Hart van Holland - allerlei \r Wie heeft verdient het om in het zonnetje gezet te worden? Nieuwe groentewinkel een schot in de roos In de prijzen Nieuwbouw voor Albert Heijn- familie Van den Berg Zevenhuizen Geslaagd Buiten- concert Concordia Excursie Eerste lustrum amateurexpositie Officiële opening Alpha vertaalbureau en taalonderricht Laatste fietstocht seizoen bij Zoetermeer '77 Blijven wij baas in eigen land na 1992? Boeiende en aangrijpende éénacter in Garenspinnerij Politieberichten Boskoop Hart van Holland/23 september 1992 pagina 15 De gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle kent onderscheidingen toe aan personen die zich verdienstelijk hebben gemaakt Ere-burgerschap Draagpenning Gemeentelijke gouden onderscheiding Verzoek Optreden klarinetkwartet Concordia Toi Toi met "Krapp's laatste band" Xlivenhuizen-Moerkapelle -Wie zou er aangemerkt kunnen worden als 'erebur- I p' van Zevenhuizen-Moerkapelle? Wie zou de 'ere-penning' in goud van de I „'meerite Zevenhuizen-Moerkapelle verdienen I Twee vragen die aan de bevolking worden voorgelegd. In Moerkapelle was het destijds niet ongebruikelijk dat personen die zich gedurende langere tijd voor organi- I saties belangeloos hadden ingezet: ver- enigingen, vrijwilligersorganisaties I e.d„ of gedurende lange tijd aanéénge sloten bij dezelfde werkgever in dienst J waren, een 'ere-penning' van de ge- I meente kregen toegekend. I Slechts één persoon is ooit het 'ere- I burgerschap' van de gemeente Moer- sapelle toegekend en wel de toenmali ge commissaris der Koningin in Zuid- Holland, mr. M. Klaassesz. I ere-burgerschap' wordt door de I gemeenteraad toegekend. Het kan wor den toegekend als bewijs van hoge ver- I ering en diepe dankbaarheid van de gemeente, zowel aan ingezetenen als I aan niet-ingezetenen van de gemeente, wegens zeer uitzonderlijke verdien sten jegens de gemeente en/of de bur gerij. Als bewijs van de toekenning van het 'ere-burgerschap' worden aan de I begiftigde uitgereikt: a. een oorkonde, I vermeldende zijn of haar naam, datum I en plaats van geboorte, kwaliteit en I woonplaats, alsmede de redenen, wel- I se tot toekenning van deze hoge onder- I scheiding hebben geleid; b. een erepen- I ning van de gemeente in goud. I Burgemeester en wethouders beslis- I sen over laatstgenoemde toekenning I van de gemeentelijke 'ere-penning'. I De uitreiking van de oorkonde en ere- I penning heeft, indien mogelijk, plaats ineen zitting van de gemeenteraad. Aan het ere-burgerschap zijn geen be paalde rechten of verplichtingen ver bonden. Als er vanwege bijzondere redenen aanleiding is, kan de raad de begiftigde van het 'ere-burgerschap' vervallen verklaren. Aan de betrokkene wordt van dit besluit mededeling gedaan. De ere-penningen worden vervaardigd als draagpenning en de penning, beho rende bij het ereburgerschap, heeft een middellijn van 50 mm, terwijl de overi ge ere-penningen een middellijn van 40 mm. hebben. Hij vertoont aan de voor zijde het wapen van de gemeente Ze venhuizen-Moerkapelle met het rand schrift "Gemeente Zevenhuizen-Moer kapelle" en draagt aan de achterzijde de naam van betrokkene en de rede nen. welke tot toekenning hebben ge leid. Toekenning erepenning: De ere-pen ning kan worden toegekend, zowel aan ingezetenen als aan niet-ingezetenen van de gemeente, wegens zeer bijzon dere verdiensten jegens de gemeente en/of de burgerij en als bewijs van haar grote waardering en dankbaarheid. Aantekening in register: Van elke toe kenning van het ere-burgerschap of van de erepenning wordt door burge meester en wethouders aantekening gehouden in een register, dat de naam draagt: "Ereboek van de gemeente Ze venhuizen-Moerkapelle". Bij deze aan tekening worden de bijzonderheden, die tot de toekenning hebben geleid, IMoerkapelle - Kwamen er woensdagavond tijdens het "open huis" velen Arie van 6 en e hartelijk gelukwensen met de nieuwe groente- I inlel in Moerkapelle, vanaf donderdag was er een constante stroom kopers. Zij men waren vol lof