Stichting Ontmoetings centrum Snijdelwijk "Tuinhuisjes, blokhutten, kassen en serre's ruim op het showterrein aanwezig" Het aannemen van personeel Gospeldrive-in- show Schutse Op Moer 10 jaar Herfst Langlaufseizoen start in Gouda Badminton dubbelkampioenschappen Unicef in Op Moer Gert Tuinarchitec tuur samen met Hoveniersbedrijf G.J. Wijsman Zevenhuizen Verbeeldt zich' Helaas weinig belangstelling voor korenconcert Schielandkrant A* Hart van Holland/21 oktober 1992 pagina 19 Agenda Praathuis INTERCARD KERST- EN yjj NIEUWJAARSKAARTEN Ook voor het goede doel! cl^P2"2289 h„tcrc~4 ook een gratis kleintje plaatsen? vul de bon in op pagina 4!!! MONTAGNE Oproep Bingo voor ouderen Verenigingenpresentatie Florida Regen, koude, wind, alles in de rust geuren, kleuren de natuur slaapt geel-en goudgetint om te ontwaken bladeren die vallen als de lentezon zonlicht dat verblindt. haar wakker kust... Herfst.. zo mooi, zo nodig hendrika c. Steeds meer jongeren Informatie Boskoop - Hedenmiddag is er een voor stelling van kindertheater Plinter, aan vang 14.00 uur. Vanavond is er klaver jassen 20.00 uur Donderdag 22 oktober is er om 20.00 uur bridgen; vrijdag 23 oktober 9.45 uur 's morgens de Schilderclub en de teenersoos om 20.00 uur. Op zondag 25 oktober is er een koffie concert met het "Keizer-kwartet". 11.30 uur. Maandag 26 oktober is er teken-en schilderles voor de jeugd aanvang 16.00 uur; volksdansen voor tieners om 18.30 uur; cursus tekenen/schilderen om 19.30 uur en vergadering tiener werkgroep 20.30 uur. Dinsdag 27 oktober is er schilderclub om 9.00 uur; zijn er muzieklessen vanaf 13.00 uur; is er volksdansen voor vol wassenen en kinderen vanaf 13.30 uur. De cursus tekenen/schilderen begint om 19.30 uur en het bridgen om 20.00 uur. Woensdag 28 oktober is er om 9.00 uur taalles voor buitenlandse vrouwen; cursus Engels vanaf 13.00 uur en kin deractiviteiten van 13.30 tot 15.30 uur. Blokfluitles begint om 17.30 uur en kla verjassen om 20.00 uur. Deze showtuinen zijn ontworpen en aangelegd in samenwerking met meer dere erkende hoveniersbedrijven. Zo kan men de toepassing van allerlei tuin- materialen in de praktijk bekijken. Aan de hand daarvan doet men makkelijk ideeen op hoe men creatief een tuin naar persoonlijke smaak in kan richten. Daarnaast kan de klant zich uiteraard ook door de vakmensen van Snoei met woord en daad laten bijstaan. Deze ser vice gaat zelfs zo ver dat er elke zater dag op het showterrein een professio nele tuinontwerper aanwezig is die kos teloos een prachtige tuinschets 'op maat' maakt. 0 - Dat de tuin steeds meer een afspiegeling van iemands life-style ge worden is, blijkt wel als men de diverse tuinen bekijkt. Dat is niet alleen het gevolg van een steeds verder gaande individualisatie, het is zeker ook het gevolg van een groeiend assortiment luinmaterialen voor de particulier en hobby-tuinder. Eén van de grote centra diegespecialiseerd is in die grote varië teit tuinmaterialen en die de ontwikke ling van deze materialen van dichtbij meegemaakt heeft, is Snoei in Bleiswijk. Als het uitgebreide bedrijfsterrein van nu betreden wordt, is het moeilijk voor te stellen dat Snoei 30 jaar geleden in Rijsoord begonnen is met de verkoop van betontegels. Immers, tegenwoordig worden naast dat simpele artikel, duidend en één an dere artikelen voor de moderne tuin aangeboden, het wordt niet alleen door hoveniers en tuinarchitecten bezocht, ook steeds meer 'doe-het-zelvers' we ten de weg naar Bleiswijk te vinden. Het assortiment wat Snoei vertegen woordigt varieert van betontegels en sierstenen, houten en kunststof omhei ningen, complete pergola's, vijvers en fuinverlichting tot kassen, serre's en blokhutten. Al deze verschillende tuin materialen zijn in vel;e uitvoeringen