Boskoop Waddinxveen Feest voor Stibos tèfilf Politieberichten Waddinxveen Kerkdiensten Kerkdiensten Open dag Jodokus Uitvoering Concordia Ontmoetingskerk Thema-avond Platform gehandicapten Katholieke Officiële opening Vrouwenvereniging Kinderdagverblijf Bijbelclub Samenwerking in nieuw kantoor Humanitas Sjoelavond Zuidhonk NCVB-avond over "New Age" Agenda Praathuis Hart van Holland/7 oktober 1992 pagina 19 2-jarig bestaan Kinderdagverblijf Jodokus Mijlpaal voor Stibos Project Spoelwijk Stibos Kinderdagverblijf Waddinxveen zondag 11 oktober Boskoop zondag 11 oktober Den^at^' 10'0° UUr ÖS' Glastra Waddinxveen - Het gaat goed met kinderdagverblijf "Jodokus" te Waddinxveen. Dit particuliere kinderdagverblijf heeft zaterdag 10 oktober, zoals ook landelijk gebeurt, een 'open dag'. Van 14.00 tot 17.00 uur staan de deuren van "Jodokus" aan de Mercuriusweg 4 in Waddinxveen open. Welkom zijn bedrijven, aanstaande ouders en andere belangstellenden. Er is een voor dit 'open huis' een specifiek infopakket samengesteld. Jodokus viert zaterdag en passant het 2-jarig bestaan en is er trots op dat de eerste twee bedrijfspiaatsen verkocht zijn aan Digital per 1 oktober. Een andere mijlpaal waar naar uitgezien wordt is de 100ste inschrijving. Waddinxveen - Muziekvereniging Concordia te Waddinxveen houdt vrijdagavond het Najaarsconcert in de Ontmoetingskerk, aanvang 20.00 uur. Aan dit concert werken mee het harmonieorkest en het slagwerk-ensemble. Waddinxveen - "Gehandicapt en toch zelfstandig" is het thema van een avond die georganiseerd wordt door het "Platform Gehandicapten Waddinxveen". Op deze avond zal een video-film worden vertoond: 'aangepast maar zelfstandig'. Tevens zullen een ergotherapeut en een verpleegkundige de aanwezigen informeren over alle soorten van mogelijkheden op dit gebied. De thema-avond wordt gehouden op maandag 12 oktober om 20.00 uur in "De Boog" aan de C. Huygenslaan 2 Waddinx veen. De avond is gratis toegankelijk. Wie vervoersproblemen heeft kan voor 9 oktober bellen naar 13243.(Alleen binnen Waddinxveen) Aanrijdingen: Bij een aanrijding op de kruising van de Kanaalstraat en de Stationstraat raakten twee voertuigen beschadigd. Een auto die, rijdende over de Kanaalstraat linksaf de Stationstraat in wilde rijden, werd aangereden door een tegenligger. Op de Beethovenlaan werd op 1 oktober een bejaarde vrouw aangereden door een passerende fietser, toen zij de straat wilde oversteken. Door de aanrijding kwam de vrouw ongelukkig ten val en is met verm. een gebroken heup opgenomen in een Gouds ziekenhuis. Inbraken en diefstallen: Op 27 sept. is getracht in te breken in een kantine aan de Sniepweg. De daders probeerden via het dak toegang tot het gebouw te krijgen. Het bleef bij een poging. Uit een tuinhuisje aan de Stationstraat werd een mes ontvreemd. Een deur van het huisje werd opengebroken. Diefstal (brom)fietsen: 27 sept.: Zuidplaslaan; bruine Batavus damesfiets; 28 sept. Station Noord: zwarte Gazelle opoefiets; 30 sept. Sniepweg (zwembad) oude zwarte herenfiets met naafversnelling; 2 okt. Groensvoorde: zwart/groene dames fiets onbekend merk; 2 okt: Dreef: zilverbrijze damesfiets onbekend merk; 2 okt: Sniepweg: zwarte Nishiki mountainbike; 3 okt: NS station: zwarte Union opoefiets; 3 okt: NS Noord: zwarte Gazelle damesfiets; 4 okt.: P. Zuidlaan: witte kinderfiets m gekleurde ringetje in spaken; Aangetroffen (brom)fietsen: 27 sept: Sniepweg: groene Royal de Luxe damesfiets; 28 sept: Waddepad: bruine Gazelle kinderfiets; 4 okt: Nicolaaserf: zwart/witte Mercuris damesfiets; 4 okt: Nicolaaserf: groene Amsterdam damesfiets; 4 okt: Passage: bruine