in de regio Zwaar bevochten overwinning Voetbalvereniging Moerkapelle BROUWER DE KONING 'Dames geschaakt' Tabé wint net ZTTC verslaat ILAC 5 Succesvolle nieuwe lichting Gouwemasters bij zwemwed strijden Regio... Ouders praten over peuters Reuma-lezing Gewijzigde poliovaccinatie spreekuren Midden-Holland sport in de regio? lees Hart van Holland! ~*_P Rentokil-ZVHverslikt zich in een versterkt Alcom/Capelle! Winst en verlies voor Rentokil-ZVH heren 2! Klinkende overwinning voor dames Rentokil! UITVAARTVERZORGING Kaarten vogelvereni ging Zang en Kleur Hengelsport Hart van Holland/21 oktober 1992 liiiilii ilillllillllii zaterdagelftal pagina 9 Tabé-jeugd Vanavond 21 oktober in verpleeghuis Bloemendaal Gouda Zevenhuizen - Capelle a.d. IJssel - Zater dag speelde Rentokil in Capelle ad IJs sel tegen Alcom/Capelle. Dit team werd pas versterkt door twee internationals, spelverdeler Avital Selinger en aanval ler Ron Boudrie. Deze besloten om toch voor een Nederlandse club te gaan spe len en gingen naar oud-teamgenoot Leeuwerink toe. Rentokil gesterkt door het goede suc ces in Portugal begon de wedstrijd sterk. Door een hoge servicedruk, kreeg Alcom niet de kans om in het spel te komen en waren de aanvallen een gemakkelijke prooi voor het Rentokil blok. Rentokil wist deze set dan ook met 5-15 winnend af te sluiten. In de tweede set zakte het spelpeil bij de Zevenhuizense spelers danig; er was geen servicedruk meer op Alcom, die daardoor beter kon combineren en in Avital Selinger een sterke regisseur hadden. Aan Zevenhuizense kant sta pelden de persoonlijke fouten opeen, en Alcom kon met krachtige aanvallen van o.a. Ron Boudrie naar een 15-5 set winst spelen. In de derde set hoopte de Rentokil- aanhang dat er een herstel zou volgen, maar de klad zat erin en de spelers konden daar niet onderuit komen. Al snel keek Rentokil tegen een 5-1 achter stand aan, die alleen maar verder uit liep. Het duo Selinger/Boudrie bij Al com wisten elkaar goed te vinden en verdediging van Rentokil had vaak het nakijken daarbij. Terwijl Alcom steeds beter ging verdedigen en Rentokil zo doende geen directe punten kon sco ren uit hun aanvallen. Met 15-9 ging ook deze set naar Alcom toe. De vierde set begon voor Rentokil goed een 1-4 voorsprong stond snel op de borden. Maar dit eerste gewin was gauw voorbij, door een sterke blokke ring van Alcom, kwam deze weer op gelijke hoogte. Rentokil wist nogmaals op voorsprong te komen (5-7), maar daarna was het Alcom die het heft vol ledig in handen had en punten wist te verzamelen. Dit resulteerde in een 15- 10 setwinst. Voor Rentokil staat nog een zware opgave op het programma, het trai nersduo Akkerhuis/Van der Burgt zul len nog heel wat moeten schaven aan de ploeg zodat het een geheel wordt. Voor aanstaande dinsdagavond (20.30 uur) staat in Swanla de wedstrijd tegen VC Kuipers op het programma en op zaterdag om 19.00 uur de wedstrijd te gen Exakta/Bovo. Het tweede herenteam van Rentokil- ZVH heeft afgelopen week weer twee wedstrijden gespeeld. Donderdaga vond speelden de Zevenhuizense he ren in Apeldoorn tegen Piet Zoomers/ Dynamo. Het team van trainer Bert FrankI reis de naar Apeldoorn af zonder Leon Hey- ting, die te laat in Zevenhuizen arriveer de om met de ploeg mee te kunnen reizen. Rentokil-ZVH 2 kreeg het in Apeldoorn het zwaar, in de eerste set wist PZ met 15-5 te winnen. Maar Rento kil vocht goed terug en kreeg in de tweede set het heft in handen en Jan Clardeij met zijn aanvallers lieten de Apeldoorners zien dat ze er nog wat van konden en meyt 7-15 ging deze set