r Hart - v «m - Holland Schaken Open Nederlandse jeugdkampioenschappen Poppenmaakster exposeert in bibliotheek ie gev< ud a Biotechnisch maat werk: natuurlijk maatwerk!? KJV De Springplank Gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle Verkeersmaatregel voor Woord en Daad Timbüktoe De Schuilplaats Geen vrachtverkeer in de nachtelijke uren over de Burg.Klinkhamerweg?! Gospelkoor en Zangavond Hazerswoude-dorp Baarmoederhalskanker Hart van Holland/4 november 1992 pagina 19 Gemeenteraadsvergadering (ingezonden mededeling) Zevenhuizen/Gouda-M.i.v. 1 nov. is er in Gouda een gespecialiseerd fysiothe- rapie-instituut geopend, aan de Heuvel laan 3. Naast de gebruikelijke behande lingen is dit instituut gespecialiseerd in behandeling van sportblessures en ac tieve revalidatie van sporters. Eigenaar Helge Kooistra volgde zijn oplieding tot fysiotherapeut aan de Hogeschool te Rotterdam, waar hij afstudeerde met de specialisatie 'bedrijfsfysiotherapie' en 'bewegingsanalyses'. Omdat hij zelf als actief sporter tijdens zijn opleiding in aanraking kwam met vele soorten sportblessures, besloot hij zich te gaan specialiseren in de behandeling van sportblessures. Omdat de opleiding voor deze specialisatie nog in de kin derschoenen staat heeft Helge Kooistra een eigen weg gezocht om zicht te bekwamen. Hij solliciteerde bij het in sportkringen bekende instituut van Richard Smith te Amsterdam en werd na een gesprek aangenomen en ingezet op de afdeling waar veel beken de sporters hun blessures laten behan delen. In het begin vond hij het best wel een grote verantwoordelijkheid om de grote voetballers van A.C. Milan of spe lers van Ajax onder handen te hebben. In die periode heeft hij veel geleerd terwijl zijn besluit vaststond om naast de standaardbehandelingen zich nog verder te bekwamen in de sportfysio- therapie. Na de periode Richard Smith ging hij werken in een ziekenhuis in Barcelona, waar hij in staat was om sporters te begeleiden in het hele pro ces; vanaf de operatie, via een revalida tie tot een de eerste trainingen bij hun club. Door zijn werk in Barcelona kwam Kooistra in contact met het Spaans Olympisch Comité en werd aangeno men als fysiotherapeut bij de Olympi sche Spelen in Barcelona. Daar heeft de Zevenhuizenaar sporters van vele dis ciplines behandeld en veel geleerd. Terug in Nederland volgde hij in Papen dal de cursus 'Sportfysiotherapie' en mag zich nu vestigen als sportfysiothe- rapeut. Omdat lichamelijke problemen of sportblessures zich niets aantrek ken van 'normale' werkuren, heeft Hel ge besloten om ook s avonds en op zaterdag te werken. Zaterdag 7 nov. houdt Action Fysiotherapie van 9.00- 13.00 uur een gratis blessure spreek uur. (Zie advertentie elders in de krant) Moerkapelle - Zoals iedere schaaka vond werd er ook afgelopen vrijdag weer fel gestreden om de punten. W. Vroegindeweij had het moeilijk tegen B.vGeffen. met nog 5 punten op de klok vanvGeffen, bood hij in een iets betere stelling remise aan. Waarschijnlijk had hij met Lg5 een belangrijke aanval op kunnen bouwen. Michiel Blok stond al snel verloren tegen Wim Stange. Hij bracht een waanhoopsoffer en kreeg fraaie kansen. Helaas blunderde hij zijn kansen weg. Walter Wortman had remi se in zijn handen tegen Sander Blok, maar hij verspeelde een tempo dat kostte hem precies de partij. D.J. Bac had zijn avond niet