1-3 winst voor Agon 2/Grontmij BROUWER DE KONING Tabé: 10-0! Agon 2/Grontmij start sterk Aeolus niet te stuiten Stuntend Rentokil-ZVH een ronde verder in de Europa-cup I Weer gevoelig verlies BSC'68 Dames Rentokil toch op winst! Junioren Tabé KJV De Springplank Nieuwe sponsors voor Heren li-zaterdag Rentokil 2 winst in ere-divisie beker-competitie Rentokil-ZVH 2 ongeslagen in eigen competitie Sjoelen UITVAARTVERZORGING Schaakclub Hart van Holland/14 oktober 1992 pagina 9 Uitstekende prestatie...!!!! Spanning steeg ten top: onenigheden op de tribune! Naar Rusland Capelle Donderdag Apeldoorn dinsdag Benthuizen Competitie-uitslagen zaterdag 10 oktober Klaveijastournooi Afgelopen zaterdag speelde Rentokil in Lissabon de return-wedstrijd van het Europa Cupduel tegen SC de Portugal. De eerste ontmoeting was in een deceptie uitgemond, meteen 3-0 verlies (8-15,12-15 en 13-15). Voorde kansen van Rentokil om een ronde terder te komen in Portugal gaf niemand meer een sou. De ploeg heeft in Lissabon vele praat sessies gehad en goed getraind. Het trainersduo Jaap Akkerhuis en Toon vd Burgt wist de spelers weer allemaal in dezelfde richting te krijgen. Het thuis front gekluisterd aan de radio wist niet was het hoorde: de 1 e set werd met 5-15 gewonnen door Rentokil. Waarbij voor al Edgar Tinkhof en Rini Boutens een hoofdrol speelden. Dit betekende dat bij winst van de volgende 2 sets Rento kil doorgaat in de Europa Cup. In de 2e set ging het er erg spannend aan toe, zelfs zo spannend dat er op de tribune gevochten werd. Via de tussen standen 4-5,5-8 en 10-14 werd het zesde setpoint door Rini Boutens gescoord: 13-15. In de 3e set kwam Rentokil met 4- 0 achter maar de Zevenhuizense ploeg was in de winning mood en Arnold van Ree groeide in de wedstrijd en bedien de zijn aanvallers nu op maat, zodat Rentokil langszij kwam en zelfs naar 4- 10 uitliep. Dit mocht niet meer kapot en dat gebeurde dan ook niet met 10-15 won Rentokil ook deze 3e set en kon een ongelooflijk feestje gaan bouwen in de catacomben van het voetbalstadion. De volgende Europa-Cup-tegenstander is het Oekrainse, Shakhtar Donetsk een zeer sterke Russische ploeg. De eerste wedstrijd is 7 november in Donetsk, de return staat gepland op 14 november. Aanstaande zaterdag speelt Rentokil in Capelle aan den IJssel om 18.30 uur in sporthal Schenkel tegen het team van Alcom/Capele in het kader van de nieuwe bekercompetitie. Het tweede herenteam van Rentokil-ZVH speelt als enige le divisie ploeg in het bekercompetitie toernooi van de ere-divisie teams. Als NSW-bekerhouder kregen zij dit recht tot deelname. Rentokil-ZVH 2 zit in de poule met Deltalloyd/AMVJ, Piet Zoomers/DA, TDK/Brevok, Autodrop/VCG, Veenman/Martinus en zal al hun wed strijden doordeweeks moeten spelen. De thuis-wedstrijden van Rentokil-ZVH 2 worden in Benthuizen gespeeld op dinsdagavond om 19.30 uur in de sporthal "De Hil". Afgelopen week speelden de Rentokil-heren tegen Deltalloyd/AMVJ en in een spannende wedstrijd wist Rento kil deze te winnen met 3-2. Vooral het aanvalsspel en de verdediging van de Zoetermeerder Ed Bontrop was heel sterk, ondersteund met goed 'passende' Maarten Verdonck. Het wedstrijdverloop was grillig; de eerste set ging met 12-15 naar Deltalloyd toe, maar met 15-11 in de tweede set werd de stand gelijk getrokken. In de derde set gaf Rentokil het uit handen en won Deltalloyd deze set met 9-15. In de vierde set leek het erop dat Deltalloyd de wedstrijd in handen had met een 4-10 voorsprong. Maar gesteund door het publiek wist Rentokil terug te komen en door sterke aanvallen van oa Edgar Bensschop en Don Verdonck pakte Rentokil deze set met 15-12. In de vijfde set