van Holland - allerlei Racing Team Scholten Geen vloekverbod voor Zevenhuizen-Moerkapelle gerArd ZWEERE Project "Handicap en arbeid" Milieut Teken voor de toekomst van een weeskind Kernbos in het Hart van Holland? Herfstwandeling in het Lage Bergse Bos Jeugdclubkampioen schappen Tennisclub Zevenhuizen :ip Ceen tijd voor de kapper, heren? ik kom. Hart van Holland/23 september 1992 Toch uitkomst Volgend jaar Hoe kwam het vloekverbod-voorstel zo uitgebreid in de pers? Van de redactie: Als een lopend vuurtje Platform van Organisaties van en voor lichamelijk gehandicapten waarbij men zichzelf het oordeel op de Het Provinciaal Overleg Gehandicap- ha'sW1'halen tenbeleid richt zich op het project: - bet dan te 01802-1582 Giro 121 UNICEF Het Regionaal Educatief Centrum Rijnstreek (R.E.C.) richt zich op het project: De Rotonde, Activiteitencentrum voor lichamelijk gehandicapte volwassenen in de regio Midden-Holland Zevenhuizen-Nieuwerkerk a.d. IJssel - Vorig jaar, maakte onze krant reeds melding van de prestaties van motorcoureur Harold Scholten. Destijds was hij op zoek naar sponsors en materiaal om een gooi te doen naar het Nederlands Kampioenschap in de klasse Super Sport 400. (Hij behaalde maar liefst één plaats hoger dan vorig jaar!) Nu, een jaar later, komt deze racende Dunlop-vertegenwoordiger, opnieuw in beeld, met een terugblik over het afgelopen seizoen. Helaas leverde het artikel van vorig jaar geen direct resultaat bij het zoeken naar sponsors. Desondanks zijn Harold Scholten en monteur Karl van Tilburg er toch in geslaagd om het seizoen financieel rond te krijgen. In december vorig jaar werd de Kawasaki KRIS ingeruild bij een motorenhandel in Vianen voor een nieuwe Yamaha FZR 400RR, waarvoor tevens een kit in Japan werd besteld: een investering van ruim 20.000 gulden, mede mogelijk gemaakt door Harolds werkgever, te Dordrecht, doordat de olieprodukten van de leveran cier gratis verstrekt werden en race-kettingen door de Rotterdamse importeur. In februari kwam de nieuwe motor die ijlings ingereden moest worden om begin februari te kunnen gaan trainen in Pau, Zuid-Frankrijk. De training liep echter slecht af door een zware crash. Hierdoor liep de motor veel schade op en Harold Scholten raakte zelf drie weken uit de running. Gelukkig viel het lichamelijk letsel mee, dankzij de uitstekende helm en het nieuwe revolutionaire pak. (Gld) keerde het tij en een zesde plaats werd behaald, een bekroning voor het voorbereidende werk in de winter. De volgende race in Assen leverde eveneens een goed resultaat. Harold behaalde de vijfde plaats, terwijl hij de vijfde race, eveneens in Assen, 100 meter na de start- na een derde trai- ningstijd- het blok van z'n motor op>- blies: het hele blok moest vernieuwd worden: schade f 12.000, Het leek er somber uit te zien voor het duo Scholten /Van Tilburg, omdat dit bedrag niet in kas was. Echter dankzij financiële steun van de importeur en manager Johan v.d. Wal kon een nieuw blok worden aangeschaft. Het seizoen was gered en Harold miste slechts twee wedstrijden. In Tolbert werd de stijgende lijn van voor de mo- torschade, direct voortgezet. Na een tweede trainingstijd finishte Harold als vierde! De laatste twee wedstrijden in Zolder (B) en Assen, werd Harold beide keren V Voor monteur Karl van Tilburg was het dus gelijk hard werken, niet alleen om de schade te herstellen, maar ook om dat inmiddels de race-kit was gearri veerd. Deze moest gemonteerd en afge steld worden. Het laatste gaf veel pro blemen omdat de gegevens uit Japan niet bleken te kloppen. De eerste twee wedstrijden in Assen, had Harold nog te kampen met zijn blessure en een motor die niet optimaal liep. De resultaten waren navenant: een 15 en 16e plaats helaas. In Hengelo vierde, waarbij tevens vermeld kan worden dat de op de grens van Zeven huizen woonachtige Nieuwerkerker, in Assen de snelste rondetijd van dit sei zoen behaalde: categorie Super Sport 400. Tijd: 1.36.06). Dit alles resulteerde in een mooie 6e plaats voor het Neder landse Kampioenschap: één plaats ho ger dan in 1991. Gezien de goede