en verschillende stijlen leverbaar. Nieuw is ook de deskundige advisering van het omvangrijke assortiment vij- verpompen. Vooral op het terrein van blokhutten, kassen en serre's is Snoei Bleiswijk een specialist te noemen. Als één van de weinigen heeft Snoei in 1992 een uniek buitenterrein gecreëerd met een varië teit aan schitterende tuinontwerpen. Uiteraard zijn ook de tuinhuisjes, blok hutten, kassen en serre's ruim op het showterrein vertegenwoordigd. Zo;n 50 verschillende uitvoeringen en mo dellen geven geïnteresseerden een uit stekend beeld wat er zoal op dit gebied aan kwaliteit te koop is. Verder worden er ook nog uitgebreide adviezen en we tenswaardigheden met betrekking tot tuinhuisjes gratis verschaft, met die informatie op zak komt men tot de con clusie dat deze tuinvakmensen zich al jaren in dit speciale aspect van tuinma terialen verdiept hebben. Met de afsluiting van de Floriade is een bezoek aan Snoei een uitstekend alter natief ter oriëntatie voor een nieuwe tuin en recreatieve voorzieningen in die tuin. Ook bestaat de mogelijkheid om een catalogus met het complete leverings programma aan te vragen. Deze wordt kosteloos toegezonden. Tel. 01892-15656 (Snoei is gevestigd schuin tegenover het veilingcomplex te Bleiswijk, aan de Albert van 't Hartweg 2). 'k §e'->ouw Brug", aan de Henri Dunantlaan 1 te Reeuwijk vindt maandag «er een symposium plaats onder de titel "Het aannemen van personeel in et Midden- en Kleinbedrijf". Het symposium wordt georganiseerd door het "Nemers Contact Midden-Holland (OCMH) en is toegankelijk voor alle onder- emers uit Midden-Holland. Er zijn deelnamekosten aan verbonden. Het program- ros start om 16.00 uur en zal tot ca. 20.00 uur duren. «n kan zich aanmelden per fax 01820 - 38783 of schriftelijk bij het OCMH- «wetariaat, Postbus 2059, 2800 BE te Gouda. af te halen: jonge poesjes, 2 zwart en 1 grijs (cypers) 01793-1626 I k infra turbo oven (gas) vr. pr. 750,- Tel. 01828-11284 of 01727-16600 t.k. houten tuinmeubelset p.n o t k 01802-3204 t.k. elektronisch orgel 150,- 01728-7375 De meest uitgebreide en exclusieve «otiektie met, als enige in Nederland prachtige kaarten van Amnesty Inter uil en het Wereld Natuur Fonds. o.a. kunstwerken van Toon Her- Nans, Farnaz en Jeroen Krabbé. Bestel vooral tijdig, ban is uw keuze het grootst. nieuwe lntercard-kollektie ligt "oor u klaar. Bel of kom langs: drukkerij elgersma 0rPsslraat 62a nT„enhuizen t.k. in prima staat atag 5 pits gasstel 50 g en gr. vloerkleed 2201165 br. 01827-2114 t.k. gevraagd: keyboard (vóór 24/1011!) 01793-1826 t.k. baby badstandaard standaard voor hemeltje aan ledikant 7,50 01802-2079 aardappel-pappa eet smakelijk op je eigen verjaardag!!! groetjes van je eigenheimers Kom dat zien - kom dat zien!!! zaterdagavond 28 oktober in dorpshuis Swanla Papa Abbekerk schittert?! Moerkapelle - Zaterdag 24 oktober pre senteert Unicef in dorpshuis "Op Moer" de complete nieuwe najaars-collectie waaronder kerstkaarten, wenskaarten, spellen en cadeaus. Men vindt er alles voor het overbrengen van wensen en cadeautjes om iemand mee te verras sen. Voor meer informatie over de Uni- cef-artikelen kan men terecht bij Joke Verhulst, Frisoplantsoen 2 Moerkapel le tel. 01793- 2344 of in Zevenhuizen bij Inav.d. Hoek tel. 01802- 2260 of Wilma v Holst 01802-2921. Het adres voor begeleid "zelf wijn maken en wijn- en biermakers-arti- kelen, Noordeinde 17, Zevenhuizen Tel. 01802-1653 Open: ma, di, do, vrij namiddag woensdag gesloten zaterdag van 9.00-14.00 uur. Ook in de herfst kun je wijn maken! Hoe? Inlichtingen: Waddinxveen - Deze week is bekend geworden dat het in Waddinxveen, aan de Noordkade gevestigde bedrijf, 'Gerts Tuinarchitectuur' met ingang van 1 januari 1993 met zijn personeel verhuist