Gemeente Zevenhuizen Moerkapelle Polio-infolijn 000* fati Kerkdiensten Oprichting Belangengroep Oud Verlaat Gezinsspeurtocht Recreantenvolley baltoernooi in "Op Moer" Vogel tentoonstelling Verkoping in Beth-San Rentokil-ZVH 2 voor beker tegen eredivisieteams Koffie-ochtend voor vrouwen Schaken Ouderenkoor Avondster Kinderkleding- en speelgoedbeurs Unicef Samen werken in het Koornmolengat Inzameling landbouwfolie Vergaderschema Ontwerp beschikking Hinderwet Stichting Oud Zeven- huizen/Moerkapelle gaat op excursie pagina 4 Hart van Holland/30 september 1992 uitsluitend voor particulieren - max. 4 regels plaats in elk vakje één letter of leesteken tussen twee woorden één vakje open laten! Naam: Adres: Plaats: Zendingsvereniging "Tryfosa" zondag 4 oktober In verband met de problematiek rondom polio heeft de G.G.D. Midden- Holland informatie-lijnen opengesteld. Voor informatie kunt U bellen: 01820 - 80308 of 01820 - 80000. De agrarische bedrijven in de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle worden er op geattendeerd dat op 2 oktober a.s. van 8.30 - 12.00 uur wederom de mogelijkheid wordt geboden landbouwfolie in te leveren bij de werkplaats van de afdeling gemeentewerken, Burgemeester Klinkhamerweg 22 te Zevenhuizen. Ingeleverd kunnen worden: - folies die gebruikt zijn als zogeheten kuilzeilen; - kunstmest c.q. veevoederzakken vervaardigd van folie (geen geweven materiaal); - zogeheten schermfolie van tuinbouwbedrijven. Niet toegestaan is het inleveren van: - folies die zijn gebruikt als tuinbouwplastic (veldgewassen); - folies die bij het ontsmetten van grond zijn gebruikt; - plastic voorwerpen, zoals jerrycans en buismateriaal. Het ingezamelde folie zal via het Gemeenschappelijk Vuilverwerkingsbe- drijf Midden-Holland en Rijnstreek worden afgevoerd naar een recycling bedrijf. Aldaar zal de folie weer geschikt worden gemaakt als grondstof voor de plasticbereiding. 5 oktober 1992: Commissie A.B.Z. c.a. te 19.30 uur; 6 oktober 1992: Commissie Openbare Werken c.a. te 19.30 uur; 7 oktober 1992: Commissie Ruimtelijke Ordening c.a. te 19.30 uur; 8 oktober 1992: Commissie Financiën c.a. te 19.30 uur; 27 oktober 1992: Raadsvergadering te 19.30 uur. Bovengenoemde openbare vergadering wordt in het gemeentehuis gehouden. Oud Verlaat -Zevenhuizen - Op maan dag 21 september klonk er in Oud Ver laat een massaal "ja" voor de plannen van een aantal initiatiefnemers tot op richting van de Stichting "Belangen groep Oud Verlaat". 104 Oud Verlaters en belangstellenden hebben gehoor gegeven aan de oproep om te komen praten over het oprichten van een Stichting, die als doelstelling heeft het behoud van de karakteristieken van het zo fraaie buurtschap Oud Verlaat. Aanleiding tot deze oproep is het gege ven dat de gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle de zo fraaie en 400 jaar oude Nessepolder, als alternatief heeft aangeboden aan de Gemeente Rotter dam, voor de overschrijding van de Wollefoppenweg naar de Noordkant, ter completering van de nieuw te bou wen wijk "Achtkamp". Uiteraard is dit voor het gekozen Stichtingsbestuur een hot-item. De eventuele bebouwing van de Nessepolder is een fatale ingreep in het nu nog zo landschappelijke Oud Verlaat. Het is echter niet het enige, waar men zich mee wil bezig houden. Ook de eventuele bebouwing van de zuidkant van de Wollefoppenweg heeft de sterkste aandacht. Overigens