Rijneveld DE PARA Regio Restauratie r.k. kerk Moordrecht r Zevenhuizen-Moerkapelle: 1993 en komende jaren is de financiële positie niet rooskleurig Bremmer stelt vrachtauto voor Roemenië beschikbaar Vox Jubilans neemt deel aan zangconcours 12 en 13 oktober oliebollendagen Genetische manipulatie Politieberichten Benthuizen-Hazerswoude-dorp Historische Kring bezoekt Waddinxveen Kerkdiensten Fusie Kruiswerk en Maatschappelijke Dienstverlening verloopt goed Zang-en orgelavond Laurenskerk Nieuw koor "Sanctus" zoekt meer leden Zevenliiiiaseii-Moerkapelle Hart van Holland/7 oktober 1992 pagina 7 Meer dan vinger aan de pols bloemen- kadoshop Bloemisterij Sol opent vandaag filiaal in Moerkapelle Decoratieve kado-artikelen Deelname aan kerstconcerten Dameskoor Vox Jubilans bakt ze weer bruin levensmiddelen gevraagd zaterdag 10 oktober zondag 11 oktober Medische diensten Boskoop en Benthuizen Actiedag 10 oktober Zevenhuizen-Moerkapelle - "De finan ciële positie van de gemeente Zeven huizen-Moerkapelle is bepaald niet rooskleurig", stelt wethouder M. Zij derhand bij een nadere beschouwing van de begroting voor 1993 en de prog nose voor de volgende jaren. "De herin deling blijkt echt niet voordeliger te zijn, integendeel. Om de begroting slui tend te maken moeten we kiezen of delen. Als we alle plannen die we voor de komende jaren hebben, uit willen voeren dan zouden we de belastingen met 20% moeten verhogen. 8% is al een forse aanslag". In feite komt het hier op neer dat er voor de gemeente Zevenhui zen-Moerkapelle, voor 1993 een tekort zou ontstaan van f460.000,Om dit te voorkomen is een zgn. 'dekkingsplan' opgesteld. Dit behelst een verhoging van de gemeentelijke belastingen en tarieven. 5% is nodig voor het dekkings plan en 3% is nodig voor de consequen ties die de wet 'herverdeling wegen' met zich brengt, dat wil zeggen voor de dekking van de onderhoudslasten van de wegen. In die 5% verhoging zijn be grepen: markttarieven, hondenbelas ting, woonforensenbelasting, leges, be grafenisrechten, bruggeld, onroerend- goedbelastingen, rioolrechten en afval stoffenheffing. De verhoging van het rioolrecht met 5% heeft tevens te maken met de aanpas sing van de tarieven in verband met de aanleg van de riolering van de Knibbel- weg. Als gevolg van de stijging van de hogere lasten van de afvalverwijdering als ge volg van de stijging van de tarieven GVB is hier eveneens een 5% verhoging voor nodig. Voorts wordt de toereke ning van rente aan reserves en voorzie ningen met 1% verlaagd. Overige mogelijke bezuinigingen die B. en W. voorstellen zijn: minder fotoko piëren en uitgaven van drukwerk en bureau-behoeften; bezuinigen op ver lichting gemeentehuis. De sluiting van de loketfunctie in Moerkapelle is even eens een voorstel dat 5000 gulden op jaarbasis oplevert. Verder een verlaging van de studiekos tenvergoeding; mogelijke bezuinigin gen brandweer; stopzetten subsidie Beres en Reserve rijkspolitie; beperk ten van het aantal veegbeurten (stra ten); privatiseren van wachthuisjes; bezuinigingen onderwijs; huurverho ging volkstuinen; verlaging subs, be wustwordingsprojecten derde wereld; opheffen subsidie rampenbestrijding EHBO/EHBR; inschrijfgeld woningzoe kenden. Door deze bezuinigingsmaat regelen, waaraan de gemeenteraad haar goedkeuring moet verlenen, ont staat er zelfs een gering batig saldo bedrag in 1993 van f 31.000,—. Dit is bestemd voor de post 'onvoorziene uit gaven'. In de aanbiedingsbrief bij de begro ting stellen B. en W. van zevenhuizen- Moerkapelle dat het tweede levensjaar