sport in de rc Krachtig herstel Rentokil-ZVH heren tafeltennis Tabé Benthuizen B.S.C. '68 BROUWER DE KONING Klaverjassen bij Floreant 16e Nationale Flora Cross Tweede lustrum trimclub ex-hartpatiënten Zwaar weekeinde Aeolus F lig F 9jjj Heren Rentokil-ZVH 2 velt weer een ere-divisionist! Dames Rentokil-ZVH missen aanvalskracht! UITVAARTVERZORGING BLOEMBOLLEN QRGE Nederlandse Tang Soo Do kampioenschappen pagina 9 Rentokil-ZVH heren doen hun plicht! ook in eigen competitie ongeslagen! Junioren Aantrekkelijke prijzen o.a. 'het Boskoopse boompje' Lustrumviering geslaagd H «■o De Rentokil heren speelden afgelopen week wedstrijden in Swanla in de be kerkompetitie. Na de onverwachte ne derlaag tegen Alcom/Capelle moesten de Zevenhuizense spelers zich weer revancheren op zichzelf. Dit werd dins dag dan ook gedaan, de nummer vier van vorig seizoen VC Kuipers werd het lijdend voorwerp. Inde eerste set had VC Kuipers, na een 3-0 achterstand weggewerkt te hebben, de touwtjes volledig in handen. De Zwollenaren speelden aggresiever en wisten de buitenaanval met Albers goed in stelling te brengen. Bij Rentokil werden er teveel slordige (net)fouten gemaakt. Met 8-15 nam VC Kuipers de leiding. In de tweede set herstelde Rentokil zich formidabel; de passing bleef goed en de druk op Kuipers werd door de service verhoogd. Nadat het bij 5-1 ge ruime tijd de opslag alleen wisselde, wist Arnold van Ree de doorbraak te brengen door tweemaal zelf te scoren. Hierna liep het gesmeerd en wist Rento kil deze set met 15-2 winnend af te sluiten. Rentokil bleef goed geconcen treerd spelen en hield Kuipers onder druk. Door de sterke blokkering van Brecht Rodenburg werd al snel een 10- 5 voorsprong opgebouwd. Kuipers deed er alles aan om terug te komen maar Rentokil liet niet teveel toe, Kui pers kwam nog bij tot 14-9, voordat Hans Foekens met een sterk blok de eindstand op 15-10 bepaalde. Ook in de vierde set ging het vanaf de opslag gelijk goed en snelde Rentokil naar een 11-2 voorsprong. Hier nam Rentokil wat gas terug en kon Kuipers nog scoren, maar Rentokil was niet te stuiten en met 15-8 won Rentokil deze set en had zich weer volledig hersteld. Zaterdag speelde Rentokil tegen hekke- sluiter van vorig seizoen Exakta/Bovo uit Aalten. Deze ploeg is nog volledig in opbouw, zodat het voor Rentokil geen al te moeilijke tegenstander mocht zijn. Dit werd ook waargemaakt. Rentokil wist door goed geconcentreerd te spe len de eerste sets met 15-9 en 15-6 te winnen. In de derde set verloor Rento kil de concentratie, waardoor Exakta met hun nieuwe buitenlandse aanwins ten wat terug kon doen en zelfs tot 12-13 voor kwam. Maar Rentokil zorgde met Hans Foekens als een onneembaar blok toch dat met 15-13 de winst binnen werd gehaald. Zaterdag speelt Rentokil om 19.00 uur in Gouda (Sporthal De Mammoet) te gen MetalBouw/Radius Evenals het eerste herenteam van Ren tokil speelt Rentokil 2 in de bekerkom petitie. Deze thuiswedstrijden worden op dinsdag in de sporthal "De Hil" in Benthuizen gespeeld. Afgelopen dinsdag was het weer zover, nu kwam het Amstelveens Veenman/ Martinus op bezoek. Deze ploeg is t.o.v. vorig seizoen ook danig veranderd, spelverdeler Stassen is weer terugge haald uit het tweede. Bij Rentokil-ZVH 2 zat Laurens Clarde- ij op de bank, om in te vallen voor broer Jan, wanneer deze meer last ging krij gen van de opgelopen blessure uit de vorige wedstrijd. Dit bleek niet nodig te zijn Jan Clardeij wist zijn ploeg in de eerste set naar een krappe 17-15 set winst te brengen. In de tweede set kon Veenman nog wat terug doen en wist met 8-15 de stand in sets op gelijke hoogte te tillen. Coach Bert Frank zette Hans Lindhout in voor Ed Bontrop en deze zorgde weer voor de nodige krachtige smashes en via 15-9 en 15-8 