over in handen van Rentokil. Wakker geschud door dit verlies, ging de num mer twee van vorig seizoen een ver snelling hoger spelen en dat had resul taat. Toch bleef Rentokil 2 goed bij en met 15-6, 15-11 won PZ/Dynamo de wedstrijd met 3-1. Voor dinsdagavond staat de wedstrijd tegen Veenman/Mar- tinus in dit bekerkompetitietoernooi op het programma. Voor de kompetitie speelde Rentokil- ZVH 2 in Arnhem tegen de degradant van vorig seizoen EAW. In een goede wedstrijd, waarbij wederom een hoofd rol voor Ed Bontrop was weggelegd wonnen de mannen van trainer/coach Bert Frank met de cijfers 8-15, 11-15 en 12-15 de wedstrijd. En staan ongesla gen aan de leiding in de eerste divisie. Zaterdag spelen de heren in Swanla om 15.00 uur tegen Sliedrecht/Sport weer een kompetitie-wedstrijd. De dames van het trainersduo Van Ype- renVan Diermen wist in Tilburg een klinkende overwinning te behalen. Ondanks dat de speelsters van Rento kil na afloop niet tevreden waren over hun spel, wisten ze in de wedstrijd te gen Sarto toch de punten te scoren. Met de setstanden 11-15,15-9, 9-15 en 12-15 ging de volle drie punten winst over in handen van de Zevenhuizense dames. Aanstaande zaterdag spelen de dames om 15.00 uur in eigen huis tegen het team van Longa'59 een ploeg die nog ongeslagen is na drie wedstrijden. Moerkapelle zaterdag 1 had een sterke seizoenstart met uitslagen van 1-1 te gen concurrent Sportief en 1-5 bij Donk; een 1-0 tegen Aarlanderveen 2 en 6-0 tegen Sportlust 4 en 0-10 bij Linschoten Daarom zou het zaterdag, zo dachten de voetballers, geen makkie worden om op Rohda 2 een overwinning te be halen. Met een sterk begin, met twee opgeleg de kansen binnen vijf minuten, zag het er goed uit, maar het bleef echter nog Manco op het scorebord. Leven in de wedstrijd kwam er na ca. 15 minuten toen Rohda hun kans niet verzilverde. Even later lag het spel een aantal minuten stil omdat de doelman van moerkapelle Ad v.d. Kraan, gebles seerd raakte, na het door lopen van de tegenstander. Na 30 minuten was het dan zover: na een voorzet kwam de bal bij aanvoer der Roel Kamp die de val naar binnen- hep na een carambool met de keeper 1- Het spel van Moerkapelle werd er niet heler op maar er werd geknokt. Na 45 minuten was het weer raak, toen aanvoerder Roel Kamp de bal uit een corner met z'n hoofd schampte en de hal in de lange hoek verdween 2-0. Nog geen minuut later in blessuretijd, toen de sterk spelende Hans Hertog een voorzet afleverde op Michel Roest, die alleen voor de keeper kwam te staan en Koelbloedig 3-0 liet aantekenen., n de rust werd wel even verteld door earner Dick Bakker dat het elftal van Moerkapelle nog niet gewonnen had en wel attent moest blijven. Vlak na de rust kwam er algauw een 4-0 stand doordat Hans hertog en Michel Roest goed doorzetten. De laatste wist ook zijn tweede doelpunt te scoren. Een goede lijn zat er hierna helemaal niet meer in en daardoor kwam Rohda weer meer opzetten. Door een communicatiefout tussen Leo Moerman en doelman Ad v.d. Kraan werd de bal in de 51e minuut niet goed weggewerkt en schoot de aanvoerder van Rohda in één keer in de uiterste hoek buiten bereik van de doelman van Moerkapelle: 4-1Eén minuut later ging Hans hertog alleen op de keeper af en met een paar sublieme bewegingen omspeelde hij deze en tekende 51 aan. Rhoda wist niet van opgeven en bleef de tegenstander onder druk hou den. In de 70e minuut kwam een Rohda- speler vrij voor doelman Ad v.d. Kraan en schoot 5-2 (in de bovenhoek) Rohda bleef hierna verder aandringen en zag bijna de achterstand verkleinen