van de gemeente niet ongemerkt voor bij is gegaan. Er wordt niet alleen uit financieel oogpunt, een moeilijk jaar verwacht, waarbij gestreefd moet wor den naar het 'gezond' houden van de gemeente in alle opzichten. "Naast de financiële aanslagen op onze begroting is een groot aantal zaken aan de orde dat nadere aandacht verdient. Te noe men zijn de VINEX-problematiek, de overdracht van het wegenbeheer, het ruimtelijk gebruik van ons landelijk ge bied (Kernbos, kassenbouw), decen tralisatie van rijkstaken en BON II". (wordt vervolgd) Zevenhuizen-Inwoners van Moerkapelle hebben vorige week reeds een folder in hun brievenbus gehad waarin te lezen viel dat de bloemenwinkel in de Dorpsstraat een andere naam kreeg, namelijk "De ParaSol". Tevens werd daarin aangekondigd dat man Sol en zijn vrouw Petra de scepter zwaaien over dit filiaal van Bloemisterij Sol Ie Zevenhuizen. Een prettige bijkomstigheid is het feit dat bloembindster Carol-Ann ook voor hen wil werken en als vertrouwd gezicht, in de winkel aanwezig blijft. Vanavond is er 'open huis' voor genodigden en morgenochtend begint de verkoop in De ParaSol". Johan Sol prijst zich gelukkig dat de vorige eigenaar hem als eerste de gelegenheid bood om deze winkel in Moerkapelle te huren. We kunnen nu groter inkopen en te recht bij firma's waar je grote hoeveel heden moet afnemen. We kunnen daardoor naast kwaliteit, ook nog betaalbare prijzen bieden. Niet alleen kan men een boeket samen laten stellen, voor degenen die haast hebben of liever zien wat ze kopen, zullen we, net als in onze Zevenhuizen- se winkel, kant-en-klaar-boeketten in voorraad hebben. ^oor bruidsboeketten, speciale arran gementen. composities en exclusieve bloemstukken, hopen we eveneens het vertrouwen van het Moerkapelse pu- bliek te krijgen. Overigens: voor bruidsboeketten wer ken we samen met het Zevenhuizense taxibedrijf en hebben daar aantrekke- hjke aanbiedingen voor... Mensen die graag hun interieur een extra accent willen geven kunnen een keus maken uit de leuke artikelen, die ook als kadootjes aantrekkelijk en origi neel zijn. Potpourri kun je bij ons per ons of half ons kopen, leuke houten geurflesjes met div. geursoorten be stemd voor de Potpourri, vazen, snuis terijen, decoratieve dieren en aardig heidjes, we hebben het allemaal en het is teveel om op te noemen. Bovendien kan men bij ons terecht voor perkplan- ten, zowel vaste als zaaigoed en hees ters, terwijl we ook voor Moerkapelle het adres in 'tuinaanleg' willen worden. Binnenkort gaan we onze winkel bin nen en buiten, in gereedheid brengen voor de Kerst. Buiten kerstbomen en binnen de sfeerversiering, waarbij ui teraard een groot assortiment kaarsen. Hieraan voorafgaand zal de winkel in Zevenhuizen in een kort tijdsbestek een metamorfose ondergaan door o.a. een interieurverbouwing". ^venhuizen Het dameskoor "Vox Jubi- bns heeft zaterdag 3 oktober een eer- ®leprijs in de hoogste afdeling 'superi or behaald met 338 punten tijdens eelname aan de Zangconcours in Sl- iuw'ih. Dit werd georganiseerd door ri. verenigde Zangers" uit Werken- am. Het verplichte zangstuk was "De wnderkruistocht" van Oscar van He- f1, ?Ptekst van een gedicht van Mari- ii [j'ihoff en het vrije werk was "Laudi ia Vergine Maria" van Verdi. |liet verplichte nummer sprak de iit bewondering uit om dit moei de stuk in te studeren en te durven voeren, omdat zelfs professionele n/h" moeite hebben met dit werk. het if26 Ses'aagde middag, aanvaardde torh»r met aar,hang, weer de terug- fvr>n de daS met een gezellig diner "Gd eigen