kon Veenman/Martinus met lege han den naar huis gestuurd worden. Voor deze bekerkompetitie spelen de heren van Rentokil-ZVH 2 aanstaande zaterdag 31 oktober in Breda tegen TDK/Brevok, die nog ongeslagen is. En voor dinsdag 3 november om 19.30 uur staat in de De Hil te Benthuizen de wedstrijd tegen Autodrop/VCG op het programma. Deze heeft nog wat goed te maken voor het kansloze verlies afgelo pen zaterdag tegen Piet Zoomers/DA. Zaterdag was voor Rentokil 2 weer een gewone kompetitiedag en tegenstan der Sliedrecht Sport heeft dit weer ge merkt. Coach Bert Frank liet alle spe lers in het veld verschijnen en dit maak te in kracht niets uit. Sliedrecht Sport werd in de eerste set overklast en met 15-2 won Rentokil deze set. In de twee de en derde set kreeg Rentokil het een stuk moeilijker. De tweede set werd nog wel met 15-12 gewonnen, maar de der de set moest met deze cijfers toch afge staan worden aan Sliedrecht. In de vier de set herstelde de Zevenhuizense spe lers zich en kon met 15-6 de volle winst binnenhalen. De dames van Rentokil speelden in Swanla tegen Longa'59 een ploeg die vorig seizoen Ere-divisie speelde. Lon ga'59 heeft haar zinnen gezet op het kampioens^iap en dat was afgelopen zaterdag duidelijk te merken. In de eerste set kon Rentokil het nog bijhouden tot 10-8, maar daarna liep Longa met hun krachteige aanval naar een 11-15 setwinst. In de tweede en derde set nam Longa een voorsprong die uitmondde in een 10-15 en 8-15 winst. Zaterdag aanstaande om 16.00 uur spelen de dames tegen Leto Print/ SR in dorpshuis Swanla. Zaterdag 24 oktober jl. speelde een aan tal teams van Tab een competitiewed strijd. Team 2 speelde thuis tegen ATFC 6 uit alphen a.d. Rijnen hoopte in deze returnwedstrijd een beter resul taat te behalen dan de 6-4 verlies in hun eerdere ontmoeting. Chris van Dorp die voor Tab de spits afbeet, begon goed aan zijn partij tegen M. Hooghiem- stra. Hij won de eerste game met 21-15, maar verloor daarop nipt met 20-22 de tweede, zodat een derde game de be slissing moest brengen. Doordat de ATTC-speler zich beter wist te concen treren, behaalde hij met 18-21 degame- winst en tevens de eerste punt in de wedstrijd, in de daarop vier volgende partijen verloren Martijn Smit -een maal- en Dennis v.d. Bosch -tweemaal hun enkelspel en Chris en Dennis het dubbelspel, zodat de Benthuizenaren halverwege de wedstrijd tegen een 0-5 achterstand aankeken. En met de arm- blessure die bij Martijn begon op te spelen, zag het er somber uit. Maar de drie goed gemotiveerde jongens gaven zich niet zomaar gewonnen. Dat onder vond K. v. Eumen in haar partij tegen Chris. De Tab-speler versloeg haar met 21-6 en 21-15, de eerste punt was bin nen. Martijn, behoorlijk gehinderd door zijn blessure, speelde in de zeven de partij tegen B. Faber. Hij verloor de eerste game kansloos met 9-21, maar zag kans om de tweede met 22-20 op zijn naam te brengen. Aangemoedigd door zijn teamgenoten, vocht hij in de derde en beslissende game voor wat hij waard was en won deze met 27-25, een welverdiend punt voor de speler en het team. In de daarop volgende achtste partij verloor Dennis van K. v. Eumen, zodat het met nog twee partijen te gaan, 2-6 voor ATTC was. Martijn deed het tegen M. Hooghiem- stra aanzienlijk beter dan Chris, hij ver sloeg hem in drie games. Chris die de laatste partij voor zijn rekening nam, versloeg B. Faber in twee games en bepaalde daardoor de einduitslag op een verlies van 4-6. Tearn 3, ook thuisspelend was kansloos tegen Rijnsoever 14. het verloor met 01- 10 van het uit Katwijk a.d. Rijn afkomsti ge team. Team 4 behaalde een gemakkelijke 9-1 overwinning op een slecht spelend Doing 6 uit Zoetermeer. De punten wer den gemaakt door Diana Fase en Maai ke Huiberts, ieder