Gemeente Zevenhuizen Moerkapelle fan t>oo*fatii llleuttie 1 i. TIPS DE KLANT IS KONING Kerkdiensten EEN BETER MILIEU BEGINT Bil JEZELF Aanvraag hinderwetvergunning Vooruit-akkoord vernieuwen thee huis Strandweg 1 te Zevenhuizen Vernieuwen theehuis Strandweg 1 te Zevenhuizen Amsterdam Wind En semble in Zevenhuizen Jantje Beton collecteert voor Jeugdwerk Zeven huizen-Moerkapelle Het Nieuwe Testament in Vogelvlucht Kegelcompetitie Schrijversavond in bibliotheek zevenhuizen Bloed doet leven Koffiebar 't praathuis oi pagina 4 Hart van Holland/28 oktober 1992 uitsluitend voor particulieren - max. 4 regels plaats in elk vakje één letter of leesteken tussen twee woorden één vakje open laten! Naam: Adres: Plaats: Zevenhuizen-Moerkapelle 1 november Nelleke Noordervliet op 4 november Als u inkopen doet, zorgt u voor minder afval en dus minder verspilling als u even denkt aan de volgende tips: nieuw kunt vullen, (kosmetica, (vaat) wasmiddelen, wasver- zachters e.d.). Hergebruik. Statiegeld of navulbaar niet mogelijk? Neem dan bij voorkeur verpakking en van papier, karton en glas. Die kunnen in de glas- of papierbak. Duurzaam. Kies bij voorkeur produkten die langer meegaan. Minder. Koop niet meer dan u werkelijk nodig hebt. Onverpakt. Als 't even kan, kies dan onverpakte produk ten (groenten, fruit, snoep e.d.). Statiegeld. Als u kunt kiezen, neem dan produkten waar statiegeld op zit. Navulverpakkingen. Neem liefst verpakkingen die u op- Grootverpakkingen. Voor grootverpakkingen wordt naar verhouding minder verpak kingsmateriaal gebruikt dan voor kleinverpakkingen. Schadelijkheid. Probeer schadelijke materialen te ver mijden. Boodschappentas. Als u bood schappen gaat doen, neem dan uw eigen boodschappentas mee. Afvalbewust inkopen is niet zo moeilijk. Maar het zou be slist nog een stuk eenvoudiger zijn wanneer het aanbod van artikelen er op is afgestemd. Vindt u dat dit beter kan? Praat er dan eens over met de winke lier of de bedrijfsleider. Of maak gebruik van een standaard formulier dat veel supermark ten en warenhuizen beschik baar stellen voor opmerkingen en suggesties van klanten. Vaak kunt u commentaar ook via een ideeënbus kwijt. - GRATIS BROCHURE Wilt u meer weten over het voorkomen van afval of het ge scheiden inzamelen van afval? Bel uw gemeente. Of bel 079 - 449449 voor de gratis brochure "Minder afval heb je zelf in de hand". Een brochure boordevol praktische tips van het ministe rie van Volkshuisvesting, Ruim telijke Ordening en Milieubeheer. Schriftelijk aanvragen kan ook: Ministerie van VROM, antwoord nummer 10103, 2700 VB Zoeter- meer (geen postzegel nodig). Inleveren bij, of opsturen naar: HART VAN HOLLAND - Drukkerij Elgersma Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen, of inleveren bij: Bac mode Dorpsstraat 1 Moerkapelle Hijdra - Pr. Willem Alex, plein Benthuizen Van Oosterom Schoenen Dorpsstraat 108 Hazerswoude Dorp G.A. Binken Spec.zaak rookart. Reijerskoop 79 Boskoop Heemskerk electra - Dorpsstraat 33 Waddinxveen Fotoboetiek Dorpsstraat 47 - Moordrecht uat De redaktte behou dt zich het recht voor. Mi £y> kleintjes voor plaatsing in Hart van Holland te weigeren. Maximaal één bon per gezin! ENVELOP NIET DICHTPLAKKEN A.U.B. (dan voldoet een postzegel van 70 cent) Burgemeester en wethouders van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle makenter voldoening aan het bepaalde in artikel 12 van de Wetalgemene bepalingen milieuhygiëne bekend, dat op dinsdag 25 augustus 1992 bij hen een aanvraag is ingekomen van Zijderhand Moerkapelle B.V., om een vergunning ingevolge de Hinderwet voor