Hart - van - Holland - allerlei Facelift ontmoetingshal Het Anker ^Foto's in het HART VAN HOLLAND "Charleston Baby"... NEW-YORK marathon Bij Boetiek De Zilverberk lijkt het al op Kerst! Zevenhuizenaren leverden goede prestaties Cursus Zoogdieren Met een videocamera kun je veel meer doen! Bingo in Vierkap Unicef wenskaarten en cadeautjes Milieutip Natuurwandeling in Lage Bergse Bos Spruitenplukwedstrijd pagina 14 Hart van Holland/11 november 1992 Sfeervolle moderne foyer Wegnemen van drempel Architect die de NMB in Amsterdam ontwierp Nieuwe bar, glazen balkon en twee bruggen Faciliteiten Open Huis Gepubliceerde foto's in Hart van Holland kunnen aan ons kantoor, Dorpsstraat 62a te Zevenhuizen, afgehaald worden a 5,-. Nabe stellen kan ook: na betaling van 7,50 kan de foto een week later afgehaald worden, (nabestellen tot uiterlijk een week na verschij ning). Foto's zijn af te halen vanaf donderdagmorgen na verschijning >van Hart van Holland. j Spruitenstudieclub Midden-Zuid-Holland Ontwikkeling en Vreugd zorgde voor een avondje lachen Het spelen in de nieuwe accomodatie Sfeervolle kerstmarktr Drie weken geleden liep Frans Schiereck nog te zeuren bij de redactie van deze krant om een berichtje te plaatsen: Ticket naar New-York te koop inclusief startbewijs. Geen zin, weinig getraind, trainingsmaten geblesseerd en afgezegd. Maar hij is toch gegaan, omdat hij kaartje niet meer kwijt kon. Geen spijt achteraf. Integendeel, van de Verrazano Bridge tot Central Park was het een groot feest. Maar buiten dat, het slenteren en rommelen in New-York is natuurlijk ook een belevenis. En hij was nog een half uur eerder binnen dan de prins: 4 uur en 1 seconde. "Kon je nou niet iets harder lopen om die ene seconde eraf te knabbelen", vraagt iedereen. Nee, dat kon echt niet. In Rotterdam heeft hij wel eens onder de 3 1/2 uur gelopen, maar onder betere omstandigheden en een vlakker parcours. Wel hebben duizenden New-Yorkers staan schreeuwen om hem binnen die grens binnen te krijgen. Het aftellen: ten, nine, eight, t/m zero klinkt nog na in zijn oren. Maar de blauwe lijn was toen nog een meter voor hem. Zijn advies: niet te veel trainen, gewoon dit een keer doen. Nu gaan sparen, want de trip via radio Rijnmond is goed verzorgd en je bent niet alleen. "You never walk alone". Rijneveld-Hazerswoude-Rijndijk - Mul tifunctioneel centrum Het Anker heeft met het nieuwe bordeaux-rode interi eur in de foyer, een sfeervoller ambian ce gekregen. Deze foyer wordt "Het Café" genoemd en is het kloppende 'hart' van het gebouw. Het moet er voor de inwoners van Rijneveld, woonkern Rijndijk, aantrekkelijker op geworden zijn, om 'even' Het Anker binnen te wip pen om aan de grote tafel in de ontmoe tingshal, of aan de bar, een kopje koffie of een drankje te gebruiken, 's Avonds bijvoorbeeld de hond uitlaten en zo maar even met buurtbewoners het laat ste nieuws van de dag uitwisselen. Beheerder A.P. Boers en met hem het stichtingsbestuur, vertegenwoordigd door voorzitter Bruno Langer, hopen dat ze, met de facelift van de foyer- mocht er een drempel bestaan- deze te hebben weggenomen. Het Anker voor de inwoners van Hazerswoude-Rijndijk blijkt, sinds z'n ingebruikname, zo'n bijna 15 jaar geleden, voor vergaderin gen, clubs, koorzang, kerkelijke activi teiten, Kruiswerk en het vieren van ju bilea en huwelijks- en personeelsfees ten, een bijzonder goede accomodatie. Bovendien is het een gebouw met een bijzonder sfeervol interieur. Wie de naam van de 'bouwmeester' kent zal zich niet verwonderen over de specifieke, a-symetrische, wat antro- posifsch bouwstijl: geen enkele zaal is rechthoekig. Het Anker aan de Rijndijk is namelijk het eerste project in deze bouwstijl van Ton Albers. Hij is o.a. de architect die het spraakmakende ge bouw van de NMB in Amsterdam ont wierp. Een gebouw als Het Anker heeft een uitstraling op de omgeving en voorziet in toenemende mate in een behoefte. Nu zeker, omdat het kwa interieur ook voldoet aan de eisen des tijds. Wie Het Anker kent- en wie niet in de woonkern Rijndijk?