Sport in de regio Jan Willem van den Hoek wint in Vlissingen Izwemklassieker over drie km. Schaakvereniging Moerkapelle Raymond van Es leidt bij Excelsior-dammers Derde ronde Superprestige 3km Damseizoen Excelsior is gestart Coenecooploop Postduiven Stormvliegers Zan8 en Kleur Emeritus-predikant Gereformeerde Gemeen ten overleden Wereld Natuur Fonds en C1000 werken met voorlichtingscampagne aan natuurbehoud r BROUWER DE KONING r lUkjJj ij ~*_p UITVAARTVERZORGING Hart van Holland/9 september 1992 pagina 9 jk. In fris water houden de langebaanzwemmers van de Gouwe de spanning er in Fondsenwerving I u'addinxveen - De omstandigheden «orden nu elk weekeinde minder voor :e sloot zwemmers van de Gouwe, met name de watertemperatuur is uiter- i voor zwemmers van belang en die I jag zaterdag in Vianen beneden de 16 «raden en daarom werden de wedstrij den aldaar afgelast. I Daarentegen gingen de wedstrijden in Kanaal door Walcheren, waar de I zon meer heeft geschenen, zondag wel door. het water bleek 17 a 18 graden te n. Dat is niet warm, maar de meeste I «edstrijdzwemmers zeuren daar niet over en er werden in Vlissingen snelle lijden genoteerd. Zo ook door Bosko per Jan Willem van den Hoek die op de vrijeslag in een drie km. lange strijd alleen maar genoegen nam met de eer ste plaats en mede kopzwemmer Erik van Dartel uit Eindhoven met een halve meter versloeg in 35 min.36. Jan Willem viel hiermede de tweede plaats van Erik in het klassement voor de zwemkro- niekbeker aan dat over twee weken in Roermond wordt afgerond. De vrijwel zekere winnaar van de beker Hand van goor hield dit weekeinde rust na zijn 25 km. marathon in Nieuwegein. Het nieuwe Gouwelid Martijn van den Maagdenberg vecht op de schoolslag nog steeds om de op de eerst plaats staande Nico Wempe uit Leiden te ont tronen. Doch dit lijkt een te zware opga ve want Nico won weer, al geschiedde dit met gering verschil in 45.32. Master Nic Geers won de km. vrijeslag voor 50-plussers weer royaal in 14.,28 en Hans den Boerwerd tweede in 18.10. Er stond bij de masters geen schoolslag op het programma, maar omdat je bij vrijeslag mag zwemmen wat je wilt, zwom hans op dit nummer toch school slag en tot zijn verbazing maakte hij nu zijn snelste km. tijd van het hele sei zoen. Volgens insiders zit dat in het hoge zoutgehalte van het Kanaal door Walcheren. Op de eerste avond van de onderlinge competitie mocht de club weer drie leden verwelkomen, zodat er nu zes nieuwe leden zijn. Er heeft zich zelfs voor volgende wek nog een nieuw lid aangemeld. Dat de nieuwelingen het in het begin moeilijk hebben bewees deze avond wel. Martijn Junte lootte tegen Dick Bac. In het begin ging de strijd gelijk op, maar in het middenspel liet Martijn een paar steekjes vallen, zodat hij zijn koning om moest leggen. Toch heeft hij bewezen over talent te beschikken. Gerard van Ommeren moest tegen Kees van Vuuren, die zijn come back maakte, het was voor hem nog wat onwennig. Gerard strafte hem bekwaam een onnauwkeurig gespeelde opening af. Aad de Groot ontmoette Arie Perdijk. het ging lange tijd gelijk op. De routine van Aad gaf de doorslag. Kampioen Ben van Geffen speelde tegen Michiel Blok, die had last van zenuwen want hij gaf een stuk weg en dat kostte hem snel de kop. Zijn broer Sander deed het beter tegen Gertjan Freeke. Hij was daarmee de enige die won van de nieuwe leden. Kees van der Vlist liet meteen zien dat hij grootse plannen heeft. De