Familieberichten $0k ooob Zevenhiifzen-Moerkapelle Gouden huwelijksfeest Moerkapels echtpaar Foto's in het HART VAN wriT.T.ANm Kerkdiensten In 6 tot 8 weken 'onderdak' in een nieuwe woning Hengelsport vereniging Kruiswerk: Omgaan met Cara Catharina Neeltje van den Berg pagina 4 Hart van Holland/14 oktober 1992 uitsluitend voor particulieren max. 4 regels plaats in elk vakje één letter of leesteken tussen twee woorden één vakje open laten! Zevenhuizens bouwbedrijf bouwt cascowoningen In veertig dagen Naam: Adres: Plaats: Inleveren bij, of opsturen naar: HART VAN HOLLAND - Drukkerij Elgersma Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen, of inleveren bij: Bac mode Dorpsstraat 1 Moerkapelle Hijdra Pr. Willem Alex, plein Benthuizen Van Oosterom Schoenen Dorpsstraat 108 Hazerswoude Dorp G A. Binken Spec.zaak rookart. Reijerskoop 79 Boskoop Heemskerk electra Dorpsstraat 33 Waddinxveen Fotoboetiek Dorpsstraat 47 Moordrecht Zevenhuizen-Moerkapelle zondag 18 oktober I \m JjJLlirTkJLM JL/ van Hart van Holland. De hemelen vertellen Gods eer, en het uitspansel verkondigt het werk zijner handen; Psalm 19 vers 2 onberijmd. Dankbaar voor wat zij voor ons heeft betekend, geven wij kennis dat de Here tot Zich heeft genomen, onze lieve zorg zame moeder, schoonmoeder, oma en overgrootmoeder weduwe van Arts Johannes Verduijn in de gezegende leeftijd van 82 jaar. Arte en An Jem en Annie Arts en Suze Dirk Hans en Corry Kees en Hilde Jany en Henk Albert en Ria Klein- en achterkleinkinderen. Rotterdam, 8 oktober 1992. Igor Stravinskisingel 26. Correspondentie-adres: A. Verduijn, Wollefoppenweg 77, 2761 DK Zevenhuizen. De begrafenis heeft dinsdag jl. plaatsgevonden op de Algemene Begraafplaats te Zevenhuizen. Nieuwerkerk a.d. IJssel/Zevenhuizen - De woning die aan de Burg. Jasstraat 43 in Nieuwerkerk a.d. IJssel in enkele da gen tijd overeind stond, compleet met dak, is de eerste zgn. "Plannon-(cas- co)woning" die Bouwkundig Adviesbu- ro LEO realiseert. Bouw en Aanne mingsbedrijf Arend P.v.d. Knaap uit Zevenhuizen voert de bouw uit. De verwachting is, dat er in Zevenhuizen ook woningen gebouwd worden, die in één of twee dagen overeind staan en in een week of tien bewoonbaar zijn. Plan non B.V. maakt i.s.m. Durox, comforta bel wonen snel realiseerbaar en betaal baar. Sinds een tiental jaren wordt deze bouwmethode toegepast. Het is een systeembouw 'op maat', waarbij bouwwensen van de opdrachtgever vertaald worden in een 'uniek' resul taat. Elke woning is daarom anders, terwijl het basisprincipe hetzelfde is: segmenten die op de fabriek 'op maat' gemaakt worden, zgn. 'casco-panelen'. Er wordt bij deze woningen veel aan dacht besteed aan energiebesparing en er wordt gebruik gemaakt van onder houdsarme materialen. Tevens zijn de materialen waarvan de woning gebouwd wordt, milieuvrien delijk en hebben een minimum aan bouwafval. Door Plannon B.V. worden hoge kwaliteitseisen gesteld en daar om wordt er samengewerkt met gere nommeerde leveranciers. Door de wanden uit te voeren met ver- diepingho'ge, op maat aangeleverde casco-panelen, staat het casco met dak, binnen één dag overeind. (In dit geval duurde het iets langer omdat er een tweede verdieping op kwam red.) Daarna worden de buitenmuren tradi tioneel gemetseld en wordt de woning volledig afgewerkt. Plannon B.V. heeft door diverse, geselecteerde aanne mers in het noorden des lands, ca. 3000 van dit soort woningen laten bouwen. Het zijn woningen die in één of twee dagen overeind staan, afhankelijk van de wensen van de opdrachtgever. Het Zevenhuizense Bouwkundig Ad- viesburo LEO, is het enige in de regio, dat dergelijke snelbewoonbare "Plan- nonwoningen" realiseert. (Inl: zie advertentie) Moerkapelle - De bijna 3-jarige Jessica Sol mocht vorige week woensdagavond lint doorknippen van het nieuwe filiaal van Bloemisterij Sol. Aan dit filiaalf Moerkapelse Dorpsstraat, geven haar ouders: Johan en Petra Sol leiding. Uire de openingshandeling stroomden genodigden: vrienden, familie, ^kenden eric ga-middenstanders de leuke bloemen-planten -kadowinkel binnen en klonk er lof voor het leuke, smaakvolle interieur waar veel decoratieve bloemen ^nPy' en artikelen te koop zijn. De eerste dagen na de opening stroomde het publiek kennis te maken met het assortiment en de nieuwe eigenaars. De redaktie behoudt zich het recht voor. kleintjes voor plaatsing in Hart van Holland te weigeren. Maximaal één bon per gezin! ENVELOP NIET DICHTPLAKKEN A.U.B. (dan voldoet een postzegel van 70 cent) Mi Efl kleinkinderen (en aangetrouwd) plus vier achterkleinkinderen hun huwe lijksdag met een dineetje te gedenken. Voor belangstellenden: buren en vrien den is er 's avonds een receptie van 