rekening) te besluiten in u oaraque", alhier. zich'tCOknCOUrs-°Ptreden gaat het koor Het /lctlten °P twee kerstconcerten, cemk ste zal plaats vinden op 18 de- van er a s- ijl de Ned. Hervormde kerk het «^"huizen, in samenwerking met hee p hervormd Kerkkoor, o.l.v. de vindt 1 K1®rk- Het volgende concert Goud p ais in de Sacramentskerk in manna °,p P december, samen met het ad I or "Internos" uit Krimpen Met het Kerstrepertoire gaat het da meskoor a.s. maandag beginnen, dus als er dames zijn die wel interesse heb ben, maar nog niet erg durven, nodig het koor hen hierbij van harte uit eens een proefrepetitie bij te wonen en even tueel lid te worden. Het koor repeteert in het lokaal van de postduivenvereni ging aan de Zuidplasweg 8, op maandag van 20.00 tot 22.00 uur. Inl. tel. 2689. Zevenhuizen - Op 12 en 13 oktober zal het dameskoor Vox Jubilans alweer voor de 28e keer oliebollen bakken om de kas op peil te houden. Hierbij wor den de dames geholpen door enkele bereidwillige buitenstaanders, het geen het koor zeer op prijs stelt. Uiter aard gaan de dames weer langs de deur, maar als men afwezig is of de oliebol lenverkoopster gemist heeft, dan kan men naar het bakadres aan de Dorps straat 41 (mevrouw Van Leeuwe komen tel. 1881). Wie een vrieskist heeft kan natuurlijk alvast oliebollen inslaan voor de oudejaarsviering. Ingezonden Benthuizen - In het Streekblad van vrij dag 25 september stond een oproep van de Aktiviteitencommissie van de Geref. kerk in Seghwaert/Noordhove Zoetermeer, om een vracht- c.q. een bestelauto voor het uitvoeren van een hulptransport naar Odorheiu Secuiesc in Roemenië. Diezelfde avond al stelde de heer W. Bremmer van Autorijschool Bremmer te Benthuizen voor dit doel graag een vrachtautocombinatie met aanhanger, inclusief, inmiddels twee chauffeurs beschikbaar, via de bemid deling van Martin Korporaal, werk zaam bij het C.B.R. (Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen) Divisie C.C.V. Hiermee nam onze aktie een om vang aan die we ons aanvankelijk niet hadden voorgesteld, omdat we de ons nu geboden mogelijkheid maximaal willen gebruiken moet deze combinatie nu wel helemaal worden gevuld. Er is reeds een inzamelingsaktie gehouden voor winterkleding en speelgoed. Deze heeft heel veel opgeleverd, maar er moet nog meer gebeuren om de combi natie vol te krijgen. Daarvoor is de hulp van Zoetermeer en directe omgeving nodig. Op het moment is er in Roemenië best het één en ander te koop. De prijzen van o.a. levensmiddelen zijn echter heel erg gestegen en de lonen blijven daar bij achter. Vooral bejaarden, gepensio neerden, zieken en grote gezinnen heb ben het heel moeilijk en zullen het de komende winter hard te verduren krij gen. Bovendien stijgt ook het aantal werklozen en de uitkeringen zijn laag. Dringend vragen we u dan ook om le vensmiddelenpakketten samen te stel len. Erg welkom zijn: melkpoeder, meel, pak jes soep, blikgroenten, vleesfwaren) in SSS«SSSgSSgS blik, gewone rijst, olie, suiker, macaroni, peulvruchten, maar ook vitaminen, tandpasta, zeep, schoonmaakartikelen enz. enz. Verras de mensen daar eens extra dor, met het oog op de komende feestdagen, een kerstgroet in het pakket te stoppen, met iets lekkers erbij- in de vorm van chocolade, thee, koffie, snoepjes (geen drop!) en/of een pakje kaarsen - wordt de verrassing nog groter. Let u a.u.b. wel op de uiterste datum van houd baarheid van levensmiddelen. Bij de grens wordt daar streng naar gekeken. Er is al veel kleding, maar vooral onder goed en (warme) sokken en ook dekens