Vico herenfiets. Op klaarlichte dag werd op 30 sept. ingebroken in een woning aan de Brugweg. Men wist via de achterzijde van de woning binnen te komen. Uit de woning werd geld ontvreemd. Evt. getuigen worden verzocht contact op te nemen met de politie. Later in de week, op 2 okt. werd ingebroken in een woning aan de Beethovenlaan. Ook hier wist men via de achterzijde het pand te betreden. Er werd apparatuur uit de woning meegenomen door de daders. Uit een kelderbox aan de P. Zuidlaan is een hangklok weggenomen. Vermoed wordt dat men met gebruikmaking van een valse sleutel in de kelder is gekomen. In de nacht van 3 op 4 okt. is ingebroken in een transportbedrijf aan de Staringlaan. Men wist een deur te forceren waarna men het bedrijf doorzicht. Een nog onbekende hoeveelheid meubels werd ontvreemd. Vermoedelijk zijn deze ver voerd met een vanuit het bedrijf gestolen bestelauto. Overig nieuws: Brandje: Brandweer en politie rukten op 28 sept. uit voor een brandmelding in een woning aan de Lijsterbesstraat. Eenmaal ter plaatse bleek de 'brand' zeer mee te vallen. De bewoonster was het broodrooster vergeten waardoor het brood verbrandde. Het begin van de brand werd door de bewoonster zelf geblust zodat de brandweer niet meer in actie hoefde te komen. Controle's weer naar school: In het kader van de actie "Wij gaan weer naar school" heeft de Waddinxveense politie ook deze week weer controles uitgevoerd op het rijgedrag van de schoolgaande jeugd. Gecontroleerd werd op 29 sept. op het Kon. Wilhelminaplein en op 2 okt. op de Sniepweg (fietsoversteek nabij Bibelot). Op het Kon. Wilhelminaplein werden in totaal 15 overtredingen geconstateerd in een tijdbestek van een kleine drie kwartier. Een groepje van zeven scholieren presteer de het om in zijn geheel door het rode licht te rijden. Twee automobilisten die eveneens weinig oog hadden voor het rode licht, werden op kenteken bekeurd en krijgen de bekeuring via de post thuisgestuurd. Peuter verdronken: Op 25 sept. werd in het water langs de Gerstakker een 3-jarig jongetje aangetroffen dat te water geraakt was. Omstanders zijn in afwachting van een ambulance begonnen met reanimatie, waarna het kind in kritieke toestand werd vervoerd naar het Bleulandziekenhuis en later naar het Wilheimina kinder ziekenhuis te Utrecht. In dit ziekenhuis is de peuter ten gevolge van dit ongeval op 28 sept. overleden. Krabben: De afgelopen weken zijn een aantal krabben in Waddinxveen aangetrof fen. Ook deze week kreeg de politie weer twee meldingen van gevonden krabben. Ditmaal op de Schielandwegen de Kanaaldijk. In alle gevallen bent de politie de dierenambulance voor het verwijderen van deze waterdieren. Zoals misschien inmiddels bekend is, komen de krabben mee met zeeschepen. Eenmaal terecht gekomen in zoetwater gaan deze zeedieren op zoek naar zoutwater en verdwalen daarbij nogal eens. Het personeel van de dierenambulance gaven de tip om de krabben niet of zeer voorzichtig op te pakken. De scharen van de dieren kunnen namelijk tot op het bot in de vingers en handen dringen! Vreemdelingencontrole: Op 1 okt. heeft de politie i.s.m. de Dienst Inspectie Arbeids verhoudingen (D.I.A.) uit Rotterdam een vreemdelingencontrole uitgevoerd bij een aantal Waddinxveense bedrijven. Bij het aantreffen van mogelijk illegaal in Nederland verblijvende en/of werkende personen draagt de politie zorg voor afhandeling op grond van de Vreemdelingenwetgeving. De D.I.A. houdt zich bezig met div. administratieve verplichtingen waaraan door de mogelijke werkgevers zou moeten zijn voldaan voor het in dienst hebben van werknemers. Bij bedrijven aan de G. van