Hart-van-IloUand-allerlei Kleur heeft een eigen taal Kleur bekennen Engeland:dameskleding flets. Huizen kleurrijk Het grote verschil Het persoonlijke "kleurseizoen" Een kleurenanalyse is eenmalig en voor het hele leven m Puzzelactie Roemenië Voornemens college van B. en W. van Zevenhuizen Hooge Burch en De Kniek zoeken enthousiaste vrijwilligers - Opbrengst collecte Dierenbescherming Voor begeleiding van verstandelijk gehandicapten Mevrouw G. Slingerland-Zaal Voorofscheweg 44, 2771 MB Boskoop, Hart van Holland/14 oktober 1992 pagina 23 Zevenhuizen-Oud Verlaat - Deze win ter kan iedereen de kleur kiezen die bij hem of haar past. De najaars-en wintermode is zeer gevarieerd. Het wordt een mooie herfst -en win ter. Er zijn korte en lange winterman- Iemand die voor een bepaalde kleur kiest en daarvan zijn of haar gardero be samenstelt, kan weieens de ver keerde kleur kiezen. Een kleur die helemaal niet bij de persoon past. Er is een categorie mensen dat voor donker kiest, omdat men graag onop- tels, colberts - voor zowel dames- als heren - in allerlei kleuren: rood, groen, geel, maar ook de aardetinten, wat donkerder kleuren en zwart. Fel geruite ensembles, kleurrijke blou ses, japonnen, overhemden, strop- vallend wil zijn. Anderen kiezen voor donker of zwart omdat ze weten dat het hen flatteert, afgestemd is op hun huid-en haarkleur. Er zijn mensen die graag van kleuren houden. Dat hoeven niet altijd uit bundige types te zijn. Doorgaans dassen, maar ook in andere 'gedekte' kleuren en tinten. Eigenlijk is er niet een echte 'wintermodekleur'- al is rood wel overheersend, maar is er voor 'elk wat wils'. weten ze dat hen oepaalde kleuren gewoon goed staan. Maar het kan ook andersom: het kan hen flets maken. Verder de pastelkleuren. De één staat het wel, de ander niet. Engelse vrouwen kiezen doorgaans voor pastels, of fletse kleuren, zo viel ons onlangs nog op tijdens een ver blijf in Engeland. En dat in tegenstelling tot hun kleur rijk gedecoreerde woningen en uit bundig bloeiende bloembakken.... Niet alleen vrouwen, maar ook man nen, beseffen steeds meer dat er zo genaamde kledingcodes bestaan die de persoonlijkheid onderstrepen (first-impression). Goed gekleed gaan maakt zelfverze- kerd en creëert het 'tevreden zijn met jezelf'. Naast factoren als mode, levensstijl en iemands figuur, bepalen de kleu ren waarin de kleding wordt gedra gen uiteindelijk het grote verschil. leder mens is anders geschapen. Op vallende kenmerken daarbij zijn de verschillen in kleur van huid, haar en ogen. Bij een kleurenanalyse, die een advi seuse van "Your True Colours" maakt, gaat het voornamelijk om de vraag: zijn de kleuren die ik draag in harmonie met mijn natuurlijke uit straling? (frisse huid: het vervagen van rim pels en wallen, levendig haar en sprankelende ogen) Onderzoek aan de "Fashion Aca demy" heeft uitgewezen dat de kleur- harmonie van ieder individu, fascine rende overeenkomsten vertoont met de kleurharmonieën van de vier jaar getijden. De Lente kent prille kleuren; de zo mer de pastels; de herfet de schitte rende warme en gouden kleuren en de winter de heldere. "Your True Colours" een organisatie van kleurspecialisten maakt gebruik van 'de vier seizoenen'om kleuren te Een kleurenanalyse vindt plaats door het 'drapen' van in Amerika door de Fashion Academy ontwikkelde en ge patenteerde seizoen-indicator kleur boeken die laten zien tot welk 'kleur seizoen' iemand behoort, (sei zoenstype). Bij het advies inbegrepen zijn: een Persoonlijk make-up advies beho rend bij iemands seizoenstype en de unieke Fashion Academy kleuren- waaier met 96 kleuren: een praktisch hulpmiddel bij de 'opbouw' van de persoonlijke garderobe. "Geen miskopen meer dus" (Dit artikel kwam tot stand dankzij de Zevenhuizense "Your True-Colours" -adviseuse, Aja de Kam- Krijgsman (Oud Verlaat) Aja werkt samen met de Rotterdamse kleurenadviseuse Joke Jongsma- van der Ende. Zij geven dames en heren 'kleur'-ad- vies aan de hand van de kleurenana lyse) lllll:;: !!!§||t||§! De puzzelactie ten bate ran de Stichting Kinderhulp Roemenië is afgelopen. De laatste trekking, waarbij de hele zin vermeld diende te n arden, heeft plaatsge landen. beeft de foto-camera gewonnen. Met haar wordt contact opgenomen omtrent de prijsuitreiking van de camera, die beschikbaar wordt gesteld door Fotoboetiek van Bram Noordam. ^e slotzin van de puzzelactie was "De Stichting Kinderhulp Roemeniëbedankt xponsors en adverteerders voor hnn enthousiaste medewerking. Waddinxveen - De collecte voor de Dierenbescherming ter gelegenheid van Werelddierendag heeft in Waddinxveen f 6.889,60 opgebracht. Dit bedrag komt geheel ten goede aan het Dierentehuis Midden-Holland aan de Groenho- venseweg 501 in Gouda. In dit tehuis worden zwerf-en afstandsdieren uit de regio opgevangen