■■■HH Agenda Open Huis Sint Nicolaasactie van De Zonnebloem. "Open Huis" is al verhuisd naar het Dorpshuis Toneelvereniging "Ontwikkeling Vreugd" in het nieuwe Dorpshuis Begroting gemeente "Rijnwoude sluitend Verkoping van Vrou wenvereniging Mini-konvooi is naar Roemenië vertrokken Hart van Holland/4 november 1992 pagina 17 "Het Dorpshuis biedt veel mogelijkheden en is meer dan een ontmoetingsplaats" Een prima gebouw Lopend naar het dorpshuis Vanuit een koffie-ochtend "We zijn als toneelvereniging erg blij met deze accomodatie" Wens Open Huis van "Open Huis" Dorpshuis: Aanwinst voor de gehele gemeenschap Toneelvoorstelling Zon in de schoorsteen i -w burgemeester Boelen k°nvplauUlturre'e aan8ele8enheden' Uitgaven Bouwplannen Aanbouw gemeentehuis Rijneveld- Hazerswoude-dorp -De Stichting Vrijetijdscentrum "Open Huis" heeft inmiddels al enkele weken 'onderdak' in het nieuwe Dorpshuis. Nog niet alle activiteiten die hier plaats vinden, blijken vlekkeloos te lopen, maar er wordt aan gewerkt om het ie dereen naar de zin te maken. En juist die prettige benadering, het luisterend oor van beheerder Jacqueline Slinger land, doorverwijzend naar het stich tingsbestuur en het oog hebben voor de kleine mankementjes, die er bij het optimaal functioneren van de activitei ten als 'kinderziektetjes' naar boven komen, zijn sfeerbepalend voor het nieuwe Dorpshuis. Willy Bouwsema, voorzitter van de stichting Vrijetijdscentrum Open Huis en Lenie Zandbergen, vice-voorzitter die binnenkort haar taak overneemt, zeggen het voormalige schoolgebouw Michaël dat als dorpshuis verbouwd is, een prima multifunctioneel gebouw te vinden. Mevrouw Bouwsema: "Het is een aanwinst voor het dorp. We heb ben er lang naar toegeleefd. Het andere gebouwtje was voor mij dichterbij. Ik ben blij dat Lenie straks de leiding over neemt, want zij woont hier weer vlakbij en kan telkens even aanwippen". Mevrouw Zandbergen, die zelf bijzon der creatief is en les geeft in het pop- penmaken is blij niet meer met de auto naar 't Hazebos te hoeven omdat ze altijd een vracht handenarbeidspullen mee moest sjouwen. "Ik kan nu met m'n kofferkarretje lopen. Ik neem mij voor vaak tijdens activiteiten te gaan kijken en even in het dorpshuis koffie te gaan drinken". Eén en ander blijkt noodzake lijk, omdat de voorzitter tevens leiding gevend is aan de organisatie. Die omvat maar liefst tien a elf aspecten, varië rend van aangepaste gymnastiek (in de Landvliethal), volksdansen, poppen- maken, kralencursus, yoga, quilten en hardanger handwerken, kaarten, bin go, bloemschikken, aquarelleren tot koersbal. Deze activiteiten zijn allemaal voor volwassenen. Juist daar bleek behoefte aan. Voor kinderen was en is er reeds het nodige. In totaal tellen deze activi teiten ca. 170 belangstellenden. De nieuwe accomodatie biedt overigens voldoende ruimte. Voor knutselactivi- teiten is boven zulk meubilair aange schaft dat het tegen een stootje kan: zo is er een echt 'knutsellokaal' onder het schuine dak en worden benedenzaal- tjes gebruikt als bingo-zaal, kaart- en gemeenschapsruimte. "Mevrouw Van der Lecq heeft zich bij zonder ingespannen om dit dorpshuis zo te laten verbouwen dat iedereen er gebruik van kon maken. Alle lof voor haar inspanning", lacht mevrouw Bouwsema. Zij is vanaf het begin be trokken geweest bij het van de grond aftillen van de activiteiten die onder de paraplu van "Open Huis" in 1987 van start gingen. "Het idee om cursussen en activiteiten te starten kwam van het gemeentebestuur van Hazerswoude en was als verplicht opgenomen in het welzij nsprogramma. Er moesten