- ziet het gebouw ook als een anker: het is uitgegooid, ligt vast en is aan de éne zijde, per brug toegankelijk over het water. De brug komt weer terug in het interieur en bevindt zich als een 'overloop' op het balkon, waar een replica van molen "De Rooie Wip", dominant staat te pronken. Glazen balustrade: Dit balkon is, met een gezellig zitje, net als de bar, in bordeaux-rood uitgevoerd en beter zichtbaar vanuit de hal. Met gebruik making van een glazen balustrade wordt het 'open karakter' geaccentu eerd. Kelder: Dat is ook het geval met 'de kelder'. Een feestzaal met eigen bar waar je vanuit de hal wel in kunt kijken, maar wat voor feestgangers zeker niet storend is. Een fraaie boom is in de hal eerder een blikvanger dan het pu bliek in de kelder.... Wie gewoon wat wil lezen kan aan de grote 'stamtafel' in de hal plaatsnemen, waar je tevens ook een kaartje zou kun nen leggen.... De tafel is van beukehout, evenals de stoelen en barkrukken dat zijn, echter overal komt op de zittingen de kleur 'bordeaux-rood' terug. Een kleur waarmee het bestuur in de zaal ruimte van de Rotaryclub als eerste een aanvang maakte bij de aanschaf van nieuw meubilair... Omdat het voor de redactie van "Hart van Holland" de eerste kennismaking is met Het Anker, is beheerder Boers zo gastvrij om een rondleiding te geven. De grote kerkzaak met electrisch pijp orgel en eigendom van de R.K. Parochie H. Michaël, is multifunctioneel. Op za terdagavond en zondagmorgen wor den er kerkdiensten gehouden, waarbij het altaar opgezet wordt voor de Mis en door de week is de zaal te huur. Vier koren maken er gebruik van deze ruim te. De zaal heeft een groot podium met een brede trap. De dakconstructie is schuin. Het onderste deel is van glas, waardoor je de indruk krijgt van een serre. Overigens is het gebouw gezamenlijk eigendom van het R.K. kerkbestuur, de Kruisvereniging en de gemeente, die te vens in het bestuur van een overkoepe lende stichting zijn vertegenwoordigd. De exploitatie geschiedt via een verdeel sleutel. In de zaal die voor allerhande activitei ten gebruikt wordt en vanavond (dins dag 3 november) voor zwangerschaps- gymnastiek en vervolgens door een groep moeders die 'na-gymnastiek' krijgt, zetelt het Kruiswerk. De Rota ryclub heeft een eigen stek in het ge bouw: een parketzaal die één avond vast wordt gebruikt. De Rotaryleden genieten hier wekelijks van een door beheerder Boers verzorgde maaltijd. Vanavond is er jazzballet in deze zaal, terwijl de kleine zaal bevolkt wordt' door dames van de afslankclub. "Er is hier overdag ook het nodige aan activi teiten. Het Open bejaardenwerk houdt hier tekenlessen, gymnastiek, de be- jaardensoos en er wordt Engelse les gegeven. Verder zijn er wekelijks wel enkele feesten of bruiloften". Beheer der Boers vertelt dat eén van de jaar lijks terugkomende grote happenings, het carnavalsfeest van "De Blauwkou sen" is. Als all-round horeca-man met een goed geoutilleerde keuken, is hij in staat om een feest 'op maat' te verzor gen. Overigens is dit reeds tot de bevol king doorgedrongen, getuige de volle agenda. De zaal is van ongewone a-symetrische vorm en daardoor sfeervol. De kapel, eveneens van de R.K. Paro chie, blijft gesloten, evenals het mor tuarium er tegenover. Beide zijn eigen dom van de R.K. Parochie. De KNNV regio Delft organiseert in no vember en december gedurende drie woensdagavonden een cursus 'zoog dieren' o.l.v. Kees Mostert. Hij behan- delt o.a. spits(muizen), vleermuizen, marterachtigen, egels, hazen en konij nen. De avonden zijn op 18 en 25 november en 9 december. Inlichtingen tel. 015 -610048. De bevolking van Rijneveld wordt har