Hart van Holland - allerlei GASTOUDER Schrale troost Voorzichtige start De Gouwe Ambtsketen voor burgemeester van Hofka Sampermans: servicegericht vakmanschap Zevenhuizen-Moerkapelle Oud Papieractie De Nesse vliet r WINKEL RUIMTE Het Gastouderbureau Zevenhuizen-Moerkapelle pagina 14 Hart van Holland/7 oktober 1992 Helena van Rijn - de Knegt Bandenexpert Werkwijze Actie Ja, want nu is de keus nog het grootst Heb jij je kerstkaarten ook al zo vroeg besteld? Bestel uw kerstkaarten tijdig DRUKKERIJ ELGERSM Dorpsstraat 62a - Zeven i i i i GEZOCHT: in Zevenhuizen/ Moerkapelle Reacties onder nummer 480/2 van dit blad zoekt kontakt met een in Zevenhuizen (omgeving de Beuk) die op maandag, woensdag, donderdag en vrijdag 2 jongetjes (1 en 2,5 jaar) wil opvangen van 13.00-17.30 uur. Burgemeester A.W. Lips draagt, als p burgemeester van Zevenhuizen, tij- 8 dens 'officiële' gelegenheden, een j ambtsketen. Die draagt hij b.v. als hij 1 ergens de gemeente vertegenwoordigt 1 en als spreker optreedt, maar ook als hij voorzitter is van een vergadering g van de raad; bij openbare optredens. 1 Vorige week droeg hij voor het eerst de 1 nieuwe ambtsketen van de gemeente S Zevenhuizen-Moerkapelle tijdens de j gemeenteraadsvergadering. Om kosten te besparen werd slechts f een nieuwe penning met het nieuwe I gemeentewapen van Zevenhuizen- f Moerkapelle aangeschaft. De zware zil- I veren ketting is die van de voormalige gemeente Moerkapelle. De oude ketting van Zevenhuizen: een goedkope stalen ketting, plus penning met wapen van Zevenhuizen, blijft bewaard in de oudheidkundige hoek op de boven- etage van het gemeentehuis, evenals de penning van de voormalige gemeente Moerkapelle. I doorCorrie Van Nierop. over haar vijf uur durende retourreis met het openbaar vervoer van Zevenhuizen naar Den haag (v.v.) In Den Haag daar woont mijn broer en die broer was jarig. (Niet het zoontje van de graaf), bij hem ging ik op visite, gebruik makend van het openbaar ver voer, met een genote, een reisgenote zogezegd. Van die reis heb ik nou niet echt geno ten. Wetende dat die afstand per auto af te leggen is in tijd van drie kwartier, maar met de ons aangeprezen vervoer smogelijkheden twee en een half uur gemoeid zijn, wachttijden inbegrepen, dan zou je het vertikken om je op die manier te verplaatsen, toch... Vanuit ons laatste vervoermiddel had den we nog 'minuut of tien te lopen naar het huis van het feestvarken, omdat we al zo lang onderweg waren- en dames niet achter een boom kunnen gaan staan - had inmiddels 'hoge nood' zich aangediend. 'Oef', hoorde ik puf fend naast me, wat moet ik nodig', omdat ik met haar meevoelde en er daar trouwens geen bomen stonden, bleef er niets anders over dan met haar mijn pas te versnellen, met als schijn beeld voor ogen 's- broers kleinste ka mertje. Huis in zicht, redding nabij. Ons werd vriendelijk opengedaan door de jarige himself. We stapten haastig binnen en plots klonk dreigend waar schuwend vanuit de kamer: 'Denk-ie d'r effe om, d'r wordt hier niet gepist!' Ook dat nog..., en we moesten zo nodig, na van de schrik bekomen te zijn viel het alles mee; we mochten. De snauwende berisping gold een ner veus viervoetertje, dat de neiging heeft een plasje te plegen zodra er vreemd volk over de vloer komt. Ontladen en opgelucht begaven we ons na enkele minuten tussen de koffiedrin kers, waar wij ons verder ontluchtten, maar nu van ons overvolle gemoed. Twee en een half uur reizen met bus en trein over wat we met de auto een 'kip- pestukje' noemen, en terug stond ons hetzelfde te wachten. Vijf uren reizen retour Zevenhuizen- Den haag. En dat wachten overal hè... dat wachten. Trein net weg bij de over stap, bus net weg... De gastheer zette ons een bakje troost voor; de enige troost die hij ons in dit geval kon schenken. slag een zilveren plak in 2.33.1. Nog een zilveren medaille-plaats was er voor Christiaan de Groot die op de 100 m vlinderslag bij de jongens '74 in 1.00.9 als tweede