be paalde voorzieningen zijn voor de bur gers. Die waren er tot 1986 niet. Na eerst even bij 't Stek 'onderdak' ge weest te zijn verhuisden we in maart '87 naar de voormalige kleuterschool 't Hazebos. Dat was ook nodig want er bleek veel belangstelling voor de diver se activiteiten. Om die te starten is er in allereerste instantie wekelijks een kof fieochtend gehouden en vandaaruit werd geïnventariseerd welke behoef ten er leefden in Hazerswoude-dorp. En van lieverlede kwam er het één en an der van de grond. We wisten dat we in de toekomst naar een multifunctioneel gebouw zouden moeten verhuizen en dat is nu gebeurd. Van tevoren is er veel overleg geweest met mevrouw Van der Lecq. Er was met al onze wensen reke ning gehouden, alleen bij de invulling van de zaalruimten, is het toch weer anders gegaan dan we gedacht hadden. Volksdansen kunnen we op de zoldere tage bijvoorbeeld niet. Het 'koersbal- len' valt ook niet mee, omdat de vloer wat afwijkt, maar er wordt naar een oplossing gezocht". Open Huis organiseert op maandag middag van 15,30-16.30 uur een aange past gymnastiekprogramma voor o.a. mensen met rugklachten. Deze activi teit vindt in Landvliethal plaats. Beren en poppen: Op maandagmiddag ls e( in het Dorpshuis een cursus 'pop pen en 'beren' maken. Deze creatieve club vindt plaats van 13.15-15.15 uur. Tegelijkertijd wordt op maandagmid dag een sieradencursus gehouden, met kralenverwerking. Volksdansen: Op dinsdagmorgen is er volksdansen van 9.30-11.00 uur. Toga: Onder auspiciën van "Open Huiswordt er ook yoga gegeven in het dorpshuis door Lies de Groot op dins dagmiddag van 13.15-14.45 uur. Aquarelleren: Josine Stolwijk geeft les ln aquarelleren op de woensdagmor gen van 9.00-11.00 uur. Bloemschikken: Ineke v Voskuilen on- derwijst elke woensdagmiddag van 13.15-15.15 uur op creatieve wijze een tiental dames in het bloemschikken. Yoga: Annet v.d. Hoeven leidt de yoga- les van 15.45-17.00 uur. Poppen-beren: Donderdagmorgen is er een speciale handwerkcursus waar liefhebbers van poppen en beren ma ken terecht kunnen, maar ook zij die van quilten houden en het fraaie open hardanger borduurwerk willen leren. Tevens is er op de donderdagmorgen een open koffie-ochtend. Iedereen kan zomaar aankomen om bij Open Huis in het Dorpshuis koffie te komen drin ken.... (In feite is alles met een koffie ochtend begonnen.. Koersbal: Op donderdagmiddag wordt het koersbalspel gespeeld. Het lijkt wat op jeu de boules en wordt op een speciaal kleed op een vlakke onder grond gespeeld in een zaal. van 13.30 - 16.00 uur. Deze groep telt aardig wat deelnemers, meer heren dan dames. De speelmiddag is van 13.30-16.00 uur. Kaarten: In de kleine zaal gelijkvloers, wordt er geklaverjast, o.l.v. Dirk v.d. Ven. De middag duurt van 13.45-16.00 uur. Van de 20 deelnemers is de helft mannen. Aquarelleren: Op vrijdagmorgen is er weer een teken- en aquarelleercursus Deze tweede groep is in het leven ge roepen omdat de andere te vol was. Bingo: Verder houdt Open Huis elke le dinsdag van de maand een 'bingo-och tend' van 9.30-11.30 uur. (N.B. Voor de cursussen betaalt men in overleg met het bestuur aan de leidsters cursus geld. Voor de overige activiteiten be taalt men een bijdrage. Inl: tel. 01728- 9649 b.g.g. 01728 -9911.) De dames benadrukken dat ze best te vreden zijn en spreken de wens uit dat het gebouw, onder de bekwame leiding van beheerder Jacqueline, die ze bei den goed kennen, optimaal benut zal worden en een echte ontmoetings plaats zal worden voor de inwoners van Hazerswoude-dorp. Waarderende woorden hebben ze voor de inrichting