Hart van Holland - allerlei Politieberichten Zevenhuiz r Is gemeentegarantie nog vanzelfsprekend voor huizenkoper? Succes voor Junioren Tabé Kerktelefoon Shalom bestaat 10 jaar Wie de schoen past trekt hem aan Theaterdag voor lenige kinderen Texaco station wordt 'uit de grond gestampt' Korenmolen beter in beeld De Schutse gaat strandwandelen Ï!?p Van?aa.g- woensdag 30 sep- hrtTr' ,yiert kerktelefoon "Shalom", I ten in lustrum. De kerktelefoon is I van d at,ef vanuit de Hervormde kerk I een r°sk°op. Dat wordt gevierd met 117nn™'s 'n De Brug", tussen iuUtpnn 30 uur. Hierbij zijn zowel de den, n s als andere belangstellen- I Het m' de koffie staat klaar, extra §ekoppeld aan een Koffiebar "De Schuilplaats" Weigering legaat Najaarsconcert Ontmoe- tingskerk Waddinxveen Statistisch Jaarboek gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle Hart van Holland/30 september 1992 pagina 17 Bij afsluiten hypotheek I °P 30 Oprichting Lustrumviering Finale-ronde Jeugdmeerkampen Senioren Tabé a Diefstal benzine: Een inwoner van Moerkapelle zag in de nachtelijke uren dat een persoon zich verdacht ophield tussen enkele personenauto's op de Coymansstraat. Na enig zoeken werd de man door de politie aangetroffen. Het bleek dat de man had getracht van uit twee auto's benzine te stelen. De man kwam al meer voor dit soort feiten voor en werd ingesloten. Diefstal fietsen: Een bewoner van de Lente deed aangifte van diefstal van zijn herenfiets merk gazelle kleur grijs. Vanaf het trottoir bij de winkel van v.d. VJist in Moerkapelle werd een don kergrijze damesfiets merk Arrow ont vreemd. Gevonden fietsdn de sloot van de Bern- hardstraat te Moerkapelle werd een blauwe damesfiets van het merk Bata- vus aangetroffen. Wie is hem kwijt Brandkastkraak: Ingebroken werd in een kantoor van een bedrijf aan de Bre- deweg. In het kantoor werd een brand vrije kluis opengebroken. De daders werden echter teleurgesteld, de kluis was nagenoeg leeg. Inbraak woning: Ingebroken werd in een woning aan het Fyanerf. Door het openbreken van een raam kwam men binnen. De woning werd doorzocht. Ontvreemd werden geld en cheques. Tasjesroof: Een invalide man die in zijn invalidewagen op het kleine strandje aan de Zevenhuizerplas stond te pra ten met een Frans sprekende man, werd door dezelfde man van zijn tas beroofd. In de tas zaten een rode porte monnee, enkele pasjes en enige betaal kaarten. De man zou 20 jaar oud zijn, droeg een vale zwart-grijze spijker broek en sprak gebrekkig Nederlands. Hij ging er vandoor op een groene fiets. Daders gepakt: Enige tijd geleden werd ingebroken in de winkel van de cam ping aan de Tweemanspolder. In sa menwerking met de politie te Voorburg werd deze zaak opgelost. Drie jonge- Zevenhuizen- Gemeentegarantie lijkt een uitstekende regeling waarmee de overheid het eigen woningbezit stimuleert. Het voordeel is dat bij de aankoop van een huis 100 procent financiering van de taxatiewaarde mogelijk is. Boven dien is de rente lager dan bij andere hypotheekvormen. Maar er zijn veel mensen die niet in aanmerking komen voor gemeentegarantie omdat ze niet in een vakje van de regeling vallen. De verandering van normen voor gemeentegarantie per 1 april 1992, hebben de regeling niet bepaald verbeterd. Dit staat in het nieuwe nummer van "Huis Budget" dat deze week verschijnt. Door de gewijzigde normen heeft de regeling in veel gevallen nog maar één voordeel, namelijk een lagere rente. Maar ook het verschil tussen een gemeentegarantie en de rente voor een toplening (125% van de executiewaarde) is minimaal geworden Voorheen was dit verschil 0,7% en nu 0,2 tot 0,3%. Tegenover de relatief lagere rente staan echter veel nadelen. Zo mag een hypotheek met gemeentegarantie niet worden verhoogd voor bij voorbeeld een verbouwing. Ook mag de hypo theek niet worden verlengd. Een ander nadeel is dat elke gemeente weer andere regels