Zevenhuizen - Moerkapelle Politieberichten Foto's in het HART VAN HOLLAND VOO-diskette op 't Reigerbos aangeboden Bentzat trad op bij pakkettenuitgave J Kinderkleding- Oud Papier Wervelende voorstelling 'Makadam-theater' Plattelandsvrouwen Amsterdam Wind Ensemble zorgt voor geslaagd concert Wintertriathlon Amsterdam Toch nog lichtpuntje voor Zevenhuizen- Moerkapelle inzake "Wet herziening wegen"? Koffiebar Expositie 150 jaar 't Praathuis Zuidpias succes Roemenië-transport gereed om te vertrekken!!! Eva deft Hartog bezoekt Plattelandsvrouwen Hart van Holland/4 november 1992 pagina 13 Contacten Kinderen met problemen Gepubliceerde foto's in Hart van Holland kunnen aan ons kantoor. Dorpsstraat 62a te Zevenhuizen, afgehaald worden a 5,-. Nabe stellen kan ook: nè betaling van 7,50 kan de foto een week later ning). Foto's zijn af te halen vanaf donderdagmorgen na verschijning van Hart van Holland. V'VPnhiibfn 6 november om 6.00 uur vertrekt het konvooi naar Roemenië... Zevenhuizen - Afgelopen woensdag heeft de voorzitter van de plaatselijke afdeling van de Vereniging voor Open baar Onderwijs (VOO) de heer B. Ver schoor, tijdens de jaarlijkse huishou delijke ouderavond, een diskette met het programma "Ouders Medezeg genschap" aangeboden. De diskette werd door de voorzitster van de Mede zeggenschapsraad, mevrouw Hommes en de voorzitter van de Ouderraad, de heer Overweel, in ontvangst genomen. Dit gebeurde in aanwezigheid van twee wethouders die het gemeentebestuur vertegenwoordigden. In het kader van haar 125-jarig be staan heeft VOO het computerpro gramma "ouders en Medezeggen schap" ontwikkeld. Dit programma wordt op alle openbare basisscholen aangeboden, hetgeen reeds gebeurd is op de Burg. I.J.P. Keijzerschool. Zoals de naam van het programma al doet vermoeden mikt het vooral op de ouders van schoolgaande kinderen. In zijn toespraak merkte de heer Ver schoor op dat ouders binnen de school in de loop der jaren een steeds belang rijkere rol hebben gekregen. In een aan tal gevallen kunnen zij meebeslissen over de gang van zaken. Zij hebben bij voorbeeld invloed op het onderwijs programma, zoals dat is vastgelegd in het schoolwerkplan. Ook wordt meege praat en -gedacht over zaken als schoolreisjes, werkweken, projecten en andere activiteiten. De medezeggen schap is zelfs wettelijk geregeld. Door de snelle ontwikkelingen in het onder wijs en de medezeggenschap, is de kans groot dat ouders een kennis- of informatie-achterstand hebben, om deze achterstand enigszins op te heffen heeft de landelijke VOO (een gebruiks vriendelijk computerprogramma ont wikkeld. In dit programma is een grote hoeveelheid informatie opgenomen over onderwerpen als artikel 23 van de Grondwet, de onderwijswetten, de rechten en plichten bij de medezeggen schap, kenmerken van openbaar on derwijs en dergelijke. Overigens merk te de heer Verschoor op dat het lid maatschap van VOO op zich al voldoen de is om althans een deel van de kennis achterstand in te halen, omdat men via VOO automatisch op de hoogte wordt gehouden van de meest actuele ontwik kelingen rond het onderwijs. In haar dankwoord benadrukte me vrouw Hommes nogmaals het belang van medezeggenschap. In het basison derwijs bestaat de medezeggenschaps raad (MR) uit vertegenwoordigers van ouders van leerlingen en vertegen woordigers van het onderwijsteam. Tezamen vormen zij het contact met het college van B &W, dat het schoolbe stuur vormt. Zij weer er op dat het van groot belang is dat ouders contact hou den met de leden van de MR., De kleden van de MR staan te allen tijde open voor vragen en suggesties van de mensen die zij vertegenwoordigen. Tevens hield op deze ouderavond me vrouw Gees een verhandeling over kin deren met bewegingsmoeilijkheden, gedragsproblemen en/of leerproble men. Naar aanleiding van een vraag uit de zaal heeft zij ook het één en ander verteld over het effect dat sommige (toevoegingen aan) voedingsmiddelen kunnen hebben op kinderen die daar gevoelig voor zijn. Na afloop van de avond was er voor geïnteresseerden gelegenheid met de diskette aan de slag te gaan. Voor dege nen die om wat voor reden dan ook, geen tijd konden vrij maken om deze avond mee te