Gemeente Zevenhuizen Moerkapelle 1}o(t vootfaati$ Winterprogramma De Christenvrouw Reddingsactie voor Bolivia Afgegeven bouwvergunningen Verkeersmaatregel Collecteschema Vergaderschema Informatie-avonden Subsidieverordening Welzijn Voorlichting rampenbestrijding Voorbereidingsbesluit Uitbreiden woningen De Wielewaal 1 t/m 7 te Zevenhuizen pagina 4 Hart van Holland/23 september 1992 uitsluitend voor particulieren - max. 4 regels plaats in elk vakje één letter of leesteken tussen twee woorden één vakje open laten! Naam: Adres: Plaats:. Opbouw en toerustingsdag Cursussen Excursies Reddingsactie van INEDER moet leiden tot een vruchtbare 'Pancha Mama' In de periode van 16 t/m 22 september 1992 is door burgemeester en wethouders vergunning afgegeven aan: Gebr. Hoogendoorn te Moerkapelle, voor de bouw van een bedrijfsruim te, plaatselijk bekend Zaaipad te Zevenhuizen; Gebr. Hoogendoorn te Moerkapelle, voor de bouw van een kas, plaatse lijk bekend Zaaipad te Zevenhuizen; de heer A. van der Kraats te Zevenhuizen, voor de bouw van een plaatwerkerij/spuiterij, plaatselijk bekend Bredeweg 96 te Zevenhuizen; de heer P.J.T. Smal te Honselersdijk, voor de bouw van een bedrijfsruimte/ koelcel, plaatselijk bekend Zaaipad 2 te Zevenhuizen; de heer F.S. Visser te Zevenhuizen, voor de bouw van een dakkapel, plaatselijk bekend Dorpsstraat 171 te Zevenhuizen; de heer H.J. van Vliet te Zevenhuizen, voor het uitbreiden van de bedrijfshal en de keuken, plaatselijk bekend Bredeweg 118 en 120 te Zevenhuizen; Een ieder die meent door de verlening van bovengenoemde vergun ningen) in zijn/haar belang te zijn getroffen, kan binnen 30 dagen na de dagtekening van dit blad ingevolge de Wet Arob een gemotiveerd be zwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. De vergunning(en) liggen gedurende deze termijn ter gemeentesecretarie, bureau A.J.B.Z., Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen ter inzage. Wij wijzen U er op dat het indienen van een bezwaarschrift geen schorsende werking heeft. Indien gewenst kunt U naast het bezwaarschrift een verzoek om schorsing van de verleende vergunning indienen bij de Afdeling Rechtspraak van de Raad van State. Kneuterdijk 22, 2514 EN Den Haag. 27 september t/m 3 oktober 1992: Nationale Kollekte Geestelijk Gehandi capten. De burgemeester van Zevenhuizen-Moerkapelle maakt bekend, dat de raad in zijn vergadering van 15 september 1992 heeft besloten om de fietsstroken ter hoogte van het kruisingsvlak Noordelijke Dwarsweg/Burge meester Klinkhamerweg te Zevenhuizen de status van een verplicht fiets pad te geven: krachtens artikel 20, lid 1sub d., van het Besluit Administratieve Bepalingen inzake het Wegverkeer en artikel 26 van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens 1990: door middel van het aanbrengen van een fietsstrookfiguratie op de fiets stroken aan beide zijden van het wegdek van de Noordelijke Dwarsweg ter hoogte van de verkeersregelinstallatie bij het kruisingsvlak van de Burge meester Klinkhamerweg. Dit besluit met de daarbij behorende stukken liggen vanaf donderdag 24 september 1992, gedurende dertig dagen, voor een ieder ter inzage bij de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle, afdeling Gemeentewerken, Bedrijfs bureau, Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen. Een ieder die meent door dit besluit in zijn of haar belang te zijn getroffen, kan op grond van het bepaalde in artikel 135 van het Reglement Verkeers regels en Verkeerstekens tijdens de termijn van de ter inzagelegging beroep instellen bij de Kroon. Het beroepschrift dient te worden gericht aan de afdeling voor de geschil len van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Graven- hage. Zevenhuizen, 17 september 1992, de burgemeester voornoemd, A.W. Lips. 05 oktober 1992: Commissie