hanteert, waardoor een zekere willekeur ontstaat. Kortom, het is duide lijk dat afhankelijk van de persoonlijke omstandigheden van de hypotheekaan vrager als dan niet voor gemeentegarantie moet worden gekozen. "Huis Budget een uitgave van de NVM Hypotheekshop b.v., is vanaf eind deze week gratis verkrijgbaar bij 300 NVM Hypotheekshops in Nederland. Het tijdschrift is voor iedereen die zich uitgebreid wil oriënteren op gemeentegarantie in het bijzonder en op hypotheken in het algemeen. Benthuizen -Zaterdag 26 september was het een succesvolle dag voor de Benthuizense tafeltennisvereniging "Tabé". Vier teams behaalden in hun klasse de overwinning en team 1 hield het o het nippertje op 5-5. Laatst genoemde speelde thuis tegen Wibats 2 uit Den Haag. Dat het er zeer spannend aan toe ging getuigden de zes partijen, waarin ren derde game de beslissing moest brengen. De vijf gescoorde punten wer ven gemaakt door A. v. Dorp en D. straathof: ieder tweemaal en A.v.d. Wel tweemaal. Team 2 dat uitspeelde tegen DDC uit Hen Haag, keerde als eerste met 4-6 overwinning naar huis. Toch stonden nun tegenstanders na de eerste vijf ge speelde wedstrijden met 4-1 voor, maar de daarop 5 volgende partijen waren I voor het Tabé-team. M. Smit scoorde I 'weemaal, C. v. Dorp driemaal en D. v.d. I Bosch eenmaal. Team 3 ging bij WPK/SVN 8 uit Naald wijk op bezoek. 1 °ok dit team behaalde een 4-6 overwin- O'ng. Hier werd zelfs in 8 partijen een erde game gespeeld, een moeizame, maar zeer verdiende zege voor R.J. v. 1Straathof en W. Mets, die resp. h i ®enmaal scoorden, plus het dub- oispel op hun naam wisten te brengen. nv eam 4 behaalde (ook al) met 441 de «winning en wel van Taverzo 10 uit oetermeer. Hier werden de punten g maakt door M. Huiberts tweemaal, h»wSej driemaa' P'us het door deze 1 "«te dames gespeelde dubbelspel, eam 5, dat thuis een team van Avanti 5 uitzending. hnHarw?lember 1982 startten Nancy I Rickv k ootendorst, Peter Spijker en I van p ranendonk met het uitzenden I de rtr,nVejZoekp'atenProSramma 0p was be"dte/d^avond- DU programma I bezit J md voor mensen die in het I tonden anen V3n kerktelefoon. Deze 1 ODppvon °°k een verzoekplaatje "iet wat è"31' §edraaid werd vergezeld 'n de inl .''ke woorden. I 'distera-P eriaren groeide het aantal aantal mla V3n Shalom" en nam het |van R|f n,d5werkers toe. na het vertrek Vermen v, end°nk volgde Mirjam 'e') haar op en verder werd de groep uitgebreid met Marry en Hans Ferweda. Ook Mirjam, Marry en Hans vertrokken. Thans bestaat de 'Shalom- groep' uit: Nancy Grootendorst, Rianne van der Kooij, Mirjam Spijker, Els Wijs man, Hans Grootendorst, Peter Spijker, Ton Albers en peter van 't Hoff. Éénmaal per jaar organiseert "Shalom" een samenzangavond in de Hervormde kerk van Boskoop. Hiervoor kreeg zij regelmatig belangeloze medewerking van vele musici, zangers en zangeres sen en mensen die de declamatie ver zorgden. Het 10-jarig bestaan wordt herdacht met een open-avond, zoals boven staand reeds vermeld. Wie graag naar de studio komt maar geen vervoer heeft, kan contact opnemen met "Sha lom tel. 01727 -126 92. Dan wordt men gehaald en thuisgebracht. De vaste luisteraars wordt ter gelegen heid van het tweede lustrum een klein presentje aangeboden om hen te be danken voor de getoonde belangstel ling tijdens de afgelopen jaren. op bezoek kreeg, behaalde die dag het beste resultaat. Met maar liefst 8-2 ver sloegen zij het uit Hazerswoude afkom stige team. A. Tuijl en A. Roos scoorden ieder drie maal plus het dubbel en S. Künz wist hier haar eerste twee competitie-pun ten te behalen. De op 27 september jl. gespeelde finale ronde, waarin de broers Andy en Chris van Dorp als enigen nog overgebleven Tabé-spelers meededen, viel in deze ronde ook voor hen het doek. Andy wist slechts 1 van 7 te spelen wedstrijden te winnen,. Chris kwam tot twee gewon nen partijen, wat uiteindelijk niet ge noeg