Dorpshuis voor Hazerswoude-dorp Inleveren pakketten voor Polen Koffiebar De Schutse Regio Nieuwe brandweerwagen voor Moordrecht Inlichtingen over zaalhuur e.d. "Wat kunnen dames er leuk uit zien Kerkdiensten Tevens halve eeuwfeest vrijwillige brandweer Hart van Holland/14 oktober 1992 pagina 7 Gebouw wordt vanaf 19 oktober geleidelijk in gebruik genomen Officiële opening op vrijdag 6 november Gebouwtje in een gebouw accomodatie voor alle in woners van Hazerswoude-dorp Feest- en theaterzaal Aanbouw Na inspanning: ontspanning... in een nieuw dorpshuis Geslaagde modeshow bij Van der Linde Rijneveld zondag 18 oktober Medische weekeind- diensten 17/18 oktober: Boskoop/Benthuizen Open dag Défilé s Rijneveld-Hazerswoude - dorp - Aanvankelijk, tijdens de verbou wing, klonken er in de Hazers- woudse dorpsgemeenschap wat schampere opmerkingen over het nieu we uiterlijk van de Michaëlschool. Die kritische opmerkingen worden thans overstemd door de positieve geluiden over de efficiënte indeling van een unie ke accomodatie met het fraai ogende interieur. Het gebouw waar lang op gewacht is, waar men om zat te springen en nu als dorpshuis van lieverlede in gebruik genomen wordt, heeft kwa multifunc tionele opzet z'n weerga niet in de re gio. Dit mede vanwege de huisvesting van de plaatselijke bibliotheek op de tweede verdieping, waar vroeger vier lokalen gesitueerd waren... Daarenboven is het oorspronkelijke karakter van het gebouw gehandhaafd. Een voorbeeld van de nostalgie die in dit gebouw behouden is zijn bijvoor beeld de kleine ruitjes, zoals schoolge bouwen uit de twintiger jaren werden gebouwd om leerlingen niet door het buitengebeuren af te laten leiden... De hoogte van de lokalen was destijds noodzakelijk voor een goede ventilatie er meer dan veertig leerlingen tege- 'Jk onderwijs ontvingen... Nu dus ver laagde plafonds, om de lokalen die dienst gaan doen als vergaderruimten, sfeervoller te maken.... Een leuke sociëteit met bar komen we jn de linkergang tegen links naast de zij ingang, waar ook de grote parkeer plaats is. Als je door de soosruimte '°opt, getroffen bent door de in praktijk Sebrachtige ludiek ideeën met gebruik making van oude situaties met blikvan gereen donker-mintgroene kast en dito har met accentkleur rood, ga je door een deur naar een andere gang. Hier bevinden zich drie vergaderzalen: twee kleine en één grote. Hierbij is gebruik gemaakt van de oude situatie: één klas- aal is gehandhaafd, het andere is in weeën gesplitst: leuke zaaltjes waar Wlt en een donkere mintkleur) domi nant zijn. 7 triü Plaat)e' is de gang waarin als 'een L °uw 'P een gebouw', de oorspron- ']ke toiletten staan met blikvangen- v m'nt8roene deuren, dezelfde als die n de lokalen. Deuren van vroeger, Pane'en: erg mooi. Overigens de S Döuwtjes' van de toiletten zijn omge- uwd tot kastruimte....Een oase met 7»i muren en plafonds, met mint/grij- ^vloerbedekking. we al binnen waren, voordat we no/, ten gesproken hadden, eerst *wai°ver de entree: De handgreep isvpof buitendeur van de hoofdingang der if van c'e tussendeur ook. Ver- dorrwk '6" we deze kleur in het nieuwe fcn u; i's van Hazerswoude, niet te- een h i roocl als accentkleur, terwijl heeftere tint mint, de overhand De f. eSen een witte achtergrond. I ^ndtiïS ruim; erachter rechts, be- past rni'et toiletgroep met aange- De ift l e'entoilet en de garderobe, been ren8t