Sport in de regio Rentokil-ZVH heren weer op winst! Agon Grontmij 2 toont vechtlust Florida-jeugd op prijzenjacht BSC'68 Junioren Tabé Tabé weer op winst m- BROUWER DE KONING Florida de mist in Jeugdschaak toernooi oronouDs- VERZIJL sport Dames Rentokil-ZVH laat op winst! BLOEMBOLLEN QRGE Geen stunt voor heren Rentokil-ZVH 2 in beker Hengelsport 25,- UITVAARTVERZORGING Hart van Holland/4 november 1992 pagina 9 Naar de Oekraine BSC'68 won na goede wedstrijd van het op de vierde plaats staande Lens uit Den Haag Klaverjassen BI Slijperrvullerrwaxen Computer afstellen en testen 15," Badmintonclub 15 Zaterdag jl. stond de streekderby tus sen MetalBouw/Radius en Rentokil- ZVH op het programma. In een bomvol le sporthal De Mammoet in Gouda wist Rentokil met 3-0 te winnen. Gastheer Radius probeerde in de eer ste set Rentokil te overdonderen. In de servicebeurt van Mark v Willigen kreeg Radius kans om uit te lopen naar 4-0. Rentokil moest aan de grote ruimte wennen en maakten in het begin veel opslag-fouten Maar langzaam maar zeker kwam Rentokil in het spel en wist de achterstand (9-7) via een sterke blokkering weg te werken. Pas bij de stand 11-11 werd definitief de set bin nen gehaald, door een sterke service van Hans Foekens en het goed blok van Edgar Tinkhof en Brecht Rodenburg werd het 11-15. In de tweede set nam Rentokil een voor sprong, die door MetalBouw Radius niet meer te benaderen viel. Rentokil hield de gastheren met hun service goed onder druk, waardoor de aanval len van Radius gemakkelijk te verdedi gen waren. Met 6-15 nam Rentokil ook de tweede set in zijn bezit. In de derde set zag het ernaar uit dat Rentokil het snel zou uitmaken, via de tussenstan den 1-9 en 6-12 voor Rentokil had dat er ale schijn van. Maar een opleving bij Radius en een concentratiedip bij Rentokil zorgde ervoor dat het Goudse publiek wat hoop kreeg op een set winst. Radius kwam met Paul Hamelink in de aanval en blokkering bij tot 12-12. Hierna verliep het scoringspatroon grillig. Uiteindelijk zorgde Edgar Tink hof voor de laatste score en kon Rento kil met 14-16 deze set winnend afslui ten. Voor de spelers uit Zevenhuizen een goede generale voor hun Europa Cup treffen met Shahktar Donetsk op zater dag 7 november in de Donetsk (Oekrai ne). De wedstrijd wordt daar om 16.00 uur Nederlandse tijd gespeeld. Verslag hiervan op Radio West en Radio Rijn mond. Het trainersduo vd Burgt en Ak kerhuis heeft veel informatie ingewon nen over deze Oekrainse tegenstander en zijn voorbereid op een moeilijke wedstrijd. Shahktar Donetsk is een sterke speelvaste ploeg die moeilijk uit het evenwicht te halen is. Het zal daar om een moeilijke opgave worden om voor 14 november in eigen huis een goede uitgaanspositie te creëren om de volgende ronde te halen. (ook in kado verpakking) Krokussen - 20% korting - Korte vroege tulpen in 20 soorten. FRUITBOMEN, coniferen, Erica winterbloei SIERKOOL - Winterharde violen Grote pot-chrysanten en prima -cyclamen MESTSTOFFEN - turfmolm, tuinaarde: 4 zakken voor 10,- WITLOFWORTELEN, DROOG HAARDHOUT EN HARDHOUT BROEIRAMEN Geen koopavond VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg hoek Zuidelijke Dwarsweg. Tel. 01802-2430 De dames van Rentokil-ZVH speelden zaterdag in eigen huis tegen Leto Print/ Roosendaal. Deze wedstrijd moest van wege Europa Cup wedstrijd in Zeven huizen, verzet worden. Leto Print wist in de eerste set Rentokil onder druk te zetten en met hun sterke aanvallen een voorsprong te nemen van 3-7. Na een time-out van coach Willem Jan vYperen kwamen de Zevenhuizense dames be ter in aktie en kon de stand weer op gelijke hoogte tillen (8-8). Hierna ging de strijd gelijk op en