en daar profiteerde M. Vroegindeweij van. W. Freeke blijft erg hoog staan. Deze keer bond hij W. Westerman aan de zegekar. J. Blok dacht zich nog te kunnen redden tegen M. van Vuuren maar laatstgenoemde liet zijn voordeel niet meer glippen. Marius had wat goed te maken, want hij liet eerder in de week een huizenhoog gewonnen eindspel met het tweede team nog in remise verzanden. Geluk kig had het geen consequenties voor de einduitslag tegen de IJssel. De wed strijd werd met een nipte 4 1/2 - 31/2 overwinning gewonnen. Daarmee is dit team de trotse koploper. J. de Lange haalde een bliksemzege op A. Hoogduin. De laatste partij van de avond was tussen Martijn Junte en Ton van Delden. Martijn was heel dicht bij de overwinning, maar liet zich nog net beetnemen. F. de Wit kon op het laatst met een vrijpion de strijd tegen A. de Groot beslissen. H. Blok was niet opge wassen tegen G.J. Freeke. Moerkapelle - 2 leden van Schaakclub Moerkapelle namen in de week van 19 - 24 oktober deel aan de Open neder- landse kampioenschappen voor de jeugd in Hengelo. Naast Nederlandse jongeren, waren er ook vertegenwoor digers uit Litouwen, Denemarken en Duitsland. Michiel Blok kwam uit in de categorie t/m 14 jaar. Hij speelde een sterk toernooi en wist zelfs de meer voudige kampioen Eric vd Doel te ver slaan. In totaal moest Michiel 9 partijen spelen. Hij sloeg in de slotronde een remise-voorstel af om 2e te kunnen worden. Dit ging echter niet door, maar hij behaalde toch 61/2 uit 9. De winnaar behaalde 7 1/2 uit 9. Zijn broer Sander Blok deed mee in de sterke categorie t/ m 16 jaar. Met zwart ging het uitste kend: 4 1/2 uit 5, maar met wit ging het minder, na op het nippertje enkele par tijen verloren te hebben, bleef Sander steken op 5 1/2 uit 9. Nu had de winnaar 7 uit 9. Al met al een uitstekende prestatie voor de kersver se Moerkapelse schakers. fegio-De agrarische beroepsbevolking wil meer invloed krijgen op het biotech- nologisch onderzoek en zelf bepalen welke technieken men verantwoord vindt. De agrarische vrouwen van de WLTO willen de rollen omkeren en gaan dit winterseizoen op zoek naar een biote chnologie 'op maat'. Op maandag 9 november wordt een informatie-en discussiebijeenkomst gehouden in de kantine van Bloemen veiling Berkel te Bleiswijk, aanvang 20.00 uur. Iedereen is hartelijk welkom. Waddinxveen - Op zaterdagmiddag 14 november a.s. gaat de vierde editie van de koppelklaverjascompetitie weer van start. Deze competitie wordt in samenwer king met het buurtcentrum "De Boog" georganiseerd. In de maanden novem ber t/m maart a.s. zullen er op iedere tweede zaterdag van de maand vier ronden worden gespeeld. Het maximale aantal deelnemers zal 68 zijn, dus is aanmelden vooraf noodza kelijk. Men kan zich aanmelden bij klaverjas- vereniging "De Springplank" tel. 01828 - 16947 of 17671. Afsluiten van de dorpskern Zevenhuizen voor doorgaand vracht verkeer tijdens de nachtelijke uren (van 22.00 tot 06.00 uur) burgemeester van Zevenhuizen-Moerkapelle maakt bekend, dat de faad in zijn vergadering van 27 oktober 1992 heeft besloten tot het nemen van de volgende verkeersmaatregel; krachtens artikel 20, lid 1, sub d., van het Besluit Administratieve Bepalingen inzake het Wegverkeer tot het afsluiten van de dorpskern van Zevenhuizen voor het doorgaande vrachtverkeer, zijnde een motor voertuig, niet ingericht