Wij barsten van de wintersport EUROSURFING Zevenhuizen - Moerkapelle Oorkonde van Rode Kruis Geslaagde lustrumviering Foto's in het HART VAN HOLLAND Dagje uit met de kinderen?? een gehandicapt kind zou best mee willen! Vrouwenochtend Oud schoolhoofd overleden Schaakvereniging Moerkapelle Stroopwafelverkoop Lustrumconcert El Jakim Nieuwe autorijschool in Zevenhuizen Enorme keus skischoenen Snowboard-specialist Snowboardschoenen Let op sterk afgeprijsd I Volop STUNTS SKI-ONDERHOUDAKTIE GROTE BEURT 49, 29,- VINTERSPOm pagina 14 Hart van Holland/28 oktober 1992 Moerkapelle - De heer M. C. van der Spek kreeg bij zijn afscheid, voor zijn trouw het plaatselij ke Rode Kruis bewezen, vorige week een oorkonde overhandigd. Circa 22 jaar was hij wekelijks actief voor de E.H.B.O. en later de colonne. Het bestuur is hem zeer erkentelijk voor hetgeen hij betekend heeft. Tien jaar "Op Moer" meer dan 35 modellen ski's met meer dan 30 modellen voorradig 10 modellen overjarige ski's, schoenen en snowboards jacks, overalls, pants, truien en fleece! Gepubliceerde foto's in Hart van Holland kunnen aan ons kantoor, Dorpsstraat 62a te Zevenhuizen, afgehaald worden a 5,-. Nabestellen kan ook: na betaling van 7,50 kan de foto een week later afgehaald worden, (nabestellen tot uiterlijk een week na verschij ning). Foto's zijn af te halen vanaf donderdag morgen na verschijning van Hart van Holland. Regio - De Vierstroom ThuisHulpCen- trale heeft weer dringend behoefte aan nieuwe gastgezinnen en vrijwilligers die ouders van een gehandicapt kind willen ondersteunen bij de opvang van hun kind. Die hulp kan bestaan uit: -af en toe een middag of avond oppassen bij het gehandicapte kind thuis; -het regelmatig opvangen van eren gehandi capt kind, bijvoorbeeld een dag of een weekeinde bij het gastgezin thuis; -be zoekadres zijn voor een volwassen geestelijk gehandicapte voor enkele avonden per maand. De kinderen waar een vrijwilliger of gastgezin voor wordt gezocht, hebben verschillende soorten handicaps. Bij ieder gastgezin wordt een kind geplaatst dat zoveel mogelijk aansluit bij de wensen en de mogelijk heden van dit gezin, uitgangspunt hier bij is, dat niet alleen de ouders, maar ook vrijwilligers plezier aan deze be zoeken moeten kunnen beleven. Ervaring in het werken met gehandi capte kinderen is niet nodig, zolang de bereidheid er maar is om dit werk voor langere periode te doen. Wie belangstelling heeft of meer infor matie wil kan met Ellen van de Zilver of Marion Dubois contact opnemen. Be reikbaar maandag, dinsdag, donder dag en vrijdagochtend van 10.00 tot 12.30 uur en op woensdagmiddag van 13.00 tot 16.00 uur. Tel. 01820-19444. Op dinsdag 3 november wordt in de Hervormde kerk van Bergschenhoek weer een Vrouwenochtend gehouden, aanvang 9.30 uur. Mevrouw Marleen Ramaker verzorgt deze ochtend de Bij belinleiding. Moerkapelle - De week van de herfstva kantie werd in Moerkapelle besteed aan de 'lustrumviering' van dorpshuis "Op Moer". Na de koorzangavond vrij dagavond 16 oktober, volgde zaterdag 17 oktober het recreantenvolley baltoernooi. Er werd sportief gespeeld en de deelnemers waren zo enthou siast dat ze volgend jaar weer een der gelijk toernooi in de herfstvakantie wil len. Het klaverjastoernooi werd dins dagavond gewonnen door Kees van Helden. Het kinderfestijn, woensdag middag, spellenmanifestatie, werd maar liefst door