Waddinxveen Boskoop izar De Paddestoel succesvol Opening CD Collectie door wethouder V.d. Kolk m Kerkdiensten Kerkdiensten Aquariumshow in Waddinxveense bibliotheek Waddinxveens Eénacterfestival Koppel- klaveijassen Hockeyclub 'loopt' voor invaliden pifT Nu ook poëzie bij Boskoop Creatief Florida 1 en 2 op winst Natuur in aquarel Bingo in het Zuid- honk Waddinxveen Concert Krea Musica petite (Salerie/HTs Ouders praten over peuters Hart van Holland/28 oktober 1992 pagina 17 v.v. Waddinxveen Waddinxveen zondag 1 november n Prijzen verloting Sjoelen Bingo voor betaalbare kunst Olieverfschilderijen Aquarellen - etsen Brons - hout en y stenen beelden J Kunst en gebruiks keramiek f ook klein werk naast Hotel "Neuf" Openingstijden: Barendstraat 8 vr. 14-21 uur - zat. 10-17 uur Boskoop tel. 01727-17239 en op afspraak Boskoop Zondag 1 november Waddinxveen - Zaterdag 31 oktober wordt de landelijke Aquariumdag ge houden. Om die reden heeft de aquariumver- ening "De Gouwe Vis", in samenwer king met de firma Hoodie uit Waddinx veen, de firma Verduijn uit Oud Verlaat en hoveniersbedrijf Willem Stein uit Waddinxveen een aquariumshow ge organiseerd in de bibliotheek aan de Van Mecklenburg Schwerinlaan te Waddinxveen. De aquaria staat opgesteld vanaf tot en met zaterdag 31 oktober opgesteld, 's Avonds en op zaterdag, zijn leden van de "Gouwe Vis" aanwezig om uitleg over het getoonde en de aquariumhob by te geven. Op beide zaterdagen staat een specialist van de vereniging klaar om aangeboden aquariumwater te tes ten. Men dient hiervoor een jampot met aquariumwater mee te nemen. Wie problemen met z'n aquarium heeft kan hierover eveneens z'n licht opste ken bij leden van de vereniging en ont vangt advies om klachten te verhelpen. Door de bibliotheek Waddinxveen zijn vele boeken op het gebied van de aqua riumhobby uit de opslag gehaald. Deze boeken worden rondom de aqua riumshow opgesteld en kunnen door iedereen ingekeken worden. Inl. tel. 01727 -16059 of tel. 01828-14404. Waddinxveen - Op zaterdag 21 novem ber wordt voor de tweede maal het Waddinxveense Eénacterfestival ge houden. Op dit festival zullen de drie Waddinxveense toneelverenigingen, acte de présence geven. Deelnemers zijn: toneelgroep "Maske rade", theaterprojectgroep "Spin" en toneelvereniging "Toi-Toi". Op zaterdag 21 november worden 'vol wassen' éénacters gespeeld namelijk "Vuilnis" van R. Bognar; "Dat was de laatste" van H. Pinter en "Krapp's laat ste band" van S. Beckett. Zondagmiddag 22 november worden er Waddinxveen - Op vrijdag 31 oktober a.s. wordt er weer een 'Koppel-Klaver- jasavond' gehouden in de voetbalkanti ne van v.v. Waddinxveen. Aanvang 20.00 uur. In de pauze wordt een verloting gehouden. Boskoop- Afgelopen weekeinde wisten beide Florida-teams ruim te winnen. Florida 1 won uit in Leidschendam met 8-0 van S10 2 en Florida 2 versloeg thuis Airsport 3 met 7-1. Florida 1 heeft nu met 7 pt. uit 4 wedstrijden de le plaats bereikt. Florida 2 is na de slechte start (2x verlies) nu met 4 pt. uit 4 wedstrij den op de goede weg. Florida 1 speelde twee kinderstukken ten tonele ge voerd, namelijk "Toi-Toi's poppenkast" en het traditionele Sinterklaasstuk van "Maskerade". Het Centrum voor Kunstzinnige vor ming "Kreater" heeft zich wederom bereid verklaard om dit voor Waddinx veen unieke culturele evenement bin nen haar muren te presenteren. Het éénacterfestival op zaterdagavond 21 november, begint om 20.00 uur. Op zondag 22 november om 14.00 uur. De voorstellingen worden gegeven in de grote zaal van "Kreater" aan de Kerkweg-west te Waddinxveen. Hervormde Immanuelkerk 10.00 uur ds.H.J. v.d. Steen 17.00 uur ds. H.J. Voors Geref.Vrijg.Kruiskerk 8.30 en 14.45 uurds. L.S.K. Hoogendoorn tegen SlO 2 met Johan vd Ree en Herma vd. Heiden uit het 2e team, maar het tegenvallende SlO kon daar op geen en kele manier gebruik van maken. 