aantikte. Tenslotte pakte Jan-Willem v.d. Hoek op de 100 m vrije slag een gouden plak in 0.53.1 en een bronzen medaille op 200 m rugslag die hij in 2.12.8 aflegde. Waddinxveen -Boskoop - Op zondag 4 oktober jl. hebben de zwemmers en zwemsters van de Gouwe hun debuut in de landelijke A-competitie gemaakt. In het zwembad de Zijl te Leiden traden de pupillen van trainster Trudy Ver meulen voor het eerst in het strijdperk tegen A.Z. P.C. uit Amersfoort, Nau tilus uit Dordrecht, en L.Z.'86 uit Lei den. Nog niet geheel op volle sterkte leverde de Gouwe toch een aantal uitstekende prestaties, vooral op de individuele nummers scoorden de zwemmers hoog, op de estafette onderdelen ble ven de prestaties nog wat achter. Als eerste behaalde Antoine Calis in de groep '76 een bronzen medaille op de 400 m vrije slag in 4.28.9. Bij de meisjes '80 leverde Inge v.d. Schrier een aantal uitstekende presta ties. Zij pakte goud op de 200 m wisselslag in 2.42.1 en een zilveren medaille op de 100 m. vrije slag in 1.08.0. Bij de jongens in de groep '80 verover de pascal Holleman op de 200 m vrije Bedroefd geven wij U kennis dat de Here, voor ons toch nog onverwachts, tot Zich heeft genomen onze lieve zorgzame moeder, oma, zuster, schoonzuster en tante weduwe van Jan van Rijn op de leeftijd van 75 jaar. Arie en Maartje Leona en Barend Sandra Klaas en Elly Randy Manuela en Bert en verdere familie. Dordrecht, 5 oktober 1992 T. van Poortvlietstraat 25 Correspondentie-adres: Troelstraweg 240, 3317 TM Dordrecht. Geen bloemen. Gelegenheid tot condoleren: vrijdagavond van 19.00 tot 19.30 uur in het rouwcentrum aan de Kon. Wilhelminastraat 42-50 te Dordrecht en na de begrafenis in de "Essenhof". De begrafenis zal plaatsvinden zaterdag 10 oktober, 11.00 uur vanuit de aula van de "Essenhof" aan de Nassauweg 200 te Dordrecht op de begraafplaats aldaar. Wanneer U de begrafenis wilt bijwonen, verzoeken wij U 10.45 uur aanwezig te zijn in de "Essenhof". Waddinxveen - Gerritsen van der Hoop Autobanden B.V., sinds 3 jaar gevestigd op bedrijvenpark Coenecoop in Wad dinxveen, is overgenomen door ban denspecialist Hofka Sampermans, met overkoepelend de gigantische banden specialist de Duitse Stinnes Reifen- dienst. Met deze overname is een ver dere stap gezet ter aanvulling van het Europese wegennet. Er zijn thans zo'n 200 vestigingen in heel Europa. "De organisatie is de grootste onafhankelij ke bandenspecialist in Europa, met meer dan 30 vestigingen in Nederland. Het centrale hoofdkantoor staat in Bre da. Het is tevens de grootste organisa tie die dankzij de pech-service-kaart 24 uurs service biedt op bandengebied. Vrachtwagenchauffeurs kunnen zon der geld op stap door heel Europa en bij pech gebruikmaken van het service- passysteem. Niet alleen transportbe drijven, maar ook autorijscholen, bus vervoerbedrijven, taxibedrijven e.d. kunnen een dergelijke pas aanvragen. Buiten de landsgrenzen kan men bij bandenpech naar één centraal num mer in Europa bellen... Voor Nederland geldt: Zeven dagen per week is er een centraal telefoonnum mer in Spijkenisse (01880-12112) be reikbaar waar de chauffeur van een vracht-of bestelwagen of een autobus, naar toe kan bellen. Hier worden vra gen gesteld als: Wat heb je voor pech? Waar sta je? Hoe ben je bereikbaar?' Vanuit de dichtstbijzijnde vestiging wordt er vervolgens een service-unit op pad gestuurd die, voorzien van nieu we banden, ter plaatse gaat helpen. Vanmiddag,is onze service-wagen uit Waddinxveen opgeroepen ter assisten tie door de centrale. Ergens in de omge ving van Leiden op de A4 heeft een truck een klapband. Binnen een half uur kan deze service-unit, voorzien met de benodigdheden om het euvel te ver helpen, wegrijden". De heerB. v.d. Heide (Bram), zwaait al zo'n anderhalf jaar als vestigingsleider de scepter van dit Waddinxveense fili aal en heeft maar liefst meer dan 23 jaar ervaring in 'banden'. Hij ervaarde de explosieve groei van de Waddinxveense vestiging van