Kontaktgroep Longkanker Rijneveld Verheul verhuist en heeft verbouwplannen Politieberichten Welke mannen houden van zingen??? Cursus voor adoptie-ouders Geraniumrit Lustrumconcert Goudsch Kamerkoor Dag van de postzegel De Zuidpias organi seert Zwem4daagse Cebeco-top bezoekt jubilerend Kringkoop Gedreven door noodweer Kerkzegel Historische Kring Bent huizen 4 dagen op reis Nieuwe ambtsketen Geen nieuwe school in Benthuizen Begroting 1992 gemeente Rijneveld Nieuwe tankauto Hazerswoude Het Gemeentebestuur komt naar u toe! Kerkdiensten Hart van Holland/30 september 1992 pagina 7 Kennismakingsbijeenkomst fcfe1" wakker. Wat moet ik uit bed Na het r moe ik in bed doen? Benthuizen - Hazerswoude dorp Rijneveld zondag 4 oktober Medische diensten Boskoop en Benthuizen I Regio - De kontaktgroep Longkanker Zuid Holland, houdt op donderdag 15 oktobera.s. een kennismakingsbijeen komst, De Kontaktgroep bestaat uit mensen die zelf longkanker hebben ge had. Zij stelt zich o.m. ten doel, hulp en steun te bieden aan mensen met long kanker en hun gezins-of familieleden, door mensen die zelf voor longkanker zijn behandeld. Deze onderlinge hulpverlening gebeurt op vrijwillige basis en heeft als belang rijkste kenmerk dat het gebeurt vanuit de eigen ervaring. Door deze vorm van onderlinge hulpverlening wordt ernaar gestreefd dat mensen die voor longkan ker behandeld zijn of worden, beter in staat zijn de gevolgen te verwerken en eventueel te accepteren. Bijeenkomst in Den Haag in de Donker Curtiusstraat 13. (Achter zwembad "De Waterthor") Vanaf het centraal station bereikbaar met tramlijn 3. Aanvang 20.00 uur toe gang gratis. Nieuwerkerk a.d. IJssel - De redactie ontving een brandbrief van de Nieuwer- kerkse zangvereniging "Nieuw Leven", waarin gevraagd werd om mannen. Zo als bekend heeft dit Nieuwerkerkse koor vorig jaar een ledenwerfactie ge houden, waarin ook aandacht werd besteed in onze krant (toen nog Dorps krant). Die actie heeft maar liefst 12 'zingende' vrouwen opgeleverd, maar helaas geen mannen. Men is op zoek naar tenoren, bassen en alles wat daar tussenin zit. Wie nog nooit in een koor gezongen heeft, maar toch weieens proberen wil of hij dat redleijk kan, moet niet schromen en op donderdag 1 otkober naar de repetitie komen in de zaalruimte achter café l"Esperance', 's Gravenweg 99 in Nieuwerkerk a.d. IJs sel 20.00 uur. (Op dit moment zingt en repeteert het koor een selectie uit "Les Miserables". Eigentijdse musicalsongs die aanspreken Inl. tel. 01803- 14923. Regio -Het Riagg organiseert op diverse plaatsen in de regio cursussen voor adoptie-ouders. De eerstvolgende cur sus start op 2 november a.s. bij het Riagg Delft/Westland in delft. De cursus in voorjaar 1993 wordt in Gouda gege ven. Inl. 015 -619 691. Nieuwerkerk-regio - Op vrijdag 2 okto ber organiseert A.M.C. "The Skymas- ters" te Nieuwerkerk a.d. IJssel de "Ge raniumrit". Dit is een rit op basis van een routebeschrijving. Voor de A- en B- klasse geldt het NRR/TRR reglement. Voor de 'gezelligheidsklasse' geldt een aangepast reglement. De lengte van de rit is ca. 30 km. De duur ca anderhalf uur. Inschrijven van 20.00-21.00 uur calé De Roode Leeuw 's Gravenweg 379 Capelle a.d. IJssel. De eerste deelnemer start om 20.30 uur. Inl. tel. 01803-12200. Gouda - Het Goudsch Kamerkoor geeft op vrijdag 2 oktober een concert in de Agnietenkapel in Gouda. Omdat het koor zijn tweede lustrum viert, zal het concert een extra feestelijk karakter hebben. Uitgevoerd worden werken van o.a. A. Scarlatti, J.S. Bach, Schu- nann en J. Brahms. Medewerking wordt verleend door Jacqueline vd Zee (piano). Het geheel staat onder leiding ?