voor het vervoer van personen, waarvan de jnassavanhet ledige voertuig vermeerderd met het laadvermogen meer bedraagt dan 3500 kg., zoals vermeld in artikel 1 van het Reglement erkeersregels en Verkeerstekens 1990, gedurende de nachtelijke uren ^22.00 uur tot 06.00 uur) d.m.v. plaatsing van de borden E10 (C7) en 1 (C7) van bijlage 1 van het Reglement Verkeersregels en Verkeerste- ens 1990, inclusief de benodigde onderborden. bei besluit met de daarbij behorende stukken liggen vanaf donderdag november 1992, gedurende 30 dagen, voor een ieder ter inzage bij de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle, afdeling Gemeentewerken, Be- hjfsbureau, Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen. Een ieder die meent door dit besluit in zijn of haar belang te zijn Bp io kan.°P 9r°nd van het bepaalde in artikel 43 en 45 van het s uit Administratieve Bepalingen inzake het Wegverkeer tijdens de mijn van de terinzagelegging beroep instellen bij de Kroon, vens bestaat er de mogelijkheid schorsing van het besluit bij de van st'^er Van Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad de A,at?.aan *e vra9en- Het beroepschrift dient te worden gericht aan Pnctu 9 voor c'e geschillen van bestuur van de Raad van State, tbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Zevenhuizen, 30 oktober 1992. de burgemeester voornoemd, A.W. Lips. Redactioneel nieuws per post, fax of af te geven (aan de drukkerij!!), dient maandagmorgen 12.00 uur uiterlijk in ons bezit te zijn. Het komt nu regelma tig voor dat we op dinsdagmorgen aan kondigingen binnen krijgen van happe nings die in die week plaatsvinden en dus te laat binnenkomen. Men gelieve alle kopy voortaan uitslui tend af te geven aan de drukkerij of per post te verzenden aan drukkerij Elgers- ma/Hart van Holland, Postbus 85 2760 AB Zevenhuizen, tel. 01802-2289. Per fax kan ook 01802-3503. Tevens kan in cidenteel, in de diverse kernen en plaat sen (Moerkapelle, Hazerswoude, Bent huizen, Waddinxveen en Boskoop) ge bruik gemaakt worden van de inlevera- dressen van de 'kleintjes'bonnen, zie kleintjesbon elders in deze krant. "Hart van Holland" is, zowel redactio neel als commercieel, telefonisch be reikbaar tijdens kantooruren tel. 01802-2289. (Informeer eens naar onze voordelige doorplaatstarieven Hazerswoude-dorp - "Pas op je rug", is het motto van een voorlichtingsavond (op 17 nov. 20.00 uur) over voorkoming van rugklachten in het nieuwe dorps huis aan de P. de Hooghstraat 3 in Ha zerswoude-dorp. Deze avond wordt ge organiseerd door de Stichting Aktieve Gezondheidszorg Rijnstreek. "Een ge zonde rug is sterk en flexibel, pijnvrij en maakt dat men lopen kan, in staat is te rennen en zowel zitten kan en gemakke lijk bewegen. Rugklachten worden in toenemende mate een probleem en komen na hoofdpijn, het meeste voor. Meer dan de helft van de mensen die last hebben van rugklachten, voelt zich in het dagelijks leven belemmerd. Rug pijn is meestal het hevigst in de lage rug en nek. De meeste rugklachten worden veroorzaakt door een slechte houding en stijfheid van de rug. Sprekers zijn op 17 nov.: Erik Thoomes en Peter vd Pluym, fysiotherapeuten/manueel the rapeuten. Aan de orde zullen komen: de vele behandelmethoden van rugpijn, til- en zitinstructies en de werkhouding. De toegang is gratis. Inl. 01728 -7272. Moerkapelle - Op 14 nov. wordt door het plaatselijk comité van "Woord en Daad" een boekenmarkt georgani seerd. Naast nieuwe boeken zullen ook tweedehands boeken worden ver kocht. Gevraagd: iedereen die boeken missen kan deze af te staan. De op brengst van de boekenmarkt is be stemd voor een voedselproject t.b.v. ondervoede kinderen in Haïti. Boeken kunnen worden ingeleverd: Moerkapel le: Klaproosstr. 