Boskoop Waddinxveen oke/ i Kerkdiensten Kinder middag Praathuis Herfstvakantie in OeSniep Concert raadzaal Gouwebad Oe Sniep Info: 01828-12570 Bingo in De Boog Dance Night in de Paddestoel Fruit op de Savornin Lohmanschool Jeugddienst Computerspel dr. Mario Jorn en de muziekvogels Volksdansen voor kinderen Yoga-cursus voor ouderen in het Zuidhonk Kerkdiensten Geslaagd Concert in Geref. kerk Moordrecht Cursus banen en beroepen- oriëntatie voor WAO-ers ucRDAGVERBUJF Jodokus hield open dag Agenda Praathuis Boskoper orkest viert eerste lustrum "In the Mood" Koninginneweg fees telijk heropend Expositie in 't Vijfde Wiel NPV Waddinxveen start Vrijwilligersproject Thuiszorg Handicap! naar school? Aan het werk? Kinderen voor de Kerstmusical? Hart van Holland/14 oktober 1992 pagina 11 Welke hulp wordt er geboden? Gevraagd Boskoop Zondag 18 oktober Schilderes Sniepweg 13d Waddinxveen repetitie in het Praathuis Waddinxveen zondag 18 oktober 0 a. boodschappen doen, wandelen W iemand die rolstoel-afhankelijk is, «geleiden van een hulpbehoevende «ar de huisarts, het ziekenhuis, win- felse.d. Tevens 's avonds een zieke of «jaarde naar bed helpen, helpen bij de '«zorging van een gehandicapt kind, J'P aan terminale patiënten en nog veel meer. Indien nodig wordt er sa mengewerkt en/of overleg gepleegd met professionele en vrijwilligers-orga- nisaties. De NPV stelt zich de belangen behartiging van gebruikers van ge zondheidszorg- en welzijnsvoorzienin gen ten doel. De NPV grondt zich op Gods Woord en de daarin geboden zorg voor het menselijk leven. Vanuit deze doelstelling willen vrijwilligers zich in zetten voor iedereen, ongeacht zijn of haar levensovertuiging. De thuiszorg kan rechtstreeks worden aangevraagd bij de onderstaande contactpersonen: mevrouw A. van Meuwen tel. 01828- 16307 dagelijks van 9.00 tot 10.00 uur; mevrouw M. Janse tel. 01828 -10701 dagelijks van 14.00 tot 15.00 uur. Wie over enige tijd beschikt en geïnte resseerd is in deze vorm van vrijwilli gerswerk kan met één van de boven- staanden contact opnemen en informa tie verstrekken. - Agenda vanaf woensdag 14 "•13.30 uiir: Kinderactiviteiten; blok- Jtles v.a. 17.30 uur; prijsklaverjassen 1 uur; Donderdag 15 oktober: 9.15 ,'Jr y°ga; 13.00 uur taalles buitenl. vrouwen; blokfluitles v.a. 15.30 uur; muzieklessen v.a. 17.30 uur; oefenen frstmusical 16.00 uur; bridgen 20.00 r, yoga 20.45 uur. Vrijdag 16 oktober: i, uur Schilderclub het Praathuis j andag oktober Teken-en schil- voor de leugd om 16.00 uur; ver- L jln8 PvdA 20.00 uur; dinsdag 20 ober bridgen 20.00 uur; woensdag Unn Kindertheater Splinter uu uur; klaverjassen comp. 20.00 K R,?ere' 9-30 uur en 17.00 uur ds. Vrii? prSma Oud-Beijerland llinri Geloofsgemeenschap uur ds. J. Spijker Den Haag Boskoop - Op zaterdag 7 november or ganiseert het Boskoper orkest voor de 5e keer haar dans-en muziekavond "In The Mood". Deze avond heeft in de regio de naam opgebouwd een zeer gezellige en sfeervolle avond te zijn. Ook op dit eerste lustrum zal de avond door het Boskoper Orkest gevuld wor den met veel dansmuziek., waarop zo wel jong als oud al meerdere jaren be wezen hebben goed uit de voeten te kunnen. De avond wordt verder opge luisterd door de Funny House Jazz band, een Dixieland-orkest dat haar sporen de laatste jaren ook zeker ver diend heeft. Zaterdag 7 november vindt het feest in de Rozenburcht in Boskoop