driemaal en Jolanda Holstege tweemaal plus het dubbel spel. Team 5 keerde huiswaarts met een overwinning. Dit versloeg Rijnsoever 18 in eigen huis met 2-8. Hier werden de punten gescoord door Agneta en Sabi ne Tuijl en Adrie Roos tweemaal. Benthuizen- BSC'68 wint in een teleur stellende streek-derby van F.C. Zoeter meer, met 2-0. Het was een regelrecht degradatie-duel met veel inzet en over tredingen maar weinig goed voetbal, terecht merkte trainer Rolf Jans op dat hij liever twee punten na een slechte wedstrijd behaalde dan een nederlaag na ten goede wedstrijd. De eerste kans kwam voor de thuisclub in de 6e mi nuut. Ben Buikema bereikte Andree v d Meer die de bal gelijk voor het doel van FCZ bracht, maar Arthur Snoek maaide over de bal heen. 2 minuten later was het Gerrit Pos die Jacco Pos in schietpositie bracht het harde schot y.an J Pos werd tot corner verwerkt. Frank Vis kreeg na een kwartier een niet te missen kans maar via een achterspeler kreeg bij de bal terug en schoot nu in de handen van de FCZ Keeper Aad Timmers. nadat Zwiep Ver meulen nog een kans gemist had kwam wch de 1-0 op het scorebord. In de 23e minuut gooide Jacco Pos de bal in naar Arthur Snoek, de bal raakte de grond si i6n met een halve draai knalde oek de bal in de hoek, geen houden inn V00r^'rnrners- Fe' ging Zoetermeer ae aanval en zij kregen ook kansen. In e J7e minuut moest de Benthuizer goalie een hoge bal onschadelijk maken met 10 minuten voor de rust kreeg Mi chel Postema de kans oom de stand gelijk te trekken. Bij zijn eerste inzet redde Marco Voets met de voet en in de rebound schoot Postema in het zijnet. In de 37e minuut ging laatste man Koos Lelieveld naar voren en haalde hard uit maar weer stond Marco Voets op de goede plaats. In de 41e minuut legde Andre v.d. Meer de bal panklaar voor Peter ter Luun maar deze schoot hoog over het doel. Even later moest Aad Timmers zijn niet geringe capaciteiten tonen bij een inzet van Andre v.d. Meer. Op slag van rust bracht Zwiep Vermeu len door en ging alleen op het doel af. Koos Lelieveld kon hem alleen maar stuiten middels een overtreding wat hem een rode kaart opleverde. De twee de helft moest Zoetermeer met 10 man uitspelen. Het spelpeil werd steeds slechter en de overtredingen talrijker en de toch al veel fluitende scheids rechter moest herhaaldelijk het spel onderbreken om gele kaarten uit te rei ken. De pupillen van Rolf Jans konden de numerieke meerderheid niet uitbui ten in tegendeel zelfs want De^Zoeter- meers vochten verbeten voor de gelijk maker. In de 4e minuut schoot Zwiep Vermeulen rakelings naast en John Be zem van FCZ zag zijn inzet door Marco Voets met de voet gekeerd. Jacco Pos, Zwiep Vermeulen en Peter ter Luun sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Uag- en nacht bereikbaar onder nummer: 01821-1230 b.g.g. 2238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. zagen geen kans om de geboden moge lijkheden om te zetten in doelpunten en ook Ed de Vries van FCZ mag geen kans om te scoren toen hij 2 meter voor het doel staande hoog over schoot. Na een half uur spelen kwam Rob Schotpoort in het veld voor Peter ter Luun. Schot poort bracht in ieder geval wat meer vaart in de voorhoede. Hoewel de 1-1 steeds in de lucht hing kwamen de Na- buurs-Boys toch op 2-0. Rob Schot poort, buitenspel staande kreeg de bal aangespeeld en kon doorgaan op het doel af en op het juiste moment speelde hij de bal heel onbaatzuchtig af naar Andre v.d. Meer die heel makkelijk kon scoren. Nu was de wedstrijd gespeeld hoewel deZoetermeerders nog vertwij felde pogingen deden om de score een beter aanzien te geven. John Bazen mocht nog een paar vrije trappen na men maar de 2-0 stand veranderde niet meer, ook niet toen Andre v.d. Meer in de laatste