kon pas op het eind door meer agressie in hun spel Rentokil met een sterk blok van Terry Speksnij der de set met 15-11 binnenhalen. In de tweede set ging Leto Print er weer vol tegenaan en liet Rentokil niet meer in het spel komen. Met een sterke 3 meter aanval en aan het net van aanvoerster Gommers wist Leto Print met 9-15 deze set te winnen. Ook in de derde set wist Leto Print te winnen, ondanks dat Rentokil in de eindfase van die set met de opslagbeurt van Monique Vermeu len een achterstand in een 12-11 voor sprong wist om te zetten. Met 12-15 ging ook deze set naar de gasten toe. In de vierde set zag het publiek een totaal anders spelend Rentokil. De dames waren veel feller en alerter, vele rally's kon het publiek aanschouwen, de beide ploegen hielden elkaar lang in even wicht. Op het eind wist Rentokil met 15- 13 de set te winnen en zo een vijfde set af te dwingen. Rentokil kwam in de beslissende vijfde set goed uit de start blokken, vooral Catharina vd Meer wist veelvuldig te scoren en Rentokil nam een voorsprong. Toch liet Leto Print dit niet zomaar aan hun voorbij gaan en zorgde met hun krachtige aanval dat de stand in evenwicht kwam. Rentokil moest nog een setpunt van Leto Print te niet voordat Monique Vermeulen met een goede blokkering 17-15 op de bor den kreeg. Rentokil houdt zodoende twee punten over aan deze ontmoeting. Voor a.s. zaterdag staat de uitwedstrijd tegen VoCASA in Nijmegen op het pro gramma. Waddinxveen - Tegen een geroutineer de ploeg als Jodan Boys 2 uit Gouda met o.a. spelverdeler Wim Vogelenzang, is het altijd oppassen geblazen. Dit bleek gelijk al in de 1 e set, de heren van Agon zagen, ondanks de wissel van Cor de Koning voor Jan Lagerweij en goed te rugkomen tot 10-14, de set aan zich voorbijgaan. In de tweede set zag men geleidelijk aan het beeld veranderen. Agon toonde veel inzet en de verdedi ging deed goede zaken, zodoende kon de spelverdeler de bal weer bij de aan valler brengen. Jodan Boys maakte wat meer fouten en in een spannende eind fase (7-7 en 12-12) won Agon uiteinde lijk deze set met 12-15. In de derde set werd de strijd uiteinde lijk beslist. Agon maakte het met een gevarieerde aanval af. De set werd ge makkelijk met 8-15 gewonnen. De vier de set (5-15) werd routine-matig afge werkt. Jodan Boys was geknakt en veer de niet meer op. Agon 2 behaalde der halve opnieuw een overwinning. Met spanning wordt uitgekeken naar de wedstrijd tegen Thor 2 in Bergambacht op 7 november a.s. Het tweede herenteam van Rentokil- speelde zaterdag in Breda tegen de koploper in de bekerkompetitie, TDK/ Brevok. Dit ongeslagen TDK/Brevok was gewaarschuwd door de prima re sultaten, die Rentokil-ZVH 2 in deze bekerkompetitie heeft neergezet door te winnen van Deltalloyd/AMVJ en Veenman/Martinus. Toch wist Jan Clardeij zijn team te stu ren, zodat TDK/Brevok het niet makke lijk kreeg. TDK/Brevok moest er vol tegenaan gaan om de winst te pakken. In de eerste en tweede set wonnen de Bredase heren nipt met 15-12 en 15-13. In de derde set kon TDK sneller gaan spelen en wist Rentokil 2 onder druk te zetten. Door de tempo verhoging liep het bij de Zevenhuizense heren iets minder en kon TDK/Brevok met 15-8 deze set winnen. Dinsdag 3 november ontmoet Rentokil-ZVH 2de bekerkam pioen van vorig seizoen Autodrop/VCG in De Hil te Benthuizen (19.30 uur). Beide hebben een zelfde aantal punten, echter Rentokil heeft een wedstrijd meer gespeeldVoor a.s. zaterdag staat dan weer een normale kompetitie wed strijd op het programma, om 17.00 uur uit in Delft tegen Delta. Hoewel de wedstrijd zaterdag romme lig begon, Frank Vis als voorstopper niet gerechtigd bleek om mee te spelen en vervangen werd