Zevenhuizen - MoerkapeUe Familieberichten Moerkapelse brandweer wagen raakt van de weg ÊYÉ Oliebollen voor Dameskoor Vox Jubilans Nederlanders willen een spaarvorm die bij hen past Expositie 150 jaar Zuidplaspolder Geslaagd voor makelaarsdiploma Maria de Knegt Adriaan Gerrit van den Heuvel Het Rode kruis in Moer kapelle wil bloed zien Brandweer Moer kapelle doet mee aan défilé in Moordrecht Vrouwenvereniging "De Christenvrouw" El Jakim viert lustrum met concert Hervormingsdienst Moerkapelle Postzegelactie Rode Kruis Hart van Holland/21 oktober 1992 pagina 13 J Bloed geven: Een noodzaak! Bent u gezond? Geef dan bloed! Nu brandweer te paard? Goed advies noodzakelijk Praktijk Uniek kaartmateriaal Donateursavond 11 november ak jf Zevenhuizen - Twee dagen hing er in de Zevenhuizense Dorpsstraat een oliebollen- geur. De oorzaak ervan was een tiental bakkende dames van het Dameskoor "Vox Jubilans dat per toerbeurt de bollen weer bruin bakte, in de schuur van de familie Van Leeuwe. Andere dames koorleden, gingen met de oliebollen langs de deur. Bakker Koppenol van de Wollefoppenweg maakte het beslag en De Zeeuw speelde voor chauffeur om het beslag telkenmale op te halen. ...En zo werkte iedereen mee om gezamenlijk een mooi resultaat te behalen voor het dameskoor Vox Jubilans. De HEERE is mijn Herder. Psalm 23 onberijmd In dankbare herinnering wat zij voor ons is geweest geven wij u kennis dat, na een liefdevolle verzorging in "Huize de Riethoek" te Gouda, de HEERE van onze zijde heeft weggenomen onze lieve moeder, schoonmoeder, groot- overgroot- en betovergrootmoeder weduwe van S. Hertog in de leeftijd van 96 jaar. 19 oktober 1992 Correspondentie-adres: W. Hertog-Hertog Wilde Veenen 73 2751 EJ Moerkapelle F. Hertog A. Hertog-Verschoor D. Hertog J. Hertog-Verbeek A. Hertog W. van de Bos-Hertog K. van de Bos W. Hertog-Hertog A. Hertog W. Hertog S. Hertog-Sewradj M. Verbeek Hertog E. Verbeek Klein- en achterkleinkinderen Geen bloemen Gelegenheid tot condoleren in de aula van begraafplaats "Westhage Akkerweg te Moerkapelle op donderdag van 19.30 tot 20.30 uur. De rouwdienst zal gehouden worden in bovengenoemde aula op wijdag 23 oktober om 11.00 uur, waarna de bijzetting in het familiegraf zal plaatsvinden op de begraafplaats "Moerhage" te Moerkapelle omstreeks 12.00 uur. Met droefheid geven wij u kennis, dat heden na een kortstondige ziekte, van ons is heengegaan onze broer, zwager en oom in de gezegende leeftijd van bijna 98 jaar. E. van den Heuvel-Vrieling H. Veenman-van den Heuvel H. van den Heuvel W. van den Heuvel-van Spengen Neven en nichten Zevenhuizen, 20 oktober 1992. '°e Zevenster", kamer 402. orrespondentie-adres: H. van den Heuvel, De Wielewaal 39, 2665 VB Bleiswijk. Geen bloemen Gelegenheid voor condoleren en afscheid nemen in het rouwcentrum "De «venster". Schoolstraat 18 te Zevenhuizen donderdag 22 oktober 1992 van 19.00 tot 20.00 uur. De rouwdienst zal worden gehouden zaterdag 24 oktober 1992 om 11.00 m bovengenoemd rouwcentrum, waarna de begrafenis zal plaatsvin- en op de Algemene Begraafplaats, Hoekeindseweg 23 te Bleiswijk om ongeveer 12.00 uur. df begrafenisplechtigheid is er nog gelegenheid tot condoleren in de van de Algemene Begraafplaats, Hoekeindseweg 23 te Bleiswijk. Bericht van het Rode