Zevenhuizen Moerkapelle Clubkampioenschappen van tennisvereniging LOVE '70. Wedstrijd bankbiljetten NMS Gemeentedag Hervormde Gemeente Foto's in het HART VAN HOLLAND Kerkdiensten Bankklant kan kosten betalingsverkeer vermijden Bijbellezing Klaveijassen "Zang en Kleur" Bedrijfsvolleybal- Roko Saxofoonkwartet in Zevenhuizen toernooi in Zevenhuizen Muziek op Schoot Zevenhuizense wint honderd gulden boodschappen dankzij oplossen puzzel in ClOOO-magazine pagina 10 Hart van Holland/23 september 1992 Nederlander kiest voor betaalgemak Machtigen wint snel terrein Machtigingsservice Hoiland kunnen aan ons kantoor, j afgehaald worden a 5,-. Nabe- É1 t van donderdagmorgen na verschijning Vvan Hart van Holland. Cursus voor de allerkleinsten met ouder of grootouder De 'groene' kaart 'Gele en rode kaart': 100% baas over uw eigen geld Loop eens binnen bij uw bank Zevenhuizen-Moerkapelle Moerkapelle - De jaarlijkse clubkam pioenschappen van Tennisvereniging "Love '70", behoren inmiddels weer tot het verleden. Hoewel het natuurlijk al tijd beter kan -met name bij de dames- sector- zijn we over de belangstelling niet echt ontevreden. Het toernooi is voor zover wij zijn geinformeerd in een zeer goede sfeer verlopen en dat on danks het slechte weer; met name in de eerste week. Vele wedstrijden moesten als gevolg van de niet aflatende regen buien worden verzet, waardoor druk telefoonverkeer tussen wedstrijdlei ding en deelnemers plaats vond. Door dat het weer in de tweede week aan zienlijk verbeterde is het evenement gelukkig niet (letterlijk) in het water gevallen. In de categorie dames- en heren enkel konden poules worden geformeerd, zodat een ieder verzekerd was van min stens vier wedstrijden. De twee hoogst geeindigden van iedere poule speelden vervolgens verder via een afvalsys- teem. In de dubbel-categorieen werd volgens een afvalsysteem gespeeld; hier garandeerde een verliezersronde het spelen van meer dan een partij. Clubkampioen bij de heren werd Mi chel Hessing, die in de finale sterker bleek dan Hennie Barendregt. Deze laatste zag overigens kans tot drie fina les door te dringen, hetgeen op zich al een opmerkelijke prestatie genoemd mag worden. Bij de dames ging de hoogste eer voor de derde achtereenvolgende maal naar Sarah Pothecary, die daarmee de wis selbeker voorgoed in de wacht sleepte, zodat wij volgend jaar een nieuwe be ker asm zullen moeten schaffen. Haar "slachtoffer" in de finale was deze keer Charlotte Vellenga, die zich kranig doch tevergeefs verzette. Meer succes had Charlotte met haar partner Joke Barendregt in de damesdubbels. In de tweede set werd een ruime achterstand op Anneke Schep en Pamela Pothecary goedgemaakt en uiteindelijk werd met de cijfers 6-3 en 7-5 het eremetaal be haald. De herendubbelfinalë ging tussen Hen nie Barendregt en Jan de Knegt ener zijds en vader en zoon Huurman (Wim en Rob voor ingewijden) anderzijds. Eerstgenoemd duo trok hier met twee maal 6-3 aan het langste einde. In de gemengd dubbelfinale kruisten de beide enkelkampioenen de denk beeldige degens met Martine van Mee- teren en Hennie Barendregt. In een par- Rabobank start omvangrijke voorlichtingscampagne De Rabobank gaat haar klanten aansporen bewuster met betaaldiensten om te gaan. Daartoe is een omvangrijke voorlichtingscampagne gestart. Behalve op het beperken van het gebruik van dure betaalvormen is deze campagne