8-0 was dan ook de terechte uitslag. Florida 2 kreeg van de 2e dame van Airsport 2 3 punten kado, want zij had op het aller laatste moment afgezegd en er was geen vervangster. Dick v Teylingen begon de le partij weliswaar met ver lies in de le game, maar veranderde tijdig van tactiek en was in de 3e game ook conditioneel sterker (15-1). Johan Waddinxveen - Van 3 november tot 1 december zijn in de openbare biblio theek van Waddinxveen aquarellen van Catharina Plomp te zien. De expositie heeft als thema 'natuur in aquarel'. Waterverf is het medium bij uitstek om een bepaalde sfeer van bloemen en waterlandschappen vast te leggen. De eigen interpretatie van vorm en kleur geven de aquarellen een extra dimen sie. De expositie is geopend tijdens de ope ningsuren van de bibliotheek aan de Van Mecklenburg Schwerinlaan 1. Waddinxveen - In wijkgebouw het Zuid- honk -naast sporthal De Duikelaar- wordt a.s. zaterdagavond 31 oktober weer een Bingo-avond gehouden. Eer worden9gewoner rondes gespeeld en 1 superronde gedraaid waarin leuke prijzen te winnen zijn. Tevens is er een loterij met als hoofd prijs een goed gevulde boodschappen mand. De avond begint om 20.00 uur. Waddinxveen - Het Algemeen Gemengd koor "Krea Musica" geeft op 30 oktober a.s. haar eerste uitvoering in de Ont- moetingskerk aan de Groensvoorde te Waddinxveen. Aan deze uitvoering wordt medewerking verleend door het Harmonieorkest Helicon uit Berkel en Rodenrijs, koor en orkest staan beide onder leiding van de Waddinxveense dirigent Joop van Eek. Uitgevoerd worden o.a. Mull of Kintyre van Paul McCartney, Sunrise, sunset uit de musical Fiddler on the roof, Stan ding by uit the Young Verdi en Sammy van Ramses Shaffy. De verbindende tekst en een toelichting op de uit te voeren stukken wordt gesproken door mevrouw A. van Rutten. De avond be gint om 20.00 uur. Toegangskaarten en programma aan de zaal verkrijgbaar. v.d. Ree won betrekkelijk eenvoudig van een 40 plusser en scoorde daarme de het beslissende 5e punt. De 3 volgen de partijen werden in de 3e game be slist. Liesbeth v Bergeijk was slecht op dreef en verloor; de heren dubbel en de gemengd dubbel Dick en Herma won nen. Eindstand 7-1. Programma: Zater dag sporthal De Sniep; de Jeugd-club- kampioenschappen 9.00-18.00 uur. Zondag vanaf 12.00 uur; Florida 1 tegen het sterke DKC 2 en de thuiswedstrij den van Florida 4-7-8-10 en 12. Het Rad van Avontuur en de sjoelbakken hadden zaterdag gretig aftrek tijdens de bazar addinxveen - De heer J. Korving van Sociaal Cultureel werk Waddinx- een, opende zaterdag de jaarlijkse azar van Wijk-en speeltuinvereniging e Paddestoel". Direct nadat de deu- en opengingen om 14.00 uur stromde Publiek binnen. De opkomst 's vonds viel wat tegen, maar het mocht Pret niet drukken. De bruto-op- engst was ruim drieduizend gulden. Jqma§netrori is gevallen op lotnumer °P 444 steen§ri" °P de waardebon De navolgende kinderen vielen in de prijzen met sjoelen: 1. A. Roos 119 pun ten; 2. M. Roos 109 punten; 2. S. Bulder 109 punten; 3. G. Both 108 pnt; R. de Ros idem De prijzen bij de volwassenen gin gen naar de heren Kersbergen 11 pnt; Tuwanacotta 131 pnt; Scheuierman 112pnt. Het aantal kauwgumballen bedroeg 126. Mevrouw L. v.d. Schee raadde het bijna, namelijk 128 en won de prijs. Alle prijzen kunnen na telefonische af spraak (tel. 01828 -11952) afgehaald worden in het wijkgebouw. Vrijdag 30 oktober a.s. is er een extra bingo in verband met de 'vijfde vrijdag van de maand'. Kinderbingo voor de jeugd van 6 t/m 15 jaar begint om 18.30 en duurt tot 20.00 uur. De bingo voor volwassenen begint om 20.30 uur. De strookjes voor de Sint Nicolaasmid- dag