A.B.Z. c.a. te 19.30 uur; 06 oktober 1992: Commissie Openbare Werken c.a. te 19.30 uur; 07 oktober 1992: Commissie Ruimtelijke Ordening c.a. te 19.30 uur; 08 oktober 1992: Commissie Financiën c.a. te 19.30 uur; 27 oktober 1992: Raadsvergadering te 19.30 uur. Bovengenoemde openbare vergadering wordt in het gemeentehuis gehouden. Op 29 en 30 september a.s. zullen er in het gemeentehuis voor de Zevenhuizense en Moerkapelse instellingen informatie-avonden worden gehouden met betrekking tot de nieuwe subsidieverordening, welke met ingang van 1 januari 1993 in werking zal treden. Aan de bij de gemeente bekend zijnde instellingen is inmiddels een exemplaar van de ontwerp-verordening toegezonden. Instellingen, die desondanks geen exemplaar hebben ontvangen, kunnen het ontwerp, alsmede een opgave-formulier voor de informatie-avonden, alsnog aanvragen bij de sektie Welzijn van de gemeentesecretarie, telefoon 01802-1644, toestel 58. Afgelopen week is in het kader van de campagne rampenvoorlichting huis-aan-huis een voorlichtingspakket verspreid. Inwoners die nog geen informatie hebben ontvangen kunnen bij de receptie in het gemeentehuis alsnog een pakket afhalen. De burgemeester van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat ter gemeentesecretarie, bureau A.J.B.Z., Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen, voor een ieder ter inzage ligt het raadsbesluit van 15 september 1992, waarbij is bepaald dat een herziening wordt voorbereid van het bestemmingsplannen: a. "Zevenhuizerplas" voor het perceel Strandweg 23 te Zevenhuizen; b. "Landelijk Gebied 1983" voor het perceel Middelweg 16a te Moerkapelle; een en ander zoals in rode kleur is aangegeven op de bij dit besluit behorende en als zodanig gewaarmerkte tekeningen. Het besluit is terstond in werking getreden. Zevenhuizen, 17 september 1992, de burgemeester voornoemd, A.W. Lips. De burgemeester van Zevenhuizen-Moerkapelle maakt bekend, dat met ingang van donderdag 24 september 1992, gedurende veertien dagen, ter gemeentesecretarie, bureau A.J.B.Z., Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen, ter inzage ligt de aanvraag van: de heer W. van Wijk en anderen, voor het uitbreiden van de woningen De Wielewaal 1 t/m 7 te Zevenhuizen. Het bouwplan is gesitueerd binnen de grenzen van het ter plaatse geldende bestemmingsplan "Dorp, na vijfde herziening" en is met de voorschriften daarvan in strijd. Burgemeester en wethouders zijn nu voornemens om de vergunning te verlenen met gebruikmaking van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 21 van het Besluit op de Ruimtelijke Ordening. Alvorens hiertoe over te gaan stellen zij een ieder in de gelegenheid gedurende de termijn waarop het bouwplan ter inzage ligt daartegen bezwaar aan te tekenen. Het bezwaarschrift dient gericht te worden aan het college van burgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moerkapelle. Zevenhuizen, 17 september 1992. de burgemeester voornoemd, A.W. Lips. Inleveren bij, of opsturen naar: HART VAN HOLLAND - Drukkerij Elgersma Postbus 85 2760 AB Zevenhuizen, of inleveren bij: Bac mode Dorpsstraat 1 Moerkapelle Hijdra - Pr. Willem Alex, plein Benthuizen Van Oosterom Schoenen Dorpsstraat 108 Hazerswoude Dorp G.A. Binken Spec.zaak rookart. Reijerskoop 79 Boskoop Heemskerk electra Dorpsstraat 33 Waddinxveen Fotoboetiek - Dorpsstraat 47 Moordrecht De redaktie behoudt zich het recht voor kleintjes voor plaatsing in Hart van Holland te weigeren. Maximaal één bon per gezin! ENVELOP NIETD/CHTPLAKKEN A.U.B. (dan voldoet een postzegel van 70 cent) Moerkapelle - Op woensdag 30 septem ber begint het winterprogramma van "De Christenvrouw" te Moerkapelle. De heer G. de Reus uit Vlaardingen houdt een lezing met diaserie over recreatie schap "De Rottemeren". Op woensdag 28 oktober komt de heer