gericht op voorlichting over de manier waarop klanten zo voordelig mogelijk aan het betalingsverkeer kunnen blijven deelnemen. De Rabobank wil haar klanten duidelijk maken hoe zij in de toekomst - als een aantal betaalvormen niet meer onbeperkt gratis zal zijn - kosten zoveel mogelijk kunnen vermij den. In een periode van zo n dertig jaar heeft het betalingsverkeer een enorme ontwikkeling doorgemaakt. Er is bijna geen Nederlander meer die niet één of meer betaalrekeningen heeft. In diezelfde periode zijn ook steeds meer nieuwe betaaldiensten ontwikkeld. De kosten die met de verwerking van het betalings verkeer zijn gemoeid, zijn met name door de enorme groei tot grote hoogte gestegen. Per jaar is daarmee nu ruim 5 miljard gemoeid. Enkele banken schrapten als reactie op deze ontwikkeling de rentevergoeding op betaalrekeningen geheel of gedeeltelijk. Andere banken handhaafden de rentevergoeding, maar voerden op bescheiden schaal tarieven in. Door dit alles is de publieke belangstelling voor het betalingsverkeer sterk toegenomen. Mede door toedoen van gebruikersorganisaties wordt steeds meer - en ook gestructureerder - voorlichting aan klanten gegeven. De actie 'Betaal op Maat' van banken en gebruikersorganisaties is daarvan een goed voorbeeld. De Rabobank doet aan deze gezamenlijke actie mee, maar zet daarnaast ook eigen voorlichtingsmiddelen in. Ook hiervan is het doel het kostenbewustzijn in het betalingsverkeer te vergro ten. Klanten zullen worden aangespoord meer gebruik te maken van betaalvor men waarvan de verwerkingskosten beperkt blijven. Op die manier kan worden voorkomen dat klanten straks, als een aantal betaalvormen niet meer onbe perkt gratis zal zijn, geconfronteerd worden met kosten. Als klanten meer gebruik gaan maken van deze goedkopere betaalvormen, hoeven zij straks niet duurder uit te zijn dan nu het geval is. De rekeninghouders van de Rabobank krijgen uitvoerig advies over hoe zij goedkoper kunnen betalen en eventuele toekomstige kosten kunnen vermijden. Om klanten hierover beter te woord te kunnen staan, zijn de medewerkers van de bank speciaal geïnstrueerd. Ook krijgen klanten foldermateriaal bij het rekeningafschrift toegezonden. Behalve via voorlichting bevordert de bank de doelmatigheid van het betalings verkeer ook door de introductie van nieuwe betaaldiensten, zoals de Rabofoon. De Rabofoon biedt de mogelijkheid om per telefoon - zeven dagen per week, 24 uur per dag - informatie over saldo en transacties op te vragen. Betalingen voor de huur, de hypotheek, energie, abonnementen en contributies komen regelmatig terug. Vroeger betaalde men vaak contant aan de deur. Later zijn we in Nederland massaal overgegaan naar het betalen per bank met acceptgiro's. Tegenwoordig laten steeds meer Nederlanders regelmatige beta lingen automatisch van hun rekening afschrijven. Machtigen biedt betaalgemak en wint snel terrein. Het is bovendien één van de betaalvormen die voor banken, instellingen en bedrijven goedkoop en gemakkelijk te verwerken is. Machtigen blijft dan ook voor de consument gratis. Als u een machtiging afgeeft blijft u baas over uw eigen geld. Met de nieuwe machtigingsservice van de Rabobank wordt het afgeven van een machtiging een fluitje van een cent. De Rabobank speelt in op de belangstelling voor machtigen en introduceert een speciale machtigingsservice. Bij vrijwel elke