Boskoop Waddinxveen Boskoper-orkest viert lustrum "In the mood" Kerkdiensten Kerkdiensten Sint Nicolaas komt weer in Het Zuidhonk Jubileumconcert "Hosanna" Radiokerkdienst vanuit Boskoop Sint Maarten in wijk Zuidpias Sjoelen in Waddinxveen Vrijwilligers gevraagd Beauty Care in Waddinxveen De Wadde Wokkels Volksdansen in het "De Gouwe W tussen ruisend riet en hoornblad Katholieke Vrouwenvereniging Koppelklaveijassen Boskoop voor de toekomst gezocht Florida -Jeugddubbel- kampioenschappen Jorn en de muziekvogels Start fietsroute E pagina 14 Hart van Holland/4 november 1992 Waddinxveen 8 november MÈÊÈ Ui Boskoop zondag 8 november Uitslagen finale Verkeersveiligheid Sniepweg/Coenecoop Om alvast te noteren..,. Boskoop - De christelijke gemengde zangvereniging "Hosanna" maakt zich, met haar onderafdeling 'dameskoor' op voor de viering van het 75 jarige jubileum. het thans ruim 60 leden tellende koor is eind 1917 opgericht. Ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan wordt op don derdagavond 26 november a.s. om 20.00 uur, in de Ned. Hervormde kerk, te Boskoop, een groots opgezet jubi leumconcert gegeven. De beide koren zijn reeds sinds vorig jaar bezig met de voorbereiding hiervoor, medewerking wordt verleend door de solisten Ella Dijkhuizen sopraan, Tineke Spaans alt en Bert van der Kamp tenor. Naast leen Ramp aan het orgel, verzorgt het Drechtsteden kwartet, de instrumenta le begeleiding, de algehele leiding is in de vertrouwde handen van Herman F. Kapteijn. uitgevoerd worden o.m. wer ken van Dietrich Buxetehude, Vincent Lübeck, Felix Mendelssohn Bartholdy en Wolfgang Amadeus Mozart. Tijdens dit concert zal tevens aandacht worden geschonken aan het feit dat de heer Kapteijn 40 jaar dirigent is van "Hosanna" Kaarten voor het concert zijn binnenkort bij de leden verkrijg baar. Boskoop- "In the mood" blijkt een suc cesformule van het Boskoper Orkest. Op 7 november a.s. wordt het eerste lustrum gevierd van dit orkest dat jaar lijks onder bovenstaand motto een dans-en muziekavond organiseert. Naar verwachting zal ook dit keer de zaal aan de Rozenlaan, in "De Rozen- burcht" weer snel uitverkocht zijn. Bezoekers krijgen dan ook een zeer gevarieerd programma voorgescho teld vanaf 20.30 uur: van bekende en minder bekende werken van de grote bandleiders tot swingende rumba's, samba's of cha-cha-cha's, het Bosko per orkest speelt het op zijn bekende wijze. Naast het gedeeltelijk vernieuwde re pertoire, de talentvolle zangeres en het gastoptreden van de Boskoopse dixielandformatie "Funny House Jazz Band", is er nog een 'surprise-act', uit gevoerd door leden van het Boskoper orkest. Zij zullen met deze speciale act het publiek even terugnemen naar de rijd van de plateauzolen, wijde pijpen en lange bakkebaarden. Dat de kwaliteiten van het uit 25 perso nen bestaande Boskoper Orkest ook in de regio een toenemende waardering krijgen, blijkt uit het groeiend aantal optredens buiten Boskoop. Boskoop - De gezamenlijke kerkdienst van de Hervormde Gemeente en de Ge reformeerde kerk van Boskoop, ter ge legenheid van de Dankdag voor gewas en arbeid, op de avond van woensdag 4 november (vanavond) zal rechtstreeks door de IKON-radio worden uitgezon den. De dienst wordt gehouden van 20.30 tot 2115 uur in de Gereformeerde kerk. Voorganger is ds. R. de Reuver, Hervormd predikant, terwijl het Gere formeerde kerkkoor medewerking ver leent. in verband met deze radio-uit zending worden de kerkgangers uiter lijk om 20.00 uur in de kerk