geroutineerde Jan Blok moest werkelijk tot het uiterste gaan. Gerrit van Meeteren bereikte wel groot voordeel tegen Jan de Lange, maar de ongelijke lopers zorgden voor remise. Maarten Vroegindeweij had moeite om de taaie Koos van der Spek tot opgave te dwingen. Zijn vader Wim vroegindeweij kwam aanvankelijk verloren te staan tegen Ton van Delden. Ton schrok zo van deze weelde zodat zijn spel onzeker werd en Vroegindeweij alsnog de punten kon incasseren. Arie Hoogduijn blunderde een toren weg tegen Hans Blok en gaf meteen op. Al met al een leuke start voor de Moerkapelse schaakclub. Ook volgende week kunnen nieuwe leden meedoen. Gewoon die stap even doen, net zoals de zeven anderen. Er is voor ieder een gelijke tegenstander. Waddinxveen - Na twee ronden gaat de 116-jarige Raymond van Es aan de lei- ig in Excelsiors onderlinge damcom- I petitie met de 100% score van 4 uit 2. Raymond klopte op overtuigende wijze zijn vader Piet van Es en behaalde daar na volle winst op Jan de Heer. Opmerkelijk na twee ronden is het feit, datvande21 wedstrijden er liefst 14 in een beslissing eindigden. Meerdere spelers volgen met 3 punten uit twee wedstrijden. Hieronder Tijmen den Ouden sr. die' CorStolker in de eerste ronde liet strui kelen en in de tweede wedstrijd remi seerde met voorzitter Piet Swart en Tijmen den Ouden jr., die de volle winst en Sietse Siersema behaalde en in i tweede wedstrijd de punten deel de met Teun van der Krol. Teun heeft ook een moyenne van 1.500 dankzij winst op Jan kramer in de eer- steronde. In zijn tweede wedstrijd deel- Boskoop-Waddinxveen - Woensdaga vond 16 september is de derde ronde van de Superprestige 3km. De start is om 20.00 uur op de atletiekbaan van AV'47 aan de Hoogeveenseweg te Bos koop. Gestart wordt inde series van 10- 15 personen, inschrijven vanaf 19.30 uur in de kantine van AV'47. i Deze 3km. is er één uit een reeks van I vier. De superprestige 3km is opgezet sis een conditietest voor lopers. Na elke gelopen 3 km. wordt de tijd geno teerd op een kaart. Aan het eind van het taar kunnen de vorderingen bekeken ''Orden. Ook wordt er een klassement over drie wedstrijden gemaakt voor heren, dames en veteranen. Aan het eind van het jaar volgt dan de prijsuit reiking. Deelname staat open voor iedere man of vrouw met een redelijke conditie. Vooral voor degenen die veel op de weg trainen is dit een goede aanvulling en afwisseling van de training. De superprestige 3km wordt georgani seerd door de loopgroep van AV'47. Voor inlichtingen over deze superpres tige 3km of over de loopgroep kan men bellen met Jan v.d. Meij tel. 01828 - 16204. I Op donderdag 27 augustus is in Wad- cinxveen het damseizoen 1992-1993 van start gegaan bij damvereniging Ex celsior. klet ingang van dit seizoen wordt ge speeld in het buurtcentrum De Boog «an de C. Huygenslaan 2 te Waddinx- veen. Speeltijden: vugd op donderdagavond van 18.45 19.45 uur; senioren: vanaf 19.45 uur. Je jeugdleden spelen veel onderlinge wedstrijden, maar er wordt door de eugdleiders ook aandacht besteed aan spelregelkennis en speltechniek. De eugdleiders bedienen zich daarbij van I E® groot magnetisch demonstratie- Nieuwe leden of geïnteresseerden (ook senioren) zijn van harte welkom één of meerdere clubavonden te bezoeken om daarna eventueel te besluiten al dan niet zich verder in deze denksport te bekwamen. Voor meer informatie kan men contact opnemen met de bestuursleden Piet Swart (tel. 01828-14712) of Cor Barelds (14726). 