Foto's in het HART VAN HOLLAND Ontdek Latijns-Amerika opnieuw! Dieren in de aanbieding???? Plastische chirurgie Collecte Nierstichting De nieuwe weegbrug van Zevenhuizen Hulpactie Roemenië 25 jaar trouw aan vereniging Nieuw buitenspeelgoed voor peuters dankzij bedrijfsvoiieybaitoernooi Casema verlaagt tarief Cijfers onroerend goedbelasting The Amazing Stroopwafels in Op Moer Geen kinderpostzegels in Moerkapelle Klaveijastoernooi Koffiebar 't Praathuis Opbrengst collecte Geestelijk Gehandicapten WIM DE JONG Hart van Holland/7 oktober 1992 pagina 13 Diep geschokt hebben wij kennis genomen van het plotseling overlijden van onze beste vriend Toon en Wil Clasina Piet en Jo Wil Cor OSS-lid mevrouw A. Olieman- Oudijk krijgt zilveren KNGB-speld Let op de kleintjes....!!! Gepubliceerde foto's in Hart van Holland kunnen aan ons kantoor, Dorpsstraat 62a te Zevenhuizen, afgehaald worden a 5,-. Nabe stellen ten ook: na betaling van 7,50 ten de foto een week later afgehaald worden, (nabestellen tot uiterlijk een week na verschij ning). Foto's zijn af te halen vanaf donderdagmorgen na verschijning van Hart van Holland. Zevenhuizen-Moerkapelle: (nog) geen dure gemeente om te wonen Zevenhuizen-Moerkapelle - Wist u dat het, wat de onroerend goedbelasting betreft echt niet duur wonen is in Ze venhuizen-Moerkapelle en het dat ook (nog) niet wordt? De belastingtarieven zullen- als de raad er mee instemt- met ca. 8% worden verhoogd. Voor de on roerend goedbelasting betekent dat de gebruiker van 2,35 per 3000 nu naar 2,55 gaat. De eigenaar gaat van 2,95 naar 3,20. Een vergelijkbare gemeente als Zevenhuizen-Moerkapelle is b.v. Moordrecht. De OGB bedroeg daar in 1992 voor de gebruiker 4.90! per 3000. De eigenaar betaalde in 1992 6,12! De gemeente Rijneveld hanteerde in 1992 een tarief van 2,52 voor gebruiker en 3,20 voor de eigenaar. Wat de nieuwe tarieven voor 1993 voor Rijneveld wor den is niet bekend. In Boskoop was dat in 1992 4,67 en eigenaar 583. In Boskoop stellen B. en W.een inflatie-correctie van 3% voor, terwijl voor het sluitend maken van de begroting nog eens 1% nodig zou kunnen zijn. Waddinxveen hanteert een andere rekenwijze, geba seerd op oppervlakte. De gemeente Bleiswijk is- zo denken we- de gemeente met de laagste OGB-tarieven in de re gio: 2.20 gebruiker en 2,75 voor eige naar (1992). Moerkapelle - Op vrijdag 23 oktober treden The Amazing Stroopwafels op in dorps huis "Op Moer". Kaarten a f 12,50 zijn vanaf 12 okt. aan de bar van het dorpshuis te koop. Na afloop is er een vrij toegankelijk optreden van de band Featherbad. In Moerkapelle kwamen (buiten hun schuld) vorige week geen kinderen met kinderpostzegels langs de deur. Moerkapelle was één van de gemeenten, die door de schaarsheid aan materiaal, niet mee kon doen met de landelijke actie. Moerkapelle - In dorpshuis "Op Moer" wordt op dinsdagavond 20 oktober a.s. in verband met het 10-jarig bestaan, een klaverjastoernooi gehouden. Inschrijfgeld vijf gulden p.p. 1 consumptie is gratis. Aanvang 19.30 uur. Zevenhuizen - Op de agenda van koffiebar 't Praathuis, staat voor a.s. vrijdag 9 oktober een gospelavond met de gospeldrive-in "Flex", aanvang 20.15 uur. Iedere jongere vanaf 15 jaar is hartelijk welkom in het Hervormd Centrum. Moerkapelle - De opbrengst van de collecte voor Geestelijk Gehandicapten heeft in Moerkapelle 2177.05 opgebracht. Alle gevers en collectanten hartelijk dank! Moerkapelle - Op woensdag 14 oktober a.s. houdt de afdeling Moerkapelle van de ned. Bond van Plattelandsvrouwen weer haar maandelijkse bijeenkomst. Deze bijeenkomst wordt gehou den in dorpshuis "Op Moer" aanvang 20.00 uur. Dr. H.P.W. Boer uit Krimpen a.d. Ijssel spreekt die avond over plastische chirurgie'. Zevenhuizen-Oud Verlaat - Door de in woners van Zevenhuizen en Oud Ver laat is er 2994,75 bijeengebracht voor de Nierstichting. Alle collectanten en gevers worden hartelijk bedankt voor dit prima resul taat door collecte-organisatrice me vrouw D. Kruis. Zevenhuizen-Moerkapelle -De hulpac tie voor Roemenië, die gehouden werd in de week van 20 t/m 26 september is een succes geworden. Veel mensen hebben gehoor gegeven aan de vraag om een voedselpakket voor de mede mens in Roemenië te kopen. De Stich ting Kinderhulp Roemenië heeft in Ze venhuizen en Moerkapelle, een kleine 600 pakketten mogen ontvangen. Bijna iedereen heeft deze, volgens afspraak, op zaterdag naar de gereedstaande auto's van de SKW gebracht. Ook heb