en verzorgd. Wie overweegt een huisdier aan te schaffen kan daar eerst eens een kijkje gaan nemen. Alle dieren die daar zitten verlangen naar een nieuwe baas en huis! het tehuis is open van maandag tot zaterdag van 14.00 tot 16.00 uur. Namens het Dierentehuis worden alle gevers en vooral collectanten hartelijk bedankt voor hun bijdrage, resp. inspanning. ....Wat kleding betreft moeten we de Engelse dames over het algemeen maar niet als voorbeeld nemen. Hun bloembakken wel!.... Gemeentebegroting Zevenhuizen-Moerkapelle - In de vo rige Hart van Holland schreven we al over de 'niet sluitende gemeentebe groting' van de gemeente Zevenhui zen-Moerkapelle en de voorstellen van B. en W. om het 'gat' te dichten. Eén en ander gepaard gaand met (zo de raad het goedkeurt) belastingver hoging, waarbij aangemerkt zij dat de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle nog steeds- ten opzichte van andere gemeenten - een redelijk goedkope gemeente is om in te wonen. In de aanbiedingsbrief bij de begro ting schrijven B. en W.over het uit te voeren beleid in hoofdstukjes. Huisvesting Het onderzoek naar de huisvestings problematiek (met name de knelpun ten) in het gemeentehuis, waar sinds vorig jaar ook het ambtenarencorps van Moerkapelle gehuisvest is, is nog niet volledig afgerond. De verwach ting is dat dit eind dit jaar, begin 1993 kan gebeuren. Inzake een kantine voorziening voor het personeel de ken B. en W. een proef te nemen met de in het gebouw voor de hulpverle ningsdiensten aanwezige, daarvoor geschikte ruimte'. Dit staat los van een eventuele uitbreiding van het gemeentehuis. Het onderzoek naar de noodzaak is nog niet afgerond en houdt mede verband met de toekom stige bestuurlijke ontwikkeling van de gemeente. Kleuren kunnen uw persoonlijkheid onderstrepen, maar ook verzwak ken. Ze kunnen rust, harmonie en tevredenheid communiceren, maar evengoed het tegenovergestelde... groeperen die een bepaald persoon het beste staan. Aan de hand van een kleuren-analyse wordt bepaald met elk kleurenpalet (seizoen) kleur waarden en kleurintensiteit iemand er op zijn of haar best en mooist uitziet. Uiteraard toont een kleurenanalyse ook aan welke kleuren niet met ie mands uiterlijk harmoniëren en daar door afbreuk doen aan iemands per soonlijkheid ZWAMMERDAM - WADDINXVEEN - Hooge Burch, het christelijk centrum voor mensen met een verstandelijke handicap in Zwammerdam, is op zoek naar mensen die een deel van hun vrije tijd willen gebruiken om zich als gastgezin, bezoekvriend of -vriendin of als vrijwilliger willen inzetten voor verstandelijk gehandicapten in haar vestiging in Zwammerdam of in De Kniek in Waddinx veen. Gastgezin Het gastgezinnenproject van Hooge Burch bestaat sinds 1977. De bedoeling van dit project is om voor verstandelijk gehandicapten die daar behoefte aan hebben, een gastgezin of een bezoekvriend of -vriendin in de regio te vinden. Net als de meeste mensen, vinden ook verstandelijk gehandicapten het plezierig om naast familie goede kennissen of vrienden te hebben met wie zij weer andere dingen kunnen beleven. Het gastgezinnenproject biedt de hel pende hand door in de regio naar mensen op zoek te gaan die een relatie met één van de bewoners of bewoonsters willen aangaan. Van een gastgezin of een bezoekvriend - vriendin wordt verwacht dat zij bereid zijn om gemiddeld één keer in de drie weken contact te onderhouden. Dit contact kan bestaan uit de meest gewone en dagelijkse dingen, zoals het mee naar huis gaan, een kopje koffie drinken, boodschappen doen, een stukje wandelen, eten en afwassen. Voor sommigen, met name vaak de oudere verstandelijk gehandicapten in Hooge Burch, is het plezierig als zij bezocht worden door mensen die een kopje koffie blijven drinken, een stukje gaan wandelen en bijvoorbeeld wat versjes van vroeger met ze te zingen. Ook voor bestaande en nieuw op te zetten activiteiten, zoals een spelinstuif, voetballen en andere sporten, zijn nog enthousiaste vrijwilligers nodig. Het gaat hierbij om een avond of middag in de week, waarbij voor een gezellig stukje vrijetijdsbesteding wordt gezorgd voor de mensen die in De Niek wonen. De Kniek bestaat uit een viertal woningen aan de Züidplaslaan in Waddinxveen, waar sinds januari 1992 ruim 30 verstandelijk gehandicapten wonen met hun begeleiding. Deze socio-woningen maken deel uit van Hooge Burch. Voor informatie rond vrijwilligerswerk kunt u contact opnemen met Fred Kofman, afdeling recreatie Hooge Burch, telefoon 01726-30380. Bent u even eens of meer geïntereseerd in het gastgezinnen project, dan kunt u contact opnemen met Corrie Hoogendoorn. Zij is maatschappelijk werkster in Hooge Burch en is te bereiken via telefoonnummer 01726-30465. Goed gekleed als je "kleur bekent" Vu

Hart van Holland | 1992 | | pagina 23