minuten de hele verdediging heen pingelde en op deel schoot. Good- old Aad Timmers pareerde ook deze inzet. Zaterdag 31 oktober a.s speelt BSC'68 weer thuis, nu tegen Lens uit den Haag. aanvang 14.30 uur. Klaverjassen: Vrij dagavond 30 oktober a.s. wordt er weer geklaverjast in de kantine van BSC'68 aan de Sportlaan in Benthuizen. Het is de 2e ronde voor de competitie. Ieder een is welkom en we beginnen om 20.15 uur. Boskoop -Vrijdagavond 30 oktober is er in de kantine van v.v. "Floreant" weer een klaverjasavond. Aanvang 20.00 uur. Vanaf 19.30 uur kan men zich in laten schrijven. Iedereen is op deze tweede klaverjasavond in het seizoen, hartelijk welkom. Er is een fraai prijzen pakket. (ook in kado verpakking) Krokussen - 20% korting - Korte vroege tulpen in 20 soorten. FRUITBOMEN, coniferen, Erica winterbloei SIERKOOL - Winterharde violen Grote pot-chrysanten en prima -cyclamen MESTSTOFFEN - turfmolm, tuinaarde: 4 zakken voor 10,- WITLOFWORTELEN, DROOG HAARDHOUT EN HARDHOUT BROEIRAMEN Geen koopavond VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg hoek Zuidelijke Dwarsweg. Tel. 01802-2430 Boskoop-Zaterdag 7 november organi seert AV'47 uit Boskoop voor de 16e maal de nationale Flora Cross. Deze cross wordt gehouden rond de atletiek baan van AV'47 aan de Hoogeveense weg bij Westnederland. De Flora Cross behoort al jarenlang tot één van de grootste en populairste crossen van Nederland. Met elk jaar steeds meer deelnemers, vorig jaar bijna 1000, slaagt AV'47 er elk jaar weer in, on danks het ontbreken van startgeld, veel atleten naar Flora Cross te halen. Met name het parcours, de gezelligheid en het Boskoops boompje, beschik baar gesteld door de Boskoopse kwe kerijen, hebben een flinke aantrek kingskracht op de atleten. Voor de eer ste aankomende zijn er tevens bekers, standaards en geldprijzen beschik baar. Voor de start van de wedstrijdatleten wordt er een prestatieloop van 3 tot 7 km. georganiseerd, zodat ook de niet wedstrijdatleet de mogelijkheid heeft om deel te nemen en in het bezit kan komen van zo n Boskoops boompje. De prestatieloop start om 10.30 uur. Direct daarna start het programma voor wed strijdatleten. Voor inlichtingen en/of inschrijvingen kan men terecht bij mevrouw T. Brand- Wiezer, tel. 01727- 14019. Tevens kan men op de wedstrijddag inschrijven. De Trimclub van ex-hartpatiënten Gou da en omstreken kan terugzien op een zeer geslaagde viering van het 10-jarig bestaan. Dat gebeurde op zaterdag 17 oktober met een uitstapje naar het Ne derlands Sportcentrum in Papendal. Ca. 150 deelnemers telde het gezel schap dat onderweg koffie dronk en op de plaats van bestemming van een wel verzorgde lunch genoot. Peter Oversteegen was de leider van de spelmiddag die hierna volgde, men kon naar keuze deelnemen aan fietsen, wan delen, boogschieten, tafeltennis, jeu de boules buiten en binnen: volleybal, badminton, tafeltennis en oudholland- se spelen. Met de diverse activiteiten was 'geld' te verdienen of te verliezen. Het team dat f 580,- bij elkaar wist te verdienen, werd winnaar en kreeg een fles champagne en een aantal plastic bekers. Tot besluit van de sportieve happening werd door de liefhebbers: een derde van de deelnemers, genoten van het baantjestrekken in het fraaie zwembad van Papendal. Om 18.00 uur ging het gezelschap aan tafel in motel/restaurant Westend. Tij dens het diner werden de motoren van de vereniging: cardioloog Oudhof en fysiotherapeur Koers benoemd tot ere lid van de vereniging. Deze benoeming ging vergezeld van een oorkonde en een gouden speld met het embleem van de trimclub. Regio- De Tang soo do-ka's van Tim- mersSport deden wederom van zich spreken. In de vier onderdelen t.w. kyhek-Pa (breektesten). Hyongs (schijngevechten) Boing-DanGun