J De Schutse straks op straat??? R: Kamerlid op bezoek in Rijneveld Zonnebloem Sint Nicolaasactie Benthuizense kinderen opgelet: Collecte voor Beton Jantje De Schutse Kerkdiensten Open Huis Dorpshuis Terugkomdagen polio-inenting Nationale Zonnebloemloterij groot succes Ouder worden... nou én? Gratis kleintje plaatsen???? vul de bon inll! Rugpijn... hoe te voorkomen? Stroopwafelactie Benthuizen Jaarverslag Vrouwenadviescommissie voor de woningbouw Rijneveld Open Huis bibliotheek in de week van 2 tot en met 6 november J Hart van Holland/28 oktober 1992 pagina 7 1811 Tips voor een leuke bietenlampion Helft opbrengst voor Vakantiebijbelclub 1 november SefpeijnaOSrnl0 0°UUrdS- B Medische diensten 01727-Ts7J00einde 339 BOS" Koffiebar niet naar Het Dorpshuis Ruimte gezocht De Schutse voor de jeugd Niet voor mensen ouder dan 40 jaar Ruim 2330 loten verkocht Thema-avond Pas op je rug! "U koopt toch zeker stroop wafels?!" Koelkast cadeau van winkelier Rijneveld - Op uitnodiging van het ge meentebestuur van Rijneveld is het Tweede Kamerlid de heer P.M. Blauw I op bezoek geweest. Het werkbezoek stond in het teken van de problematiek met betrekking tot de uitvoering van de destructiewetgeving, met name rond de afvoer van de kada vers bij agrariërs zijn er de laatste jaren problemen gerezen. De gemeente Rijneveld wordt gecon fronteerd met klachten van omwonen den van de noodslachtplaats aan de Gemeneweg 10a te Hazerswoude-dorp. In het nabij de noodslachtplaats gele gen zgn. 'triephok' blijven de kadavers soms zolang liggen, dat de omwonen den last hebben van stank die de dode koeien en schapen verspreiden. Agrariërs brengen hun dode dieren, als die niet snel genoeg door het destruc tiebedrijf bij hen worden opgehaald, ook naar de noodslachtplaats. De gemeente wil de onhoudbare toe stand bij de noodslachtplaats beëindi gen omdat daardoor anders het be staan van de noodslachtplaats in ge vaar komt. Voorwaarde is echter dat het bedrijf dat het inzamelen van kada vers verzorgt, dit op een goede wijze en regelmatig doet. Wethouder mevrouw M.J.S. Voren- kamp- v.d. Westeringh heeft de heer Blauw, voorzitter van de vaste commis sie voor Landbouw in de Tweede Ka mer gevraagd eens met eigen ogen te komen kijken wat de problemen zijn. Tijdens het werkbezoek heeft wethou der P.A.Th, van der Werf over enkele zaken met betrekking tot de ruimtelijke ordening in Rijneveld informatie gege ven. Ter afsluiting van het werkbezoek bracht de heer Blauw een bezoek aan het agrarische bedrijf van de heer A. van der Lelij, Dorpsstraat 1 te Koude kerk a.d. Rijn. baar, om een aardige nuttige attentie, liefst wat feestelijk verpakt en zo moge lijk vergezeld van een rijmpje, briefje of tekening. De Zonnebloem hoopt dat ook dit jaar weer veel mensen uit de kernen van Rijneveld: Koudekerk, Ha- zerswoude en Benthuizen een Sinter klaaspakje willen maken, ledereen kan aan de actie deelnemen. Wie een zieke of gehandicapte wil ver rassen met een pakje volzon en vrien delijkheid', kan contact opnemen met: één van de navolgende dames: R. Does- wijktel. 