Trimclub voor (ex) hart patiënten viert tweede lustrum Hart van Holland - allerlei Buurtvereniging "Kruisweg" organiseerde modeshow Open Huis: Rode Kruis-projectweek op "De Driesprong" Gered door Ed Een ontbijt voor het college van burgemeester en wethouders v. WÈÊÈM van holland het best gelezen...! Hart van Holland/14 oktober 1992 pagina 17 Zevenhuizen/Waddinxveen - Ex-hart patiënten die deelnemen aan de Trim club Gouda en omstreken voor (ex)- hartpatiënten kunnen a.s. zaterdag mee met de bus naar het sportcentrum Papendal. Eén en ander ter gelegenheid van de viering van het tweede lustrum van deze club die inmiddels ruim 150 leden telt. Bestuurslid H. Collée schrijft: "Nog geen twintig jaar geleden werd een hartpatiënt beschouwd als een in valide voor wie de beste methode om zijn leven te verlengen was: stilzitten en rustig houden. Langzaamaan is het inzicht doorgebro ken dat verantwoord bewegen en zich inspannen het beste medicijn voor het 'aangevallen' hart is. Eén van de grote propagandisten van dit nieuwe inzicht is de Goudse cardio loog J. Oudhof, verbonden aan het Groene Hart ziekenhuis. Op zijn initiatief richtten enkele hartpa tiënten tien jaar geleden een bewe gingsvereniging op onder de naam "Trimclub Gouda en omstreken, vere niging voor (ex)-hartpatiënten". Onder invloed van de, nu niet bepaald ge luidsarme, motor Oudhof en de vele enthousiaste verpleegkundigen en fy siotherapeuten die geheel belangeloos de leden van de club begeleidden, is het groepje 'beginners' uitgegroeid tot een bloeiende vereniging van een dikke 150 leden. Een zeer belangrijke, rustig lopende turbo die vanaf de oprichting vaart en geestdrift in de vereniging bracht, is de heer H. Koers, fysiotherapeut aan het Groene Hartziekenhuis". lllllli door Corrie van Nierop Soms sluit een mens in z'n leven een tijdperk af waar-ie pas goed bij stil staat als het zover is. Zo ook ik op de 7e oktober. Ik wist het al heel lang; ben er als het ware naar toe gezwom men. Tien jaar achtereen ging ik op de woensdagmorgen gezellig met een dochter mee naar het baby-en peu- terzwemmen. Toen zij haar tweede kind ging mee nemen; met een baby in haar armen en een kleuter tegen zich aangeplakt in het water stond, had zij hulp nodig, 'oben ik daar dus ingerold, als 'hulp oma'. Eer haar eigen peuters te groot (oud) werden voor het woensdagmorgen- bad, had zij oppas-kindertjes onder Jaar hoede, die zij eveneens onder dompelde, waar zij op dezelfde voet jjee doorging. Later weer een eigen Jaby en zo zou ze nog jaren kunnen J oor gaan. Dat blijkt zij niet te doen en zo kom ik nu dus op het droge te staan. Ettelijk heb ik een ongekende weel- dagenoten die uurtjes in al die jaren. poosje verbleef ik dan in het ondiepe bij de kleintjes, liet me, zit- and op de bodem, emmertjes water JVer het hoofd gooien, dan ook de jjoeder even een paar 'baantjes trek en Daarna koos ik het ruime sop en ad dat bijna geheel voor mezelf. Een Tve-zwembad. Nu is het kleine gansje vier jaar geworden, heeft dat n beetje in het zwembad ge ard, en is het definitief afgelopen "dijn privé aangelegenheid, ia h "eerschr'jf komt er plots een re herinnering boven drijven... Help Ifcn jaar geleden... ik ging het wa- >n met een meisje van bijna 'n liep ik spelend achteruit tot et touw dat over het bad ge ien 0's en de §rens aangeeft tus- ïet l eP en diep. Niet wetende dat inOorcl n°g niet was aangebracht 'lenri ï16 met de kleine vermaakte, plots schuinweg in het diepe. Ik schrok me te pletter, en daar ik niet kon zwemmen, met beide hemden vol, zag ik in een flits mijn kleinkind verdrinken. Spartelend duwde ik het wurm omhoog en schreeuwde proes tend: "Help! Help!" Tegelijk zag ik badmeester Ed een forse duik nemen richting worstelen de oma, en in een mum van tijd had hij beiden op het droge. Voor die dag had ik genoeg gezwommen. Hevig ontdaan zeeg ik neer op een stoel. Men bood mij geruststellend een kop koffie aan en ik was spoedig van de schrik bekomen. Vanaf die dag keek ik nog altijd eerst, als ik in het zwembad kwam, of het koord was aangebracht (kan toch een keer vergeten worden) zodat niet onverwacht een moedertje met kind en al van de glooiing zou kunnen glijden. Boskoop - Burgemeester en wethou ders van Boskoop kregen vorige week dinsdagmorgen, voorafgaand aan de wekelijkse college-vergade ring een 'ontbijt' aan geboden van Stichting "Molen de Eendracht" te Alphen a.d. Rijn welke in 1992 12 1/2 jaar bestaat. Plaatselijk bakker Root- zelaar zorgde voor 'molenbrood' in deze week van het brood. Hij is één van de bakkers uit Alphen a.d. Rijn en omliggende gemeenten die meel af nemen van deze molen met als doel stelling de instandhouding en exploi tatie van de molen "De Eendracht". bleiswijk/Moerkapelle - In schoolgebouw 'De Driesprong' aan de Kruis weg werd vorige week maandagavond een geslaagde modeshow gehou den. In de schijnwerper stond kinderkleding van "Otje en damesmode van 'Sharon-mode beide uit Zoetermeer. Sweatshirts met opdruklange truien, spijkerbroeken, lange vesten, leggings, maar ook lange rokken (wijd) met lange, diepe splitten, leuke rokjes en betaalbare kleding voor de dames. Voor stoere jonge jongens ook stoere kleding en voorde kleine meisjes, leuke combinatiekleertjes, winterjasjes, truien en broeken in allerlei kleuren. Jurkjes zijn voor grote en kleine dames weer terug in het modebeeld. Tine Hertog fungeerde als ladyspeaker en gaf gedetailleerd informatie boven het geluid uit van de muziekband... Ze kon het tempo waarin de modellen af en aan liepen...af en toe nauwelijks bijhouden... Bleiswijk/Moerkapelle - De school aan de Kruisweg te Bleiswijk, op de grens van Moerkapelle, heeft bijna een projectweek achter de rug. Alle lessen stonden in het teken van de hulpverlening en met name het "Rode kruis". Wat er onder het "Rode Kruis" valt, op welke wijze er hulp verleend wordt en wat het "Rode Kruis" b.v. doet met bloedplasma, eerste hulp bij gewonden, bij rampen in binnen-en buitenland, is de leerlingen van "De Driesprong" nu wel duidelijk. Zelfs een echte Rode-Kruis-ambulance is bij de school op bezoek geweest. Donderdag 15 oktober van 18.30 tot 20.00 uur is er 'open huis' in de school. Dan kunnen ouders en belangstellenden komen kijken naar wat de kinderen gemaakt hebben: zelfs een echte gewondentent met brancards: een aardbeving met scheve huizen, allemaal kleine Henry Dunant-schepen een grote Heny Dunant enz. enz. De koffie/thee/limonade is gratis, maar versnaperingen en kleine artikelen moeten die avond betaald worden. De opbrengst ervan is voor het Rode kruis. 1

Hart van Holland | 1992 | | pagina 17