Hart van Holland - allerlei Breuk in rioolpersleiding Moerkapelle hersteld Collecte Dieren bescherming Zieken verzorging thuis Speurtocht langs Leidse musea ook tijdens herfstvakantie Natuur en praktijktraining voor langdurige werkelozen Opvoeden, een kunst Puzzelrit Betaalgemak kun je zelf regelen Hart van Holland/14 oktober 1992 pagina 15 Moerkapelle - De naam "Op Moer" is na tien jaar, een ingeburgerd begrip in Moerkapelle. Slechts weinigen praten over 'het dorpshuisVandaar misschien ook dat het niet onder 'dorpshuismaar onder "Op Moer" in het telefoonboek vermeld staat. Het lijkt nog maar zo kort geleden dat de toenmalige commissaris van de Koningin in Zuid-Holland, mr.M. Vrolijk, (18 oktober 1982 red.) de naam, die door mevrouw Blok bedacht was, onthulde. De komende weken wordt echter alweer het tweede lustrum gevierd van dit 'nieuwe'gebouw dat gerealiseerd werd omdat het oude dorpshuis uit z'n jasje was gegroeid. Sporthal, zalen voor multifunctioneel gebruik en een kegelbaan met bar... Kegelclub Presentatie op 24 oktober Programma Lustrumviering ISP houdt cursus "Op Moer" viert tweede lustrum Beheerder Henk Doornhein, des tijds reeds een jaar of zeven in functie, herinnert zich dat het gebouw in augustus in gebruik geno men kon worden, precies bij de aan vang van het drukke winterseizoen. "Ik weet nog dat het eerste bruidspaar dat bij ons hun bruiloft vierde over beton platen naar het dorpshuis moest lopen, omdat het plein en de toegang nog niet bestraat waren. Uit een oude agenda van 1982 heb ik ook de naam van dit bruidspaar weten te achterhalen: het echtpaar Boerman- de Knegt" Doornhein benadrukt dat niet alleen verenigingen voor een heel seizoen voor een avond per week of maand de zaalruimten huren, maar dat ook diver se agrarische standsorganisaties "Op Moer" weten te vinden. En met bruilof ten, zakenfeesten, diners, lunches, kou deen warme buffetten, heeft "Op Moer" inmiddels ook al naam gemaakt. En er is sprake van een toenemende belang stelling, temeer daar er leuke arrange menten mogelijk zijn in combinatie met gebruik van de kegelbanen. Die blijken vrijdag- en zaterdagavond een enorme trekpleister voor volwassenen en op woensdagmiddag voor de school jeugd. Kinderpartijtjes zijn aan de orde van de (woens) dag. "We hebben ook weer een kegelclub sinds donderdagavond. Op de eerste avond waren er al vijftien mensen die zich aanmeldden. Ik hoop dat er nog meer volgen. Elke donderdagavond vanaf 20.00 uur is iedereen die lid wil worden, of eens wil komen kijken, van harte welkom". Doornhein is er reuze mee in z'n schik, immers kegelbanen zijn er voor om gebruikt te worden. Dorpshuis "Op Moer" dat sinds de ope ning, vanuit een B.V. wordt geëxploi teerd, maar bestuurlijk onder een stichting valt die al ruim 30 jaar bestaat, is 's avonds vrijwel continu bezet. Overdag is dat niet het geval, alleen wordt er dan door de scholen, tijdens de verplichte gymnastieklessen, conti nu beslag gelegd op de sporthal. "In de loop der jaren hebben we hier en daar wat aanpassingen gedaan. De parket zaal was bijvoorbeeld altijd erg be nauwd vanwege het lage plafond. Daar js aircoditioning in aangebracht om het klimaat te regelen. Verder is de achter ste ruimte nu permanente expositie ruimte van de Stichting Oud- Zevenhui- zen/Moerkapelle, maar kan deze des ondanks gehuurd worden. Men dient felf voor bediening te zorgen. Deze zaal ls geschikt om b.v., als men kleinbe- Beheerder Henk Doornhein en zoontje Ruben