Sport in de regio Mogen we even voorstellen.... Foto's in het HART VAN HOLLAND I P Overtuigend debuut Aeolus in bondscompetitie BROUWER DE KONING QRGE Schuttersvereniging Waddinxveen 25 jaar Rentokil-ZVH start seizoen met Europacup-duel! Blijdschap om ingebruikname gerenoveerd trainingsveld BSC'68 Uitslag sjoelcoilipetitie Rottemeren-Kring- loop 10 oktober Open lessen bij NAS Dammen UITVAARTVERZORGING Hart van Holland/30 september 1992 pagina 9 1Ï1# Grote kollektie kamerplanten Open jubileum-wedstrijd 6 en 7 november a.s. WSÊM Wethouder mevrouw Hoogendoorn verricht aftrap Sport in de regio? lees van Holland!!!! Aanmelden Gepubliceerde foto's in Hart van Holland kunnen aan ons kantoor, Dorpsstraat 62a te Zevenhuizen, afgehaald worden 5,-. Nabe stellen kan ook: na betaling van 7,50 kan de foto een week later afgehaald worden, (nabestellen tot uiterlijk een week na verschij ning). Foto's zijn af te halen vanaf donderdagmorgen na verschijning van Hart van Holland. Eerste winst damteam Excelsior Halve finale Kampioenschap van Nederland Grote potchrysanten en cyclamen. BLOEMBOLLEN (ook in kado-verpakking!) Narcissen en Krokussen -10% korting Korte vroege tulpen in 20 soorten. Fruitbomen, Winterharde violen, Erica winterbloei MESTSTOFFEN - turfmolm, tuinaarde: 4 zakken voor 10,- Witlofwortelen - droog haardhout. KWEK GEEN KOOPAVOND VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg hoek Zuidelijke Dwarsweg. Tel. 01802-2430 Voor het seizoen 1992-1993 zal Rentokil-ZVH met de volgende selectie de wedstrijden ingaan. Op de foto vlnr trainer Jaap hkkerhuis, Ronald Kooijman (5); Edgar Tinkhof (7), Remco Valkenburg (4), Cees van Opijnen (10), Hans Foekens (6), Rini Houtens (9), Arnold van Ree (2), Pieter Nobel (1), Brecht Rodenburg (11) en trainer Toon van der Burgt. Niet op de foto, welbij ie selectie: Marijn van Schaaijk (3). (foto rentokil) Zevenhuizen -Zaterdag aanstaande, zal Rentokil-ZVH het seizoen beginnen met eeerste ontmoeting tegen SC Lisboa uit Portugal, in het kader van het Euro pa Cup 1 toernooi voor landskampioe nen. De wedstrijd op 3 oktober begint om 19.00 uur in dorpshuis Swanla Voor Rentokil-ZVH komt deze Europa- Cupwedstrijd eigenlijk te vroeg in het seizoen. De selectie van het trainers duo Toon van der Burgt en Jaap Akker huis, is nog niet geheel ingespeeld, rond de nieuwe spelverdeler Arnold van Ree. In de oefenperiode werd telkens een goede start gemaakt en werd de eerste set duidelijk gewonnen. Echter de ploeg kon het goede niveau nog niet vasthouden. De Europa Cup-tegenstander van Rentokil is geen onbekende, het is Spor ting Lisboa uit Lissabon(Portugal), deze ploeg wist vorig seizoen Rentokil in de eerste ronde eruit te werken, op slechts drie punten. De Portugese ploeg is ten opzichte van vorig jaar op enkele plaatsen gewijzigd. De Rus Ivan- ov is vervangen door een andere Rus, Dankinov. Tevens is binnen het team de international Miguel Soares en Ame- rico Silva gehaald. Voor Rentokil zal het zeker weer een zware opgave worden om zich op dit team te revancheren. Voor het publiek belooft hetr a.s. zater dag om 19.00 uur in dorpshuis Swanla zeker een spannend duel te worden. Waddinxveen - Schuttersvereniging Waddinxveen viert dit jaar het zilveren jubileum. Eén en ander met de organi satie van festiviteiten, waarvan er reeds een viertal heeft plaatsgebon