plaats. Boskoop- Vrijdagavond 23 oktober vindt de feestelijke heropening plaats van de Koninginneweg. In dit gedeelte van het centrum van Boskoop zijn de bouwactiviteiten voltooid. Mevrouw H.C.M. v.d. Wetering, wethouder van openbare werken, zal de handeling om 19.00 uur verrichten. Boskoop - Stichting Ontmoe tingscentrum Snijdelwijk orga niseert op woensdagmiddag 21 oktober: in de herfstvakantie, in het Praathuis een kinderthea termiddag met "Splinter" uit Leiden. Gespeeld wordt de voorstelling: "Pas op voor de oppas", het is het verhaal van een meisje, Chris tine, die ziek is en zich verveelt. Wan neer er een leuke oppas komt, vergeet ze haast hoe vervelend ze het vindt om ziek te zijn. Een beetje vreemd is die oppas wel. De voorstelling is bedoeld voor kinderen van 4 t/m 10 jaar. Aan vang 14.00 uur. 4? Waddinxveen - Op de landelijke open dag voor Kinderopvang, hield Kinderdagver blijf Jodokus zaterdagmiddag 'open huis'. Tevens werd stilgestaan bij het twee jarig bestaan van het Kinderdagverblijf dat aan de Mercuriusweg is gevestigd en werd het naambord aan het hek bevestigd. Nu is dit Kinderdagverblijf makkelijker te vinden, achter het kantoor van Axis-aandrijvingen. "Jodokus" heeft thans 80 kinderen die opgevangen worden, met een totaal van ca. 28 kindplaatsen. Het is een particulier en ongesubsidieeerd kinderdagverblijf waarvoor men, ongeacht het inkomen van de ouder(s), vier gulden per uur betaalt. Buitenschool se opvang behoort hier eveneens tot de mogelijkheden. Boskoop - Vanaf 15 oktober tot eind november exposeren in petit Galerie 't Vijfde Wiel" aan de Barendstraat 8 (naast hotel Neuf) Kees van der Kooij, amateur/ beeldhouwer en Jozien Stolwijk- Kooter. Laatstgenoemde met een 'blauwe serie' schilderwerken. Kees van der Kooij is een amateur beeldhouwer/ruimtelijk vormgever, die zich sinds ca. 1984 bezighoudt met zijn hobby. Hij heeft zijn creativiteit op de Werk- schuit in Gouda ontwikkeld, onder bekwame leiding van beeldend kunstenaar Jan van Ipenburg uit Schoonhoven. Van der Kooij tracht zich zo breed mogelijk te oriënteren in dit zo boeiende vak. Door andere hobby's beïnvloed: fotografie en sport, is er duidelijk voorkeur te bespeuren naar het uitbeelden van en het bewegen van de mens. Schoonheid en spanning spelen hierbij een belangrijke rol. Reeds enkele malen is werk van hem tentoongesteld tijdens exposities van Boskoop Creatief. Ook onder zijn vakgenoten (aannemers) is hij op dit punt geen onbekende. Jozien Stolwijk- Kooter, in 1957 geboren in Hazerswoude, begon in 1980 met haar creatieve activiteiten door lessen te gaan volgen aan de Werkschuit in Gouda. Tot 1985 volgde zij daar tekenlessen, waarna nog enkele jaren bij de Boskoopse kunstenaar Jan van Beusekom. De laatste jaren schildert ze. Bij de Werkschuit in Gouda bekwaamt ze zich momenteel in het ruimtelijk vormen, o.l.v. beeldend kunstenaar Jan van Ipenburg uit Schoonhoven. Jozien voelt zich het meest geboeid door kleuren, hetgeen duidelijk in haar werk tot uitdrukking komt. De afgelopen tijd was het de 'verwondering' over hoe fraai kleuren elkaar aanvullen, metals overheersende kleur 'blauw', die haar tot een serie schilderijen bracht. De expositie laat deze 'blauwe' serie zien. Openingstijden: vrijdag van 14.