ca. 250 kinderen be zocht. De bingo-ochtend voor oudere inwoners van Moerkapelle was bijzon der succesvol. Men genoot. Het kegeltoernooi donderdagavond verliep sportief en gezellig. Bij de heren werd Peter de Vrij winnaar met 70 pun ten. Bij de dapies eindigden op dezelfde plaats Amanda Baay en Ruth Doorn hein beiden met 55 punten. De vrijdagavond was er Teven in de brouwerij', doordat twee muziekgroe pen voor optredens zorgden. The Ama zing Stroopwafels verbaasden menige jongere. Zij waren in groten getale naar "Op Moer" gekomen om van het gebo- dene te genieten. "Featherbad", voor heen "Op Roer", zorgde voor een 'late night' show. Zaterdagmorgen 24 okto ber gaf de voorzitter van de stichting dorpshuis, het sein bij het oplaten van honderden ballonnen door Moerkapel- se kinderen. Dat gebeurde rond half twaalf, waarbij een fikse hagelbui tien tallen ballonnen torpedeerde. Na de middag presenteerden verenigingen, instellingen en organisaties zich, hetzij met een stand in de parketzaal, of in de sportzaal. Demonstraties van tal van verenigingen: gebruikers van het dorpshuis op de sportieve toer en het huisvrouwenorkest van de Plattelands vrouwen op de muzikale. "Geslaagd" is de conclusie van het lus trumcomité en dorpshuisbeheerder, alsmede bestuur. Dorpshuis "Op Moer" gaat nu weer op weg naar de volgende lustrumvie ring O'Neill overalls 91/92 O'Neill strakke skipantalon's 229,- 99,- Burton snowboardjack 499,- 299,- Quicksilver fleece Oud Verlaat - Op 10 oktober is op 83-jarige leeftijd, over leden in Uden, oud-school hoofd Jan rensen. Hij was ia de periode 1-8-40 - l-10-'5l 'bovenmeester' van de chr. school in Oud Verlaat, en was zeer geliefd bij leerlin gen en inwoners. Het nieuwe schaakreglement, dat dit jaar van toepassing is, leidt iedere week weer tot span nende "tijdnood-gevechten" in de schaakcompetitie. Er worden geen partijen meer afgebroken - alle partijen worden dezelfde avond beslist. Desnoods valt de beslissing in het laatste kwartier tje bij uitvluggeren. Ook vrijdaga vond werden weer enkele span nende tijdnoodduels uitgevoch ten. Koos Segaar hield tegen Wim Vroegindeweij heel lang stand, ook in de tijdnoodfase. Toen overzag hij pionverlies. het remi seaanbod van Koos werd door Wim afgeslagen: maar even later gaf ook Wim een pion weg en was de stand weer in evenwicht. Wim wist echter een aantal gevaarlij ke dreigingen in stand te houden. En toen hij dreigde de dame van Koos te gaan winnen raakte Koos de draad kwijt en overzag een "mat in een"! Ook koploper Ger ard v. Ommeren vocht een span nend tijdnoodduel uit tegen Ben v. Geffen. Beiden speelden fel op aanval (en de analyse achteraf liet vele mooie varianten zien). Door uitgekiend positioneel spel drong Ben, Gerard tot een voor hem voordelige ruil. Hij gaf een Killer Loop bril (ski snowboarding biking) vóór 15 nov. gebracht, vóór 31 nov. gehaald Rotterdam/Oud Verlaat, Strandweg 29, (Zevenhuizerplas), Tel: 010-455.30.32 Alblasserdam, Ohmweg 42, (Industrieterrein Vinkenwaard), Tel: 01859-30.347 Den Haag, Teunisbloemplein 1, (Kijkduin), Tel: 070-323.38.24 1992 "•'U.805 C"o 5766 Bijna iedereen kent wel iemand met diabetes mellitus, suikerziekte. Het zijn er dan ook zo'n 300.000 in Nederland. Strakke leefregels en dieet kunnen complicaties niet altijd voorkomen. Daarom blijft weten schappelijk onderzoek hard nodig. U steunt dit onderzoek door