Gemeente Zevenhuizen Moerkapelle tfoh Dooi CjbtiÜi Hktotje TIPS DE KLANT IS KONING Kerkdiensten EEN BETER MILIEU BEGINT BIJ JEZELF Tweede lustrum dorpshuis "Op Moer" Kinderboekenweek 1992 Ontwerp-beschikkingen Hinderwet Info poliovaccinatie Plaatsen romneyloods Bredeweg 22 te Moerkapelle pagina 4 Hart van Holland/7 oktober 1992 Naam: Adres:. Plaats: uitsluitend voor particulieren max. 4 regels plaats in elk vakje één letter of leesteken tussen twee woorden één vakje open laten! Zevenhuizen-Moerkapelle zondag 11 oktober I Activiteiten bibliotheek Zevenhuizen 3urgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moerkapelle; gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend dat zij voornemens zijn op de aanvragen van: Gutteling B.V., om een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten en in werking hebben van een inrichting voor de fabricage van kunststof slangen, gelegen aan het adres Bredeweg 26 te Moerkapel le de heer J. Scholten, voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning ingevolge de Hinderwet voor een pluimveebedrijf, gelegen aan het adres Knibbelweg 85 te Zevenhuizen oositief te beschikken onder diverse voorwaarden om gevaar, schade of linder voor de omgeving te ondervangen. De ontwerp-beschikkingen, alsmede de aanvragen en andere terzake zijnde stukken liggen ter secretarie van de gemeente Zevenhuizen-Moer- capelle, bureau A.J.B.Z., Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen, ter inzage van donderdag 8 oktober 1992 tot vrijdag 23 oktober 1992, elke werkdag van 38.30 uur tot 12.00 uur (inzage van de stukken buiten bovengenoemde tijden is mogelijk na telefonische afspraak) en na afloop van bovengenoem de termijn tot het einde van de periode waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de gevraagde beschikkingen, elke werkdag van 08.30 tot 12.00 uur. De aanvragers, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de aanvragen en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot bovengenoemde datum gemotiveerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van de ontwerp-beschikkingen. Degene die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient te worden gericht aan ons college. Zevenhuizen, 5 oktober 1992, Burgemeester en wethouders voornoemd, de secretaris, de burgemeester, A. Visser. A.W. Lips. Inleveren bij, of opsturen naar: HART VAN HOLLAND - Drukkerij Elgersma Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen, o f inleveren bij: Bac mode Dorpsstraat 1 Moerkapelle Hijdra Pr. Willem Alex, plein Benthuizen Van Oosterom Schoenen Dorpsstraat 108 - Hazerswoude Dorp G.A. Binken Spec.zaak rookart. Reijerskoop 79 Boskoop Heemskerk electra Dorpsstraat 33 - Waddinxveen Fotoboetiek Dorpsstraat 47 Moordrecht De redaktie behoudt zich het recht voor, kleintjes voor plaatsing in Hart van Holland te weigeren. Maximaal één bon per gezin! ENVELOP NIET DICHTPLAKKEN A.U.B. (dan voldoet een postzegel van 70 cent) Als u inkopen doet, zorgt u voor minder afval en dus minder verspilling als u even denkt aan de volgende tips: nieuw kunt vullen, (kosmetica, (vaat) wasmiddelen, wasver- zachters e.d.). Hergebruik. Statiegeld of navulbaar niet mogelijk? Neem dan bij voorkeur verpakking en van papier, karton en glas. Die kunnen in de glas- of papierbak. Duurzaam. Kies bij voorkeur produkten die langer meegaan. Minder. Koop niet meer dan u werkelijk nodig hebt. Onverpakt. Als 't even kan, kies dan onverpakte produk ten (groenten, fruit, snoep