door Sander Foort- se. kwam thuisclub BSC direct in de aanval. In de 3e min. kreeg vd Meer al een kans, pikte een pass van Piet Ver meulen op, ging op het Lens-doel af, maar schoot helaas keihard tegen de keeper. Ook Lens zocht de aanval en in de 6e min. moest Voets de uitblinkende Benthuizense doelman al zijn talenten tonen om een hard schot van Krol uit zijn doel te houden. Over en weer kre gen de beide ploegen goede kansen. In de 9e min. miste Snoek na een mooie aanval van BSC'68 en Peter Krol schoot een vrije trap hard in de muur. In de 12e min. had Benthuizen als eerste succes. Jacco Pos schoot de bal de vrije ruimte in en vd. Meer was vlugger dan de keeper en één van de achterspelers en scoorde beheerst 1-0. De pupillen van Rolf Jans hadden nu af moeten maken want zij kregen vlak achter elkaar zeker 3 kansen. In de 21e min. stond de Haag se verdediging te knoeien en vd Meer had maar voor het inschieten naar H. Diemel de Haagse goalie grabbelde de bal keurig uit de hoek. Aan de andere kant joeg spits vd Stee de bal rakelings niast de paal. Na een half uur spelen was vd Meer zijn tegenstanders weer te vlug af maar weer redde Diemel. 2 minu ien later kreeg Schotpoort een droom- kans, maar kopte rakelings over de lat. Lens zat echter ook niet stil. Zo kwam vd Stee alleen voor Voets te staan, maar de keeper was vanmiddag niet te passe ren Nadat vd Meer en Snoek nogmaals een opgelegde kans hadden gemist kwam Lens bijna aan de gelijkmaker. Krol kegelde een vrije trap keihard op de lat. In de 1 e min. van de2e helft stelde Hulst en Lens Voets weer op de proef maar weer hield Voets de bal fraai uit zijn doel. In de 8e min.kwam toch de gelijkmaker op het bord. De linksbuiten van Lens kon nog oprukken naar de achterzijde en uit zijn voorzet scoorde R. Tur 1-1. In de 11e min. kwamen de Nabuurs-boys weer op voorsprong. Na een ingooi van Arthur slalomde vd Meer ongrijpbaar door de Lens verde diging heen en keeper Diemel die geen schot verwachtte dook over de bal heen: 2-1. Daarna kwamen de groen- witten flink onder druk te staan, want Lens wilde zeker hier niet verliezen van het laag geplaatste BSC'68. De jongens van Rolf Jans bleven echter overeind en keihard werkend hielden zij de Hage naars van de gelijkmaker af. Zelfs kre gen ze nog de kansen de score te verho gen. Foortse en Snoek zagen hun inzet ten door Diemel gestopt, in de 36 e min. werd Diemel gepasseerd door Foortse, maar de op de doellijn staande Koele- mij trapte de bal weg. Vlak voor het eindsignaal redde de winst door een inzet van vd Stee uit zijn doel te hou den. Als de jongens van Rolf Jans zo blijven spelen zullen ze nog menig puntje verzamelen. Dolgelukkig en luid toegezongen door het talrijke publiek verlieten ze moegestreden het veld. Zaterdag 7 november de uitwedstrijd tegen het op de 2e plaats staande Bohe- men in Kijkduin Aanvang 14.00 uur. De uitslag van de 2e ronde voor de Kla- verjascompetitie was als volgt: 1 e werd Frans Luiten met 5553 pnt, 2e werd Gerrit vd Hut met 5270 pnt en 3e eindig de Henk vd Linden met 5091 pnt. Vrij dagavond 20 nov. wordt de 3e rond gespeeld. Aanvang 20.15 uur. Zevenhuizen-Moerkapelle - De uitslag van de 3e najaarswedstrijd van de hen gelsportvereniging (le vijf): 1. D. Ba zen 4350; 2. K. Klomp 4170; 3. E. Breedijk 4040; 4. E den Toom 3590; 5. A.J. Stubbe 2940; Totaalstand na 3 wed strijden: 1. K. Klomp 43 pnt; 2. D. Bazen 39 pnt; 3. A. Uittenbroek 33 pnt; 4. A. J. Stubbe 30 pnt; 5. E. Breedijk 28 pnt. Boskoop- Op het open jeugdtoernooi van de B.C. Rijnland in de sporthal "De Springers" in Gouda behaalde de uit 13 meisjes en jongens bestaande Florida- deelnemersgroep 5 le, 2 2e prijzen en 7 