Rijneveld Politieberichten Familieberichten Stel, het is je eigen vel... Regio Beheerder Dorpshuis Hazerswoude-Dorp Sint Nicolaas toneel??? Koninklijke Onderscheiding Thema-avond STAG over "Pas op je rug!" Kerkdiensten Open dag Chemie Terugkomdagen inenting tegen polio Diabetes zoekt collectanten Verzamelbeurs Depressie Oproep Koor Nieuw Leven heeft weer 'mannen' Hart van Holland/21 oktober 1992 pagina 7 Hazerswoude-Dorp en Benthuizen Toneelgroep biedt zich aan Rijneveld: Hazerswoude: Benthuizen Medische weekeinddienst Johannes Adriaan Bij de Vaate Cornells den Heijer Pieter Nicolaas van der Hoeven Even voorstellen Gewapende overval Fietsen-Kijkdag Ervaring Verantwoordelijk voor het reilen en zeilen Nationale Collecte Nederlandse Brandwonden Stichting 25 t/m 31 oktober 1992 Verbrandingen Doel collecte Een uurtje in uw eigen buurtje Extra spreekuur eerste inenting Rijneveld - Fietsen gezocht: Op de Rijn dijk is zondag 4 oktober een zwarte damesfiets meegenomen:opoefiets, merk Gazelle. Van de Gemeneweg is op 3 oktober een damesfiets weggenomen merk Union, grijs; en in de nacht van 3 op 4 oktober is er op dezelfde weg een blauwe Sparta damesfiets met geverfde velgen ont vreemd. Dode poes: In de Ochtenstraat in Bent huizen is op 5 oktober een zwart-witte poes dood langs de kant van de weg aangetroffen. Gewonde belt aan: Op 7 oktober meldde zich bij de bewoners van de Hooge- veenseweg een man die zei gewond te zijn geraakt doordat de auto waarin hij zat van de weg was gereden. De man is naar het ziekenhuis gebracht voor on derzoek en er is gezocht naar de be stuurder die het voertuig na het onge val had verlaten. De bestuurder is niet meer aangetroffen. Beide mannen zijn bekenden van de politie. Eén slokje teveel: Een inwoner van Lei den die met een vaartje van 30 km p.u. over de Rijndijk 'reed' bleek na het blazen een slok teveel op te hebben. Hij werd meegenomen naar het bureau en na een weigering werden zijn gegevens genoteerd en zijn rijbewijs ingevor derd. Hij kreeg een rijverbod voor 12 uur. Fiets gestolen: In de Valeriusstraat te Hazerswoude zijn twee fietsen uit een schuur weggenomen. Eén van de fiet sen werd teruggevonden in de poort welke aan de tuin grenst, maar de ande re, een damesfiets van het merk Bata- vus Winner, kleur bruin, is nog steeds zoek. Verkeerslichten: Er zijn diverse tele foontjes binnengekomen bij de politie i.v.m. het niet goed werken van de ver keerslichten op de kruising van de Ge meneweg en de Dorpsstraat te Hazers woude. Rijkswaterstaat deelde mede dat de oorzaak de werkzaamheden op Kruisweg/Moerkapelle - De Buurtvereniging "Kruisweg", op de grens met Moerka- pelle, heeft een toneelgroep die in de periode, voorafgaand aan 5 december, diverse Sint Nicolaas-voorstellingen geeft. Zowel voor de basisschooljeugd van "De Driesprong" vindt er een opvoering plaats als voor kinderen van een Bleiswijk- se school, echter de toneelgroep wil nog één voorstelling geven. De toneelgroep biedt zich dus aan om een leuke kindervoorstelling van een uur op te voeren voor b.v. een personeelsvereniging, middenstandsvereniging, een school enz. Wie het eerst komt, het eerst maalt. Inlichtingen tel. J. v. Zande 01793- 1327. Rijneveld - Door burgemeester M. J. J.M Boelen is aan de heer W.M. den Dubbelden, slager bij Vleeswarenfabriek Scholtes-Hazerswoude B.V. te Hazerswoude, een Koninklijke Onderscheiding uitgereikt. De heer Dubbelden kreeg de ere-medaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, toegekend, vanwege zijn 40 jarig dienstverband bij de firma Scholtes. Benthuizen - (Om alvast te noteren): De Stichting Aktieve Gezondheidszorg Rijnstreek (STAG) organiseert op dinsdag 3 november in het Kruisgebouw aan de Kon. Julianastraat 16 b in Benthuizen een thema-avond. Pas op je rug!" is het thema van de avond waarvoor de toegang vrij is. Na 26 oktober kan men zich voor deze avond aanmelden. Nadere berichtgeving volgt volgende