Verkoopmiddag Welfare op woensdag 11 november Zevenhuizen - Moerkapelle Achtkamp... richting Zevenhuizen-Moerkapelle??? De Zeven Muzen presenteert: Geslaagde "Anders-dan-Anders-avond" VOO Slagzin levert fiets op Informatie over eigen bankrekening per telefoon Hart van Holland/28 oktober 1992 pagina 15 "Poot je kop" in dorpshuis "Swanla" Eerst kijken, dan kopen Laatste nieuws over plannen bericht van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle. Oplossing voor drukke weg?? Tussenrapportage Zevenhuizerplas Oplossing nabij??! Kom naar de commissie vergadering RO Actie ter gelegenheid van 20 jaar TOP-groep Zevenhuizen - Op zaterdag 31 oktober a.s. wordt het feest in "Swanla". De Ze ven Muzen heeft het Maastrichts Ma- kadam theater naar Zevenhuizen kun nen halen om haar bezoekers te laten genieten van toneel 'vol fratsen'. De naam "Makadam" is ontleend aan de uitvinder van de asfaltweg: Mac- Adam. De groep wil van de straat zijn en 'straattheater' maken. "Poot je kop" is speels en clownesk theater. Het gaat o.a. over de wilde avonturen van Wilfried, de bloemenkoopman en zijn struise vrouw Alie. Hij koestert zijn bloemen maar hij verkoopt ze niet. Alie denkt daar anders over, want waar moeten ze anders van leven. Naast deze twee personen verschijnt er nog een derde op de straat. Het is het zwer vertje "Fantoxy", dat Wilfried weet te verleiden in allerlei spelletjes en avon turen voorop te gaan. Het is theater in optima forma'. Thea ter voor iedereen. De voorstelling begint om 14.00 uur. Toegangsprijs vijf gulden p.p. Vrienden van Zeven Muzen hebben twee kwart jes korting. Zevenhuizen - Woensdagmiddag 11 november wordt weer de jaarlijkse Wel fare-verkoping gehouden in de recreatiezaal van verzorgingstehuis "De Zevenster". De handwerkende da mes zijn druk bezig met de laatste hand te leggen aan hun leuke breiwerken, tafelkleden, beren, poppen, patch- work-kerstkransen, sokken e.d. Hoofdleidster mevrouw V.d. Knaap: "Vooral quiltwerk is erg in trek. Daar naast hebben we weer veel babykleer tjes, maar ook speelgoed. Omdat beren 'in' zijn hebben we speciale beren ge maakt die erg in trek blijken". De Welfare-medewerksters hebben deze dinsdagmiddag weer de naaima chine op tafel staan om kussens in el kaar te stikken, naden af te werken en hier en daar iets af te maken. 'Dit jaar willen we de opening eens 1 handehna w^eï^verHchte^maar alvrf 0p de foto van ,inks naar rechts de Welfare-leidsters: Verweij, De Mooij, V.d. Knaap, M>dh°Groe""W O"* ".d Voorde. El,wijk en IcMerberg de gelegenheid om eerst de zaal te be kijken. Andere jaren was het direct na de opening een stormloop van kooplus tige dames en had men geen goed over zicht wat er allemaal voor fraais ten- Dag en nacht bereikbaar Veel rekeninghouders bij banken vinden dat ze te weinig informatie krijgen over het saldo op hun rekening. De mensen willen graag voortdurend op de hoogte blijven van stortingen, overboekingen, rentebijschrijvingen, etce tera. Toch krijgen klanten van de banken in de toekomst steeds minder bankafschriften toegestuurd. Dat betekent dus minder informatie. De Rabobank stelt hier iets tegenover: de Rabofoon. De Rabofoon is een telefonische informatielijn die door klanten, dag en nacht, kan worden gebeld, om informatie te krijgen over de eigen bankre kening. Het bijzondere is dat de mensen naar een computer bellen, maar toch krijgen ze een hele vriendelijke stem te horen. Het werkt als volgt: Een klant belt: 06-9272. Dit nummer kost 40 cent per minuut. De (op band opgenomen) stem van Ellen Brusse van de Tros heet de beller welkom. Vervolgens wordt de beller gevraagd zijn of haar rekeningnummer in te toetsen of te draaien. Ook moet er een eigen, strikt persoonlijke gebruikers code worden ingetoetst/gedraaid (dit is nodig om de informatie te beveiligen tegen onbevoegden). Als de telefooncode is ingevoerd dan kan het saldo of kunnen de laatste veranderingen op de rekening worden opgevraagd. Hoe dat precies gaat wordt door de