Zevenhuizen Moerkapelle Geslaagd Lustrumconcert El Jakim Kramendag Brandwondeacoiiecte £en halve samen Boekenmarkt Ledenvergadering Molenvrienden V_ Donateursavond Stichting Oud Zevenhuizen/ Moerkapelle Jeuddienst Oud Verlaat Sint Nicolaas ook in Koffiebar Strandloop De Zevenhuizerplas Oude 8 mm films op video Zevenhuizen pagina 10 Hart van Holland/11 november 1992 Live-muziek op het dorpsplein Gouden huwelijksfeest op 12 november De loop The Young Messiah Optreden in de Gereformeerde kerk Twee voor twaalf Oud papier Oud Verlaat Intocht georganiseerd door Winkeliersvereniging Vereniging IMotenvriencCen JLo ttemer eng eb ieci hoelaat Zevenhuizen - De jaarlijkse 'kramendag' van ideële groepen uit Zevenhuizen-Moer- kapelle, zal zaterdag 14 november worden opgeluisterd door 'live-muziek'. De kramendag, die op het plein voor het gemeentehuis gehouden wordt, begint om 10.00 uur en duurt tot ca. 14.00 uur. Bij de diverse kraampjes kunnen belangstel lenden produkten kopen uit Derde Wereldlanden (SOS-wereldhandel), Unicef- wenskaarten en cadeautjes e.d. terwijl Amnesty International er eveneens verte genwoordigd is, alsmede de stuurgroep ontwikkelingssamenwerking. Laatstge noemde heeft een werpspel, waarmee Boliviaanse prijzen verdiend kunnen wor den. Deze groep steunt een project van INEDER in Bolivia, waarover men geïnfor meerd kan worden. De groep "Incakenas" zal voor de omlijstende muziek zorgen tijden de kramendag a.s. zaterdag. Het trio brengt de ook in nederland zo geliefde muziek uit het Andesgebergte op gitaar, charango, kena, pinkillo, panfluit en grote trom. De muziek is afkomstig uit de 'Alti Plano', de hoogvlakte op het grensgebied van Peru en Bolivia in Zuid-Amerika. De muzikanten wisselen elkaar op verschillende instrumenten af en zingen in hun taal - het kechwa- sprankelende liederen van hun geboorteland. Uiteraard treedt het trio ICAKENAS op in de kleurrijke traditionele kledij: de handgeweven poncho met hoed. Moerkapelle - De nationale collecte van de Nederlandse Brandwonden Stich ting heeft in Moerkapelle f 1832,50 op gebracht. De Nederlandse Brandwon den Stichting dankt, mede namens de plaatselijk collecte-coördinator, de gul le gevers en de collectanten die voor dit mooie resultaat hebben gezorgd. De opbrengst van de collecte zal wor den besteed aan verbetering van de behandeling van brandwondpatiënten, voorlichting aan diverse groeperingen over het voorkomen van brandwon den, wetenschappelijk onderzoek en het beheer van de Nationale Huidbank. Zevenhuizen - Kees Koren en Hennie Heikoop ga ven elkaar op 12 november 1942 het 'ja-woord' in het gemeente huis van Nieuwerkerk ad IJssel. Zij de den dat ten overstaan van burgemees ter Jas, die als ambtenaar van de bur gerlijke stand optrad. Morgen hoopt het gouden bruidspaar in La Baraque met hun vier kinderen, aangetrouwde kinderen, tien kleinkin deren en aangetrouwden en vijf achter kleinkinderen en overige familie, deze huwelijksdag te gedenken. De receptie is van 17.00 tot 18.30 uur voor belang stellenden. Dat "hart van Holland" op bezoek zou komen op de dag dat beiden 50 jaar ge leden 'aantekenden', was voor hen een volslagen verrassing en was georgani seerd door de in Moerkapelle woon achtige schoondochter. Via een kaart was hen medegedeeld dat de Felicita- tiedienst op bezoek zou komen, maar het was "Hart van Holland", overigens net zo leuk, omdat nu alle inwoners van Zevenhuizen gelijk op de hoogte ge steld zijn, immers de bruidegom ge noot grote bekendheid. Niet om het geen hij presteerde in het maatschap pelijke of om hetgeen hij in het vereni gingswerk deed, maar vanwege z'n functie als "begrafenisondernemer" (thans uitvaartverzorger genoemd). Kees Koren (73) is een geboren Wad- dinxvener en kwam op 6-jarige leeftijd met zijn ouders in Zevenhuizen wonen waar zijn vader metselaar-aannemer was. De bruid (72) is een geboren en getogen Nieuwerkerkse in welke plaats de eer ste ontmoeting plaatsvond. Hoe, is een geheim tussen hen beiden, maar dat het te maken heeft met 'flaneren' in het dorp, is een feit dat zeker is. Zij werkte in de huishouding en haar