naar de lokatie aan de Tweede Bloksweg 42 a te Waddinxveen, alwaar het Hoveniersbedrijf G.J. Wijsman is gevestigd. De heer G.A. Gerts leidinggevend aan het bedrijf aan de Noordkade, dat al meer dan 50 jaar bekend staat in de regio als een zeer degelijk hoveniersbe drijf met als kreetook voor uw tuin') verhuist daarin mee. De heer G.A. Gerts, die geen opvolger heeft, is er in geslaagd de juiste per soon te vinden om zijn levenswerk voort te zetten en er voor te zorgen dat zijn trouwe relaties- voor nu en in de toekomst- verzekerd zijn van een op- timnale service en kwaliteit, met be trekking tot al hun tuinwensen. Na de samenvoeging zal er gewerkt worden onder de naam Hoveniersbe drijf G.J. Wijsman. De dagelijkse leiding komt in handen van de heer G.J. Wijsman en de heer G.A. Gerts. Laatstgenoemde zal als rechterhand en adviseur eveneens op het bedrijf werk zaam zijn. Hazerswoude - In koffiebar "De Schut se" aan de Breitnerlaan, wordt zater dagavond weer een 'gospel-drive-in- show' gehouden, aanvang 20.30 uur. Iedereen vanaf 15 jaar is hartelijk wel kom. Ingezonden Zevenhuizen- Je komt soms voor ver rassingen te staan. Geconfronteerd worden met iets dat je niet verwacht. Dat kan via t.v. of radio, maar ook zo maar in je eigen dorp. Iemand die zich verdiept in het maken van quilts; in het bakken van potten; het maken van beel den; het schilderen van aquarellen; ie mand die tekent of kalligrafeert. Er zijn nog zoveel meer mogelijkheden om je verbeelding uit te drukken. De Stichting "De Zeven Muzen" wil de mogelijkheid onderzoeken deze ama teurs onder één dak bij elkaar te bren gen om voor een korte periode anderen van hun werk te laten genieten. "Zevenhuizen verbeeldt zich", zou het motto kunnen zijn. De Stichting nodigt u uit te reageren op deze oproep. Voor reacties of nadere informatie kan men terecht bij Tiny van Stralen tel. 01802- 2037 of Madeion Leewis tel. 01802-3371. Dezer dagen kreeg iedere inwoner van Zevenhuizen-Moerkapelle een Schie- land-info-bulletin in de brievenbus van het Hoogheemraadschap Schieland. Hierin wordt uitgebreid mededeling gedaan van hetgeen er door het hoog heemraadschap op touw gezet wordt, wat voor werk er verricht wordt en de normale werkzaamheden van het schap. Uitgebreid wordt er ingegaan op het uitdiepen van de Rotte, waarmee begin 1993 begonnen zal worden en de op handen zijnde verkiezingen van het schap voor het ringvaartdistrict. Moerkapelle - De korenmanifestatie in de sporthal van dorpshuis "Op Moer" was vrijdagavond zeker een geweldige happening. Met dit concert werd het spits afgebe ten van de lustrumviering van dorpshuis "Op Moer" te Moerkapelle. Helaas waren de koorleden van de vier koren ver in de meerderheid, ca. 200, want het publiek liet het massaal afweten. Het christelijke jongerenkoor "Nethanja" en het chirstelijk gemengde koor "Sursum Corda kwamen beide uit Moerkapelle, terwijl "De Gouwe Sanghers", een gerenom- meerd mannenkoor en het "Westlands Dameskoor" van buiten kwamen. Moerkapelle - Vanmiddag is er in dorps huis "Op Moer' een poppenkastvoor stelling voor de jeugd ter gelegenheid van het tweede lustrum van dorpshuis "Op Moer". Aanvang 13.03 uur. De oudere jeugd neemt deel aan een spel- lencircuit in de sportzaal. Morgenochtend, donderdag is er een open ouderen-ochtend met Bingo. Aan vang 9.30 uur dorpshuis "Op Moer". Teeners:"Op Roer" en de "Amazing Stroopwafels" geven een concert voor de jeugd op vrijdagavond 23 oktober. Schooljeugd De Moerkapelse kinderen mogen zater dagmorgen om 11.30 uur meedoen aan het ballonnen oplaten. Van 13.00 tot 17.00 uur is er in dorps huis "Op Moer" een verenigingenpre sentatie, met kraampjes, festiviteiten en demonstraties in de sporthal. Boskoop - Zondag jl. organiseerde de