Si port e regio Ve LOOP VAIM OUD VERLAAT I Mil H BROUWER DE KONING Tafeltennis Zwemmen Jeu de Boules Loop van Oud Verlaat weer een spannende happening Jeugd ontdekt Jeu de Boules Geen supercup voor Rentokil-ZVH Schaken UITVAARTVERZORGING r Brecht Rodenburg beste volleybalspeler! gf Zuidhonk-Bingo pagina 9 De organisatie van de bedankt al haar 73 sponsors voor hun gulle bijdrage en dankt alle Oud Verlaters voor hun medewerking op velerlei gebied!! Klassementswedstrijd J Klassementzwemmers van de Gouwe oogsten na vruchtbare zomer Waddinxveen wint eigen herfsttoernooi! NK masters - Nic Geers tweevoudig kampioen van Nederland! Uitslagen i jr?;i c.l.n.r. Krishnan de Jong, Stephan Tabben en Wouter de Lange(foto jeu de boules ver.) Waddinxveen - De Jeu de Boulesvereni- ging Waddinxveen voert sinds het voorjaar een actief jeugdbeleid. Dit be leid is vastgelegd in een 'jeugdbeleids- plan' wat tijdens de voorjaarsvergade ring werd gepresenteerd. JBV Wad- I dinxveen kent thans 11 jeugdleden die intensief begeleid worden door de jeugdcommissie onder leiding van Frits Tabben. De training van de jeugd wordt verzorgd door Marco van Wageningen en Francisca Laning. De contributie I voor jeugdleden bedraagt vijftig gul den. Noorlander Beheer sponsort de jeugd met een bedrag van duizend gul den per jaar. De vereniging is nog op zoek naar meer sponsors. Daardoor is de vereniging in staat de jeugdwedstrij den op niveau te laten spelen in heel nederland. Jeugdleden kunnen deelne men aan alle clubactiviteiten, daar naast worden aparte jeugdwedstrijden georganiseerd, met de Jeu de Boules- vereniging Gouda wordt momenteel eenonderlingejeugdcompetitie gehou den. Tijdens het weekend om de club kampioenschappen heeft de jeugd een eigen circuit gedraaid. Het tête a tête kampioenschap werd gewonnen door Stephan Tabben. De volledige uitslag was alsvolgt: 1. Stephan Tabben; 2. Wouter de Lange; 3. Krishnan de Jong; 4. Erik Jan Hoogendoorn; 5. Ditmar T ab- Zevenhuizen - Afgelopen zaterdag werd in de TDK-hal in Breda door de bekerwinnaar en de kampioen van Ne derland voor de eerste keer in de vol leybal historie gestreden om de Super cup. Bij de heren kwam landskampioen Rentokil-ZVH in het veld tegen beker winnaar Autodrop/VCG. Voor het veel koppige publiek werd het een leuke en spannende wedstrijd, waarbij beide ploegen met vlagen zeer goed volleybal jjeten zien. Het trainersduo van der burgt/Akkerhuis gebruikten deze wed strijd voornamelijk als oefening om hun selectie tot een goed geolied team te smeden. Bij de Zevenhuizense ploeg heeft Arnold van Ree, de derde spelver deler van het Nationale team, de plaats van de vertrokken Laurens Clardeij in genomen. Rond deze centrale functie in het team moet nog heel veel geoefend worden. Daardoor zag men ook nog weieens wat misverstanden binnen de ploeg. Rentokil kwam na een duidelijke 15-4 eerste setwinst toch met 2-1 achter. Autodrop won de tweede en derde set met resp. 15-3 en 16-14. In de vierde set wist Rentokil met 15-11 te winnen, zo dat er een vijfde set aan te pas moest komen. Deze vijfde set werd een gelijke strijd waarbij Rentokil niet bij machte was pm 5 match-points te verzilveren. Uiteindelijk wist Autodrop met 19-17 de set te