^irigent RalPh van Vliet. Aanvang ^■00 uur. Inl. tel. 01820 -38052. Regio - Op 10 en 11 oktober wordt de bag van de postzegel in Rotterdam ge- Jouden in het 'editie-knooppunt' van 1 -post aan het Delftseplein te Rotter dam. Openingstijden van 10-18.00 uur ?Pzaterdagenop zondag van 10.00 tot Pj.OO uur. j Inl.tel. 010-451 2925. Moordrecht - In de week van 12 t/m 16 "«ober wordt voor de 17e keer de .J-mvierdaagse gehouden in zwem- De Zuidpias" in Moordrecht. Bleiswijk-Vertegenwoordigers van het bestuur en de algemene directie van Cebeco-Handelsraad hebben op 17 september een bezoek gebracht aan Kringkoop in Bleiswijk. Dit ter gelegen heid van het 80-jarig jubileum van deze coöperatieve tuinbouwtoeleverancier. Tot de Cebeco-delegatie behoorden onder meer bestuursvoorzitter Luteijn en directie-voorzitter Prins. Zij werden welkom geheten door het bestuur van Kringkoop en algemeen directeur J. Zwinkels. Die informeerde de Cebeco- gasten over de laatste ontwikkelingen binnen Kringkoop, waaronder het be sluit een vestiging te openen in Noord- Brabant. Tijdens de ontvangst waren er van Cebeco-zijde felicitaties voor het jarige Kringkoop en werd onder meer een taart aangesneden, waarop de tekst Kringkoop 80 jaar' was aange bracht. Uit handen van Kringkoop- voorzitter P. van Adrichem kreeg Cebe- co-voorzitter Luteijn het 'eerste stuk'. Benthuizen-Van 21 t/m 24 september jl. ging de Historische Kring Benthuizen met 47 deelnemers voor het eerst op reis. Het was een busreis naar de Lüne- burgerheide, waarbij het bezichtigen van allerlei wetenswaardigheden, vooral op historisch gebied, èn het ge zellig met elkaar zijn centraal stonden. Zij verbleven in Soltau, van waaruit zij dagtochten maakten. Het programma zag er als volgt uit: Op de heenreis deden zij kasteel Bückeburg aan. 2e dag kon Bergen Belsen of het speelgoedmu seum te Soltau worden bezocht. Daar na brachten zij gezamenlijk een bezoek aan een museumboerderij te Neuenkir- che en een boerderij te Leitzingen. Ten slotte maakten zij nog een tocht over de heide met koetsen. 3e dag maakten zij vanuit Hitzacker, de geboorteplaats van Prins Claus, een boottocht over de Elbe. Vroeger de grensrivier tussen Oost- en West Duitsland. De spectacu laire schepenlift bij Scharnebeck werd bezichtigd en tenslotte bezochten zij de oude zoutstad Lüneburg. De 4e dag brachten zij een bezoek aan de tingiete rij te Soltau. Naast de geschiedenis van en over Benthuizen besteedt de Histo rische Kring Benthuizen dus ook aan dacht aan de geschiedenis in het alge meen. Mocht u nadere info over de activiteiten van deze vereniging willen ontvangenschrijf dan naar de secreta ris van de Historische Kring Benthui zen, Postbus 33, 2730 AA Benthuizen. uonweersbui maandag op dinsdagnacht een week geleden.. uEim" uur in de avond, lui onderuitge- hnci. e kussens in bed, met een ppnl,Wa?rin de schrijfster vertelt op biina waaroP ik hetgeen ik lees Worrit V|?°r m.'.n ogen zie gebeuren, door! uit miin concentratie gehaald Baste warfrommelige geluiden buiten- miirioi2? ik de radio, die zachte muziek (a h 'u' Ule zacnte 2et k te horen geeft, op non-actief licht' 1,'rt het goed: onweer. Ik doe het nen h 60 j le door de gesloten gordij- naderhrC de helle '^kering van het Leerlicht°mende' a"gSt'g makende donk» Uit bed en tuur in het aarde- flitsen Waar ik' Ngehcht door de felle met hauï? en boor da' bet hemelwater I len klett V°' 'oodreckl' naar bene- I zWarte in iltfnschouwspel, dat de inkt- I derd to Hu-weed doorkliefde bewon- I in miin sta ik 'och maar terug I en de ren warme bed. ik doe het licht 10 weer aan, onttrek me op die manier zoveel mogelijk aan vuur en donder en pak schrift en balpen; altijd binnen handbereik, ik weert al dagen: ik moet hoognodig twee briefjes schrijven in de Spaanse en een langere in de Engelse taal. "Now it's the time for that". Het dondert, het regent alsof de gaten bovenin niet meer te dichten zijn. Ook mijn pen lijkt leef te stromen het gaat maar door, woord na woord vloeit er uit, zij het ietwat rustiger dan aan de andere kant van het glas. Wanneer ik een punt