over de nieuwe winkel op de hoek van de Zijde/Dorpsstraat en 'lerde voordelige aanbiedingen waar menigeen van profiteerde. I ?e^e.n^u'zen - Als je naar de radio luis- I m kun je misschien ook eens mee- I a"en aan een prijsvraag. De Zevenhui- I <®ise Lerda Slobbe deed op die wijze ■®ee aan een radio-kwis van Sky-radio I -n won een driedaags verblijf in New I ork voor twee personen. Zoetermeer - Zaterdag 26 september is de laatste fietstocht van Zoetermeer '77 van dit seizoen. Er zijn mooie routes uitgezet van resp. 120, 55 en 25 km. Inl tel. 079 - 31 11 32 of 079 -41 16 65. lv^TnURpe,?;Mof,rkapelleMaandagmorgen was er blijdschap bij de Thijs en Seia ■i, Dery en Martin r.ihK^n d..i r^den Rprcf IV/f w unjuov-najj uij UC 1 111JJ> CI 1 OCIcl r^deslnnn 6n Martin Gibbon, directeur van Bouwbedrijf De Graaf, om de start Pezwaren va pa van de voormal'ge carrosseriefabriek van De Graaff. Na |was dat hpt ,!'°t ornwonenden, duurde het lange tijd voordat het eindelijk zover hn Bero n an,van de firma De Graaff gekocht kon worden door de familie Van l^ealiseerH j teiTe'n za'- na sloop, een nieuwe Albert Heijn supermarkt l^arbij de vp 0 ?n' Bouwbedrijf De Graaf uit Moerkapelle realiseert de bouw "worden erwachtlng 's dat de supermarkt begin juni in gebruik genomen kan mede vermeld. Aan zeer verdienstelijke personen met een onafgebroken lang dienstverband bij één zelfde werkgever, of in bijzonde re gevallen ter beoordeling van burge meester en wethouders, kan een ge meentepenning in goud beschikbaar worden gesteld. De uitreiking van de onderscheiding kan slechts plaatsvinden, nadat het betreffende besluit is ondertekend en geschiedt door de burgemeester, diens plaatsvervanger of door een vanwege deze aangewezen officiële ambtelijke vertegenwoordiger. Een verzoek om toekenning van de ere penning in goud kan aan het college van burgemeester en wethouders worden gericht door werkgevers, bestuurders en anderen die aan kunnen tonen dat de persoon die voor de gemeentelijke on derscheiding voorgedragen wordt, zich op bijzondere wijze verdienstelijk heeft gemaakt. Een verzoek om toekenning van het ere-burgerschap van de gemeente Ze venhuizen-Moerkapelle kan aan de ge meenteraad worden gericht. Voor het ere-burgerschap gelden wat andere regels dan voor de ere-penning. Wat het 'ere-burgerschap' betreft, hier voor komen in aanmerking zijn, die be wijzen geven van beproefde vader landsliefde, bijzondere ijver en trouw in het volbrengen van hun plichten, alsmede zij, die zich jegens de gemeen te Zevenhuizen-Moerkapelle en/of de burgerij op zeer uitzonderlijke wijze verdienstelijk hebben gemaakt. Wie dus iemand kent, die voor een gemeentelijke onderscheiding in aan merking dient te komen, kan, met om schrijvingvan de redenen, een verzoek aan het gemeentebestuur richten (zie bovenstaand.) Men gelieve van één en ander goede nota te nemen. Boskoop - De Katholieke Vrouwenver eniging organiseert weer een cursus kalligrafie die op 30 september begint van 9.30 tot 11.30 uur in de Parochie zaal. Waddinxveen - Muziekvereniging Con cordia Waddinxveen is begonnen met één van de buitenoptredens 'nieuwe stijl'. Op donderdag 16 september ga ven de drumband o.l.v. de heer J. Alblas en de harmonie o.l.v. de heer G. de Knegt een leuk en vlot buitenconcert bestaande uit populaire muziekstuk ken. Dit concert duurde ongeveer een uur en was net voor donker afgelopen. Het programma was zeer gevarieerd, van Beethoven, Bert Keampfert, twee Russische volksliederen, tot een lied wat ooit eens gezongen werd door Nana Mouskouri. Deze muziekstukken werden afgewisseld door diverse mar sen, gespeeld door de drumband. Een gezellig concert, waarover ook de di rectrice van het tehuis enthousiast was en vond dat het voor herhaling vatbaar is. Het dubbel klarinetkwartet (bestaande uit acht klarinettistes) van Muziekvere niging Concordia, zal op zondag 27 sep tember de kerkdienst, welke gehouden wordt in de Remonstrantse kerk aan de Zuidkade, muzikaal begeleiden. De dienst begint