week in deze krant Geref.kerk 10.00 uur ds. J.H. Lange- laar Boskoop 17.00 uur ds. A.C. Poley R-K. H. Engelbewaarder 24 oktober '9.00 uur H. Mis zondag 25 oktober 10.00 uur H.Mois met gemengd koor 11.30 uur jongeren themaviering Hervormde kerk 9.30 uur ds. J. Boer 18.00 uur ds. J. den Dikken Oldebroek S.O.W. De Hoeksteen 10.00 uur ds. D. van Arkel Geref.Gem. 9.30 uur leesdienst 15.00 uur ds. C.A. van Dieren 24 en 25 oktober dokter P.P.M.T. Her mans Zuidwijk 2 Boskoop tel. 01727 - 12038. De blijken van medeleven en belangstelling na het onverwacht overlijden van onze geliefde kinderen varen zó talrijk, dat het voor ons moeilijk is ieder persoonlijk te bedanken. let deed ons zeer goed dat u in de droeve dagen aan ons dacht en met ons meeleefde. Hiervoor onze welgemeende dank. Familie Bij de Vaate Familie Den Heijer Familie Van der Hoeven Benthi uizen/Hazerswoude, oktober 1992 de Gemeneweg zijn. men heeft daarbij de detectielijnen losgemaakt. Aanrijding: Bij een aanrijding op de Hoogeveenseweg werd op 12 oktober jl. tussen drie auto's, ontstond aan de auto's een flinke schade. Een bestuur ster ging met pijn aan haar hoofd en nek voor onderzoek naar het AZL. Woninginbraak: Een woning aan de Bil- derdijklaan te Hazerswoude werd op 12 oktober overdag bezocht door onge wenst bezoek, het hele huis werd door zocht en er werden diverse dingen weg genomen. Op maandag 12 oktober omstreeks 19.50 uur heeft een gewapende overval plaatsgevonden op een benzinepomp te Benthuizen. Omstreeks genoemd tijdstip was de pompbediende van ben zinestation "De Weegbrug", gelegen aan de Hoogeveenseweg, ter hoogte van de splitsing van die weg met de Gemeneweg, in het kantoor aan het opruimen. Plotseling verscheen er een man in het kantoor die een vuurwapen op de pompbediende richtte en geld eiste. De pompbediende heeft een be drag van enkele honderden guldens moeten afgeven. Hierna vertrok de overvaller. Hij is vermoedelijk in de richting van Boskoop weggelopen en in een langs de weg geparkeerd staande auto gestapt. De politie beschikt over een vaag signalement van de overvaller en vraagt personen die omstreeks ge noemde tijd over de Hoogeveenseweg gereden hebben, zich te melden. Tel. 01714-19003. Op zaterdag 24 oktober a.s. tussen 11.00 en 12.00 uur is er weer een 'gevon den fietsen kijkdag' bij de politie te Hazerswoude, Vondellaan 12. Mogelijk staat uw vermiste fiets erbij! Hazerswoude-Dorp - Jacqueline Slingerland-Rietveld (37), de beheerder van het nieuwe Dorpshuis in Hazerswoude-Dorp, is een geboren en getogen Hazerswoudse. Hoewel ze na haar huwe lijk in Boskoop woonachtig is, is ze nog steeds een actief deel neemster aan het verenigingsleven in Hazerswoude. Geen won der dat diverse mensen haar heel hartelijk begroetten met: "Leuk, jij bent de beheerder van het nieuwe Dorpshuis. Gefeliciteerd". Bij bepaalde mensen was het nog niet doorgedrongen dat zij tot beheerder was benoemd, omdat ze in Hazerswoude nog bij velen bekend is als Jacqueline Rietveld. "Ik vind het een hele eer dat de keus van het bestuur op mijn persoontje gevallen is, want er waren meerdere sollicitanten voor deze functie", klinkt het be scheiden bij een kennismaking in het nieuwe Dorpshuis. "Misschien heeft bij de beslissing van het bestuur de factor meegespeeld dat veel mensen me in Hazerswoude kennen; niet alleen omdat ik hier vroeger heb gewoond, maar ook omdat ik hier een aantal jaren part-time gewerkt heb. Ik hoop dat dit voor het Hazerswoude publiek de drempel nog lager maakt en dat men gewoon op een avond eens langskomt in de centrale ontmoe tingsruimte met bar, de Sociëteit (Soos) genaamd. Ook kan men bij mij langskomen voor de huur van zaalruimten. De grote podiumzaal bijvoorbeeld. Een werkelijk schitterende ruimte met een capaciteit van 170 mensen, dat is zelfs tien mensen meer dan u in uw artikel van vorige week in Hart van Holland schreef. Deze ruimte is inmiddels al voor diverse