achter de schrijve rij gezet heb, hoor ik pas de stilte. Weer stap ik naast bed, tuur naar buiten en verwonder me over de rust die is ach tergebleven, nadat de natuur haar niet door mensenhanden tegen te houden grillige nukken boven ineenkrimpende aardbewoners heeft losgelaten, inmiddels is het morgen, als ik met een tevreden gevoel de volgeschreven vel letjes in de geadresseerde enveloppen schuif, knip het licht uit en ga slapend het nieuwe daglicht tegemoet. Corrie van Nierop. Rijneveld-Benthuizen - De heer T. vd Meijden SGP/RPF was be nieuwd hoe de verkoopprijs van f 430,— per m2 voor de verkoop van grond aan de heer J. Verheul tot standgekomen is, omdat grond vroeger ƒ250 per m2 kostte. Deze vraag werd gesteld n. a. v. het voorstel tot verkoop van een perceel grond in het winkelcen trum "De Korf" te Benthuizen aan de heer J. Verheul. Deze is eigenaar geworden van de voormalige supermarkt op het Pr.W. Alexanderplein. Hij wil daarin opnieuw een supermarkt beginnen en heeft plannen tot uitbreiding. De uitbreiding vindt plaats op grond van de gemeente en hij heeft verzocht de benodigde grond van de gemeente te mogen kopen. B. en W. en met hen de ge meenteraad, zijn blij dat het winkelcentrum te Benthuizen weer bezet wordt door een supermarkt en wil meewerken aan het verzoek. Tezamen met de uitbreiding van de supermarkt zal nog een tweetal winkels in de buurt van de supermarkt een facelift krijgen. Mevr. G. van der Lecq PvdA vroeg zich bezorgd af wat er met het groen in de omgeving gebeurt, waar de heer G. van Bostelen CDA, zich achter schaarde. Mevr. G. van Craaikamp WD noemde het een goede zaak dat er weer een supermarkt naar "De Korf' komt. (Een winkelcentrum dat gebouwen heeft die 'zeskan- tig' zijn,als een honingraat. Velen zijn benieuwd of die 'honing- raat'bouw door Verheul gehandhaafd blijft.red.) Wethouder Vd Werf ging op de vragenstellers in en beaamde dat de grondprijs vroeger goedkoper was, maar dat het hogere bedrag noodzakelij k is vanwege de verlegging van kabels van o.a. de nutsvoorzienin gen, maar kon geen exact kostenplaatje geven zonder instemming te betuigen dat er ook nog wat 'over' bleef voor de gemeente. Wat de prachtige plataan betreft voor de winkel: die moet verdwijnen Verplaatsen heeft weinig zin, kost erg veel en dan nog kan de boom dood gaan. De bedoeling is om één van de platanen die bij het gebouw waarin thans het gemeentelijk spreekuur (steunpunt Benthuizen) wordt gehouden, waarin vroeger de dienst Gemeen tewerken was gehuisvest, die in de verdrukking staat, uit te graven en naar "De Korf" te verplaatsen. De heer Vd Meijden wilden in de 2e ronde nog graag weten wat de kosten van 1 parkeerplaats zijn, wat mevrouw Van der Lecq op meer dan 18.000 gulden schatte... Rijneveld - De gemeenteraad van Rijne veld stelde vorige week donderdaga vond, een krediet beschikbaar van f 17.625,-voor een nieuwe ambtsketen met wapen. De kosten van de keten met penning bedragen f 3.525,- en de keten f 14.100,-. De ambtsketen die burge meester Boelen draagt, is die van de voormalige gemeente Hazerswoude. Omdat de 'historische' kringen in de woonkernen Benthuizen en Koudekerk de ambtsketens van hun voormalige gemeenten 'bewaren' zal dat waar schijnlijk ook met die van Hazerswou de gebeuren, alhoewel de kern Hazers woude geen 'kring' heeft, maar de heer C. Kroon als particulier dergelijke his torische objecten 'bewaart' voor het nageslacht. Burgemeester Boelen gaf nog een toelichting op de oude keten. De penning draagt de namen van alle burgemeesters vanaf de datum dat de moeder van de toenmalige burgemees ter in 1880 de gemeente Hazerswoude deze keten schonk. De heer Willem Vis, ook de ontwerper van het nieuwe gemeentewapen, was bereid een voorstel voor een ambtske ten te doen. De heer Vis heeft een bij zonder fraai ontwerp gepresenteerd. Rond 1 januari a.s. wordt de