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur en op afspraak tel. 01727 -17239. In Waddinxveen heeft de Nederlandse patiëntenvereniging per 1 oktober 1991 een begin gemaakt met een vrijwilliger sproject 'Thuiszorg". Deze thuiszorg richt zich op begeleiding, verzorging en verpleging in de thuissituatie. Dit kan z'jn bij bijv. (demente) bejaarden, chronisch zieken, gehandicapten en terminale patiënten. Deze zorg is een aanvulling op de reeds bestaande pro fessionele hulpverlening ter verlich tingvan o.a. de familie. Ongeveer 40 vrijwilligers zetten zich sinds oktober 1991 in en hebben reeds tientallen mensen kunnen helpen. Waddinxveen - Op donderdag 15 okto- bervindt vanaf 20.30 uut het eerste con cert van de Kamermuziekserie 1992- 1993 plaats in de raadzaal van het ge meentehuis in Waddinxveen. Pianist Geoffrey Madge opent deze reeks. Cen traal op het programma staat de monu mentale variatiecyclus van Bach, de 'Goldbergvariaties' BWV 988. Na de pauze is er ruimte voor onomstreden pianomuziek van Chopiri en van Liszt. Ongetwijfeld een luisterrijke en boeien de avond. Waddinxveen - Op vrijdag 16 oktober wordt in "De Paddestoel" aan de Lijs terbesstraat een 'dance-night' georga niseerd. D.J. Ed van drive-in discotheek "The Flying Dutchman" draait dan de beste house, hiphop en swingbeat. Deze 'dance-night' bestaat uit twee de len: Van 19.00 tot 20.30 uur is de zaal open voor de jeugd van 9 t/m 14 jaar; Om 21.00 uur kan iedereen terecht van 15 jaar en ouder. Waddinxveen - De afgelopen twee we ken heeft De Savornin Lohmanschool in het teken gestaan van de 'appel' en de 'peer'. Aan de hand van posters en publicaties van o.a. het Centraal Bu reau voor de Tuinbouw werd aan de kinderen van de groepen 1 t/m 8 duide lijk gemaakt, hoeveel verschillende soorten appels c.q. peren er eigenlijk wel zijn. Diverse variëteiten werden tentoongesteld waaronder heel oude soorten zoals zoete Ermengaarde, In- grid-Marie, Winterjannen e.d. Een su permarkt stelde de kinderen in de gele genheid een en ander te keuren. Waddinxveen - In de Ontmoetingskerk in Waddinxveen wordt zondag 18 okto ber aanvang 17.00 uur een jeugddienst gehouden. Het uitgangspunt is het Bij belboek Hooglied en het thema is 'open over bloot kan dat zomaar?' Voorgan ger is ds. P.A.C. Bongers. De 'werkgroep jeugddiensten' van de Gereformeerde kerk in Waddinxveen heeft voor dit Bij belboek gekozen omdat het eigenlijk nooit behandeld wordt en het thema de jeugd aan zal spereken. iedereen is welkom. Op 29 oktober organiseert het "Plat form Gehandicapten Waddinxveen" en het "Provinciaal Overleg Gehandicap tenbeleid" (POG) een voorlichtingsbij eenkomst voor mensen met een licha melijke handicap, in het Anne Frank Centrum, J. v. Bijnenpad 1 Waddinx veen. Aanvang 20.00 uur. Tijdens deze aijeenkomst wordt er informatie ver strekt over de mogelijkheden die er zijn voor mensen met een handicap bij het vinden van een (betaalde )baan. Inl. tel. 01820 -12777 of 01828 -13243. Waddinxveen - In Buurtcentrum "De Boog" wordt op vrijdagavond 16 oktober een 'bingo-avond' gehouden. Er is een rokers en een niet-rokerszaal. Aanvang 20.30 uur. Adres: C. Huygenslaan 2 Waddinxveen. Waddinxveen - Op 24 okt. begint er een nieuwe seizoen met computerspelletjes in gebouw "Het Zuidhonk". Dan wordt 'dr. Mario" gespeeld. Dit is een spel wat maar lx gespeeld hoeft te worden, want het geeft gelijk de winnaar aan. Er wordt van 9.30 tot 19.00 uur gespeeld. Daarna is de prijsuitreiking. Na afloop wordt er een