01714-13241; B. Kouwenhoven tel. 01728 -8349 of A. van Dam tel. 079 - 310 252. Na 15 november worden de benodigde gegevens verstrekt. Rijneveld - De Zonnebloem roept men sen op een Sinterklaassurprise te ma ken voor een zieke, gehandicapte of hulpbehoevende oudere. Dit in het ka der van de actie "Zon in de Schoor steen", van De Zonnebloem. De vereniging wil langdurig zieken, li chamelijk gehandicapten en hulpbe hoevende ouderen, die dreigen te ver- eenzamen, met Sint Nicolaas verras sen. Aan zeer velen van hen gaat het Sinterklaasfeest ieder jaar ongemerkt voorbij. De bedoeling van "Zon in de Schoorsteen" is die mensen te laten merken dat ze er ook bij horen, dat ze niet vergeten worden. Het hoeven geen dure cadeaus te zijn, want dat is beslist niet de bedoeling. Het gaat om het ge- Benthuizen - De Evenementencommis sie Benthuizen, organiseert a.s. zater dag 31 oktober weer de jaarlijkse 'bie tenoptocht'. De oogst is intussen al bijna binnen en er zijn weer bieten voorradig om er een leuke lampion van te maken. Bieten zijn a.s. zaterdag gra tis af te halen tussen 10.00 en 12.00 uur bij winkelcentrum "De Korf" Men dient vlug te komen, want 'op is op'. De feestelijk wandeling begint om 19.00 uur bij De Korf en wordt begeleid door Muziekvereniging Excelsior uit Pijnacker. Alle kinderen krijgen na afloop een ver snapering en ieder die een biet draagt krijgt een lot om mee te dingen naar één van de tien prijzen. De prijzen worden vermelden in de vol gende editie van 't "Hart van Holland". Snijd de kop eraf en hol de bier zo breed en zo diep mogelijk uit. Dit kan met een i mesje, een lepel of andere scherpe voorwerpen. Zet op de (vlakke) bodem een kaarsje of waxinelichtje een waxinelichtje brandt langer). Maak gaten in de zijwanden. Zet de kop er eventueel weer op en versier de biet met gekleurd papier, schmink, enz. Bevestig de biet aan een stok. Kinderen met 'gewone' lampions zijn ook welkom, maar zo'r. biet is toch veel leuker?! benthuizen-Vrijwilligers van de Vakan- hebijbelclub collecteren voor Jantje Beton. De opbrengst ls voor de helft be stemd voor de lande- l'jke organisatie Jan- 'ie Beton, terwijl de Were helft bestemd 'svoor de organisatie ,'n Benthuizen coï teert, nl. de Vakan- I ''ebijbelclub. Deze organiseert telkenja- I ln. de voorjaarsva kantie voor kinderen een vakantiebijbelclub. Rijneveld- Hazerswoude-dorp - Koffie bar "De Schutse" vertoont zaterdag 31 oktober de film "De herberg van het zesde geluk". Aanvang 20.30 uur: Breit- nerlaan 1. Iedere jongere vanaf 15 jaar is hartelijk welkom. °e"'huizen: Herv. kerk 9.30 uur ds. K. Noordwijk00 UUr dS' C' Vd Bergh 9-30 en 18.30 uur ds. A.B. Jja- Heiden ^erswoude-dorp: Geref.kerk 10.00 Tern«f' Poley 1700 uur ds- B- Rk qV3 Riinst,urg ïnZ okt°ber 19.00 uur H. Mis uundember 10 00 uur H' Mis 1130 november Allerzielenviering 31 oirt ,^0S^00P Benthuizen Leeim? v en 1 november dokter R.H. Hazerswoude-dorp - Ter gelegenheid van de officiële opening van Het Dorps huis, op vrijdag 6 november, wordt er op die vrijdag vanaf 20.00 uur 'open huis' gehouden in het nieuwe dorps huis. De band "Starlight" zorgt voor feestelijke omlijsting. De bevolking is ook zaterdagmiddag 7 november in de gelegenheid kennis te maken met het nieuwe dorpshuis: open huis van 14.00 tot 17.00 uur. Hazerswoude-dorp - Per 1 januari a.s. moet koffiebar "De Schutse" het voormalige kleuterschoolgebouwtje "Klein Duimpje" verlaten. Daarom is de koffiebar op zoek naar een ander 'eigen gebouwWaarom