ben velen van de gelegenheid gebruik gemaakt om dekens, lakens, hand- en theedoeken in te leveren. De opbrengst van deze actie zal een lichtpuntje zijn in de lange, koude winter die in Roemenië weer voor de deur staat. Het konvooi zal, met o.a. de pakketten, op 6 november a.s. vanuit Moerkapelle met 12 vrachtwagens en 3 luxe wagens richting Roemenië vertrekken. Het be stuur van de Stichting wil graag ieder een bedanken, die heeft meegeholpen om deze actie te laten slagen. Vooral ook de diaconale hulp bij de organisa tie heeft hier zeker toe bijgedragen. Nogmaals hartelijk dank, het bestuur van de Stichting Kinderhulp Roemenië. Zevenhuizen - Een verraste mevrouw A. Olieman- Oudijk (66) kreeg woensdaga vond 30 september de zilveren KNGB-speld opgespeld van de voorzitter van de Zevenhuizense gymnastiekvereniging O.S.S. De heer P. Sips feliciteerde mevrouw Olieman in het bijzijn van de andere turnsters van de trimgroep, waarvan ook Janine Poot deel uitmaakt. Zij werd onlangs voor 25 jaar 'trouw' met een dergelijke speld beloond. Beiden ontvingen eveneens de plaquette van de vereniging en een bloemenhulde. Zevenhuizen - In de actieweek "Honger Hoeft Niet", is begin dit jaar opgegaan in de nieuwe vereniging voor Noord-Zuid Campagnes "InZet". Ook is er een actieweek van InZet, deze zal zijn in de week van 9 t/m 16 oktober. InZet stelt zich ten doel het beleid van overheid en bedrijfsleven te beïnvloe den om zo een verder gelegen doel te bereiken; verbetering van levensomstandigheden van de mensen in het Zuiden. InZet laat zich daarbij leiden door de overtuiging, dat levensverbetering 'daar' alleen kan door maatschappelijke verandering 'hier', waaraan iedereen kan bijdragen, het nieuwe InZet-logo, dat bestaat uit twee pijlen die in tegengestelde richting wijzen - van beneden naar boven en omgekeerd - geeft de achterliggende gedachte symbolisch weer: het Noorden zal terug moeten treden om een duurzaam leven in het Zuiden mogelijk te maken. De Wereldwinkel; Zevenhuizen-Moerkapelle zal in deze actieweek op 10 oktober weer op het Dorpsplein aanwezig zijn met haar produkten voor eerlijke handel. Met bijzondere aandacht voor de Max Havelaar koffie, die zeker meer soorten en smaken heeft dan menigeen zal denken. Men kan dan ook met deze koffie kennismaken door deze te proeven van 10.00 tot 14.00 uur, bij de kraam van de Wereldwinkel. Zevenhuizen - Kabelexploitant Casema verlaagt per 1 oktober de abonnement starieven voor kabeltelevisie en -radio. Deze aanpassing is het gevolg van de algemene btw-verlaging van 18,5% naar 17,5%. In de praktijk komt het erop neer dat de abonnementsgelden voor een volledig programmapakket gemiddeld 10 tot 20 cent per maand omlaag gaan, afhankelijk van het tarief dat in een bepaald kabelnet geldt., Gemeenten waarin Casema het kabelnet exploi teert zijn oa Rerpschenhoek en Zeven huizen. Zevenhuizen - Bestuur, leiding en peuters van peuterspeelzaal "De Zeven Dwergen"zijn uitermate verheugd over het nieuwe buitenmateriaal dat aangeschaft kon worden dankzij een gift van de organisatie van het Bedrijfsvoiieybaitoernooi te Zevenhuizen. De foto spreekt eigenlijk al voor zich: wagentjes, fietsjes, e.d. alles van goede en degelijke kwaliteit, vooreen optimale duurzaamheid. Omdat de peuterspeelzaal zelf heel zuinig aan moet doen en krap bij kas zit, zou nooit dergelijk buitenspeelgoed uit eigen middelen aangeschaft kunnen worden. Mensen die een 'gratis' jong poesje, konijntje of ander huisdier aanbieden via de 'kleintjes' dienen van het navolgende goede nota te nemen: Er bestaat de mogelijk heid dat uw 'aanbieding' afgehaald wordt door mensen van een organisatie die uw huisdier gebruiken voor b.v. dierproeven voor de cosmetica-industrie. Geef dus geen diertje mee aan iemand die u niet kent, of laat de persoon eerst het dier zien en vraag hem of haar het diertje later af te komen halen. Vraag om een telefoon nummer, zodat u mogelijkerwijs later naar de welstand van het dier kunt informe ren. Men neme hiervan goede nota Enkele bestuursleden van "De Weegbrug" VeeffH UJ^en Enkele weken geleden vond er een grote operatie plaats toen het Weeoh /an de nieuwe weegbrug' in Zevenhuizen geplaatst werd. De nieuwe noo n h® aan de Zuidplasweg naast het industrieterrein. Deze herfst wordt S gebruik gemaakt van de oude, nabij de kruising van de Dorpsstraat Noorde- Warsweg. Deze weegbrug verdwijnt.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 13