24 tel. 01793 - 2199; Ak- kerweg 24, tel. 01793- 3066 en Moerdij- kstr. 7, tel. 01793- 1375. Waddinxveen aan de Alpherwetering 70 tel. 01828- 19893. Benthuizen Dorpsstr. 107 079- 312456; Heerewegh 12, 079 -31 68 37. Boskoop- "Timbüktoe", een groep die zich als muziekgroep geen etiket laat opplakken, speelt zaterdag 7 nov. in "De Tunnel" in Boskoop. De muziek die de groep speelt valt misschien wel in het kader van 'jungle funk'. De bandle den komen uit Den Haag en Leiden en muziek en teksten zijn van Daenen en Christiansen. Timbüktoe trad o.m. op in het "Paard" in Den Haag en was op de radio te horen in diverse programma's. Zaal open om 21.00 uur. Benthuizen-Zaterdag 7 nov. houdt kof fiebar "De Schuilplaats" een spelcom- petitie. Degenen die de strijd aandur ven te gaan met andere koffiebarbezoe kers, zijn welkom. Voor de winnaar is er een prijs. De deur gaat open om 20.00 uur en om 20.30 uur begint de competi tie. De koffiebar is in De Bron, achter de Herv. kerk, Dorpsstraat 42. Hazerswoude-Rijneveld-Burgemeester M.J.J.M. Boelen heeft op 27 oktober de eerste paal geslagen voor Delta Fresh II op het ITC-terrein in Rijneveld. Delta Fresh II is een koel/vries op- en overslagbedrijf dat is opgericht door de Benthuizense ondernemer en agrariër, de heer C.G. Laban. De gunstige ligging (vlak bij de Boskoopse kwekerijen) en de huidige bedrijfsactiviteiten van de heer Laban, brengen met zich mee dat de produkten door de op- en overslag voornamelijk zullen bestaan uit kwekerij-en tuinbouwprodukten, aardappels, groenen en fruit. Het gebouw wordt gerealiseerd door aannemersbedrijf APH: P. Hoogerbrugge B. V. te Berkel. Zevenhuizen-Moerkapelle - Een uitvoe rige discussie over de Burg. Klinkha- merweg om deze tijdens de nachtelijke uren af te sluiten ging in hoofdzaak over het al dan niet verlenen van ontheffing en de controleerbaarheid op de nale ving. De minderheid van het college was tegen ontheffing, namelijk wethou der B. van Yperen, die zich wel kon verenigingen met het uiteindelijk inge nomen standpunt. Hoewel WD en PvdA in eerste instantie tegen het verle nen van een ontheffing waren, konden ze dat ook. De raad ging akkoord met de afsluiting van de dorpskern Zevenhui zen-Moerkapelle voor vrachtverkeer in de nachtelijke uren van 22.00 tot 06.00 uur. Het college werd gemachtigd om de nodigde verkeersborden aan te brengen, waarvan de kosten geraamd worden op f 15.510,-. Voorts werd het college gemachtigd aan plaatselijk ge vestigd en/of verzorgend vrachtver keer ontheffing te verlenen van de ver keersmaatregel. Het openbaar vervoer zal geen beperkingen worden opge legd. Zevenhuizen - Twee jaar geleden werd poppenmaakster Adry den Boer in de Dorpskrant voorgesteld onder de ru briek 'als je hobby je lief is'. Zij had toen al anderhalf jaar een hobby waarin ze al haar creativiteit kon leggen: poppen maken. Inmiddels al weer 2 jaar verder, is de nu bijna 42-jarige poppenmaak ster een waar kunstenares geworden, die zich middels allerlei