halve finale plaatsen. In de groep tot 10 jaar speelden Fedde vd Weij, Robert vd Kooy en Karsten vd Vlist voor het eerst een 'echt' toernooi. Het verst kwam Fedde; hij bereikte de 1/2 finale HE en samen met Karsten de 1/2 finale HD, waarin zij heel goed speelden, maar verloren. In groep 4 (10-12 jr.) won Pa trick v Esseveld de HE finale in 3 games van clubgenoot Emiel v Boxtel. Deze nam revanche in het GD. Met Karin Waegemakers van de BC Flair won Emiel in 3 games de finale van Linda Hartwijk en Patrick v Esseveld. Boven dien wonnen Patrick en Emiel samen het herendubbel en waren daardoor de succesvolste deelnemers. In groep 3 (12-14 jaar) bereikte Maaike vd Weij de 1/2 finale in het DE en Jeroen v Boxtel ook de 1/2 finale GD. In groep 2 (14-16 jr.) won Dennis Steenland op uitsteken de wijze het HE en werd samen met Lisette Kuijpers eveneens le in de GD na een zeer spannende 3 games-partij. Met partners van andere clubs, bereik ten beiden de 1/2 finale in HD resp. dames dubbel. Ook in het dames enkel kwam Lisette tot de 1/2 finale. Een hoopgevende start voor Florida van het nieuwe wedstrijdseizoen. Benthuizen - Zaterdag 31 oktober kwa men alle jeugdteams van tafeltennis vereniging Tabé voor een competitie wedstrijd in actie. 2 teams speelden thuis in de Hil en de overige speelden uit. Team 1 speelde thuis de returnwed strijd tegen Docos 1 uit Leiden. Tabé, dat met 8-2 de eerdere ontmoeting ver loor, begon goed gemotiveerd aan deze wedstrijd. Arjen v.d. Wel speelde als eerste en versloeg R. Slats in twee ga mes (21-15, 21-18) 1-0. In de daaropvol gende twee partijen verloren Dennis Straathof en Andy van Dorp in resp. 2 en3 games van J. Blankwaard en P. Turk (1-2 achter). Het dubbelspel, dit keer gespeeld door Andy en Arjen werd in drie spannende games gewonnen (stand 2-2). Dennis die evenmin moeite bad met R. Slats zorgde weer voor een 3-2 voorsprong. Docos-speler P. Turk bracht door zijn winst op Arjen de stand weer gelijk. Andy versloeg in de zevende partij J. Blankwaard in drie games. Dennis, die als enige nog tegen P. Turk moest spelen, verloor met 12-21 de eerste game, zodat Docos weer kans had om gelijk te komen. Gelukkig pakte dat voor Tabé anders uit. Dennis, totaal niet ontmoedigd, behaalde overtui gend met 21-10 de tweede en nipt met 22-20 de derde game, wat betekende dat verliezen niet meer mogelijk was. Docos, duidelijk aangeslagen, moest nu alles op alles zetten om nog een gelijk spel te creëren. Daardoor konden Andy en Arjen, die de laatste twee partijen voor hun rekening namen, wat meer ontspannen spelen. Zij versloegen dan ook hun tegenstanders en de eerste overwinning in de najaarscompetitie was een feit. Eindstand 7-3 voor Tabé. Team 2 vertrok naar Naaldwijk voor hun ontmoeting met WPK/SVN 4, zij verloren aldaar met 8-2. Chris van Dorp redde de eer van zijn team door de twee enige punten te scoren, waarvan in een partij zeer opmerkelijke game-standen werden bereikt nl. 28-26,20-22 en 25-27, wat in de tafeltenniswereld een uitzon derlijke en zenuwslopende wedstrijd is voor beide partijen. Team 3 verloor in Noordwijk met 8-2 van TOV 4. Robert- Jan van Dam scoorde als enige de pun ten voor zijn team. Team 4, eveneens in Naaldwijk, speelde tegen WPK/SVN9. Jolanda Holstege, Femke en Maaike Huiberts behaalde daar met 4-6 de overwinning. De zusjes scoorden ieder tweemaal en Jolanda eenmaal plus het dubbelspel. Tearn 5 speelde thuis tegen Play Fair 7 uit Leimuiden. Beide teams waren ongeveer van gelijke sterkte en hielden elkaar tot aan de laatste wed strijd in evenwicht wat. resulteerde in een eindstand van 5-5. Agneta Tuijl en Adrie Roos scoorden ieder tweemaal en Suzanne Künz