Hart van Holland - allerlei AV Politieberichten Boskoop Schrijversavond in de bibliotheek Zevenhuizen Jantje Beton collecteert voor jeugd werk Zevenhuizen-Moerkapelle Eerste paal voor S.O.C. Business Centre Monuta en EBO gaan fusie aan Politieberichten Zevenhuizen-Moerkapelle J 9 z Galerie Laerken Klaverjassen in De Boog Rommelmarkt van Concordia f Najaarsbingo SV "De Overkant" Feestavond Bouw- en Houtbond FNV- Voedingsbond FNV Waddinxveen Dr.Mario-programma in het Zuidhonk Rommelmarkt van TOOS Verenigingen-instuif in Op Moer Schrijfster op bezoek in de Zevenhuizense bibliotheek Koninginneweg feestelijk heropend Hart van Holland/21 oktober 1992 pagina 17 Nelleke Noordervliet 'Jr x w In Zevenhuizen aan?fService ed- om l. ,e wensen van de Naheuf1 Grontm'j- Waar blijven de sjoelers? TOOS op vakantie Ook het NIVON is present (De bijna-winnares van de AKO-literatuurprijs 1992) 1 Z LU LU LU N X _J LU CQ LU CO N Zevenhuizen - In het kader van de reeds traditioneel geworden 'Schrijvers avonden' in de bibliotheek Zevenhui zen, komt dit jaar een bijzonder geta lenteerde en veelzijdige vrouw op be zoek, namelijk Nelleke Noordervliet. Op woensdagavond 4 november van 20.00-22.00 uur verzorgt zij een literaire avond, waarbij haar eigen werk, litera tuuronderwijs, de achttiende eeuw, Multatuli, de Franse Revolutie en Belle van Zuylen o.a. aan de orde zullen ko men. Nelleke Noordervliet werd gebo ren op 6 november 1945 in Rotterdam. Na haar gymnasiumopleiding wilde ze naar de toneelschool, maar het werd een studie 'Nederlands' te Leiden. Tij dens haar studententijd speelde ze veel toneel en schreef ze teksten voor het cabaret, waar ze ook in zong. To neel bleef belangrijk voor haar. Twee jaar geleden kreeg ze de opdracht een toneelstukje te schrijven over Belle vanZuylen, ter gelegenheid van de ope ningvan het' Belle van Zuyleninstituut' van de Universiteit van Amsterdam. Nelleke Noordervliet speelde in dit door haar geschreven toneelstuk zelf de hoofdrol. In 1983 sloot Nelleke Noordervliet 'cum laude' haar doctoraalstudie Neder lands af. Ze had ondertussen twee kin deren gekregen, was politiek actief, maakte een serie televisieprogramma's voor de IKON (over poëzie) en gaf les aan de Werkplaats Kindergemeen schap te Bilthoven. Verder was ze toen begonnen aan haar eerste roman, die in 1987 bij uitgeverij Meulenhoff ver scheen: "Tine, of de dalen waar het leven woont". Deze debuutroman is een gefingeerde biografie over het le ven van Tine, de vrouw van Multatuli (Eduard Douwes Dekker). Nelleke pro beerde hiermee het beeld van de muizi- ge zielige vrouw van Multatuli te nuan ceren. De roman is een zeer boeiende levensbeschrijving die op knappe en historisch verantwoorde wijze het ont staan van de "Max Havelaar" uitlegt. In "Millemorti", haar tweede roman (1989) vertelt ze de gebeurtenissen in een Zwitsers dal, waar politieke me ningsverschillen conflicten in een dorpsgemeenschap doen oplaaien. De Franse Revolutie is het decor van haar derde roman. "Het oog van de engel" (1991), waarin een Haarlemse vrouw in Parijs samen met een arts het volk bedriegt als Zieneres van Parijs. Door een oogziekte heeft ze een zeer opvallende en vervaarlijke blik gekre gen. "Het oog van de engel" leverde Nelleke Noordervliet in 1992 een nomi natie voor de AKO-literatuurprijs op. De Schrijversavond in de bibliotheek van Zevenhuizen wordt georganiseerd in samenwerking met de culturele stichting "De Zeven Muzen", een sa menwerking die al jaren uitstekend be valt. De toegang voor deze schrijvers avond is 'gratis'. Er is plaats voor ca. 75 personen. Men dient zich van tevoren aan te melden om plaats te reserveren. Tel. 