kreeg Deltalloyd geen enkele kans meer en kon Ed Bontrop het winnende punt scoren bij 15-9 en won Rentokil deze set en de wedstrijd. Voor donderdag a.s. staat de wedstrijd tegen Piet Zoomers op het programma in Apeldoorn. Voor dinsdag 20 oktober treden de Zevenhuizense heren weer aan in Benthuizen om 19.30 uur en dan is de tegenstander Veenman/Martinus. Zaterdag speelden de heren van Rentokil-ZVH in eigen huis Swanla voor de competitie tegen WC uit Vught. Ondanks verwoede pogingen van WC om de sets naar zich toe te halen, wist Rentokil met 15-8,15-13en 15-10 de wedstrijd winnend af te sluiten. Aanstaande zaterdag spelen de heren voor hun competitie in Arnhem tegen EAW (17.00 uur) de degradant van de ere-divisie vorig seizoen. Het damesteam van Rentokil-ZVH speelde zaterdag hun eerste competi tie-wedstrijd in eigen huis tegen Henzo/ Oikos. Deze ploeg die veel aanvalskracht bezit begon heel sterk en wist met 10-15 deze eerste set naar zich toe te halen. Rento kil kwam in de tweede set goed terug, nadat coach Willem Jan van Yperen zijn ploeg aanwijzingen had gegeven. Voor al de taktische aanval verliep goed en met de sterke service van Carin Nagte- gaal werd Henzo/Oikos onder druk ge zet. Met 15-4 ging deze set over in han den van Rentokil. In de derde set hiel den de beide ploegen elkaar goed in evenwicht, waarbij de verdediging van beide kanten goed verzorgd werd. Oi kos nam een duidelijke 9-12 voor sprong maar die werd nog weggewerkt. Henzo/Oikos keerde op het eind de tak tische ballen goed en met 12-15 werd de set gewonnen. Ook nu weer kon coach Van Yperen zijn ploeg weer op het juis te spoor brengen. Met een sterke servi ce van o.a. Monique Vermeulen werd Henzo onder druk gezet en dit was in de score duidelijk te zien. Met 15-3 werd de stand weer gelijk getrokken. In de beslissende vijfde set ging het spannend aan toe, de beide ploegen gaven niets toe. Met 16-14 wist Rentokil uiteindelijk de winst te behalen. Voor aanstaande zaterdag staat de uit wedstrijd in Tilburg tegen Sarto/Pelli- kaan op het programma. Boskoop - Tegen het jonge volleybal team van Radius 4 kende Agon 2/Gront mij een sterk begin. Er werd op alle konten serve, verdediging en aanval, goed gewerkt, terwijl de tegenstander nog niet in het ritme was. Via 0-5 en 0-11 werd het al snel 0-= 14. Op deze ruime stand kwam er plots de klad in. POp 1 serve-beurt van Radius werden zoveel persoonlijke fouten gemaakt, dat Agon 2/Grontmij bij 6-14 een time-out moest aanvragen. De rust keerde weer terug en de Agonheren maakten de set af met 8-15. in de tweede set kende Agon geen terugval en hield het de tegenstander continu onder druk met een lastige ser ve. Radius kwam niet aan een goede opbouw van het spel toe en vrij simpel ging de setwinst naar Agon (4-15). De in het volleybal beruchte derde set brak ook de Boskoopse heren op. De concentratie was niet meer 100 en de tegenstander kreeg meer speel ruimte. Agon 2/Grontmij stond al vanaf het begint tegen een achterstand aan te hikken, pas bij 13-6 sprong de vonk weer over. Agon kroop langzaam aan dichter bij Radius. Maar het was al te laat. met 15-12 voor Radius werd een vierde set noodzakelijk. Door een tweetal sterke serve-beurten kwam Agon 2/Grontmij op een riante 0- 10 voorsprong. Radius stribbelde nog wel tegen, maar met een 7-15 stand gin g de winst volledig naar Boskoop. Komende week staat er voor Agon 2/ Grontmij geen wedstrijd op het pro gramma. Benthuizen - Team 1 heeft weer gelijk gespeeld, ditmaal in de uitwedstrijd egen Avanti 2 uit Hazerswoude. Toch j ^e.t. eroP dat Tabé halverwege de wedstrijd gezien de tussenstand (1-4 voor Tabé) een kans had op de over- winning, maar hun