e.d.). Statiegeld. Als u kunt kiezen, neem dan produkten waar statiegeld op zit. Navulverpakkingen. Neem liefst verpakkingen die u op- Grootverpakkingen. Voor grootverpakkingen wordt naar verhouding minder verpak kingsmateriaal gebruikt dan voor kleinverpakkingen. Schadelijkheid. Probeer schadelijke materialen te ver mijden. Boodschappentas, Als u bood schappen gaat doen, neem dan uw eigen boodschappentas mee. Afgelopen week zijn nieuwe richtlijnen bekend gemaakt voor de mensen die in aanmerking komen voor een poliovaccinatie. Er is gebleken dat een groot aantal mensen dat zich nu laat vaccineren reeds voldoende bescherming heeft tegen het poliovirus. Alleen de volgende mensen hebben een poliovaccinatie nodig: - Mensen geboren na 1952 die nooit eerder zijn gevaccineerd. - Mensen geboren na 1952 die nooit de volledige serie van 3 prikken hebben gehad. Andere mensen komen niet voor vaccinatie in aanmerking. Uit nader onderzoek is gebleken dat iedereen van 41 jaar en ouder voldoende beschermd is. Ook iedereen die langer dan 15 jaar geleden volledig tegen polio is gevaccineerd is voldoende beschermd. Vaccinatie is dan ook niet nodig. Kinderen van 12 jaar en jonger die nooit of onvolledig zijn gevaccineerd worden door de G.G.D. aktief opgeroepen om ingeent te worden. Afvalbewust inkopen is niet zo moeilijk. Maar het zou be slist nog een stuk eenvoudiger zijn wanneer het aanbod van artikelen er op is afgestemd. Vindt u dat dit beter kan? Praat er dan eens over met de winke lier of de bedrijfsleider. Of maak gebruik van een standaard formulier dat veel supermark ten en warenhuizen beschik baar stellen voor opmerkingen en suggesties van klanten. Vaak kunt u commentaar ook via een ideeënbus kwijt. - GRATIS BROCHURE - Wilt u meer weten over het voorkomen van afval of het ge scheiden inzamelen van afval? Bel uw gemeente. Of bel 079 - 449449 voor de gratis brochure "Minder afval heb je zelf in de hand". Een brochure boordevol praktische tips van het ministe rie van Volkshuisvesting, Ruim telijke Ordening en Milieubeheer. Schriftelijk aanvragen kan ook: Ministerie van VROM, antwoord nummer 10103, 2700 VB Zoeter- meer (geen postzegel nodig). Dit artikel over onverpakte en eenvoudig verpakte produkten is het eerste in een reeks van drie artikelen over afvalbewust boodschappen doen. Si Zevenhuizen Herv.kerk 10. OOen 19.00uur dienst Oud Verlaat 10.00 uur dienst Geref.kerk 9.30 uur ds. W. Davidse 18.30 uur drs. R.H. Stutvoet Berkel Vrijz.herv. 10.30 uur ds. J. van Ros- sum Leidschendam R.K.Gemeenschap dorpshuis Swanla: 10.15 uur communieviering Moerkapelle Hervormde kerk 9.30 en 18.30 uur drs. J.W. van Estrik Geref.Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. D. Rietdijk De burgemeester van Zevenhuizen-Moerkapelle maakt bekend, dat met ingang van donderdag 8 oktober 1992, gedurende veertien dagen, ter gemeentesecretarie, bureau A.J.B.Z., Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen, ter inzage ligt de aanvraag van: H. Blonk C.V., voor het plaatsen van een romneyloods aan de Bredeweg 22 te Moerkapelle. Het bouwplan is in strijd met de voorschriften van de ter plaatse geldende bestemmingsplannen. Burgemeester en wethouders zijn voornemens om de vergunning te verle nen. Alvorens hiertoe over te gaan stellen zij een ieder in de gelegenheid gedurende de termijn waarop het bouwplan ter inzage ligt daartegen bezwaar aan te tekenen. Het bezwaarschrift dient gericht te worden aan het college van burgemees