01802- 1782. Men kan ook even langskomen: achter het gemeentehuis van Zevenhuizen-Moerkapelle te Ze venhuizen: Dorpsstraat 87. Wie zich mondeling aanmeldt krijgt en passant een biografie van Nelleke Noor dervliet mee. Onder het motto Nu geen speelplek, straks geen toekomst" vindt van 1 t/m 7 november de nationale jeugdcollecte plaats. Deze actie van Jantje Beton wordt in Zevenhuizen - Moerkapelle gehouden door Peuterspeelgroep '"t Hobbelpaard (Moerkapelle), Peuter speelgroep "Dikkie Dik" (Oud Verlaat), en Peuterspeelzaal de "Zeven Dwer gen" (Zevenhuizen) en de "Badminton vereniging Zevenhuizen". De helft van de opbrengst wordt door het Nationaal Jeugd Fonds besteed voor de realisering van zinvolle jeugd- projecten in het hele land. De andere helft van de opbrengst is bestemd voor de collecterende vereni gingen. Voor de peuters in Zevenhui zen - Moerkapelle kan van de opbrengst nieuw spel- en ontwikkelingsmateriaal worden aangeschaft, terwijl de op brengst van de badmintonvereniging ten goede komt aan de jeugdafdeling van deze vereniging. Hazerswoude-dorp - In Galerie Laerken wordt een expositie gehouden. Jens Stobberup uit Denemarken exposeert granieten beelden, Vagn Hasle Nielsen uit Denemarken, olie op doek, Thorkild Thomsen uit Denemarken: glas en Geri Graafland uit Nederland: raku kera miek. De expositie duurt tot 18 dec. Waddinxveen - Vrijdagavond wordt er in buurtcentrum "De Boog" aan de C. "uygenslaan 2, weer een gezellige kla- verjasavond gehouden. Tijsens deze ivond zijn er leuke extraatjes. Er wor- ,„'Ldrie ronden gespeeld. Aanvang 'U.oO uur. Waddinxveen - Op zaterdag 31 oktober organiseert Muziekvereniging Concor dia Waddinxveen weer een curiosa-en rommelmarkt in het clubgebouw "De Hoge Noot" aan de J.W. Frisoweg 1 in Waddinxveen van 09.00016.00 uur. Zowel binnen en als het weer het toe laat, als buiten, zullen er diverse kraam pjes staan met daarin allerlei bruikbare spullen, die tegen een redelijke prijs gekocht kunnen worden. Bruikbare spullen- tal van huishoudelij ke artikelen - geen meubels en kleding, kunnen nog tot vrijdagavond 30 okto ber a.s. ingeleverd worden bij de Hoge Noot of men kan even bellen tel. 01828- 18150 of 01820- 24412. Waddinxveen - Op vrij- jfeg 16 okt. is door de wgemeestervanWad- mnxveen, de heer C.M. Linden, de le paal geslagen voor de bouw üan het kantoorge bouw "S.O.C. Business jentre" aan de Lima- 'n Waddinxveen. aO C. Business Centre 1 a een lobby van een makelaar, tot de bouw 0Vergegaan welke uit- fvoerd wordt door jnnemingsmaat- fhappij A. Breur en ftbvte Zwijndrecht. u Business Centre Jjn onderneming die mi' a'leen kantoor- jute verhuurt, maar vnifl? c'iënten een Jedig service-con- Z aanbiedt. Zo kan n als huurder ge- maken van een ledin recePtie, vol lef telefoon-, post-, Tot h te voldoen, ge2"s,ver'seralleta- builr aan Daalf an van de le Bibeufrd in restaurant k van rf3" deoverzii- ast uL ?Weg' een to- voort acht °P de °°rsPoedige bouw. Waddinxveen - Speeltuinvereniging "De Overkant" houdt op zaterdag 24 okt. een 'najaarsbingo'voor kinderen en volwassenen. Van 14.00-16.00 uur is er een kinderbingo. Voor leden is deel name gratis; De kinderbingo is bedoeld voor de jeugd tot 12 jaar. De bingo voor volwassenen begint om 20.30 uur. Zaal open 20.00 uur. Er zijn vijf rondes; er zijn fraaie prijzen te winnen. De bingo bijeenkomsten vinden plaats in het ge bouw aan de Kromme Esse en staat onder leiding van Dirk Blom. Waddinxveen - In het Anne Frank Cen trum wordt op vrijdag 30 oktober, aan vang 20.00 uur, een feestavond gehou den van de bouw-en houtbond en de voedingsbond, beide van het FNV. Op deze avond worden enkele leden gehul