tegenstanders kwa den in het tweede gedeelte van de wed- j jd sterk terug en hield Tabé zo van Qe winst af. De vijf punten werden ge scoord door D. Straathof tweemaal en A-v.d. Wel en A. v. Dorp ieder eenmaal Pis het dubbelspel gespeeld door Dennis en Arjen. eam 2 behaalde thuis tegen Rijnsoe- er i uit Katwijk een 6-4 overwinning, erwerden de punten gemaakt door C. Dorp driemaal, M. Smit tweemaal, tp c'00r beide gespeelde dubbel. nuoV ver'00r 'n een uitwedstrijd van 7 met 6-4. R.J. van Dam scoorde maa^maa'' ^aco en Wouter ieder een- Team 4 versloeg thuis met maar liefst een team van Palland/Net uit 's M,.lfnzanbe. De zusjes Femke en heh ij i.berts en Jolanda Holstege mal! in Det enkelspel een maxi- score plus het dubbelspel ge speeld door Femke en Maaike. Team 5 verloor thuis van Treffers 7 met 3-7. Ondanks dat de Tabé speelsters zich niet zomaar gewonnen gaven, wa ren de uit Roelofarendsveen afkomsti ge spelers te sterk voor hen. De drie punten werden gescoord door Agneta en Sabine Tuijl, plus het door beiden gespeelde dubbel. Waddinxveen - Klaverjasvereniging "De Springplank" houdt in het Anne Frank Centrum voor de 9e maal het najaars-klaverjastournooi. Dit koppel-klaverjastournooi staat open voor koppels van Waddinxveense verenigingen en bedrijven. De vaste deelnemers hebben inmiddels hun inschrijfformulier ontvangen, an dere belangstellenden kunnen contact opnemen met Klaverjasvereniging "De Springplank" tel. 01828 -16947. Het toernooi begint om 14.00 uur. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. n Gespecialiseerd in thuisopbaring. a8" en nacht bereikbaar onder nummer: 01821-1230 b.g.g. 2238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Peciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Waddinxveen - C. Kuipers en W. Valen- kamp hebben beiden 1405 punten ge scoord op de wekelijkse sjoelavond van Sjoelclub Waddinxveen. Jan Kers bergen behaalde met 1393 punten de derde plaats in de A-klasse. Bovendien leidt Valenkamp met een gemiddelde score van 140.500. De B-klasse kende in T. van Leeuwen de beste van deze avond 1317 punten. Deze klasse wordt aangevoerd door M. Renesse, Frans Bouwmeester won in de C-klasse met 1233 punten, le in het klassement staat Dirk Jan van Drunen. Roswelle van Leeuwen scoorde 1010 punten in de D- klasse, welke wordt aangevoerd door Kees Krijgsman. Tót besluit de E-klas- se. Peter Botjer werd hier winnaar met 1024 punten. Deze klasse wordt aange voerd door Arjan de Jongste. Op 30 oktober is er 'koppelsjoelen' in Aalsmeer. Wie mee wil doen moet zich op de wekelijkse sjoelavond (woens dagavond 21 oktober) aanmelden in het clubgebouw van de Schuttersvere niging aan de Alb. Thijmlaan, aanvang 19.00 uur. Elk koppel bestaat uit drie personen. (Nieuwe leden zijn elke club avond hartelijk welkom) Moerkapelle - Vrijdagavond werd de 6e ronde gespeeld van de interne compe titie. Dick Bac moest winnen van Ger ard v Ommeren om diens koppositie over te nemen. Het werd een leuke par tij. Dick had wat meer greep op het centrum, maar toch niet voldoende om te winnen. Deze partij werd remise. Sander Blok, nummer 2 werd de pech vogel van de avond. Tegen zijn jongere broer Michiel kreeg hij sterk voordeel Helaas liep de winstpoging uit op een stukverlies en verloor Sander. Michiel nestelt zich hiermee in de top. Ben v Geffen kwam 2 pionnen voor tegen Maarten Vroegindeweij en dreigde in hevige tijdnood zelfs nog te verliezen! met de vlag op 'vallen' werd Maarten toch nog mat gezet. Wim Stange moest alles op alles zetten om niet te verliezen van Jan Blok. Deze verdedigde zich uit stekend en kwam zelfs een pion voor. In de eindfase van de partij moest Jan deze pion