Boskoop Waddinxveen Ineke Geers en Jan Oskam winnaars klassement SUPERPRESTIGE 3km «Han Vliet nan afscheid da chanlleuc bij Wealnedeiiand Politieberichten Kerkdiensten Drie mannen aangehouden in verband met diefstal vrachtauto Nachtmarathon Reddingsbrigade De Paddestoel Klaverjasavonden bij Floreant Von Weber trio in Praathuis Fietstocht Hart-Nierstichting Spot in De Tunnel Bondsonderscheiding voor P.A. van Oosten J Hart van Holland/23 september 1992 pagina 19 Sprekers Grap Uitslag viswedstrijd Stijldansen Data klaveijasavonden: Waddinxveen zondag 27 september 1~\oskoop-Waddinxveen - De af K scheidsreceptie was op woens U dagmiddag 16 september. De datum waarop hij in de VUT ging was twee dagen later op z'n zestigste ver jaardag. Zijn laatste rit met een oude Citosa-bus uit het museum maakte hij op 27 augustus. Waddinxvener Willem van Vliet heeft na 31 jaar 'de pijp aan Maarten' gege ven. Niet dat hij genoeg van z'n baan als chauffeur bij Westnederland had, maar omdat nu de mogelijkheid er nog is om van de VUT-regeling gebruik te maken en samen metz'nvrouw, in gezondheid tegenieten van alle fijne dingen van het leven. Dat zijn o.a. fietsen, de Harmonie "Concordia" in Waddinxveen waar Van Vliet zijn partijtje meespeelt op de bari ton, de EHBO en wat knutselen, getuige het cadeau van de collega's: een electri- sche handschuurmachine Vestigingschef Gijs van Laviere hield, tijdens een samenzijn met genodigden, voorafgaand aan de grote receptie in de kantine van Westnederland, een harte lijke afscheidstoespraak. Spreker had inhet dossier van Van Vliet geen bijzon derheden over hem gevonden. "Willem is een onopvallende man. Hij is eerlijken rustig, hetgeen zijn testen van weleer, bevestigen. Eigenlijk heb ik niet zo n lang verhaal. Je hebt je werk altijd perfect gedaan, ook het opleiden van nieuwe chauffeurs". Van Laviere com plimenteerde hem voorts met zijn 25 jaar 'schadevrij-rijden'. Uiteraard bracht hij de afscheidsrit van Van Vliet, met de zgn. 'bekeuring' in herinnering. Collega Hofstra had be dacht om Van Vliet een bekeuring op te laten lopen door te suggeren dat de oude, groene, museumbus van Citosa (met net zoveel dienstjaren als Van Vliet)- met het zware stuur- niet verze kerd was. Van Laviere, ooit werkzaam bij de rijkspolitie, groep Waddinxveen, nam daarop oud-collega Adri v. Twigt in vertrouwen, die het varkentje wel zou wassen. Toen de bus, met de fami lie Van Vliet, oude-collega's en mede werkers van Westnederland, vanaf sta tion Gouda, op 27 augustus over de Waddinxveens Kerkweg reed, werd de chauffeur door de politie gesommeerd te stopen. De politieman deed voorko men alsof hij enkele dagen eerder de bus ook al had gesignaleerd en geverifi eerd had, of deze wel verzekerd was. Dat bleek niet het geval, dus schreef hij in de bus een bekeuring uit. Van Vliet onderging het wat gelaten en vermoed de al zoiets als een grap, hetgeen later, bij het einde van de rit onder politie- escorte, bevestigd werd. In plaats van een bekeuring kreeg hij van z'n collega's een cadeaubon. De cadeaus op woensdagmiddag waren: de af- scheidreceptie, bloemen voor me vrouw Van Vliet, een ingelijst getuig schrift, een legpenning, een speldje, een foto-album met foto's van de laat ste rit en z'n eigen oude stempel. Jaap Hofstra sprak hem als collega toe en merkte op, dat er weer een serieuze collega vertrok. Hij bood bloemen en een 'nep'-bankbiljet onder couvert aan. Gerard Monkel, net als Jaap Hofstra leerling geweest van de heer Van Vliet, sprak namens de vervoersbond CNV en overhandigde hem een plantenbak. Hij noemde de heer Van Vliet een 'grandio ze leermeester die hem altijd terzijde heeft gestaan met woord