cursussen nog verder ontwikkeld heeft. Als kind was Adry een 'echt poppen-kind' en de lief de voor poppen is altijd gebleven. Na een cursus bij het Nut in Nieuwerkerk a.d. IJssel, volgde zij een cursus 'baby poppen maken' in Bleiswijk en daarna een cursus karakterpoppen in Capelle a.d. IJssel. Ze legt zich nu met name toe op echte karakterpoppen, typetjes zo als een zwerver, een oud mannetje, een opa of oma, enz. Gebruikte Adry vroe ger zelfhardende klei, nu is ze voor het maken van karakterpoppen, overge stapt op klei die gebakken moet wor den, omdat dat meer mogelijkheden biedt. "Je kunt een poppekopje nog eens een paar dagen laten liggen, zon der dat de klei hard wordt en deze klei is ook fijner om details te boetseren", zegt Adry. Naast poppenmaken houdt Adry zich bezig met het creëren van sierpopjes in een ei, in een appel of in een stolpje, om in een huiskamer neer te zetten. Ook hiervoor is een bepaalde techniek vereist: dat is heel fijn preci siewerk. De tentoonstellingscommissie heeft haar bereid gevonden om van 29 okto ber tot en met woensdag 25 november te laten exposeren in de bibliotheek. Rijneveld - Hazerswoude-dorp - "Be Glad" en "Eltheto" zijn de gospelkoren die de "Praise-avond" vrijdagavond 6 nov. zullen opluisteren met hun mede werking. Gospelkoor "Eltheto" komt uit Aalsmeer en "Be Glad" uit Alphen a.d. Rijn. "Eltheto" is een enthousiast go spelkoor en bestaat al ruim 15 jaar. M.b.v.een professionele geluid-en lich tinstallatie brengt het koor een pro gramma dat bestaat uit voornamelijk nederlands-talige gospels en praise lie deren. Naast enige minder bekende werken en nieuw repertoire, worden ook liederen van de Continental-Sin gers en de Maranatha-Singers ten geho re gebracht. In het programma is te vens samenzang opgenomen. "Be Glad" is een formatie van 25 jongeren tussen de 12 en 18 jaar. Dit jeugdkoor zingt voornamelijk drie- en vierstem- minge vlotte gospelmuziek. Een aantal liederen wordt aangevuld met choreo grafie, wat er samen met hun enthou siaste uitstraling voor zorgt dat dit koor zeer spontaan over komt. "Be Glad" wordt begeleid door een combo van 5 musici, wat eveneens een teener formatie is. De Mime-groep uit Hazers woude zal eveneens medewerking aan deze 'praise-avond' verlenen en enkele pantomime-stukjes opvoeren. Deze af wisselende avond met optredens, sa menzang en mime, zal menigeen aan spreken. Daarom is iedereen hartelijk welkom in de Geref. kerk op de hoek van de Korenmolenlaan/Dorpsstraat. Aanvang 19.45 uur. Er wordt een collec te gehouden ter bestrijding van de on kosten, maar de toegang is vrij. De orga nisatie van de avond berust bij de inter kerkelijke evangelisatiecommissie "H E/G", Inl. tel. 01728 -8377/8181. Zevenhuizen-Oud Verlaat - Hervormde Vrouwenvereniging "De Schakel" in Oud Verlaat houdt op 10 november een voorlichtingsavond over 'baarmoeder halskanker'. Het is een open avond, het geen betekent dat alle geïnteresseerde vrouwen welkom zijn. De bijeenkomst wordt in "De Vierkap" gehouden. Zevenhuizen - Boskoop - Mevrouw Slingerland uit Boskoop kreeg als winnares van de totale slagzin van de puzzelactie voor de Stichting Kinderhulp Roemenië een fototoestel uitgereikt door voorzitter Bram Noordam. Op de foto tevens twee medewerkers van Hart van Holland, Marco Hoogendoorn en Arie van Leeuwe...

Hart van Holland | 1992 | | pagina 19