verwacht. De beide kerkeraden hebben spontaan hun medewerking toegezegd, toen het verzoek van de IKON kwam voor uitzen ding van deze kerkdienst. Blijkens informatie van de IKON luiste ren ongeveer 80.000 mensen naar een radiokerkdienst. Veelal betreft dit men sen die door ziekte of handicap aan huis gebonden zijn. Maar even vaak betreft het mensen die, om welke reden dan ook, de band met hun eigen kerk hebben verbroken of laten verslappen. Toch willen ze 'de kerk' of 'de bijbel' niet helemaal loslaten. Door een dergelijke radio-uitzending wordt aan deze mensen als het ware een dubbele dienst bewezen. Waddinxveen - Op 11 november zullen weer vele St. Maarten-liedjes door de wijk klinken. Zij zullen worden gezon gen door kinderen die groepsgewijs door de wijk lopen met kleurige lam pionnen. Deze kinderen bellen aan om een liedje te zingen en hopen als belo ning een versnapering te krijgen. Kinderen die mee willen lopen moeten om 18.15 uur verzamelen bij wijkge- De kampioen sjoelen van vorig jaar Jan Kersbergen heeft bij de sjoelers weer de leiding van Wim Valenkamp overge nomen in de onderlinge competitie. Kersbergen scoorde in de A-klas 1403 pnt, W. Slingerland jr. 1389 en W. Valen kamp 1384 pnt. De stand in de A-klas ziet er als volgt uit: 1. Jan Kersbergen met een gemiddelde van 139.925, 2. Wim Valenkamp 139.450; 3. Wim Slin gerland jr. 138.500, 4. Cees Kuipers 138.500 en 5. T. Valenkamp 134.900. In de B-klas was Pascal v Gils de beste met 1274 pnt. Ed den Drijver voert nu deze klas aan met gemiddeld 125.750 pnt. C. v Wijk won in de C-klas met 1170 pnt, leider in het klassement is Dirk Jan v Drunen met 116.800 pnt. A. Reijngoudt bouw Het Zuidhonk. Kinderen onder de 6 jaar kunnen alleen meelopen onder begeleiding van hun ouders. Om ca. 19.30 uur wordt iedereen weer bij het wijkgebouw terug verwacht, alwaar door de vrijwilligers van Stichting Wijk- werk "De Zuidpias" een kop warme cho colademelk zal worden aangeboden. De deelname aan deze St. Maartenvie ring is gratis. scoorde 1051 in de D-klasse, welke wordt aangevoerd door genoemde. De E-klasse had in Y. Kersbergen een win naar met 912 pnt en deze klasse wordt aangevoerd door Arjen de Jongste 96.600 pnt. De prijzen gingen naar: A klasse Wim Slingerland, Wim Valen kamp, Rob Kuypers en Tine Valen kamp. B klasse Pascal v Gils, Frans Bouwmeester, Peter v leeuwen en Bas Koppenaal. C-klasse C. v Wijk, Hans Kuypers, Cor v Gils èn W. Slingerland sr. D klasse M.C. Taktor, Jeanette Kers bergen en Kees Krijgsman en Roswelle v Leeuwen. E klasse Y Kersbergen. Woensdag 11 nov. is er weer sjoelen in het gebouw van de Schuttersver. aan de Alb. Thijmlaan vanaf 19.00 uur. Waddinxveen - RTW: radio-televisie Waddinxveen, is niet meer weg te den ken. Momenteel verzorgt de RTW-ra- diouitzendingen op woensdagavond en het hele weekend van vrijdagavond 20.00 uur tot zondagavond 24.00 uur: in totaal 56 uur per week aan eigen pro grammering. Een 40-tal enthousiaste vrijwilligers is in de weer om één en ander vlekkeloos te laten verlopen, waaronder niet alleen de uitzendingen, maar ook ander zaken van huishoude lijke aard te verzorgen. Om de Wad- Hervormde kerk Immanuel 10.00 en 17 uur ds.A.A. v. Houwelingen Geref.Vrijgem.8.30 en 14.45 uur ds. L.S.K. Hoogendoorn Waddinxveen - Het nieuwe seizoen is weer aangebroken voor de Waddinx- veense carnavalsvereniging 'de Wad- dewokkels'. Op zaterdag 7 november a.s. wordt er een gezellig 'prinsenbal' gehouden in gebouw Concordia aan de Bredeweg 