nieuwe ambtsketen gepresenteerd, op het mo ment dat de nieuwe gemeentenaam, huisstijl etc. worden ingevoerd. Het ontwerp van de penning kan te zijner tijd ook worden gebruikt voor het doen slaan van een eventuele legpenning of ere-penning voor de gemeente, indien tot de instelling daarvan zou worden besloten. Rijneveld - De gemeenteraad hoefde het scholenplan voor het basisonderwijs over de planperiode 1-8-93 -1-8-96 niet vast te stellen omdat a. vermeerdering van het aantal openbare scholen in de planperiode niet nodig is om te voorzien in voldoende gelegenheid tot het volgen van openbaar onderwijs: b. het verzoek van de Vereniging voor Christelijk Onder wijs voor Benthuizen tot opneming in het plan van een bijzondere basisschool niet in te willigen; dus kon: c. vaststelling van het plan achterwege te laten. Criteria waar bij de schoolstichting aan moet worden voldaan is o.a. bewijzen dat ze zal worden bezocht door tenminste 80 leerlingen. Omdat er een school van de zelfde signatuur binnen 3 km. afstand in Zoetermeer aanwezig is, terwijl er plaats ruimte aanwezig is, getuige de vele leerlin gen die vanuit Benthuizen deze school na 1 augustus 1991, zijn gaan bezoeken. In de bij het verzoek van 1990 ingediende prog nose, gebaseerd op aangenomen belang stellingspercentages naar kerkelijke ge zindte, ging het schoolbestuur uit van 98 leerlingen.Uit de ter ondersteuning van die prognose, gehouden enquête bleek dat van de 1300 verspreide formulieren er 88 ingevuld werden terugontvangen. Er waren 81 positieve reacties, waaronder 66 reacties van gezinnen met in totaal 74 kinderen. Voor het schoolbestuur was dit aanleiding op te merken dat de school bij de start door tenminste 80 leerlingen zou worden bezocht. Bij de behandeling van het beroepschrift oordeelde de Kamer voor behandeling van beroepen ingevol ge de Onderwijswetgeving van de Be stuurscommissie Beroepszaken van de provincie Zuid-Holland het volgende- "het geheel overziende, komt de Kamer tot de slotsom, dat het bestuur van de Vereniging voor protestants Christelijk Onderwijs benthuizen in onvoldoende mate aannemelijk heeft gemaakt, dat de beoogde basisschool (ook) over een pe riode van 15 jaar, uitgaande van 1 augus tus 1991, kan rekenen op een aantal leer lingen van tenminste 80, zoals is vermeld in artikel 56,1 e lid, onder d, van de Wet op het basisonderwijs" Bij de huidige aan vraagt wordt, ter onderbouwing van de prognose, weer naar de enquête-resulta ten van april 1990 verwezen, hoewel de gegevens niet zijn gewijzigd komt het schoolbestuur thans tot de conclusie dat de school bij aanvang door ca. 126 leerlin gen zal worden bezocht. De uitkomst -74 leerlingen uit 88 reacties- wordt met de factor 150/88 vermenigvuldigd, het schoolbestuur schat namelijk dat de doel groep uit ca. 150 gezinnen bestaat. Ook nu weer maakt het schoolbestuur onvol doende aannemelijk dat de beoogde ba sisschool over een langere periode kan rekenen op voldoende leerlingen (200). In het kader van de nota 'Toerusting en Bereikbaarheid basisscholen", de "Tijde lijke wét beperking toewijzing huis vestingsvoorziening in het basisonder wijs", in werking getreden per 1 augustus 1992, en de "Tijdelijke wet bekostiging nieuwe basisscholen, in werking getre den per 15 juli 1992, voldoet het aantal van 126 leerlingen niet aan het daarin gestelde aantal van 200 gedurende 20 jaar. Dientengevolge wordt het verzoek van de Vereniging voor Christelijk Onder wijs Benthuizen, niet ingewilligd en een nieuwe school niet in het scholenplan opgenomen. Rijneveld - De gemeenteraad toonde zich eens met de procedure voor de behandeling van de gemeentebegro ting voor 1992. O.a. zullen de algemene beschouwingen, omdat het voorlezen ervan in de vorige begrotingsraad niet goed bevallen is vervallen. Deze wor den immers toch al schriftelijk inge diend en men vond het destijds