ter en wethouders van Zevenhuizen-Moerkapelle. Zevenhuizen, 30 september 1992, de burgemeester voornoemd, A.W. Lips. Lustrumconcert door Westlands Dameskoor, mannenkoor Die Gouwe Sangers, christelijk jeugd koor Asarela en christelijk gem. koor Sursum Corda Moerkapelle - Aan het tienjarig bestaan van dorpshuis "Op Moer" zal uitge breid worden gevierd. Om te beginnen wordt er op 16 oktober een groot koren concert te houden. Vier koren zullen op deze avond voor een luisterrijke avond zorgen, nl. Westlands dameskoor, man nenkoor Die Gouwe Sangers, Chr. jeugdkoor Asarela en het chr. gem. koor Sursum Corda. Het dameskoor komt uit het Westland en telt ongeveer 150 leden, het mannenkoor komt uit Boskoop en het jeugdkoor en het ge mengde koor uit Moerkapelle. Er wordt een gevarieerd programma gebracht. Dit concert wordt uiteraard gegeven in het dorpshuis aan de Raadhuisstraat 40. Kaarten zijn te verkrijgen of te reser veren bij A. Verweij, Coymansstraat 14, tel. 01793- 1446. Ook aan de zaal zijn kaarten verkrijgbaar. Betreffende de overige activiteiten: deze worden even eens in hart van Holland vermeld. Zevenhuizen - De Kinderboekenweek 1992 duurt dit jaar van 7 tot 17 oktober en is gewijd aan het "Columbusjaar 1992". Het thema is dan ook: "Land in ziiicht!- kinderboeken en zeereizen" Traditiegetrouw is er tijdens deze kin derboekenweek weer van alles in de bibliotheek Zevenhuizen te doen en te zien. in de tentoonstellingsruimte is alle informatie over de bekroonde kin derboeken, de Kinderjury-boeken en het Columbusjaar te bewonderen. Te vens wordt de uitslag van de plaatselij ke, Zevenhuizense Kinderjury bekend gemaakt in de eerste helft van dit jaar hebben veel kinderen meegelezen met de kinderjury-actie en hun stem uitge bracht). Tijdens de uitleningen worden leuke attenties aan kinderen uitgedeeld (zo lang de voorraad strekt). Ook zijn er weer actuele Boekenmolens mee te namen. Een jaar geleden startte tijdens de Kin derboekenweek, op 7 en 14 oktober, zullen extra feestelijk zijn, en dan zullen ook de bekroonde prentenboeken wor den voorgelezen. Alle peuters en kleu ters kunnen komen luisteren, het is al tijd héél gezellig! De drie "Zevenhuizense" scholen 't Rei- gerbos, De Eendragt, en De Nessevliet. zijn benaderd om met verschillende klassen tijdens de kinderboekenweek op bezoek te komen: op woensdagmorgen 7 oktober de kleu ters van De Nessevliet; donderdagmiddag 8 oktober de kleu ters van De Eendragt; woensdagmorgen 14 oktober de kleu ters van 't Reigerbos. Hoogtepunt van deze Kinderboeken week zal dit jaar het bezoek van de kinderboekenschrijfster Anne Taken worden. Zij verzorgt op vrijdag lookto- ber voor alle groepen 5 van bovenge noemde scholen een projectdag. In ee telkens één uur durend programm vertelt zij aan de uitgenodigde klasse over haar werk en over het schrijve van kinderboeken in het algemeen. L o zal ze uit haar nieuwste werk voor zen. In de klas wordt op dit moment oo al een boek van haar voorgelezen, z dat alle kinderen haar werk al een bee je kennen. Anne Takens schrijft vo kinderen van ca. 8 tot 11 jaar, M boeken gaan vooral over dier vriendschap en alledaagse herkent) belevenissen. Openingstijden: maandag van 13.30 tot 16.30 en 19.00 tot 21.00 uur; dinsdag 09.30 -11.30 uur; woensdag 13.00 - 16.30 uur; donderdag D.OU to 21.00 uur; vrijdag gesloten; zater 09.30-11.30 uur. uj N.B. Alle kinderen kunnen 'gratis worden van de bibliotheek.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 4