digd voor hun langdurig lidmaatschap. Hoofdmoot van de feestavond is een voorstelling van het "Stut-theater" uit Utrecht met de revue 'van de kleine man of de laatste communist'. Waddinxveen -De computer-spelwed- strijd "dr. Mario" begint zaterdag 24 okt. Begonnen wordt er in het Zuidhonk om 9.30 uur, tot 's avonds 19.00 uur. Het spel hoeft maar lx gespeeld te worden en wijst gelijk de winnaar aan. Na afloop vindt de prijsuitreiking plaats, terwijl erna tot 21.30 uur een film vertoond wordt. Men dient zich voor deze dag aan te melden bij Cees Meiderwijk Ha verakker 18tel. 01828-12237. Vrijdag 8 okt. werd voor de 2e keer dit seizoen de maandelijkse sjoelavond georganiseerd. En helaas moest gecon stateerd worden dat de opkomst mini maal was. Slechts 4 mensen waren ge komen, zodat van wedstrijden nauwe lijks sprake kon zijn. Jammer- en dat terwijl de sjoelavonden het vorige sei zoen wel een aantal trouwe bezoekers telde. Helaas ziet de organisatie van deze avonden zich genoodzaakt met de sjoelavonden te stoppen. Waddinxveen - De rommelmarkt die op zaterdag 19 oktober door de gymnas tiekvereniging TOOS werd georgani seerd heeft een klein succesje opgele verd, want de opbrengst aan het einde van de dag bleek meer dan f 650,te zijn, dit was in vergelijking met vorig jaar bijna honderd gulden meer. Gedurende de herfstvakantie worden er door de gymnastiekvereniging TOOS geen gymnastiek-, aerobic-en jazzles- sen gegeven. Op maandag 26 oktober beginnen alle lessen weer. Op de foto burgemeester V.d. Linden met de heren P A. Breur en M.A. Breur van aannemer A. Breur en Zn. bv. Moerkapelle - T.g.v. het 10-jarig be staan van "Op Moer" wordt zaterdag 24 oktober van 13.00-17.00 uur een 'vere nigingen-presentatie gehouden in het dorpshuis. Eén van die verenigingen is het NIVON;dat is het Nederlands Insti tuut voor Volksontwikkeling en Natuur- vriendenwerk en telt 40.000 leden, waarvan 180 in Waddinxveen, Bos koop, Moerkapelle en Zevenhuizen. Het NIVON heeft in zijn logo twee han den en drie sterren. Die handen symbo liseren vriendschap, ook met andere landen en culturen. De drie sterren staan voor: cultuur, recreatie en creati viteit. Inl: tel. 01828-15848. Zevenhuizen - Schrijfster Anne Takens verzorgde op vrijdag 16 oktober voor alle groepen 5 van de Zevenhuizense scholen een 'projectdag' in het kader van de Kinderboekenweek. In een sessie van telkens een uur vertel de ze de uitgenodigde klassen over haar werk en over het schrijven van kinderboeken in het algemeen. Tevens las ze uit haar nieuwste werk voor. Anne Takens schrijft voor kinderen van ca. 8 tot 11 jaar. Diefstallen:.Tussen dinsdag 6 en zon dag 11 oktober is er ingebroken in een Audi aan de Burgemeester Colijnstraat. De daders hebben een ruit van de auto ingeslagen en vermoedelijk allen maar een doosje snoep mee genomen. Tussen 3 en 10 oktober zijn er van een kwekerij aan het Zwarte Pad ca. 20 Hi biscus struiken ontvreemd. Tussen 9 en 11 oktober zijn van een bedrijf aan de Zijde een 30 tal krielkip- pen-/kuikens ontvreemd. Uit een portiek van de bejaardenwo ningen aan het Klaverblad, zijn een puz zelschilderij van een berg/sneeuwland schap en een ca 1 meter hoge cactus ontvreemd. Bij een woning aan de Badhuisweg is een geglazuurd blauwe bloempot, met daarin een boom ontvreemd. Uit de keuken van het Mendelhof is een automatisch fototoestel van het merk Konica ontvreemd. Van een waslijn bij een woning aan het Rijneveld is een volledige duikuitrus- ting ontvreemd, het betreft een adem- automaat, een Oktopus, een duikcon- sole met duikcomputer, een kompas, een manometer en een loodgordel. Op de Zijde heeft men ingebroken in een