66 Zevenhuizen-Moerkapel- le. De boerenkapel "Het Noodlot" zal voor een gezellige 'meehosser' zorgen terwijl de 'drive-inshow Atletico' uit Gouda, de gehele avond voor muzikale omlijsting zorgt. De toegang is gratis. De zaal gaat om 20.00 uur open. Boskoop - Iedere week is er in het Praat huis in Boskoop, 'volksdansen'. Onder deskundige leiding van Adrie Crama worden er verschillende dansen aange leerd. Wie van muziek houdt en bewe gen, kan een keertje meedoen. Bij alle groepen zijn er nog plaatsen vrij. De volwassengroep danst op dinsdagmid dag van 13.30 tot 15.15 uur. De kinder groep is ook op dinsdagmiddag van 15.45 tot 16.30 uur. Deze groep is voor kinderen vanaf 7 jaar. Tieners vanaf 11 jaar kunnen terecht op dinsdag vanaf 16.45 tot 17.30 uur. Inl: tel. 16386. Waddinxveen - Elke 2e maandag van de maand komen de leden van de aqua riumvereniging "De Gouwe Vis" bij el kaar. Tijdens zo'n avond is er meestal een spreker die aan de hand van een aantal dia's allerlei wetenswaardighe den vertelt. Op de volgende vereni gingsavond van maandag 9 nov. zal de heer Uvenhoven een lezing houden. Deze lezing is getiteld: Tussen ruisend riet en hoornblad. De spreker zal als onderwerp van gesprek het onderwerp 'echter waterplanten en de noodzaak daarvan in een aquarium. Iedereen die belangstelling heeft is welkom op maandag 9 nov. 20.00 uur in het club huis van de speeltuinvereniging "Oran- jewijk", J.W. Frisoweg, Waddinxveen. Boskoop - Op dinsdagavond 10 en 17 november wordt er een leuk sierdoosje gemaakt met bijpassend poppetje door de leden van de Katholieke Vrouwen vereniging. De avonden begint om 20.00 uur in de parochiezaal. De cursus is helaas al vol. Degenen die zich aange meld hebben dienen stof, schaar, spel den, garen en naald mee te brengen. Eigenaresse Anneke Nieuwets, opent op zaterdag 7 november haar schoonheids salon "Beauty Care" aan de Nicolaas Beetslaan 9 in Waddinxveen. Zij is gediplo meerd schoonheidsspecialiste en ziet met de ingebruikname van haar salon een lang gekoesterde wens in vervulling gaan. Naast haar bevoegdheid als schoon heidsspecialiste heeft zij aanvullende opleidingen gevolgd in manicure, kosmetiek voor de man, visagie en anti-strees massage. Met de anti-stress- massage, heeft Salon Beauty Care een primeur voor Waddinxveen in huis. Anneke speelt op deze wijze in op de vele klachten die mensen hebben door spanningen, zoals nek- en rugpijn, hoofdpijn, slecht slapen enz. Met gerichte massage van hoofd, nek en schouders wordt een goede doorbloeding van dit gebied en daarmee de ontspan ning, bevorderd. Hierdoor nemen de klachten af en verdwijnen zelfs. Massage is de beste stress-bestrijding zonder medicijnen. De salon aan huis straalt een rustige romantische sfeer uit. De bedoeling is dat Anneke s clientele zich ontspan nen bij haar voelt en desgewenst begeleid door een muziekje, de geur van een aroma-lampje, genieten zal van de behandeling. Een kopje koffie of thee hoort tot de vanzelfsprekendheid in deze salon. Zaterdagmiddag is iedereen hartelijk welkom om kennis te maken met salon Beauty Care tussen 14.00 en 18.00 uur. (Zie advertentie elders in deze krant) dinxveners en de regio nog meer van dienst te zijn, de RTW is informerend en amuserend en wil dat blijven, maar ei genlijk nog meer, is er meer nodig. In ieder geval een bredere basis om programma's te maken. En dat is ook vrijwilligerswerk. Door verhuizing zijn er weer medewerkers minder. Dit be richt is bedoeld om vrijwilligers