vriend was, na enkele jaren als timmerman actief geweest te zijn, werkzaam bij meubel maker Van Rijs. Zoals in de oorlogsja ren gebruikelijk, was de bruiloft vrij sober: er was haast niks te koop. De bruid droeg een rose japon. De bruiloft was vroeg ten einde vanwege de 'sper tijd'. Na enkele jaren in de woning bij de ouders van de bruidegom gewoond te hebben aan de Dorpsstraat, kwam er een woning aan de Korte Zijde beschik baar. Sinds 44 jaar woont het echtpaar in hun huidige woning aan de Noordelij ke Dwarsweg, de eerste na-oorlogse nieuwbouw van woningbouwvereni ging Beter Wonen. Na 16 jaar meubel maker en een zelfde aantal jaren bij aannemer Hans Bakker, was hij ook nog eens 3 jaar timmerman bij Bos, terwijl z'n laatste werkgever Zevenbouw vd Knaap was. Op z'n 62e jaar stopte hij met werken. Mevrouw Koren heeft het altijd erg druk gehad. In het gezin is er nogal getobd met ziektes, soms van de ergste soort, maar altijd was er gene zing. Thans is mevrouw Koren herstel lende van een virusinfectie gordelroos op haar hoofdHoewel er ook een perio de was dat het met haar niet zo goed ging, was zij toch vele jaren de spil waar het in het gezin om draaide, immers als er iemand overleden was in het dorp en een begrafenisondernemer nodig had, nam zij de telefoon op. Dan moest er di rect naar het bedrijf waar haar man werkte gebeld worden en zaken gere geld. Hoewel ze het altijd erg druk had den gingen ze jaarlijks minimaal twee maal op vakantie en nog mogen ze graag uitgaan, waartoe ook het weke lijkse dagbezoek aan hun dochter in Steenbergen hoort. Omdat de bruidegom als hobby foto graferen en filmen heeft, worden veel 'leuke' momenten vastgelegd voor 'la ter'. Zevenhuizen -Zaterdag 14 november organiseert de Zevenhuizense stich ting Bevordering Recreatiesport voor de tweede maal de strandloop-presta- tieloop "De Zevenhuizerplas". Het eve nement zal rond de Zevenhuizerplas plaatsvinden in het hart van het recrea tiegebied Rottemeren. het parcours is over onverharde paden uitgezet, de stranden en de veler gazons in dit ge bied. De Zevenhuizerplas en omgeving is een schitterend gebied en reeds ont dekt door vele dagjesmensen, die in de zomer zonnen en anderen die wande len, trimmen of joggen. Rustzoekers genieten van de fauna in dit gebied. De Zevenhuizerplas is dus in alle jaargetij den aantrekkelijk voor allerlei doelein den en voor elk wat wils. De strandloop begint om 12.00 uur. Startplaats is op het sporteiland, naast Eurosurfing aan de Strandweg in Oud Verlaat. Inschrijving in de kantine van sport en partycentrum "De Zeven sprong" aan de Strandweg 23 het spor teiland). Er is voldoende parkeer, dou che en kleedgelegenehid. De lengte van het parcours is 4,5 km en mag 1 of a. worden afgelegd. Voor elke deelnemer is er na afloop een aandenken beschik baar. De bereikbaarheid van de startlo- katie wordt vanuit het centrum van Ze venhuizen met borden aangegeven. Zevenhuizen - Het interkerkelijk go spelkoor "El Jakim" heeft zaterdaga vond jl. een lustrumconcert verzorgd in een 'uitverkochte' Hervormde kerk. Dit koor is in 1987 mede op initiatief van mevrouw Femmy Brands opgericht. Het koor staat onder de bezielende lei ding van dirigent Ben Kramer. Voor de pauze werd een aantal liederen gezon gen dat eerder werd uitgevoerd. Deze liederen werden afgewisseld met het le en 2e deel van het orgelconcert num mer 4 van Handel, gespeeld door de dirigent en een gelegenheidsorkest en een orgelimprovisatie van Ben Kramer. Na de pauze werd "The Young Mes siah" van Handel in de bewerking van Tom Parker uitgevoerd. Hier is méér dan een jaar aan gewerkt. Ben kramer begeleidde behalve "El Jakim", ook het orkest èn begeleidde ook op de piano. Het geheel was adembenemend. De uitvoering was verrassend, ernstig en krachtig tegelijk. Het enthousiasme van de uitvoerenden had uitwerking op de luisteraars en kijkers. In de kerk was een door de koorleden zelfvervaardigd decor opgesteld, eenvoudig maar zéér aansprekend. Het beeldde de levenswandel van een mens uit die verandert wanneer hij met het kruis van Jezus Christus in aanra king komt. Dit is