maken, is er de komende tijd op school gelegenheid om hun ken nis rond het onderwijs op te frissen middels dit VOO-computerprogramma "Ouders Medezeggenschap" Zevenhuizen - De kinderkleding-en speelgoedbeurs t.b.v. Unicef, enige weken geleden gehouden, heeft een be drag van f 800,- opgebracht. De overge bleven kleding is naar een adres met be stemming Polen gegaan. Ook nog wat kleding naar Indonesië en Brazilië. Ie dereen die meegewerkt heeft om het mooie resultaat voor Unicef te berei ken, wordt hartelijk bedankt. Vrijdag 6 en zaterdag 7 nov. kan er oud papier gebracht worden in de contai ners naast de kerk van de Geref. Ge meente. Zaterdagmorgen is de 'contai- nerdienst' aanwezig. Na 12.00 uur kan er geen oud papier meer ingeleverd worden. De opbrengst van oktober was 11.870 kg. papier, waarvoor de organi satie hartelijk bedankt. Zevenhuizen - Op zaterdag 31 okt speel de het 'Makadam-theater' in "Swanla" de sterren van de hemel. Het gezel schap, bestaande uit Kees Rullens, Ans Peters en Marion Prieckaerts, speelde de voorstelling "Poot je kop". Een ver haal over een tuinman met een taart van een vrouw, die zijn fantasie de vrije loop laat. Hij maakt een maanreis, is zanger, danser en acrobaat en gaat op reis naar de hangende tuinen van Baby- Ion. Als sultan van Bagdad komt hij uiteindelijk bij zijn vrouw terug, weet iets van zijn fantasie op haar over te brengen en uiteindelijk leven ze lang en gelukkig. Het overwegend jeugdige pu bliek, reageerde enthousiast op de voorstelling, maar ook de aanwezige ouders en ouderen waren bijzonder ge boeid. De combinatie van korte acts, acrobatiek, clownerie, muziek, straat theater-technieken en contact met het publiek, maakte "Poot je kop" een af wisselende, wervelende show die voor jong en oud boeiend was. De afd. Zevenhuizen van de Ned.Bond van Plattelandsvrouwen brengt dins dag 10 nov. een bezoek aan Sijthof in Rijwijk. Aanmelden tel. 2283. SOS wereldhandel: De maandelijkse bijeenkomst op 25 nov. in Hotel Vos, wordt opgeluisterd door een bezoek van mevr. Riet Peddemors die over de SOS-wereldhandel komt vertellen en een dia-presentatie houdt. Tevens is er produktenverkoop. Aanvang 20.00 uur. Excursie kaarsenmakerij De dames uit Zevenhuizen brengen op 8 dec. een bezoek aan een kaarsenmakerij in Oude Tonge. Aanmelden tel. 2283. Zevenhuizen - De op 1 nov. in Amster dam gehouden wintertriathlon had een aantal Zevenhuizense deelnemers. Bo vendien was er één Zevenhuizenaar die juaar liefst 2e werd, nl. Piet Eikelen- °m- ^en uitmuntende prestatie De wedstrijd bestaat nl. uit: 10,5 km lopen, km. fietsen, 50 ronden schaatsen, ten zware combinaties port, die boven dien nog eens extra werd bemoeilijkt door de harde wind. Uitslag heren: 1. onald de Graaf; 2. Piet Eikelenboom zevenhuizen; 3. Jan van Baan. Dames: J M°ne vt^ ^eide; 2. Ingrid v Lubeck; Monique Jongejans. Andere deelne- r® uit Zevenhuizen die goed pres- derden: Jan Ottevanger, Anton Eike lboom jr. en Stefan de Beukelaar, november wordt in Assen het Neder- ands kampioenschap triathlon gehou- uen. Deze bestaat uit: 20 km. hardlo pen, 100 km. fietsen en 108 rondes "aatsen. Ook dan zullen er weer suc- ssvolle Zevenhuizenaren deelnemen n ongetwijfeld presteren! Zevenhuizen - Het Amsterdam Wind Ensemble, zorgde vrijdag 30 okt. in de Geref. kerk voor een bijzonder geslaag de muziekavond. Onder de inspireren de leiding van dirigent Bastiaan Blom hert speelden 12 blazers en een contra bas een repertoire, variërend van Mo zart tot Andriessen. Dit 2e concert uit de reeks van 4 die De Zeven Muzen ie der seizoen organiseert, was van bij zonder hoge kwaliteit. De muzikanten, afkomstig uit het Amsterdam Wind Or chestra, spelen nog niet zolang samen. Ondanks dat was de uitvoering van de verschillende stukken, virtuoos en ver zorgd. Halverwege de avond kreeg het ensemble gezelschap van een 14e (on genode muzikant; de motoraggregaat van de Zevenhuizense brandweer bromde een toontje mee, want toeval lig was er naast de kerk die avond een brandweeroefening. Gelukkig was de brandweer direct bereid de motor uit te zetten, toen hen bleek dat die niet stemde met de blazers binnen. De Ze ven Muzen is de brandweer hiervoor zeer