelschool-cursus, die bedoeld is voor mensen die gewoon werken. Dat gebeurt op één zaterdag of twee avon den per maand van september tot en met mei. De school is bedoeld voor mensen, die meer van de Bijbel willen weten en meer toegerust willen worden in hun geloof en voor eventueel werk in hun kerk of gemeente. Naast de studie van de Bijbel nemen ook onderwerpen als gezinsleven, gemeenteleven, evan gelisatie en pastoraat een ruime plaats in. De totale cursus duurt vier jaar. In Zevenhuizen in de kerkzaal van de gereformeerde kerk wordt de Bijbel school op de eerste en derde woensdag van de maand gegeven. Aanvang 19.30 uur. Inl. tel. 01793- 1555 of 03430 -15096. Zevenhuizen - De totale waarde van het boodschappenpakket gepresenteerd in de bestelwagen op de regenachtige braderie was f 356,45. De hoofdprijs: 1 minuut winkelen, is gewonnen door P. v.d. Zaan, De Grutto 12, Zevenhuizen. De tweede prijs een boodschappen pakket ter waarde van vijftig gulden werd door J. Verboom, Kratonlaan 57 gewonnen. De derde prijs een bood schappenpakket ter waarde van vij fentwintiggulden werd gewonnen door mevrouw De Wit-Nieuwland gewon nen, Goudsbloemstraat 15. Het aantal deelnemers bedroeg 63. Dit aantal vermenigvuldigd met een gul den werd door Cl000 afgerond tot 100 gulden, wat geschonken wordt aan het Wereld Natuurfonds, waarmee de ko mende maanden in nauwe samenwer king, acties worden georganiseerd.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 19