winnen en de Cup mee naar huis te nemen. Voor Rentokil was dit een goede training voor het komende Euro pa-cup gebeuren waar zij in de voorron de spelen tegen SC Lisboa uit Lissabon. De eerste wedstrijd is op 3 oktober om 19.00 uur in het dorpshuis Swanla. Voor Rentokil is dit een wedstrijd waarbij zij zich kunnen revancheren voor de ne derlaag die vorig jaar tegen deze ploeg werd opgelopen. De return is in Lissa bon op 10 oktober. Moerkapelle - De derde ronde van de '"terne competitie van S.V. Moerkapel- e bracht weer een aantal spannende partijen. Hans Blok, na ronde 1 nog r°ts bovenaan, gaf tegen Wim Freeke Pardoes een stuk weg, en verloor toen snel. Walter Wortman speelde tegen wim Vroegindeweij. Lang hield Walter oe stand in evenwicht, maar uiteinde- '1R besliste Wim's overwicht op de pn*?6"v'eugel. Hij won enkele pionnen Qe partij. Nieuwkomer Martijn Junte I CV fe» zware dobber aan Aad de pot. Aad won na verwoede strijd. H°°§duyn ging er tegen clubkam- I 7itten van Geffen eens goed voor A i -' l gedegen, rustige zetten wist nip6210 'atjgte handhaven. Door inge- us positiespel wist Ben zich lang- I meer ruirnte te verschaffen. s'ukken drongen Aries stelling bin- I Aan a k'eek uiteindelijk beslissend, de 1 ,?e tpP van het klassement speelde [v, jjar'ge Sander Blok tegen routinier witu Het werd een bijzonder inge sopt 6 partiL waarin Sander (met wit winn J Pr°heerde zijn aanval met een ,lnendecombinatie met mat af te ron den. Mat werd het niet, maar Sander won wel de zwarte dame, en dat bleek beslissend. Met deze overwinning nes telt Sander zich stevig aan de top. Ger ard v. Ommeren, die won van Jan Blok achtervolgt Sander op 30 punten en heeft komende vrijdag de kans de kop positie van Sander over te nemen. Ger ard stond tegen Jan lange tid gelij, tot Jan plotseling 'in een vlaag van ver standsverbijstering' een toren weggaf. Opvallend was dat van alle 13 partijen er slechts één remise werd (Maarten Vroegindeweij-Wim Stange). De overi ge uitslagen waren: M. Blok-J. Segaar: 1- 0; W. Westerman-C. v. Vuuren: 0-1; J. Hof-J. de Lange: 0-1; M. v. Vuuren-B. Matla: 1-0; G.J. Freeke-K. vd Vlist: 1-0; J. vd Spek-T. v. Delden: 1-0. Ook bij de jeugd wordt een competitie gespeeld. Mark en Rik Wortman speel den om de eerste plaats op de ranglijst. Beide wonnen een keer, zodat Mark de eerste plaats behoudt. Sven Stage, hoe wel in razende tijdsnood, won van Ger- ben Bergacker, staat nu tweede, op een half punt afstand. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. n Gespecialiseerd in thuisopbaring. g" en nacht bereikbaar onder nummer: 01821-1230 b.g.g. 2238 Meidoomstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Hazerswoude - Nu de zomervakantie alweer enige weken achter ons ligt, zijn er weer volop activiteiten bij tafelten- nissenvereniging Avanti te Hazerswou de dorp. Avanti is een vereniging met ca. 135 leden en heeft een eigen clubge bouw met een speelzaal met ruimte voor 12 tafels. In het clubgebouw is terdege rekening gehouden met min- dervaliden. Het nieuwe seizoen is ge start met 8 seniorenteams - waarvan 1 team landelijk, in de 2e divisie - en 9 juniorenteams-jongens 1 speelt lande lijk A en meisjes 1 speelt landelijk B, de overige teams