was om door te gaan naar de regionale ronde. Toch was het een on gekende prestatie van deze twee broers om tot in deze finale-ronder door te dringen. Commentaar van de twee was: "volgend jaar beter". Ook de senioren van Tabé kwamen de afgelopen week in actie. heren 1 kregen Scylla 7 uit Leiden op bezoek. Ze behielden hun eerste plaats dankzij een 6-4 overwinning. heren 2 verloor in Katwijk met 10-0 van Rijnsoever 14. Heren 3 verloor in Alphen met 7-3 van ATTC 17. Ronald van Velzen scoorde driemaal. Benthuizen - Jongeren van 14 jaar en ouder worden uitgenodigd om naar koffiebar "De Schuilplaats" in Benthui zen te komen in gebouw De Bron, ach ter de Herv. kerk. Zaterdag 3 oktober wordt de film "Caught" vertoond.Het is een spannende, ontroerende, humoris tische film waarnaar het goed kijken is. Om 20.00 uur is de zaal open en om 20.30 uur begint de film. Rijneveld - De gemeenteraad weigert een legaat van wijlen mej. J.G. v.d. Ploeg te Hazerswoude, omdat het legaat - betrekking hebbend op de inboedel- meer kosten met zich brengt dan de baten zijn en er zich voorts in de inboe del geen interessante (antieke) voor werpen bevinden. Waddinxveen-Op vrijdag 9 oktober zal het slagwerkensemble o.l.v. de heer J. Alblas en de harmonie Concordia o.l.v. de heer G. de Knegt een najaarsconcert geven in de Ontmoetingskerk in Wad dinxveen om 20.00 uur. Toegang gratis. Het Statistisch Jaarboek van de ge meente Zevenhuizen-Moerkapelle is gereed. De inhoud vermeldt dat er 147 geboorten zijn geweest en 75 personen zijn overleden in 1991. Per 1 januari telde de gemeente 5068 mannen en vrouwen die gehuwd zijn; 430 'verwe duwd' 205 gescheiden en 4284 die de ongehuwde staat hebben. Het totale aantal inwoners was 9987. Thans is reeds de 10.00 ruimschoots gepas seerd. De grootste bevolkingsgroep in leeftijd, 1,78 zijn de 85 -89 jarigen en de 70 tot 74-jarigen. Daarop volgt de groep in de leeftijd van 65-69 jaar 1,76 De daaropvolgende grootste groep zijn de jongsten: 0-4 jarigen: 1,64% en vervolgens 1,56% de groep 80-84jari- gen. Een relatief laag percentage is de leeftijdsgroep van 30-34 jaar: 1,23% evenals de 15-19-jarigen: 1,28 In to taal zijn er 20 leeftijdscategorieën: alle van vijf jaar. Zevenhuizen-Moerkapelle telt nog 136 inwoners die een andere dan Nederlandse nationaliteit hebben en zelfs 9 statenloze burgers. Maar liefst 23 Britse onderdanen en 43 Ma rokkaanse inwoners; slechts 4 van Turkse nationaliteit. Verder Indonesi sche, Deense, Ethiopische, Italiaanse, Mexicaanse enz. De gemeente Zeven huizen-Moerkapelle telde per 31 de cember 1991 1029 woningwetwonin gen; 804 premiewoningen en 1521 vrije sectorwoningen. De gemiddelde wo ningbezetting is 2,98 tegenover 2,53 landelijk. Het aantal basisschoolleer lingen in Zevenhuizen-Moerkapelle be droeg per 1-10-91 1258 totaal. Het aan tal 4-11 jarigen bedroeg per 1 januari 1992 1185. Het aantal ingeschreven wo ningzoekenden per 1-1-92 bedroeg in totaal 599! Opvallend is het aantal inwo ners dat in de meerderheid is dat een één/tweepersoonswoning met 3 ka mers beneden wil, namelijk 285.130 personen willen een eengezinswoning met 3 kamers; 184 een eengezinswo ning met 4 kamers; 25 met 5 kamers; 3 met 6 kamers. 167 mensen willen een één/tweepersoonswoning met 2 ka mers boven; 214 met 2 kamers beneden en 224 met 3 kamers boven. Er zijn 160 woningzoekenden voor een huurwo ning, die zich tevens voor een koopwo ning hebben aangemeld; 289 woning zoekenden voor een koopwoning, die zich tevens voor een huurwoning heb ben aangemeld. Toewijzing 1991: -huur woningen (zowel nieuwbouw als be staand) 87; nieuwe koopwoningen 41; gunstig advies woonvergunning be staande koopwoning: 22. mannen uit Den Haag werd voor deze inbraak aangehouden en zij hebben het feit bekend. Inbraak woning: Op het Fyanerf te Ze venhuizen werd ingebroken in een wo ning. Aan de voorzijde van de woning werd de (plasticsluiting