Politieberichten Waddinxveen Kerkdiensten Kerkdiensten Nog enkele leer-arbeidsplaatsen bij de GOA Boomteelt Boskoop Florida-teams goed op dreef Haitsma en Agpo zorgen voor uw milieu Jeugddienst lichtinstallatie w Groeneweg Lustrumconcert El Jakim Expositie in het Trefpunt "De Tonner Activiteiten De Paddestoel Openbare avond NPV/VBOK "tbgrij \s en 't werkt: Heeft u een levensbeschouwing? Toi Toi éénaeter Hart van Holland/30 september 1992 pagina 19 Werken en leren bij de GOA Boomteelt Boskoop Het werk op de GOA-bedrijven Het leren op de vakschool Leer- en arbeidsovereenkomst Vooruitzichten na de opleiding in Boskoop 4 oktober documentaire over oud en ouder worden Waddinxveen zondag 4 oktober De GOA Boomteelt Boskoop is op zoek naar gemotiveerde krachten met interesse voorde boomteelt. Jongens en meisjes die niet bang zijn de handen uit de mouwen testeken en doorzettingsvermogen hebben, kunnen altijd bij de GOA terecht. De Nederlandse boomkwekers en handelaren staan hoog in aanzien in de wereld. In deze bedrijfstak is steeds meer vraag naar jonge, goed opgeleide vakmensen die bekend zijn met de verschillende aspecten van de boomteelt. Een aantal Boskoop- se boomkwekerijen heeft daarom de handen ineengeslagen bij het opleiden van leerlingen. Deze bedrijven hebben de Stichting GOA (Gemeenschappelijke Oplei- dingsActiviteit) Boomteelt Boskoop opgericht. Leerlingen werken gedurende hun opleiding volgens een roulatieschema op verschillende aangesloten bedrijven. Zo zijn er onder andere containerteeltbedrijven, handelsbedrijven, vermeerderings- bedrijven en bedrijven met vollegrondcultuur aangesloten. De leerlingen komen op deze manier in aanraking met vrijwel alle aspecten van de boomkwekerij en worden derhalve opgeleid tot all-round vaklieden. Binnen de GOA Boomteelt Boskoop komen de leerlingen op een aantal verschillen de bedrijven te werken. De bedrijven liggen over het algemeen op zeer korte afstand van elkaar, zodat de leerling niet veel hoeft te reizen. Op elk bedrijf komt de leerling gedurende een paar maanden vier dagen per week werken. De praktijk opleider op het bedrijf werkt de leerling in en zal hem/haar tijdens die periode begeleiden. Van de praktijkopleider leert de leerling de fijne kneepjes van het vak. Op elk bedrijf moeten ook de opdrachten uit het werkboek gemaakt worden. Deze opdrachten worden met de praktijkopleider besproken. De leerling krijgt met diverse werkzaamheden te maken gedurende de opleiding. Variërend van het wieden van onkruid tot het moeilijker entwerk. Juist door het werken op de verschillende bedrijven hoeft de leerling niet bang te zijn lange tijd hetzelfde werkt te moeten doen. Eén dag in de week gaat de leerling naar de vakschool voor boomteelt in Boskoop Enkele belangrijke onderwepen die daar behandeld worden zijn: *het bewaren van grond en de bemesting; het opkweken en het verzorgen van de diverse gewassen; de bescherming van het gewas tegen ziekten; de oogst, verwerking en het bewaren van het geoogste produkt; gereedschaps- en machinekennis; bedrijfsvoering. Het lezen van het vakblad van de boomkwekerij vormt ook een onderdeel van de opleiding. Gedurende het tweede jaar gaat de leerling op de bedrijven al enkele praktijkexamens doen. Aan het eind van de opleiding is er bovendien een schrif telijk examen, waar de vakken teeltkennis, gewasbescherming, bodemkunde bemesting en bedrijfsvoering worden getoetst. Wanneer de leerling komt werken en leren bij de GOA Boomteelt Boskoop, dan krijgt hij/zij garantie op werk voor de duur van de opleiding (twee jaar). Er wordt een leer-arbeidsovereenkomst voor twee jaar afgesloten. Eén dag leren op de vakschool en vier dagen werken op één van de bedrijven, met betaling volgens de CAO van de boomkwekerijen. Er is veel vraag naar jongeren met een vakopleiding in de boomteelt, na twee jaar werken en leren bij de GOA