en de zaalruimten en ze complimente ren dan ook het stichtingsbestuur, dat het gebouw van de gemeente in eigen dom kreeg overgedragen. Op vrijdag 13 november is er van 10.00 -21.00 uur een tentoonstelling van alle produkten van handnijverheid van de creativiteitsclubs van "Open Huis" in de Podiumzaal en de kleine zaal, welke geopend zal worden door wethouder mevrouw G. Hoogendoorn. Reeds tij dens de 'open dagen' ter gelegenheid van de opening van het dorpshuis op vrijdag 6 en zaterdag 7 november, zul len er creatieve produkten te bezichti gen zijn, namelijk aquarellen van de aquarelleercursus en deze blijven han gen tot en met 13 november. "Op de ten toonstelling zullen poppen, sieraden, quilten, schilderwerken, hardanger- werk, beren en dergelijke te bekijken zijn. Zo willen we de bezoekers laten zien dat het dorpshuis niet alleen voor vergaderdoeleinden, culturele aange legenheden en sociale doeleinden ge bruik wordt, maar dat er veel creatieve mensen wonen in Hazerswoude-dorp", lacht mevrouw Zandbergen. Rijneveld-Hazerswoude-dorp - Alle le den (61van de toneelvereniging "Ont wikkeling Vreugd" van Hazerswoude- dorp - zijn zeer verheugd dat ze nu over een eigen ruimte in het nieuwe Dorps huis beschikken waar niet alleen gere peteerd kan worden, maar waar ook de toneelopvoeringen plaats kunnen vin den. Lovend laten zij zich uit over de fraaie en akoestisch uitstekende zaal ruimte die "Podiumzaal" genoemd wordt. Vooral dat podium is voor een toneelvereniging erg belangrijk. "Het is haast net zo professioneel opgezet als een schouwburg", concludeert voorzit ter Kees Jacobs. "We zijn uitermate te vreden over de inrichting van het to neel met de coulissen", zegt de toneel meester die een prachtig toepasselijke naam draagt, namelijk Martien Gordijn. Regisseur Paul Veringa en bestuursle den Kees Klerks en Peter Fase, knikken instemmend. Bestuurslid Ciska van Straalen-Kouwenhoven is niet aanwe zig omdat zij als regisseuse elders repe teert voor het Sint Nicolaastoneelstuk, dat op de dag dat Sint Nicolaas z'n in tocht doet, zal worden opgevoerd in het Dorpshuis. Jacqueline Slingerland, eveneens bestuurslid, houdt zich afzij dig, omdat zij als dorpshuisbeheerder ten tonele wordt gebracht en een repri se heeft op zaterdag 21 nov. "Normali ter spelen we op 2 zaterdagen achter elkaar, maar dat was dit keer niet moge lijk. Volgend jaar beter", lacht de voor zitter. De toneelgroep hoopt dat de voorstelling in het nieuwe Dorpshuis, net zoveel publiek trekt als voorgaande jaren gebruikelijk was in het jongeren centrum 't Stek, waar met een los po dium gewerkt werd. De hoop is erop gevestigd dat er op beide avonden voor een stampvolle zaal gespeeld gaat wor den. Het belooft een bijzonder leuke voorstelling te worden... Wie de kwali teiten van deze toneelgroep heeft on dervonden zal met die verwachting een voorstelling bijwonen. De typetjesrol- len staan weer op de 'lijven' van de spelers geschreven. Vooral Jacobs mag graag een typetje spelen. De sfeer in de toneelvereniging, die jaarlijks mi nimaal tweemaal voor het voetlicht treedt en telkenjare een kinderstuk met Sint Nicolaastoneel voor het voetlicht brengt (dit keer op zaterdag 21 nov) is optimaal. Kees Klerks:"We zijn net een hechte familie in de periode dat we eerst één en later, naarmate de uitvoe ring nadert, tweemaal in de week, repe teren. Als de voorstellingen afgelopen icicn. «is uc vuufsieiwii'en aiqeiopen op de achtergrond wenst te blijvenzijn valt er meestal, zeker in de zomer vakantie als we een poosje niet bij el- Kees Klerks constateert dat het nieuwe