Rabobank liggen voorgedrukte machtigingskaarten klaar voor de klanten van de Rabobank. De kaarten zijn ingedrukt met gegevens van u en enkele veel voorkomende bedrijven, aan wie u regelmatig moet betalen (incassanten). Het enige wat u hoeft te doen, is de 'groene' kaart aan de balie te ondertekenen. De bank regelt dan de rest. Machtigen is een betaalwijze waarbij u toestemming geeft om een regelmatig terugkerende betaling op een vast moment van uw bankrekening te laten afschrijven. Machtigen levert u direct gemak op. Immers, u hoeft niet meer elke maand uw overschrijvingen en acceptgiro's in te vullen en bij de bank in te leveren. Bovendien loopt u ook niet de kans een betaling te vergeten. Met machtigen betaalt u altijd op tijd. tij met een zeer spannend verloop ging de winst uiteindelijk met 7-6 en 7-5 naar Sarah en Michel. Uiteraard werden ook de troostron- den beëindigd met finales. Bij de heren kwamen hier tot ieders -en niet in de laatste plaats hun eigen- verrassing (of verbazing?) Peep Schreuder en Jaques Dessing als winnaars uit de bus. Bij de dames ging de (troost)eer naar Coby Dekker en Tine Heesterman, terwijl in het gemengd dubbel Pamela Pothecary en Huig de Knegt de sterkste finalisten bleken. Moerkapelle - Alvorens er mensen zijn die vanavond naar het Berghonk in Bergschenhoek gaan voor de Bijbelle zing van Dato Steenhuis: dit was een verkeerde aankondiging, vorige week in Hart van Holland. Er was nl. per ongeluk door de fam. Freeke uit Moer kapelle doorgegeven 23 september, dit had 22 september moeten zijn. Men neme hiervan nota. Zevenhuizen - Evenals voorgaande ja ren worden ook dit jaar in het clubge bouw van vogelvereniging "Zang en Kleur" weer klaverjas-en jokeravonden gehouden, achter de loods van de ge meente en naast het clubgebouw van de duivenvereniging. De eerste kaarta vond is morgen, donderdag 24 septem ber, aanvang 20.00 uur. Zevenhuizen -De winnaars van de geldprijsvraag van de zes detailfoto's van gangbare Nederlandse bankbiljetten, die door de NMS-Spaarbank (Veerman) op de braderie 5 september gehouden werd, zijn: 1Irma de Leeuw (Den Haag) f 250, 2. de heer T. Kuilman (Zevenhuizen) f 100,3. mevrouw T. Vis- Verstoep (Zevenhuizen) f 50,Op de foto de dames De Leeuw en Vis-Verstoep. Er waren ca. 300 inzendingen, waarvan er ongeveer 100 het goede antwoord hadden. De juiste uitslag was alsvolgt: 1. f. 100,2. f 250,3. f 10,—; 4. f 25,—; 5. f 1000,6. f 50,De trekking is verricht door mevrouw mr. M.E.A. Appel, kandidaat notaris werkzaam bij notariskantoor Jansen. Zevenhuizen - Het bedrijfsvolleybalco- mité deelt alsvast mede dat het be- drijfsvolleybal in 1993 op 22 april en 8 mei wordt gehouden. Men gelieve deze data te noteren en eventueel vrij te houden. Zevenhuizen - Op zaterdagmorgen 17 november starten de cursussen "Mu ziek op Schoot" in Zevenhuizen. De cur sussen zijn afgestemd op bepaalde leef tijden. Zelfs ouders met een baby tus sen de 4 en 9 maanden kunnen al deel nemen. Er zijn drie leeftijdsgroepen. Inl. tel. 01802- 2829. Stichting "De Zeven Muzen" begint in het nieuwe seizoen haar concerten reeks met het Roko Saxofoonkwartet uit Schiedam. Het concert vindt plaats op zaterdag 26 september in de Vrijzin nig Hervormde kerk, Dorpsstraat 139 te Zevenhuizen. Aanvang 20.00 uur. Het heeft veel moeite gekost dit veel ge vraagde kwartet naar Zevenhuizen te krijgen. Zoals zo dikwijls