Hart - van - Holland - allerlei V van Holland het best gelezen! r Brochure met produkten uit de Derde Wereld Oliebollen Florida-jeugd op prijzenjacht Uitslag hengelsport HZM Zegenreeks zet zich voort Politieberichten Zevenhuizen Moerkapelle 50 jaar vrijwillige brandweer in Moordrecht Oproep Winkeliers verenigingen, organisaties: Gouwe zet goede trend voort Banenmarkt Veiling Rommelmarkt Concordia Losvast Grootste poppen-en berenbeurs Herfstwandeling in het Lage Bergse Bos Nieuw in Gouwebad De Sniep Hart van Holland/28 oktober 1992 pagina 13 Kramendag Zaterdagvoetbal Moerkapelle Zwammerdam 2 - Moerkapelle 1:1-3. Persbericht Sint Nicolaas Advertenties ï5 Callanetics en Aquarobic INTERCARD KERST-EN NIEUWJAARSKAARTEN drukkerij elgersma Zevenhuizen-Moerkapelle - Binnenkort start de Wereld Winkel Zevenhuizen- Moerkapelle met de verspreiding van haar informatie-en produktenfolder "De Derde Wereld verdient beter". In dit Columbus-jaar bevat de brochure bijzonder veel produkten en informatie uit Latijns-Amerika. Het gaat hierbij om verschillende produktie: handnijver heid, sieraden, gebruiksartikelen en le vensmiddelen. Voor deze produkten is een eerlijke prijs betaald. Deze prijs helpt de producenten een beter be staan op te bouwen voor henzelf en hun kinderen. Eén van de produkten is een rieten-boodschappentas, gevlochten door vrouwen uit een kustplaats in Peru. Het riet kopen de vrouwen in de omgeving. Ze drogen het en verven het en vlechten er de prachtigste manden van. Een houten mal zorgt hierbij voor de juiste vorm. het vlechten van één boodschappentas duurt een hele dag. Doordat de vrouwen tussendoor ook de zorg hebben voor het huishouden en de kinderen, doen ze er vaak langer over,. Wanneer men deze tas koopt, ontvangen de vrouwen zo'n 70% méér dan wanneer ze de tassen op de lokale markt verkopen. Een deel van dit geld wordt gebruikt voor het dagelijkse le vensonderhoud. De rest storten de vrouwen in een fonds, waaruit ze o.a. het schoolgeld voor hun kinderen beta len. De vrouwen volgen ook cursussen om hun eigen coöperatie te versterken. De produkten die men in de Wereld Winkel zevenhuizen-Moerkapelle koopt, zijn rechtstreeks door SOS-We- reldhandel geïmporteerd van kleine organisaties en coöperaties zoals deze vrouwencoöperatie in Peru. Door deze produkten te kopen kan de consument zelf iets doen aan de verbetering van de positie van de kleine producenten in Latijns-Amerika en andere landen waar op vergelijkbare methode produkten worden ingekocht. De produkten zijn te koop bij de kraam van de Wereld Win kel Zevenhuizen-Moerkapelle. Op 14 nov. zal de Wereld Winkel samen met Amnesty International, Unicef, de Milieuvereniging en de Stuurgroep Ont wikkelingssamenwerking van de ge meente zevenhuizen-Moerkapelle een 'kramendag' houden op het dorpsplein in Zevenhuizen. Op 12 dec. staat We reld Winkel op het Dorpsplein in Zeven huizen. Op 28 nov. in de hal van de gereformeerde kerk in Zevenhuizen. De openingstijden: van 10.00 -14.00 uur. Zevenhuizen-Moerkapelle - De uitslag van de tweede najaarswedstrijd van de hengelsportvereniging Zevenhuizen- Moerkapelle is als volgt: 1. C. Klomp 2300 gram: 2. A. Uittenbroekjr. 1860 gr; 3. D. Bazen 1620 gr; 4. A.J. Stubbe 14530 gr; 5. J. Wiersma 700 gr; A. van Erk 450 gr; 7. E. Breedijk420gr; 8. C. van Pelt 370 gr. Er werd gevist in de Oude Rijn. met een compleet elftal vertrokken de Moerkapelse voetballers naar de uit wedstrijd tegen Zwammerdam 2. Dit elftal had tot zaterdag een gelijk aantal verliespunten als Moerkapelle. met de nog geblesseerde Paul Bouman en aan voerder Roel Kamp in de wissel, open de Moerkapelle sterk, net als voorgaan de weken. Al in het begin van de wedstrijd kreeg Jan v.d. Graaf d.m.v. steekpasjes van Jan van Hoven en Leo Moerman, twee opgelegde