ook kleine zaken als: het afgeven van bouw vergunningen en het recreatiebeleid e.d. zijn zaken, die de Stichting tracht te coördineren en aan te kaarten bij instan ties. De onvoorstelbaar grote opkomst, waarvan 91 aanwezigen zich ais dona teur opgaven, sterkt het bestuur van de Stichting in haar streven Oud Verlaat, Oud Verlaat te laten. Wie zich als dona teur wil aanmelden kan zich bij de secre taris/penningmeester Rob Visser, Rot- tekade 23 te Oud Verlaat aanmelden. Tel. 010-455 7145, of bij Manna de Snoo, Rottekade 23b, tel. 010-421 0928. (Kos ten van een donateurschap als hoofd van het gezin f 25,-en f 10,-ais gezinslid). Inleveren bij, of opsturen naar: HART VAN HOLLAND - Drukkerij Elgersma Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen, of inleveren bij: Bac mode Dorpsstraat 1 Moerkapelle Hijdra Pr. Willem Alex, plein Benthuizen Van Oosterom Schoenen Dorpsstraat 108 Hazerswoude Dorp G.A. Binken Spec.zaak rookart. Reijerskoop 79 Boskoop Heemskerk electra Dorpsstraat 33 Waddinxveen Fotoboetiek - Dorpsstraat 47Moordrecht De redaktie behoudt zich het recht voor, kleintjes voor plaatsing in Hart van Holland te weigeren. Maximaal één bon per gezin! ENVELOP NIET DICHTPLAKKEN A.U.B. (dan voldoet een postzegel van 70 cent) 1*111A V EN\ Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moerkapelle; gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend dat zij voornemens zijn op de aanvraag van Boode B.V., om een om een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning ingevol ge de Hinderwet voor een bedrijfshal voor het bewerken en verwerken van kunststof buizen, gelegen aan het adres Nijverheidscentrum 3 te Zevenhui zen, positief te beschikken onder diverse voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. De ontwerp-beschikking, alsmede de aanvraag en andere terzake zijnde stukken liggen ter secretarie van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle, bureau A.J.B.Z., Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen, ter inzage van donderdag 1 oktober 1992 tot vrijdag 16 oktober 1992, elke werkdag van 08.30 uur tot 12.00 uur (inzage van destukken buiten bovengenoemde tijden is mogelijk na telefonische afspraak) en na afloop van bovengenoemde termijn tot het einde van de periode waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de gevraagde beschikking, elke werkdag van 08.30 tot 12.00 uur. De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de aanvraag en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot bovengenoemde datum gemotiveerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van de ontwerp-beschikking. Degene die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient te worden gericht aan ons college. Zevenhuizen, 8 september 1992, Burgemeester en wethouders voornoemd, de secretaris, de burgemeester. A. Visser. A.W. Lips. Oud Verlaat -Zaterdag 10 oktober wordt er weer een gezellige 'familie speurtocht' gehouden in Oud Verlaat. Wie mee wil doen dient zich van te voren aan te melden bij Floor Boevé, Wollefoppenweg 129. Moerkapelle - In dorpshuis "Op Moer" te Moerkapelle wordt op zaterdag 17 oktober vanwege het 10-jarig bestaan van het gebouw, een recreanten-volley baltoernooi gehouden. Ieder team dat aan de volgende eisen voldoet mag in schrijven. Een team moet bestaan uit 6 tot 8 personen; ieder team moet een scheidsrechter ter beschikking