begon het als een studiekwartet van een viertal saxo foonstudenten aan een conservato rium. Successen bleven niet uit. In 1989 besloot men als professioneel kwartet verder te gaan. De kwaliteit van dit kwartet schuilt in de breedte van haar repertoire. Enerzijds de serieuze mu ziek van klassiek tot eigentijds, ander zijds wordt het lichtere genre niet ge schuwd. Het kwartet bestaat uit Maaik- ke Schrama (sopraan sax), Andrea van Schie (als sax), Martin vd Woude (tenor sax) en Isabella Ramaekers (baron sax). Fijne geluiden in het fraaie kerkje aan de Dorpsstraat te Zevenhuizen! Zevenhuizen - Zowel de burgerlijke gemeente als de Hervormde gemeente hielden jl. zaterdag gemeentedag'. Zaterdag konden leden van de Hervormde gemeente en genodigden, onder wie burgemeester A.W. Lips, kennisnemen van hetgeen er na de verbouwing/vergro ting van het Hervormd Centrum, tot stand is gekomen. Eén en ander vanuit het thema 'wil je groeien?' Aan de officiële middag werd ook meegewerkt door luitenant-kolonel Bosshardt, van het Leger des Heils, met muzikale omlijsting door "The New Life Singers spreker de heer L.J. Wulffraat (voor de jongeren) en Zanggroep Zevenhuizen. Het middaggedeelte werd afgesloten met een optreden van het Hervormd kerk koor in de Hervormde kerk. 's Avonds werd er een film vertoond door koffiebar "Het Praathuis' Een machtiging is snel geregeld. U vult één keer een 'groene' machtingskaart in. Daarna gaat de kaart kosteloos naar het bedrijf of de instelling aan wie u de machtiging verstrekt. De afrekeningen van dat bedrijf worden in het vervolg automatisch afgeboekt. Door een eenvoudig overzicht bij te houden van uw machtigingen, kunt u een goed beeld hebben van de ontwikkeling van uw rekeningsaldo. U blijft wel baas over uw eigen rekening. Verkeerde boekingen of dubbele betalingen kunt u gemakkelijk terugdraaien. In het zeldzame geval dat dit gebeurt, vult u meteen een 'gele' terugboekings- kaart in. Zonder verdere poespas wordt het bedrag door de bank teruggeboekt op uw rekening. Natuurlijk kunt u een machtiging ook gewoon weer intrekken, bijvoorbeeld omdat u gaat verhuizen of omdat u een abonnement opzegt. In dat geval is er een 'rode' kaart. U vult deze kaart in en uw opdracht om de machtiging te stoppen wordt meteen uitgevoerd. Alle kaarten, groen, geel en rood, kunt u krijgen van de instelling of het bedrijf aan wie u een machting verstrekt. Uw eigen machtigingskaarten liggen nu bij uw Rabobank voor u klaar. Als u nu de moeite neemt even bij uw Rabobank binnen te lopen, dan verschaft u uzelf \dankzij de machtigingsservice heel wat betaalgemak. zondag 27 september - Zevenhuizen Herv. kerk 9.30 en 19.0 uur uur HA. ds. H. Gaasbeek Oud verlaat 10.00 uur ds. A. van Eijk Gouda Geref.kerk 9.30 uur ds. W. van der Zwan Rotterdam 16.00 uur Ontmoe tingssamenkomst Vrijz.herv. 19.00 uur dr. J. Buitkamp Rotterdam Moerkapelle Herv. kerk9.30en 18.30 uur drs.J.W. van Estrik Geref. Gemeente 9.30 en 18.30 uur leesdienst Zevenhuizen - Mevrouw R Ramaker was één van de tien gelukkige winnaa Nederland die met haar inzending van de oplossing van een kruiswoordpuzzel i ClOOO-magazine, een boodschappenpakket ter waarde van honderd guWe" m Vorige week woensdagmiddag mocht zij het pakket uit handen van de bedrtjtsie Janssen in de Zevenhuizense C1000, in ontvangst nemen.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 10