Boskoop Waddinxveen Kabouterbezoek bij Marchant Foto's in het HART VAN HOLLAND röverval "snackbar Waddinxveen"! t ét iff Kerkdiensten GEMEENTE BOSKOOP Kerkdiensten Koffieconcert in Praathuis Boskoop Dominee Hans Vis ser in bibliotheek The Ramjets in de Tunnel Sjoelen in Waddinxveen Gratis Judo-kennismakingscursussen BEKENDMAKING Opsporing verzocht Bazar De Paddestoel Kreativiteits- markt in De Boog Hindernissen naar scholing en/of arbeid voor mensen met een lichamelijke handicap S\T^^ Uitslag Bowlingwed strijd De Paddestoel pagina 14 Hart van Holland/21 oktober 1992 'Is judo zo leuk?' Fluitmuziek met Keizerkwartet Boskoop van stellen kan ook: na betaling van 7,50 kan de foto een week later donderdagmorgen na verschijning van Hart van Holland. Verkeersmaatregelen in verband met de herinrichting van het dorpscentrum Zijde - Koninginneweg Met ingang van dinsdag 20 oktober 1992 t/m vrijdag 13 november 1992 zal het verkeer over de Zijde regelmatig gestremd zijn door werkzaamheden aan het wegdek. Het verkeer zal via een omleidingsroute over de provinciale wegen Gouda - Alphen a/d Rijn en Benthuizen - Boskoop worden omgeleid. Boskoop, 21 oktober 1992. BURGEMEESTER EN WETHOUDERS VAN BOSKOOP, de secretaris, de burgemeester, K, Dunnink drs, J.J. Spros. Aanmelden Wat valt er allemaal te be leven in De Paddestoel? mededeling van bestuur van "De Paddestoel' Waddinxveen zondag 25 oktober Thema-avond van Platform Gehandicapten Waddinxveen en Provinciaal Overleg Gehandicaptenbeleid. U Boskoop/Waddinxveen - Dat judo meer is dan alleen maar een verdedigings- sport; je spelenderwijs kunt leren val len zonder je pijn te doen; je voor kop peltje duiken je hoofd geen pijn hoeft te doen; een leuk kringspelletje ook een vorm van 'veilig bewegen' is, werd lei dinggevenden en peuters vrijdagmor gen duidelijk. Yos Lotens, die de nodige judo-ervaring heeft, met kleintjes en groten werkt, liet de peuters van peu terspeelzaal "De Kabouterhof" uit ge bouw "De Bonkelaar" te Waddinxveen, een heerlijke ochtend beleven. Dat ge beurde in de sportschool van Mar chant in Boskoop. Op de fantasiewe reld van de kaboutertjes van deze Wad- dinxveense peuterspeelzaal die voor heen aan de Peter Zuidlaan gevestigd was, stemde hij z'n spelletjes af"Een grote sinaasappel. Als je je oor erop legt, hoor je het sap klotsen..." Terwijl het kind dat deed, rolde het als het ware, begeleid door Yos, over de schouder op een grote 'boterham'. Ver der grappige en een beetje 'huiver spel-letjes... het willen pakken van de (judoleraar) hond en het veilige gevoel aan de hand van juf 'je kunt me toch niet krijgen'.... Afgelopen zomer heeft Hart van Hol land een uitgebreid artikel gewijd Yos Lotens, naar aanleiding van de uitgave van diens boek 'verantwoord stoeien'. Lotens maakt in dat boek en in eerder geschreven kinderboekjes over judo, duidelijk, dat stoeien alles te maken heeft met de levensvreugde van kinde ren... En waar kan een kind, beter leren 'verantwoord' te stoeien (op een zach te mat) dan onder begeleiding van een bekwame judoleraar? Dat de peuters van "De Kabouterhof" een geweldige ochtend beleefden, bleek wel uit de reacties na afloop, hun rode wangetjes en stralende oogjes zondag 25 oktober Vrijz.Prot.Geloofsgemeenschap 10.00 uur: Streekdienst in Waddinx veen Chr.Geref.kerk Boskoop 9.30 uur en 17.00 uur ds.M.J. Oosting Volle Evang.Gem.Bethel 9.30 uur dienst Boskoop - Zondagmorgen 25 oktober wordt er in het Praathuis in Boskoop het tweede koffieconcert gehouden in de najaarsserie 'klassieke muziek'. Dit keer zal het Amsterdamse "Keizer Kwartet" optreden, een fluitensemble dat wordt gevormd door Iris van der Wardt, Marion Schopman, Maaike Vert- regt en Oeds van Middelkoop. De optre dende fluitisten komen alle van het Sweelinck Conservatorium in Amster dam waar ze studeerden bij Harrie Star- reveld. Allen zijn regelmatig in concert zalen te beluisteren. Zondagmorgen spelen ze werken van Kuhlay, Barthol- dy, Brahms en Haydn. Bespeeld wor den de gewone dwarsfluit, de alt en de basfluit. Aanvang 11.30 uur. Boskoop - Op donderdag 5 november a.s. komt de bekende dominee Hans Visser uit Rotterdam op bezoek in de bibliotheek te Boskoop om over zijn werk in de Pauluskerk te vertellen. Zijn werk bestaat vooral uit het opvan gen van mensen die buiten de maat schappij staan, illegalen, vluchtelin gen, drugsgebruikers etc. Ds. Visser werkt sinds 1979 met deze 'randgroepen' en zegt hierover: 'In een stad moet ook een kerk zijn voor een zootje ongeregeld in de samenleving'. Hans Visser spreekt regelmatig over zijn werk voor radio en televisie en staat zeker borg voor een boeiende avond. Deze avond wordt georganiseerd door de Vrouwenpraatgroep in Boskoop. Deze groep bestaat uit vrouwen van verschillende christelijke gezindten. De lezing begint om 20.00 uur. De toegang tot deze avond is vrij, doch er zal een bijdrage gevraagd worden voor de Pauluskerk. Boskoop -In het jongerencentrum De Tunnel treedt zaterdag 24 oktober de groep "The Ramjets" van het studen tencircuit Abori Cultura op. De groep is een aanstekelijke combinatie van rockabilly, rock 'n roll en new wave. Vanavond kan er weer gesjoeld worden in het gebouw van de Schuttersvereni ging aan de Alb. Thijmlaan, aanvang 19.00 uur. Om in aanmerking te komen voor één van de prijzen behoeft men niet bij de eersten te eindigen. Om het voor de sjoelers aantrekkelijk te maken vallen ook wel eens de prijzen onder andere op de nummers 4,5,6 of 7,8,9 enz. Iedereen is uiteraard van harte welkom. Waddinxveen/Boskoop - Marchant Sport stelt de basisschooljeugd in de gelegenheid om kennis te maken met het 'stoeispel bij uitstek': de judosport. Onder leiding van Yos Lotens, psycho motorisch remedial teacher-rijksgedi- plomeerd judolerarr, wordt gedurende drie weken een 'judo-kennismakings cursus' gegeven in Waddinxveen en Boskoop. De cursus is bedoeld voor kinderen die nog niet eerder met judo kennis hebben gemaakt. Na afloop van de cursus biedt Marchant Sport volop mogelijkheden en aantrekkelijke re ducties om eventueel in te stromen in het judolesrooster. Data en lesplaatsen: Waddinxveen: dinsdag 27 oktober, 3 en 10 november: de gymzaal aan de Anna van Buren- Boskoop: donderdag 29 oktober, 5 en 12 november a.s. in sportschool "Mar chant Sport", Torenpad 120, Boskoop. Lestijden: 16.00-17.00 uur: kinderen uit groep 3 en 4; van 17.00-18.00 uur: kinde ren uit groep 5 en 6; 18.00-19.00 uur: kinderen uit groep 7 en 8. N.B. De kinderen hoeven zich niet voor de cursus in te schrijven en worden verzocht om tijdens de cursus kleding te dragen met lange mouwen/broeks pijpen. Ritsen en knopen aan kleding zijn vervelend. Het dragen van sieraden en/of lange nagels is verboden, omdat men hier mee een ander kan blesseren. Waddinxveen - Op donderdag 15 oktober, omstreeks 21.50 uur, werd dei snackbar "Picobello" aan de Elzenhorst te Waddinxveen, door twee gewapende I mannen overvallen. In de snackbar waren op dat tijdstip alleen twee perso-| neelsleden aanwezig. De daders, die beiden een bivakmuts droegen, hielden bij I binnenkomst de twee personeelsleden onder schot met een vuistvuurwapen, I I waarna direct de kassalade werd geopend en een tot nu toe onbekend geldbe-1 drag werd weggegrist. De daders gingen er daarna te voer vandoor, vermoede- lijk in de richting van de spoorlijn. Ondanks het feit dat de politie zeer snelt .terplaatse was en de inzet van een speurhond, wisten de daders te ontkomen len ontbreekt ieder spoor. De daders waren beiden van het negroide type en I I droegen een blauwe spijkerbroek. Een dader had een lengte van ca. 1.80/1.85 m en was gekleed in een lichtbruin lederen jack, droeg een donkerkleurige rugtas len sprak gebrekkig Nederlands. |De ander had een lengte van ca. 1.70/1.75 meter en droeg een blauw jack. 