10 september is iedereen die van dam men houdt weer hartelijk welkom. Dit seizoen is de Waddinxveense damver eniging met twee teams (achttallen) vertegenwoordigd in de Hoofdklasse en de le klasse van de Dambond Mid den Holland. ïddinxveen - Zaterdag 26 september organiseert de schaatsvereniging n Gouwe Streek' voor de vierde maal ;,kUccess'e De Coenecooploop. De in- tirijyingen, prijsuitreikingen en start in! zi)n 'n en bij het gebouw van '^Bedrijfswagens öp het bedrij- /"Park Coenecoop. Voorts zijn vanaf m ,e,n bij a"e Rabobanken incl. filialen f "'^den-Holland inschrijfformulie- 'e halen om voor in te schrijven. Bij voorinschrijving krijgt men gratis de uitslagenlijst thuis gezonden. De prestatielopers/sters, kunnen kie zen uit 6 afstanden: 1,6 km.: start 12.30 uur; 3,7 en 7,4 km: start 12.50 uur; 10,15 en 21,1 km.: start 14.20 uur. Aan de prestatieloop is een loterij ver bonden. Op het startnummer zullen vele mooie prijzen verloot worden met als hoofdprijs een ballonvaart. InL: Bert Bakker, 01828-15616 of 01828-14433. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 01821-1230 b.g.g. 2238 Meidoomstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. de hij uiteindelijk de punten met Tij men den Ouden jr. Ook 3 uit twee is tot nu tot behaald door Henri Berghout, Dirk Heeren I en Adriaan Blom. Zonder puntverlies en 1 wedstrijd be speeld hebben Dick Dibbets (winst op Lucien Claessen), Ruud van Dijk (bond Gerrit Heeren aan de zegekar), Vincent van Es, dankzij winst op Bertus van Eijk en Fres Zaadhof, die verrassend nestor Teun Twigt op de knieën dwong. In de eerste ronde had Teun nog van zich doen spreken getuige de winst op kees Blonk. Lucien Claessen dwong Adriaan Blom een fraai punt af en het gelijkspel van Bertus van Eijk op Adriaan Blom mag zeker ook niet onvermeld blijven. Adriaan Zwanenburg liet twee gelijke spelen noteren in zijn partijen tegen Dirk Heeren II en Cor Stolker. Zevenhuizen - Wedvlucht vanuit St. Quintin op zaterdag 5 september. De afstand bedroeg 258 km. Er werd om 10.00 uur gelost. De snelheid van de eerste duif bedroeg 1310 799 meter per minuut. In concours waren 388 duiven. Joh. Stofberg 15,15; J.S. Heijkoop 2,19; A. Clazing 3, 6, 22; D.C. den Hertog 4; C. Zweere 7,10,11,21,23; M. Strijdhorst8, 17; C. v.d. Graaf 9, 13, 16, 18, 20, 25; Cees en Beret 12; M.I. Heemsbergen 14; Ton en Ank 24. Zevenhuizen - Dinsdag 15 september is er een ledenvergadering van vogelver eniging "Zang en Kleur". Ook zal er sdit jaar weer geklaverjast en gejokerd worden en wel op donderdag 24 september; 22 oktober; 26 novem ber en 17 december. Moerkapelle - Even voor het ter perse gaan van de vorige editie van Hart van Holland kwam vorige week het overlij densbericht binnen van ds. C. Mole naar te Moerkapelle. Op 31 augustus is in Moerkapelle op 76- jarige leeftijd ds. C. Molenaar overle den. Hij was emeritus predikant van de Gereformeerde Gemeenten in Neder land en Noord-Amerika. Vrijdag 4 sep tember vond, na een rouwdienst in het kerkgebouw van de Gereformeerde Gemeente te Moerkapelle, de begrafe nis plaats. C. Molenaar werd geboren op 6 december 1915. Hij werd kandi daat van de Theologische School in 1956. Als eerste gemeente diende hij Leiden, van 1956 tot 1960. Vervolgens vertrok hij in dat jaar naar Moerkapelle waar hij 7 jaar als predikant verbonden was aan de plaatselijke Gereformeerde Gemeente. Van 1967 tot 1971 was