erkentelijk. Zevenhuizen-Moerkapelle - Dankzij lobby's van alle politieke partijen in de gemeenteraad van Zevenhuizen-Moer kapelle, bij hun vertegenwoordigers in zowel de Tweede kamer als de Eerste Kamer, blijkt er nu een lichtpuntje aan het firmament te komen in de besluit vorming door de Eerste Kamer inzake de wet 'herziening wegen'. Een wets voorstel om het beheer van met name quartaire wegen in eigendom over te dragen aan gemeenten, heeft in Zeven huizen-Moerkapelle de gemoederen verontrust. De heer S. de Jong CDA had dinsdagmiddag 27 oktober de vergade ring van de Eerste Kamer bijgewoond waar de discussie gaande was over het wetsvoorstel. Met name het Eerste Ka merlid de heer Eversdijk (CDA) uitte zijn verontrusting over de gevolgen voor de gemeente Zevenhuizen-Moer kapelle, de enige gemeente voor wie dit desastreus is vanwege de lengte in kilo meters, waardoor de onderhoudskos ten gigantisch worden. Omdat er een schorsing plaatsvond in de Kamer en de vergadering uitliep besloot de heer De Jong naar de gemeenteraadsverga dering van Zevenhuizen-Moerkapelle te gaan. Hij had de afspraak gemaakt dat de heer Eversdijk hem aldaar zou bellen na afloop van de discussie in de Kamer. Even voor het einde van de gemeenteraadsvergadering werd hij aan de telefoon geroepen en vernam hij dat er nét geen motie was ingediend in tweede termijn, omdat de staatssecre taris de toezegging deed om pas dan een besluit te nemen, als men het eens werd over de cijfers, opdat het voor gemeenten financieel geen nadelige consequenties zou hebben. Voorge steld werd, omdat Zevenhuizen-Moer kapelle cijfers presenteerde die berus ten op berekeningen van 500 gulden per inwoner 'meer'kosten per jaar, om de tafel te gaan zitten voor overleg met het college van B. en W. van Zevenhui zen-Moerkapelle en de dijkgraaf van het Hoogheemraadschap Schieland, welke de wegen overdraagt aan de ge meente. De heer Eversdijk vond het vreemd dat de gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle wel een berekening van de 'meer'-kosten heeft gemaakt, in tegen stelling tot de rijksoverheid. "Het is heel goed geweest dat alle frac ties bij hun vertegenwoordiging in de Tweede Kamer en Eerste Kamer aan de bel hebben getrokken. En men heeft geluisterd", concludeerde een glunde rende De Jong. Ook burgemeester A.W. Lips zei bijzonder ingenomen te zijn met het bereikte. Woninginbraken: Door de achterdeur te verbreken is men binnengekomen in een woning aan de Onderweg, Zeven huizen. De woning werd doorzocht en er werden wat sieraden ontvreemd. Getracht werd in te breken in een wo ning aan de Hollevoeterlaan, Moerka pelle. Men had geprobeerd een raam open te wrikken, maar door de goede beveiliging was dat niet gelukt. Ingebroken is in een woning aan het Zuideinde, Zevenhuizen. De bewoners waren met vakantie en de buren ont dekten het misdrijf. Men had een ach terraam geforceerd. Er is nog niet be kend wat er weg is. Verkeersongevallen: Ter hoogte van de manege aan de Wollefoppenweg te Zevenhuizen werd een geparkeerde personenauto aangereden. De veroor zaker, vermoedelijk een vrachtauto, is na het gebeurde doorgereden en heeft zich tot op heden niet gemeld. Op een bedrijfsterrein aan het Noord einde te Zevenhuizen kwamen 2 vracht auto's met elkaar in botsing. Een van de bestuurders parkeerde achter een vrachtauto, toen de bestuurder van deze auto zijn wagen wilde verplaat sen, zag hij de ander over het hoofd. Het niet verlenen van voorrang was de oorzaak van een aanrijding tussen 2 personenauto's op de kruising Heren weg - Beatrixlaan te Moerkapelle. Beide auto's liepen behoorlijke schade op en moesten worden weggetakeld. Aanrijding met gewonde: Een te-hoge snelheid was vermoedelijk de oorzaak van een ongeval op de parallelweg van de Zuidplasweg te Zevenhuizen. De bestuurder van een personenauto reed richting Zevenhuizen en raakte door het modderige wegdek in een slip, waarna hij tegen een boom tot stilstand kwam. De rondvliegende brokstukken van zijn auto zorgden voor schade aan en auto die op de hoofdrijbaan reed. De onfortuinlijke bestuurder werd met lichte verwondingen overgebracht naar het Bleulandziekenhuis, waar hij ter observatie werd