dienen voor 10 november ingele verd te worden. Boskoop - Op zaterdag 31 oktober a.s. wordt om 11.30 uur door wethouder V.d. Kolk de cd-collectie van de open bare bibliotheek Boskoop officieel in gebruik genomen. De heer A. v.d. Kolk zal tevens afscheid- nemen als bestuurslid van de biblio theek, in verband met het beëindigen van het wethouderschap De collectie cd's bestaat uit ruim 800 cd's, waaronder vooral veel populaire cd's. De klassieke afdeling omvat zo;n 150 titels. Verder zijn er ook cd's met kinderliedjes, musicals en ook Neder landstalige verkrijgbaar. Er worden regelmatig nieuwe cd's aan geschaft, zodat de collectie 'up-to-date' blijft. Het lenen van den cd kost een riks per week. Joris Vogelaar, voorzitter HCW, overhandigt 500 gulden aan ISV-bestuurslid Gerrit Verwaal (foto Joop Dorst) Waddinxveen - Op vrijdag 23 oktober overhandigde Joris Vogelaar, voorzit ter van de Hockeyclub Waddinxveen, een cheque van vijfhonderd gulden aan bestuurslid Gerrit Verwaal van de l.S.V. (invalidensportvereniging Gouda en omstreken). Dit bedrag werd bijeengelopen tijdens een sponsorloop aan het begin van het hockeyseizoen. Ca. 35 jongens en meisjes van HCW liepen toen rondjes rond het hockeyveld in Waddinxveen en lieten zich sponsoren door familie en kennissen. Ondanks het slechte weer werd dit prachtige bedrag gerealiseerd. Voorzitter van I.S.V., Joop Dorst, vertelde na de overhandiging, dat HCW de eerste sportvereniging is die op deze wijze bijdraagt aan de realisatie van de uitbreiding en aanpassing van sporthal "De Klimop" te Gouda, waar l.S.V. traint. Joop sprak de hoop uit dat meer sportverenigingen het goede voorbeeld van HCW zullen volgen. Boskoop - Kruiswerk Midden-Holland organiseert in Boskoop een serie van vier themabijeenkomsten voor ouders /verzorgers van kinderen tussen ander half en vier jaar. De eerste bijeenkomst is op 5 november. De bijeenkomsten staan onder deskun dige leiding van wijkverpleegkundige ouder-en kindzorg Pauline Chrisstof- fels en opvoedingsvoorlichtster Anne- miek Bonthuis van Kruiswerk Midden- Holland. Vrijz.Prot. Geloofsgem. 10.00 uur ds. J. Spijker doopdienst Den Haag Chr. Geref. 9.30 uur ds. H. de Bruijne Den Haag-west en 17.00 uur ds. M.J. Oosting Boskoop - Ook dit jaar zal er in de bibliotheek van Boskoop weer een ten toonstelling gehouden worden onder het motto "Boskoop Creatief", namelijk in de week van 26 december tot en met woensdag 20 januari 1993. Deze ten toonstelling is speciaal bedoeld voor Boskoopse amateur-kunstenaars. Dit jaar heeft Boskoop Creatief voor het eerst ook een Poëzie Podium. Voor kin deren van groep 5 van alle basisscho len wordt door de Boskoopse actrice Anita Poolman, tweemaal een poëzie les gegeven. Vanuit elke groep worden kinderen uitgenodigd om hun gedicht voor te komen dragen. Ook volwasse nen krijgen de gelegenheid hun poëzie voor te dragen en wel op de openings middag: Tweede Kerstdag, 26 decem ber a.s. Het aantal te exposeren/voor te dragen werken per deelnemer, is afhan kelijk van het aantal inschrijvingen, maar zal vermoedelijk niet meer zijn dan twee. Dit betreft werken van gemid delde afmetingen. Uiteraard zijn ook werkstukken als (van) keramiek, beeld houwkunst en sieraden e.d. van harte welkom. Voor iedereen die hieraan wil deelnemen, zijn aanmeldingsformulie ren verkrijgbaar bij de bibliotheek, Babsioot 7. Inschrijven is mogelijk tot 12 december. Openingstijden Openbare Bibliotheek Boskoop: maandag van 14.00 tot 17.00 uur: dins dag idem en van 19.30 tot 20.30 uur; woensdag van 10.00 tot 12.00 uur, 14.00 tot 17.00 uur; vrijdag van 14.00 tot 17.00 uur en van 19.30 tot 20.30 uur. Op zaterdag is de bibliotheek van 10.00 tot 12.00 uur open.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 17