toen de Moerkapelle doelman een bal liet glippen. Hierna herstelde de doel man zich met een aantal reddingen. In de slotminuut had Moerkapelle de stand nog uit kunnen breiden, toen Edwin Zuierveld tot tweemaal toe al leen voor de keeper verscheen, maar helaas faalde. Het was dus een zwaar bevochten wed strijd met opnieuw twee punten voor Moerkapelle. (De overwinning werd ontluisterd doordat de fiets van leider Teun Ver- mulm bleek te zijn ontvreemd) sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 01821-1230 b.g.g. 2238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Zevenhuizen - Op 22 oktober om 20.00 uur is er weer 'klaverjassen' en 'joke ren' in het clubgebouw van vogelver eniging 'Zang en Kleur' met tevens een verloting met diverse prijzen. Zevenhuizen-Moerkapelle - Uitslag le najaarswedstrijd in de IJssel Hen gelsportvereniging Zevenhuizen-Moer kapelle.: 1. R. Huisman 13.180 gr.; 2. C. Klomp 1.420 gr.; 3 A. Uittenbroek jr. 1.320 gr. 4. A. v. Erk 1.050 gr. 5. D. Bazen 1000 gr. 6. F. den Toom 960 gr. 7. C. v. Pelt 800 gr. 8. L. Schmidt 480 gr.; 9. A.J. Stubbe 400 gr.; 10. E. Breedijk 230 gr. Benthuizen - De vorige week gespeelde wedstrijd tussen Tabé en de Treffers uit Roelofarendsveen is door Tabé met 6-4 gewonnen. De 4 verloren punten werden pas na 3 sets door de Treffers gewonnen. Na de eerste verloren 3 set wedstrijd van Frank v Waay wisten Alexander v Waay en Jef Jakobs de volgende 2 wedstrijden te winnen en leek het zelfs dat zij ook het dubbel zou den winnen. Maar na een stand van 20- 20 in de 3e set beheersten de Treffena- ren hun zenuwen beter: 20-22. stand 2- 2. Vervolgens wonnen de Benthuizena- ren alle drie een wedstrijd: 5-2. Toen kwam de wedstrijd van de avond: Jef Jakobs-Leo Bakker: le set voor Jef: 21- 19; 2e: 20-20 en voor Leo met 23-21; de 3e set nog spannender 20-20; 22-22; uit eindelijk 24-22 voor Leo. Vervolgens verloor Frank met 21-10,15-21 en 18-21 stand 5-4. De laatste wedstrijd tussen Moerkapelle-Vrijdagavond 16 oktober werd de onderlinge competitie van de Moerkapelse schaakvereniging voort gezet. Op deze avond lieten twee da mes zich nogal gemakkelijk 'schaken'. Al vroeg in de avond werd de dame van W. Westerman veroverd door W., Stan- ge. Zo'n slag kwam Westerman niet te boven en daarom gaf hij de partij dan ook op. Door deze overwinning nestelt Stange zich weer in de koppositie van de onderlinge ranglijst. Later op de avond werd nog eens een dame ge schaakt. C. van Vuuren moest haar af staan aan zijn tegenstander K. v.d. Spek. Van Vuuren probeerde nog met zijn twee torens de zwarte koning 'mat' te zetten, maar de witspeler wist be hendig met zijn koning te ontsnappen en de partij op zijn naam te zetten. Van der Spek heeft een stevige midden positie op de ranglijst veroverd. Ook een pion kan belangrijk genoeg zijn om een partij winnend af te sluiten. Dat ervaarde J. Segaar. In het eindspel gaf zijn tegenstander J. Blok een pion weg. Segaar gaf dit voordeel niet meer uit handen. Vorige week heeft A. de Groot nog een staaltje schaakkunst getoond aan een 'grootmeester'. Afgelopen vrijdag zat het hem echter niet mee. Al in de ope ning kwam hij onder zwar(t)e druk te staan. In het middenspel probeerde De Groot nog een wanhoopsoffensief, maar zijn opponent W. Wortman had materiaal genoeg om deze aanval af te slaan en zijn partij in winst om te zetten. F. de Wit kwam in het eindspel met zijn schaakstukken in een netelige positie. Toch wist hij door een paar slimme zetten H. Blok tot remise te dwingen. Ook J. Hof en A. Hoogduijn deelden samen