leuke film gedraaid zodat de dag tot ca. 21.30 uur duurt. Inl. tel. 01828 -12237 Waddinxveen - De 'werkgroep onderwijs ondersteunend programma-aanbod' (WOOP) heeft voor de groepen 1 en 2 van de Waddinxveense basisscholen weer een leuk muziekprogramma, "Jorn en de muziekvogels", op touw gezetEén en ander wordt uitgevoerd met de kinderen. De kinderen beleven een wereld van vogels en muziek en kunnen verkleed meedansen als reuze-vogels en muziekma- ken op de bezem, het mini-carillon, het wasbord en andere ritme-instrumenten. De uitvoeringsdata zijn: 16, 29 en 30 oktober en 13 november. Waddinxveen - De commissie WOOP (werkgroep onderwijs ondersteunend pro gramma-aanbod) is met een cursus volksdansen begonnen voor de groepen 3 en 4 van de basisscholen in Waddinxveen. Op de Leon de Gelderschool zijn de lessen reeds begonnen. De eerstvolgende les is op 30 oktober van 14.30 tot 15.15 uur. Het gaat niet in de eerste plaats om de kinderen een perfecte volksdansuitvoering te laten instuderen, maar om kennis te laten maken met volksdansen en het beleven van plezier daaraan. De lessen worden gegeven 3 a 4 keer onder schooltijd) door gediplomeerde leraressen. Na de lessenserie kan de school met behulp van de leraressen een presentatie voor ouders/belangstellenden geven. Bovendien kan elke schol begeleiding krijgen bij het maken van een programma volksdansen voor de hele school. Waddinxveen - Voor 55-plussers worden yoga-lessen in gebouw "het Zuidhonk" gehouden op dinsdagmorgen van 10.15- 11.15 uur. Inbl. tel. 01727-18398. Boskoop - Donderdag 15 okt. beginnen de repetities voor de KinderKerstmusi- cal die op zondag 20 december opge voerd gaat worden in "Het Praathuis". Elke donderdag van 16.00-17.00 uur vin den de oefenuurtjes plaats om de lied jes aan te leren en het oefenen in toneel spelen. Kinderen van 6-12 jaar die zin gen en toneelspelen leuk vinden, zijn welkom om mee te doen. Er wordt hier voor een bijdrage gevraagd van 10,-. Herv.Immanuelkerk 10.00 uur ds. P.A.C. Bongers 17.00 uur ds.A.A. v. Houwelingen Geref.Vrijgem. Kruiskerk Passage 8.30 uur leesdienst 14.45 uur ds. G. Zomer Spakenburg. Na een opleiding bij Instituut Praehep zijn de volgende personen uit de regio geslaagd: officiële diploma basiskennis Boekhouden BKB:Waddinxveen: mevr. A. Smith; Zevenhuizen: J. van Dam. Officiële praktijkdiploma Boekhouden (PDB): Waddinxveen: mevr. C.H. Kamphuis-Feteris; Oofficiële praktijkdiploma Moderne Bedrijfsadministratie MBA: Waddinxveen: E.H. Bekker; Eén of meer certificaten van het Staatsexamen SPD: Waddinxveen: P.J.F. Remmerswaal (BR), A.H. de Heer (BE-II), M.R. Viergever (BE-II) Moerkapelle: mevr. J.T.M. Bennis (BR); Zevenhui zen: C. Baas (BE-II). Moordrecht - De Stichting Orgelconcerten Moordrecht gaat haar tweede najaars concert voor 1992 op zaterdag 24 oktober organiseren in de Gereformeerde kerk te Moordrecht aan de Molenlaan. Gastorganist is de bekende Jan van Westenbrug- ge uit Wateringen die op deze avond een gevarieerd en uitgebreid programma ten gehore zal brengen met stukken van Pachelbel, Walther, Mendelssohn, Cesar Frank, Willem Weijland e.a. Aanvang 20.00 uur Op 26 oktober begint in de Garenspinnerij in Gouda de cursus 'banen en berope- noriëntatie voor arbeidsongeschikten'. Inl: 070 - 326 4781, Harma Bot-hof, cursus leidster Vrijbaan Den Haag.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 11