Boomteelt Boskoop heeft de leerling derhalve prima vooruitzichten op een vaste baan. Ook is er de mogelijkheid om vervolgcursussen te volgen en eventueel een eigen bedrijf te beginnen. Op dit moment zijn er nog enkele plaatsen beschikbaar voor enthousiaste jonge ren tussen de 16 en 20 jaar die willen Ieren en werken in deze b0)oeiende sector waarin uitstekende toekomstmogelijkheden zijn. Belangstellenden kunnen bellen olschrijven naar de coordinator van de GOA Boomteelt Boskoop, Jeroen Zijlmans n«t70S?nonrentieadreS; G0A Coördinatie; Postbus 522; 6700 AM Wageningen; tel. UöjfU-IU895. Boskoop/Waddinxveen - Afgelopen weekeinde werden alle zes thuiswed strijden in de sporthal "De Sniep" ge wonnen. In de 2e klasse NBB hield Flo rida 1 beide punten in huis tegen Pearl/ Heerhugowaard 3. Pieter Slits en Karin van Pel wonnen hun enkele vrij gemak- Wijk, maar de debutanten in dit team, Bob Sikking en Miranda v.d. Zijden ver loren. H.D. en D.D. werden echter ruim gewonnen en Pieter Slits en Miranda Zijden scoorden in de le G.D. met '"-17 15-8 het beslissende vijfde punt. Karin en Rob verloren in 3 games. Uit slag 5-3 en nu 5 punten uit 3 wedstrij den^ Florida 2 speelde buitengewoon goed in Nieuwegein tegen 't Gein 3 't em had tot nu toe tweemaal gewon den en Florida tweemaal verloren, •naar Dick v. Teylingen, Johan v.d. Ree, Liesbeth v. Bergeijk en Herma v.d. Hei- Jen toonden, dat zij wel degelijk in de 3 «asse NBB thuishoren. Verlies voor de "U. en de H.E. van Dick. Uitslag 6-2. De districtsteam kwamen voor de tweede maal in actie. Zeven teams (Florida 31/ m 9) spelen een klasse hoger dan vorig seizoen en de teams zijn op papier ze ker niet sterker geworden. Toch zijn de resultaten zeer positief m.u.v. Florida 7. Florida 3 behaalde de tweede zege in de le kl. Zuid Holland. Smash '80 1 (leimui- den) werd in een spannende wedstrijd met 5-3 verslagen in "deSniep". Kompe titie-debutanten Debby Pietjouw (18) en Rémon v. Gemeren (13) wonnen hun enkels en samen de G.D. Het beslissen de punt scoorden Eric Besemer en Gert Bogaards in de H.D. 15-13 1-15 15-7. Andere uitslagen: Florida 5-Aarlander- veen 1 5-3; Florida 6-Corbulo 5 (Voor burg) 7-1; Florida 9-Pijnacker 7 7-1; Flo rida 11-Corbulo 8 6-2. A.s. zondag is er geen bondscompetitie i.v.m. Dutch Open-toernooi in 's Hertogenbosch. In "De Sniep" spelen vanaf 12.00 uur Flori da 4-7-8-10-12. Bleiswijk- Moderne CV-ketels worden seacht milieuvriendelijk en zuinig te do' arnaast moeten ze voor het no- g comfort zorgen, zonder geluidso- te veroorzaken. En ze moeten bn anS meegaan, als het even V'lhien jaar (en dat kan)! Hoewel ia^^anute bevelen is om u na zo'n tien ma,u vast te §aan oriënteren op de ovprh Van de CV-ketels, zodat u geen I i(pe aaaste en daardoor wellicht ver- erde beslissing neemt. kHS0ervice" en installatieburo Haitsma jen rTUwe VgP° Econforte te verkrij- ruki e suPerstille ketel met zijn ge- ^loze ontsteking voldoet aan alle !"ert)oven g ketel in o I h^;,u°°rJ u verzekerd bent'van een een ement-effekt- De ketel heeft onw,^C,aal geheugen voor het snel vorun van de woning en een anti- siri„.gaenViaar thermostaat. De toepas- betL"kJera7,ische stralingsbranders afsiftp datdoor de uniforme warmte- vollnHm33" n hranderoppevlak een ment irb.randlng en hoog rende- verbrana hereikt. En een volledige I tel Hpr betekent een schone ke- 1 ste kpt J°n'orte is dan ook de schoon- doortn wereld. Daarnaast wordt dersvpepafSin? van keramische bran- rvuiling in het systeem tegenge- I k hoven genoemde eisen. De specia- sneelt e'watertemperatuurregeling w, 'n °P de buitentemperatuur, d00r.u verzekerd bent van een gaan. Bovendien waarschuwt de ketel zelf wanneer het tijd is voor een onder houdsbeurt. Als de indicator opmerkt dat de juiste samenstelling van de ver brandingsgassen wordt verstoord en het dus tijd voor onderhoud is, geeft hij een seintje, zonder dat de