de koffiebar, uitgaande van de Hervormde Gemeente Hazerswoude-dorp niet naar het nieuwe dorpshuis verhuist, zoals aanvan kelijk de bedoeling was, willen voorzitter Richard van Vliet en bestuurslid Ron Verhorik op verzoek van Hart van Holland, best vertellen. ichard: "In 't verleden is er een aantal dingen op papier beloofd. Die beloftes zijn nu allemaal inge trokken. We zouden op de bovenetage van het nieuwe dorpshuis een eigen ruimte krijgen waar we zelf onze con sumpties konden verkopen. Die barom- zet is nodig om onze koffiebar draaien de te houden. Dat ging mooi niet door". Ron Verhorik: "We wilden ook onze eigen identiteit handhaven. Er een knusse ruimte van maken, zoals een huiskamer dat thuis is, met bankstellen en zo, net als hier in dit voormalige kleuterschoolgebouw. Voor een koffie bar moet je een echt een eigen ruimte hebben en niet een zaaltje gezamenlijk met anderen gebruiken, zoals nu de situatie zou zijn in het Dorpshuis. We bestaan nu 11 jaar en hebben al op zes verschillende adressen gezeten. Dit was het beste. Hier zitten we drie jaar". Richard:"Per 1 januari moeten we hier vandaan van de gemeente. We kunnen misschien wel naar het verenigingsge bouw van de Hervormde kerk, maar daar heb je ook weer hoge tafels en stoelen en niet echt die sfeer van een koffiebar. We willen een eigen honk. De kerkeraad van de Hervormde kerk keek ook al een jaar of wat geleden voor ons uit naar een eigen ruimte, maar toen het dorpshuis in beeld kwam, werd het zoe ken op een laag pitje gezet. We zouden, aan de hand van het opgestelde rap port en beloftes van de toenmalige wet houder mevrouw V.d. Lecq, die aan de huidige situatie echt niets kan doen, een eigen ruimte krijgen. Jammerge- noeg is het rapport van de stichting Lans van 1990, waarin alle gebruikers een plaats zouden krijgen, een beetje onder tafel geschoven en stuitte de ves tiging van een koffiebar op zolder op bezwaren vanwege de brandgang. Er was beloofd dat de gemeente het dak water en winddicht zou maken en wij alles zouden betimmeren. Dat zou kos ten bespaard hebben voor de gemeen te en wij hadden een eigen honk. We hebben steeds het rapport Lans als uitgangspunt gehad en op basis van gesprekken tot april dit jaar, gedacht, dat we naar het dorpshuis konden. Nu het multifunctioneel gebruikt gaat wor den en er een andere opzet is, kan dit niet meer. We zijn heel erg teleurge steld". Inmiddels heeft het bestuur van de kof fiebar de hervormde predikant ds. Al- blas bereid gevonden om een gesprek met wethouder mevrouw Hoogen- doorn te voeren over een alternatieve huisvesting voor de koffiebar "De Schutse". Ca. 25 tot 40 jongeren in de leeftijd van 15 tot 28 jaar, ontmoetten elkaar tijdens gezellige avonden op zaterdag in hun eigen ruimte aan de Breitnerlaan. Hier is een aparte tafeltennisruimte, heeft men biljartgelegenheid en spelletjes ruimte, alsmede een gezellige huiska mer met bar. De koffiebar is vrij toegan kelijk en heeft enkele zaterdagavonden per maand een programma. Afgelopen zaterdag was er een 'gospeldrive-in- show' en aanstaande zaterdag wordt er een film vertoond. in de eerste week van de hebben meegekregen, komen in aan merking voor een volgende inenting. Vanaf de eerste inenting moeten dan wel minimaal vier weken verstreken