eenmaal. A.s. zaterdag ligt de competitie i.v.m. de ranglijst-toernooien, stil. Waddinxveen, Pa»age 21Ö Tel. 01Ö2Ó-17697 Alphen a/d Pijn: Paadhui»traat 40Ó Tel.01720-92331 Gouda: St. Anthoniestraat 7—11 Tel. 01Ö20-135Ö2 Benthuizen - Het eerste team van Tabé kan terugzien op een geslaagde week. de Benthuizenaren versloegen de Tref- 'ers uit Roelofarendsveen met 8-2. Aan vankelijk leek het er niet op dat de U'tslag zo sterk naar de positieve kant zou uitslaan. Na vier gespeelde wed strijden was de stand 2-2. Alle daarna gespeelde wedstrijden wisten de drie abé-ers in drie sets te winnen. Alexan- er van Waay scoorde een hatrick, zijn broer Frank scoorde ondanks een groep twee punten en Jef Jakobs scoor de ook tweemaal. Verder was het kommer en kwel bij Tabé, zowel team 2 als team 3 verloren met 10-0 van respectievelijk Docos in Leiden en HTVZ in Zoeterwoude. Het eerste team is hard weg op te promove ren, het tweede en derde team bezetten de laatste plaats en zullen ongetwijfeld degraderen. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 01821-1230 b.g.g. 2238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Waddinxveen - De novembermaand is voor de Florida-teams wel erg somber begonnen. Voor het eerst deze competitie, ging de gehele top onderuit en ook in de lagere regionen werd slechts door enkels van de 12 badmintonteams gewonnen. Florida 1 verloor in De Sniep met maar liefst 1-7 de strijd om de eerste plaats in de 2e klasse NBB van DKC 2 uit Den Haag. De eerste partij gaf een prachtige strijd te zien tussen Pieter Slits en Frits Meisenbacher van DKC. Frits, ooit enkele malen jeugdkampioen van Florida, versloeg Pieter met 17-18 in de derde game. invaller Dick van Teylingen kon geen wonderen verrichten en tegen de zeer ervaren DKC-dames kwamen Karin v Pel en Mirande v.d. Zijden, tempo en atletisch vermogen te kort. ook de dubbels werden vrij duidelijk verloren, maar Pieter en Karin wonnen de GD met 18-15 in de derde game en Dick en Mirande deden het ook goed, al werd met 14-17 in de derde game verloren. Florida 2 verloor uit met 2-6 van Culemborg 4, dat zeer sterk speelde. Winstpunten scoorde Liesbeth v. Bergeijk in haar enkel en met de snelle Herma v.d. Heiden in de DD. Shuttle'74 2 was in Ter Aar Florida 3 (le kl. ZH) met 5-3 de baas. Florida 4 (2e kl) verloor thuis met 2-6 van Flair 6 (Alphen). Florida 7- Don Quishuttle 1 (Zegveld) 1-7; Florida 8 - Eridos 15 (Zoetermeer) 6-2; Florida 10 - Morgenstond 5 (Den Haag) 2-6; Florida 12 - Aarlanderveen 4 4^1. Waddinxveen - Op zaterdag 14 novem ber zal in Waddinxveen het 15e 'jeugd schaaktoernooi' worden gehouden in het Anne Frank Centrum. Alle jeugscha- kers en schaaksters, zowel club-als huisschakers, zijn die dag hartelijk wel kom. De deelnemers zullen worden in gedeeld in groepen van 6 en wel naar leeftijd en speelsterkte. De maximum leeftijd om mee te kunnen doen is 18 jaar. De partijen duren maximaal 1 uur (dus een half uur per speler), iedere deelne mer speelt dus 5 partijen. De eerste ronde wordt gespeeld van 9.30 tot 10.30 uur; de tweede van 10.45 tot 11.45 uur; de derde van 13.00 tot 14.00 uur; de vierde ronde van 14.00 tot 15.00 uur en de vijfde en laatste rond van 15.00 tot 16.00 uur. Na de laatste ronde volgt de prijsuitrei king. Voor elke groep zijn twee aantrek kelijke prijzen beschikbaar. De inschrijving sluit woensdag 11 no vember. Bij inschrijving dient men naam, leeftijd en speelsterkte te ver melden. Opgave voor deelname aan: W.v.d. Hoek, Korenstraat 19, 2761 XN Zeven huizen tel. 01802-2260 of G.L. Toren beek J. v. Effenlaan 86 2741 XN Wad dinxveen, tel. 01828 -19006.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 9