telefoonstem stap voor stap uitgelegd. De kosten voor de klant zijn beperkt, omdat de meeste binnen één minuut de opgevraagde informatie vernemen. Wachttijd De reden voorde introductie van deze bijzondere 06-lijn is het feit dat er heel veel mensen aan de balie verschijnen met vragen over hun saldo en stortingen. Deze standaard-vragen veroorzaken bij de banken onnodig lange wachttijden voor mensen die voor geld of advies aan de balie verschijnen. In Almere en Roermond is de Rabofoon een jaar met succes beproefd. Gebleken is dat het initiatief beantwoordt aan de informatie-behoefte die onder rekeninghouders leeft. In de proefgebieden is veel gebeld. Vooral relatief jonge mensen blijken de informatielijn vaak te gebruiken. Vanaf oktober is de Rabofoon door alle klanten van de Rabobank te bellen. De bank zal iedereen per brief op de hoogte brengen hoe het systeem werkt en wat de mogelijkheden zijn. Vertrouwd Als de klant vertrouwd raakt met dit medium, dan wil de Rabobank nog meer toepassingen van dit systeem presenteren. Gedacht wordt aan een leen- advieslijn, betaaltelefoon, en het telefonisch bestellen van rekeningaf schriften. Voor meer informatie over de Rabofoon kunt u terecht bij de Rabobank bij u in de buurt. toongesteld lag. Nu hebben we van kwart over één tot twee uur eerst 'kijk- gelegenheid'. Na twee uur kan men dan artikelen kopen". Inleiding In mei van dit jaar is een persbericht uitgebracht over de voortgang met be trekking tot het project Achtkamp. Thans is het zover dat er weer een fase van deze verstedelijkingsstudie is afge rond, zodat er aanleiding is om weer informatie te geven over de stand van zaken. Alvorens in te gaan op de nieuwe ontwikkeling volgt hier een kort re sumé van de gebeurtenissen tot mei 1992: jan 1991: Deel I van de Vierde Nota Ruimtelijke ordening Extra (VI- NEX) verschijnt. Er is een verstedelij- kingsvlek aangegeven ten oosten van Rotterdam. Hierop volgend wil de mi nister voor Ruimtelijke Ordening met een bestuurlijk overleg met de betrok ken gemeenten. Hiertoe behoort ook Zevenhuizen-Moerkapelle. maart 1991: Afspraak met Minister Al ders dat er gestudeerd gaat worden over de verstedelijkingsrichting Acht kamp. Onze gemeente heeft als rand voorwaarde dat er niet gebouwd mag worden ten noorden van de Wollefop- penweg. om het proces niet in een te vroeg stadium te blokkeren, wordt wel ingestemd met het betrekken van dit gebied bij de studie. De studie-afspraak zal moeten worden vastgelegd in een Startconvenant' waar ook de andere verstedelijkingsmogelijkheden in en rondom Rotterdam worden betrokken, december 1991: Het Startconvenant verstedelijking Rotterdamse Regio is gereed. Onze gemeente weigert aan vankelijk mee te doen. Nadat door Ge deputeerde, mevrouw Stolker-Nannin- ga, is verklaard dat overschrijding van de grens van de Wollefoppenweg in de visie van Gedeputeerde Staten van d'C' Holland slechts mag plaatsvinden als dit landschappelijk gezien niet on aanvaardbaar is, gaat de gemeente Ze- J-enhuizen-Moerkapelle alsnog ak koord. In het Startconvenant wordt ook J-astgelegd dat onze gemeente een op- ossing voor de verkeersproblematiek P de TW67 als een essentieel onder- ed ziet van de studie, mei 1992: De Stuurgroep Verstedelij- lng Rotterdamse Regio, waarin ook onze gemeente is vertegenwoordigd, stemt in met de Startnotitie Achtkamp. In deze Startnotitie wordt het studiege bied nader bepaald, in dit kader is ook afgesproken dat de Nessepolder bij de modellenstudie mag worden betrok ken, mits niet over de Wollefoppenweg wordt gebouwd nabij de Zevenhuizer- plas. Voorts is aangegeven dat het uiteinde lijke studieresultaat inzicht moet bie den in de mogelijkheden de verkeer sproblematiek van de TW67 op te los sen. Daarnaast dient inzichtelijk gemaakt te worden met welke problemen lopende het project rekening gehouden moet worden en wat het tijdschema is. De volgende stap is het goedkeuren van den Tussenrapportage welke gevolgd zal worden door een eindrapport. Hier