hij predikant van de Gereformeerde Ge meente te Amsterdam-Noord, waarna hij tot zijn emeritering in 1980, de ge meente van Kapelle-Biezelinge diende. Vanaf medio september zal in alle 244 Cl000 supermarkten in nederland een voorlich tingscampagne van start gaan die de consument helpt bewustere keu zes te maken bij de aanschaf van artike len. Deze campagne, waarbij de C1000 organisatie nauw samenwerkt met het Wereld Natuur Fonds, is erop gericht om een verandering in het aankoopge drag bij de consument te realiseren waardoor uiteindelijk ook een aanpas sing in het assortiment zal ontstaan, ten gunste van de natuur. Naast voorlichting zal er ook een aantal spaaracties in de winkel worden gehou den om een financiële bijdrage te leve ren aan de uitbreiding van de natuur in Nederland met 2000 vierkante kilome ter. Daarmee wordt ingehaakt op de doelstelling van het Wereld Natuur Fonds om binnen tien jaar 10% van Nederland weer uit natuur te laten be staan. Momenteel ligt dit percentage op 5% De plannen voor de samenwerking tus sen C1000 en het Wereld Natuur Fonds werden bekendgemaakt door drs. E.H.T.M. Nijpels namens het Wereld Natuur Fonds en drs. J.G.B. Brouwer namens Schuitema NV, waartoe C1000 behoort. Beide partijen realiseren zich dat zij niet in hun eentje de bedreigingen van het milieu en de natuur in Nederland kunnen stoppen. Ze streven er echter naar door middel van gezamenlijke in spanningen in en om de winkel, consu menten extra aan te zetten tot een, vanuit natuurbeschermings-oogpunt, verantwoord aankoopgedrag. De schappen in de supermarkt zijn een optimale plek om de consument te in formeren omdat de keuze ter piekke wordt gemaakt. De bijdrage kan aanzienlijk zijn, omdat wekelijks bijna twee miljoen klanten de winkels bezoeken. In de Cl000 supermark! zullen de con sumenten op diverse manieren worden voorgelicht over natuur en milieu. Zo zullen er speciale informatiefolders in de winkel verkrijgbaar zijn over on derwerpen als aardappel-, groente- en fruitprodukten en de betekenis van bestaand keurmerken en logo's. In het najaar volgen folders over o.a. verpakkingen en afval, en wasmiddelen en zepen. Daarnaast worden de schapkaarten voorzien van relevante milieu-informa tie voor een totale produktgroep. De kaarten zijn herkenbaar aan het geza menlijke C1000 en WNF-logo. Uiteindelijk zullen zo;'n 30 schapkaar ten worden gebruikt. Verder zal er in het C1000 Thuismagazi- ne tweemaandelijks aandacht worden besteed aan natuur en milieu in het algemeen en worden er tips gegeven hoe consumenten verantwoord met de natuur om kunnen gaan. Ook in de week-aanbiedingen(folder en advertentie) zullen telkens milieu-tips worden opgenomen. De consument kan ook deelnemen aan een aantal spaaracties. Zo gaat er in september een pakketten- spaaractie van start waarbij de klant door middel van zegels kan meesparen voor een gratis levensmiddelenpakket met een winkelwaarde van f 40,-. Voor elke ingeleverde volle spaarkaart maakt Cl000 één gulden aan het WNF over. Met deze actie wordt gestreefd om honderdduizend gulden in te zame len. De samenwerking tussen het Wereld natuur Fonds en Cl000 kan worden ge zien als een goed voorbeeld hoe na tuurbeschermingsorganisaties en het bedrijfsleven kunnen samenwerken. Voor het Wereld natuur Fonds geldt deze campagne tevens als een eerste concrete invulling van haar nieuwe mi lieubeleid.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 9