een inrichting, gericht op het transport, de op- en overslag van goederen en de reiniging van vrachtauto's, gelegen aan het adres Ambachtstraat 2 te Moerkapelle. De aanvraag en andere terzake zijnde stukken liggen op de secretarie van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle, bureau A.J.B.Z., Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen, voor een ieder ter inzage en wel vanaf donderdag 29 oktober 1992 tot maandag 30 november 1992, elke werkdag van 08.30 tot 12.00 uur (inzage van de stukken buiten bovengenoemde tijden is mogelijk na telefonische afspraak). Desgewenst kan aldaar een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. Gemotiveerde bezwaren kunnen tot maandag 30 november 1992 schrifte lijk bij ons college worden ingediend. Degene die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Besloten is geen openbare zitting te houden. Voor het indienen van mondelinge bezwaren kan tot maandag 30 novem ber 1992 telefonisch een afspraak worden gemaakt (tel. 01802-1644, toestel 30). Na afloop van deze termijn blijft de aanvraag en de daarbij behorende stukken, alsmede de eventueel nog te ontvangen aanvullingen, voor een ieder tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden inge steld tegen de beslissing op de aanvraag, ter inzage liggen. Tenslotte wordt de aandacht er op gevestigd, dat degenen, die bezwaren hebben ingebracht op de wijze als bovenomschreven en een ieder die aantoont, dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de te nemen ontwerp beschikking in te dienen. Zevenhuizen, 26 oktober 1992, Burgemeester en wethouders voornoemd, de secretaris, de burgemeester, A. Visser. A.W. Lips. Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moerkapelle maken be kend, dat zij een vooruit-akkoord verlenen aan de heer H. Alferink voor het vernieuwen van het theehuis aan de Strandweg 1 te Zevenhuizen. Zevenhuizen, 26 oktober 1992. De burgemeester van Zevenhuizen-Moerkapelle, A.W. Lips. De burgemeester van Zevenhuizen-Moerkapelle maakt bekend, dat met ingang van donderdag 29 oktober 1992 gedurende veertien dagen, ter gemeentesecretarie, bureau A.J.B.Z., Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen, ter inzage ligt: de aanvraag van de heer H. Alferink, voor het vernieuwen van het theehuis aan de Strandweg 1 te Zevenhuizen. Het bouwplan is gesitueerd binnen de grenzen van het ter plaatse geldende bestemmingsplan "Zevenhuizerplas" en is met de voorschriften daarvan in strijd. Burgemeester en wethouders zijn nu voornemens om met gebruikmaking van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 21a van het Besluit op de Ruimtelijke Ordening de vergunning te verlenen. Alvorens hiertoe over te gaan stellen zij een ieder in de gelegenheid gedurende de termijn waarop het bouwplan ter inzage ligt daartegen bezwaar aan te tekenen. Het bezwaarschrift dient gericht te worden aan het college van burgemees ter en wethouders van Zevenhuizen-Moerkapelle. Zevenhuizen, 26 oktober 1992. De burgemeester van Zevenhuizen-Moerkapelle, A.W. Lips. Zevenhuizen - De Stichting "De Zeven Muzen" geeft op vrijdag 30 oktober a.s. haar tweede concert van dit seizoen met een optreden van het "Amsterdam Wind Ensemble". Dit bekende blazer sensemble speelt werken van Andries- sen, Mozart, Schmidt en Haydn. Het gezelschap bestaat uit fluit, hobo, klari net, fagot, hoorn, trompet en contra bas. Het geheel staat onder leiding van de befaamde dirigent Bastiaan Blom hert. Het optreden is een try-out voor een CD-opname. De aanvang van het concert, dat in de Gereformeerde kerk aan de Dorpsstraat 102 wordt gegeven, is om 20.00 uur. Bij de kerk is ruime parkeergelegenheid. Zevenhuizen Herv. kerk 10.00 uur ds. H. Gaasbeek 19.00 uur ds. L. Romein Oud Verlaat 10.00 uur ds. A. v. Eijk Gouda Geref.kerk 9.30 uur ds. W. Davidse 18.30 uur drs. R.H. Stutvoet Berkel R.K. Dorpshuis 10.156 uur commu nieviering Moerkapelle Herv. kerk 9.30 uur ds. A.A. Floor Harderwijk 18.30 uur drs. J.W. van Estrik Geref.Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. D. Rietdijk Onder het motto "Nu geen speelplek, straks geen toekomst", vindt van 1 t/m 7 november de natio nale jeugdcollecte plaats. Deze actie van Jantje Beton, wordt in Zevenhuizen-Moerka pelle gehouden door Peuterspeelgroep "'t Hobbelpaard" te Moer kapelle, Peuterspeel groep "Dikkie Dik" uit Oud Verlaat en Peuter speelzaal "De Zeven Dwergen" uit Zeven huizen, alsmede de Badmintonvereniging "Zevenhuizen". De helft van de opbrengst wordt door het nationaal jeugd Fonds besteed voor de realisering van zinvolle jeugdprojec- ten in het hele land. De andere helft van de opbrengst is bestemd voor de col lecterende verenigingen. Voor de peuters in Zevenhuizen-Moer kapelle kan van de opbrengst nieuw spel- en ontwikkelingsmateriaal wor den aangeschaft, terwijl de opbrengst van de badmintonvereniging ten goede komt aan de jeugdafdeling van deze vereniging. Zevenhuizen - In de Gereformeerde kerk aan de Dorpsstraat 106 in Zeven huizen, wordt op zaterdag 21 novem ber een seminar gehouden onder de naam "Het Nieuwe Testament in Vogel vlucht". Seminarleider is drs. Hans Wulffraat. De bijeenkomst begint om 9.00 uur en duurt tot 17.00 uur. Dit seminar wordt georganiseerd door Li ving Bibles Holland, uitgeefster van Het Boek, de hedendaagse verwoording van de Bijbel. In zes uur vol aktie, ernst en humor, reist men in het voetspoor van de apostelen door de wereld van het Nieuwe Testament. Het seminar geeft spelenderwijs een overzicht van de achtergronden en historische hoofdlijn van de 400 stille jaren na het Oude Testament en van het Nieuwe Testament. In Vogelvlucht biedt stimu lerende bijbelkennis en praktische toe passing daarvan. Bij het seminar hoort een werkboek dat als uitgebreid naslagwerk kan dienen. Aan het seminar zijn kosten verbon den. Inlichtingen: St. Living Bibles, drs. H. Wulffraat, te,l. 01802-1077. Moerkapelle - Liefhebbers van kegelen kunnen hun hart ophalen tijdens een kegelcompetitie van de KC de kegel club, die a.s. donderdagavond van start gaat. 26 avonden kegelen voor ha gulden. Men kan inlichtingen inwinnen bij de kegelclub A. Hoogduijn tel. 01 dB- 1620 of dorpshuis Op Moer tel. 01 1569. Moerkapelle - Onder het motto "Bloed doet leven" wordt er op 11 november weer een 'donoravond' in het Kruisge- bouw aan de Herenweg in Moerkapelle gegeven. Als men gezond is en boven de 18 jaar (tot en met 70 jaar) kan men bloed afstaan tussen 19.00 en 21.00 uur. Er gaat een keuring aan vooraf. Zevenhuizen - Vrijdag 30 oktober wordt de film "Geronimo" gedraaid in koffie bar "t Praathuis, in het Hervormd Cen trum. De film gaat over herkenbare menselijke trekjes, is gekruid met een dosis humor, terwijl een jeugdbende de hoofdrol speelt in de fil. De bar is vanaf 20.00 uur geopend. P z, LU LU N X D m LU Zevenhuizen - Nelleke Noordervliet,1-'6 bijna-winnares van de AKO-lite''a prijs 1992, komt op de 'schrijver avond' van de bibliotheek op 4 n0 ber, over haar werk vertellen. De avond wordt in samenwerking de culturele stichting De ZevenjV gehouden en is gratis toegankelijk dient wel vooraf plaats te reser\< Tel. 01802- 1782.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 4