den. Als eerste werd er in april van dit jaar een 'open jubileum-wedstrijd' ge houden voor luchtpistool. Hieraan na men ruim 50 schutters uit het gehele district deel. Op 10 september vond er een 'open avond' plaats, welke zeer succesvol werd, vanwege de belang stelling en de nieuwe aanmelding van leden. Op 11 september werd de jubi leumreceptie gehouden, waarop o.a. burgemeester C.M. van der Linden, KNSA-vice-voorzitter Goosens en ver tegenwoordigers van het districtsbe- stuur acte de présence gaven. Tevens waren aanwezig de vertegenwoordi gers van de besturen van Waddinx- veense sportverenigingen, een delega tie van de zustervereniging uit het Duit se Falke en een groot aantal leden en oud-leden van de Schuttersvereniging. Op zaterdagavond 12 september - de officiële oprichtingsdag in 1967, werd er voor de leden en de Duitse gasten een feestavond georganiseerd, mede dankzij de goede muziek van het dan- sorkest "The Nightstars" was er een uitstekende stemming. Op deze avond is tevens de trekking verricht van de 'jubileum-verloting'. Dankzij gulle ge vers uit het bedrijfsleven van Waddinx veen en Gouda werd deze een succes. Ter afsluiting van de festiviteiten staat er op 6 en 7 november a.s een 'jubileum schutterswedstrijd -voor luchtgeweer' gepland. Aan dit evenement zullen naar verwachting, meer dan 75 schutters uit het hele land deelnemen. Rijneveld (Benthuizen) - Het was vorige week woensdagmiddag een feestelijke happening toen wethouder mevrouw G. Hoogendoorn-Oskam de aftrap verricht te voor een voetbalwedstrijd tussen de F-jes van voetbalvereniging BSC'68 in tenthuizen. Dit was namelijk de officiële openings handeling van het gerenoveerde trai ningsveld van BSC'68. Deze Benthuizer Sportclub is bijzonder verheugd dat de renovatie-werkzaamheden de afgelo pen zomer konden plaatsvinden, om dat er nogal wat onderhandelingen aan vooraf gegaan zijn. Destijds met het gemeentebestuur van de toen nog zelf standige gemeente Benthuizen en thans met Rijneveld. Het trainingsveld was in deplorabele staat, maar is nu weer egaal en goed bespeelbaar. Er ligt een goede drainage onder het veld en het is intensief bespeelbaar, zoals een goed trainingsveld moet zijn. Plaatse lijk aannemer V.d. Meer B.V. heeft het trainingsveld aangelegd, als deskundig aannemer van diverse sportvelden in de regio. Alle aanwezigen: bestuur, le den, genodigden, een aantal ambtena ren, waren unaniem van mening dat de kwaliteit van het trainingsveld uitste kend is. Overigens heeft het bestuur van BSC'68 op korte termijn een ge sprek met de wethouder aangevraagd om een aantal knelpunten te bespre ken. Eén van deze knelpunten is de ontoereikende capaciteit (velden en opstallen) en aan de vraag om lid te worden te kunnen voldoen. Op dit mo ment is er een ledenstop bij de vereni ging. Waddinxveen - Uitslagen van de laatst gehouden sjoelavond van de Sjoelclub Waddinxveen: Klasse A 1. Jan Kersber gen 1406 punten; B. Ie Cees Slingerland 1296;C leMikev. Beek 1219: D. leHans Knijpers 1112; E. Ie Peter Bötger 942. De tweede sjoelavond was weer een gezellige avond met een goede op komst. Deelname aan de competitie is voor iedereen nog mogelijk. Hoewel men competitie sjoelt, is de sfeer zeer ontspannen. Iedereen kan met de sjoelsport kennis komen maken. De eerste avond is deelname gratis, uitge zonderd de