doelkansen, maar deze wer den echter niet verzilverd. In de loop van de eerste helft werd er van beide kanten geen goed voetbal getoond. Echter, na 27 minuten kwam de Moer kapelse treffer. Vanaf de zijkant werd de bal voorgege ven en onderschept door Michel Roest die met de bal naar binnen rok en te vens twee tefgenstanders meetrok en met een slim hakballetjes de meegelo pen Hans hertog bediende en deze de eerste treffer liet aantekenen. Tot aan de rust waren er niet veel hoog tepunten aanwezig, alleen een paar voorzetten van Zwammerdam, maar Ad v.d. Kraan, Moerkapelles doelman, was meester in z'n eigen strafschopge bied. na de rust kwam Zwammerdam meer opzetten, maar leverde geen gevaar op voor de Moerkapelse verdediging en mede door de sterk spelende Bert van Vuren. In de 60e minuut werd het dan eindelijk 2-0, toen Edwin Zuierveld de bal klaar legde voor de meegelopen Hans Hertog en deze z'n tweede doel punt kon scoren. Eerder had hij ook al een kans maar deze werd onderschept door zwam merdam. Inde 63e minuut was het weer raak toen Edwin Zuierveld erop snelheid door heen was en de keeper omspeelde, de bal voortrok en vervolgens Hans her tog met een kopbal z'n derde doelpunt scoorde: 3-0. Hierna werd het spel er aan beide kan ten niet beter op. met nog 12 minuten te spelen moest er nog een achterbal ge nomen worden. Deze werd niet zo als het hoort geno men door laatste man Leo Moerman. Hij schoof de bal in de voeten van de tegenstander en deze liet vervolgens de doelman van Moerkapelle kansloos: 3-1. Inmiddels was Roel Kamp erin geko men voor Hans Hertog. Vijf minuten voor tijd kreeg Zwammer dam nog een riante kans toen de rech terspits was doorgebroken en de bal terug lag en een inkomende speler de bal loei hard op de paal liet belanden. De laatste minuten werden rustig uitge speeld en uiteindelijk werd de terugreis met twee punten 'meer' ondernomen met de wens dat Sportief een punt liet liggen tegen Aarlanderveen. A s.zaterdag is een rustdag omdat het elftal van Waddinxveen is teruggetrok ken. Op 7 november is er een thuiswedstrijd tegen Be Fair. Inbraken.-. In het weekeinde van 17-18 oktober zijn er div. bedrijven te Moer kapelle bezocht door het inbrekersgil de. Uit de bedrijven werden div. spullen ontvreemd. In de nacht van 19 op 20 okt. zijn er een aanzienlijk aantal banden gestolen ok het bandenbedrijf aan het koordeinde te Zevenhuizen. Op 23 okt. werd in de avonduren een woning aan de Onderweg door inbre kers bezocht. Door verbreking achter deur-slot werd er toegang verschaft tot de woning. Woning werd doorzocht en enige persoonlijke eigendommen ont vreemd. Verkeersongevallen: Op 20 okt. werd en inwoner uit Rotterdam op de Huys- otansweg aan de "schoonmaakvork" an een hem inhalende tractor geprikt, e rotterdammer was aan het joggen ?|nhi'St met en'Se spring- en trekwerk cn los te maken van de ijzeren tanden n" - v°rk die door zijn kleding van jn linkerarm waren gedrongen. Geluk- ,®5en 'ichamelijke schade. E.e.a zal net de bestuurder van de tractor wor den kortgesloten. |P,23 °kt. vond op de kruising Moer- tl )elseZijde-Bredeweg een aanrijding sen twee auto's plaats. In plaats van vn^6en van de betrokkenen de bekende m rrangsregeling in acht nam, wilde hei! »«'de te8elilk over de kruising Materiële schade tot gevolg. wei? a u5'' werd °P de Wollefoppen- rbr 6 ,estuurster van een rode Hon- rjjr| 'Y'd het slachtoffer van een 'door- van i rwii' zii haar auto ter hoogte had rnanege, enkele minuten alleen aan atfn reed iemand daar tegen ove. JfvolS was een flinke plaatschade darh ,8®hele rechter zijkant. De da- p ee't zich tot op heden niet gemeld, vond rond 16.45 uur plaats. Diefstal bromfiets: Op 24 okt. werd er voor de C1000 in de Burgm. Boerstraat een bromfiets gestolen. Rond 11.30 uur zag de onfortuinlijke