zijn nog steeds welkom. Voor school gaande kinderen zijn: schriften, schrijf- en kladbloken, balpennen, potloden, viltstiften, plakband, vlakgom e.d. ook heel hard nodig. Vaak zijn deze artike len schaars en duur en moeten meestal door de ouders zelf worden aange schaft. Een idee voor de scholen om hun leerlingen daaraan iets te laten doen? Ook zijn we nog op zoek naar medicijnen. Wie kan ons daarbij hel pen? Het invullen van de benodigde papieren maakt u voor ons een stuk gemakkelijker wanneer u bij uw pakket een briefje doet waarop de inhoud ver meld staat. Help ons a.u.b. om de men sen in Odorheiu-Secuiesc deze winter niet in de kou te laten staan (en ook Bremmer en onze commissie niet). Op zaterdag 17 oktober kunt u uw spullen bij "De Bouwplaats" aan de Parkdreef 199 in Zoetermeer-Segwaert afleveren, iedereen alvast heel hartelijk bedankt! We houden u verder op de hoogte. Namens de aktiviteitencommsisie Seg hwaert/Noordhove: Hugo L. Kerkhof, Vlasakker 1, 2723 TP Zoetermeer. Tel. overdag 079 -534 114; 's avonds 079- 410032. Benthuizen - Op woensdagavond 14 oktober houdt mevrouw Tamara kroes een voordracht over: 'Genetische ma nipulatie'. De voor- en nadelen en de gevolgen voor de toekomst. Zij is uitge nodigd door de afd. Benthuizen van de ned. Bond van Plattelandsvrouwen in gebouw "De Hoeksteen", aanvang 20.00 uur. "Elk levend wezen is opgebouwd uit miljoenen microscopisch kleine cel len. In elke cel bevindt zich een celkern. In deze kern bevindt zich al het erfelijk materiaal, het D.N.A. Dit erfelijk materi aal is half van de vader en half van de moeder afkomstig. Genetische manipu latie is nu het 'knippen en plakken' met D.N.A. Het is een onderdeel van de bio technologie, net als o.a. kunstmatige inseminatie, klonen en embryotrans plantatie. Een aantal van deze technie ken wordt in ons dagelijks leven al veel toegepast, vooral in de voedselvoorzie ning en de medische technologie, zon der dat wij ons dat bewust zijn". De le zing belooft interessant te worden.De dames kunnen na afloop vragen stellen en er is gelegenheid tot discussie. Benthuizen - Leden van de Historische Kring Benthuizen vertonen vanmiddag dia's in Waddinxveen op een bejaar den-ontmoetingsmiddag in "De Hoek steen". De middag begint om 14.30 uur en duurt tot 17.30 uur. De dia's die vertoond worden laten de landbewer- king van januari t/m juni zien van vroe ger en nu. De middag is bedoeld voor ouderen van 65 jaar en ouder. Rijneveld - In de nacht van 1 oktober is in de gemeente Zoeterwoude, door een inwoner van die plaats een autokraker aangehouden. De bewoner had de man al zien lopen, is hem gevolgd en heeft hem in zijn auto vastgehouden tot de politie ter plaatse kwam. De man heeft ook diverse auto-inbraken bekend in Rijneveld en Alphen a.d. Rijn. Op de Rijndijk werd voor de ingang van een vleeswarenbedrijf een partij, ver moedelijk vervuilde grond, gestort. Deze grond was afkomstig van een na burig erf. Het ziet ernaar uit dat is ge daan in een poging om een reeds jaren slepende kwestie in een stroomver snelling te brengen. Er zijn monsters genomen van de grond om de aard van de vervuiling vast te stellen. Er wordt nog een nader onderzoek ingesteld. Op 29 september zijn er tijdens de va kantie van de bewoners bezoekers ge weest in een woning aan de Croesinck. In de nacht van 1 oktober is uit een woning in de Bentlanden te Benthuizen een aantal kledingstukken meegeno men. Een dag eerder is er op klaarlichte dag in de Peregaarde in Benthuizen uit een afgesloten werkbusje heel wat gereed schap