consumpties. Vanavond, woensdag 30 september, is er weer de wekelijkse sjoelavond in het gebouw van de Schuttersvereniging aan de Alb. Thijmlaan te Waddinxveen, vanaf 19.00 addinxveen - Na een intensieve voor- flj'ding zijn de teams van badminton- b Regio Effekt/Aeolus vol goede Noed van start gegaan in de Bonds- competitie van de NBB en de Districts- competitie in het district Zuid-Holland, pi r«rSte seniorentearn van WBC Re- 5° tlfekt/Aeolus kwam vorige week ondag in de tweede speelweek van de ondscompetitie, voor de eerste maal ni !'e' 'n eerste speelweek ge ïnde wedstrijd tegen het 1 e team van Kewic wordt komende zondag in reuwijk gespeeld. Het eerste team van B(>|) q maakte tegen het 6e team van j u't Rotterdam een uitstekend nii butin 4e klasse landelijk met een ciil overwinning. Met dezelfde p :ers wei"d afgelopen zondag in i acker gewonnen van het eerste y®m van BC Pijnacker. c bl'de andere teams ging de districts- star®®'6 sePtember officieel van werd ,eerste twee speelweken en de hiernavolgende resultaten behaald. Week 1: Aeolus 2-Sio 8: 8-0; Flair 6- Aeolus 3: 5-3; Aarlanderveen 1-AeoIus 4: 2-6; Aigis 9- Aeolus 5: 4-4; Aeolus 6- Molenwetering 1: 8-0; Aeolus 7-Schutt- lewoude 4: 1-7; Flair 14- Aeolus 8: 7-1; Aeolus 9- Pijnacker 8: 4-4; Aeolus 10- CWP 3: 6-2. Week 2: Delft 7- Aeolus 2: 3-5; Aeolus 3- Saturnus '68 2: afgebroken bij een 4-3 stand; Aeolus 4- Veglo 5:6-2; Swety Day 1- Aeolus 5:8-0; Saturnus '68 5-Aeolus 6: 4-4; Merenwiek 9-Aeolus 7: 2-6; Aeolus 8- Bodelo 1:2-6; Excelsior 3- Aeolus 9:4- 4; Nationale Nederlanden 4- Aeolus 10: 2-6 sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. uag- en nacht bereikbaar onder nummer: 01821-1230 b.g.g. 2238 Meidoomstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Regio-Bleiswijk - Op zaterdag 10 okto ber wordt voor de eerste keer de ge combineerde Rottemeren-Kringloop gehouden. Het gaat hierbij om een 10 kilometer Rottemerenloop en de Kring loop met een lengte van een halve ma rathon. Daarnaast wordt voor de deel nemers tot en met 14 jaar een 2 kilome ter loop gehouden. De start en de finish zijn in groentevei ling "De Kring" in Bleiswijk. Het parcours ligt in het gebied rondom deze veiling. De Rottemeren-Kringloop is een geza menlijk initiatief van atletiekvereniging De Kieviten en de Stichting Kring pro motie. De eerste organiseerde al vele jaren de Rottemerenloop en om de naamsbekendheid van gebied De kring (driehoek Rotterdam. Gouda, Den Haag) te vergroten, is daar de Kring loop aan toegevoegd. Deelnemen aan de wedstrijd kost zeven gulden per persoon (t/m 14 jaar f 2,50). Alle deelnemers ontvangen een T-shirt en een tuinbouwattentie. Tevens zijn er verschillende prijzen te winnen, waaronder de Kringkoop en Rottemeren-wisselbeker. Deelnemers kunnen zich aanmelden op zaterdag 10 oktober tussen 12.00 en 13.45 uur in groenteveiling De Kring, Klappolder 1 Bleiswijk. Toeschouwers zijn eveneens welkom bij de wedstrijd. De toegang is gratis. Voor meer informatie kan overdag con tact worden opgenomen met Marianne van Benthem (tel. 01892 -40248/40725). Rijneveld- Sportvereniging "Na arbeid sport" in Benthuizen, houdt 'open les sen' op maandag 5 okt. van 17.00-19.00 uur; donderdag 8 okt. van 16.00-20.00 uur en op vrijdag 9 okt.r van 16.00-18.00 uur. Men is hartelijk welkom om te ko men kijken naar de gymnastieklessen voor