resultaten en ondanks de pech die het team heeft gekend dit jaar, zijn Harold en Karl vol goede moed voor het volgend jaar. Als er nog vol doende financiële middelen gevonden kunnen worden, denken ze er zelfs aan om enkele Europees Kamioenschaps- wedstrijden te rijden in 1993. Ook zal Harold moeten zoeken naar een nieuwe monteur, want tijdens trainingsdagen in Assen heeft Karl van Tilburg op Harolds Motor gereden onder begelei ding van Jeffry de Vries, N.K. en W.K. Zevenhuizen-Moerkapelle - De voltalli ge gemeenteraad van Zevenhuizen- Moerkapelle keurt vloeken af, echter een bepaling over een vloekverbod in de nieuwe APV, voorgesteld door de meerderheid van het college, vond doorgang. De heer H. Doornhein rvdA die zich op persoonlijke titel tij- ^"sDde commissievergadering achter MjH/RPF schaarde, wees er nu op dat hi] hinderlijk gedrag,- of zo het landelijk in de pers gekomen is als 'vloekverbod' persoonlijk wel gelijkstelde omdat het krenking van gevoelens van medebur gers is. Echter wees hij erop dat een dergelijke aanvulling van de APV met het artikel, zoals voorgesteld, wettelijk met gelijk te stellen is met krenking van medeburgers op grond van uiterlijk of huidskleur. (met uitzondering van wet houder Brouwer die bij zijn standpunt h vm' veel moeite te hebben t.o.v. aht "Verordening, enerzijds vanwe- r het formeel-juridische en anderzijds et ethische aspect. Een beroep doen P de inwoners om het vloeken te ver fden en signalen van afkeuring te ge- *en aan diegenen die de Naam van God misbruiken, achtten de CDA-raadsle- nvü ,,uisjer- Positief staat men tegen- r de door de Bond tegen het vloeken gestarte actie op scholen. h de commissievergadering, waar de facties over de nieuwe APV vergader en Tr<? voorgesteld om een artikel vloeken en hinderlijk gedrag op te nemen in de APV. Het ging niet om een vloekverbod in absolute zin, maar meer dat Gods Naam niet vloekend in het openbaar, misbruikt mocht wor den, voor zover dat niet valt onder de strafwet en de grondwet. In de publiciteit is dit gebracht als zou men in Zevenhuizen-Moerkapelle be boet worden voor 150 gulden als men vloekte, Echter dit zou, gezien de grondwet en het strafrecht, nooit ge kund hebben. De heer R. de Gooijer SGP/RPF "Wij willen excessen regelen. Zo is het ook in het college voorgesteld. Net zoals het samenscholen in een portiek verboden is, maar waar niet tegen verbaliserend wordt opgetreden, tenzij het leidt tot een exces". Door publicatie in een regionale krant die, net als "Hart van Holland" de raads stukken ontving plus verslagen van commissievergaderingen kwam de be richtgeving over een mogelijk vloek verbod in Zevenhuizen-Moerkapelle. Soms gekleurd... met alle gevolgen van dien. Een feit is wel, dat iedereen er over gesproken heeft. Zichzelf afgevraagd heeft of hij/zij Gods Naam weieens mis bruikt. Men is bepaald geworden bij het Regio - Er bestaan bij het P.O.L.G., het Provinciaal Overleg Gehandicaptenbe leid, het R.E.C Rijnstreek en de Roton de, projecten die zich bezig houden met: "Scholing en/of arbeid voor men sen met een lichamelijke handicap". Deze organisaties werken samen om te voorkomen, dat de projecten langs el kaar heenwerken en dat de mensen met een lichamelijke handicap van de éne instelling naar de andere verwezen worden. Op welke doelgroep richt zich hetPlat form van Organisaties van en voor Li chamelijk Gehandicapten P.O.L.G Op het bedrijfsleven, met als doel stelling: voorlichting geven over het in dienst nemen, hebben en houden van mensen met een lichamelijke handi cap. Activiteiten: Aan het bedrijfsleven wordt die informatie gegeven die be doeld is mensen met een lichamelijke handicap in gesprek te brengen met ondernemingsraden, directies en/of personeelsfunctionarissen. Kosten: het project wordt betaald uit de reguliere middelen van het P.O.L.G. Er is een startsubsidie gegeven ten be hoeve van een professionele presenta tie door de gemeente Gouda. Er zijn geen kosten voor de doelgroep. De pro- jectduur is permanent. Bereikbaar: Maandag- en donderdagmiddag van 13.00 tot 17.00 uur tel. 01820 -12777. vloeken