activiteiten verhuurd". Wie een feestavond, een party of etentje wil organiseren mag ervan verzekerd zijn dat dit een succes wordt, immers Jacqueline heeft al meer dan 12 jaar horeca-ervaring bij twee gerenommeer de Boskoopse restaurants, waar ze haar werkzaamheden door gaans uitoefende op tijden dat anderen vrijaf hadden. Dat zal straks ook het geval als ze als beheerder van het Dorpshuis, haar full-time baan zal uitoefenen. Van het thuisfront kan ze in elk geval op alle steun rekenen: haar echtgenoot ondersteunt haar - ook nu al tijdens de zeer drukke periode van inrichten van het pand - waar hij kan. Jacqueline: "De tijd zal leren hoe één en ander gaat verlopen. Ik ben als beheer der in dienst van het bestuur van de Stichting Gemeenschapsvoorzienin gen Hazerswoude-dorp en verantwoor delijk voor zowel de huurafspraken, het schoonhouden en klein onderhoud van het pand als de horeca-exploitatie. Duidelijk is al wel dat ik bij grotere evenementen voor de horeca-activitei- ten een beroep zal doen op afroep- krachten". Verbrandingen behoren tot de afschu welijkste verwondingen die een mens kan oplopen. Ze kunnen blijvende ge volgen hebben door invaliditeit en ont sierende littekens. De behandeling is vaak langdurig en pijnlijk. Nog altijd gaan jaarlijks 40.000 slachtoffers naar de huisarts, terwijl 12.000 patiënten poliklinisch moeten worden geholpen. In 400 gevallen zijn de verwondingen zo ernstig dat behandeling in één van de drie brandwondencentra nodig is. De Nederlandse Brandwonden Stich ting verbetert de behandeling van pa tiënten met brandwonden, laat weten schappelijk onderzoek verrichten, voert voorlichtingsprogramma's uit ter voorkoming van brandwonden en beheert de Nationale Huidbank. De Nederlandse Brandwonden Stich ting is volledig afhankelijk van vrijwilli ge bijdragen zoals collectegiften, met behulp van vele enthousiaste vrijwilli gers is de Nederlandse Brandwonden Stichting erin geslaagd om in enkele ja ren een nationale collecte op te zetten. In 1986 werd voor het eerst landelijk ge collecteerd met een resultaat van f 435.000,-. Vorig jaar slaagden ruim 20.000 collectanten erin om samen f 2.280.000,- op te halen. Dankzij de hulp van steeds meer collectanten kan de Nederlandse Brandwonden Stichting haar werk voortzetten. De Brandweer Benthuizen zal op 26 okt collecteren. Inl P. v Suijdam, tel. 079 - 410610. Rijnstreek - Mensen die zich onlangs door de GGD Rijnstreek hebben laten inenten tegen polio, hebben meestal een briefje meegekregen om nog eens terug te komen voor een volgende inen ting. Als een tweede inenting nodig is, moeten tussen de eerste den de tweede inenting minimaal vier weken zitten. Voor deze mensen houdt de GGD Rijnstreek inloopspreekuren in: Alphen a.d. Rijn in gebouw Rijnstaete, Pr. Bernhardlaan 10: woensdag 28 oktober tussen 15.00 en 19.00 uur; maandag 9 november tussen 17.00 en 20.00 uur; woensdag 18 novem ber tussen 14.00 en 17.00 uur. Benthuizen in het Kruisgebouw Julia nastraat 16: donderdag 29 oktober tus sen 12.00 en 15.00 uur. Daarnaast houdt de GGD Rijnstreek een extra inloopspreekuur voor men sen die zich naar aanleiding van de inentingsactie tot nu tot niet hebben laten inenten, maar voor wie dit wel belangrijk is. Het spreekuur is alleen bedoeld "oor mensen die 40 jaar of jonger zijn en die niet of onvolledig in geënt zijn tegen polio. Zij kunnen te recht bij de GGD Rijnstreek in gebouw Rijnstaete aan de Prins Bernhardlaan 10 in Alphen ad Rijn op woensdag 21 oktober (vandaag) van 16.30-18.30 uur. Voor vragen kan men tijdens kantoor uren telefonisch contact opnemen met de GGD Rijnstreek, 01720 -90250. Het Diabetes Fonds Nederland (DFN) organiseert van 8 t/m 14 november de landelijke collecte 'Geef's voor Diabe tes'. Voor het slagen van deze landelijke inzameling zijn nog veel collectanten nodig. Met de opbrengst wordt weten schappelijk onderzoek naar het ont staan van diabetes en het terugdringen