telijk uitgenodigd om op vrijdagavond 20 november naar Het Anker te komen om kennis te maken met het nieuwe interieur van de foyer. De zaal is om 20.00 uur open. Burgemeester M.J.J.M. Boelen zal het vernieuwde Anker offici eel open om 21.00 uur. Tijdens het "Open Huis" tot ca. 2.00 uur in de och tend, zorgt de Evergreen Jazzband voor een wervelend entertainment. De toegang is gratis. Moerkapelle - Van Doornen Innovision is een bedrijf in Moerkapelle, gevestigd op het bedrijventerrein, waar bezitters van een video-camera en belangstellen den, beslist eens binnen moeten lopen tijdens de open dagen op 20 en 21 nov. Er wordt o.a. getoond hoe je zelf oude 8 mm film§ en dia's op video kunt zetten en wat de mogelijkheden zijn met voor- zetlenzen. Er zijn bijvoorbeeld speciale lenzen voor het dichtbij filmen van kin deren en super telelenzen om de zeld zame vogels in de bomen te filmen. Ook beschikt men over een totaal assorti ment kabels en aansluitkastjes om alle mogelijke apparaten met elkaar te ver binden. (zie advertentie elders in deze krant!) Zaterdag 7 nov. werd onder slechte weersomstandigheden, windkracht 6 a 7 en regen het N.K. Wintertriathlon in Assen gehouden. Dit N.K. houdt in dat er 20 km moet worden gelopen, 100 km gefietst en 108 ronden geschaatst, to taal zo'n 160 km! Aan dit kampioen schap werd deelgenomen door ca. 45- sporters in de diverse categorieën. Ondanks de zware omstandigheden Zevenhuizen-Oud Verlaat - In gebouw De Vierkap in Oud Verlaat wordt op 14 nov. aanvang 20.00 uur een Bingo avond gehouden. Iedereen is welkom. Rijneveld-De dames van de plaatselijke UNICEF-afdeling hebben weer een aan tal data vastgesteld waarop het moge lijk is om Kerstkaarten, agenda's en cadeautjes te kunnen kopen. Op de weekmarkt op de Da Costasingel is er morgen 12 november een stand. Te vens is er in Hazerswoude-Rijndijk bij mevrouw Harmsen, Busken Huetstraat 61 aan de Rijndijk op dinsdag 17 novem ber "open huis". Dinsdag 24 november is er 'open huis' aan de Mozartlaan 17; donderdag 26 november is er weer een kraam op de weekmarkt en vrijdag 27 november kunnen de inwoners van Hazerswoude-dorp en Benthuizen op de weekmarkt in Hazerswoude-dorp terecht. Thuisverkoop in Hazerswou de-dorp is er bij mevrouw F. Pels aan de Torenstraat 15; mevrouw G. van Duijn aan de Tuinstraat 2. Het verkoopadres te Rijndijk is Busken Huetstraat 61. behaalde Zevenhuizenaar Piet Eikelen boom een goede zesde plaats© in een zeer sterk deelnemersveld. Jan Ottevanger verraste vriend en vij and door in het totaal een 20e plaats te behalen. In zijn leeftijdscategorie be haalde hij zelfs de zilveren plak! Deze prestaties konden beiden leveren door de laatste vijf weken intensief: zo'n 25 uur per week te trainen. Nederland heeft 5,3 miljoen per sonenauto's. Dit is bijna 1 auto per ge zin. Daarnaast zijn er nog 450.000 vracht- en bestelauto's en 12.000 bus sen. Dat is veel. Toch komen er nog elke dag auto's bij. De auto is een stevige vervuiler. Ons wagenpark is verant woordelijk voor 12% van de milieuver ontreiniging. Toegegeven: industrie en landbouw vervuilen meer, maar voor het autogebruik hebben we een snel al ternatief. Dat is de trein. Als het open baar vervoer verbeterd wordt, kan het autogebruik met 70% worden terugge drongen. Veel milieu-vriendelijker en- voor de consument- veel goedkoper Een openbaar-vervoer-gezin bespaart ca. f 4000,per jaar. (Bron: Wereld natuur fonds) Inl: Milieuvereniging Ze venhuizen, Postbus 101, Zevenhuizen Regio - Natuur- en Vogelwacht ''Rotta organiseert een natuurwandeling op zaterdag 14 november in het Lage Berg se Bos. In de herfst valt er van alles te zien, van paddestoelen, vogels enz. enz. Gestart wordt er bij restaurant De Hoekse Hout", tijd 14.00 uur. Duur van de wandeling anderhalf a twee uur. Moerkapelle - Mistige weersomstandigheden bleken vorige