stellen; er mogen niet meer dan twee spelers van een team lid zijn van een volleybal vereniging. Inschrijven uiterlijk vrijdag 16 oktober in het dorpshuis. Het inschrijfgeld be draagt f 12,50 per team. De speelduur is 10 minuten per wedstrijd, de telling loopt door als de stand meer dan 15 punten bedraagt. De aanvang van de eerste wedstrijden is om 13.00 uur, de zaal is om 12.30 uur open. Zevenhuizen - De Zuidhollandse par kietenvereniging "Psittaci" houdt op vrijdag en zaterdag a.s. weer de jaarlijk se tentoonstelling in dorpshuis Swanla in Zevenhuizen. Er worden 600 grote en kleine kromsna vels ingezonden. Er is een verkoopklasse en deskundi gen geven gratis advies. Openingstijden: vrijdag 2 oktober van 20.00 tot 22.00 uur en zaterdag 3 okto ber van 9.00 tot 16.00 uur. Moerkapelle - Op zaterdag 10 oktober wordt er een grote verkoping gehou den in bejaardentehuis "Beth-San" te Moerkapelle. De organisatie berust bij de zendingsvereniging "Tryfosa" en de opbrengst is bestemd voor de zending en evangelisatie. Openingstijden: van 10.00-12.30 uur; van 13.30-16.00 uur. Zevenhuizen - Het 2e herenteam van Rentokil/ZVH gaat spelen voor de be ker waaraan verder alleen eredivisie teams meedoen. Het 2e team, bestaan de uit Maarten Verdonck, Don Verdon- ck, Hans Lindhout, Jan Clardeij, Pieter Boersman, Edgar Benschop, Ed Bon- trop, Mark Dronkers, Rob v Leen en Leon Heijting werden in mei 1992 be kerkampioen van alle divisie's en wonnen de NSW-beker. De tegenstan ders zijn: Delta Lloyd, Veenman/Marti- nus, Autodrop/VCG, TDK/Brevok en Piet Zoomers/Dynamo. De thuiswed strijden worden gespeeld in sporthal "De Hil" te Benthuizen. De wedstrijden worden gespeeld op 6 okt., 20 okt., 3 nov. en 17 nov. Aanvang 19.30 uur. Nieuwerkerk a.d. IJssel - Regio -"De rol van ons gevoel" is het thema van een regionale Vrouwenochtend die in het Ontmoetingscentrum aan de Bospol derstraat 10 in Nieuwerkerk wordt ge houden. Deze vindt donderdagoch tend 1 oktober plaats. De ochtend is van 9.30-11.00 uur. Spreker is ds. Dick van Keulen. Kinderoppas aanwezig. Moerkapelle - De vierde ronde van de interne competitie van schaakclub Moerkapelle bracht Gerard van Omme ren alleen aan kop. Hij won van Sander Blok. Deze partij had een spannend verloop met wisselende kansen. In het midden spel moest Sander noodgedwongen een kwaliteit geven en Gerard liet zich dit voordeel niet ontglippen. Dick Bac moest het opnemen tegen Willem Vroegindeweij. Dick speelde met wit zijn favoriete Pc3-opening en haalde- in het bijzijn van familieleden - de winst binnen. Ben van Geffen had deze avond geen moeite met Cees van Vuuren. Cees mist toch nog wat spelrit- me. Maarten Vroegindeweij moest het op nemen tegen Jan Blok. Deze verzuimde op tijd te rocheren en verloor daardoor de partij. het jongste lid van de vereniging won zijn derde partij op rij! De 13-jarige Michiel Blok bleek te sterk voor Sjaak de Lange. Een te optimis tisch gebracht stuk offer werd Sjaak fataal. Koos Segaar strafte in een remisestel ling een blunder van Gert-Jan Freeke af en Frans de Wit verloor zeer snel van Jan Hof. Ook Marius van Vuuren had zijn avond niet: in de opening al zette hij een pion op de verkeerde plaats, waar door Koos van der Spek een makkelijke avond had. ZevenhuizenHerv. kerk 10.00 uur ds. H. Gaasbeek 19.00 uur jeugd dienst ds. J. Voordouw Driebergen Oud Verlaat 10.00 uur ds. H. Bakker