huisd is, een verjaardag te vieren". Verder is de foyer van "Op Moer" 's avonds gevuld met sporters die na af loop even iets drinken, of zomaar Moer- kapellenaars die een pilsje komen pak ken... Dat gebeurt ook nogal eens op de zaterdagmiddag... Op die wijze is "Op Moer" een sociale ontmoetingsplaats geworden waar mensen van allerlei maatschappelijke stromingen elkaar ontmoeten. Ook het huurdersaanbod is pluriform. Vaste huurders zijn b.v. Schaakclub Moerkapelle, Fotohobby club Moerkapelle, de Plattelandsvrou wen-afdeling, de christelijke Vrouwen vereniging, de Bejaardensoos e.d. Deze vaste gebruikers, de voetbal, als mede ideële organisaties die Moerka pelle rijk is, geven op zaterdag 24 okto ber acte de présence, tijdens een pre sentatiemiddag welke de afsluiting vormt van de lustrumviering van "Op Moer". Alle zaalruimten van dit dorps huis zullen worden benut door de resp. verenigingen, met kraampjes en de monstraties, terwijl de evenementen in de sporthal vooral van sportieve aard zijn en in de vorm van een show plaats zullen vinden. Helaas kan vogelvereni ging "Tropica" - eveneens gebruiker van "Op Moer"- niet meedoen aan de feestvreugde: er heerst namelijk vogel pest en dat betekent dat vogels niet vervoerd mogen worden. Als sportver enigingen maken b.v. verenigingen als: de badminton, de tafeltennis, de judo, gymnastiek Tarzan, Rolling'90 enz. Henk Doornhein, terzijde gestaan door z'n vrouw en een aantal vaste part-time krachten, heeft vier vaste medewerk sters die eveneens al tien jaar 'mee draaien'. Hen allen wachten drukke weken tijdens de lustrumviering. Met een korenconcert, georganiseerd door Sursum Corda, m.m.v. o.a. het Westlands Dameskoor, de Gouwe Sang- hers en jeugdkoor Aserela, wordt de lustrumviering a.s. vrijdagavond in "Op Moer" begonnen. Aanvang 20.00 uur. Recreantenvolleybaltoernooi: Zater dag 17 oktober staat dorpshuis "Op Moer" in het teken van volleybal. Er wordt een groots recreantenvolley baltoernooi gehouden waar straten, families en bedrijven aan deel kunnen nemen, mits men zich van tevoren in schrijft. Klaveijasavond: Op 20 oktober is er een 'open' klaverjasavond. Feestmiddag voor de jeugd: Een pop penkastvoorstelling voor de jonge kin deren van Moerkapelle, verzorgd door het jeugd-en Jongerenwerk Midden- Holland, begint om 13.30 uur op woens dagmiddag 21 oktober. De oudere jeugd gaat deelnemen aan een spelcircuit uitgezet in de sporthal: gymnastiekvereniging Tarzan en rol- schaatsclub Rolling '90, zullen dit spek takel op touw zetten en begeleiden. Open ouderenochtend met Bingo: Alle Moerkapelse ouderen van 60 jaar en ouder, kunnen meedoen aan 'bingo' dat speciaal voor hen wordt georganiseerd op donderdag 22 oktober, aanvang 9.30 uur. Amazing Stroopwafels: Voor de jeugd is er op vrijdagavond 23 oktober een concert met de Amazing Stroopwafels, terwijl het huisorkest "Op Roer", voor muzikale intermezzi zorgt in de foyer van "Op Moer". Ballonnen- Nadat zaterdagmorgen 24 oktober om 11.30 uur honderden bal lonnen het luchtruim ingegaan zijn, is er 's middags de verenigingspresenta tie met een sportmanifestatie. Moerkapelle - Het eerste weekeinde van oktober was er sprake van enige Paniek in Moerkapelle toen bekend werd dat er door het hoogheemraad schap van Schieland een breuk in de rioolpersleiding van Moerkapelle naar Bleiswijk was geconstateerd. Er |'in onmiddellijk maatregelen getrof- en de uitstroom van rioolwater van uit de breuk te stoppen. De perslei- lnü werd