en daad'. Na mens de personeelsvereniging sprak voorzitter Victor Noman hartelijke woorden en liet een envelop met in houd vergezeld gaan van bloemen. De collega's van Alphen en Boskoop, als mede de controleurs boden hem de al eerder vermelde schuurmachine aan. Tijdens de geanimeerde receptie wer den veel herinneringen opgehaald. Ui teraard ook de komische verwisselin gen met zijn tweelingbroer, die als twee druppels water op Willem lijkt, wiens naam Thijs is. Evenals de twee zoons van het echtpaar Van Vliet, (in gezel schap van zijn vrouw) was ook hij op het afscheid aanwezig. Waddinxveen - Tussen 14 en 17 augus tus werd vanaf het industrieterrein aan de Bredeweg te Waddinxveen een vrachtwagencombinatie ontvreemd. Deze vrachtauto was beladen met huis houdelijke artikelen en speelgoed ter waarde van f 66.000,- Een gezamenlijk onderzoek van de Waddinxveense re cherche en de Bijzondere Recherche Zaanstreek heeft geleid tot de aanhou dingvan twee Amsterdammers 34 en 38 jaar en een inwoner van Zaandam (29 jaar). Bij onderzoek werd de vrachtwa gencombinatie met complete inhoud in een loods in Wormerveer teruggevon den. ook werd een ontvreemde perso nenauto aangetroffen. Eén van de verdachten bleek in het bezit van een pistool, welke eveneens in beslag werd genomen. Tegen de verdachten is proces-verbaal opgemaakt terzake diefstal van totaal drie vrachtauto's, drie opleggers, één truck, één personenauto en drie speed boten. Deze diefstallen vonden vrijwel alle maal plaats in juli en augustus van dit jaar. Waddinxveen - Vanuit de gehele regio nemen teams deel aan de Marathon van ne Waddinxveense Reddingsbrigade in ue nacht van 2 op 3 oktober a.s. in Uouwebad "De Sniep". De bedoeling is nat de deelnemers elkaar afwisselen en op deze manier zoveel mogelijk kilome ers zwemmend afleggen met hun team. Deelnemers aan de gezellige, Wieve happening zijn naast de KB zelf, politie, voetbalverenigin gen, korfbalvereniging, zwembadme- «ewerkers enz. De marathon wordt ge- ponsord door vele enthousiaste Wad dinxveense bedrijven, e entree is de gehele nacht gratis. Waddinxveen - De viswedstrijd van De Paddestoel, werd gewonnen door Dan ny Rupke. Tweede werd Kuno Mooren; 3e Wendy Rupoke. De poedelprijs ging naar Marcel Snel. Door G.A. Waardenburg werd een pa ling gevangen! Dankzij sponsoring van Hoodoe en de heer Van leeuwen kon de viswedstrijd van 9 september 'ge slaagd' worden genomed. Er is weer vanaf 20.30 uur stijldansen in De Paddestoel. taan van iv/v. d r°nde Xan de Superprestige 3km" gehouden op de atletiek- tadamps u,™ i i7?koop leverde al twee winnaars op voor het klassement. Bij Sewonnpn j i 9eers derde ronde, na ook de eerste en tweede te hebben Malais. N/drü j de steeds snellere tijden van Thea van den Berge en Marleen en derde nia r9nden 'f zl'ln klassement niet meer in te halen. Ook de tweede enMarleen Mmi a 9 d^T"1 zi]n verdeeld- Thea van de Berge werd tweede Gewoede nnm ^IJ heren won Jan 0skam ook de derde ronde ondanks tauden lan ,?"?gen.van Jan Kutjes en Peter Pouw hem van de overwinning af te 2al verdeelri 'S nu winnaar van het klassement. De tweede en derde plaats Pr°oijen (7nnn s Jan Ruties C6P"t), Peter Pouw (7pnt) en Jaap van deze keer Wi H £Pannend ls de stand bij de heren veteranen. Auke de Vries won taatste wedstrifn arin v.eteranen en Bas Slingerland werd nu tweede. Hier zal de !Wee kandid;', P6 l1"8 ^°eten brenSen' Voor de derde plaats zijn er nog MartünVhm et Menken (7 Pn0 en Sjaak Boilaart (5pnt). ?ee(k had dp fn!'|efn5.