zijn. Voor deze mensen houdt de GGD Rijnstreek inloopspreekuren in: Bent huizen in het Kruisgebouw Julia- nastraat 16 op donderdag 29 oktober tussen 12.00 en 15.00 uur.; Alphen a.d. Rijn in gebouw Rijnstaete, Prins Bern- hardlaan 10; woensdag 28 oktober tus sen 15.00 en 19.00 uur; maandag 9 no vember tussen 17.00 en 20.00 uur; woensdag 18 november tussen 14.900 en 17.00 uur. Inl: GGD Rijnstreek, tij dens kantooruren: tel. 01720- 90250. Rijneveld inentingsactie tegen polio zijn veel mensen ouder dan 40 jaar ingeënt. In de tweede week is gebleken dat deze men sen voldoende afweerstoffen van zich zelf hebben, zodat inenting eigenlijk niet nodig was. Veel veertigplussers die in de eerste week zijn ingeënt, hebben een briefje meegekregen om vier weken later nog eens terug te komen voor een volgende inenting, omdat zij, zoals la ter bleek, voldoende beschermd zijn, hoeven ze niet meer terug te komen voor een volgende inenting tegen polio. Alleen mensen die 40 jaar of jonger zijn en die bij de eerste inenting een briefje Rijneveld - Er zijn de afgelopen maan den door de plaatselijke Zonne bloemafdeling Hazerswoude/Koude- kerk a.d. Rijn/Benthuizen, maar liefst 2330 loten verkocht door de vrijwilli gers van de Zonnebloem, voor de Na tionale Zonnebloemloterij. Een groot succes! De opbrengst komt geheel ten goede aan het Zonnebloemwerk. De plaatselijke afdeling kan met de op brengst weer wat extra's organiseren voor de zieke, gehandicapte en hulpbe hoevende medemens van alle gezind ten. De Zonnebloem bedankt iedereen die zich voor de loterij ingezet heeft en alle inwoners van de woonkernen, die één of meer loten hebben gekocht, har telijk bedanken. Na de trekking op maandag 23 november a.s. op het natio naal Bureau in Breda, worden de trek- kingslijsten zo snel mogelijk gepubli ceerd. Alle prijswinnaars krijgen auto matisch bericht uit Breda. Hazerswoude-dorp - De afdeling Hazer swoude-dorp van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen houdt vanavond, 28 oktober, weer de maan delijkse bijeenkomst in 't Stek. Op deze avond wordt een lezing gehouden over het thema 'Ouder worden... nou én? Mevrouw Den Boon-Degeling leidt deze avond die om 20.00 uur begint. Benthuizen - De Stichting Aktieve Ge- zondheiszorg Rijnstreek (STAG) orga niseert op dinsdag 3 november a.s. een thema-avond "Pas op je rug!" Deze avond wordt gehouden in het Kruisge bouw aan de Kon. Julianastraat 16 b in Benthuizen. Aanvang 20.00 uur. Men dient zich op te geven tel. 079 -313 407. Hier kan men ook inlichtingen verkrij gen over deze avond. De avond wordt verzorgd door de fysiotherapeuten Tiny Heetman en Flip Sixma. Rijneveld/Benthuizen - De kinderen van jeugdclub "Jeugd Bouwt" komen op zaterdag 31 oktober weer langs de deur in Benthuizen met de bekende overheerlijke stroopwafels. De kinde ren kunnen tussen 9.30 en 12.30 uur aan de deur verschijnen. De actie wordt gehouden ten bate van het jeugdwerk van de hervormde kerk in Benthuizen. Men kan ook stroopwafels in voorraad nemen, want ze zijn goed invriesbaar en blijven dan toch vers. Naverkoop, zolang de voorraad strekt tot 15.00 uur op Dorpsstraat 4. Hazerswoude-dorp - Menigeen kijkt reikhalzend uit naar het moment dat het dorpshuis helemaal in gebruik is genomen. Niet alleen zijn