ketel meteen uitschakelt. Door de indirekt gestookte boiler Agpo Aquarius op de ketel aan te sluiten, kunt u zonder wachttijden op meerdere tappunten tegelijk over warm water beschikken. Uiteraard te gen uiterst lage energiekosten. De Agpo Econforte is er in verschillende uitvoe ringen en dus voor elke situatie. Ver wacht u binnenkort aan een nieuwe CV- ketel toe te zijn of wilt u sowieso voor het nieuwe stookseizoen een andere ketel, informeert u dan bij Haitsma ser vice en installatieburo verder. Haitsma is gevestigd aan de Alfred Nobelstraat 1 in Bleiswijk (01892-13584 of 14577). Zevenhuizen-Op zondag 4 oktober is er een jeugddienst in de Herv. kerk van Zevenhuizen; aanvang 19.00 uur. Het thema luidt: 'Toen was de liefde voor bij". De voorganger is Ds. J. Voordouw uit Driebergen. Muzikale medewerking wordt verleend door organist Adr. Ver hoef uit Zevenhuizen. Waddinxveen- Zaterdag 3 oktober a.s. is er van 10.00 tot 17.00 uur een keur aan olieverfschilderijen te zien en te koop in 't Trefpunt, Stationsstraat 16 te Wad dinxveen. De organisator van deze schilderijententoonstelling heeft een grote verscheidenheid aan olieverf schilderijen verzameld van verschil lende kunstenaars. De stijl van de ten toongestelde schilderstukken is zowel klassiek als modern. Zo zijn er veel landschappen, stillevens, bosgezich ten, zeegezichten en bloemen, maar er zijn ook surrealistische en abstracten- doeken. Deze verkoopexposities trek ken altijd een groot aantal bezoekers. Niet alleen vanwege het vrijblijvende karakter van de gratis expositie, maar ook door de aantrekkelijke prijzen die voor de schilderijen worden gevraagd. Deze tentoonstellingen brengen kunst dichter bij de gewone mens, daar ze door het hele land georganiseerd wor den. Ook worden er verschillende lijs ten aangeboden waaruit men een keuze kan maken. Als er een schilderij en een lijst uitgekozen wordt, dan wordt het schilderij keurig opgespannen en inge lijst ongeveer een week later op een afgesproken tijdstip in de zaal afgele verd. Boskoop -Het Friese theaterduo "Bleu Bloed" komt met hun theaterkomedie "De Van der Wal's gaan voor" naar Bos koop. In gebouw "De Tunnel" op 4 okto ber aanvang 20.00 uur. Chr.Geref.kerk 9.30 uur ds. L.C. Buijs Alblasserdam 17.00 uur ds. M.J. Oosting Vrijz.Prot geloofsgemeenschap 10.00 uur mevr. Lafeber Zoetermeer Waddinxveen - Vrijdag 2 oktober is er weer een bingo-avond in gebouw "De Paddestoel" in de bomenwijk in Wad dinxveen. Aanvang 20.00 uur. De 'dartavond' op 8 oktober gaat voor één keer njel door! Vrijdag 9 oktober is er een kaartavond in wedstrijdver band, met een verloting. Bazar: Op zaterdag 24 oktober wordt de jaarlijkse bazar gehouden. Nadere berichtgeving volgt. Waddinxveen - Op donderdag 8 okto ber zal dr. G. Boogaard, verbonden als gynaecoloog aan het Gelders Vallei zie kenhuis te Wageningen, een lezing hou den over "Prenatale Diagnostiek". Deze openbare avond wordt belegd door de nederlandse Patiëntenvereniging afd. Waddinxveen/Boskoop en de Vereni ging ter Bescherming van het Ongebo ren Kind afd. Waddinxveen. De avond begint om 20.00 uur en vindt plaats in "De Hoeksteen", Esdoornlaan 2, Wad- dinxveen. Ook niet-leden zijn welkom. Zevenhuizen - Dinsdag 6 oktober a.s. opent de v.v. Groeneweg officieel de nieuwe lichtinstallatie in een wedstrijd tegen de KNVB zaterdag 1 e klasser ARC uit Alphen ad Rijn. Scheidsrechter bij deze wedstrjd, die om 19.30 uur begint, is de topscheidsrechter uit het zater dag-voetbal Joseph de Jong uit Noor den. Alle belangstellenden zijn van har te welkom dit gebeuren bij te wonen. De toegang is gratis. Zevenhuizen - Op 7 november is het eerste lustrumconcert van het Gospel koor El Jakim uit Zevenhuizen. Het con cert wordt gehouden in de Nederlands Hervormde Kerk te Zevenhuizen. Nade re berichtgeving volgt. Doorgereden na aanrijding: Op 21 of 22 september werd op de