week zaterdag oktober niet hinderlijk te zijn voor de spruitenplukkers die met hun mach» deelnamen aan de eerste 'spruitenplukwedstrijd' van de 'spruitenstudiec Midden-Zuid-Holland', die op het spruitenland van Jan Paul in Moerkape plaatsvond. Het terrein naast de Industriestraat, met een grote tent een attrac voor de omgeving, bleek bij uitstek geschikt, vanwege de bereikbaarheid, belangstelling van het publiek was overweldigend en de 16 deelnemers dea daarom extra hun best. Door de hoofdkeurmeester en hoofdveilmeester van Kring, de heer Andela werd gejureerd op de kwaliteit en snelheid over een leng van 100 meter. De wisselbeker, beschikbaar gesteld door Pannevis Zaden, we rond 12.00 uur uitgereikt aan André Noordhoek. Tweede werd Rinco v.d. Ven uit Moerkapelle en derde werd Jan Paul uit Zevenhuizen. De bedoeling is spruitenplukwedstrijd tot een jaarlijks terugkerend evenement te maken. Hazerswoude-dorp - De klucht "Charleston Baby" viel bijzonder goed in de smaak bij het talrijk aanwezige publiek dat de nieuwe Podiumzaal van het Dorpshuis in Hazerswoude-dorp zaterdagavond bevolkte. Er werd op de juiste momenten gelachen, de adem ingehouden en gereageerd op doldwaze komische situaties in het stuk dat twee bedrijven heeft. Madame Bellefleur, was eigenlijk een man..eh... en droeg de naam Theodoor Gans (Cees Loomans die dit typetje goed vertolkte). De onderbroek van Jaap Room- schuit (Ton van Wetten) bracht ook de nodige hilariteit. Overigens: heel de familie Gans wist van wanten, met het typetje Abraham (Kees Klerks). De voerige spelers, die allen een rol hadden die hen 'op het lijf gescxhreven was' waren Margreet Vink, Hilda van Tol, Brenda Hoogwerf, Aad van der Werf, Sylvia Schouten en Marjon de Jong. De regie was in handen van Paul Veringa. Soufleuses waren Alma de Gans en Joke Kooter; toneel- meester Martien Gor dijn; grime Greet Bak ker; toneelbouwer Frans Gordijn; decora tiebeschildering: Mar greet Vink. Was het voor de spelers nog even wennen, het geluid nog niet hele maal 'je van het', de sfeer was optimaal en de verlichting zorgde voor een 'helder beeld'. Niet alleen deze eerste opvoering had een uit verkochte zaal, ook de volgende voorstelling op 21 november is reeds volgeboekt, ter wijl er de 16e nog een voorstelling is voor de bewoners van "De Drie hof". De algemene conclusie tijdens de pauze in de foyer was, dat iedereen de nieuwe accomoda tie van het Dorpshuis, schitterend vond en de voorstelling alleraar digst. ingezonden Boetiek De Zilver berk in Zevenhui zen, heeft zijn "kerstmarkt" geopend. Op 500 vierkante meter heeft De Zilverberk de typische sfeer bena derd waarvoor zovele Nederlanders in de laat ste weken van het jaar naar diverse Duitse Kerstmarkten gaan. Het moet gezegd worden dat men dan ook uitste kend is geslaagd in de opzet van een kerst markt. Voor het zover was is er de nodige research aan voorafgegaan, om zo veel mogelijk leuke ideeën op te doen. De manier waarop de col lectie aan de consu ment wordt gepresen teerd, spreekt van een uitgesproken gevoel voor stijl en oog vooi details. Qua aanbod kar men de consument eer collectie aanbieder waarbij iedereen iets van zijn gading kan vinden, men kan er voor goedkope kerstballen terecht en de 'kilo kaarsen'. Daarnaast biedt men tevens een luxer assortiment aan. De consu ment kan kiezen uit 16 verschillende kleuren kerstballen die weer in vijf verschil lende uitvoeringen leverbaar zijn. Zo presenteert men bijvoorbeeld niet alleen de kleuren licht turqoise, groen, hardblauw, paars, geel goud, zilver, rood, oud-rose, rose, aubergine in licht en donker. Maar bovendien zijn deze kleuren ook nog in mat en glanzend, alsmede doorzichtig verkrijgbaar. Ook in Kerststoffen voor leuke decoraties is veel bij boetiek De Zilverberk aanwezig.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 14