te vin den of mensen suggesties of ideeën aan te laten dragen, men kan bellen naar 01828 -19235 Marcel Hamming of met Pierre Linssen tel. 01828 -30983. Chr. Geref.kerk 9.30 uur ds. M.J. Oosting 17.00 uur ds. G. Leendertse Den Haag Vrijz.Prot.Gemeenschap Boskoop 10.00 uur ds. J.A. Bronström Roelo- farendsveen Herv. Gemeente 9.30 uur ds. K.J. Jansen; 18.30 uur dr. C. Wigmans De Stek 9.30 uur ds. R. de Reuver Op maandagavond 16 november orga- niseert de buurtvereniging "'t Zuiden" weer het Boskoops kampioenschap 'koppelklaverjassen'. Deze avond vindt plaats in "Ons Jeugd huis", Julianastraat 50 in Boskoop. De avond begint om 19.30 uur. het in schrijfgeld bedraagt tien gulden per koppel. Ook koppels van buiten Boskoop zijn hartelijk welkom. Inl. tel. 01727 -14665. Waddinxveen - In sporthal 'De Sniep" speelden afgelopen zaterdag 43 kop pels om het clubkampioenschap in het meisjes-, jongens-, en gemengd dubbel spel. Een leuk badmintontoernooi, in verschillende leeftijds/sterktegroe- pen, waarbij iedereen meerdere par tijen mocht spelen. Veel echte verras singen deden zich niet voor; enkele meisjes echter speelden als invaller in het HD mee, waardoor Linda Hartwijk (10) met Hugo van Bergeijk(ll) eerste werden in de HD-B. HD-A Dennis Steenland/Patrickv. Esse- veld - Roel Kalkman/Fabian van Minnen 15-5 15-11. 3e plaats: Reinard Knop/ Ritsert Harsveld. GD-A Lisette Kuij- pers/Dennnis Steenland - Maaike v.d. Weij/ Fabian van Minnen 15-2 15-7. Der de plaats: Wendy Hoogerbrug/Patrick v. Esseveld. DD-A Maaike v.d. Weij/Ma- delon Gelderblom - Marieke Zaat/Davi- ne v.d. Vlist 15-5 15-7. Derde plaats: Esther Passchier/Michelle de Vries. DD-B(poule) 1. Linda Hartwijk/Ellen Kooijman; 2. DavinaStalder/LauriePas- schier. HD-B (poule) 1. Linda Hartwijk/ Hugo v. Bergeijk; 2. Sjoerd Göddeke/ Jeroen den Duik. GD-B Ellen Kooyman/ Hugo v. Bergeijk - Ingeborg Dijkstra/ Fedde v.d. Weij 15-0 15-1. Derde plaats: Davina Stalder/Jeroen den Duik. Mini's (met wisselende partners) 1. Rogier Poldner 141 pnt; 2. Leanne v. Lint 92 pmnt; 3. Esther Hofman 61. Waddinxveen - Op initiatief van de Werkgroep Onderwijs Ondersteunend Programma-aanbod (W.O.O.P.), werd vrijdag 16 oktober de eerste voorstel ling van het kleuter-theaterprogramma "Jorn en de muziekvogels" vertoond. In het kader van het thema 'actieve mu ziek' heeft de W.O.O.P. deze voorstel ling voor de groepen 1 en 2 van de Waddinxveense basisscholen voor dit jaar op het programma gezet. De be trokken kleuters waren op de voorstel ling voorbereid middels een cassette en een begeleidende lesbrief. Muzi kant/voordrachtskunstenaar Jorn Plas introduceert bij de kleuters via alterna tieve muziekinstrumenten en verhalen, een bos vol met allerlei soorten vogels, hij maakt daarbij gebruik van o.a. gi taar, een 'bezem'-bas en zelfs een was bord. De kleuters worden door hem actief betrokken bij de voorstelling, o.a. door hen te verkleden als reuze-of lawaaivogels. Al gauw worden de kleu ters meegenomen naar het bos, waarin een mini-orkest voor het nodige geluid zorgt. De kleuters dansten en speelden naar hartelust mee. De voorstelling wordt boeiend en vol overgave door Jorn Plas gebracht. Hij weet kleuters en leerkrachten door zijn spel te boeien Er volgen nog enkele voorstellingen en wel op de volgende data: 29 oktober Kard. Alfrinkschoool/J. Ligthartschool /Annie M.G. Scmidtschool 30 oktober: Kon. Beatrixschool; 13 november Kon Julianaschool/Mgr. Bekkerschool/St. Jozefschool/W. v. Oranje/T. Thijssen. TOOS