Kruis Bloed, gezond bloed is heel dringend nodig voor operaties, rampen, of ter voorkoming van allerlei ziekten. Wie zou er één moment twijfelen om een beetje een halve liter maar) van uw bloed te geven als het ging om het leven van uw vrouw, uw man, uw kind? Nee toch! Dan moet u nu ook niet twijfelen. Misschien dankt u morgen uw leven aan iemand die vandaag bloed heeft gegeven. Wij zijn blij met onze 198 trou we bloeddonors in Moerkapelle, maar het zouden er nog meer moeten zijn. Bent u gezond en niet jonger dan 18 en ouder dan 70 jaar? Hebt u in het afgelo pen halfjaar geen ernstige ziekte, ope ratie of bevalling meegemaakt, geeft u zich dan op bij de Rode Kruis-afdeling Moerkapelle, waarna u een oproep krijgt. Op woensdagavond 11 novem ber tussen 19.00-21.00 uur is er weer een avond om bloed te geven in gebouw Moerveen, Herenweg 13 te Moerkapel le. Op de avond zelf wordt voor uw en onze zekerheid bij elke donor een bepa ling van het bloedgehalte gedaan en een bloeddrukmeting, terwijl er een arts aanwezig is. Uw beloning? Nee, geen geld. iets veel geweldigers: het gevoel dat u in deze kille wereld iets heel positief hebt gedaan voor een me demens. Aanmelden A. Visser-Brou wer, Bernhardstraat 10 2751 BR Moer kapelle tel. 01793- 2938. Moerkapelle/Moordrecht - Op 24 okto ber vier de vrijwillige brandweer van Moordrecht haar 50-jarig bestaan. Ter gelegenheid hiervan wordt een défilé van oude brandweervoertuigen geor ganiseerd. Het corps Moerkapelle is uitgenodigd om mee te lopen met paard en handspuit, en verzorgt tevens een demonstratie. Het belooft een leu ke optocht te worden, omdat er uit tal van plaatsen uit de regio en uit het land, oude blusvoertuigen deelnemen. De optocht begint om 13.00 uur. Start plaats is bij het gebouw "De Zuidpias" aan de Sportlaan te Moordrecht. Moerkapelle - Op woensdag 28 oktober wordt in dorpshuis "Op Moer" de maan delijkse bijeenkomst van de Moerka- pelse afdeling van de vrouwenvereni ging "De Christenvrouw" gehouden, aanvang 20.00 uur. De heer L.J. Wulf- fraat uit Bleiswijk spreekt deze avond over "New Age". Leden en belangstel lenden zijn hartelijk welkom. Zevenhuizen - Op zaterdag 7 november geeft gospelkoor "El Jakim" te Zeven huizen een 'lustrumconcert' in de Ned. Hervormde kerk te Zevenhuizen, aan vang 20.00 uur. Voor de pauze worden liederen uit ei gen repertoire gezongen met een orge limprovisatie van de dirigent Ben Kra mer. Na de pauze wordt "The Young Mes siah" uitgevoerd. Op deze avond wordt het gospelkoor begeleid door een spe ciaal samengesteld orkest. Voor kaar ten inlichtingen tel. 01802-1128 (Marga ret v. Rijs); Femmie Brands Boslaan 14, tel. 01802-1207 en Weikoop, Dorps straat 110. Tevens kunnen op zaterdag 7 november toegangskaarten aan de kerk worden gekocht. Moerkapelle - Op donderdag 29 okto ber wordt de Kerkhervorming her dacht in de Ned. Hervormde kerk van Moerkapelle. De bijeenkomst begint om 19.45 uur. Ds. D. Rietdijk, predikant van de Geref.Gemeente zal een meditatie hou den met als thema "Het goede werk". De opening zal worden verricht door de Hervormde predikant, drs. J.W. van Estrik. Het gemengde koor "Sursum Corda" zal aan deze dienst medewerking verle nen. Na afloop is er gelegenheid tot het ko pen van boeken en kaarten in de Rank. Deze dienst