Dort Kroonweg werden drie mannen aangetroffen waarvan er een werkte terwijl hij een uitkering van het GAK genoot en de tweede alleen in het bezit bleek van een verblijfsvergunning voor studiedoeleinden. De derde bleek illegaal en wordt door de Waddinxveense politie het land uitgezet. In een bedrijf aan de Zesde Tochtweg werden vier verm. illegale werknemers aangehouden. Drie mannen zijn overgedragen aan de Vreemdelingendienst Den Haag omdat zij daar woonachtig zijn. De vierde persoon, een vrouw, wordt ook door de Waddinxveen se politie uitgezet. Vet op rijbaan: In de namiddag van 1 okt. zorgde een hoeveelheid verloren kippevet, vermengd met water en olie voor grote vertragingen voor het verkeer op de Henegouwerweg. De rijbaan bleek over een lengte van ca. 2,5 km. besmeurd met de gladde substantie. De brandweer heeft het wegdek schoongespoten en de prov. waterstaat heeft zand gestrooid. De stremming duurde van 16.00 tot 20.00 uur en zorgde voor grote vertragingen tijdens de avondspits. Winkeldievegge: Op 2 okt. is een uit Gouda afkomstige vrouw aangehouden ivm een door haar gepleegde winkeldiefstal. In een zelfbedieningszaak aan de Kerkweg Oost dacht zij er vandoor te kunnen gaan met zes pakken koffie.Winkelpersoneel betrapte de vrouw. Diefstal auto: In de avond van 3 okt. werd met een personenauto getankt zonder betaling bij het benzinestation aan de Dreef. Later in de avond werd de bewuste auto in Gouda aangetroffen en kon de bestuurder worden aangehouden. Controle in de auto bracht aan het licht dat de bedrading was doorverbonden. Uit contact met de eigenaar van de auto bleek dat de auto tussen vrijdag- en zaterdagavond vanaf de Vondellaan was ontvreemd. De eigenaar had de diefstal tot de komst van de politie nog niet bemerkt. De Goudse politie heeft de zaak verder in onderzoek. Vernielingen: In het weekend van 27 sept. zijn een drietal op de Bosb. Toussaint- singel geparkeerde auto's bekrast met een onbekend scherp voorwerp. Gevonden: dameshorloge; div. sleutels; spijkerjack; div. portemonnees; lapjeskat met vlooienband; fietspomp; blauwe sweater; zwarte bijbel. Verloren: div. sleutels; div. portemonnees/portefeuilles met geld en/of beschei den; handelaren (groene) kentekenplaat; afvalcontainer met sticker; gouden bedeltje; honderiem; rijbewijs; gouden armband; zwart/beige herdershond; goud- kl. oorbel; drie zonnebrillen. 1 Boskoop-Hazerswoude - Door wethouder mevrouw drs. H.C.M. van de Wete ring werd vrijdagmiddag in restaurant "Florida" het startsein gegeven voor het toekomstige uitbreidingsproject voor de boomkwekerij in Boskoop, "Spoelwijk". Een uur later vond een andere officiële handeling plaats op het ITC- terrein: lokatie Stibosplein waar het kantoor van Stibos (voorheen in Waddinx veen gevestigd), geopend werd. Mevrouw E.G. Verlare-Meeuse, echtgenote van de heer J.M. Verlare, (de eerste) secretaris van Stibos tot aan zijn overlijden in 1990, plantte samen met de heer H L. Draijer, bestuurslid van Stibos, een 'leilinde'. (In totaal staan er nu drie leilindes.) Dit nadat mevrouw Verlare het opschrift met betrekking tot deze handeling, onthuld had. Genodigden verplaatsten zich met twee bussen van Westnederland van Florida naar het ITC-terrein v.v. naar het Stibosplein wat voor niet-ingewij- den een zoekplaatje is, vanwege de lig ging achter een grondoverslagbedrijf waar enorme bergen grond liggen.... Voor Stibos was de ingebruikname van het kantoor, een mijlpaal in haar ge schiedenis. Immers, nog niet zo heel lang geleden werd er sterk aan getwij feld of Stibos wel bestaansrecht had. Gelukkig is daar de laatste vier jaren verandering in