Katwijk a. Zee Geref.kerk 9.30 uur ds. W. Davidse 18.30 uur drs. P.L. Smilde Haas trecht MoerkapelleHerv. kerk 9.30 uur ds. A. Heij Krimpen a.d. IJssel 18.30 uur drs. J.W. van Estrik Geref.Gem 9.30 en 18.30 uur ds. D. Rietdijk Moerkapelle - Woensdagavond 7 okto ber hoopt het ouderenkoor "De Avond ster" in de Hervormde kerk van Moer kapelle te zingen: aanvang 20.00 uur. Er is gelegenheid voor samenzang. De koorleden hopen dat velen naar de kerk komen om met het koor mee te zingen en naar hun zingen te luisteren. Een enthousiast koor dat elke woens dagmorgen repeteert. De toegang tot de zangavond is gratis, maar de collecte is bedoeld voor de restauratie. Zevenhuizen-Donderdag 1 envrijdag2 oktober a.s. wordt er weer een kinder- kleding-en speelgoedbeurs gehouden t.b.v. Unicef in de Geref.kerk Dorps straat 106 in Zevenhuizen. Goede na- jaars/winterkinderkleding (schoon en heel) en goed speelgoed, kunnen wor den ingeleverd op donderdag 1 oktober van 9.00-12.00 uur; van 13.00-17.00 uur en van 18.00-19.00 uur. Precies zoals de vorige keer kan men maximaal 42 stuks inleveren tegen uitbetaling van 2/3. Wanneer men meer dan 42 stuks inle vert, b.v. 60 stuks, dan worden er 18 stuks verkocht met de opbrengst voor Unicef. Verkoop: donderdagavond 1 oktober van 20.00-21.00 uur en vrijdagmorgen 2 oktober van 9.00-11.00 uur. Men be paalt zelf de verkoopprijs, eventueel in overleg. 1/3 is voor Unicef, 2/3 is voor de gene die de kleding aanbiedt. Leden van "Rotta" en "Knotgroep Wad dinxveen" gaan weer aan de slag Zevenhuizen - Zaterdag 3 oktober a.s. wordt er weer onderhoudswerk ver richt in het Koornmolengat, een na- tuurreservaatje nabij restaurant De Roerdomp, nabij de Rottemeren, te Ze venhuizen. Dit werk wordt gedaan om overwoekering door braamstruiken te gen te gaan en om hier en daar wat meer licht op de grond te krijgen, zodat ande re planten weer de kans krijgen om zich te vestigen. De werkzaamheden be staan voornamelijk uit het verwijderen van braamstruiken, trekken van zaai lingen van allerlei boomsoorten, maaien van kleine percelen, enz. Al het losse materiaal wordt naar buiten afge voerd om te voorkomen dat de bodem verrijkt wordt. Een ieder die enkele uren, een dagdeel, of een hele dag wil meewerken is van harte welkom. Men dient voor brood, laarzen en aangepas te kleding te zorgen. De organisatie zorgt voor koffie en/of thee, werkhand- schoenen en gereedschap. Start om 9.00 uur bij het eerst hek vanaf het informatiebord bij de Roerdomp Einde om ca. 17.00 uur. Zevenhuizen-Moerkapelle - Zaterdag 3 oktober vindt de jaarlijkse excursie plaats van de Stichting Oud Zevenhui- zen/Moerkapelle en wel naar net streekmuseum van Reeuwijk. In dit mu seum is o.a. een zeer bijzondere dia- vertoning over het slagturven, wat in deze omstreken in vroeger jaren vee werd gedaan. Deze excursie is bestemd voor donateurs van de Stichting doen ook a.s. leden zijn hartelijk welkom. Adres Streekmuseum: Oudeweg Reeuwijk. Wie met eigen vervoer gaa kan het Streekmuseum vinden als me de afslag Reeuwijk-Bodegraven (A12) en na ca. 150 meter (bij de' verkeerslichten richting Reeuwijk) linksaf te slaan. De 2e boerderij links kiest het Streekmuseum. Ter plaatse wordt verzameld om 10.00 uur. Einde excu sieca. 12.30 uur. Kosten f 6,50 p.p> geen vervoer heeft kan bellen naar Ottevanger tel. 01802-1485.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 4