mensen die slecht ter *aam n niet kunnen lopen, lang- naar boven. Vanuit de foyer kunnen diverse richtin gen gekozen worden. Je kunt kiezen uit twee gangen, de trap, de lift of door de foyer naar de prachtige grote toneel zaal gaan kijken. Een zaal die tevens voor feesten, partijen en bijeenkom sten gehouden kan worden met een toneel met coulissen; een hoog plafond en hoge kleine raampjes. Deze zaal is niet nieuw zoals de aanbouw van de foyer ernaast, die het uiterlijk heeft van een groot blok. Het interieur van de zaal is prachtig: donkerrode toneelgordijnen, fraai par ket en mintgroen/grijs meubilair. Een zaal met 160 zitplaatsen in theater-op stelling, waarvan de huurprijs laag is, maar die multifunctioneel veelvuldig gebruikt moet gaan worden om er een flinke horeca-omzet uit te slaan, im mers het dorpshuis, dat overgedragen is door de gemeente Rijneveld, moet zich binnen afzienbare tijd, zonder sub sidie, zelf kunnen bedruipen. Ter coördinatie van het horeca-gebeu- ren, zaalverhuur en de organisatie van het geheel is een beheerder aangetrok ken door het stichtingsbestuur, name lijk mevrouw J. Slingerland. Zij is is afkomstig uit Hazerswoude-dorp en thans woonachtig in Boskoop. Zij heeft de beschikking over een goed geoutilleerde keuken en zal, bijgestaan door een aantal part-time medewer- kers/sters, ook de mogelijkheid bieden voor diners, lunches e.d. "Het nieuwe dorpshuis is een voorzie ning waar heel dé gemeenschap naar uit heeft gekeken. Voorheen was er nauwelijks zaalruimte. Alleen bij enkele kerken en in oude kleuterschoolge bouwtjes was wat ruimte beschikbaar. Neem bijvoorbeeld de Stichting Open Huis, die heeft op de bovenetage een eigen lokaal voor creatieve clubs, ter wijl er tevens enkele muziek-oefenzaal- tjes zijn". Voorzitter W. Jochems van het sinds enkele maanden functione rende stichtingsbestuur dat uit vijf per sonen bestaat, laat, nadat de beneden verdieping en de bibliotheekruimte is getoond, ook deze zaaltjes zien. Het interieur is aangepast aan de functie: zo is de bovenzaal op zolver, voorzien van marmoleum en zijn de stoelen hier van hout dat tegen een stootje kan en goed schoon te maken is, zodat er hier ge knoeid kan worden.... Verder ligt er vrij wel overal in het gebouw mint/grijsge- meleerde vloerbedekking, zelfs op de trap. Deze is in de voor-aanbouw ge construeerd als aanbouw op het blok dat de voorpui is; volgens de heer Jo chems een ten dele een geldbesparen- de constructie waarvoor het gemeente bestuur van Rijneveld bewust heeft gekozen. Anderzijds heeft het te maken met het behoud van de voorgevel van de school die nu in de hal zichtbaar is en terugkomt in de buitenmuur van de toneelzaal. De aanbouw, met de lichtinval-con structie boven - zie maar (hij wijst naar boven) is uitermate functioneel". De heer Jochems, zelf nog maar sinds mei bij de realisatie van het gebouw betrokken, wijst erop dat de realisatie van de multifunctionele accomodatie al op de rails stond voordat de herinde ling plaatsvond, maar een gemeentelij ke zaak was. "De toenmalige wethouder, mevrouw Van der Lecq, heeft zich veel inspan ning getroost om tot de stichting van dit dorpshuis te komen en bereidde op bestuurlijk niveau de zaak voor. Na de herindeling werd de uitvoerende taak door wethouder mevrouw Hoogen- doorn overgenomen, nadat de gemeen teraad van Hazerswoude in het najaar van 1990 