Dorpshuis voor de gehele gemeen schap Hazerswoude-dorp een aan winst is. "Vroeger repeteerden wij bij voorzitter Jacobs thuis, terwijl andere verenigingen overal verspreid hun avonden hielden in het dorp. Nu heb ben we een centraal gebouw, met veel vergaderruimten en mogelijkheid voor creatieve activiteiten". "Charleston Baby" is de titel van de klucht die op zaterdag 7 nov. in het Dorpshuis de première beleeft, op 16 nov. in bejaardencentrum "De Driehof" kaar komen, een gat. Daarom sluiten we elke voorstellingenreeks af met een ge zamenlijk etentje, dat we uit eigen zak betalen. Veel wordt er overigens zelf betaald. Dat moet wel, want we zijn een vereniging en dan betaal je contribu tie". Penningmeester Peter Fase:"De decorstukken bekostigen we zelf, maar we zijn wel blij dat we zo'n 116 dona teurs hebben. Ook de verloting op de uitvoeringsavond brengt wel wat op, terwijl we tevens entreegelden heffen. Immers moeten we ook de zaal huren". Terwijl alle spelers popelen om te gaan repeteren, klinkt tenslotte de har- tekreet dat het Dorpshuis optimaal mag gaan draaien en een echt 'gemeen schapshuis' van de kern Hazerswoude- dorp van de gemeente Rijneveld mag worden. Rijneveld - De Zonnebloem roept mensen op een Sinterklaassurprise te maken voor een zieke, gehandicapte of hulpbehoevende oudere. Dit in het kader van "Zon in de Schoorsteen Inlichtingen tel. 01714 -13241; 01728 -8349; 079 -310 252. 'ineveld (Rijnwoude)-De 'begrotings- rant 1993 Rijneveld' geeft de inwoners en goed beeld van het reilen en zeilen an hun gemeente. Thans draagt deze °g de naam 'Rijneveld', maar per 1 loiüar' wordt dat 'Rijnwoude'. "Rijne- eid is een miljoenenbedrijf", het eer- e artikel in deze 'groen-witte' brochu- tuh}jan de hand van het college van d? meldt dat met de begroting van J yeld ruim 43 miljoen gulden is ge- 7iHk ®p 26 november buigt de raad °verdebegroting.Daaraanvooraf- s and zijn de algemene beschouwin- en u/°p s,cllrift' reeds ingediend bij B. en hebben B. en W. de fracties al dPmerste term'jn beantwoord. Omdat od jW°nersvan.Rijneveld al uitgebreid oL, e hoogte zijn op welke wijze de w ,,eentehuishouding functioneert en "Harf f ,nen er °P stapel staan, gaat teri van Holland" niet diep op de ma- mot h"1 maar een gesprek plaats burgemeester M.J.J.M. Boelen. eeifch'? blij dat we de gemeenteraad den oTunde begroting voor 1993 kon- Halfon den' deze sluitend te onze V moeten we vijfduizend gulden in I de ePresentatiekosten verlagen en Hazor! De Culturele Raad van TOers vW°ude is na de herindeling im- erdwenen en, ondanks oproe- pen, hebben zich geen nieuwe belang stellenden aangemeld voor een cultu rele organisatie voor de gehele ge meente Rijneveld. Zodoende kunnen we de uitgavenpost van 25.000 gulden schrappen. Overigens, als er behoefte blijkt om culturele activiteiten te ont plooien dan kan men zich incidenteel om subsidie tot het gemeentebestuur wenden. Gelukkig hoeven we ook geen belastingverhogende maatregelen te nemen. Conform de nota 'financieel beleid' gaan we bij de afvalstoffenhef fing uit van een 90% dekking voor 1993 en voor een dekking van 80% voor de rioolrechten. Voor het jaar 1994 heb ben we een verhoging- de maximale- in petto. De afvalstoffenheffing met een 100% dekking en de rioolrechten voor 90%, dit in verband met het feit dat de gemeente i.v.m. regenwater ook ge bruik maakt van het riool. Wat de riool rechten betreft zal het college de raad voorstellen een gedifferentieerd tarief te gaan hanteren op basis van het wa tergebruik. Ten aanzien van de afval stoffenheffing denkt het college aan het maken