op volgend zal dan een uitvoeringscon venant moeten worden opgesteld. Op 1 oktober 1992 is de Tussenrappor tage door de Stuurgroep Verstedelij king Rotterdamse Regio vastgesteld. Deze rapportage moet worden gezien als een tussentijds verslag van de vor dering van de werkzaamheden, waarbij van de gelegenheid gebruik is gemaakt op enkele punten standpunten te vra gen van de Stuurgroep. Het resultaat van de rapportage is, dat besloten is drie verschillende modellen uit te laten werken: 1. model dat volledig tege moetkomt aan de harde eis van de ge meente Zevenhuizen-Moerkapelle, dat de Wollefoppenweg niet mag worden overschreden. Bij dit model wordt ook gestudeerd op verstedelijking in het gebied ten zuiden van de A20 (Groene Zoom); 2. model waarbij een gering aantal wo ningen ten noorden van de Wollefop penweg wordt gebouwd (240); 3. model waarbij een groter aantal wo ningen ten noorden van de Wollefop penweg wordt gebouwd. Hieruit kan de conclusie worden ge trokken dat de Nessepolder op dit mo ment niet bij de uit te werken modellen wordt betrokken, gesteld wordt, dat deze mogelijke ontwikkeling geen we zenlijke bijdrage levert aan het Acht- kampproject. Bebouwing van de Nesse polder voegt bijvoorbeeld niets toe aan de haalbaarheid van een verantwoord geëxploiteerde openbaar-vervoersver- binding. Voorts is besloten een studie te ver richten naar de mogelijkheid en wense lijkheid tot vergroting van de Zevenhui zerplas. Ten aanzien van TW 67 wordt in de Tussenrapportage gesteld, dat door Rijkswaterstaat de studie naar een tra verse A 12- A20 opnieuw ter hand geno men is en dat deze oplossing kansrijk is. De volledige Tussenrapportage is ter gemeentesecretarie verkrijgbaar tegen betaling van vijf gulden. Voortgang Indien de verdere studie volgens plan ning verloopt, zal in december van dit jaar de Eindrapportage gereedkomen, in maart/april zal dan het Uitvoerings convenant moeten worden opgesteld. Pas hierna komen er formele procedu res waarbij inspraak van de burgers mogelijk is. Door het gemeentebestuur van Zevenhuizen-Moerkapelle wordt echter geprobeerd ook vooraf de bur gerij zoveel mogelijk bij het werkpro ces te betrekken. Zo worden er regel matig persbulletins uitgegeven. Daarnaast wordt er in iedere vergade ring van de commissie Ruimtelijke or dening ingegaan op de stand van zaken. Hierbij kan iedereen gebruikmaken van het spreekrecht. De eerstvolgende ver gaderdata van deze commissie zijn 2 en 25 november a.s. Zevenhuizen, 20 oktober 1992; Burge meester en wethouders van Zevenhui zen-Moerkapelle. Zevenhuizen - "Grapje van meneer" was de titel van een komische thriller door N. Dijkema- van Calsbeek, opgevoerd door de toneelgroep van VOO op de "Anders-dan- anders-avond"jl. zaterdagavond in dorpshuis Swanla". Hoewel de voorstelling vrijwel vlekkeloos verliep, ondanks de herbouw van de aangrenzende sportzaal, moesten de spelers en betrokkenen bij de voorstelling, die na de pauze gevolgd werd door scketches, zich in de polderkamer wat behelpen. Die acts werden ten tonele gevoerd als intermezzi tijdens een gezellig samenzijn onder leiding van dansorkest "Window". Moerkapelle-De heer C. v.d. Knijff van de Julianaweg werd de gelukkige winnaar van een fiets, een zgn. mountain-bike, omdat hij de origineelste slagzin had ingezonden, bij geschenkhuis Van Dorp. De prijsuitreiking had vrijdagmorgen plaats in deze winkel. De zin luidde: 'Uw TOP-groep-winkel met zijn assortiment van formaat.(aanvulling)... zorgt ervoor dat je niet meer naar een ander gaat". De wedstrijd van de inkooporganisatie werd gehouden vanwege het 20-jarig bestaan van deze zgn. "TOP-groep waarbij 176 winkeliers zich hebben aangesloten. Elke winkelier verlootte een fiets. Bij besteding van vijf gulden kreeg men een bon, waarop het eerste gedeelte van een slagzin vermeld stond. Klanten konden de zin afmaken. Dat deden velen, waardoor het niet eenvoudig was om de winnaar aan te wijzen.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 15