grijze Citroen CX, tot nu toe wordt er niets vermist. Uit een schuur aan de Ridderbuurt worden de laatste tijd regelmatig etens waren ontvreemd. Uit een woning aan de Nieuwstraat is een zak met verfartikelen ontvreemd. Van een blauwe Ford escort zijn de kentekenplaten voorzien van het num mer SX-26-VK ontvreemd. Deze auto stond geparkeerd op het Torenpad. Diefstal fietsen:.Bij een woning aan de Voorofscheweg is een kobaltblauw/ rode crossfiets ontvreemd. Uit een schuur aan de Azalealaan is een afgesloten paars/ groen/ zwarte Aldo jongensfiets ontvreemd. Uit een garage aan de Zuidkade is een blauwe racefiets ontvreemd Uit de fietsenstalling bij het NS-station zijn de volgende fietsen ontvreemd: blauw/ paarse Gazelle damesfiets, gele overgeverfde herenfiets met allerlei teksten; zwarte Union dames/opoe fiets blauwe BMX cross fiets en een zwarte kleine damesfiets. gevonden fiets: Oranje tourfiets Aangetroffen gestolen auto: De op 2 oktober 1992 op de Veldlaan gestolen Renault, is in Den Haag teruggevonden. Vernieling ruiten: B\\ een winkel aan de Zijde is in de nacht van 10 op 11 oktober een ruit vernield. Bij deze win kel hebben zich omstreeks midder nacht een aantal personen verdacht opgehouden, t.a.v. hen zal een nader onderzoek plaats vinden. Bij de basisschool de Zevensprong zijn van een klaslokaal drie ruiten inge gooid. Aanrijdingen: Doorrijden na aanrijding-. Was de be stuurder van een vrachtauto op de Voorofscheweg verkeerd gereden. Bij het keren reed hij o.a. een verkeers bord onderste boven. Vervolgens reed hij door. Door een oplettende getuige werd het kenteken genoteerd zodat de dader opgespoord kon worden en hij voor zijn daden verantwoordelijk kon worden gesteld. Op de Goudse rijweg is de bestuurder van vermoedelijk een donkerkleurige Audi, op 14 oktober 1992, omstreeks 16.45 uur doorgereden na een aanrij ding. Hij was daar tegen een blauwe Fiat Panda aangereden. Mogelijk heeft ie mand dit ook gezien, zodat ook deze dader voor de door hem aangerichte schade op kan draaien. Aanrijding met letsel: vond plaats op de Plankier bij de oprit naar de provin- cialeweg. Twee auto's reden achter el kaar, om de provincialeweg op te rij den. De voorste stopte en de auto daar achter had dit te laat in de gaten. De passagier welke in de voorste auto zat is met nekklachten naar het Rijnoord ziekenhuis in Alphen aan den Rijn ge bracht. Gevonden: rood/wit kinderschoentje snelbinders Verloren: 4 sleutelbossen; zwarte por temonnee; herenhorloge; bankbiljet van 50,00; bruin/zwart schaap; zwarte heuptas; witgouden halsketting bril jant; snoeischaar. Bericht van Monuta De verwachting is gerechtvaardigd dat Monuta uit Apeldoorn en EBO uit Em- men, beide actief op het gebied van de uitvaartverzorging en uitvaartverzeke ringen, volledige overeenstemming zullen bereiken over een fusie van 2 bedrijven. In totaal werken ruim 320 personen bij Monuta en ruim 60 bij EBO. De werkgelegenheid bij de fusie partners blijft gegarandeerd. De uit- vaart-verzorgingsactiviteiten van EBO worden ondergebracht bij Monuta Uit vaartverzorging. EBO verzorgt jaarlijks circa 800 uitvaarten. Monuta verzorgt jaarlijks ca. 8.800 uitvaarten in geheel Nederland. De huidige directeur van EBO, de heer P.K. Medendorp, wordt tevens benoemd tot groepsdirecteur van de Monuta Verzekeringsgroep NV. EBO heeft ca. 100.000 verzekerden, ter wijl Monuta ruim 600.000 verzekerden in haar bestand heeft. De uitvaartverze keringen van Monuta worden voorna melijk verkocht via eigen adviseurs in vaste dienst. EBO werkt voornamelijk met assurantie-tussenpersonen. De fu sie tussen Monuta en EBO brengt moge lijk in de toekomst ook nog andere