®,rste'aa^s Bdunior 06 jaar), die buiten mededinging mee erderwai- snelste tijd van alle lopers, namelijk 10.08.9. hun tijden hphl n°S °Pva'lende resultaten van de leden van de Badmintonclub die tiid met ruim 1 1 verbeterden, met name Leon van Prooijen (12jaar) die zijn ^loperTachteT'z'ich Verbeterde tot 12J7 1 Hiermee liet hij toch wel een tacember onrnd?nSnn}erprTStige 3 kn) za' worden gehouden op woensdagavond 16 reikingziin h HUUr' Te,^ens zal dan om ca- 21-30 uur de medaille en prijsuit- s "jn van de diverse klassementen Boskoop -Op vrijdagavond 25 septem ber a.s. om 20.00 uur start het nieuwe klaverjasseizoen bij voetbalvereniging "FloreantEr wordt op iedere laatste vrijdag van de maand gespeeld met elk drie ronden per avond. Iedereen is har telijk welkom in de kantine en er zijn fraaie prijzen te winnen. Tevens kan men zich op deze eerste avond inschrij ven voor de klaverjas-vierkap met als eerste wedstrijd op 16 oktober 1992. 25 september; 30 oktober; 27 novem ber; 18 december; 29 januari; 26 februa ri; 26 maart; 23 april Boskoop - Zondagmorgen 27 septem ber a.s. treedt in het Praathuis in Bos koop het "Von Weber-trio" op., ter ope ning na de najaarsserie 'koffieconcer ten'. Het trio bestaat uit de fluitiste Marian Jaspers- Fayer, de cellist Johan nes Eisenmeier, en de pianist Ben Hurrelbrinck. Allen zijn docent aan de streekmuziekschool te Leiderdorp. Op het programma van het concert staan werken van o.m. Joseph Haydn, Johann Sebastian Bach en natuurlijk Carl Maria von Weber. De najaarsserie koffiecon certen brengt op zondag 25 oktober een fluitkwartet, op 24 november een duo van fluit en gitaar en op 13 decem ber een trio van blokfluit, viool en cla- vecimbel. Het koffieconcert van a.s. zondag begint om 11.30 uur. Waddinxveen - De vorige week zater dag gehouden jaarlijkse fietstocht van de Nederlandse Hartstichting en de Nierstichting Nederland, is weer een succes geweest. De deelnemers werden 's morgens om negen uur weggevlagd door oud-wet houder de heer S. Pille. Start en finish waren bij het politiebu reau aan de Mozartlaan in Waddinx veen. De mooie routes, uitgezet door de heer C. Boomers, waren resp. 25 en 51 km lang en voerden de deelnemers door Moordrecht, Gouderak, Berkenwoude, Bergambacht, Vlist, Haastrecht, Gouda en Reeuwijk. Onderweg kregen de deel nemers versnaperingen aangeboden dankzij een drietal bedrijven: Baas, De Rooy en V.d. Sluys. De dank van de Nederlandse hartstich ting en de Nierstichting Nederland gaat ook uit naar de deelnemers, de politie en de medewerkers die aan deze - on der ideale weersomstandigheden ge houden tocht- hebben meegewerkt. Aanrijdingen: Een op de Passage ge parkeerde auto werd op 17 sept. aange reden door een onbekend gebleven te genpartij. De benadeelde bleef met een deuk in de zijkant van zijn auto zitten. Bij een aanrijding tussen een fietsertje en een bromfietser raakten beide par tijen licht gewond. De aanrijding vond plaats op 18 sept, op de Jul. van Stol berglaan. Het fietsertje wilde linksaf de Souburghlaan inrijden en zag de tege moetkomende bromfietser over het hoofd. De betrokkenen kwamen er af met schaafwonden. Op het veilingterrein aan de Bredeweg vond op 18 sept. een aanrijding plaats tussen een personenauto en een rijden de patatkraam. De uit parkeerstand wegrijdende auto had de patatwagen niet zien naderen. De personenauto liep zware schade op en werd weggeta- keld. Diezelfde dag vond een aanrijding plaats op de kruising van de Jul. van Stolberglaan en de Pr. Bernhardstraat. Een automobilist die vanaf de Pr. Bern hardstraat de J. v. Stolberglaan op wil de rijden verleende geen vrije door gang aan een op die weg rijdende auto. De eerstgenoemde bestuurder wist persoonlijk letsel te voorkomen door snel van de bestuurdersstoel op de passagiersstoel te gaan verzitten. Zijn auto raakte door de