gaat uit van de stichting "In de Rechte Straat". Er zal een collecte gehouden worden ten bate van het werk van deze stich ting. Het totale bedrag dat Nederlanders aan spaargeld opzij zetten, groeit nog steeds. Maar in vergelijking met begin vorig jaar, is de toename minder groot. Dat heeft met de economie te maken. Omdat de koopkracht van de mensen afneemt, wordt er ook minder gespaard. Toch blijft de spaarzin van de Nederlanders aanzienlijk. Dat meldt de grootste spaarbank van ons land, de Rabobank. Wel worden de spaarders steeds kritischer. De mensen zoeken heel bewust naar een spaarvorm die aansluit bij de eigen leefsituatie. Om die passende oplossing te vinden is het raadzaam goed advies in te winnen. Het aantal mogelijke spaarvormen groeit snel en het is voor een particulier niet eenvoudig het overzicht te houden. Grofweg zijn twee typen spaarders te onderscheiden: 1spaarders die hun geld niet voor langere tijd willen vastzetten. In plaats daarvan willen ze vrij over hun geld beschikken. 2. spaarders die een hoge rente het belangrijkst vinden. Hierbij geldt doorgaans, dat hoe langer men het geld vast zet, hoe hoger de rente is. In de praktijk blijkt, dat opvallend veel mensen de voorkeur geven aan een tussenoplossing: een spaarvorm die een relatief hoog rentepercentage geeft, en tegelijkertijd de mogelijkheid biedt om snel geld op te nemen. Zo'n aantrekkelijk alternatief is bijvoorbeeld de Rabobank Rendement Rekening. Deze spaarvorm is bij uitstek geschikt voor mensen die grote bedragen reserveren. Het rendement is hoog, maar toch kan elke maand 25.000,- vrij worden opgenomen. Dit kan in porties of in één keer. De Rabobank heeft het assortiment spaarvormen afgestemd op zeer uiteenlopende behoeften van de hedendaagse spaarders. Juist dankzij de vele spaarmogelijkheden die de bank biedt, kan vergaand worden tege moet gekomen aan individuele wensen. Met de hulp van een adviseur bij de bank kan de gewenste spaarvorm worden bepaald. Moerkapelle - Zaterdagmiddag 17 okto ber om 15.10 uur reed de Moerkapelse brandweerwagen uit voor een proefrit. De rit begon bij de brandweergarage aan de Raadhuisstraat om vervolgens via de Herenweg, Akkerweg, Hollevoe- terlaan, Moerkapelse Zijde, richting Kruisweg te gaan. Nadat de chauffeur met het brandweervoertuig de Moerka pelse Zijde was opgedraaid moest hij, na ca. 20 m.eter, uitwijken voor een tegemoetkomende vrachtwagen. Het rechtervoorwiel van het brandweer voertuig raakte daarbij van de weg. het lukte de chauffeur niet meer het brand weervoertuig op de weg te krijgen en het schoof gedeeltelijk het talud af, waarna het tot stilstand kwam. De chauffeur van de tegemoetkomende vrachtwagen heeft vermoedelijk van het gebeurde niets gemerkt en is dan ook doorgereden. De brandweerwa gen-chauffeur, die met de schrik vrij kwam, heeft direct kordaat opgetre den, door het voertuig met singels vast te zetten, zodat het voertuig niet zou kunnen kantelen of verder het talud af zou zakken. Er moesten twee kraanwa- gens aan te pas komen om het brand weervoertuig weer op de weg te zetten. De materiële schade is beperkt geble ven tot een afgescheurde spatlap en een verbogen opstapbeugel. Moest de Moerkapelse brandweer de laatste we ken driemaal uitrukken om aan ande ren hulp te