spelen in de afdeling Den Haag. Wie eens een balletje wil slaan bij Avan ti: de beginnende jeugd traint op maan dag en/of donderdag van 16.45-18.15 uur. Voor de senioren recreanten wordt er op maandagavond van 20.30- 22.00 uur een training verzorgd. Voor verdere informatie: 01728-8649. ben; 6. Marco Jansen; 7. Frenky v.d. Vlugt; 8. Simone Jansen. Zaterdag en zondag streed de jeugd om het doublettekampioenschap. Eerste werd het team Stephan Tabben en Krishnan de Jong. Tweede Misha Lupgens en Frenky v.d. Vlugt. De derde plaats was voor Wouter de Lange en Marco Jansen. De jeugd houdt een klassementswed strijd om de 'Coppa Giancaspero'. De onderdelen die daarvoor meetellen zijn: Clubkampioenschappen; externe wedstrijden; tête a tête; training; test circuit. De tussenstand in dit klasse ment is: 1. Stephan Tabben 27,6; 2. Kris hnan de Jong 26,1; 3. Frenky v.d. Vlugt 21,3; 4. Wouter de Lange 18,5; 5. Misha Lupgens 17,7; 6. Marco Jansen 17,0; 7. Simone Jansen 14,8; 8. Erik Jan Hoogen doorn 14,3; 9. Harold Mac Gillavry 14,0; lO.Maikelvan Leeuwen 12,3; 11.Ditmar Tabben 12,0. Jongeren die ook graag jeu de boules willen spelen zijn harte lijk welkom op het speelterrein aan de Alberd Thijmlaan. Op zaterdag-en zon- dagmiddagom 14.00uurenopdinsdag- en vrijdagavond om 19.30 uur. Voor meer informatie kan men bellen naar Frits Tabben tel. 01828 -18175. Zevenhuizen - Brecht Rodenburg, de Zevenhuizense aanvaller, werd tijdens het volleybal-gala in het WTC-gebouw in Amsterdam door de nationale pers gekozen tot 'vol leyballer van het jaar'. De 25-jarige aanvaller raakte tijdens de winter maanden ernstig geblesseerd aan zijn enkel, maar vocht goed terug en was met name tijdens de play-offs in t\^opvorm. Marco van Wageningen en Francisca Laning wonnen afgelopen zondag met overmacht het Herfsttoernooi van de Jeu de Boulesvereniging Waddinxveen. Door winst in de eerste partij kwamen zij in de A poule terecht. In deze poule wonnen zij achtereenvolgens met 13-9, 13-0 en 13-6 en in een laatste spannende partij tegen het equipe Bakker uit Lei den met 13-12. Tweede in de a poule werden J. v. Veenendaal en J vd Broek uit Alphen. De derde plaats was voor het team Reiche jr. van PSV Rhoon. In de B-poule ging de eerste prijs naar het equipe E. Duursma en G. v. Helden van Heleboule uit Leiden. Verdienste lijk tweede werden Elly Nieuwland en Betty Wevers van JBV Waddinxveen. De derde plaats bleef ook in Waddinx veen bij Pieter en Neel van Oosten die hiermee hun resultaat van vorig jaar evenaarden. De tevreden wedstrijdlei ders Willem v. Bockom Maas en Hans Woudenberg maakten om ca. vijf uur de prijswinnaars bekend. Scheidsrechter Piet vd Made had eenv rij rustige dag. Wel moest er regelmatig gewezen wor den op voetfouten zoals naast de cirkel staan en niet beide voeten op de grond houden. In een geval leidde dit zelfs tot een officiële waarschuwing omdat een speler de bemoeienis van de scheids rechter niet op prijs stelde. Waddinxveen - De balans kon afgelo pen zondag voor de Gouwe worden opgemaakt: twee Zuidhollandbekers, drie Speedobekers en hoge klasserin gen voor de Zwemkroniekbekers. Het laatste langebaanevenement van het zomercircuit vond zondag plaats in de Gliendgaten van de Maas