Hyongs (wapenschijngevechten) en met DaeRuyn (vrij vechten) konden in totaal 16 prijzen mee naar huis geno men worden. Bij de breektesten een tweede plaats voor Ruben Kortenoe- vern die met z'n hoofd twee centimeter hout brak (en dat als je 11 jaar bent) een tweede plaats voor Paul Hollaar plus een derde voor Sjef Lamens. Het onder deel schijngevechten kent voor Rob bert Verwaayen en voor Norbert Kool geen geheimen meer, beide werden Nederlands kampioen, Robbert bij de jeugd en Norbert bij de senioren. Als wapens uit de kast komen, stokken, messen of zwaarden zijn Jimi Rotteveel en Perry Timmers aan de beurt om hun prijzen op te halen. Jimi met een 3e plaats en Perry een tweede. Vier derde plaatsen werden veroverd door: Danny v. Yperen (jeugd) Daan Brouwer (ju nior) Arco Verweij (sen. beginners) en Sjef Lamens (sen. gevorderd). Drie tweede plaatsen, Chantelle Timmers (dames gevorderd) Avioire Chin (ju nior gevorder) en Robert v.d. Kleij (sen. gevorderd). En kampioen van Neder land werden Robbert Verwaayen (ju nior gevorderd) en Remko Strik (sen.gevorderd). Afgelopen weekeinde stond bij bad mintonclub WBC Regio Effekt/Aeolus voornamelijk in het teken van ver vroegde wedstrijden. In verband met de distriktskampioenschappen (week einde van 17 en 18 oktober) en de herfstvakantie lag de distriktskompeti- tie officieel twee weken stil. In de Bondskompetitie daarentegen werd af gelopen zaterdag en zondag wel een volledig kompetitieprogramma afge werkt. Het le team, uitkomend in de 4e klasse landelijk, kreeg afgelopen zon dag in sportzaal De Duikelaar het 4e team van BC Ommoord uit Rotterdam op bezoek. Vooraf leek dit team op papier een voor de zwaarste tegenstan ders te worden gezien de behaalde re sultaten in voorgaande wedstrijden. Doch in praktijk bleek ook dit team niet in staat het le team van Aeolus in haar dadendrang te stuiten. Met 8-0 werd het team van Ommoord vrij gemakke lijk aan de kant geschoven. Dit beteken de de vierde overwinning op rij voor het in de Bondskompetitie debuteren de team. Komende zaterdag speelt het le team uit tegen het 6e team van BC Non Smokers/Velo te Wateringen. Van de vijf teams die dit weekeinde in de distriktskompetitie uitkwamen bleef alleen het 2e team van Aeolus aan de positieve kant van de score en boekte daarmee alweer haar vijfde overwin ning op rij. Door gedwongen verschui vingen konden zowel het 3e, 4e als 5e team niet in de hen vertrouwde opstel lingen aantreden. Ongetwijfeld was dit van invloed op de behaalde resultaten van deze teams. Het 8e team speelde met liefst drie invallers. Desondanks werd er een beter resultaat behaald dan in de uitwedstrijd tegen dezelfde tegenstander. Vorige week zaterdag speelde het 7e team reeds een ver vroegde uitwedstrijd. De uitslagen van de diverse wedstrijden luiden als volgt. Sio 8-Aeolus 2; 1-7; Aeolus 3-Flair 6; afgebroken bij een 2-5 stand; Aeolus 4- Aarlanderveen 1; 3-5; Aeolus 5-Aigis 9; 2-6;Apollo 6-Aeolus 7; 4-4; Aeolus 8-Flair 14;3-5. Vorig weekeinde namen liefst 16 spelers van WBC Regio Effekt/Aeolus deel aan de distriktskampioenschap pen van het distrikt Zuid-Holland in sporthal "De Fluit" te Leidschendam. Drie leden van het 1 e team - Viola Sche- ijen, Tjeerd Hillerts en Marco Overes, streden mee in de B-klasse en strand den in de halve finales. Liefst dertien leden van de Waddinxveense vereni ging namen deel in de C-klasse. Vele speelsters en spelers kwamen mini maal een ronde verder. Echter drie le den van het 2e team -Nienke Hillerts, Ilse van Steijn en Joeri Kraaijestein, reikten tot de finales. Uiteindelijk leg den alle drie beslag op een 2e plaats; in de damesdubbel (Nienke en Ilse), in het gemengd dubbel (Ilse en Joeri) en de herenenkel (Joeri).

Hart van Holland | 1992 | | pagina 9