het thema van een lied uit The Young Messiah. Het applaus na afloop was overweldi gend, het had een uitvoering van Leo nard Bernstein kunnen betreffen, (recensie van: Hans van Wijngaarden Waddinxveen). Van de redactie Op 29 november a.s. wordt door "El Jakim" in de Gereformeerde kerk van Zevenhuizen een gedeelte van "The Young Messiah" uitgevoerd tijdens een dienst die om 16.00 uur begint. Belangstellenden zijn van harte wel kom. Moerkapelle - wie nog oude films in de kast heeft liggen die nooit meer bekeke» worden, maar die wel historische en emotionele waarde hebben, zou zier met Van Doornen Innovision in verbinding moeten stellen. Dit bedrijf, gev op het industrieterrein in Moerkapelle, zet voor een geringe vergoeding, ae op de video-band. Van Doornen is een specialist op dit gebied. Men kan o brengen en is ervan verzekerd ze binnen een week terug te krijgen m videoband. Men is tevens welkom tijdens deze bezigheid, maar dient a afspraak te maken: tel. 01793- 3041. Het bedrijf houdt open huis op - november a.s. (zie advertentie) Zevenhuizen - In dorpshuis Swanla wordt vanavond 11 november, aan vang 20.00 uur een avond gehouden on der auspiciën van de Stichting Oud- Ze- venhuizen/Moerkapelle. Uitgenodigd voor deze avond is drs. C. Scheffer die dia's zal vertonen onder het motto "Het behouden waard" waarbij het expliciet gaat over jonge bouwkunst panden ouder dan 50 jaar. Zevenhuizen- Koffiebar 't Praathuis or ganiseert vrijdagavond 13 november een spelavond onder het motto Twee voor twaalf". Aanvang 20.00 uur. ue koffiebar vindt wekelijks op vrijdaga vond in het Hervormd Centrum 'onder dak' in een eigen ruimte. Jongeren van af 15 jaar zijn hartelijk welkom. Zevenhuizen/Oud Verlaat - De (hr'stt lijke basisschool "De Nessevliet nou a.s. weekeinde weer een 'oud-pap1 actie'. De container staat op het pa keerterrein van gebouw De Vierkap Vrijdagmiddag en zaterdagmorgen K er weer papier worden ingeleverd. Zevenhuizen-Moerkapelle - De Vereniging Molenvrienden houdt op donderdag 19 november haar algemene ledenvergadering in de Catgeszaal van het dorpshuis Swanlaaanvang 19.30 uur. Het is de eerste vergadering sinds de oprichting van de nu ruim 300(0 leden tellende vereniging. Naast de behandeling van enkele huishou delijke zaken en bespreking van toekomstige activiteiten wordt die avond tevens een inleiding gehouden over de Molenviergang "De Tweemanspolder" in een historisch perspectief. Gastspreker is de heer G. Ottevanger, voorzitter van de Stichting Oud- Zevenhuizen/Moerkapelle. Op zondag 15 nov. wordt er in de Herv. kapel van Oud verlaat een jeugddienst gehouden. Het thema:"Hoe te leven als christen in deze maatschappij?" De jeugddienstcommissie heeft gemeend dit thema te moeten kiezen omdat er ontzettend veel leefregeltjes in de bij bel staan, maar de vraag is wat men ermee doet. De heer Schoone zal de meditatie verzorgen. Muzikale mede werking "El Jakim" uit Zevenhuizen. Iedereen is welkom, aanvang 19.00 uur. Inl. tel. 010-455 0609. Zevenhuizen - Sint Nicolaas komt 21 november naar Zevenhuizen. De winke- niging heeft de liersvere- Sint hier- digd en beloof Pieten O m d a omstan- den tegen zitten, wil cretaris Nicolaas meedelen vooruitgeno- deze heeft met zijn komen, w e e r - d ighe- kunnen de Se van Sint nog niet het gezelschap in Zevenhuizen hoopt te arriveren Opgertdit 17 september 1991 Moerkapelle - Op zaterdag 14 novem ber wordt door het plaatselijk comité van Woord en Daad een 'boekenmarkt' gehouden in het Hervormde vereni gingsgebouw "De Rank" in de Dorps straat in Moerkapelle. De boekenmarkt is geopend van 10.00-15.00 uur. Naast honderden nieuwe boeken, afkomstig van restanten van diverse uitgevers, worden ook tweedehands boeken en grammofoonplaten verkocht. De op brengst van de boekenmarkt is be stemd voor een voedselproject voor ondervoede kinderen in Haïti. Tot 12 november kunnen nog tweedehands boeken worden ingeleverd: Moerkapel le, Klaproosstraat 24, tel. 01793-2199; Waddinxveen Alpherwetering 70 tel. 01828 -19893; Benthuizen; Dorpsstraat 107 tel.079-31 24 56. ail!

Hart van Holland | 1992 | | pagina 10