eigenaar plotse ling zijn brommer voorbij rijden. Daar op zat een voor hem onbekende jonge man, ongeveer 16/17 jaar oud, kort don ker blond haar en deze jongen droeg een paars met wit jack. Deze jongen droeg geen helm. Het betrof hier een rode Vespa. De politie stelt een onderzoek in naar de identiteit van deze bestuurder. Gevonden: Suzukisleutel aan sleutel hanger, 5 sleutels aan zakmesje. Verloren: Rode portemonnaie o.a. in houdende een OV-kaart, trouwring. Moordrecht - Zevenhuizen - Moerka pelle - Zaterdag jl. werd het 50 jarig bestaan van de vrijwillige brandweer van Moordrecht gevierd. Dat ging ge paard met de ingebruikname van een nieuwe brandspuit en tal van festivitei ten. Zo vond er een défilé plaats van oude brandweervoertuigen. Daaraan nam ook het corps Zevenhuizen-Moer kapelle deel. Zevenhuizen was met de brandweerwagen en Moerkapelle met de brandspuit uit 1908. (zie bruidspagi na!). Het défilé werd opgeluisterd door zowel corpsleden van Zevenhuizen- Moerkapelle alsmede hun kinderen. Moordrecht - Op dinsdag 3 nov. houdt de Herv. Gemeente moordrecht haar jaarlijkse verkoop van oliebollen. De opbrengst is voor het werk van dr. Jan Blijleven, kinderarts in Ghana, en voor medicijnen en verbandmiddelen, waar aan in Roemenië nog steeds een groot tekort is. 's Morgens vanaf 9.00 uur zijn de bollen al verkrijgbaar bij bakkerij Van Meeteren en vanaf 18.00 uur gaat de huis-aan-huisverkoop van start. Wilt u a.u.b. vroegtijdig melding maken van uw Sint Nicolaasintocht c.q. festivi teiten? Aankondiging hiervan valt on der 'redactie' en is 'gratis' omdat het 'vrije nieuwsgaring' betreft. Commerciële activiteiten kunt u in een annonce c.q. advertentie aankondigen. Eén en ander gericht aan: drukkerij El- gersma, Hart van Holland, Postbus 85, 2760 AB Zevenhuizen. Inl: tel. 01802- 2289. Redactie Boskoop- Op het open jeugdtoernooi van de B.C. Rijnland in de sporthal "De Springers" in Gouda behaalde de uit 13 meisjes en jongens bestaande Florida- deelnemersgroep 5 eerste prijzen, 2 tweede prijzen en 7 halve finale plaat sen. In de groep tot 10 jaar speelden Fedde v.d. Weij, Robert v.d. Kooy en Karsten v.d. Vlist voor het eerst een 'echt' toernooi. Het verst kwam Fedde; hij bereikte de 1/2 finale HE en samen met Karsten de 1/2 finale HD, waarin zij heel goed speelden, maar verloren. In groep 4 (10-12 jr.) won Patrick v. Esse- veld de HE finale in 3 games van clubge noot Emiel v. Boxtel. Deze nam revan che in het GD. Het Karin Waegemakers van de BC Flair won Emiel in 3 games de finale van Linda Hartwijk en Patrick v. Esseveld. Bovendien wonnen Patrick en Emiel samen het herendubbel en waren daardoor de succesvolste deel nemers. In groep 3 (12-14 jaar) bereikte Maaike v.d. Weij de 1/2 finale in het DE en Jeroen v. Boxtel ook de 1/2 finale GD. In groep 2 (14-16 jr.) won Dennis Steen- land op uitstekende wij het HE en werd samen met Lisette Kuijpers eveneens eerste in de GD na een zeer spannende 3 games-partij. Met partners van ande re clubs, bereikten beiden de 1/2 finale in HD resp. dames dubbel. Ook in het dames enkel kwam Lisette tot de 1/2 finale. Een hoopgevende start voor de Florida-jeugd van het nieuwe wed strijdseizoen. Bleiswijk - Bloemenveiling Holland, veilcentrum Bleiswijk, houdt op don derdag 29 oktober .a.s een 'banendag'. Onder het motto work around the clock' start op die dag om 8.00 uur's morgens een programma waarbij uitleg wordt gegeven over de beschikbare functies. Het gaat daarbij met name om werkzaamheden die verband houden met het dagelijks veilen en distribueren van de bloemen en planten. Inl. tel. 01892-40202 Waddinxveen - Op zaterdag 31 okt orga niseert Muziekvereniging Concordia uit Waddinxveen weer een curiosa-en rommelmarkt in clubgebouw De Hoge Noot aan de J.W. Frisoweg 1 van 9.00 tot 16.00 