van onderscheid tussen één en meerpersoonshuishoudens, maar de Commissie Financiën wil 3 categorieën: 1-, 2-, en meerpersoonshuishoudens". "Een grote uitgave voor het begrotings jaar 1993 is de nieuwe brandweerauto van Hazerswoude-dorp. Daartoe is het raadsbesluit al genomen. De bedoeling is dat de brandweerspuit medio vol gend jaar in gebruik kan worden geno men. Verder moet er voor de buiten dienst het benodigde materieel wor den aangeschaft, waaronder vracht auto's". De heer Boelen zegt dat wat de investe ringen betreft, de gemeente doorgaat met het optimaliseren van het informa tiseringssysteem. "Ook de meerjarenbegroting is slui tend. We hoeven de OGB-belasting nog niet te verhogen. Daar zou weieens ver andering in kunnen komen als er van overheidswege bezuinigd wordt op de algemene uitkering uit het Gemeente fonds voor 1994. Overigens blijft dan nog de keus: bezuinigen op een aantal basisvoorzieningen of de OGB verho gen." Wat betreft de verbouwing/aanbouw van het gemeentehuis, hiervan zullen de kosten niet drukken op de gemeen tebegroting voor 1993. De totaaluitga- ve 'ineens' heeft een dekkingsplan bui ten de begroting om. De meerkosten die het vergrote gemeentehuis jaarlijks zal hebben, bedragen ca. 200.000 gul den en komen voor het eerst voor op de begroting van 1995. In de gezamenlijke Commissievergadering, Ruimtelijke Ordening en Financiën moeten twee be sluiten worden genomen t.a.v. de reali satie van de aanbouw: a. het rapport van het Stedebouwkundig Bureau Zandvoort te Rotterdam wordt bespro ken; hierdoor krijgen de fracties inzicht in de wijze van het 'hoe en waarom' van de lokatie-aanbouw en de stedebouw- kundige uitgangspunten daarbij: b. te vens wordt afgesproken op welke wijze de procedure verloopt met betrekking tot de architectenkeuze. Per saldo zul len dan 4 architecten worden uitgeno digd om hun visie te geven op de aan bouw van de nieuwe vleugel. Als de commissie akkoord gaat met de voor gestelde procedure kunnen de archi tecten hun gang gaan. De architecten bouwen hun visie vanuit het plan van eisen, de financiële en de stedebouw- kundige randvoorwaarden. Vervol gens is de verwachting dat het bouw plan dan nader uitgewerkt kan worden en de architect medio 1993 z'n op dracht uitgevoerd heeft en er een com pleet bouwplan behandeld kan wor den. De bedoeling is dat de aanbouw dan na de zomervakantie 1993 aanbe steed kan worden, waarna de bouwtijd een maand of 13, a 14 duurt. "Vorig jaar mei waren we optimistischer. I.p.v. de tweede helft 1994, denken we nu dat de nieuwe vleugel begin 1995 gereed is", concludeert burgemeester Boelen. Benthuizen - De Hervormde Vrouwen vereniging houdt zaterdag 14 novem ber in "De Bron" een verkoopdag. Nadere berichtgeving volgt. Zoetermeer/Benthuizen - Op initiatief van de activiteitencommissie van de Geref. kerk te Zoetermeer zijn goede ren ingezameld voor Roemenië. Ca. 5 weken geleden werd gevraagd om een vrachtwagen om de spullen te trans porteren. Spontaan werd door Ver keersschool Bremmer uit Benthuizen een leswagen, een grote vrachtwagen aanhanger combinatie, aangeboden. Hierna zijn in Zoetermeer en Benthui zen inzamelingsacties gehouden. Ver keersschool Meerzicht en Van Maanen in Zoetermeer bleek bereid eveneens een vrachtwagencombinatie beschik baar te stellen, toen bleek dat de inza melingsactie overweldigend was. Te vens werd nog een 3e wagen ingezet door Root Art Design. Door een aantal Zoetermeerse bedrijven worden de brandstofkosten betaald. Het mini-kon vooi is maandagmorgen in alle vroegte vertrokken

Hart van Holland | 1992 | | pagina 17