buiten gebruik gesteld en et rioolwater, afkomstig van wonin- gen en bedrijven in Moerkapelle, word vanaf het rioolgemaal West land Por tankauto naar de afvalwaterzui- oringsinstallatie getransporteerd, ot betrof een breuk in de bijna 7 'orneter lange persleiding tussen o rioolgemaal Westland te Moerka pelle en de afvalwaterzuiveringsin stallatie aan de Merenweg in Bleiswijk. Het eerste deel van het lei dingtracé liep parallel aan de Rotte (oostzijde). De persleiding kruist ondergronds de rijksweg, het fietspad en de spoor baan. Verderop loopt de leiding on der de Rottemeren door richting Me renweg in Bleiswijk. De breuk werd geconstateerd na mel ding van een voorbijganger, vorige week vrijdagmiddag ca. 17.00 uur. De herstelwerkzaamheden omvatten een doortrekken van een nieuwe per sleiding door de bestaande mantel buis onder de rijksweg door en aan gesloten op de eigenlijke rioollei ding. Zevenhuizen - De opbrengst van de col lecte Dierenbescherming Zevenhuizen bedraagt 2035,80. Alle collectanten en gevers hartelijk dank voor dit prachtige resultaat door collecte-organisatrice Anneke Otting. Kruiswerk Midden-Holland organsieert in Waddinxveen een cursus "Zieken verzorging thuis" vanaf 26 oktober van 19.30 tot 21.30 uur. Inl. 01803- 14144. Rabobank maakt mogelijkheden duidelijk Het betalingsverkeer in Nederland krijgt veel aandacht. De banken voeren samen met de ondernemersorganisaties de campagne 'Betaal op maat' en stimuleren het gebruik van de pin-code. De Rabobank doet aan deze actie mee, maar zet daarnaast nog extra middelen in. Onlangs startte deze bank met een speciale machtigingsservice voor haar cliënten. Deze service helpt cliënten de manier van betalen goedkoper en gemakkelijker te organiseren. Tot aan het begin van de jaren zestig was er geen keus. Je kon toen alleen betalen met klinkende munt en papiergeld. Dat was onhandig en onveilig, zeker als het om grotere bedragen ging. Het giro-systeem voor betaalrekeningen bracht uitkomst voor consumenten, bedrijven en banken. Daarmee werd het mogelijk om te betalen zonder geld op zak te hebben. Snel daarna werd er nog een nieuw betaalmiddel geïntrodu ceerd: de betaalcheque. En de volgende (voorlopig laatste?) ontwikke ling bracht ons het 'plastic geld': creditcards en passen met pin-code. Al die betaalmiddelen zijn natuurlijk prachtig, maar je moet wel weten wanneer je wat het beste kunt gebruiken. Uitgangspunt is: het besparen van tijd, moeite en geld. De machtigingsservice en het gebruik van de pin-code spelen daarbij een belangrijke rol. Voor periodiek terugkerende betalingen (per maand, kwartaal, halfjaar e.d.) is machtigen de beste methode. Daarbij kunt u denken aan bijvoor beeld betaling van de huur, gas en licht, abonnementen, verzekeringen enz. Deze automatische manier van betalen voorkomt veel administratie ve rompslomp en bespaart geld. Want de afhandeling van zo'n automati sche betaling is nu eenmaal goedkoper dan die van met de hand beschreven formulieren. Bovendien hoeft u niet meer elke maand acceptgiro's af te handelen en overschrijvingsformulieren in te vullen. En met een automatische overschrijving kunt u een betaling niet vergeten. Ook voor wisselende bedragen, zoals de telefoonrekening, kan tegen woordig een machtiging worden afgegeven. Van te voren wordt u dan gemeld welk bedrag er van uw rekening wordt afgeschreven. Bij machtigen blijft u natuurlijk wel baas over uw eigen geld. Bent u het niet met een overschrijving