uur. Wie nog bruikbare spullen heeft kan contact opnemen met 01828- 18150 of 1820 -24412. Boskoop - Dinsdag 3 november is er een avond m.m.v. de stichting "Losvast". Het thema is "Leren omgaan met alleen zijn". Dit thema is van praktisch nut voor iedereen, in verband met ouder worden, het leeglopen van het gezin, alleen-wonen en veiligheid, alleen-wo nen en ziek zijn, isolement en egoïsme... We verwachten iedereen om 20.00 uur in de parochiezaal. Ook introducees zijn van harte welkom tegen betaling van vijf gulden. Waddinxveen- Afgelopen weekend speelden de vier bondsploegen van Z&PC De Gouwe in competitieverband uitwedstrijden. Heren 1 moest op be zoek bij Katwijk en won zeer overtui gend met 11-5. Dames 1 speelde zon dagavond een lastige wedstrijd tegen Nereus in Zaandam en verloren met 9-4. Ook de tweede teams van De Gouwe wisten hun wedstrijd in winst om te zetten. Heren 2 won met 8-1 van BZ&PC 2 en dames 2 wist met 6-3 van Watervlo te winnen. Heren 1. De heren speelden hun derde competitiewedstrijd tegen Katwijk, nieuwkomer in de eerste klas se. Katwijk tegenwoordig onder leiding van ex-Gouwetrainer/coach Hugo Boonstoppel wist geen vuist te maken tegen de equipe van Albert Spijker. De heren begonnen rustig, waardoor Katwijk in de openingsfase beter was en na de eerste periode leidde met 3-2. Voor De Gouwe scoorden in deze perio de Jaco de Jong en Meije Lammers. Het snelle spel dat de Katwijkers vertoon den was echter maar van korte duur. De vermoeidheid sloeg toe bij het team van Katwijk, waardoor De Gouwe rustig terug kon komen. Door doelpunten van Jaco de Jong, Meije Lammers en Remko Overdam was de stand na twee perio den 5-4 in het voordeel van de Wad- dinxveners. Na de tweede periode was het gedaan met Katwijk. Het klassever- schil tussen de nieuwkomer en de gere nommeerde eerste klasser De Gouwe werd steeds duidelijker naarmate de wedstrijd vorderde. Mare Faber (2x) en wederom Jaco de Jong zorgden ervoor dat na drie periode een stand op het scorebord stond van 8-5 in het voor deel voor de Waddinxveners. Ook in de slotfase wist Katwijk niets terug te doen. Een aantal mooie combinaties zorgden ervoor, dat De Gouwe be heerst wegliep van zijn tegenstander. Uiteindelijk bepaalden Paul van Door- ne (2x) en Meije Lammers de eindstand op 11-5. Hiermee staat De Gouwe nog steeds aan de leiding, maar het 'echte' werk gaat nu pas beginnen. Volgende week spelen de heren de moeilijke uit wedstrijd tegen Brandenburg in Biltho- ven. Dames 1. Zoals al enigszins werd verwacht konden de Gouwedames geen vuist maken tegen het versterkte team van Nereus uit Zaandam. Reeds na de eerste periode keek het team van trainer/coach Jan Middendorp tegen een 3-0 achterstand aan. Bij het begin van de tweede periode scoorde Angelo Faber na een sublieme rust 3-1, doch even later miste zij, bij een stand van 5- 1 een viermeter Wat dat betreft deed Nereus het niet beter. De prima keepende Elise Korte- kaas stopte bij 6-1 eveneens een vier meter. In de derde periode bouwde Nereus de stand verder uit naar 8-1, voordat Wendy de Frankrijker met een fraaie slingerbal 8-2 scoorde. In de laat ste periode scoorde eerst Mirjam Over dam met een schot 8-3 voor Nereus de stand op 9-3 kon brengen. Tenslotte bracht Karen Beukema met een verras send afstands-schot de eindstand op 9- 4. Een verdiende overwinning voor Ne reus. Nu a.s. zaterdag nog Brandenburg uit, wellicht dat daarna de eerste punt jes voor De Gouwe behaald kunnen worden. Tweede teams. Heren 2 wist afgelopen zaterdag de uitwedstrijd tegen BZ&PC 2 in winst om te zetten. Zij kenden geen pardon met het tweede team uit Bode graven en wonnen gemakkelijk met 8-1 Doelpuntenmakers: Marcel Ribbens (2x), Remco de Frankrijker, Wilfred Bontje, Niek de Leeuw, Ed den Boon en Rob v,d, Meer. Dames 