een 'slaapverwekkende' aangelegenheid. B&W willen de schriftelijke beschou wingen graag op 30 okt. binnen hebben. Gevraagd is voor de pers een kortere versie van de beschouwingen te ma ken. In de commissievergaderingen van 9, 10, 11 en 12 nov. vindt de behan deling plaats. De inwoners van Rijne veld ontvangen eind oktober een spe ciale themakrant die hen informeert over de financiën van hun gemeente (per 1 jan. Rijnwoude) en de plannen voor het komende jaar e.d. Op 12 nov. zendt het college de beantwoording van de le termijn naar de raad, burger leden commissies, pers etc. Op 26 nov., 16.00 uur wordt begonnen met de reac ties van de fracties. Rijneveld - Omdat in het investerings programma reeds rekening gehouden is met de vervanging van de motorspuit van de brandweer te Hazerswoude, had de raad er zeker geen moeite mee dat er een nieuwe wordt aangeschaft. Hiervoor was een krediet nodig van f 408.500,- Als gevolg van de samenvoe ging van de corpsen uit de drie voorma lige gemeenten is de vervanging tot nu toe achterwege gebleven. Daar de drie corpsen zullen worden gehandhaafd moet er gezorgd worden voor een ade quate materiële bezetting. Hiertoe is advies gevraagd aan zowel de brand weerinspectie als aan de plaatselijke brandweerraad. Beide instanties advi seren de motorspuit te vervangen door een nieuwe omdat dat een goede waar borg is voor een juiste taakuitoefening van de brandweer. De heer W. Boevé CDA toonde zich uitermate positief ten opzichte van het voorstel en zei dat de brandweer een gemeentelijke taak is waarvoor vrijwil ligers zich inzetten aan wie de gemeen teraad steun verleend. Benthuizen - De voormalige Hervormd predikant van Benthuizen, emeritus predikant ds. A. van Eijk te Gouda, heeft een kerkzegel ontworpen t.g.v. het 400- jarige bestaan van de hervormde ge meente te Benthuizen. Het kerkzegel is inmiddels overhandigd aan de Benthui- zense Hervormde predikant ds. J. Boer. Het kerkzegel stelt de zaaier voor, die het zaad strooit op de akker van de wereld. Een ingelijst exemplaar werd aangeboden om een plaats te krijgen in de consistorie. Overigens kreeg de plaatselijke predikant ook een exem plaar, evenals 2 oud-predikanten, waar op de jaartallen 1592-1992 voorkomen. Rijneveld -Onder bovenstaand motto komt het college van burgemeester en wethouders op dinsdag 6 oktober a.s. naar Koudekerk aan den Rijn. Er wordt een bijeenkomst houden voor de bevolking waar actuele zaken door de wethouders en de burgemeester worden besproken en vragen kunnen worden gesteld in gebouw "De Ridder hof". Op het moment dat een inwoner van Hazerswoude dorp met zijn motor op wilde trekken, verloor hij de macht over de motor en kwam ten val. Zijn voet kwam tussen de motor en het weg dek klem te zitten. De bestuurder is met ernstig beenletsel vervoerd naar het AZL. Maandag jl. verloor een inwoner van Gouda de macht over het stuur van zijn motorfiets. In de bocht van de Hooge- veenseweg kwam hij ten val. De be stuurder is met beenletsel naar het zie kenhuis vervoerd. In de nacht van 22 september is er in Benthuizen op diverse plaatsen inge broken. De ongewenste bezoekers ver schaften zich de toegang via een boven- lichtje. Sieraden, pasjes, sleutels en geld was de buit. Het afgelopen weekend is er flink ge klaagd over geluidsoverlast, dat afkom stig was van een feest dat gehouden werd aan de Galgweg te Hazerswoude dorp. Na 3.15 uur werd het eindelijk een beetje rustiger. BenthuizenHerv. kerk 9.30 uur ds. A. Kagchelland Kamerik 18.00 uur ds. J. Boer SOW De Hoeksteen 10.00 uur ds. G. Assies Zoetermeer Hazerswoude: Geref.kerk 10.00 uur en 17.00 uur ds. A.C. Poley H.A. R.K.H.Engelbewaarder zaterdag 19.00 uur H.Mis met cantores: zondag 10.00 Zaterdag 3 en zondag 4 oktober dokter M.J. Bom Burg. Colijnstraat 60 Boskoop tel. 01727-10553.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 7