de punten. Ook G. van Meeteren kon er deze avond niet voor zorgen dat een witspeler de partij winnend wist af te sluiten: alle zwartspelers behaalden deze avond een overwinning of speelden remise, het eerste team moest deze avond spe len voor de RSB. Deze avond was voor het Moerkapelse team een groot suc ces. Het vierde team van Volmac uit Rotterdam, moest met een stand van 6- 2 het onderspit delven. Alexander v Waay en Jan vd Zwet leek ook zeer spannend te worden: 23-21 voor Alexander in dele set, waarna voor Alexander de spanning gebroken was en hij met 21-13 Jan van de tafel veegde. Eindstand: 6-4 voor Tabé. Na precies de helft van alle duels gespeeld te hebben staat Tabé 8 punten voor op zijn naaste concurrent. Team 2 verloor met 3-7 van ATTC 12 uit Alphen. George Visser won twee keer en samen met Gerrit Hijdra won nen ze ook het dubbel. Tabé 3 won zijn eerste wedstrijd met 6-4 van Pecos 19 uit Oegstgeest. Ronald v Velzen scoorde 3x, Peter Nieuwstad 1 x en beiden wonnen ze ook het dubbel. De competitie lag afgelopen zaterdag stil. Drie jonge Tabé-ers trokken naar Hoorn om daar een ranglijsttoernooi te spelen. In de voorronden wisten Andy van Dorp en Dennis Straathof zich bei den voor een tweede plaatsingsronde te kwalificeren. Chris van Dorp lukte dit niet en ging door naar een verliezers ronde. Ondanks zeer goed spel wisten Dennis en Andy zich niet voor een fina le-plaats te kwalificeren. Jammer maar beiden kunnen op een goede wedstrijd terugkijken. Chris van Dorp, reeds in de eerste rond voor een hoge plaats uitge schakeld, bereikte de verliezersfinale en wist deze te winnen. Hij kon aldus weer een beker in zijn prijzenkast bij zetten. Jammer geen kampioensbeker, maar wel verdiend! Gefeliciteerd Chris....(zegt P.Nieuwstad) Zevenhuizen - Afgelopen vrijdag speel de het eerste team van de Zevenhuizen se tafeltennisvereniging ZTTC de vier de wedstrijd in de eerste klasse van de Goudse tafeltenniscompetitie in Gou da, tegen het vijfde team van ILAC. Na twee verloren wedstrijden en een rui me zege vorige week op BOK 1 (8-2), kende ZTTC tegen ILAC een zeer zware tafeltennisavond. De confrontatie ging zeer gelijk op tot 4-4, daarna liepen de zevenhuizenaren pas uit. Robert Beenes van ZTTC was de man van de avond, met drie gewonnen wed strijden had de ZTTC-er een groots aan deel in de krappe overwinning. Vooral zijn laatste en tevens laatste partij van de wedstrijd, bij een stand van 5-4 voor ZTTC, speelde Beenes tegen Signer uit stekend tafeltennis. John Signer, had eerder al Ad van Heijningen en Guus van Amerongen verslagen en begon ook tegen Beenes zeer enthousiast, maar het zeer afwisselende spel van de ZTTC-er bleek in de derde game te moeilijk voor de Gouwenaar. Ad van Heijningen begint ook weer zijn draai te vinden. De competitiestart be gon hij wat rommelig en ongeduldig, tegen BOK en nu dus ILAC draaide hij bijna op volle toeren. Alleen tegen de zeer agressief spelende John Signer, moest hij de partij afstaan. Guus van Amerongen kwam er op deze avond niet aan te pad. Alle drie partijen gingen verloren voor de ZTTC-er, die het gebrek van training (door persoon lijke omstandigheden) duidelijk als re den aanvoert voor het matige spel op dit moment. De dubbel voor ZTTC werd dit keer uitgevoerd door Van Heijningen/ Beenes. Tegen Signer/Kammeraad be gonnen de Zevenhuizenaren wat slor dig en verloren de eerste game. De twee opvolgende games werden de Gou wenaren volledig overklast (21-12 en 21-7). Deze winstpartij bepaalde mede de uit eindelijke uitslag van 6-4 voor ZTTC, die nu 4 