de jeugd, zodat men een indruk heeft hoe het er op de lessen aan toe gaat. Maandag krijgt de demonstratie- groep van 18.00-19.00 uur les. Speciale aandacht wordt ditmaal gevraagd voor de jongensgymnastiek op vrijdagmid dag. Het eerste uur jongens van 6 t/m 8 jaar en daarna 9 jaar en ouder. Dit jaar geeft Carla Muyen les, geassisteerd door Joke Mets. Jongensgym is anders dan meisjesgym. Er wordt veel met de rekstok, brug en de ringen gewerkt en natuurlijk veel gesprongen. Als basis conditie- en krachttraining om de lenig heid, de kracht en de behendigheid te bevorderen. Waddinxveen - Het eerste achttal van de Waddinxveense damvereniging is de competitie van de Dambond Midden Holland goed begonnen. De damvereni ging Lisse werd met 10-6 teruggewezen. De uitslag had overigens beduidend hoger in het voordeel van de Excelsio- ranen kunnen uitvallen. Jeugdspelers Vincent van Es en Teun van der Krol wonnen beiden hun partij. Teun behaalde na een combinatie schijfwinst en zette daarna zijn tegen stander vast. Vincent had ook materi aalwinst geboekt en laveerde zeer be kwaam in een eindspel, waarin de te genstander ook op dam was gekomen, naar de volle winst. Piet Swart dwong middels positiespel schijfwinst af en legde daarmee de basis voor de winst. Piet Swart dwong middels positiespel schijfwinst af en legde daarmee de ba sis voor de winst. Tijmen den Ouden bleek ook nu weer een nuttige kracht voor het damteam van Excelsior en tekende eveneens winst aan. Adriaan Blom kwam ongeveer 12 zetten na de opening in een 20-om-20 stand terecht. In deze stand combineerde zijn tegen stander naar schijfwinst. Adriaan speelde sterk verder en wist het verlo ren materiaal te heroveren. In de eind fase werd in een gelijkwaardige stand remise overeengekomen. Henri Berg hout remiseerde ook met zijn tegen stander. Nederlagen waren er - zij het wat onnodig - voor Dick Dibbets en Teun Twigt. Dick stond veel sterker in zijn eindspel en nam onnodige risico's en dat betekende partij verlies. Teun Twigt had een voorsprong van 2 schij ven en leek duidelijk winst te pakken. Teun bleek echter het slachtoffer van spanning door tijdnood te zijn gewor den. In een vrijwel gewonnen positie verloor deze nestor van Excelsior door tijdsoverschrijding. OP de zaterdag 26 september en 10 oktober wordt in Waddinxveen de hal ve finale van het kampioenschap van Nederland voor pupillen (clubteams) gespeeld. Organisator en wedstrijdlei der is Escelsiors voorzitter Piet Swart. Van de 12 teams, waaronder een team van Exceisior-Waddinxveen, zullen de 4 hoogst geëindigde mogen deelnemen aan de finale, welke op 24 november in Lunteren worden gehouden. 48 Dammertjes namen afgelopen zater dag plaats achter de damborden, die waren opgesteld in centrum De Zuid- honk in Waddinxveen. Elke speler had per partij 30 minuten bedenktijd. Na de eerste speeldag (6 wedstrijden zijn er dan gespeeld) gaan de damver enigingen De Lier en De Kroonschijf uit Brandwijk aan de leiding met de goede score van 11 punten uit 6. Het Waddinx veense team, bestaande uit Dick Berg hout, Arie de Mik, Mourits van de Bosch, Robert de Jong en Martijn van Dijken, is met gedeelde 5e plaats nog niet geheel kansloos voor de finale. Opvallend is de uitstekende persoonlij ke score van Dick Berghout (11 punten uit 6 wedstrijden).

Hart van Holland | 1992 | | pagina 9