aanrijding totaal vernield. In de nacht van 20 sept. vond een eenzij dig ongeval plaats op de RW Al2. De autobestuurder reed, door slaap over mand, de berm in waarna hij scherp tegenstuurde om zodoende uit de berm te geraken. Het gevolg was dat de auto de rijbaan overschoot, tegen de vang rail knalde en vervolgens weer op de vluchtstrook tot stilstand kwam. I.v.m. het feit dat de bestuurder een militair was, is het onderzoek overgedragen aan de Koninklijke Marechaussee. Inbraken en diefstallen: aangetroffen fietsen: bruin/groene Eminent heren fiets; blauwe herenfiets van onbekend merk; grijze Gazelle damesfiets; diefstal fietsen: 16 sept.: NS Station: groene Vendex herenfiets met kinder zitje; 18 sept.: NS Station: zwarte opoe- fiets; 19 sept.: NS Noord: lichtbruine Peugeot damesfiets; 20 sept.: Wingerd: rood/zwarte Raleigh ATB herenfiets. Op 15 sept. is aangifte gedaan van in braak in een woning aan de Peter Zuid laan. De inbraak was al eerder door buren ontdekt maar i.v.m. afwezigheid van de bewoners kon nog niet worden vastgesteld wat er ontvreemd was. De daders bleken er vandoor te zijn met cheques en bescheiden. Een dag later werd ingebroken in een woning aan de Lede. Hier werd een raam van de woning geopend waarna men er met een geldbedrag vandoor ging. Bij een woning aan de Vijverlaan werd getracht in te breken. Er werden braak sporen aangetroffen in de achterdeur. Tot slot werd op 19 sept. ingebroken in een woning aan de Vlasakker en het Floriserf. Beide inbraken werden op klaarlichte dag gepleegd. Men drong de woningen aan de voorzijde binnen. Er werden geld, sieraden en bescheiden ontvreemd. Gelet op het feit dat de inbraak overdag gepleegd werd, is de politie op zoek naar eventuele getui gen. De afgelopen week hebben twee Wad dinxveense drogisterijen bezoek gehad van een man die zich schuldig maakte aan diefstal van parfum. De politie ver moedt dat het in beide gevallen om dezelfde persoon gaat. Aan de hand van getuigenverklaringen is de aanhou ding van de vermodelijke dader ver zocht. Vanuit een op het veilingterrein aan de Bredeweg geparkeerde auto werd op 17 sept. een radio-cassetterecorder ontvreemd. Er werd een ruit vernield om in de auto te komen. Op 17 sept. is aangifte gedaan van dief stal van een zegelring vanaf een tuin bouwbedrijf aan de 2e Bloksweg. De eigenaar had de ring even afgelegd om zijn handen te wassen en was hem toen vergeten. Vanaf de Kerkstraat is op 19 sept. een koffer met foto-apparatuur uit een auto ontvreemd. De eigenaar, een fotograaf, was op dat moment bezig met het foto graveren van een pand aan de Kerk straat. In een onbewaakt ogenblik heeft men kans gezien de koffer uit de geo pende kofferbak van de auto van de fotograaf weg te nemen. De apparatuur vertegenwoordigde een waarde van f 7000,-. In de nacht van 19 sept. werd ingebro ken in de kantine van de tennisvereni ging aan het Warnaarplantsoen. Een achterdeur werd opengebroken. In de kantine is gepoogd een kluisje te ope nen, hetgeen niet gelukt is. gedrag op afstemmen. De komende weken zullen de controles herhaald worden. Vrouw op A12: Na melding trof de Wad dinxveense politie op 15 sept. een vrouw aan op de RW Al 2. De vrouw, die een verwarde indruk maakte, werd overgebracht naar het buro waar zij werd onderzocht door artsen van het Riagg. Op advies van deze artsen is de vrouw opgenomen in een psychiatri sche inrichting te Wassenaar. Verdachten overlopen: ln de nacht van 16 sept. werden twee uit Limburg afkomstige mannen aangehouden op en nabij de Passage. Getuigen hadden gezien dat zij met zaklantaarns in pan den liepen te schijnen. Een van de ver dachten werd op de Passage ingere kend. De andere man