2 wist ook twee punten te behalen. Na een moeizame start wisten de dames toch 'ruim' met 6-3 te winnen van het eerste team van de Watervlo uit Vleuten. A.s. zaterdag 31 oktober speelt De Gouwe wederom uitwedstrijden. Zowel heren 2, dames 1 als heren 1 spelen vanaf 18.45 uur tegen Brandenburg in Bilthoven. Dames 2 speelt om 17.15 uur in Utrecht tegen UZSC 1. Het Recreatieschap Rottemeren orga niseert op zondag 1 nov. samen met de provincie Zuid-Holland, een herfstwan deling in het recreatiegebied 'het Lage Bergse Bos', ten noorden van Hillegers- berg. Er zijn 2 wandeltochten uitgezet van resp. 5 en 10 km. Voor de kinderen is er een foto-puzzeltocht van 5 km. Deelnemers kunnen van 11.00-15.00 uur starten vanaf de parkeerplaats bij het restaurant 't Hoekse Hout, aan de Bergse Bosdreef. Inl. tel. 01891-12166 Vrijdag 5 en zaterdag 7 november in Ahoy Rotterdam Maar liefst 240 inzenders zijn er op de grootste poppen-en berenbeurs die op 6 en 7 november in de Rotterdamse Ahoy wordt gehouden. Poppen-en be renmaken is een hobby van velen. Tot welke fraaie resultaten de meeste hob byisten komen, is te zien op de beurs - Openingstijden: vrijdag van 10.30 tot 21.00 uur en zaterdag van 10.30 tot WV t* 16.30 uur. De organisatie van de pop- HPirfSf pen-en berenbeurs is in handen van Niesje Wolters van Bemmel. Waddinxveen - Op maandagmorgen 2 november start er om 9.30 uur een nieu we activiteit in het Gouwebad "De Sniep". Deze activiteit is bedoeld voor mensen die op een gezonde en ont spannen manier de week willen begin nen. Van 9.30 tot 12.00 uur worden twee activiteiten geboden, te weten Callane tics en Aquarobic. Callanetics heeft als doel spiergroepen te verstevigen, met het accent op de buik, billen, benen en borstspieren. De oefeningen van calla netics zijn rustig met een kleine bewe gingsuitslag. Tevens wordt er goed op de rug gelet, zodat deze niet overbelast zal worden. Aquarobic is werken aan conditie op de maat van de muziek, in lekker verwarmd water. Gezelligheid en ontspanning staan echter voorop. Tussendoor kan men even bijpraten in de whirlpool met een temperatuur van 37 graden Celsius en koffiedrinken aan de zwemmersbar. Voor informatie over deze instuifochtenden kan men bellen naar 01828 -30444. Zachtjes tikt de regen op mijn kamerraam. binnen zit ik warm en droog met een kopje koffie, de verwarming aan. Behaaglijk. Ze hoeft niet zo hoog. Buiten zijn de werkzaamheden afgedaan; tot een minimum beperkt. Ik hoef er niet zo ijverig meer tegenaan, daar is weer lang genoeg gewerkt. ik heb weer tijd om dingen voor mezelf te doen. De radio speelt er op los. Ik zoek de tube voor het lijmen van een schoen. Het neusje iaat een beetje los. Ik klim eens naar de vliering, kijk daar goed in 't rond, daar moet de zaak eens uitgedund. Veel goede spullen sjouw ik naar beneden toe. De rommelmarkt zij het gegund. ik schenk wat extra aandacht aan een kamerplant, zij doet het niet zo bijster goed. Misschien, als ik er af en toe eens tegen praat, misschien dat zij het dan weer doet. Zo vul ik alle dagen naar believen in. Stap af en toe eens op de fiets, rijd vele kilometers in de buitenlucht want altijd binnen is maar niets. Zachtjes tikt de regen op mijn kamerraam. ik hoor... ook hagel is erbij. 't is herfst, jawel, maar binnen is het aangenaam. De zomer is nu echt voorbij. Corrie van Nierop. WWF Ook voor het goede doel! De meest uitgebreide en exclusieve kollektie met, als enige in Nederland prachtige kaarten van Amnesty Inter national en het Wereld Natuur Fonds. Met o.a. kunstwerken van Toon Her mans, Farnaz en Jeroen Krabbé. Bestel vooral tijdig, dan is uw keuze het grootst. De nieuwe Intercard-kollektie ligt voor u klaar. Bel of kom langs: dorpsstraat 62a zevenhuizen 01802-2289 ©i.terart

Hart van Holland | 1992 | | pagina 13