'üe politie van Waddinxveen vraagt eventuele getuigen zich te melden. Ook I mensen die de dagen voorafgaande aan de overal iets verdachts gezien jhebben worden verzocht contact op te nemen met de politie. Tel. 01828-13b»»j Waddinxveen - Buurtcentrum "De Boog" en het Sociaal Cultureel Werk in Waddinxveen, organiseren binnenkort een Kreativiteitsmarkt. Kreativiteits- markten en hobbybeurzen werden vroeger jaarlijks georganiseerd o.a. door Anjo Treffers, het Sociaal Cultu reel Werk wil dit evenement jaarlijks laten terugkeren in Waddinxveen, in dien daar voldoende belangstelling voor bestaat. De Kreativiteitsmarkt 1992 zal dit jaar worden gehouden op zaterdag 28 november 1992. Het is de bedoeling dat op deze markt volwasse nen hun zelfgemaakte kreatie's kunnen tentoonstellen, verkopen en een pre sentatie kunnen geven van hun hobby. Voor de kinderen zal er een 'Doe-markt plaatsvinden op deze dag, waarop de kinderen zelf mooie kreaties kunnen maken Voor de Kreativiteitsmarkt is de organi satie op zoek naar mensen die een hob by hebben en het leuk vinden om deze te presenteren op deze marktWie geïn teresseerd is kan bellen met: het So ciaal Cultureel Werk, tel. 01828 -31932 (op werkdagen) of met Anjo Treffers in Buurtcentrum "De Boog", tel. 01828 - 16860 o maandagavond van 20.00 tot 22.00 uur. Waddinxveen - Een bezoek aan een Ba zar, die het karakter heeft van een fan cy-fair, is met de diverse attracties, bij zonder aantrekkelijk. Wijk-en speel tuinvereniging "De Paddestoel" stelt alles in het werk om het publiek het aanstaande zaterdagmiddag en avond weer naar de zin te maken. Dan wordt namelijk de jaarlijkse bazar gehouden in het wijkgebouw aan de Lijster besstraat. Wie komt ontdekt dat er meer is dan alleen maar een Rad van Avontuur en een enveloppenstand. Wat te denken van ballen gooien, het 21-spel, een wa- terspel, een partijtje sjoelen en een kansje wagen door deelname aan de grote verloting. Voor de kinderen is er van 16.00 tot 17.00 uur een speciale kinderronde voor het Rad van Avon tuur. De Bazar wordt om 14.00 uur geo- Waddinxveen - De uitslag van de bow ling-wedstrijd van De Paddestoel is als volgt: wisselbeker plus eerste prijs, mevrouw J. Scheuierman; 2e prijs me vrouw P. Hofstede; 3e prijs mevrouw S. Geers en de poedelprijs mevrouw T. Tuwannacotta. Bij de heren werd de wisselbeker en de eerste prijs gewonnen door de heer P Dikstra; 2e prijs de heer C. Noorlander; 3e prijs de heer W. v.d. Schee jr. De poedelprijs won de heer W. Verbeek. pend en duurt tot 17.00 uur. 's Avonds om zeven uur gaat het festijn door. waarna om 22.00 uur de trekking van de grote verloting volgt. Het bestuur van 'de paddestoel' hoopt op een grote opkomst van het publiek, vooral omdat de opbrengst van deze bazar geheel ten goede komt aan de activiteiten in de wijk. In verband met het opbouwen van bovengenoemde bazar, is er op vrijdag 23 oktober geen 'vrijdansen voor vol wassenen'. In verband met ongeregeldheden tij dens de disco afgelopen tijden, neen het bestuur, in samenwerking met de disc-jockey besloten de disco in dePao- destoel te stoppen. Dit is heel verve lend, vooral omdat de goeden onder oe kwaden moeten lijden. Helaas heeft een aantal jongeren ne voor de rest verknoeid. Hervormde Immanuelkerk 10.00e" 17.00 uur ds. A.A.van Houwelinge» Geref.Vrijgem. 8.30 en 14.45 ds L.S.K. Hoogendoorn Waddinxveen - Mensen met een licha- Gehandicapten Waddinxveen melijke handicap worden uitgenodigd POG (Provinciaal OverlegCenan^^. om op de informatieavond over het project "buitenstaanders" te komen in Waddinxveen, op 29 oktober, aanvang 20.00 uur; Anne Frank Centrum, Jan van Bijnenpad 1. Tijdens deze bijeenkomst wordt er informatie verstrekt over de mogelijkheden die er zijn voor mensen met een handicap bij het vinden van een (betaalde) baan. De avond wordt georganiseerd door het PGW (Platform POG (Provinciaal Overleg uenju'«> tenbeieid). Het POG heeft ten be van dit project een projectmeae« ster aangesteld die gehandicap dersteunt bij de weg tot het vin van on project ccn ster aangesteld die gehandicap dersteunt bij de weg tot het vin een baan. Deze medewerkste ndicaP' v-v-ii LUAwii*-• --rorinfia naast deskundigheid o°k el^.icaPi. deskundigheid: zij is zei gehand' Inl. tel. 01820-12777 of tel. 01828-'^ Wie vervoersproblemen heelt w daarover contact opnemen.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 14