punten hebben behaald uit vier wedstrijden. ILAC heeft tot nu toe pas 1 punt behaald en lijkt nu al de aangewe zen degradatie-kandidaat. De volgende wedstrijd voor het eerste team van ZTTC in het competitiepro gramma is gepland op vrijdag 30 okto ber tegen het vijfde team van Vrienden schaar Gouda. Waddinxveen - Wereldwijd wordt bij zwemwedstrijden voor masters een in deling gemaakt in leeftijdsgroepen van vijfjaar, te beginnen bij 25 t/m 29 en dan 30-34, 35-39 enz. Omdat de behoefte bleek te bestaan aan wedstrijden voor de groep van 201/ m 24 jaar, is onder andere in Duitsland deze groep al jaren toegevoegd aan de masterswedstrijden, waarmee bereikt wordt dat meer jonge zwemmers be houden blijven voor de zwemsport. Ook de zwemclub Breda heeft zondag op het eerste Brabantse open masters- gala de inschrijving opengesteld voor de jongere deelnemers. De Gouwe-inschrijving werd hiermee gelijk verdubbeld. Naast de gerenommeerde masters Ju dith van Berkel, Nic Geers en Hans den Boer, waren nu ook drie 20-jarigen van de partij. Wanda den Boer, Wilco van de Broek en Jan Willem van den Hoek hadden elk op drie nummers ingeschreven en zij zwommen zeven medailles bij elkaar: Wanda en Wilco ieder een gouden en een zilveren en Jan Willem drie gouden. De gevestigde orde deed er nog een schepje bovenop met elf medailles: Nic en Hans vier gouden en Judith drie, waarbij Hans vier nationale en Judith een Europees record verbeterde. Nieuwerkerk a.d. IJssel - Kruiswerk Midden-Holland organiseert in Nieu werkerk a.d. IJssel een serie van vier themabijeenkomsten voor ouders/ver zorgers van kinderen tussen anderhalf jaar en vier jaar. Elke bijeenkomst be gint met een inleiding over een onder werp dat betrekking heeft op de opvoe ding van een peuter. De eerste avond is 4 november. De bijeenkomsten staan onder de deskundige leiding van wijk verpleegkundige ouder-en kindzorg Janneke Boreel en opvoedingsvoor lichtster Annemiek Bonthuis van Kruis werk Midden-Holland. De bijeenkomsten worden vier achter eenvolgende woensdagavonden ge houden in het wijkgebouw aan het Raadhuisplein 35, aanvang 20.00 uur. Men dient zich voor 30 oktober aan te melden op werkdagen tussen 9.00 en 16.30 uur tel.01803- 14144. Gouda-regio - De Vereniging van Reu mapatiënten Gouda en omstreken, or ganiseert vanavond een lezing door mevrouw De Nijs, fysiotherapeute aan de Daniël de Hoedkliniek te Rotterdam. Onderwerpen als 'hoe belangrijk is be wegen voor de mens?'; 'hoe belangrijk is bewegen voor een chronisch-ziek mens?'; heeft fysiotherapie wel nut?'; 'wat is Cesar therapie?', zijn vragen waarop vanavond antwoord gegeven wordt. Aanvang 19.30 uur verpleeghuis Bloe mendaal Gouda. Na de pauze is er gele genheid tot het stellen van vragen. Midden-Holland - Vanaf maandag is het vrije inloopspreekuur voor poliovacci naties van de GGD Midden-Holland in de middagen komen te vervallen. Voor een poliovaccinatie moet voortaan een afspraak worden gemaakt. Afspraken kunnen worden gemaakt dagelijks van 8.30 - 12.30 uur via tele foonnummer 01820-80000. Voor informatie over polio kan men bij de GGD terecht, via de telefoonnum mers 01820 -80000 en 01820-80308. Deze poliovaccinatie-spreekuren wor den gehouden in het GGD gebouw aan de Thorbeckelaan 6 te Gouda. De belangrijkste reden voor deze wijzi ging is de afnemende drukte, na vier weken extra inzet van mensen en mid delen, wil de GGD proberen haar activi teiten rondom de poliovaccinaties zo veel mogelijk in haar gewone werk zaamheden op te nemen.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 9