goedkeuring aan de plannen had gegeven. Het gemeentebestuur leeft de totale bouw gecoördineerd en pas dit voorjaar werd actie onderno men voor een stichtingsbestuur. Hier voor werden in de lokale krant adver tenties geplaatst waar weinig respons op kwam. Uiteindelijk zijn de meeste van ons, persoonlijk benaderd". Hij beaamt dat deze beginfase voor alle leden een intensief drukke periode ge weest is. Na het opstellen van de statu ten, wat veel vergadertijd vergde, komt nu het aangaan van de gebruikersover eenkomsten met de huurders. De heer Jochems ontkent dat het be stuur een afspiegeling is van maat schappelijke stromingen in de woon kern Hazerswoude. "We zijn een autonome organisatie en de bedoeling is dat we volstrekt onaf hankelijk, zonder gemeentelijke be moeienis, gaan draaien. We hopen in de toekomst op een sluitende exploitatie. Daarom zullen alle zalen optimaal ge bruikt moeten worden. Op dit moment zijn de zaalruimtes door de week, voor verenigingsactiviteiten aardig bezet. Het streven is om een bezetting van 80% te krijgen. Naast de activiteiten in de avonduren zijn er overdag creativi- teitscursussen, houdt het maatschap pelijk werk hier spreekuur en hebben enkele kerkelijke groeperingen toena dering gezocht om hier zaalruimte te huren. Zo ook de christelijke vrouwen vereniging, de katholieke vrouwenver eniging en de Plattelandsvrouwen. Ook voor de zondag is er door een geloofs gemeenschap om zaalruimte gevraagd, zodat er sprake is van een goede start. Tot dusver heeft Hazerswoude nooit een dergelijke accomodatie gehad, moest men her en der zaalruimte hu ren. Nu hebben we de beschikking over een centraal gebouw, een eigen dorps huis in de voormalige Michaël school...." Rest ons nog het bestuur voor te stel len: W. Jochems voorzitter; C. Hasse- fras secretaris; J. v.d. Werf penning meester; H. Blom en G. van Nierop be stuursleden. Telefoonnummer van het dorpshuis 01728-9072, vragen naar mevrouw Slin gerland. Hazerswoude-dorp - De modeshow die vorige week dinsdag, tijdens herfstige (buiten) weersomstandigheden plaatsvond, was voor de dames, zowei 's mor- gens's middags als s avonds, 'een lust voor het oog'. De mode-en textiel winkel van Van der Linde aan de Dorpsstraat in Hazerswoude, zat tijdens elke voorstel ling, weer bomvol. Niet alleen leuke, nette en sportieve damesmode trok in een hoog tempo voorbij over het plankier, ook brilmonturen en schoenen. Bovendien zagen de mannequins er goed gekapt' uit. Een 'allround' modeshow dus, waaruit bleek dat veelheid met eenheid samen kan gaan als middenstanders met elkaar samenwerken. Schoenen van Van Oosterom: fraai, degelijk, comfortabel. Merken als Gabor, Picardi, Begetti, Jacobs, Pimpernel enz., staan voor kwaliteit. Brilmonturen van Van der Sluys Optiek waarbij veelvuldig de merknaam Silhouet klonk: fraai, eigentijds, soms opvallend en charmant. Veel metalen monturen en opvallende monturen: de bril mag weer gezien worden. De kapsels van MS Haarmode waren hier en daar 'gekleurd' en be vestigden het gezegde 'als je haar maar goed zit' Immers je kunt nog zulke leuke kleding dragen,als je haar slor dig zit, je schoenen afge trapt zijn en je een ou derwetse bril draagt....is die leuke kleding een vlag die de lading moet dekken... of een vlag op een... Dat de firma Van der Linde goede zaken deed, was niet verwon derlijk. Hoewel men geen grote collectie heeft, is