opgenomen. Inbraken in bedrijven: Ingebroken werd in het kantoor van een bedrijf aan de Bredeweg te Moerkapelle. Men had aan de achterzijde een raam verbroken en het gehele pand doorzocht. Er werd niets meegenomen. Aan de Zuidplasstraat te Moerkapelle had men zich via een bovenlicht de toegang tot een bedrijf verschaft. Uit het bedrijf werden postzegels en een typemachine meegenomen. Men had nog diverse goederen klaar gezet, maar was er niet aan toegekomen om die mee te nemen. Aantreffen gestolen auto: Op het Noor deinde te Zevenhuizen, onderaan de afrit van de A-l 2, werd een verlaten per sonenauto aangetroffen. Bij onderzoek bleek de auto te Nieuwegein te zijn ont vreemd. Aanhouding inbrekers:N.a.v. een on derzoek van de politie Harderwijk wer den in Den Haag 2 mannen aangehou den, die betrokken zouden zijn geweest bij een inbraak, eind september, in de kantine en het kantoor van de camping aan de Bredeweg, Moerkapelle. Beide bekenden de inbraken en tevens nog de diefstal van een personenauto in Den Haag. I.v.m. deze zaak wordt een derde verdachte nog gezocht. De drie betrok ken mannen waren eerder in diezelfde maand betrokken bij een inbraak in de kantine van de camping aan de Twee manspolder te Zevenhuizen. Illegale rijles: De politie kreeg een mel ding dat de bestuurder van een perso nenauto zich verdacht ophield op de Zuidplasweg te Zevenhuizen. De be stuurder bleek niet in het bezit te zijn van een rijbewijs en de naast haar zit tende passagier verklaarde, dat hij rij les aan het geven was. Deze man was niet in het bezit van een instructeursbe- wijs en de autowas ook niet als lesauto ingericht. Tegen beiden is procesver baal opgemaakt. Afsteken vuurwerk: Op het Hogeland te Zevenhuizen werd een jongeman in de kraag gevat die al vroeg met de jaarwisseling bezig was. Na een stevige vermaning en het inleveren van een doos strijkers werd hij heengezonden. Vernieling aan auto: In een auto, die onafgesloten stond geparkeerd op De Fazant te Zevenhuizen, hebben onbe kenden wat vernielingen aangericht. Men had o.a. de richtingaanwijzer ver bogen. Gevonden: Sleuteletui, rood geruite sjaal Verloren: Bromfietsverzekeringsplaat- je; Blauw mapje met diverse pasjes; zwarte damesportemonnee; trouwring "7-2-86 Ben"; 4 sleutels aan hanger; semafoon Zevenhuizen - Koffiebar 't Praathuis heeft op de 'praatcafé-avond' de heer W. Groenveld uitgenodigd. Deze zal een korte overdenking houden over 'de Ge meente'. Voor de rest is er geen pro gramma, maar gelegenheid tot gezellig samenzijn. De koffiebar in het Her vormd Centrum in Zevenhuizen is open vanaf 20.00 uur. Namens alle inwoners van Zeven huizen en Moerkapelle wenst de redactie van "Hart van Holland" het Roemenië-transport. dat (i no vember uit Moerkapelle vertrekt, een goede en voorspoedige reis. een hartelijk ontvangst in Roeme nië en een behouden thuis komst Moerkapelle - De expositie die is inge richt in de zgn. 'binnenzaal' van dorps huis "Op Moer" te Moerkapelle over '150 jaar Zuidpias" blijkt een succes te zijn. Vorige week zaterdag bezochten ruim 80 personen de expositie. Sommi gen hadden wel meer dan een uur nodig om de expositie goed te bekijken. Dat is gezien het unieke en fraaie (foto)-mate- riaal, ook niet verwonderlijk. De ten toonstelling is inmiddels afgelopen. Moerkapelle - Op woensdag 11 novem ber houdt de afdeling Moerkapelle van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen haar maandelijkse bijeenkomst. Deze bijeenkomst wordt gehouden in doprhuis "Op Moer", aanvang 20.00 uur. De bekende 'majoor Eva den Har tog' van het Leger des Heils komt ver tellen over haar boeiende werk met de lezing: "De wereld mijn werkterrein". Zevenhuizen - Zaterdag was het feest bij C1000. Enkele honderden gratis boodschap- penpakketten, ter waarde van veertig gulden, werden onder muzikale begeleiding van de muziekgroep "Bentzat" uit Breda, aan de klanten, die deelgenomen hadden aan de spaaractie voor het Wereldnatuurfonds van Cl000, uitgereikt. Deze week kunnen er nog zegeltjes gespaard worden. Zaterdag 14 november is de laatste gratis pakkettendag. Ook dan komt 'Bentzat' weer naar Zevenhuizen.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 13