verlenen, nu had men zelf hulp nodig. Men is iedereen die hulp verleende erkentelijk voor hun mede werking. Moerkapelle - De Stichting Oud Zeven- huizen-Moerkapelle houdt in dorps huis "Op Moer" ter gelegenheid van de lustrumviering, in samenwerking met het Streekarchief Hollands Midden, een expositie over de geschiedenis van de Zuidplaspolder. Daarbij wordt ge bruik gemaakt van de tentoonstelling die enkele jaren geleden het daglicht zag, doch die nog niet eerder in Moerka pelle was gepresenteerd. Dat geldt ook voor een aantal specifieke zaken dat de Zuidpias betreft en die door begunsti gers aan de Stichting is geschonken. Daarnaar is een zevental unieke (en dus niet uitgevoerde) ontwerpen van de droogmakerij te zien, afkomstig uit de privé-collectie van de heer A. Dekker uit Zevenhuizen. Overigens is het deze maand de laatste mogelijkheid om de tentoonstelling '150 jaar Zuidpias' te zien, omdat dan ontmanteling volgt. De tentoonstelling is geopend op de volgende dagen: Woensdag 21 oktober van 19.00 tot 21.00 uur; zaterdag 24 oktober van 14.00 tot 17.00 uur; zaterdag 31 oktober van 14.00 tot 17.00 uur. Buiten deze tijdstippen om is het in veel gevallen mogelijk voor groepen en indi- viduelen een rondleiding te verzorgen door de stichting. Zij die daarvan ge bruik willen maken kunnen contact opnemen met de heer Jac. Bos (tel. 01802-3436) of met G. Ottevanger tel. 01793-2297. De Stichting Oud Zevenhuizen-Moerka- pelle houdt op 11 november de half jaarlijkse 'donateursavond'. Drs. C. Scheffer zal die avond ingaan op de jonge bouwkunst in Zevenhuizen- Moerkapelle. In het kader van het Mo numenten Inventarisatie Project (MIP) voerde zij het veldwerk uit. Tevens komt dan de status van die inventarisa tie aan de orde. Maar wat wellicht veel belangstellen den op de been brengt, is om te horen hoe een deskundige op het terrein van cultuurhistorie aankijkt tegens het werkgebied van de stichting. Deze avond zal gehouden worden in dorps huis Swanla te Zevenhuizen, aanvang 20.00 uur. Zevenhuizen - De 31-jarige Nico Perdijk is ge slaagd voor het makelaarsdiplo ma. Sinds een viertal jaren is hij werkzaam op het makelaarskan toor van zijn va der Gerard Per- dijk, "Perdijk Ma kelaardij Zeven huizen B.V." Nico was reeds in het bezit van diverse assurantie-diploma's en hypotheekdiploma's. Twee avonden per week volgde hij de avondopleiging voor het makelaarsdiploa bij het SOM Nieuwegein te Rotterdam. De beëdiging bij de arrondissements rechtbank te Rotterdam kan worden aangevraagd op voorwaarde, dat Nico eerst met goed gevolg een vaktest voor een commissie van de Kamer van Koop handel heeft afgelegd. Het is de bedoe ling dat dit volgend jaar plaatsvindt. Na z'n beëdiging is Nico in staat het totale makelaarskantoor van zijn vader waar te nemen. Hieronder vallen o.a. taxa ties, bemiddeling aan-en verkoop en hypotheekverlening. Moerkapelle - Mevr. Visser-Brouwer bedankt namens het Rode Kruis ieder een in Moerkapelle die de afgelopen maand postzegels van het Rode Kruis heeft gekocht. Er werden in totaal 440 boekjes verkocht. Over 5 jaar mag Moerkapelle weer Rode Kruis-postze- gels verkopen. Ook de vele helpsters en Derek Bac met zijn vriendjes worden bedankt voor hun inzet.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 13