Hofka Sampermans als regionale 'bandenspe cialist', in die korte periode. Hoe hard en vakkundig er gewerkt wordt en op welke service-gerichte wij ze klanten geholpen en geadviseerd worden, bleek vrijdagmiddag tijdens ons bezoek. Twee grote trucks elk met oplegger, met een 50 ton container, beide geladen, moeten gedeeltelijk van nieuwe banden worden voorzien. De wagens zijn eigendom van een groot Montfoorts transportbedrijf dat vaste klant is in Waddinxveen. Gelukkig is Hofka (voorheen Gerritsen van der Hoop) voorzien van alle technische hulpmiddelen die het 'handenwerk' versnellen. Hoewel ze zelf vinden dat ze de routine missen om een snelheidsre cord te breken, worden de wielen vak kundig onder de wagens gehaald, de banden er afgewipt en gecoverde ban den, met gebruikmaking van technisch vernuft, in een handomdraai weer om de velgen gelegd en vervolgens geheel automatisch met een drukregelaar van lucht voorzien en op spanning ge bracht. De eerste truck kan met deze vier banden, weer 200.000 kilometers rijden. De tweede chauffeur heeft iets minder haast, want de computer in de haven is op hol geslagen en nu weet hij niet waar zijn vracht afgeleverd moet worden. Of hij nu hier wacht of in Rot terdam... V.d. Heide laat het banden verwisselen dan ook even over aan zijn collega, om Hart van Holland en 'en passant' klanten die voor nieuwe ban den komen, prijsopgaaf willen e.d., te woord te staan. Opvallend geluid is de vraag om 'korting', een bekend feno meen, want Hofka Sampermans geeft korting. Deze is echter al in de prijs doorberekend... (de prijzen van alle bekende merken worden per computer in een handomdraai 'uitgedraaid'.) En hoe de prijzen liggen blijkt uit de ge laatsuitdrukkingvan een informerende dame, dat spreekt boekdelen... Een aangenaam prijskaartje dus voor haar vier nieuwe banden, waarbij neutraal advies klinkt over bandenmerken. V.d. Heide zegt even later tegen ons, dat Hofka zelf een uitstekende eigen merk- band verkoopt, namelijk Power 2000 afkomstig uit de Bridgestone/Fireston- efabriek). "Een perfecte band, goed koop en duurzaam". Terwijl intussen een eigenaar van een Mercedes van andere tweedehands banden wordt voorzien 'ik verkoop m'n auto, maar de banden kwamen niet door de keu ring. Kijk maar afgesleten), een bestel wagenchauffeur banden af komt halen en een Zevenhuizenaar het geduld op brengt om even te wachten, staat de vestigingsleider ons te woord.... Van der Heide toont dat Hofka zowel bandjes van 8 inch (een klein wieltjedat o.a. onder een veegmachine van een gemeente zit) verkoopt als banden tot 25 inch, voor shovels en kranen. Particulieren, transportbedrijven, ex pediteurs, bedrijven die rijdend mate rieel hebben: in toenemende mate we ten zij de weg naar Coenecoop te vin den waar Gerritsen van der Hoop ge vestigd is, welke thans Hofka Samper mans heet. "We houden deze week actie en hebben tal van aanbiedingen. Automobilisten, vrachtwagenchauffeurs, taxibestuur ders, rijschoolhouders en wat dies meer zij kunnen bij ons voor meer dan alleen maar banden terecht. We testen niet alleen schokdempers, we vervan gen ze ook, verkopen accu's, licht meta len velgen (wielen) voor alle type auto's (ook 4x4) en zoals al genoemd, banden in alle soorten, maten en kwali teit. In de Nederlandse bandenmarkt, die steeds meer door fabrikanten (Mi- chelin) wordt beheerst, vormt Hofka Sampermans een uitzondering. Bij het bedrijf staat men garant voor onafhan kelijkheid, een voorwaarde voor het juiste advies.... En dat is echt niet uit de duim gezogen.... de cliëntele is uiterma te tevreden en wij waren getuige van inzet, service, specialisme, kennis van zaken, klantvriendelijkheid en vakman schap Hofka Sampermans... zie advertentie. Oud Verlaat - A.s. vrijdag en zaterdag wordt er door De Nessevliet weer een oud papier actie gehouden. Inlichtingen: Stichting Gastouderbureau Tel. 01828-19591 (ma t/m vrij. van 9.00-11.00 uur.)

Hart van Holland | 1992 | | pagina 14