Waddinxveen, is op zoek naar meisjes tussen 5 en 7 jaar die graag bewegen en niet stil kunnen zitten; 71/ m 11 jarigen die op een hoger niveau willen gaan turnen en niet alleen karak ter ook doorzettingsvermogen hebben en via de C-lijn willen doorstromen naar nationaal niveau A- en B-lijn. Inl. 01828 -15025; 079 -424164. Waddinxveen - Wethouder Neele gaf maandagmorgen onder storm-en re genachtige omstandigheden het start sein voor de aanleg van de eerste fase van Fietsroute E, ter hoogte van hert spoorwegviaduct bij de Sniepweg. Enige jaren geleden heeft de gemeente, in verband met het structureel verbete ren van de verkeersveiligheid, zowel een verkeersveiligheids- als een ver keerscirculatieplan op laten stellen. Op basis van deze plannen bleek dat een centraal gelegen fietsroute langs de spoorbaan in Waddinxveen, een gun stig effect zou hebben op de verkeers veiligheid in Waddinxveen. Aan de ont wikkeling van deze fietsroute heeft het gemeentebestuur vanaf het begin een hoge prioriteit toegekend. Ongeveer gelijktijdig met de gemeentelijke plan voorbereiding, werd ook van de zijde van de schooljeugd, door middel van een petitie, aangedrongen op een spoe dige aanleg van een dergelijk fietspad. De eerste fase van Fietsroute E betreft de aanleg van een vrijliggend fietspad langs de oostzijde van de spoorbaan tussen het station, het scholencomplex aan de Sniepweg en het bedrijventer rein Coenecoop. Het ligt in de bedoe ling dat in een latere fase dit fietspad doorgetrokken zal worden naar het Gouwebos. Hierdoor ontstaat een ge heel aaneengesloten autovrije fietsrou te van Waddinxveen, noord naar zuid. Voor de aanleg van de fietsroute was een deel van de aanwezige volkstuin tjes benodigd. Na uitgebreid overleg met de Nederlandse Spoorwegen en de volkstuinders, is uiteindelijk tot een overeenkomst gekomen. De totale kos ten van de eerste fase zijn begroot op 1,2 miljoen gulden. Op basis van de bijdrageregeling 'wegverkeersvoorzie- ningen', zal rijkswaterstaat ongeveer de helft van dit bedrag voor haar reke ning nemen. Voor de resterend 600.000 gulden ten behoeve van fase 1 heeft de gemeenteraad op 1 juli jl. reeds een krediet beschikbaar gesteld, ook ten behoeve van een verdere doortrek king van fietsroute E, richting het Gou webos, heeft rijkswaterstaat reeds te kennen gegeven hiervoor gelden gere serveerd te hebben. Het ligt in de 3 doeling dat medio 1993 de werkzaam heden zijn afgerond. Waddinxveen - Zoals iedereen weet komt Sint Nicolaas weer naar Neder land. Ook dit jaar zal hij de kinderen in de wijk Zuidpias met een bezoek verblijden. Sint komt op 28 november om 10.00 uur in gebouw Het Zuidhonk om even later de wijk in te gaan en de kinderen op enkele plaatsen te kunnen ontmoeten, ledereen in de wijk heeft vorige week bericht ontvangen van de route die Sint en zijn Pieten zullen volgen. Daarna zal een feestmiddag plaatsvinden in Het Zuidhonk die als volgt is ingedeeld: Groep 1: 3- en 4-jarigen van 13.00 tot 14.30 uur; Groep 2: 5-, ti en 7-jarigen van 15.00 tot 16.30 uur. De kosten voorde feestmiddag zijn vier gulden per kind en twee gulden per eventueel begeleidende ouder. Men kan kinderen inschrijven tussen 9 en 13 november in Het Zuidhonk. tijdens de openingsuren. Tegen betaling van het inschrijfgeld ontvangt men een entreebewijs. In verband met de inkopen van de Sint is het niet mogelijk om na 13 november nog inschrijvingen te accepteren. Men neme hiervan

Hart van Holland | 1992 | | pagina 14