eens, dan hebt u 30 dagen de tijd om de betaling - zonder opgaaf van redenen! - terug te draaien. Machtigingskaarten kunt u krijgen bij de bank en bij de instelling waaraan u de machtiging verstrekt. De Rabobank heeft voor haar cliënten zelfs voorbedrukte machtigingskaarten klaarliggen. Daarop zijn alle gegevens van de rekeninghouder en enkele veel voorkomende incassanten (gasbedrijf, woningbouwvereniging, enz.) ingevuld. Ook betalen met een pas-met-pin-code is betaalgemak: je schuift het pasje in de betaalautomaat en toetst je pin-code in. Dat is alles. Op die manier kunt u betalen bij bijna alle tankstations en bij steeds meer supermarkten en andere winkels. Met zo'n pas kunt u trouwens niet alleen betalen, u kunt er ook geld mee opnemen. Bij ruim 4.000 geldautomaten in Nederland en bijna 50.000 in het buitenland kunt u op die manier 24 uur per dag en zeven dagen per week terecht. Bij de geldautomaten van de Rabobank kunt u overigens met uw pin-pas ook (gratis) kijken welk bedrag er op uw rekening staat. Wie slim met zijn betaalmiddelen omspringt zal zichzelf veel moeite en geld besparen. De Rabobank helpt graag bij het organiseren van uw betalingsverkeer. Een prima hulpmiddel daarbij is een duidelijk reken- schema voor het plannen van uw betalingen. Want betaalgemak dient de mens. Ter gelegenheid van de Kinderboekenweek tot en met zaterdag 17 oktober, organiseren 7 Leidse musea een gezamenlijke speurtocht rond het thema "Land in zicht" tot en met zondag 25 oktober! De speurtocht voor 9-12-jarigen of jongere kinderen onder begeleiding, duurt ca. 2,5 uur. Als startpunt geldt het Stedelijk Museum De Lakenhal en op het eindpunt kunnen de kinderen een greep doen in de schatkist in de Openbare bibliotheek. Er kan vanaf 10.00 uur van start worden gegaan. Inl. tel. 071 -211 824. Regio - Het ISP, het werkgelegenheidsproject in de regio Midden-Holland, organi seert, in navolging van voorafgaande succesvolle jaren, in november, een motiva tietraining. Deze training is bijzonder geschikt voor mensen die langdurig werke loos zijn en geen uitzicht meer zien om in deze situatie verandering te brengen. Van alle personen die ooit eens zo'n dergelijke training bij het ISP hebben gevolgd, heeft 60% een baan of een opleiding gevonden, 10% is als vrijwilliger aan de slag gegaan en 30% heeft niet direct wat gevonden maar werkt met energie aan nieuwe kansen. Het doel van de training is om persoonlijke vaardigheden, die nodig zijn om een plaats te verwerven op de arbeidsmarkt, te stimuleren. De totale cursusduur bedraagt 15 dagen. De cursus wordt gesplitst in twee onderdelen: 1. Intensieve training: waarvan de eerste vijf dagen in de vrije natuur worden doorgebracht, ergens in Nederland. 2. Stadstraining: dit wordt in Gouda uitgevoerd en duurt 10 dagen. na deze training heeft de deelnemer meer inzicht in de eigen mogelijkheden en de mogelijkheden van de regionale arbeid/scholingsmarkt. Geïnteresseerden kunnen zich nog tot 14 oktober opgeven bij de secretaresse van het ISP: Jossy Thenu, tel. 01827 -2844. Er zijn voor de deelnemer geen kosten aan deze training verbonden! N.B. het is geen survivaltocht. Kruiswerk Midden-Holland organiseert in Gouderak en Moordrecht enkele se ries bijeenkomsten voor ouders/verzorgers van jonge kinderen. Inl. 01803-14144. Nieuwerkerk-regio - "The Skymasters" organiseert op 16 oktober een 'hibiscusrit', van ca. 30 km. Inl. tel. 01803- 12200/20361. W:; ma

Hart van Holland | 1992 | | pagina 15