gekomen. Verschillen de boomkwekerij-projecten konden met succes worden afgesloten. Eén en ander werd door de Stibosvoorzitter toegelicht, zoals de burgemeester Smitwegin Hazerswoude; Berkenbroek en Elzenbroek in Reeuwijk, Alfensvaart Waddinxveen - Op woensdag 14 okto ber gaat de Bijbelclub van start in op Machtelderf 20 in Waddinxveen, aan vang 20.30 uur. Deze wordt lx per maand gehouden. Er worden antwoor den op verschillende levensvragen ge zocht aan de hand van de Bijbel en op vragen zoals 'wat voor boek is de Bijbel staat er in de Bijbel iets over jezelf, staat er iets in over onze toekomst? enz. De Bijbelclub wordt bij iemand thuis gehouden, waarbij over het on derwerp "Liefhebben" gesproken wordt, ledereen is welkom. Inl. tel. 01828- 11595 of 10640. Waddinxveen - Tussen Vlietland make laardij o.g. in Gouda en Vink Verzeke ringen in Waddinxveen is een- voor de consument interessante vorm van- sa menwerking opgebloeid. De onderne mingen openden op 1 oktober een ma kelaarskantoor in het nieuwe and van deVinkgroep aan deZuidpalslaan 19 in Waddinxveen. in Boskoop en Oostgeer in Hazerswou de. "En zeker niet te vergeten het over slagterrein met kantoor wat we straks openen en vervolgens het project "Mo- lenkolk", dit 25 ha. grote project is kort geleden voltooid". Spreker deelde me de dat hier reeds 17 boomkwekerij-be drijven konden worden gevestigd en er nog plaats is voor drie bedrijven. "Van het totaal aantal van 17 zijn er vier kleine bedrijfjes van jonge startende kwekers. Stibos wil hiermee ook vol doen aan één van haar doelstellingen: dat is ruimte geven aan jonge, starten de ondernemers". Stibos verwacht dat jonge, hier startende kwekers, over enkele jaren de overstap zullen gaan maken naar een grotere kavel. Vandaar dat hier de naam 'doortromersproject' aan is gegeven. Uniek in dit project is de samenwerking tussen de kwekers Blom en Van Egmond, die samen een sloot tussen hun bedrijven gaan gebruiken Boskoop - Dinsdag 13 oktober is er weer een klaverjasavond bij de katholieke Vrouwenbond in Boskoop. De avond wordt in de parochiezaal gehouden en om 19.45 uur staat de koffie klaar. Boskoop - De agenda van het praathuis in Boskoop ziet er als volgt uit: woens dag 7 okt.: blokfluitles v.a. 17.30 uur; klaverjassen aanvang 20.00 uur. Donderdag 8 oktober Y oga om 9.15 uur; 13.00 uur taalles; 15.30 uur blokfluitles; 17.30 uur aanv. muzieklessen; bridgen om 20.00 uur; yoga om 20.45 uur. Vrijdag 9 oktober Tienersoos 20.00 uur Maandag 12 oktober: Teken-en schil derles jeugd 16.00 uur; volksdansen tie ners 18.30 uur; cursus tekenen/schilde ren 19.30 uur; vergadering tienerwerk groep om 20.30 uur. Dinsdag 13 okt.: Muzieklessen v.a. 13.00 uur; volksdan sen volwassenen en kinderen v.a. 13.30 uur; cursus tekenen/schilderen 19.30 uur; bridgen 20.00 uur. Woensdag 14 okt: Taalles buitenl. vrouwen 9.00 uur; cursus Engels v.a. 13.00 uur; kinderacti viteiten 13.30-15.30 uur Wekelijkse blokfluitles zie 7 okt. Woensdagavond 14 okt. is er prijsklaverjassen 20.00 uur. als wateropvangbassin. Notaris Van Breugel uit Hazerswoude heeft samen met Stibos de juridische constructie hiervoor ontwikkeld. Het project Spoelwijk is het toekomsti ge uitbreidingsproject voor de boom kwekerij in Boskoop. De uitvoering zal in meerdere fasen plaatsvinden. De eer ste fase, waarmee vrijdagmiddag is ge start, is 7 ha. groot. Hierin zullen drie bedrijven gevestigd worden. In de toe komst is er in dit gebied ca. 35 ha. beschikbaar als uitbreiding. Het noor delijke gedeelte van het gebied is uiter mate geschikt voor pot- en container teelt. De grond is daar zeer draagkrach tig en de kavels