L.J. Wulffraat uit Bleiswijk spreken over het onderwerp "New Age". Woensdag 25 oktober spreekt me vrouw J.K. Poot uit Schiedam over "Rembrandt en de Bijbel". Op dinsdag 15 december wordt de Kerstviering gehouden. In het nieuwe jaar is de eerste avond op 27 januari. Het Gliagg "De Poort" uit Schiedam wordt vertegenwoordigd door de heer J. v.d. Wal die zal spreken over het onderwerp "Depressiviteit en..." De Jaarvergadering wordt op woens dag 24 februari a.s. gehouden. Op woensdag 31 maart spreekt me vrouw S.,E. kramer uit Heemstede over het werk in het "Shaare Zedek"-zieken- huis in Israël. De laatste avond is 28 april. Mevrouw J. Visser uit Breda vertel over merklap pen. Morgen, donderdag 24 september spreekt de heer drs. A.G. Knevel in de GerefPlantagekerk aan de Stationslaan 136 te Harderwijk over het onderwerp "De invloed van de media". "De Christenvrouw" afd. Moerkapelle organiseert enkele cursussen. :"Beter Bewegen": aanmelden mevrouw Hoo- gerbrugge tel. 1298; 1 oktober worden er 'doosjes' gemaakt'; Op twee avonden in november wordt er lesgegeven in het maken van marsepeinfiguren. Marjo en haar collega laten zien hoe er een leuk kerststukje gemaakt kan wor den in december. In januari start een cursus in het maken van poppen van stof. In het voorjaar wordt een avond bloem- stukjes gemaakt onder het motto 'len te'. Donderdag 29 oktober bezoeken de dames de marsepeinfabriek "De aman- delpit" in Nieuw-Vennep. 's Middags staat er een rondvaart door de Amster damse grachten gepland. Afgelopen week is een bezoek gebracht aan een fruitkwekerij in Bergambacht. Het jaarlijkse reisje is gepland op 11 mei 1993. Inlichtingen tel. 01793- 1298. Bericht van de Stuurgroep voor Ontwikkelingssamenwerking Zevenhuizen-Moerkapelle - De Stuur groep Ontwikkelingssamenwerking ontvangt ieder kwartaal een aantal arti kelen van de Novib, met betrekking tot de werkzaamheden van Ineder in Boli via. Wij hebben besloten ieder kwartaal één van deze artikelen te publiceren. Als u donateur wordt, ontvangt u alle artikelen en het jaarverslag van de Stuurgroep. Indien u wilt reageren op het artikel of als u donateur wilt wor den, kunt u contact opnemen met J.G Hofstee (secretaris), Boslaan 2 in Ze venhuizen. Ook al staat Canada niet op de landkaar ten, toch heeft INEDER het dorp gevon den. Samen met de inwoners werkt Novib's partner aan een nieuwe tot- komst. Een toekomst waar in Pancha Mama haar vruchtbaarheid terugkrijgt en het woord 'honger' niet langer voor komt in het vocabulaire van de kinde ren in Canada, een toekomst waar ae vrouwen niet meer van 's morgens vij tot 's avonds acht hoeven te zwoegen Kortom, een toekomst waarin de inwo ners weer gelukkig kunnen zijn. Het klinkt u waarschijnlijk allemaa wa onrealistisch in de orden. En het zal oo zeker niet gemakkelijk en snel gaan u weet INEDER en dat weten de inwoner van Canada. Maar wat dan? Opgevene» het dorp langzaam laten wegkwijne Nee, zo gemakkelijk geeft INEDER m op. Optimisme komt ook niet z(>ma uit de lucht vallen. Samen met de bew ners heeft INEDER naar de belangrijkste problemen van het dorp gezocht enz') hiervoor oplossingen bedacht. Da aan worden de komende jaren keltia. gewerkt. Jaime Rocha, als landbouw genieur van INEDER werkzaam in Law da, legt ons uit wat de plannen voor komende jaren zijn. "We zijn in Canada op zoek gegaan11 mensen waarmee we de komendep oen waai niet v»v. vi v, VnPfl aantal activiteiten ondernen jf Enthousiaste mensen die anderen i gemeenschap stimuleren. Het gaat i niet alleen om beter oogsten en de scherming van het milieu, het Saa' er ook om dat de mensen hun opt" me in een betere toekomst teru®'IL en bereid zijn daarvoor hard te we Zodat als INEDER weggaat, zij hun smj zelf kunnen voortzetten". ri. Luis Bredow, INEDER, Bolivia-

Hart van Holland | 1992 | | pagina 4