had zich verstopt in bosjes op de Puttelaan maar werd ook gepakt. De mannen bleken in het bezit van inbrekersgereedschap. Daar van enig strafbaar feit niet bleek, moest de politie de verdachten in de loop van de ochtend weer de straat op sturen. Winkeldief gesnapt: Op 17 sept. is een Boskoper aangehouden omdat hij in een winkel aan de Brederolaan een diepvriesmaaltijd had meegenomen zonder betaling. Tegen de man wordt proces-verbaal opgemaakt. Onder invloed: Bij een routinecontro le op 18 sept. werd een Waddinxvener gecontroleerd die onder invloed van alcohol een auto bestuurde. Een ade manalyse onderschreef dit vermoe den. Met bekeuring en een rijverbod voor 3 uur werd de man huiswaarts gestuurd. Vernielingen: Van een verenigingsge bouw aan het Stationsplein zijn op 18 sept. een viertal ruiten vernield. Gevonden: div. sleutels; jong rood/wit poesje met halsband; gereedschaps kist met inhoud; plastic zak met gym- spullen/ grijs/witte sweater; twee kus sens en perzisch kleed. Verloren: div. sleutels; div. portemon nees/portefeuilles met geld en/of be scheiden; Pulsar dameshorloge; kin derhorloge; gouden dasspeld; leesbril met goudkl. montuur; cypers poesje met geel bandje; gouden oorbel; gou den ketting met pianootje; schilderij (zonder lijst). Hervormde Immanuelkerk 9.30 en 19.00 uur ds. A.A. v. Houwelingen Zuidhonk Rafaelgemeente 10.00 uur Boskoop - Zaterdag 26 september komt de groep "Spot" naar De Tunnel in Bos koop. Aanvang 21.00 uur. Spot bestaat uit Ciska Ruitenberg zang, Edwin de Herder gitaar, Erik Sondorp drum, Xan- der Hoogendam bas. Overig nieuws: Toezicht schoolgaan de jeugd: Ook deze week heeft de poli tie in de ochtenduren een controle uit gevoerd op het verkeersgedrag van de schoolgaande jeugd. Op 15 sept. werd toezicht uitgeoefend op de oversteek plaats aan de Sniepweg nabij Bibelot. Acht scholieren werden bekeurd i.v.m. het negeren van het rode licht. De met de controle belaste politiemensen moesten constateren dat de fietsers maar weinig acht slaan op de verkeers lichten en meer oog hebben voor het kruisende autoverkeer en daar hun rij- Waddinxveen - Vorige week woensdag 16 september heeft de Waddinxveense Multisportvereniging TOOS, afd. Gym nastiek haar algemene ledenvergade ring gehouden. Bij een zeer matige op komst in de Toosoos, heeft het bestuur de verantwoording van het afgelopen jaar afgelegd. Afscheid vanuit het be stuur is er genomen van mevr. M. Mët- semakers en mevr. E. Peeters, hun plaatsen zijn overgenomen door mevr. E. de Vogel en mevr. I. Baas, zodat het bestuur weer uit de voltallige zeven personen bestaat. De belangrijkste be slissing die genomen moest worden was de algehele contributieverhoging van 3%, maar doordat het afgelopen jaar met een positief saldo geëindigd was, is besloten om geen 3% in te voe ren, daar er ook een sluitende begro ting gemaakt is. Het bestuur is weer enthousiast aan haar taak begonnen. Tevens is op de algehele ledenvergade ring de bondsonderscheiding van de Koninklijke Nederlandse Gymnastiek Bond, de zilveren speld van verdienste, uitgereikt aan de heer P.A. van Oosten. De heer F. Rodenburg van het regiobe stuur speldde de onderscheiding op en eerde de heer van Oosten voor zijn inzet voor Toos. De heer Van Oosten, die in 1970 begonnen is in o.a. de jubi leumcommissie 50 jaar Toos, de bouw commissie en beheerscommissie Toosoos, is in 1984 toegetreden in het bestuur van de toenmalige Multisport vereniging. In 1986 werd hij waarne mend voorzitter en in 1987 is hij de voorzitter geworden van de afdeling gymnastiek, wat hij tot 2 jaar geleden heeft uitgevoerd. Deze hulde is dan ook meer dan verdiend!

Hart van Holland | 1992 | | pagina 19