van de gevolgen die uit deze aandoe ningen kunnen ontstaan, bekostigd. Door een tekort aan collectanten wordt nog niet overal gecollecteerd. Het DFN doet een dringend beroep op iedereen zich op te geven als collectant. Het telefoonnummer van het Diabetes Fonds Nederland is 033- 622 055. Nwk ad IJssel - Dat een oproep in de krant helpt, blijkt uit de reactie op de oproep die het gemengde koor "Nieuw leven" uit Nieuwerkerk onlangs in Hart van Holland deed. Er kwamen wel zo'n 15 belangstellenden naar de repetitiea vond die als 'open huis' van het Nieu- werkerkse koor werd gehouden, waar van 2/3 mannen. Voor de pauze werd geluisterd naar de vorderingen van het koor met een selectie uit "Les Misera bles" en na de pauze mocht men zelf meezingen. Wie nog niet zo goed durft, maar wel mee wil zingen kan alsnog komenen wel elke donderdagavond, in L' Esperance aan de 's Gravenweg 99 van 20.15- 22.15 uur. Hoe meer koorle den, hoe liever... Inl. tel. 01803-14923 Regio - Haagland-Laboratoriumoplei dingen doet mee aan de landelijk ge organiseerde "Open Dag Chemie". De school is geopend op zaterdag 31 okto ber van 10.00-14.00 uur. Van alle studie richtingen, algemene chemie, milieu- kunde-laboratoriumtechniek, klini sche chemie en Cytologie/Histologie zijn in vol bedrijf. Alle bezoekers ont vangen een kleine attentie. Op beperk te schaal bestaat de mogelijkheid zelf proefjes uit te voeren, zoals kwaliteits onderzoek aan tuinvijverwater en tuingrond, lichtsnelheids- en reactie- snelheidsmeting en bloed-en urineon- derzoek. Regio - In De Doelen in Rotterdam wordt op zondag 25 oktober een grote 'verzamelbeurs' gehouden. Vanaf 10.00 uur kunnen verzamelaars terecht, voor allerhande verzamelobjecten. Inlich tingen C. Meijer, Goudmos 32 Nieuwer kerk a.d. IJssel tel. 01803-14214. De Citenzens Commission on Human Rights doet onderzoek naar de schen dingen van de mensenrechten door de psychiatrie en heeft een telefoonnum mer beschikbaar gesteld waarop men sen kunnen inbellen om hun klacht ken baar te maken. De commissie evalueert de aard van de klachten en adviseert personen die desgewenst een officiële klacht willen indienen tegen de psychiater of psy chiatrische instelling, die een overtre ding heeft begaan. De klachten worden getoetst aan de "Universele Verklaring voor de rechten van de mens". Het secundaire doel is om publieke aan dacht te geven aan de vaak onmenselij ke behandelingen zoals isolleercel en andere strafmaatregels, electroshock, gedwongen medicatie, mishandeling, verslaving medicijnen enz. Personen die hiermee te maken hebben (gehad) of die andere mensen kennen die klachten hebben, worden verzocht contact op te nemen. De informatie wordt vertrouwelijk be handeld en men kan, als men dat wil, ook anoniem bellen. Klachtenlijn 02159 -483 96. De telefoon rinkelt. Je neemt op en krijgt te horen vanuit Groningen, dat je broer is overleden. Zomaar. Plotseling, je staat zonder woorden. Je neemt op je, de hele familie er telefonisch van in kennis te stellen. Je 'regelt' een bloem stuk - het enige dat je op dat moment kunt doen. Je maakt afspraken onder ling met broers en zussen - allen woon achtig in het westen des lands - voor de reis naar het noorden; niet naast de deur om er snel even naar toe te gaan. Verder zitten de komende dagen je han den vast. Na het afscheid, het allerlaatste, laat je een verdrietige schoonzus achter, die onverwacht een andere, onbekende le vensfase in moet gaan...Dan kom je thuis. Je verwisselt het nette pak voor de werkklof en loopt met de spitschop de tuin in, trachtend de onmacht en ook...ja... de opkomende woede van je af te werken; je te ontladen, om daarna volledig uitgeteld, binnenshuis in een stoel neer te zakken, gedachten op nul. Je weet, de dood hoort bij het leven, toch heb je er geen vrede mee. Althans, niet ik. Mijn eigen leed is nog zo vers, zo kort gelee... Corrie van Nierop..

Hart van Holland | 1992 | | pagina 7