om 10.00 uur. De Boskoopse Vrouwenraad organi seert voor alle vrouwen in Boskoop een avond over: Wat vinden Europese vrouwen van nederland? Wat vinden Nederlandse vrouwen van het Europa zonder grenzen? Er wordt een videop resentatie gegeven over vrouwen in Europa. Daarna zullen enkele vrouwen uit andere Europese landen, die nu in Boskoop wonen, vertellen hoe zij Ne derland ervaren en wat de verschillen zijn met hun vaderland. O.l.v. mevrouw drs. C.M. Moret -de Jong, deskundige op het gebied van de Europese samen werking, zal samen van gedachten ge wisseld worden over vragen als bij voorbeeld: Waarom is Europese sa menwerking noodzakelijk en op wel ke terreinen? Wat houdt "Maastricht" in? enz. Verenigd Europa is een zaak die iedereen aangaat en waar vele vragen over te stellen zijn. ledereen wordt dus uitgenodigd naar "De Tunnel" te komen opdonderdag 1 oktober, aanvang 20.00 uur. Gelegenheid voor koffie drinken vanaf 19.45 uur. Waddinxveen - Na het verwijderen van de foto van een gedeelte van het woon huis waarin mevrouw S. Kampen-Hrva- tin haar vertaalbureau startte, kwam de foto van haar nieuwe bedrijfshuis vesting op bedrijvenpark "Coenecoop" tevoorschijn. Dit was de officiële ope ningshandeling van het nieuwe kan toor, van Alpha vertaalbureau en taalonderricht, welke burgemeester C.M. v.d. Linden vrijdagmiddag 18 sep tember verrichtte in aanwezigheid van de familie Van Kampen en genodigden. De heer V.d. Linden liet zich lovend uit over de werkzaamheden van mevrouw Kampen, na een welkom van de heer G. den Decker, van ondernemersvereni ging "Coenraad" die als ceremonie meester optrad. Hij zei het heel belang rijk te vinden dat bedrijven die zich internationaal ontwikkelen, dichtbij hun bedrijf een vertaalbureau weten dat meer dan 26 talen (in feite wel meer dan 50 red!) in huis heeft; niet alleen vertaalmogelijkheid biedt, maar tevens taalonderricht geeft. Het is het eerste bedrijf dat zich hier op Coenecoop ves tigt onder vrouwelijke leiding. Een niet alledaags verschijnsel. Er is lef en on dernemingslust voor nodig". De heer V.d. Linden sprak voorts zijn bewonde ring uit voor het meisje dat precies op de dag af: 18 september 30 jaar geleden, als 18-jarige, na verliefd te zijn gewor den op een Hollandse jongen uit Joego slavië kwam, trouwde en drie zoons kreeg die de ontwikkeling van hun moe ders vertaal-activiteiten in de woning - van slaapkamer tot garage- meemaak ten. Alvorens de officiële openingshande ling te verrichten zette de burgemees ter een cassettebandje op met een Frie se conferencier. Als ludieke geste gaf hij haar vervolgens een Fries woorden boekje, zodat ze ook die taal kan verta len. Namens het 1CW sprak de heer C. Dijks hoorn die mevrouw Kampen compli menteerde met haar moed om de stap te maken naar dit gebouw. Als geste kreeg zij een rose mini-wokkel met een witte kaars. Boskoop -Woensdag 7 oktober maken de dames van de Katholieke Vrouwen vereniging een excursie naar een appa- ratenfabriek in Oosterhout. Daar krij gen de dames voorlichting over o.a. koelkasten, pannen, koffie enz. De lunch en consumpties tijdens de demonstratie zijn gratis. De bus ver trekt om 8.45 uur vanaf Florida en de dames hopen om ca. 18.00 uur weer thuis te zijn.Men dient alleen de bus te betalen. Aanmelden voor 30 september bij Ria Vermeulen tel. 13426. Waddinxveen - In samenwerking met theaterprojectgroep "Spin" brengt de Waddinxveense toneelvereniging "Toi Toi" een eenacter voor het voetlicht op 9 oktober a.s. Deze boeiende en aangrij pende eenacter is getiteld Krapp's laatste band", van Samuel Beckett en wordt ten tonele gebracht op het éénacterfestival in de Garenspinnerij. (Nadere berichtgeving volgt) Criminaliteit". In de nacht van dinsdag op woensdag is er een poging gedaan in te breken in een kantoortje aan de Ber- kenweg. Het lukte de dader niet binnen te komen. Er is wel schade aan slot en deurposten. Donderdagavond is er ingebroken in een woning aan de Biezen. Een voorbij ganger zag een uitzetraampje