een gift aan het Diabetes Fonds Nederland te Amersfoort. toren tegen een loper en 2 pionnen. Met 3 mooi ve-rbonden vrijpionnen en een sterk opgestelde loper kon Ben op winst gaan spe-len, echter: ook hij werd door gebrek aan tijd geplaagd! Hij ver loor een pion en na nog een aantal zetten besloten de kemphanen uitein delijk toch maar tot remise. Hiermede blijft Gerard koploper. Wim Stange won - evenals vorige week - een dame. Dit keer was het niet Dick Bal die zo onzorg vuldig met dit stuk omging. Nog enige tijd trachtte Dick in troebel water te vissen - maar hij ving bot. Wim ruilde alles af - en Dick gaf op. Ook op het bord van Koos vd Spek en Jan Blok ging het er wild aan toe. Beide spelers speelden fel op mat. Toen het erop leek dat Jan inderdaad de witte koning zou mat zet ten, kon Koos, nog net op tijd, door eeuwig schaak remise afdwingen. Wal ter Wortman wist in zijn partij tegen Marius v Vuuren de koningsstelling danig te verminken. Marius kon, met zijn koning op de tocht, tegen de opruk kende strijdkrachten van Walter al snel geen weerstand meer bieden. Overige uitslagen: Wim Westerman - Aad de Groot 1-0; Gerrit v Meeteren-Hans Blok 1-0; Martijn Junte-Jacques de Lange 0-1 Wim Freeke -Ton v Delden 0-1; Cees v. Vuuren-Arie Hoogduyn 1-0 (regl?) Ook de jeugd speelde: dit keer een snel- schaaktoernooi. Sven Stange was - na een verlies tegen Mark Wortman - toch uiteindelijk door de overige partijen te winnen de sterkste. In de 2e groep won Frits Westerman, die iedereen ver sloeg! Moerkapelle - Op 5 november hoopt de zendingscommissie van Moerkapelle een grote stroopwafelverkoop te hou den. Die avond kan iedereen in Moerka pelle iemand langs de deur verwachten met de vraag of men stroopwafels wil kopen. De opbrengst komt ten goede aan het GZB project 'warme maaltijden voor arme bejaarden in Chili". In Chili kunnen arme bejaarden voor f 1,75 een warme maaltijd krijgen, verstrekt door de Nationale Presbyteriaanse kerk. De prijs van 1 pakje stroopwafels is drie gulden. Voor die prijs heeft iemand in Chili een warme maaltijd. Ook giften voor deze actie zijn hartelijk welkom, o.v.v. 'warme maaltijden voor bejaar den in Chili", rek nr 3750 26339, t.n.v. zendingscommissie Moerkapelle. Zevenhuizen - Gospelkoor El Jakim houdt zaterdagavond 7 november het lustrumconcert in de hervormde dorpskerk, aanvang 20.00 uur. Na de pauze wordt "The Young Messiah voor het voetlicht gebracht. Het koor staat onder leiding van Ben Kramer. Inl. tel. 01802-1128 of 1207. Zevenhuizen - Per 1 november gaat de Nieuwerkerker René Kwast van start ais rijschoolhouder in Zevenhuizen. Hij doet dit in nauwe samenwerking met garage Schmidt. René heeft de nodige instructeurervaring en geniet bekendheid m Zevenhuizen. In samenwerking met garage Schmidt krijgen zij die autorijles dij hem nemen, tevens les in het verrichten van kleine technische handelingen bi) een defect aan de auto. Uiteraard hoort daar het verwisselen van een band bij. gelest in een Peugeot 309. Per 1 november wordt tevens de mogelijkheid geboden om deel te nemen aan een opfriscursus om weer met een vertrouwd gevoel achter het stuur te gaan. Zij die angst hebben om b.v. op de snelweg te rijden, of in de stad, kunnen hiervoor 'begeleiding' vragen zodat deze angst overwonnen wordt, ten opfriscursus frist bovendien verkeerskennis op....

Hart van Holland | 1992 | | pagina 14