weer inleveren en werd de partij remise.Nieuwkomer Frans Bou- ter moest het opnemen tegen Kees vd Vlist. Frans zag pionwinst over het hoofd en daarna werd een aanval door het midden hem fataal. Marius v Vuur- en won vrij snel van Sjaak de Lange en Walter Wortman en Koos Segaar kwa men remise overeen. Het derde team speelde uit; de uitslag is nog niet be kend. A.s. vrijdag zal Moerkapelle I het thuis moeten opnemen tegen een team van Volmac-Rotterdam. Wedstrijdlei der v Geffen zal de moeilijke taak op zich nemen om één van de negen eer- ste-team-spelers op de reserveplaats te moeten zetten. Geen gemakkelijke klus! Benthuizen - Sander Foortse kon bijge schreven worden op de lijst van gebles seerden, toch hadden de Benthuizense voetballers in de le helft hun beste spel. Reeds in de 3e minuut zette Andre vd Meer de bal goed voor het Delftse doel, waar de keeper met een mooie zweefduik de bal moest wegtikken voor Frank Vis gevaarlijk kon worden. 10 minuten later bereikte Frank Vis met een hakbal Zwiep Vermeulen die de bal gelijk voorzette, maar Arthur Snoek liet deze scoringskans aan zich voorbij gaan. In de 19e min. kwam de mooiste kans voor Nabuurs Boys. De Delftse keeper kwam veel te ver uit zijn doel en werd omspeeld door Rob Schotpoort, maar ook zijn voorzet voor een leeg doel werd niet benut. De Delftse stu denten counterden en kwamen af en toe snel uit de verdediging zonder Mar co Voets in moeilijkheden te brengen. Na een half uur spelen kreeg Frank Vis een goede scoringskans, na goed voor bereidend werk van Andre vd Meer, maar zijn schot werd prima gestopt door de keeper. Zo kwam de ruststand op 0-0: te weinig voor de Benthuizena- ren, gezien de kansen die zij kregen. Direct na de thee had BSC'68 de score kunnen openen, maar weer miste de voorhoede. In de 5e min. begon de afta keling. Een groot misverstand in de groen-witte achterhoede bracht Peter v Londen vrij voor Marco Voets en de aanvaller kon de hoek uitzoeken en miste niet: 1-0. De teleurgestelde Frank Vis moest even later bij de goed leiden de scheidsrechter komen na een over treding. Trainer Rolf Jans vond het be ter Frank Vis te wisselen en in de 8e min. kwam de weer herstelde Peter ter Luun in het veld. In de 13e min. werd het bijna 2-0. Weer stond Peter v Londen vrij voor Marco Voets, maar nu ging zijn lob net over de lat. In de 21e min. werd het toch 2-0. De doorgebroken Jan vTigge- len werd in het strafschopgebied neer gehaald en Ruud Knegt verzilverde de strafschop. Nadat Ron Priem zijn inzet corner gestopt zag, na een vrije trap van Zwiep Vermeulen, kwam Aris- ton'80 op 3-0. Een voorzet van Pieter Bezemer werd ingekopt door Peter v Londen die zijn 2e doelpunt maakte 3-0. En nog was het leed niet geleden voor de pupillen van Rolf Jans, want vlak voor het eindsignaal scoorde Peter v Londen uit een onmogelijke hoek zijn 3e en voor Ariston'80 het 4e doelpunt en bracht de eindstand op 44). Zaterdag 17 oktober a.s. is BSC'68 vrij. Benthuizen - Afgelopen week heeft ta feltennisvereniging Tabé weer een stap dichter bij de promotie gebracht. Uit Leiderdorp kwam Rijnsleutels op be zoek in sporthal De Hil in Benthuizen. Dit team werd verslagen met 104). Een uitslag die doet vermoeden dat Alexan der en Frank van Waay en Jef Jakobs de punten cadeau gekregen hebben, maar niets is minder waar. De nodige span nende driesetters waren nodig om de felbegeerde 10 punten binnen te halen. Zo stond Jef in een derde set met 20-18 voor op eigen serves. Toeschouwers dachten die wint wel', maar zijn tegen stander Eva van Rijnsoevers dacht er anders over; ze kwam terug tot 20-20 en zelfs 21-20. Toch wist Jef met 24-22 uit eindelijk te winnen. Ook Alexander