de inwoners van Hazerswoude-dorp benieuwd hoe het dorpshuis er aan de binnenzijde uitziet, ook de bibliotheekruimte met daarin de 12.000 ondergebrachte boe ken, zal straks het bezoeken meer dan waard blijken. Hier, op de le etage, bereikbaar per trap of lift, zullen Dorien Breekveldt en haar 16 vrij willigers(sters) dezer dagen de boeken in de kasten kunnen onder brengen en rangschikken. Een gigantische klus moet geklaard worden: de totale inhoud van de biblio theek verhuizen. Dat gebeurt deze week. Daarom is de bibliotheek tot 2 novem ber gesloten. Op die dag kan iedereen voor het eerst kennisnemen van de 'in gerichte' lokatie van de bibliotheek. Dat er meegeleefd wordt met het wel en wee van de bibliotheek blijkt wel uit de spontaniteit van een winkelier, die, toen hij vernam dat de bieb om een koelkast zat te springen, er spontaan één beschikbaar stelde.... In de week van 2 tot 6 november kan iedereen een kijkje gaan nemen in de nieuwe bibliotheek in het dorpshuis aan de Pieter de Hooghstraat. De openingstijden zijn ongewijzigd, evenals het telefoonnummer tel. 01728 -8233. De Vrouwenadviescommissie voor de woningbouw(VAC) afdeling Rijneveld. heeft haar jaarverslag 1991 uitge bracht. In de korte tijd van haar be staan heeft VAC reeds voor twee wo ningbouwverenigingen plannen beoor deeld, nl. 8 woningen in het plan Lekx voor de Woningbouwvereniging "Goed Wonen" in Koudekerk en 8 woningen in "Zonneveld" voor de Woningbouwver eniging "Volksbelang" in Hazerswoude. Met deze laatste woningbouwvereni ging en de architect van het plan is het VAC-advies besproken. Er zijn enige wijzigingen in het plan aangebracht. Met "Goed Wonen" heeft in een later stadium een gesprek plaatsgevonden. De VAC is op 2 september 1991 geïn stalleerd door de Rijneveldse wethou der voor ruimtelijke ordening, volks huisvesting en economische zaken, de heer P. van der werf. Gemeente en VAC sloten een convenant af. In dit conve nant verplicht de gemeente zich de VAC om advies te vragen bij de voorbe reiding van bestemmingsplannen en over de uitwerking ervan. Ook is afge sproken dat burgemeesters en wethou ders woningbouwverenigingen en an deren die (complexen) woningen bou wen, erop zullen wijzen dat het advies van de VAC onderdeel uitmaakt van de bouwaanvraag. Dit wil zeggen dat de VAC om advies gevraagd moet worden over het schetspian van de betreffende woningen. De Vrouwenadviescommissie bekijkt bestemmingsplannen en ontwerpen van woningen vanuit de invalshoek van de gebruiker. Zij doet dit aan de hand van een aantal vastgestelde criteria. De leden van de VAC volgen cursussen en studiemiddagen om zich in de advise ring te bekwamen en op de hoogte te blijven van de ontwikkelingen. Hier door kan de VAC een deskundige ge sprekspartner zijn voor de gemeente, opdrachtgevers voor woningbouw en architecten. De VAC Rijneveld heeft nog plaats voor enkele nieuwe leden. De VAC streeft ernaar dat alle kernen met enkele vrou wen in de commissie vertegenwoor digd zijn. Daarom zou zij het op prijs stellen als zich in ieder geval één of meerdere dames zich aanmelden. Inlichtingen bij Corrie van Putten, voor zitter, tel. 01714- 12509 of Henny Tooten- van de Laar, secretaris, tel. 01728-9934.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 7