bij Roer mond. Hoewel het water allengs frisser werd, zijn de weersomstandigheden deze zomer dermate redelijk geweest dat op de 21 locaties in den lande, waar vanaf 20 juni de wedstrijden werden georganiseerd, er slechts één wegens te koud water moest worden afgelast. Stuk voor stuk zijn het altijd'echte zwemfeesten, met elke keer honderden deelnemers in diverse leeftijdsgroe pen. De zwemclub van De Gouwe is zich de laatste jaren steeds nadrukkelijker gaan manifesteren. IN 1987 geduteer- den Nic Geers, Loud Jonckheere en Hans den Boer schuchter op de 1000 m vrijeslag voor masters in het mooie recreatiegebied Bussloo bij Apeldoorn, waar Nic gelijk het baanre cord verbeterde. Sindsdien wint hij jaarlijks de Speedobeker. Dit jaar won nen drie Gouwemasters een klasse ment om de Speedobeker en wel bij de 50-pIussers: Nic Geers de vrijeslag, Hans den Boer de schoolslag (tweede bij de vrijeslag) en Judith van Berkel de vrijeslag bij de dames. Voorts heeft trainster Trudy Vermeulen af en toe een groot deel van haar zwemselectie laten deelnemen, waarbij Jan Willen vd Hoek uitermate geschikt bleek voor het grote werk bij de heren vrijeslag. In 1990 debuteerde hij, zonder het klasse ment vol te zwemmen, als 57-ste en in 1991 steeg hij naar de elfde plaats. Dit jaar brak hij door, won drie etappes en eindigste steeds voorin. In de eindklas sering voor de Zwemkroniekbeker is hij nu derde geworden, achter de routi niers Hans van Goor en Erik van Dartel. Dat hij steeds dichter bij de top is geko men, bewees hij nog in Goes op 13 september, waar hij de genoemde twee op de NK vijf kilometer magistraal ver sloeg. De van Vlaardingen gekomen school slagspecialist Martijn vd Maagdenberg bereiktein 1990de22-steplaats,in 1991 de derde en werd nu tweede ac hter Nico Wempe uit Haarlem. Met hem vocht Martijn een verbeten strijd, waarbij zijn opponent een paar etappes meer wist te winnen dan hij. Bij de laatste langebaanwedstrijden in Roer mond zijn zowel Jan Willem als Martijn met handslag verschil tweede gewor den. Het zat Jan Willem in de eindsprint niet mee. Door een verkeerde timing van de organisatie was juist een groep dames op dat punt gekeerd en daar doken Jan Willem en van Dartel vol in. Nu ging het er maar om wie de minste vrouwen moest 'overwinnen'. Van Dar tel kwam er minder tegen en kon daar door eerder aantikken. Gezien de gestage groei inde prestaties van de Gouwezwemmers komt wellicht volgend jaar de felbegeerde Zwemkro niekbeker voor het eerst naar de Gou we. Zij zijn er gretig genoeg voor en vinden het jammer dat het slootsei- zoen 1992 voorbij is. Al grepen zij nu nog naast de beker, met lege handen kwamen zij niet thuis, want beiden wonnen voor de tweede maal in succes sie de ZuidHollandbeker. Van de Gouwemasters kwam dit week einde alleen Nic Geers in actie. Tegelijk met de laatste langebaan in Roermond waren de open NK voor Masters in het veel warmere water van het overdekte zwembad van Almelo georganiseerd. Daar bleek weer eens dat het master- zwemmen internationaal toeneemt. Nic was ingeschreven op vijf onderd ien, werd eenmaal vierde, tweemaal tweede, tweemaal eerste en moest uit sluitend buitenlanders voor zich dul den. Op de 50 m. vlinderslag waren een