B.C. Florida in de sporthal "De Sniep" de clubkampioenschappen heren- en damesdubbel. Wellicht i.v.m. de herfstvakantie was de deelname kleiner dan anders; 10 D.D.'s en 18 H.D.'s, waarbij de met af stand sterkste twee damesdubbels bij de heren meededen. De krachtsverschillen in de poules wa ren bij de heren groot, maar daarna waren vele spannende, leuke wedstrij den te zien. In de zeer spannende halve finale- pou les wisten Dick v. Teylingen/Pieter Slits hun belangrijkste concurrenten Erik Besemer/Gert Bogaars met 15-12,18-14 te verslaan. Gert en Erik wonnen de 3e prijs na een 10-15,15-10,15-13 op Johan v.d. Ree/Rémon v. Gemeren. Johan en Rémon was eerder de weg naar de finale versperd door Ton Hors man/Ronald Struijs met 12-15, 12-15. In de finale toonden Dick en Pieter zich duidelijk sterker dan Ton en Ronald. 15- 4,15-3 voor de nieuwe clubkampioenen Dick v. Teylingen en Pieter Slits. Bij de dames 2 poules met een finale tussen de winnaars. Nel Horsman/Nel Bouwman toonden zich zeer duidelijk de sterksten in hun poule. In de andere poule hadden Debby Piet- jouw/Jolande Bosman meer tegen stand, o.a. van Henny van Lint/Joke Hoogendoorn, die later met 15-11, 15-8 de strijd om de derde prijs wonnen van Christavan Ham/Mary Steenland. In de finale was dele game beslissend. Na 15- 12 gewonnen te hebben, kregen Nel en Nel zoveel zelfvertrouwen, dat zij de tweede game duidelijk een tempo te hoog speelden voor Debby en Jolande. 15-5 voor de nieuwe dubbelkampioe- nen Nel Horsman en Nel Bouwman. Bij de prijsuitreiking kreeg Dick van Teylingen een herinnerings-wandbord uitgereikt wegens het spelen van 175 competitie-wedstrijden (max 14 per jaar) voor de B.C. Florida. Gouda - De eerste tekenen van de nade rende winter dienen zich aan. Op zaterdag 24 en zondag 25 oktober opent de Langlaufvereniging Gouda het winterseizoen met de traditionele Open Dagen. Belangstellenden kunnen dan vanaf 12.00 uur kennismaken met de Ianglauf- sport, die steeds meer belangstelling trekt in alle leeftijdsgroepen. Tijdens de Open Dagen kunnen ze zelf de lange latten onderbinden op de kunststof loipe, die is uitgezet achter het Goudse zwembad De Tobbe. Instructeurs van de Langlaufvereniging Gouda geven op beide dagen een basi sinstructie. Een dagkaart kost vijf gulden. Hierbij is de instructie en het gebruik van ski's, skistokken en schoenen inbegrepen. De kunststofloipe, die de Langlaufver eniging Gouda van oktober tot maart benut, is ruim een kilometer lang en bestaat uit rechte stukken, bochten en diverse hellingen, die in hoogte ver schillen. Deze baan is de enige van een dergelijke grootte in de wijde omgeving. De toe gangskaarten zijn te verkrijgen aan de ingang van de langlaufbaan aan het wandelpad achter het zwembad. De Langlaufvereniging Gouda telt nu ruim 440 leden. Deze zijn niet alleen uit de regio afkomstig, maar ook van ver daarbuiten. De leeftijd van de leden varieert van 'lagere school tot pen sioengerechtigd'. Steeds meer jonge ren voelen zich tot de langlaufsport aangetrokken. De vereniging organi seert ieder seizoen cursussen voor be ginners en gevorderden. Een goede conditie is belangrijk. Daarom wordt op maandagavond een buitentraining gegeven. Op donderdagavond is er in- doortraining. Op vrijdag 30 oktober wordt in het ge bouw De Veste, Ridder van Catsweg 300 in Gouda, een informatie-avond gehouden. Een film en enkele korte in leidingen geven een goed beeld van de sport en de recreatieve mogelijkheden te midden van de ongerepte natuur. Er wordt tevens vakkundige voorlichting gegeven over langlaufuitrusting en over langlaufmogelijkheden in de di verse wintersportlanden.Toegang gra tis. Aanvang 20.00 uur. Inl: tel. 01720- 45210.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 19