voordelen in verband met het feit dat Monuta ook levensverzekeringen te bieden heeft. De voordelen van schaal vergroting zijn voor beide bedrijven reden geweest met elkaar om de tafel te gaan zitten. "Consumenten stellen steeds hogere eisen aan ons. Of het nu gaat om het sluiten van een uitvaartver zekering of om de zorg rond een uit vaart. Verbetering van de kwaliteit van onze dienstverlening is dan ook een constant streven. Zowel bij EBO als bij Monuta staat dit hoog in het vaandel", aldus mr. I. Filius, algemeen directeur van Monuta. Boskoop - Vrijdagavond 23 oktober vindt de feestelijke heropening plaats van de Koninginneweg. In dit gedeelte van hét centrum van Boskoop zijn de bouwactiviteiten voltooid. Mevrouw H.C.M. v.d. Wetering, wethouder van openbare werken, zal de handeling om 19.00 uur verrichten. Diefstal auto: Een bewoner van de Beatrixlaan te Moerkapelle werd 's- morgens onaangenaam verrast, toen hij ontdekte dat zijn personenauto, een witte Nissan Bleubird, was gestolen Aanrijdingen: Op het Noordeinde te Zevenhuizen kwamen 2 personen auto's met elkaar in botsing doordat de bestuurder van één van de auto's links af een terrein wilde oprijden en daarbij geen vrije doorgang verleende aan de auto die hem tegemoet kwam. Op de kruising Nrd.Dwarsweg - Lelie straat te Zevenhuizen vond een aanrij ding plaats, waarbij 2 personenauto's betrokken waren. Oorzaak van het on geval was dat de bestuurder die uit de Leliestraat kwam te kort voor de auto op de Nrd.Dwarsweg de weg opreed. Doordat op de Nrd.Dwarsweg te Ze venhuizen een fietser plotseling de weg overstak moest de bestuurder van een personenauto krachtig remmen en uit wijken om een ernstig ongeval te voor komen. Door deze manoeuvre beland de de personenauto in de struiken in de berm. Het niet verlenen van de vrije door gang voor het rechtdoorgaande ver keer was de oorzaak van een aanrijding tussen 2 personenauto's op de kruising Nrd.Dwarsweg - Burg.Klinkhamerweg te Zevenhuizen. Een van de bestuur ders wilde vanaf de Nrd.Dwarsweg linksaf de Zuidplasweg oprijden en zag de tegenligger niet aankomen. Vernieling bomen: In de Dorpsstraat, De Patrijs en De Leeuwerik te Zevenhui zen hebben onbekenden in totaal 5 jon ge boompjes door midden gebroken. Wat hiervan de lol is ontgaat ons, maar wel is het een feit dat hierdoor voor ƒ.1.250,- gemeenschapsgeld is ver spild. Inbraak in loods: Afgelopen week werd ingebroken in een loods van een kwekerij aan de Julianaweg te Zeven huizen. Men had zich de toegang ver schaft door de sloten van het hek en de toegangsdeur door te knippen. Er werd voor aan paar duizend gulden elek trisch gereedschap weggenomen. Vals bankbiljet. In een geldcassette uit de nachtkluis werd bij de Rabo-bank te Zevenhuizen een vals bankbiljet van ƒ.100,-aangetroffen. De aanbieder kon zich niet meer herinneren van wie hij het biljet had ontvangen. Diefstal fiets: Bij de voetbalvereniging te Moerkapelle werd een zwarte da mesfiets ontvreemd. Inbraken bij bedrijven: Bij een in braak bij een bedrijf aan de Oranjes traat te Moerkapelle werden audioap- peratuur, lampen en geld weggeno men. Bij een bedrijf aan de Bredeweg te Moerkapelle is bij een inbraak een geld bedrag gestolen. Een autotelefoon was de buit bij een inbraak bij een bedrijf aan de Julia- nastraat te Moerkapelle. Vandalisme: Onbekenden hebben in het afgelopen weekeinde bij een blok woningen aan de Kratonlaan te Zeven huizen alle huisnummers verwijderd een meegenomen. Het is te hopen dat de bewoners nu nog hun eigen woning kunnen vinden. Gevonden: Een lapjes poes Verloren: sleutelbos; bril (omg. Bego niaplein)

Hart van Holland | 1992 | | pagina 17