Engelsman, een Canadees en een Pool hem enkele tienden voor, terwijl hij met 33.96 toch een snelle tijd maakte. Dat deed hij ook op de 100 vrij in 1 min. 3.4, waar een Engelsman 1 min. 1.7 noteer de, wat voor een 50-plusser grensver leggend is. Maar op de 100 rug en de 100 vlinder revancheerde Nic zich en hij behaalde daarop goud in resp. 1 min. 23.9 en 1. min. 24.5 Zevenhuizen-Oud Verlaat - In ruim een half uur werd de winnaar bekend van de vijfde Loop van Oud Verlaat. Gouwenaar Fred van Zoest liep sneller dan de kampioen van vorig jaar Juan Gonzales. Fred van Zoest bleek een win naar van klasse want hij volbracht de 11 km. van Oud Verlaat slechts tien secon- den boven het parcoursrecord. Juan Gonzalez moest hem de laatste kilome ter laten gaan. Hij finishte 44 seconden later. Ruim 140 lopers en loopsters gingen dit jaar in Oud Verlaat van start. Zoals gebruikelijk was de organisatie ook nu weer perfect en was met alles wat kon gebeuren, rekening ge houden. Een groot aan tal vrijwilligers stond en route om één en ander in goede banen te leiden, terwijl door gebruikma king van wegmarke ringspionnen het ver keer wat getemperd werd. Na het startschot van politie-adjudant P. Rube- ling, ontstond er in eer ste instantie een hevige strijd tussen Erik Punt (nr. 144), die een half jaar niet of nauwelijks getraind had en Juan Gonzalez. Op de helft van het parcours pas seerden beiden gelijktij dig de finish, gevolgd door Fred van Zoest en Robin Punt. De beide koplopers moesten ech ter tol betalen voor hun inspanning en het eerste slachtoffer van de gel dingsdrang van Van Zoest werd Erik Punt. die na ongeveer 7 km. moest lossen. Ook zijn broer Robin kon hem nog na 9 km. passeren. Met alleen Gonzalez nog voor zich, begon Fred van Zoest te ruiken aan de overwin ning, die op ca. 9.5 km. een feit werd. Tussen deze twee heren verkeerde ech ter nog veteraan Bert Koppendraaier, die als tweede finishte en eerste werd bij de veteranen. Als tweede finishte bij deze groep Johan Kijne met ais derde Wim Veenman. Good old Joop Ruter was ongenaakbaar bij de veteranen 50 In een tijd van 37.53 verbeterde hij zijn eigen parcoursrecord met 31 sec. Corry v.d. Ham, winnares van vorig jaar, zegevierde dit jaar opnieuw met een snelle tijd van 47.18. Eerste Oud- verlater werd Wim Speksnijder en eer ste dame werd Willeke Hoogland met Yvonne Kolb als runner-up. Senioren 1. Fredv. Zoest 14.10;12. Juan Gonzalez 34.45; 3. Robin Punt 34.50; 4. Erik Punt 35.08.; Veteranen I 1. Bert Koppendraaier 34.17; 2. Johan Kijne 35.38; 3. Wim Veenman 35.44; Vetera nen II 1. Joop Ruter 3753; 2. Leo Maas 38.46; 3. Teun Houweling 40.16; Dames t/m 35 jaarl. Marijke Pfenning 49.23; Dames 35 en ouder 1. Corry v.d. Ham 47.18 Oudverlaters heren: 1. Wim Speksnijder 2. Marcel van Duin. dames: 1. Willeke Hoogland; 2. Yvonne Kolb. Waddinxveen - Een iedere maand te rugkerende activiteit is de gezellige Bingo-avond in wijkgebouw Het Zuid- honk in de Zuidplaswijk. Per avond draaien er 9 gewonde rondes en 1 superronde. Er is tevens een verlo ting met vele leuke prijzen. Aanvang 20.00 uur. De eerste bingo-avond van het nieuwe seizoen wordt gehouden op 26 september.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 9