Politieberichten Boskoop Vernieuwd O.K.benzinestation langs druk bereden Bredeweg Linnen rijbewijzen Politieberichten Zevenhuizen - Moerkapelle officiële opening vanmiddag om half zes door burgemeester A.W. Lips H.P. Kloostra Autoservice B.V. Concurrerende prijzen, sparen voor geschenken en ijstaarten-actie kennismaking Hart van Holland/14 oktober 1992 pagina 19 Diefstal fietsen Criminaliteit Verkeer Gevonden en verloren voorwerpen Poging diefstal banden Veel inbraken in woningen diefstal mountaine-bike Plaatwerker gezocht Zevenhuizen - Het totaal vernieuwde u.K.-benzine-tanksta- tion aan de Bredeweg, schuin tegenover het veilingterrein, kan door langskomende gemotoriseerde weggebruikers ge woon niet onopgemerkt gepasseerd worden. In het oog lopend is in ieder geval het bord waarop de prijzen vermeld staan die gelden voor de diverse brandstoffen die hier getankt kunnen worden. litis Inde algelopen werden wederom di verse fietsen op verschillende plaat sen ontvreemd, te weten; een groene batavus herenfiets, een bruine da mesfiets merk Empo, een paars/roze citybike merk Batavus Inde avonduren van 4 oktober werd gepoogd in ter breken op een kweke rij aan de Insteek. Doordat het alarm afging bleef het bij een poging. Op 4 oktober werd een auto gepar keerd aan de Valeriaan bekrast. De schade is aanzienlijk. In de nacht van 4 op 5 oktober wer den diverse inbraken gepleegd, na melijk twee woningen aan de Biezen, waarbij cheque's, een paspoort en geld ontvreemd, in twee horecagele genheden te weten aan de koningin neweg en aan de Zijde, hier werden de gokkasten geforceerd en leeg ge haald. Tevens werd er ingebroken in een vrachtauto aan de parklaan, hier werd een semafoon en een zaklamp meegenomen. s-avonds probeerde men in te bre- ken in een woning aan de Linnaeus- weg. Door de collega's van de Gp Den Haag zijn de daders gepakt van de inbraak bij Firts man, welke enkele weken geleden werd gepleegd.. Op 7 oktober werd een autoradio ontvreemd uit een auto welke gepar keerd stond aan de Voorkade. Te vens werd die dag een ontvreemde auto aangetroffen op de Puttelaan. De auto was gestolen in Den Haag. Op 8 oktober werd ingebroken in een woning aan de Zonnedauw, er wer den 50 CD's ontvreemd. Bij een inbraak in een schuur aan de badhuisweg werden twee nieuwe vouwfietsen ontvreemd. Zowel de schuur als de fietsen waren afgeslo ten. Op 10 oktober werd gepoogd in te breken in een woning aan de Biezen, door goed hang en sluitwerk werd een inbraak voorkomen. Op 6 oktober vond op de oprit van de Alphenseweg een aanrijding plaats tussen een vrachtauto en een pers. auto. De vrachtauto verleende de personenauto geen voorrang. Op 7 oktober werd i.s.m. de verkeers- groep de gehele dag een technische verkeerscontrole uitgevoerd. In to taal werden 175 voertuigen waaron der 40 bromfietsen gecontroleerd. Er werd voor diverse overtredingen 26 maal proces-verbaal opgemaakt. Op 7 oktober vond een kop staart aanrij ding op de Zuidkade plaats. Op 10 oktober vond een aanrijding plaats op de Zijde. Een personenauto reed achteruit en zag daarbij een an dere personenauto over het hoofd. Tevens vond op de Alphenseweg ter hoogte van het benzinestation een aanrijding plaats tussen twee personenauto's. De voorste bestuur der stopte om het benzinestation op te rijden, de achterste bestuurder had dit te laat in de gaten. Op 10 oktober werd een geparkeerde personenauto op de Bosweg aange reden door een onbekend gebleven voertuig. Getuigen gezocht: Op 8 oktober omstreeks 20.15 uur werd een fietser welke op her Reijers- koop t.h.v. de Rozenlaan