open staan en zag een hem onbekende van binnen uit een raam openen. De getuige schreeuwde naar hem en waarschuw de via de buren de politie. De dader bleek later gevlucht via de voorzijde maar had in ieder geval niets gestolen. In een woning aan de Bosweg werd ingebroken door eerst het slot van de tuindeur te vernielden en daarna een raam open te breken. Een audiorek en een aantal cd's werden gestolen. Terwijl de politie in een verenigings gebouw aanwezig was i.v.m. een kleine vechtpartij tussen twee personen ver nielde iemand met een steen de vooruit van de politieauto. Doordat de aanwe zig politie hierop direct attent werd gemaakt kon een 22 jarige Alphenaar als dader worden aangehouden. Nadat hij zijn roes had uitgeslapen bekende hij de vernieling. Hij kon buiten het drankgebruik geen reden voor zijn daad aangeven. Niet alleen 's avonds en 's nachts maar ook overdag moeten we steeds alerter zijn op onze spullen. Tijdens bezoek aan een winkel werd F85,- uit een tas gestolen. En in een verenigingsgebouw werd een aanzienlijk groter bedrag uit een tas gestolen. Uit aan ander vereni gingsgebouw verdween gereedschap en een zonnebril. Diefstallen van en uit auto 's Deze week werd Boskoop getroffen door een golf Waddinxveen - De gemeente Waddinx veen organiseert, i.s.m. de Waddinx veense Kunst Kring, in de raadzaal van het gemeentehuis een amateurexposi tie voor inwoners van deze gemeente. De expositie is op 19 sept. geopend door de heer J. in 't Hol, ex-notaris in Waddinxveen. De expositie is te bezich tigen t/m zaterdag 3 okt. en is geopend op werkdagen van 9-17 uur, op donder dagvan 19-20.30 uur en op zaterdag van 13 -16 uur. Voor de vijfde maal wordt deze expositie georganiseerd. De eer ste expositie werd in 1987 gehouden in het gebouw "Het Trefpunt". In 1988 is uit deze groep amateurkunstenaars de Waddinxveense Kunst Kring ontstaan. De enorme belangstelling heeft het col lege van burgemeester en wethouders doen besluiten de expositie jaarlijks te laten terugkeren en te organiseren in de raadzaal van het gemeentehuis. In totaal hebben zich 44 amateurkun stenaars zich aangemeld. De expositie laat ook ditmaal weer een grote ver scheidenheid aan werken zien. van auto inbraken. Driemaal op de Roe mer, tweemaal op de Spoorhaven, één maal Laag Boskoop en één maal Berken- weg en Torenpad. Soms bleef het bij een poging en was alleen het slot ver nield. In andere gevallen werden slot of ruit verbroken en stal met autoradio en andere in de auto liggende spullen. Op het Laag Boskoop ruilde de dader zelfs van kleding. Een leren jack werd gesto len en een oud jack bleef achter. Op de Spoorhaven werd een dader gestoord. Een fiets bleef achter. Vanaf de Zijde verdween een hele auto. De zelfde dag is deze auto bij een aanrijding in Den Haag weer aangetrof fen. Na aanrijding vertelde de bestuur der dat hij even ging bellen... Dat is het laatste wat er van hem gezien of ge hoord is. Na een feest aan de Molenkolk werd een bestelbus in de sloot geduwd. Een takelwagen was nodig om het voertuig weer op het droge te krijgen. Deze week verdwenen er twee fietsen een damesfiets vanaf het Weteringpad en een kinderfietsje vanaf de Boots- traat. Verkeer. Op de kruising Mendelweg - Ritzema Bosstraat ontstond een aanrij ding tussen een fiets en een personen auto. De 35 jarige bestuurster van de fiets brak hierbij haar kuitbeen en werd per ambulance naar het ziekenhuis ver voerd. Op de Galerij reed de bestuurder van een vrachtauto door na een aanrijding met een personenauto. Doordat ie mand het kenteken noteerde en direct de politie waarschuwde kon de be stuurder door de politie in Hazerswou- de gestopt worden. Tegen de man wordt proces-verbaal opgemaakt. Verloren: geld, br. handtas m. papie ren, br. portemonnee m. geld en pasjes, br. beer, zilv. ketting, tas m. oa pas poort, bl. kinder spijker jack. Gevonden:parkiet, gouden armband je, zilv. armbandje, dameshorloge, por temonnee div. kleuren, bl. pantalon,

Hart van Holland | 1992 | | pagina 15