in het algemeen. Men heeft stilgestaan bij de grote vloek, u,n Sommigen gebruiken vloeken als krachtterm, anderen vloeken bij ge brek aan woorden.... Europa 550 miljoen verpakkingen gevuld met vloeibare zit tegenwoorrUa? S 5roiiwater' melk, bier, ketchup, slasaus, enz). ee" plasHc krtrh,^ergJfVe/s'lndende wegwerpverpakkingen. Het maken van ketchup zelf huP~"es kost bijna net zoveel energie als het maken van de stoffen kumipn aof L^'ieu: l16' leent ,zich nauwelijks voor hergebruik. Andere Ongeveer 40°/ vfn h^M h g^ecycled worden: oud ijzer, glas, papier, enz. leldenODnipuwa k i^berlandse papier en karton wordt gescheiden ingeza- jBron: Wereld Natuur Fonds) r6St ver int' belaas, nog steeds in de vuilnisbak. ht|ngen: Milieuvereniging Zevenhuizen, Postbus 101, Zevenhuizen. Buitenstaanders: De doelgroep hier van is mensen met een lichamelijke handicap, die schoolverlater zijn of mensen die vanwege hun handicap een andere werkplek zoeken in de regio Midden-Holland. Doelstelling: Het on dersteunen en begeleiden van mensen met een lichamelijke handicap bij het vinden van een betaalde baan. Het pro ject na afloop onderbrengen bij het Regionaal Dienstencentrum voor Scho- lings-en beroepskeuze-begeleiding, (geen kosten aan verbonden). Activiteiten: Om de doelstelling te kun nen bereiken, wordt met elke deelne mer een individueel traject opgesteld. ■naar niet op dinsdag'! OE THUISKAPPER De projectmedewerker biedt onder steuning en begeleiding bij dit traject. Tevens is er voor de deelnemers een zelfaanpakgroep. In deze groep kunnen de deelnemers, onder begeleiding van de projectmedewerker, elkaar helpen bij het vinden van een baan. Bereik baar: Maandag en woensdag op tele foonnummer 01820 -12777. Binnenkomers De doelgroep hiervan is mensen met een lichamelijke handicap vanaf 18 jaar die aangeven een opleiding of cursus te willen volgen in de regio Rijnstreek. Onderwijsinstellingen voor volwasse nen die ondersteuning willen bij deel namevan mensen met een lichamelijke handicap. De doelstelling hiervan is; Het vergroten van deelname-mogelijk heden voor mensen met een lichamelij ke handicap aan het volwassenen-on derwijs in de regio Rijnstreek, het ver beteren van de vereiste methodische/ didactische aanpak, de voorlichting aan en werving van mensen met een lichamelijke handicap. Het realiseren van de voor deze doelgroep vereiste voorzieningen. De activiteiten bestaan uit voorlichting met betrekking tot op>- leidingen. Advies en ondersteuning met betrekking tot voorzieningen en bemiddeling: Trajectbegeleiding. Aan deze diensten zijn geen kosten verbon den. De projectduur is van 1-1- '92 tot 31-3-1993. Bereikbaar: Alle werkdagen behalve donderdag van 9.00 tot 17 30 uur, tel. 01820-28888. Project: Trajectbegeleiding vrijwilli gerswerk De doelgroep is mensen met een licha melijke handicap die vrijwilligerswerk willen doen. De doelstelling is: het bieden van tra jectbegeleiding, zodat deelnemers na maximaal twee jaar buiten de Rotonde zelfstandig vrijwilligerswerk kunnen verrichten. De activiteiten bestaan uit: -Mogelijkheden scheppen voor deelne mers om zich te trainen en voor te bereiden op vrijwilligerswerk; -elke deelnemer een training op maat aanbieden, vastgelegd in een indivi dueel stappenplan (trajectbegelei ding). -het plaatsen van deelnemers bij orga nisaties waar zij vrijwilligerswerk kun nen doen onder begeleiding van de Rotonde. Er zijn geen kosten aan ver bonden. De projectduur is permanent. Bereikbaar: Maandag t/m vrijdag van 9.00 tot 16.30 uur. Tel. 01820-19040/19822. Superbike rijder, waaruit bleek dat hij talent heeft. Dus zal Karl ook deel gaan nemen aan de Super Sport 400 in 1993, onder de hoede van het Racing Team Scholten. Hij zal dan ook deelnemen op een snelle FZR 400 RR waar zeal veel ervaring mee hebben. Zijn resultaten zullen voor een groot deel afhangen van de sponsoring. Geld en snelheid zijn twee aspecten waar mee hij zijn talent kan ontwikkelen. De technische voorbereiding en de zoektocht naar sponsors voor volgend seizoen zijn inmiddels al weer in volle gang. Over hun beider