van een raam geforceerd. Vervolgens werd het huis werd doorzocht. De buit bestond uit een kleine hoeveelheid geld. Zevenhuizen: gevonden: zwarte cross fiets BMX; licht bruine bastaard hond Verloren: trouwring; donkerblauw re genpak; bril met wit koord; dameshor loge merk Seiko fel gekleurde porte monnee met bankpasje Moerkapelle: Gevonden:bIauwe Ruca- nor kinderjas; damesportemonnee van koeienhuid Verloren: busabonnement ;bruin hoes je met 5 sleutels; ratel met 60cm licht blauw nylon band Zevenhuizen - De jongste leerlingen van de christelijke basisschool "De Eendragt" gingen met juf Stevens een bezoek brengen aan de schoenwinkel van Doornhein in Zevenhuizen. Eén en ander in het kader van een project dat deze kleuters hadden over 'schoenen' en 'voeten' en omdat bijna alle kinderen in de herfst nieuwe schoentjes krijgen. Na een mooie tekening gemaakt te hebben waarop hun eigen voetjes stonden, konden ze op pad om die aan de bedrijfsleider van Doornhein te overhandigen. Vervolgens mochten de kleuters allemaal hun voeten op laten meten door mevrouw Zielman, medewerkster van Doornhein en hun maat en schoenbreed te op papier meenemen om 'thuiste laten zien. Met bewondering keken de kleuters ook naar de tentoongestelde schoenen uit vroeger tijden. Grappige schoenen, grote schoenen en gekke schoenen, van vele jaren geleden, tot een recent verleden. Ze vonden allemaal dat de nieuwe (kinderschoenen veel mooier zijn dan vroeger met allerlei kleurtjes en zo en je er veel beter op kunt lopen, ja ook rennen. Waddinxveen - In sporthal De Sniep in Waddinxveen werd een Kindertheater'dans- uag georganiseerd. Honderden kinderen uit de regio leerden dansjes aan gymnas tische oefeningen, werden verkleed en geschminkt en gaven voor hun ouders na een generale repetitie, een sprookjesachtige theatervoorstelling. Zevenhuizen - Al is de bouw van het tankstation van Texaco door bezwaren van omwonenden en wat procedure-mankementen, veel later van start gegaan dan gedacht, de bouw vordert snel. Het Texaco-benzinestation wordt gerealiseerd in de dijk van de Swanlaweg, tegen de Ringvaart. De werkzaamheden die tot nu toe verricht zijn hebben te maken met het slaan van een damwand plus het installeren van tanks en putten. Op dit moment wordt er vrijwel continu gewerkt om het karwei zo spoedig mogelijk te klaren. Binnen afzienbare tijd kunnen gemotoriseerde weggebruikers hier aan de TW 67 in Zevenhuizen, hun brandstof tanken... straat in het zicht worden gebracht". Mevrouw G. v.d. Lecq PvdA vroeg aan dacht voor de andere zijde van de mo len en voor de wijze waarop de wind vangers vervangen kunnen worden. De heer J. Matze SGP/RPF sprak de hoop uit dat de handelwijze van betrokkene geen precedentwerking heeft. Zijn frac tie had graag en passant een inrich tingsplannetje gezien. Wethouder P.A.Th, van der Werf be loofde zo snel mogelijk met het herin richtingsplaatje te komen. Rijneveld - Hazerswoude - Om de Ko renmolen te Hazerswoude-dorp, meer op te laten vallen, koopt het gemeente bestuur van Rijneveld een pand met ondergrond dat staat/ligt voor de ge restaureerde korenmolen "Nieuw Le ven" te Hazerswoude-dorp van de heer J.C. van Elswijk. De grond wordt vrij van opstal en vrij van verontreinigin gen geleverd. De aankoopkosten be dragen f 125.000,-en een bijdrage van f 10.000,- is nodig voor de sloop van de opstal. Op deze wijze komt er weer een mooier plaatje' in de Dorpsstraat tevoor schijn, iets wat in het kader van de dorpsvernieuwing, ook beoogd wordt. B. en W. in de aanbiedingsbrief bij het voorstel om een kredietaanvraag: "De gerestaureerde korenmolen kan straks op een goede manier vanaf de Dorps- Hazerswoude-dorp - Jongeren die van wandelen houden kunnen zaterdaga vond mee voor een strandwandeling met koffiebar "De Schutse". Inlichtin gen tel. 01720- 33482 of 9647 (Hazers woude)

Hart van Holland | 1992 | | pagina 17