20.00 tot 21.30 uur. Zevenhuizen - Moerkapelle - De uitslag van de zomercompetitie van de Hen gelsportvereniging Zevenhuizen-Moer- kapelle is alsvolgt. A.J. Stubbe werd winnaar met 24.900 gram; 2. D. Bazen met 23.150; 3. W. van Erk 21.720; 4. C. Klomp 14.300; J. Ver schoor 12.110; 6. W. Roos 9.940; 7. J. Nomen 8.300 gr. 8. J. Boerop 7.640; 9. C. Gravenstein 7.230; 10. R. Monster2.250. Moerkapelle-regio - Kruiswerk Midden- Holland organiseert in Moerkapelle op 28 oktober een cursus op acht woens dagmiddagen van 16.00 tot 17.00 uur over het omgaan met Cara-patiëntjes. Inlichtingen tel. 01820-29466. ZevenhuizenHerv. kerk 10.00 uur ds. H. Gaasbeek 19.00 uur ds. J. Th. W. Quak Berkel Oud Verlaat 10.00 uur ds. Westdorp 19.00 uur ds. H. Gaasbeek Geref.kerk 9.30 uur ds. B. Terhaar Rotterdam 18.30 uur ds. J.W. v.d. Linden Zoetermeer Moerkapelle: Herv. kerk 9.30 uur drs. J.W. van Estrik 18.30 uur ds. W. Vroegindeweij Voorthuizen Geref.Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. D. Rietdijk De bruid, die uit een gezin van zes kinderen komt (er zijn er nog drie van over), hielp haar moe der in de huishouding. De bruidegom kwam uit een gezin van zeven kinderen dat in de Julianastraat woonde. Hij hielp, toen hij nog op de lagere school zat, zijn vader, al op het land, hetgeen doorgaans 'aangenomen werk' was. Later ging hij in de winter maanden bij graanmaalderij Bac wer ken en in de zomer helpen bij de oogst bij de akkerbouwers. Vervolgens was hij afwisselend een aantal jaren vracht wagenchauffeur, buscahuffeur bij Cito- sa, weer chauffeur (bij Zijderhand) en belandde tentslotte als kraanmachinist bij de firma Reijm in Waddinxveen. Van wege z'n uitermate slechte rug: hij kon op een gegeven moment niet meer lo pen, werd hij op z'n 49 e jaar afgekeurd. Het echtpaar Houweling woonde na hun huwelijk een achttal jaren bij groot moeder in, achter en boven het snoep winkeltje, de woning naast de Rabo bank in Moerkapelle. Toen oma stierf en het huis aan Verbeek vercoht werd, moest het gezin eruit en kreeg de wo ning toegewezen op de plaats waar thans slagerij Stuijvenberg staat. 17 jaar woonde het gezin hier: vader moe der en vijf kinderen, waarvan de oudsten van lieverlede uitvlogen. Van wege de astma van dochter Edith die heviger werd door de sloot achter de woning, kreeg het gezin een woning aan de Jonkh. V.d. Weistraat aangewezen, waar men nu al 26 jaar woont. In de periode van 50 jaar is er heel veel gebeurd ten huize van de familie Hou weling. De bruid heeft zo'n 23 keer in het ziekenhuis gelegen; diverse malen een hartaanval gehad-driemaal tijdens een kerkdienst- en mag daarom niet meer naar de kerk van de huisarts en luistert naar de kerktelefoon (Ned.Hervormd red.). "Op m'n 30ste dacht niemand dat ik nog 31 jaar zou worden. Dat we voor elkaar gespaard zijn gebleven, ook m'n man, die nu drie keer achter elkaar opgeno men is geweest voor een ontstekeing in z'n long, beschouw ik haast als een wonder. De laatste maanden zijn span nende maanden geweest. Nu ging het om m'n man, die ik echt niet zou willen missen", knikt de bruid. Zij moet het heel rustig aandoen, wordt in de huishouding bijgestaan door de drie dochters, terwijl haar man haar tot dusver ook altijd bijstond. Zij is een fervent kruiswoordpuzzelaarster en leest graag. Beiden zijn niet zo gek op televisie, maar mevrouw mag graag naar een kwis kijken. De heer Houwe ling is gek van auto's; heeft vele uren vanaf het moment dat hij weer beter kon lopen, geknutseld aan z'n auto en doet dat ook graag van familie. Van op vakantie gaan is dit jaar nauwe lijks gekomen, hoewel de tourcaravan op de camping in Driebergen weer een seizoensplaatsje had; het was een spannende tijd.... Nu kan het bruidspaar weer even opge lucht adem halen en hopen ze op 15 oktober in "Op Moer" met de vijf kinde ren en aangetrouwde kinderen, 11 Moerkapelle - "We hadden tegen iedereen gezegd dat we op 15 oktober om vier uur op het gemeentehuis van Zoetermeer zouden trouwen, terwijl de bedoeling anderhalf uur eerder was. Zo zouden we al die nieuwsgierige mensen ontlopen. Echter het pakte anders uit. M'n vader had voor ons een rijtuig gehuurd waarvan onderweg van Moerkapelle naar Zoetermeer een wiel warm liep. Voordat het wiel bijgesteld was, verliep er zoveel tijd, dat we inderdaad ruim een uur later op het Zoetermeerse gemeentehuis aankwamen lacht bruidegom Aad Houweling (69). Deze echte Moerkapellenaar is 50 jaar getrouwd met Bep Eerstens (70) een geboren en getogen Zoetermeerse, uit de wijk 'Zegwaard'. Zij woonde destijds tegenover een ijssalon die een centrale ontmoetingsplaats was voor jongens en meisjes.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 4