reed aange reden. Dit is gebeurd door een perso nenauto welke een blauwe aanhang wagen voorttrok. De fietser reed ach ter een andere fietser en men reed richting hefbrug. De fietser liep een verwonding aan haar knie op. Gevonden: een bandenreparatie- doosje, een sleutelbos met oranje la bel, een hangertje, een parkiet, en fietssleutel, een groene jas, Verloren: een bruine portefeuille, twee sleutels in een hoesje, een sleu telbos met zeven sleutels, een trouw ring "DIT 1954" een semafoon, auto sleutels van een Datsun, een seiko dameshorloge, een krantentas, een blauwe kinderschoen. 1 - De afgelopen maanden is een publiciteitscampagne gevoerd voor het omwisselen van oude modellen rijbewijzen. Opgeroepen werd deze oude model len linnen rijbewijzen vóór 1 oktober a.s. om te wisselen voor een rijbewijs van het nieuwe Europese model. Onlangs werd duidelijk dat een aantal personen aan wie om medische redenen van tijdelijke aard geen nieuw rijbewijs kan worden afgegeven, niet aan de gestelde datum kan voldoen. om te voorkomen dat in dergelijke gevallen opnieuw rijexamen moet worden gedaan, heeft de minister van Verkeer en Waterstaat besloten het tijdstip, waarop deomwisselingstermijn zal sluiten, voorlopig op te schorten tot 1 januari 1 '993. De oude modellen rijbewijzen kunnen dus tot deze datum worden omgewisseld. |n de nacht van zondag op maandag (5-10-92) vond op het Noordeinde een diefstal plaats. Bij een bedrijf werd een aanzienlijke hoeveelheid banden ontvreemd. Kennelijk zaten ds daders met een vervoerspro bleem. Vanaf een nabij gelegen ter- rein werd een vrachtwagen gestolen en vervolgens vol geladen met de ontvreemde banden. Na een aanrij- lng kon de vrachtwagen niet meer J^rder rijden en werd achter gelaten. e politie gaat er vanuit dat passan- en in die nacht op het Noordeinde e.e.a. hebben waargenomen. Zij orden verzocht zich te melden. o afgelopen week werd er diverse alen ingebroken. Diverse wonin- P- z°wel binnen als buiten de be- tiniv^u 'C0m waren het doelwit. De j 'Ge heeft de zaken in onderzoek. öw het dorpshuis Op Moer te Moer- tiiff e werd op donderdagavond fn 20.30 en 21.30 uur een moun- lJ(_ e'0|ke gestolen. tevp'etS st°nd goed op slot en was j ns middels een ketting aan een heefm?1'533' vast 8emaakt. Toch fjp, e dader(s) kan gezien om de ,s mee te nemen. Van alle aanrijdingen die deze week de politie ter ore kwam was er wel een de opvallendste. In de nacht van zaterdag op zondag raakte op het Noordeinde de surveillanceauto van de politiepost Zevenhuizen-Moerka- pelle betrokken bij een aanrijding. Daardoor liep de surveillance-auto aan de rechterzijkant enige lak- en plaatschade op. Dat deze aanrijding voor de dienstuitvoering en indirect daardoor ook voor de burgerij gevol gen kan hebben was voor de plaatse lijke politie ook een grote verrassing. Wat bleek namelijk, nadat een expert de schade aan de surveillanceauto had bekeken en het schadebedrag vaststelde, bleek de schade aanzien lijk groter dan het bedrag van f 3500,waar hij- over sprak. Want voor de politiepost Zevenhuizen- Moerkapelle bleek de uitwerking van deze schade een totall-los geval te zijn. Blijkens informatie is op beleids niveau beslist dat de betreffende dienstauto in ieder geval tot januari 1993 uit de roulatie zal zijn daar er geen geld meer is om deze auto te laten repareren. De burgers van Ze venhuizen zullen de vertrouwde aan blik dat de 55.5 door de straten rijdt voorlopig moeten ontberen. Een actie 'breng hem op de weg' wordt overwogen. Op de foto van links naar rechts: medewerkers die pompbedienden zijn en kassiers: van links naar rechts: Henkemans, Versteeg en exploitant directeur Moerkerk. spons en de zeem over vuile raam pjes gehaald worden als een vanzelf sprekendheid, meer biedt dan alleen benzine en LPG (het laatste ook niet overal verkrijgbaar) blijkt bij het af rekenen aan de kassa. In de kiosk, waar de kassiers zich veilig weten vanwege het ingenieuze alarmerings systeem, kan men frisdranken ko pen, een kopje koffie drinken, eetba re artikelen, flessen wijn, maar ook luxe bonbons verkrijgen. 