verrichtingen beloven Harold Scholten en Karl van Tilburg, als Racing Team Scholten, de lezers van Hart van Holland, op de hoogte hou den. Zevenhuizen-Moerkapelle -Regio - Er zijn aarzelende plannen om in de toekomst een groot "Kernbos" aan te leggen in het "Hart van Holland". Dit Kernbos wordt mogelijkerwijs gesi tueerd op gronden van de gemeenten: Rijneveld, Waddinxveen, Zevenhuizen- Moerkapelle, Zoeterwoude en Zoeter- meer. De (premature) plannen behel zen een bosgebied van ca. 2000 ha. Omdat deze gemeenten in de (verre) toekomst geconfronteerd zouden kun nen worden met djt "Kernbos" werden gemeentebestuurders uitgenodigd voor een excursie naar jonge en oudere bos-en parkgebieden. Vrijdagmorgen vertrok, op initiatief van de Stuurgroep Kernbos, een bus met leden van die groep, provinciale medewerkers, commissieleden ruimte lijke ordening en andere bestuurders, richting Flevopolder. Hier werden de bossen die al meer dan 20 jaar bestaan bekeken, de spontaan ontstane Oost- vaardersplassen het nieuwe bos in aan leg bij Zeewolde en oudere bosgebie den in de Flevopolder. Ter plaatse ga ven deskundigen van Staatsbosbeheer en het ministerie van Landbouw, Visse rij en Natuur, uitleg. Er werd gewezen op de mogelijkheden om bos te gebrui ken voor stedelijke recreatie en moge lijke voorzieningen in te passen bij de aanleg van een bos. Wethouder J. Brouwer van Zevenhui zen-Moerkapelle verwacht dat, als het bos aangelegd wordt, dit nog zeker 20 tot 30 jaar in de toekomst ligt. "Het is nog maar een basisfilosofie. Bos is de beste barrière tegen ongewenste verstedelijking. Nu we gezien hebben hoe snel een gebied bebost kan zijn en welke mogelijkheden er zijn, weten we waarover we straks gaan praten". Regio - Het Recreatieschap Rottemeren organiseert op zondag 27 september samen met de provincie Zuid-Holland, een herfstwandeling in het recreatie gebied het Lage Bergse Bos, ten noor den van Hillegersberg. Er zijn twee wan deltochten uitgezet van resp. 5 en 10 kilometer. Deelnemers kunnen tussen 11.00 en 15.00 uur starten vanaf de par keerplaats bij het restaurant 't Hoekse Hout, aan de Bergse Bosdreef. Het is ook mogelijk om onder de deskundige leiding van een gids deel te nemen aan een natuurexcursie. Deze excursie be gint om 14.00 uur. Deelnemers aan de excrusie wordt aangeraden om, indien mogelijk, een verrekijker mee te ne men. Deelname aan de wandeling en/of excursie kost één gulden per persoon Inl. tel. 01891- 12166. Zevenhuizen - Van 7 t/m 19 september zijn de clubkampioenschappen voor de basis- en middelbare scholieren weer gehouden bij Tennisclub Zeven huizen. Er was goed weer, zodat de finales ook inderdaad zaterdag 19 september afge werkt konden worden. Er werd door zowel de basisschool- jeugd als de middelbare-schooljeugd uitstekend gespeeld, wat spannende momenten opleverde. Soms liep de spanning zo hoog op, dat er een traantje moest worden wegge pinkt. het valt ook niet mee, wanneer je net-aan verliest, om je emoties te be dwingen. Bij de prijsuitreiking, verricht door de heer H. Knijnenburg, stonden alle ge zichten weer vrolijk. De uitslagen bij de basisscholieren: meisjes enkel: 1. Eva Heerschap; 2. Kim de Groot; Meisjesdubbel: 1. Eva Heer schap - Kim de Groot; 2. Fieke Mol - Kim Walter; Mix dubbel: 1. Eva Heerschap - Peter Hoogendoorn; 2. Fieke Mol - Kim Wal ter; Jongens enkel A 1. Michiel de Poorter; 2. Ewoud Blaak; Jongens enkel B 1. Ru ben Meibergen; 2. Robin Hodzelmans; Jongens dubbel: 1. Ewoud Blaak - Michiel Poorter; 2. Ruben Meibergen - Robert Luik; Middelbare scholieren Meisjes enkel: 1. Ruth Heerschap; 2. Annelieke Bolsterlee; Meisjes dubbel 1. Annika v.d. Hoeven - Wieke Beltman; Marijke Jansen - Desi- ree op 't Veld; Jongens enkel: 1. Stijn Sarneel; 2. Coen van Leeuwen; Jongens dubbel 1. Jurriaan Duyvestein -Ewoud Verbakei; 2. Stijn Sarneel -Coen van Leeuwen; Mix dubbel 1. Coen van Leeuwen - An nelieke Bolsterlee; 2. Wieke Beltman - Steve Saers. De organisatie geeft iedere deelnemer een compliment voor de sportieve wij ze van deelname.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 17