en Frank hadden enkele zeer spannende momenten met veel uitslagen 19-21 en 21-19. Echter het balletje rolde wat va ker ten gunste van Tabé dan Rijnsleu tels. Team 2 van Tabé ging naar oegstgeest en verloor daar met 9-1 van Pecos. De eer werd gered door (invaller!) Ronald van Velzen. Team 3 deed het iets beter: het verloor met 8-02 van reflex uit Lisse. Ton Huiberts en Mario van Dorp won nen elk één wedstrijd Boskoop- Het tweede herenteam van volleybalvereniging Agon, is de compe titie sterk begonnen met een 3-0 over winning op het Goudse Jodan Boys 3. De Agonheren, dit seizoen weer ge sponsord door Grontmij Zuid-Holland, ging met slechts 1 spelverdeler, Floor Oskam, van start, daar Jan van Zoest geblesseerd op de bank bleef, als coach. Door eenvoudig, maar geconcentreerd spel, nam Agon 2/Grontmij al snel af stand van de tegenstander. Aan de bui tenkant scoorde Hans v.d. Weide veel vuldig. Ondanks een time-out bij 8-4 kreeg Jodan Boys geen vat op het spel van Agon en ging de set met 15-5 naar de thuisclub. De tweede en derde set toonden een gevarieerder spelend Agon, dat de te genstander middels een sterke serve, onder druk zette. Van enige tegenstand was nauwelijks meer sprake en Agon 2/Grontmij pakte beide sets met 15-2. De eerste twee winstpunten waren binnen. Waddinxveen - Met zeven overwinnin gen, een gelijkspel en slechts twee nip te nederlagen in de competitie, mag badmintonclub Regio Effekt/Aeolus zich in de afgelopen speelweek met recht spekkoper noemen. Vorige week zondag speelde het eerste team van de Waddinxveense vereniging in Reeuwijk de in de eerste speelweek geplande wedstrijd tegen het le team van BC Rewic. Dankzij een intensieve voorbe reiding maakte het le team van Aeolus een droomstart in de 4e klasse lande lijk. het in de Bondscompetitie debute rende team bestaat dit seizoen uit Na- tasja van Es, Viola Scheijen, Tjeerd Hil- lerts en Marco Overes. het is des te opmerkelijker als men bedenkt dat Vio la Scheijen vorig seizoen nog in de 3e klasse van de Districtscompetitie uit kwam (liefst vier klassen lager dus) voor het Woerdense BC Saturnus '68. Evenals in de voorgaande twee wed strijden boekte het le team van Aeolus een ruime 7-1 overwinning op het le team van streekgenoot BC Rewis. Komende 2 speelweken komt het team niet in actie. Op zondag 25 oktober wacht hen in sportzaal "De Duikelaar" de thuiswedstrijd tegen het vierde team van BC Ommoord uit Rotterdam. 12.00 uur. In de districtscómpetitie werden de afgelopen speelweek ook vele aansprekende resultaten behaald door de competitieteams van WBC Re gio Effekt/Aeolus. Het 2e, 4e, 6e en 10e team behaalden ruime overwinningen, het 3e en 9e teeam boekten zwaar be vochten zeges, het 6e team deelde de punten, terwijl het 5e en 8e team strij dend tenonder gingen. De uitslagen van de afgelopen week in de Districtscom petitie gespeelde wedstrijden luiden alsvolgt: Aeolus 2- Nivo 5:84); Florida 4- Aeolus 3: 3-5; Lobby 2- Aeolus: 1-7; Aeolus 5- Delft 10: 2-6; Aeolus 6- Mijdrecht 6: 7-1; Aeo lus 7 - Zigo 7: 4-4; Nieuwkoop 6 -Aeolus 8: 5-3; Aeolus 9- Voorburg 13: 5-3; Aeo lus 10-Voorburg 15: 8-0. Moerkapelle - Het tweede heren-zaterdagelftal van v.v. Moerkapelle, werd jl. zaterdag van nieuwe outfit voorzien door bakkerij Van den Berg en aannemer Koster. Op de borst prijkt de naam van Koster en op de rug de naam van Van den Berg. Om deze namen toch duidelijk leesbaar te maken, waren enkele spelers bereid om hun shirt om te draaien. De heren ontvingen overigens een compleet tenue, inclusief kousen. Als blijk van waardering kregen de sponsors (ook op de foto) een boeket bloemen en een fles wijn...

Hart van Holland | 1992 | | pagina 9