er wel een grote sortering en hoeft eigen lijk niemand bang te zijn er hetzelfde uit te zien. Ruiten, in combinatie met effen; leuke japon nen, skibroeken, draag bare mantels, swingers e.d.: het complete mode beeld is in deze winkel aanwezig. Eigentijds dus, hetgeen ook van de schoenenzaak van Van Oosterom gezegd kan worden, alsmede van optiek Van der Sluys en de kapper: MS Haarmo de... Leuk voor de dames om in die zaken nog eens terug te komen. Hazerswoude Geref.kerk 10.00 uur ds. A.C. Poley jeugddienst 17.00 uur ds. C.v.d. Woude Wassenaar R.K.17 okt. 19.00 uur H. Mis zondag 18 oktober 10.00 uur H. Mis 11.30 H. Mis en 15.00 uur in De Driehof Benthuizen-, Herv. kerk 9.30 uur ds. W. van Gorsel Schoonhoven 18.00 uur ds. G.C. de Jong Sliedrecht Samen op Weggem. De Hoeksteen 10.00 uur ds. J.W. de Jong Rauwerd Geref.Gem, 9.30 uur leesdienst 19.00 uur ds. A.B. v.d. Heiden dokter J.J.A. harderwijk Rozenlaan 1 Boskoop tel. 01727-17540. Benthuizen- Er is weer gelegenheid tot inleveren van pakketten voor Polen. Het pakket wordt in Polen aan huis afgeleverd. Inleveren kan geschieden bij ïam. KrugerPrClausstraat 12, Benthuizen; op vrijdag 16 okt. van 17.00- 20.00 uur. Voor info kan men bellen 079 - 313 237. De pakketten moeten goed verpakt zijn bij voorkeur in een stevig kartonnen doos, met plakband dichtgeplakt en met 'een stevig touw erom. De adressen van geadresseerde en afzender dienen duidelijk leesbaar te zijn. De pakketten mogen nu ook brieven e.d. bevatten. Het max. gewicht van een pakket is 25 kg., kosten zijn f 7,50 per pakket plus f 2,50 per kg. Regelmatig zijn er op het inzamelpunt nieuwe adressen van hulpbehoevende Poolse gezinnen. Een klein pakketje kan veel voor hen betekenen. Hazerswoude - A.s. Zaterdagavond is er een sport en spelavond bij koffiebar "De Schutse Iedere jongere vanaf 15 jaar is hartelijk welkom. Moordrecht - Op zaterdag 24 oktober houdt de Moordrechtse brandweer een open dag in gebouw De Zuidpias aan de Sportlaan in Moordrecht. Eén en ander n.a v het 50-jarig bestaan van de plaatselijke brandweer in z'n huidige vorm en de ingebrui kname van een nieuw blusvoertuig. Op vrijdag 23 oktober wordt er een officiële happening met genodigden gehouden. Het nieuwe blusvoertuig met de regiocode 647vervangt het huidige zestien jaar oude blusvoertuig. het betreft een Mercedes Benz type 1120 met een opbouw van het fabrikaat Ajax-Ziegler. De kosten van het nieuwe blusvoertuig bedragen in totaal ca. f 310.000, Het publiek kan zaterdag kennismaken met het nieuwe blusmobiel tijdens een brandweermanifestatie in en om gebouw "De Zuidpias". In de sporthal staat een aantal marktkramen waar men hapjes en drankjes kan kopen. Daarnaast zijn ook medewerkers en medewerksters van het Brandweermuseum uit Hellevoetsluis de Brandwondenstichting en de EHBO aanwezig om belangstellenden te informed ren. Buiten op de parkeerplaats staat oude - en nieuwe brandweervoertuigen opgesteld. Deze zijn voor iedereen te bezichtigen. Opzienbarend zal het défilé worden van oude brandweervoertuigen, blusmobie- len die op zaterdag 24 oktober door Moordrecht trekken. Onderweg wordt dan een aan,demonstraties gehouden. Als klapstuk van deze dag zullen corpsleden van de Moordrechtse vrijwillige brandweer op het parkeerterrein van "De Zuidpias" een spectaculaire demonstratie geven.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 7