Noordkade, vlak bij de kruising met de Staringlaan, de gehele rechterflank van een daar gepar keerde personenauto, grijze Toyota, geheel aan stukken gereden. Oorzaak is vermoedelijk een uit de richting Bos koop komende trekker met oplegger of aanhangwagen, die de bocht te ruim heeft genomen. Eventuele getuigen L worden verzocht contact op te nemen met de Rijkspolitie Waddinxveen, 01828-13688. Op maandag 21 september omstreeks 16.00 uur vond op het fietspad langs de Henegouwerweg een aanrijding plaats. Twee Waddinxveense fietsters (12 jaar) werden ingehaald door een vrouw op een witte bromfiets. De bromfietster kwam in aanraking met een van de fiet sers met gevolg dat beide fietsters ten val kwamen. Een van de meisjes liep lichte verwondingen aan haar hoofd op. Ook in dit geval kunnen getuigen zich melden, 01828-13688. Geen voorrang: Op 22 september vond op de kruising bij de Hefbrug een aanrij ding plaats. Een linksafslaande brom fietser verleende geen vrije doorgang aan een automobilist, die de kruising rechtdoor overstak. Over de kop geslagen: Op 22 september sloeg een 30-jarige automobilist uit Rijnsburg over de kop op de Noordring dijk. In de bocht bij 't Weegje raakte hij met een wiel in de berm en verloor de macht over het stuur. De auto was total loss. Het kentekenbewijs is ingevor derd. Vier auto's afgevoerd: Op de Henegou werweg vond op 22 september een kop- staart-aanrijding plaats, waarbij 4 auto's waren betrokken. De achterop komende bestuurder had te laat de stil staande auto's opgemerkt. Alle auto's moesten worden afgevoerd. Verkeerd achteruitrijden: Bij een achter- uitrij-manoeuvre op het Noordeinde raakten twee personenauto's zwaar beschadigd. Beide auto's moesten wor den afgesleept. Het kentekenbewijs van 1 auto werd ingenomen. Been gebroken: Een 17-jarige uit Moer- kapelle afkomstige bromfietser liep een enkel- en een scheenbeenbreuk op bij een aanrijding op 23 september op de Onderweg. Op de Onderweg nam hij de bocht te ruim en klapte frontaal op de tegemoetkomende personenauto. Hij werd per ambulance naar het Groene Hart-ziekenhuis overgebracht. Bus gestrand: Op 24 september stond in de Jacob Catslaan een harmonicabus van West-Nederland klem. OP de krui sing met de Brederolaan viel de lucht uit en daarna kwam de bus in aanraking met een andere bus van West-neder- land. Nadat de politie korte tijd het verkeer had geregeld, kon het verkeer weer normaal doorgang vinden. Auto ontvreemd: Op 23 september werd aangifte van diefstal van een personen auto, Volkswagen Golf C, kenteken KD- 32-TX, gedaan. T ussen 19 en 23 septem ber is deze auto ontvreemd vanaf de parkeerplaats van het Jan van Biinen- pad. Diefstal/Inbraak: In de nacht van 21 op 22 september werd getracht in te bre ken in een vrachtauto, welke op de Staringlaan stond geparkeerd. Aan de Bredeweg werd een vrachtau to opengebroken. Ontvreemd werden 6 globes a 35,- per stuk. Uit een bedrijf aan de Mercuriusweg is op 23 september een fax ontvreemd. Deze diefstal moet tijdens een onbe waakt moment (overdag) zijn ge pleegd. Uit een ander bedrijf werden 100 paar sportschoenen merk Tanaka, tupe 400 ontvreemd. In de nacht van 22 op 23 september werd aan de Mercuriusweg een perso nenauto opengebroken. De radiocas setterecorder werd ontvreemd. Bij de Johannes Postlaan werd op 26september een bromfiets, Vespa, verzekeringskenteken RPG360, ont vreemd. Inbraak woningen: De afgelopen week werd wederom ongewenst bezoek ge bracht aan enkele woningen. Uit een woning aan de Peter Zuidlaan werden spaarvarkens en twee gouden kinder armbanden ontvreemd. Onverlaten hebben in een woning aan de Marga Kompehoeve diverse soorten buitenlands geld buitgemaakt. Aan de Schaepmanhoeve zijn enkele woningen, (sommige) waren nog niet bewoond, door onbevoegden bezocht. O.a. werd ontvreemd gereedschap en een stofzuiger. Aangehouden inzake verduistering: De afgelopen week is een 29-jarige inwoner van Rotterdam door de politie nader aan de tand gevoeld in verband met verduistering van een personenauto. Enkele maanden geleden had de man bij een Waddinxveens automobielbe drijf een nieuwe auto gekocht ter waar de van ca. 20.000,-. Tot op heden is er niets betaald. Enige tijd geleden heeft hij de auto voor de helft van de prijs doorverkocht. Terzake gepleegde ver duistering is tegen hem proces-verbaal opgemaakt. Engelsman aangehouden ivm diefstal: De afgelopen week werd een 26-jarige Engelsman (Manchester) door de Wad dinxveense recherche verhoord. De man, die al enkele weken in Nederland is zonder vast woon- of verblijfplaats, was in eerste instantie in Amsterdam aangehouden. Hij heeft bekend begin september met 2 andere Engelsen bij de juwelier aan de Passage twee gou den horloges te hebben ontvreemd. Hij was in het bezit van een vrije nieuwe lease-auto. Deze auto was niet binnen de afgesproken tijd bij het verhuurbe drijf in Eindhoven teruggebracht. In verband met de verduistering van de auto en de diefstal is tegen deze mem, die zwaar verslaafd is, proces-verbaal opgemaakt. Hij bekende ook in België (turnhout) bij diefstal van geld uit een supermarkt betrokken te zijn geweest. Hij is voor de officier van justitie geleid en in bewaring gesteld. Regio-Waddinxveen - De KRO-televisie zal op vrijdag 2 oktober om 22.59 uur een documentaire uitzenden over de Katholieke Bonden van Ouderen (KBO) op Nederland 1. Deze grootste oudere- norganisatie in nederland telt 1.100 plaatselijke afdelingen en 220.000 le den. De KBO-afdelingen, verspreid over heel Nederland, roepen ouderen en jongeren op, kennis te nemen van deze documentaire om een beeld te krijgen van de ouderbeweging in Ne derland. Dan ontdekt men dat de KBO veel meer is dan een gezelligheidsclub: opkomen voor de belangen van oude ren b.v.. Wie met belangstelling de do cumentaire bekeken heeft kan voor een lidmaatschap voor de KBO contact op nemen met de heer P. Rippe, voorzitter van de KBO in Waddinxveen. Adres: Zuidkade 140, tel. 01828 -13886. Waddinxveen - Op donderdag 8 okto ber, aanvang 20.00 uur, wordt er in de Immanuelkerk in Waddinxveen een dis cussieavond gehouden over de vraag of een levensbeschouwing zin heeft en wat de plaats van een levensbeschou wing is in deze moderne tijd. Centraal staal daarbij de vraag: 'Onderscheiden in het moderne leven geloofsovertui ging en levensbeschouwing zich van elkaar of bullen ze elkaar juist aan?" De drie inleiders op deze discussiea vond dr. A.A. de Bruin, voorzitter van het Humanistisch Verbond Midden-Hol land; pastoor T.F. Buitendijk van de R.Katholieke Sint Victorparochie te Waddinxveen; ds. A.A. van Houwelin- gen van de Hervormde kerkelijke ge meente Immanuel. Boskoop - In de bibliotheek van Bos koop worden ter gelegenheid van de Kinderboekenweek van 7 t/m 17 okto ber, tal van activiteiten georganiseerd. Op woensdag 7 oktober van 14.30-15.30 uur worden voor kinderen van 4- 8 jaar tekenfilms vertoond. Toegang gratis. Kaarten bij de bibliotheek af te halen. Zonder kaart geen toegang: max. 30 kinderen. Op zaterdag 17 oktober van 10.00-12.00 uur is er een striptekenaar in de biblio theek. Samen met kinderen van 8-13 jaar zal hij strips vervaardigen. Toegang: ƒ1,-Ook hiervoor moeten kaarten bij de biblio theek besteld worden. Max. 30 kinde ren. Inlichtingen: Bibliotheek Boskoop, Babsloot 7, tel. 13170. Waddinxveen - Toneelgroep "Toi Toi" uit Waddinxveen, neemt deel aan het éénacterfestival in Gouda met "Krapp's laatste band" van Samuel Beckett. Dit festival vindt plaats 9 oktober in de Glanszaal van de Garenspinnerij aan de Turfsingel 34 in Gouda, aanvang 20.00 uur. Herv. Immanuel kerk 10.00 uur ds. H.C. v. Iterzon 17.00 uur ds. L.J. Kors- de Koning Geref.Vrijgem. 8.30 en 14.45 uur ds. L.S.K. Hoogendoorn

Hart van Holland | 1992 | | pagina 19