hebben een ideale vorm. Dit gedeelte zal aansluiten op het eerdere Stibos-project 'Alfensvaart', waar o.a. het voorbeeldbedrijf van Van der Starre is gevestigd. Het project 'Spoelwijk' zal door Stibos ook worden voorzien van riolering, het is de eerste keer dat Stibos een project van riole ring voorziet, het project wordt uitge voerd in nauwe samenwerking met Inogem BV uit Den Bilt, een specialist op het gebied van de ontwikkeling van tuinbouwprojecten. Stibosplein is op 1 september 1991 in gebruik genomen. Het plein is bedoeld als overslagterrein voor boomkweke- rijprodukten. Kwekers en handelaren zetten hier hun planten in de open lucht neer. De planten worden door de ko pers op een hen passend tijdstip daar na opgehaald. Vaak vindt ook overslag van de éne op de andere vrachtwagen plaats. Tot nu toe betrof dit voorname lijk handelsverkeer van en naar kwe kers en handelaren buiten het sierteelt centrum Boskoop. Stibos zou graag al het handelsverkeer in het centrum Boskoop op deze wijze centraliseren. Dit plein is daartoe een eerste aanzet. Export-boomkwekerij Draijer BV uit Heemstede heeft als eer ste voor dit doel binnenruimte gehuurd op het Stibosplein. De opzet van dit gebouw is zodanig, dat meerdere units er aan vast gekoppeld kunnen worden. De voorzieningen in het kantoor staan ook ter beschikking van de gebruikers van Stibosplein. De werkzaamheden van Stibos zullen voortaan eveneens vanuit dit kantoor plaatsvinden. Waddinxveen - Op 10 oktober a.s., de landelijke 'open dag voor kinderop vang' zal het kinderdagverblijf van Stichting Kinderopvang Humanitas, of ficieel geopend worden door wethou der P. van Schie. Het dagverblijf, wat tot nu toe door veel inwoners van Wad dinxveen 'de Bonkelaar' wordt ge noemd, zal dan een nieuwe naam krij gen. Na de officiële opening en de ont hulling van de naam, zijn er leuke acti viteiten voor de kinderen te doen, zoals een ballonnenwedstrijd, schminken, e.d. Buiten zal een echt treintje voor de kinderen rijden. Tevens is er gelegen heid om het gebouw te bezichtigen. Alle belangstellenden zijn van harte welkom om een kijkje te nemen. Ook voor bedrijven is dit een gelegenheid om kennis te maken met de kinderop vang. De opening is tussen 11.00 tot 13.00 uur. Inl. tel. 01828- 17272. Het kinderdagverblijf aan de Beuken hof 5, is 10 augustus jl. van start gegaan met de opvang van kinderen in de leef tijd van 0 t/m 4 jaar. Binnen enkele weken begint de opvang van kinderen van 5 t/m 12 jaar. Deze groep kan elke werkdag na schooltijd en in de vakan ties worden opgevangen. Waddinxveen - Op vrijdagavond 9 okto ber a.s. wordt weer, zoals op iedere tweede vrijdagavond van de maand, een sjoelavond in het wijkgebouw "Het Zuidhonk" gehouden. Aanvang 20.00 uur. Er wordt gespeeld met twee perso nen per bak. Men sjoelt 10 beurten over vijf verschillende sjoelbakken en de kosten bedragen f 2,50. Zoals gewoon lijk staat tijdens deze avonden de gezel ligheid voor en is er genoeg pauze voor een hapje, een drankje en een praatje met de overige deelnemers. Herv. Kerk Immanuel 10.00 uur ds. A.A. van Houwelingen 17.00 uur ds. C.B. Roos Getref.Vrijgem.Kruiskerk 8.30 en 14.45 uur ds. L.S.K. Hoogendoorn (verder geen opgave) Waddinxveen - De afdeling Waddinx veen van de Nederlandse Christen rouwenbond, vergadert woensdaga vond 14 oktober om 19.45 uur in "De noeksteen" aan de Esdoornlaan. s. Bongers uit Waddinxveen zal deze jjvond spreken over "New Age". eze lezing is bedoeld om nadere infor matie te verstrekken obver dit onder- WerP- Inl. tel. 01828-18549. Ti Geref- 9.30 en 17.00 uur ds. M.J. posting

Hart van Holland | 1992 | | pagina 19