's- Morgens wippen er veel mensen aan voor sigaretten en een krant, on derweg naar hun werk of bestem ming. Dat is net het beetje extra dat je aan service kunt verlenen en waar door je een band met je klanten De prijsbewuste voorbijganger ont dekt, dat het in zijn eigen voordeel is als hij hier de benzinetank van zijn auto of motor laat vullen. Weliswaar is het een centenkwestie, maar alle kleintjes helpen nietwaar? Daarenboven is het ook aantrekkelijk om de zegels te sparen voor gratis geschenken en.... is het vandaag, morgen en overmorgen helemaal leuk om hier de tank vol te laten gooien. Als openingsattractie krijgt men dan namelijk een heerlijke ijstaart. Overigens kan men bij dit goed ogen de, perfect geoliede benzinetanksta tion, de hele klok rond, benzine tan ken. Men wordt hierbij overdag aan de kassa keurig geholpen door een enthousiaste medewerker, die ge kleed is in een rode trui met zwarte pantalon. Daarna dient men gebruik te maken van de eigen-OK-krediet- kaart die in het daartoe bestemde apparaat gestoken kan worden; de code ingetoetst en de benzinepomp staat aan. Na afloop rolt de bon er automatisch uit, plus de spaarze- gels... Deze methode kan ook toegepast worden met gebruikmaking van an dere 'cards', zoals b.v. de 'eurocard' en de visacard'. Deze mogelijkheid wordt binnenkort ook geboden voor giro-betaalpasjes. Voordat H.P. Kloostra te Wassenaar, nu eigenaar van zes tankstations, dit benzinestation twee jaar geleden ging huren, werd het door een parti culier gehuurd van de familie Weer- heim. Dat is nog het geval, echter de oliemaatschappij, die de nieuwbouw realiseerde, huurt het tankstation en geeft het ter exploitatie aan Kloostra. Om principiële redenen geldt de res trictie van de familie Weerheim dat het tankstation op zondag gesloten is. Dit houdt ook in dat dan geen gebruik gemaakt kan worden van de kredietkaarten en op die wijze ge tankt kan worden. Deze voorwaarde wordt gerespecteerd. "Het hoeft voor niemand een pro bleem te zijn. Zaterdagavond kan men tot negen uur geholpen worden."(zie advertentie) Exploitant-directeur de heer C.N. Moerkerk, die al twee jaar hier het 'vertrouwde' gezicht is, zegt bijzon der blij te zijn met het vernieuwde OK-benzinetankstation aan deze drukbereden Bredeweg: Elke minuut denderen er zeker zo'n 30 auto's voorbij.... Hij beaamt dat de lokatie uitmuntend is en automobilisten- hoewei het station, na enige tijd bui ten gebruik te zijn geweest, nog maar net functioneert- in groten getale van deze 'tankmogelijkheid' onderweg naar hun bestemming, graag gebruik maken. Voor het transportvervoer dat op de veiling produkten moet laden of los sen, heeft het OK-station eveneens een goede ligging. Chauffeurs van grote bedrijven kunnen hier, zonder geld op zak, met gebruikmaking van een OK-pasje, als klant op rekening tanken. Tijdens het bezoek van Hart van Hol land, donderdagmiddag rond klokke twee, zijn we hiervan enkele malen getuige... Dat het OK-benzinestation, waar ser vice hoog in het vaandel staat, de v, -v"

Hart van Holland | 1992 | | pagina 19