weggehaald. Doordat een inwoonster van Hazers- woude-dorp op 29 september de bocht op de Jan Lievenslaan iets aan de ruime kant nam, kwam zij op de weghelft van een haar tegemoetkomende inwoon ster van Benthuizen. Een aanrijding was het gevolg met gelukkig alleen blik schade. In Hazerswoude-dorp is op 29 septem ber in de vroege morgenuren vanaf de Duitslandlaan een Deense kar met ruim honderd planten gestolen. Benthuizen: r.k. In De Hoeksteen 19.00 uur H. Mis Hazerswoude: r.k.H.Engelbewaarder 19.00 uur Woorddienst met jongeren koor Benthuizen: Herv. kerk 9.30 uur en 18.00 uur ds. J. Boer SOW De Hoeksteen 10.00 uur ds. D. van Arkel Geref.Gem. 9.30 en 18.00 uur dienst Hazerswoude Geref.kerk 10.00 uur en 17.,00 uur ds. G.F. Heeneman Katwijk a.Zee R.K. H. Engelbew. 10.00 uur H. Mis met gemengd koor 11.30 uur gezinsviering met kinderkoor. zaterdag 10 en zondag 11 oktober dokter J. en T. Buiter Dorpsstraat 20 Benthuizen tel. 079 -313 737. Moordrecht - In de Jozefschool aan de Leliestraat wordt zaterdag 10 oktober een 'fancy-fair' gehouden van 10.00- 17.00 uur. De opbrengst is bestemd voor de restauratie van de r.k. kerk te Moordrecht, onder het motto "Geef de kerk een onderdak". Nadat 10 jaar gele den de fundering werd vernieuwd luidt nu fase twee in van het totale restaura tieplan wat inhoud het aanpakken van de restauratie van het interieur. Op de actiedag is van alles te beleven: een rad van avontuur, kaas raden, darten goor groot en klein, ringen gooien om een toren, grabbelhuis, lollytrekken en nog tien andere activiteiten. Vanzelfspre kend is ook aan de versterking van de inwendige mens gedacht. Regio - De fusieplannen van kruiswerk en maatschappelijke dienstverlening in Midden-Holland verlopen goed. De voorbereidingen vergen echter meer tijd dan was voorzien. De fusie zal dan ook nog niet per 1 januari a.s. plaatsvinden. Het bestuur van "De Vierstroom", de stichting waarin kruiswerk en maatschappelijke dienstverlening na de fusie in zullen samengaan, hecht groot belang aan een goede voorbereiding van deze omvangrijke fusie. Er zijn ca. 1500 medewerkers bij de fusie betrokken. Er zullen in principe geen gedwongen ontslagen vallen. Er wordt dan ook met de grootst mogelijke voorzichtigheid te werk gegaan. Men oordeelt Liever een goed voorbereide fusie op een latere datum, dan koste wat kost de datum van 1 januari 1993 vasthouden. Het bestuur van de stichting "Vierstroom" verwacht dat de fusie zonder tegenslagen per 1 april 1993 zijn beslag kan krijgen. Regio - Op zaterdag 17 oktober is er een zang-en ogelavond in de St. Laurenskerk in Rotterdam. Er zingt een groot koor o.l.v. Bert Kruis en de organist is Johan den Hoedt. De samenzang wordt begeleid op het hoofdorgel door de heer A v d Hoeven, terwijl de leiding van de avond in handen is van ds L Romein uit Pijnacker. Inl. tel 010- 451 7560. Aanvang 20.00 uur. Regio - Sinds maart van dit jaar bestaat het christelijk gemengde koor "Sanctus", teRotterdam-Zuid en repeteert elke woensdagavond inde Credokerk aan de Slingé Het is een echt regionaal koor met zelfs leden uit Waddinxveen en omstreken. Vanaf oktober staat het koor onder leiding van Everhard Zwart, kleinzoon van de beroemde Jan Zwart. Het koor is bezig om tot ca. 100 leden te groeien en zingt een breed repertoire van geestelijke liederen aan wie het maar horen wil om te getuigen van Gods liefde. Het ligt in de bedoeling om naast optredens, ook MC's en CDs te gaan maken. Inlichtingen tel. John Vat 01806-15798.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 7